Radioprogramma De Competitiewedstrijden. Uit onze Omgeving. tegen deze internationale achterhoede, dus... hij viel niet mee. Momenteel zal hij nog wel gehandhaafd blijven, bij gebrek aan beter. Van der Heijden was de rechte man op de rechte plaats. Jammer dat van deze rasvoet baller ook geen schot kwam. Van Nellen had 't gemak kelijker dan Adam en heeft dies ook meer gehad en heel vaak met succes. Z'n voorzetten werden echter niet benut. Wat het aantal corners betreft: Duitschland heeft er 9 genomen (voor rust 5) en Holland 5 (voor rust 3). Dit was de laatste thuiswedstrijd van 't Nederland- sche elftal in dit jaar en 't vormde een waardig slot, deze buitengewone wedstrijd, die ons meer geboeid heeft dan welke match ook. HollandItalië inbegrepen! Volgende week gaat de Oranjeploeg naar België, als ze even goed speelt durven we het beste hopen. WEST-FRIS IA KLOPT EXCELSIOR. K.N.V.B.-overzicht van 26 ApriL Van de weinige gespeelde wedstrijden vermelden we de overwinning van West-Frlsla op 't bezoekende Excel sior (32), een zware zege, die al weer binnen is. Stel nu eens dat de Enkhuizers van D.W.S. hadden gewon nen! D.W.S. 1 1 0 0 3—2 2 West Frisia 2 10 1 5—6 2 Excelsior 10 0 1 2-^-3 0 Als laatste nieuws melden we dat A.F.C. het fvjtest tegen Z.V.V. heeft gewonnen en dus... spelen T.C., T.O.G., Hollandia en D.E.C. beslissingswedstrijde: H.R.C. valt er dus gelukkig buiten. Maar... ook A.F.C. heeft nog kans. Het protest tegen T.O.G. komt nog, in welk geval T.O.G. op de laatste plaats zou kunnen kor en en (lach niet!) de wedstrijd West-FrisiaA.F.C. word mis schien nog overgespeeld, daar... de scheidsrechte: van dien wedstrijd schriftelijk verklaard heeft, niet lekker geweest te zijn op dien dag. Is 't een wonder dat Dr. Murris, de bekende Z.V.V.- Voorzitter opmerkte, dat A.F.C. binnen enkele weken bovenaan zou staan! In afd. V won Frisia met 4—0 van Aloldes en... M.S.C. is weg. Be Qulck sloeg Friesland (42), waardoor de puzzle volkomen uitgemaakt is. Reeds werd W.V.V.—F.V.C. gespeeld als eerste promo tiewedstrijd, die de thuisclub W.V.V. met 3—2 won. AmsterdamDuisburg 42. In een goeden wedstrijd heeft 't Amsterdamsche elftal (zonder W. Anderiessen en Van Kol) met 4—2 van Duis burg gewonnen. Van Reenen maakte de eerste twee goals, Van Es en Roeg de derde en vierde. De opstel ling was: J. de Boer (Ajax)Diepenbeek (Ajax), Peters (BI. Wit); H. Anderiessen (Ajax), de Boer (BI. Wit). Fenverda (BI. Wit, invaller voor Feijen, Ajax); De Vries (Zeeburgia) Volkers en Van Reenen (belden Ajax), Roeg (D.E.C.), en Van Es (D.W.S.). Er werd zeer snel gespeeld en er werd een uitstekende partij voetbal ten beste gegeven. Zuidelijk Elftal—Port Vale 1—3. De Zuidelijken hebben het er tegen de Engelsche prof club niet erg goed afgebracht, zooals de uitslag laat zien Blauw Wit—Edo. Door 't protest BI. WitSparta wordt deze match nog niet gespeeld. De kans bestaat n.1. dat Blauw Wit dit protest wint en dan is Edo al weg. Fortuna en Xerxes zijn de tweede klas kampioenen. ANNA PAULOWNA. Zondagmiddag verkeerden de terreinen nog In een zoodanigen staat dat er gespeeld is geworden. B.K.C. 1 klopte, zonder P. Post. Rozenbroek, B. Wfg- gers en Hoep, Sparta 2 voor 't Gouden Kruis (4—0). De goals werden behalve het eene wat de bezoekers in eigen doel werkten, gemaakt door Van Wees, Tauber en Post De ruststand was 30. Het derde verloor haar voorlaatsten competitiewed strijd met 41 in Den Helder van H.R.C. 6. A.s. Zondag voor zoover bekend geen wedstrijden, al thans niet voor de competitie. Waarschijnlijk stelt men vriendschappelijke vast. N.H.VJ8. Ie Klasse. De voorlaatste wedstrijd in deze klasse werd Zondag gespeeld. Texel trok naar Wiering- en won er met 3 0. waardoor het protest met Schagen, dat nog niet Is behandeld wegens afwezigheid van een der commissie- aeden. dient te worden afgewacht of het eventueel nog noodlg is een extra-match te spelen. Thans rest nog Helder 3Nieuwe Niedorp 1, Sparta Texel Nieuwe Niedorp H.R.C. 3 B.K.C. Succes Helder 3 14 12 0 2 62—22 24 14 10 2 2 47—16 22 14 7 1 6 45—44 15 13 6 1 6 42—36 13 t 5 2 7 31—29 12 14 5 2 7 35—40 12 14 3 3 8 31—44 9 13 1 1 10 20—78 1 Helder 3 heeft 2 verliespunten. 2e klasse. Succes 2 heeft zich door een ferme 31-zege op 't lang niet zwakke Texel 2 de eerste plaats definitief verwor ven, welke haar krachtens haar spel zeer zeker toe kwam. Succes 2 H.R.C. 4 Texel 2 DOSKO J.V.V. Sparta 2 B.K.C. 2 Helder 4 14 12 1 1 6519 23 14 11 0 3 39—32 22 13 5 4 4 45-30 14 13 6 2 5 41—25 12 t) 14 4 2 8 31—54 10 14 3 3 7 27—51 9 14 3 2 9 37—43 8 14 3 2 9 30—53 8 en t) Succes 2 en DOSKO hebben elk 2 verlies punten. 3e Klasse. Niet gespeeld. 4o Klasse. Helder 5, de leider, sloeg Succes 4 met 52, wat voor de thuisclub een mooi resultaat is. H.R.C. 6—B.K.C. 3 ein digde in een 41-nederlaag voor de Polderschen. Hel der 6—Wleringcrwaard 2 ging niet door. Helder 5 11 10 0 1 78—30 20 H.R.C. 5 10 8 0 2 55—24 16 H.R.C. 6 8 3 1 4 25—29 7 Wieringerwaard 2 11 3* 1 7 28—54 7 Helder 6 7 3 0 4 39—27 6 B.K.C. 3 11 3 0 8 1864 6 Succes 4 8 2 f 6 18—41 2 N H.V.B.-Elftal—Hollandia. Naar wij vernemen speelt het N.I-I.V.B. team Zon dag 3 Mei a.s. tegen Hollandia te Hoorn. Mits Hol landia natuurlijk niet een beslissingswedstrijd moet spelen. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Succes 4 heeft 2 verliespunten. ADSFIRANTEN. In afd. L. sloeg HRC c met 110 Sparta b en HRC. d werd met 50 door HRC. e geklopt PROGRAMMA N.H.V.B, IC: Helder 3Nieuwe Niedorp 1. 2C.: D.T.S. 2— M.F.C. 1: Vitesse 2-Vrone 2. 2D.: Texel 2—D.O.S.K.O 1. 3C.: D.T.S. 3M.F.C. 3; Hollandia 4Nieuwe Nie dorp 2. 3D.: Sparta 3Succes 3. ■iD.: H.R.C. 5—Succes 4: Helder 6—H.R.C. 6. Adsp.: D.T.S. aSchoorl a; Sparta bH.R.C c; H.R.C. d—H.R.C. c. Gouden Kruis: Sparta 1—Texel 1. (Reeds gespeeld B.K.C. 1—Sparta 2, 4—0). Zondag jl. kwamen geen Alkmaarsche voetbalelf tallen in actie. Ja tochde Alcmaria-juniors brachten een bezoek aan bet Olympische Stadion en speelden voordien een vriendschappelijken wedstrijd tegen het juniores-elftal van Amsterdams oudste voetbalvereeniging, nl. A.F.C. Het Alcmaria-elftal was geducht gehandicapt en zoo zagen we reeds bij het begin op de linksbuiten plaats een invaller staan, terwijl de linksback, die op halve kracht speelde, reeds voor de rust vervan gen werd door een speler die ook al niet geheel fit bleek te zijn. De Amsterdammers liepen geweldig van stapel, lieten aardige staaltjes voetbal zien en wisten een flinke 30 voorsprong te behalen. Toch zag Alcmaria nog kans uit een doelscrimmage voor de rust den achterstand te verkleinen. 31. Na rust, met wind- voordeel, hadden de Alkmaarders zich volkomen her steld en wisten door het maken van zestal doelpun ten, ten slotte nog een 73 overwinning te behalen. Hoewel de Alcmarianen nog een onverwacht groote zege wisten te bevechten, zagen wij de overwinnaars wel eens beter spelen. Mischiendeed het gebroken elftal veel afbreuk aan het anders zoo juiste samen spel. De linkshalf o.a. een prima spelertje moest, door zijn geblesseerden achterspeler, zijn spel systeem totaal wijzigen, wat het geheel nu juist niet ten goede kwam. W.F.C. 3—Verkade 1, 3—2. De kampioenswedstrijden van den N.H.V.B. hebben reeds een aanvang gemaakt met bovengenoemde par tij. De Wormerveerders hebben na een zwaren strijd een magere 3—2 overwinning uit het vuur weten te slepen. In deze bijzondere competitie zullen we ook Sparta uit Schagen aantreffen. Wij zijn dan ook be nieuwd naar de verdere verrichtingen. De stand is thans: W.F.C. 3 1 1 0 0 2 3—2 Verkade 1 0 0 1 0 23 Sparta SPORTNIEUWS SCHAGEN. Het eerste en derde elftal waren dezen Zondag eens vrij. Het tweede ging naar Breezand om daar voor het Gouden Kruis te spelen tegen B.K.C. 1. De laatsten ble ken, zooals trouwens verwacht kon worden, te sterk voor Sparta's tweede. Met 40 voor B.K.C. kwam de eindstand. De B-adspiranten trokken naar Den Helder om van H.R.C. c met slechts 110 te verliezen. A.s. Zondag zal vermoedelijk de wedstrijd Sparta 1 Texel 1 voor het Gouden Kruis nog niet gespeeld worden, aangezien drie Spartanen moeten uitkomen in het N.H.- V.B.-elftal, n.1. A. Watertor als rechtsbinnen, W. Rus als rechtsbuiten en R. Rus als liksbinnen. Het elftal speelt tegen Hollandia te Hoorn. In verband met het 20-jairg bestaan van Sparta op 9 Mei aanstaande heeft het Bestuur besloten op 9 Mei des namiddags een receptie te houden in hotel „De Beurs" en des avonds een feestavond in het Noord- Hollandsch Koffiehuis. NIEUWE NIEDORP. Kolhorn I en II waren op bezoek in N. Niedorp om resp. tegen N.V.V. II en adsp. te spelen. Eerst speelden de adsp. tegen Kolhorn II en wonnen in een genoege- lijken wedstrijd met 51. Maar dat genoegelijke veran derde toen N.V.V. II den strijd aanbond met Kolhoral. Kolhorn wist tegen de zwakke N.V.V.-ploeg een 20 voorsprong te behalen, welke weelde zij blijkbaar niet konden verdragen. Toen één der Kolhornspelers het ter rein moest verlaten, en dra opgevolgd werd door een tweede, tenminste dat moest zoo wezen, maar het was niet zoo. Hij verliet het terrein niet, maar de scheids rechter bleef natuurlijk bij zijn genomen beslissing. Héél Kolhorn kwam in opstand, het einde was dat Kolhorn het terrein verliet, onder uitbundig gejuich van het tal rijke publiek. Terwijl de scheidsrechter zich naar het kleedlokaal begaf werden hem zeer aardige scheldwoor den door de Kolhorn-ploeg naar zijn hoofd geslingerd. Kolhorn I heeft hier een zeer onsportieven indruk ach tergelaten. WIERINGEN. Sucoesnleuws. Zondag speelde Succes I haar laatste competitie wedstrijd tegen Texel I. Om half drie liet scheids rechter J. Augustein beginnen. Direct pakken beide elftallen flink aan, de doelen verkeeren om beurten in gevaar. Als er 10 minuten gespeeld is, werd de T.- midvoor in het beruchte gebied door beide S. backs aangevallen. De scheidsrechter geeft hiervoor pinalty. De T. midvoor plaats zich er achter en met een kei hard schot neemt T. de leiding. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust hetzelfde tempo met T. eenigszins in de meerderheid. Van beide kanten werd flink gespeeld, doch T. weet nog tweemaal te scoren, zoodat de eind stand is 30 voor Texel. S. had o.i. meer verdiend. Om 1 uur speelde Succes II tegen Texel II. Het was een gewichtige wedstrijd, vooral voor S. Ook hier had J. Augustein de leiding. S. was gedurig meester van het veld, alhoewel de T. aanvallen ook soms ge vaarlijk warené De S. achterhoede wes als altijd in goeden vorm en hield zijn doel voor rust schoon. S. wist voor de rust door C. Krom de leiding te nemen. Na rust kreeg T. het windvoordeel, doch bracht er niet veel van terecht. Kroon maakte na rust er 20 van cn kort daarna de S. spil uit een vrijen schop buiten het strafschopgebied 3—0. S. voelde zich vei lig, doch bij een schrimage voor het S. doel, werd hands gemaakt en een pinalty was het gevolg. Doch de lat bracht redding. Direct daarop kreeg T. weer een pinalty. de S. keper werkte weg, doch voor de tweede maal kreeg de T. speler kans en nu werd zij benut. 3—1. Na nog ecnige wederzijdsche aanvallen, kwam het einde en S. II besloot zijn overwinningen met 31. Door deze overwinning is zij kampioen 2e klasse D N.H.V.B. geworden. Het vierde elftal speelde tegen Helder 5 en moest in deze zijn meerdere erkennen door met 52 te verliezen. Volgende week beginnen de Gouden Kruis-wedstrij- den. Succes I—Texel II; Succes II—J.V.C. I. Woensdag 29 April. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuzïek; 9.30 Orgelspel door Joh. Jong op het VARA-orgel. V.P.R.O. 10.0010.15 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoon muzïek; 11.05 Radio-Volksuniversiteit: „De geestelijke ontwikkeling van het schoolkind; 11.35—12.00 Gramo foonmuzïek. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—1.30 Concert door het AVRO- Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld; 1.30—2.00 Halfuur voor de vrouw; 2.002.45 Concert door de Nieuwe Amster- damsche Orkest-Verecniging o.l.v. Nico van der Linden; 2.453.15 Praatje door Mevr. Ida de Leeuw-van Rees over „Meisjeskleeding"; 3.154.00 Voortzetting concert. VJLILA. 4.00 Tijdsein; 4.01 „Maak het zelf" door mevr. Céline Schaake Verkozen; 4.30 Voor de Kinderen; 5.45 Voor avondconcert door het VARA-Septet; 6.30 Mandoline- cursus door Joh. B. Kok; 7.00 Radio-Volksuniversiteit; 7.30 Vervolg Vooravondconcert; 7.50 Toespraak door A. J. Abels over „De Wegenbelastingwet"; 8.01 Uitzending vanuit Rotterdam, met medewerking van het VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot en Lou Bandy (humorist); 8.45 „Vlam" van Hans Müller, tooneelspel in drie be drijven, op te voeren door het Ensemble „Van der HiJst"; 10.05 Persberichten Vaz Dias; 10.15 Vervolg uitzending vanuit Rotterdam; 11.30 Gramofoonmuzïek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing; 8.159.30 Morgenconcert; 10.30 11.00 Korte Zekendienst; 11.0012.00 Harmoniumbe speling door M. F. Jurjaanz; 12.012.15 Politieberichten, 12.1512.30 Gramofoonmuziek; 12.302.00 Middagcon cert; 2.002.30 Gramofoonmuziek; 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3.004.00 Concert te geven door het Am- sterdamsch Vocaal Kwartet; 4.304.45 Gramofoonmu ziek; 4.455.00 Verzorging van den zender; 5.006.00 Kinderuurtje; 6.006.30 Uurtje voor de landbouwers; 6.307.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 7.007.30 Uitzending vanwege het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart; 7.307.45 Politieberichten; 7.458.00 Gramo foonmuziek; 8,008.50 Concert te geven door de Arn- hemsdhe Orkestvereeniglng o.l.v. Martin Spanjaard; 8,50 9.20 Lezing; 9.2010.10 Vervolg concert; 10.1010.20 Persberichten Vaz Dias; 10.2011.30 Gramofoonmuziek. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Bouwvereenigbig „Algem. Belang". Bovengenoemde vereeniging vergaderde Zaterdag avond ten lokale van den heer L. Hop, café „Conoor- dia". De voorzitter, de heer J. Kliffen, opent met een woord van welkom aan leden en pers, alsmede aan den opzichter, den heer Oosterlee. De notulen van de op 9 Maart 1930 gehouden verga dering worden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat de Oosterstraat binnen enkele dagen aan het gemeente bestuur zal worden overgedragen. Verder, dat het on derhoud der woningen van binnen voortaan voor reke ning der huurders is. Huizen, waarvan de muren niet beschoten zijn, vallen hier buiten. De rekening en balans. De ontvangsten en uitga ven bedragen f 119.300.22%. Het nadeelig saldo bedraagt f 2990.31. De voorzitter zegt, dat de bescheiden van den pen ningmeester, den heer J. Ootjers Rz., door het bestuur zijn nagezien en in orde bevonden. De boekencontrole zal niet meer verricht worden door den rijksaccountant, doch tweemaal per jaar door den gemeente-ontvanger. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding is de heer J. Kliffen, die wordt herkozen. De heer Kliffen dankt voor het in hem gestelde ver trouwen en zegt zijn benoeming met genoegen weder te aanvaarden. De rondvraag levert niets op, waarna de vergadering wordt gesloten. Het muziekconcours, dat hier met Pinksteren zau plaats vinden, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de harmonie „Excelsior", is thans definitief vastge steld op Zondag 19 en 26 Juli a.s. Hoewel reeds van verschillende vereenigingen de toe zegging is gedaan om mee te dingen, is alsnog gelegen heid tot inschrijving. Het Meifeest van de afdeelingen der S.D.A.P. en den Langendijker bestuurdersbond zal a.s. Zaterdag plaats vinden in „Concordia". Medewerking wordt o.m. ver leend door de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" van Nieuwe Niedorp. CALLANTSOOG Voor een volle zaal gaf Zondegavond de zangvereen. ..Zanglust" hare jaarlijksche uitvoering in hotel „Duin zicht". Evenals vorige jaren is ook deze uitvoering we der een succes voor de vereeniging geweest en niet in het minst voor hare leidster Mevrouw Breebaart-Van der Horst, die voor dezen avond gezorgd had voor een zeer afwisselend programma, hetgeen bij het publiek In den smaalt viel. Allereerst werden uitgevoerd de zangersmarsch van Trube en Aan den Nacht, welke nummers gevolgd werden door een solo van Mevrouw Breebaart. Hierna volgde De Stille Waterlelie van F. Abt en Gondellied van C. M. v. Weber, waarna Mej. van Twuijver .een lied zong. Daarna Herders Zondagslied van C. Kreutzer en de Kikkercantate van C. Henning. Al deze nummers werden uitstekend gezongen, hetgeen bleek uit het alleszins verdiende applaus. Als laatste nummer voor de pauze volgde een duo van de dames Breebaart en Zuelen, hetgeen zeer in den smaak viel. Na de pauze kwam het glansnummer van den avond, n.1. de operette van Mart. Schuil: Een repetitieavond der Zangvereeniging „Door Harmonie Vereenigd" te Vreden- daal. Dit oer-komische stuk was uitstekend verzorgd en een woord van waardeering voor de directrice der vereeniging behoeft hier zeer zeker niet te ontbreken. Trouwens het publiek bewees door langdurig handgeklap zijn tevredenheid en instemming met 't uitvoeren van dit nummer. Al met al mag de zangvereeniging op een succesvollen avond terugzien. Een zeer gezellig bal be sloot deze jaarlijksche feestavond. ANNA PAUlOW N A Zondag j.1. hield de Postduivenvereniging „Altijd Verder" een wedvlucht vanaf Roosendaal (afstand 152 K.M.) De duiven zijn om 8 uur gelost De eerste werd geconstateerd om 9 uur 20 min. 59 sec., de laatste om 9 uur 25 min. 02 sec. Er werd dus door de vogels een snel heid van ruim 1800 M. per minuut bereikt. De prijzen vielen als volgt: Jb. Cornelissen 1, 2, 3, 6, 8 en 13; W. Blaauboer 4, 10 en 14; G. de Boe 5, 7 en 9; Gebr. van Steijn 11 en 12; N. Spigt 15. BREEZAND. Het N.-Holl. Tooneel bij Vriendenkring. De Voorzitter der nutsvereeniging „Vriendenkring", de heer C. Weijers had Zondagavond het genoegen een bijna geheel gevulde, zaal het welkom te mogen toe roepen. Het verzoek, niet te rooken en zioh rustig te houden, volgde hierop met nadruk, want zoo motiveerde hij dit ongeveer: Den vorigen keer hebben we een heel mooien avond gehad en toch gaf het verslag in de krant een weinig gunstlgen indruk, pmdat daarin ge waagd werd van den hinderlijken rook, die de spelers op het tooneel zoowat onzichtbaar maakte, terwijl de onrust hun geluid niet tot achter in de zaal deed door klinken. Laten we dan nu maar meteen verklaren, dat op dezen avond het rookverbod zoo goed als algemeen is opgevolgd en het publick zich heel ordelijk en rustig hield. Waarom zou hier ook niet kunnen, wat overal elders wel kan? En is het zoo niet veel beter? We be- hooren zelf ook tot degenen, die graag een haaltje doen, maar daarom kunnen we eigen genoegen toch wel opof feren als velen daar hinder van hebben. En bovendien is inde pauze, wel een plekje te vinden, waar men nog gauw even een paar trekjes doen kan. Over de uitvoering kunnen we kort zijn. Het N.-Holl. Tooneel, dir. B. C. Loevens, bracht „Schooiertje" voor het voetlicht, een stuk, geschreven door Mevr. Loevens, dat reeds meerdere malen door dit gezelschap in den omtrek is opgevoerd, en waarin de titelrol vervuld werd door den jeugdigen Piet Loevens. De heer en Mevrouw Loevens kennen hun Pappenheimers. De inhoud van het stuk en hst spel vielen dan ook wel in den smaak van het publiek. Dat konden we aan de opmerkingen rondom ons wel hooren, maar ook uit het daverend applaus aan het slot van elk der drie bedrijven. Het schooiertje stal ieders hart. Ook het blijspel „Een kus" vond een gunstig onthaal. Hartelijk is gelachen om den zoo makkelijk te verlei den Jacob (den heer Loevens), die bleek niet de brave Hendrik te zijn waarvoor men hem eerst hield. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden: een sleutel. Verloren: een reserve, wiel van een auto. Inlichtingen ter secretarie. WIERINGERWAARD Algemeene Jaarvergadering van de Vereeniging Ontspanning na Arbeid, op Zaterdagavond, in het lo. kaal van den heer P. Schenk. Aanwezig 20 leden. Na opening en voorlezing notulen, welke onder dank worden vastgesteld, volgt het jaarverslag. Ook hiervoor krijgt de secretaris oen woord van dank. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f35.55. Ontvangsten hadden bedragen f148.77 en de uitgaven f 113.22. Het saldo is iets vooruitgegaan. Het bestuur wordt met 2 leden uitgebreid en is nu samengesteld als volgt: J. F. Goossens, voorzitter, A. Klos, vice-voorzitter, J. v. Dompselaar le secretaris, P. Nieuwboer, 2e secretaris, C. Klos, penningmeester, K. Mosk en Jb. de Boer, commissarissen van orde. De wensch wordt uitgesproken, dat door uitbreiding van het bestuur weer een goed seizoen voor de deur mag staan en dat „Ontspanning na Arbeid" haar naam in eere mag houden. Tenslotte wordt een woord van hartelijken dank ge bracht aan den heer Joh. Voorthuizen, die per 1 Mei gaat vertrekken, voor het vele dat hij voor de ver. eeniging heeft gedaan. Hij was een der beste krach* ten. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld, waarna tot sluiting werd overgegaan. Z IJ PE SCHAGERBRUG. Bij Ministerieele beschikking is aan het Bestuur der Harddraverijvereeniging „Voorwaarts" alhier wederom toestemming verleend tot het houden van een loterij, Maximum aantal loten 8000. OUDESLUIS. Aan den heer A. v. Eekeren, timmerman en aanne* mer te Keinsmerbrug, is als laagste inschrijver, de bouw opgedragen van een nieuwe schilderswerk plaats voor rekening van den heer C. Goet alhier. Onze zangvereeniging „Nieuw Leven", waarvan de heer A. J. Hoogvorst directeur is, hield Zondagavond haar laatste openbare zanguitvoering in dit wintersei zoen in de zaal van den heer Joch. Kreijger. Het pro» gramma vermeldde 9 nummers, waarvan eerst drie en daarna telkens twee gezongen werden, gescheiden door een pauze. Bij de opening werden in het bijzonder vei> meld de heer Van der Meij, die de tenorpartij onder steunde en Mej. Corrie Dol, die de pianobegeleiding op zich genomen had. De lenteliederen werden met veel animo gezongen en klonken warm, opgewekt en af. Het boertige „Dorus en Maryke" en het spottende „Het paard van Krelis", boden tusschen de eerstgenoemde liederen een aangena me weldoende afwisseling. Het Latijn van „Ecce quo- modo moritur" (zie hoe de reohtvaardige sterft) maakte die-pen indruk, niet alleen door de ernstige beteekenis, doch eveneens door den schoonen rustigen klank. Het bruidskoor uit „Lohengrin" was een genot om te be luisteren. Leden en directeur bereikten door hun ijver dat alle gegeven nummers uitmuntend tot hun recht kwamen, waartoe de pianiste Mep. Dol het hare heeft bijgedragen. Een opgewekte Jazz-band wist de pauze aangenaam op te vroolijken. Hierop volgde: „De Westfriesche vissohers", een zang spel ln 1 bedrijf, waarvoor door de heeren KI. Buik en G. Veltman heel mooi tooneel was gemaakt, waartegen de spelers uitstekend uitkwamen en pasten. Wat een respectabele stille arbeid was daarvoor noodig geweest De twee dames en vier heeren, die dit spel ten beste gaven en de voornaamste rollen vervulden, wat hebben ze de volle zaal doen genieten. Er moest enkele malen „gehaald" worden. Men kan dit zangspel gerust nog eens herhalen, 't zou zonde zijn, van alle moeite en zorg en de bereikte resultaten wettigen ten volle een weder opvoering. Ook het visschersvolk ga.f los en vlot spel en duidelijk® zang te genieten. De heer D. Pool verzorgde de grimage, die natuurlijk niets te wenschen overliet en werkte daardoor voor een niet gering deel mee tot het welslagen van dezen ge- notvollen avond. Nieuw Leven heeft een schoonen, welgevulden avond gegeven. De goede Jazz-muziek hield de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen. SINT MAARTEN Zondag had in lokaal „Rust en Lust" het aangekon digde gemaskerd bal plaats. Te half 9 traden een 28 tal gemaskerden de kolfbaan van „Ap en Antje" bin nen en hadden de aanwezigen alle gelegenheid om hun bewondering, af- en goedkeuring met elkander te be spreken. Na eenlge hondegangen en dansjes der gema®- kerden moesten deze voor de jury, bestaande uit den heer Horst uit Alkmaar, Mevr. BakkerBreed uit Schagen en Mevr. Wierstra uit Zijpe, verschijnen, welk» na rijp beraad de prijzen als volgt toekende: le prijJ sla met eieren. Mej. M. KoningSchagen. alhier; 2< I prijs Onbewaakte overweg, de heer Jo Jonker; 3e pr? i Koopt Nederl. goederen, M. G. de Geus, beiden te Ou karspel; 4e prijs Viooltje, Mej. Greta Bijpost, 5e pi Reclame Droste's cacau, de gezusters De Hoop te Bu> gerbrug; 6e prijs Revue-Girls, de dames G. Jonker, tf- Heertjes en A. de Waard te Oudkarspel, en 7e pril' Oostersche Prins, Mej. M. Buik te Oudesluis. De prijzen bestonden uit contanten. Na dit gemaskerd bal volgden voor de liefhebbert (sterrf) de gelegenheid tot dansen, waarvan groot ge bruik is gemaakt. De gelegenheid hiertoe werd io ruime mate geboden, daar voor dezen avond de bekende Volendammers en het even bekende bezelschap der Van Meursen om beurten hun balmuziek gaven. W I E R I N r, Tl Sedert de vorige opgave zijn ten bate van dc ge meente Wieringen bedragen aan gewetensgeld ge stort, groot f100.en f800.—. - Naar wij vernemen, zijn alhier de eerste pro cessen-verbaal gevallen tegen personen, die tot hedefl verzuimd hebben hun perceelen aan rle waterleiding aan te sluiten. - Dc personen, die een akte voor binnenvisscherfl voor het dienstjaar 19?11032 wenschen te. hekomen, kunnen daartoe thans ter gemeente-secretarie de ver- 1 eischte.aanvra.ge indienen. Het aan mej. E. M. Mulders, onderwijzeres aan de school te Hippolytushoef, verleende ziekteverlof, is op haar verzoek verlengd tot 15 Mei a.s. - De aannemers Gebr. Boersen alhier zullen voor hun timmerwerkplaats aan den Stroeërweg een ben- zïnehewaarplaats met pomp plaatsen. De dienstplichtige A. A. K. Blokland, lichting 1926, is opgeroepen om op 3 September voor herha lingsoefeningen op ie komen bij het 6e Reg. Infan terie te Breda voor 24 dagen; de dienstpl. J. Klem. lichting 1925, op 9 Sept. tè Amsterdam bij de ComP- Intendancetroepen voor 17 dagen. DEN OEVER. Voor rekening van den heer Jo. Lont aan den Pol derweg wordt door den aannemer Hermans een schuur gebouwd. Aan den Verlengden Polderweg word een woning gebouwd voor rekening van den beer J- Zijnstra, Koihorn, en wordt gebouwd door den aannew®1 G. Hovinga, Zeerijp, Groningen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6