De ontploffing te Maagdenburg. Vechtpartij in den Saksischen Landdag. Verhooging der Duitsche invoerrechten. Werkloosheid in Spanje. Gevreesd misdadiger te Aken gevat. De wraak der onderwereld. Feest in de Berlijnsche onderwereld. Felle brand te Utrecht. UIT DE PERS. De invoering van de gewijzigde Gemeentewet. De zaak-Moulin in de Belgische Kamer. De nieuwe toestand in Spanje. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. Do oorzaak nog steeds onbekend. De slachtoffers vreeselijk verminkt. Over de ontploffing ln de sacharlnefabriek Fahlberg, Listeen Co., te Maagdenburg (zie ook elders in dit num mer) wordt nog gemeld, dat bij de ramp in het geheel negen personen om het leven zijn gekomen. Verschillen de arbeiders, waarbij een paar vrouwen, werden door de vlammen zoo verminkt, dat hun identiteit nog niet kon worden vastgesteld. Negen andere arbeiders werden met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis ge bracht. Twee meisjes bevinden zich nog in levensge vaar. De oorzaak van de ontploffing is onbekend. De materieele schade is zeer groot. In het gebouw, waar de ontploffing plaats vond, wer den gifpatronen ter bestrijding van ratten en muizen vervaardigd. De kuip, waarin zich de stof bevond, waar mede deze patronen worden gevuld, is in de lucht ge vlogen. Het heele gebouw stond weinige oogenblikken later in vlammen. De heele Inrichting werd door den luohtdruk vernield. De brand kon in den loop van den middag worden gebluschi Nazi's door communisten bU de keel gegre pen en mishandeld. In den Saksischen Landdag is het gisteren tot storm achtige tooneelcn gekomen bij de behandeling van voor stellen tot opheffing van het betoogingsveriood te Lelp- zig en Zwlckau. Toen een nationaal-socialistisoh spreker beleedlgende opmerkingen betreffende de Marxisten maakte wierpen eenige communisten zich op den Nazi, dien zij bij de keel grepen en mishandelden. Er ontstond een algemeene vechtpartij, waaraan ook de publieke tribune deelnam. De Voorzitter maakte er een einde aan door de zitting te sluiten en de tribune ontruimen. Na de heropening deelde de Voorzitter mede, dat de nat-soc. spreker en twee vechtersbazen, een Nazi en een communist, voor don verderen duur van de zitting wer den uitgesloten. Nader wordt nog gemeld: In den Saksischen landdag was heden de nationaal- soclallst Studentkowski, het jongste lid van het huis (hij moet nog meerderjarig worden) aan het woord. Hij ging geweldig tegen de sociaal-democraten te keer en riep tenslotte uit: Indien niet elke misdadiger marxist Is, dan is toch elke maxist een misdadiger. De weinige aocaal-democraten en communisten, die naar de woorden van dezen jongeling hadden zitten luisteren, verloren daarop hun geduld. Ze bestormden het spreekgestoelte en begonnen Studentkowski af te ranselen. De overige nationaal-socialisten snelden hun partijgenoot te hulp; er volgde een algemeene vechtpartij met bovengenoemd gevolg. Op boter voorloopig uitgesteld. Don derdag definitieve beslissing. Wolff meldt uit Berlijn: Naar wij vernemen, zullen de beraadslagingen omtrent de douanemaatregelen Woensdagavond worden voortgezet met een bespreking tusschen den rijkskanselier, den rijksminister van voedselvoor ziening en dien van buitenl. zaken, speciaal over de invoerrechten op varkens en vleesch. Een defintieve beslissing over het geheele vraagstuk zal waar schijnlijk in een Donderdag te houden kabinetszit ting worden genomen. Na de beraadslagingen van gister schijnt de stand van zaken de volgende te zijn: De verhooging van het invoerrecht op boter schijnt, zooals men verwachtte, voorloopig te worden opgeschort, daar dit probleem nog een reeks besprekingen noodzakelijk maakt. Het is nauwelijks aan te nemen, dat nog in deze of de volgende maand een beslissing ten aanzien van deze quaestie zal worden genomen. Een definitieve beslissing nopens de rechten op spek, reuzel en peulvruchten zal vermoedelijke ook eers Donderdag worden genomen. Men heeft echter den indruk, dat men ook op deze gebieden betrekke lijk gemakkelijk een ook den landbouw bevredigen de oplossing zal vinden. Dreigende houding. Uit Sevilla wordt gemeld: Een groot aantal werkloozen is voor het stadhuis alhier brood en werk komen eischen. De secretaris van den burgemeester stond ben te woord. Daarna trokken zij door de hoofdstraten om voedsel roepen de. Daar hun houding dreigend leek sloten vele win keliers hun zaken. Anderen deelden levensmiddelen uit. De minister van binnenlandsche zaken heeft ver klaard, dat het probleem, wat hem het meest bezig hield, dat van de werkloosheid was. Deze is ernsti ger geworden, doordat tal van arbeiders uit de pro vincie te Madrid zijn aangekomen. De minister ont ving een delegatie van werkloozen, die een dreigende houding aannamen. Hij beduidde hen, dat zij een andere houding dienden aan te nemen en zich niet door agents-provocateurs moesten laten leiden. Minister Maura verklaarde voorts, dat grondbezit ters in den omtrek van Sevilla moeilijkheden vree zen tijdens den zaaitijd. Ter hunner bescherming zijn daarom 25 gendarmen op motorrijwielen uitge zonden. Een der gevaarlijkste misdadigers uit het Rijnland, ie ook Nederl&ndscho steden on veilig gemaakt had. De politie te Aken ls er in geslaagd één der gevaar lijkste misdadigers van het Rijnland, Peter Leese ge naamd. in hechtenis te nemen. Leese, die ook Hamburg, Bremen, Kiel en Osnabrück en onlangs ook Nederland- sche steden onevilig had gemaakt, is pas 19 jaar oud. Hem worden een aantal moorden ten laste gelegd. Hij zou o.a. een uit Amsterdam afkomstigen koopman, Tur- be, die met een aanzienlijk bedrag uit Zuid-Amerlka was gekomen, hebben omgebracht Het lijk van Turbe werd later uit de Maas opgehaald. Leese en zijn medeplich tigen zouden daarbij 17000 dollar hebben buitgemaakt. Leese werd door de gendarmen verrast, toen hij op klaarlichten dag met drie andere misdadigers een hoeve In de omstreken van Aken was binnengedrongen. Zoowel de boeven als de gendarmen maakten gebruik van hun wapens. Leese zou ongeveer vijftig schoten hebben afge vuurd. Hij slaagde er in te ontkomen, maar werd kort daarop in een café door een gendarme ontdekt. Alleen in het district Aken zou deze bende een paar honderd misdaden hebben gepleegd. Weer een moord op een roodharig meisje te New-York. Op eenige mijlen afstand van New York is het lijk gevonden van een roodharig meisje, van ongeveer 21 jaar oud, dat blijkbaar op dezelfde wijze werd doodge schoten als de eenige weken geleden vermoorde Vivian Gordon, die eveneens roodharig was. Het thans om het leven gebrachte meisje en mrs. Gordon waren de eeni ge roodharige vrouwen, die den rechter van instructie Seabury inlichtingen over het bandietenwezen hadden verstrekt, beiden beloofden terug te zullen komen voor nadere mededeelingen, doch de wraak der onderwereld heeft dit belet. Het is opmerkelijk, dat beide vrouwen op dezelfde wijze werden gedood. Zij werden medegenomen in een auto en van achteren doodgeschoten, waarna het lijk op den weg werd achtergelaten. De eenige aanwijzing voor de politie is, dat in haar portemonnaie een aan taal telefoonnummers werd gevonden. OVERWINNING DER CENTRALE REGEERING IN CHINA. Communistisch leger in de pan gehakt. Uit Sjanghai: In hun strijd tegen de opstandige communisten in het oosten des lands, hebben de troepen van de centrale regeering te Nanking een groote overwinning behaald. Volgens een bericht van de centrale regeering werd het communistische leger totaal in de pan gehakt, en werden talrijke krijgsgevangenen gemaakt Ongeveer twee duizend van de gevangen genomen communisten zuilen terechtgesteld worden. HET PROCES WEGENS DE ZUIGELINGEN STERFTE TE LüBECK. Het proces tegen de personen, die aansprakelijk worden gesteld voor het overlijden van een groot aan tal met het serum van dr. Calmette behandelde zuige lingen, zal in de tweede helft van Juni te Lübeck worden gehouden. Het is. niet uitgesloten, dat prof. Calmette van het Parijsche Instituut-Pasteur in dit proces als deskundige zal worden gehoord. DE OVERSTROOMINGEN IN POLEN. V.D. verneemt uit Warschau: Terwijl de overstroomingen in het gebied van Wilna langzaam minder worden, stijgt het water van de Njemen onrustbarend. In het gebied van Grodnow werden meer dan 50 kleine bruggen weggespoeld. Tal van plaatsen staan onder water. De materieele scha de is zeer groot, terwijl ook menschenlevens te be treuren zijn. De politie zich leelijk in de vingers ge sneden Poover resultaat van een op touw gezette grootsche actie. De Berlijnsche politie heeft zich gisteravond leelijk in de vingers gesneden. „Immer treu", de vermaarde vereeniging van de Berlijnsche onderwereld, vierde haar tienjarig bestaan in de groote feestzaal van de Saalbau Friedrichshain. Aan lange tafels zaten drie duizend dames en heeren, de elite van de Berlijn sche onderwereld. De heeren in smoking, de dames in avondtoilet. Het ging er erg gezellig toe, aldus schrijft de Berlijnsche corr. van de N.R.Crt., maar plotseling verstomden alle aanwezigen. Op het too- neel stond de heer» Trettin, commissaris van politie. Ik verzoek u, zeide hij, kalm te blijven, Ik wil u helpen uw vereeniging te zuiveren van de elementen, die er niet thuis hooren Terwijl Trettin sprak, had den agenten het gebouw omsingeld en alle in- en uit gangen bezet. Ongeveer honderd agenten versche nen in de zaal en verzochten alle aanwezigen zich te legitimeeren. Wie dat niet kon, werd meegenomen naar een nabijgelegen zaaltje. Van de dertig lieden, die in dit zaaltje vereènigd werden, moesten tien mede naar het hoofdbureau. Daar werden 5 weer spoedig in vrijheid gesteld; van de vijf, die nog over bleven, werden hedenochtend nog vier ontslagen en dus slechts één persoon bevindt zich op het oogen- hlik nog achter slot en grendel. Dat het resul taat van de grootsche actie van de Berlijnsche poli tie Toen de agenten uit zaal Friedrichshain verdwe nen, werden ze flink uitgefloten. Daarna ging het feest voort, alsof er niets was gebeurd. Men dronk champagne, wijn en andere dranken en om 1 uur 's nachts gingen alle lampen uit. Van dit oogenblik af werd de zaal met schijnwerpers verlicht en toen kwamen de vertegenwoordigers van alle andere Berlijnsche „Ringvereine", worstelvereeuigingen, zoo als de vereenigingen van de onderwereld officieel heeten. de feestvierende vereeniging met haar jubi leum gelukwenschen Wie niet precies wist waar hij was, zou zeker hebben vermoed op een jaarfeest van een kegelclub te zijn terechtgekomen. Na dit offi- cieele gedeelte begon de pret opnieuw.en zij duurde tot de vroege ochtenduren. Tabaksfabriek in vlammen opgegaan. Gisteravond te ongeveer half elf is wand uitgebroken in de tabaksfabriek aan de Oude-Gracht 297 te Utrecht. In de balen rookbare waar, waarmede het perceel was gevuld, vonden de vlammen een licht verteerbaar voed sel, zoodat in korten tijd de twee verdiepingen en de zolder geheel waren uitgebrand. De brandweer had echter nog lang werk om de vlammen geheel meester te worden en om de zoo strategisch mogelijk te werk te gaan ondernam zij eveneens en wel van uit de synagoge op den Springweg een aanval op d© ach terzijde van het pand. Op het terrein van den brand waren o.a. de burge meester, wethouder Botterweg en de commandant van het corps, de heer Vlemlng aanwezig, terwijl aan de overzijde van de Oude-Gracht een groote menschen- massa den strijd tusschen water en vuur stond gade te slaan. INKRIMPING ARBEIDSTIJD. Op de suikerfabriek „Holland". Naar de „N. H. Crt." meldt, is het personeel van de suikerfabriek „Holland" te Halfweg voor de keus ge steld dat óf 25 man zouden worden ontslagen óf voor loopig Zaterdags niet meer zal worden gewerkt. Het resultaat van het onderlinT overleg is, dat voorloo pig Zaterdags niet meer zal worden gewerkt. MISLUKTE INBRAAK. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebro ken in het station der Nederlandsche Tramwegmaat schappij te Bolsward. Dc inbrekers hebben getracht do brandkast in het kantoor, waarin zich f500 bevond, te forceeren. Ze kwamen door den buitenwand van den kast heen, maar stuiten op de binnenkast, toen ze vermoedelijk gestoord werden, waarna ze aftrok ken. Er wordt niets vermist. De politie nam de brand kast in beslag voor haar onderzoek. Het Weekblad voor den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren schrijft: Zoo is dan de wijziging van de gemeentewet tot stand gekomen, en is zeer kort geleden de gewijzigde en op nieuw genummerde tekst openbaar gemaakt. Zóó kort geleden, dat nog geen van de, over 't algemeen toch niet sloome, uitgevers ons in het" bezit heeft gesteld van een uitgave met den officieelen nieuwen tekst en de nieuwe nummers. Er is dus geen sprake van, dat op het oogenblik de gewijzigde gemeentewet eenigszins algemeen wordt ge kend. Men mocht verwachten, dat het oogenblik van in wer king treden zóó tijdig zou worden bekend gemaakt, dat allen, die met de uitvoering van de wet te maken heb ben, in het bijzonder de gemeentebesturen, wier leven en bedrijf erdoor worden beheerscht, de gelegenheid zou den hebben om zich vooraf ten minste eenigszins in de nieuwe bepalingen in te werken. Ter plaatse, waar de nog altijd een licht© ergernis wekkende „verdediging" van het vernummeren van de wet werd uitgedacht, heeft men den gemeentebesturen een nieuwe verrassing bereid. In de ochtendbladen van 16 April konden zij lezen, dat bij een koninklijk besluit van een week tevoren de datum van in werking treden van de gewijzigde wet was bepaald op 15 April tevoren. Het afdrukken en distri- bueeren van het staatsblad van het koninkrijk der Ne derlanden geschiedt nog altijd aldus, dat zijn nummers veelal eerst een week of 3rie na zijn dagteekenang ln het bezit van de gemeentebesturen komen. Zeer zeker was op 15 April en zelfs op 16 April nog geen enkel openbaar bestuur in Nederland in het bezit van het staatsblad, waarin het koninklijk besluit betref fende de invoering van de gemeentewet is opgenomen Deze halsoverkoppigheid beteekent nog Iets anders en iets meer dan een lichte ergernis voor allen, die nu ineens hebben te zorgen de nieuwe wet zóó te kennen dat zij geen flaters begaan. Een van de nieuwe artikelen van de wet ln de oude nummering art. 71a - schrijft voor, dat de bur gemeester de gemeente vertegenwordigt bij alle buiten gerechtelijke handelingen, en dat hij deze vertegenwoor diging kan opdragen aan een door hem aan te wijzen gemachtigde. Nu is er geen dag, waarop niet door gemeenten aller lei burgerlijke rechtshandelingen worden verricht. Die geschiedden tot dusverre alle of zoo goed als alle door burgemeester en wethouders, of door gemachtigden, die burgemeester en wethouders krachtens daarvoor ge troffen regeling hebben aangewezen. Er zijn ongetwijfeld op 15 April in verschillende ge meenten meer of minder belangrijke notarieele akten gepasseerd, waarin de gemeente op de een of andere wijze vertegenwoordigd was, maar in géén geval ver tegenwoordigd was door den burgemeester of door een gemachtigde van den burgemeester. Bij al die akten zijn dus thans de betrokken gemeen ten niet wettig, dat wil dus zeggen, niet vertegen woordigd geweest. Al de aldus gesloten overeenkomsten kunnen wegens dit ernstige vormgebrek worden betwist, zooal niet door de wederpartij, dan toch zeker door der den, tegenover wie men daarop nu of later een beroep wil doen. Het is een zonderlinge toestand. Inderdaad een zeer zonderlinge toestand. Van bevriende zijde vestigt men nog onze aandacht op het volgende merkwaardige gevolg van deze departemen tale overhaasting. De gemeenten zitten op het oogenblik zonder begroo- tlngs-, rekenings- en boekhoudvoorschriften. De voorschriften, vastgesteld door de gedeputeerde staten der provinciën, hebben door het vervallen van't wetsartikel, waar zij op steunden, en bij gemis van een overgangsmaatregel met het invoeren der gewijzigde wetsartikelen haar kracht verloren. Het tot stand ko men van de nieuwe voorschriften zal nog wel eenige maanden duren. Interpellatie van den communist Jacque- motte. Scherpe uitlatingen over het fascisme en de toestanden in Italië. Het antwoord van minister Hijmans. Gister heeft in de Belgische Kamer de aangekon digde interpellatie plaats gehad van den eenigen communistischen afgevaardigde Jacquemotte, over de arrestatie en gevangenzetting in Italië van den Belgischen leeraar dr. Moulin. Deze gebeurtenis had een groote menigte naar het parlementsgebouw ge lokt. Alle tribunes zaten propvol. Op een der gere serveerde tribunes bemerkte men de aan de Brus- selsche universiteit studeerende zuster van dr. Mou lin. Talrijke buitenlandsche journalisten woonden op de perstribune de Kamervergadering bij. Jacquemotte had het gedurende ruim anderhalf uur over het fascisme en de toestanden in Italië, om ten slotte toch tot het onderwerp van zijn interpel latie te komen. De voorzitter, Poncelet, moest den interpellant herhaaldelijk tot kalmte aanmanen en zag zich ten slotte genoodzaakt toen Jacquemotte de Italiaansche regeering vergeleken had met een regeering van moordenaars, den communistische af gevaardigde to de orde te roepen. Spreker verweet den Belgischen minister van buitenlandsche zaken de zaak-Moulin in den doofpot te hebben willen hou den, evenals hij stilzwijgen zou hebben bewaard om trent de gevangenneming in Italië van een Belg, een genaturaliseerden Italiaan, zekeren Flora, die nu eveneens voor de speciale fascistische rechtbank wordt gedaagd. Krachtig protest van minister Hij mans. Eindelijk kon minister Hijmans, die zijn ongeduld moei lijk bleek' te kunnen bedwingen, aan het woord komen De minister van buitenlandsche zaken protesteerde in krachtige termen tegen de voor de Italiaansche regee ring beleedigende uitlatingen van Jacquemotte en bracht vervolgens de Kamer op de hoogte van de stappen, door het Belgische departement van buitenlapdsche zaken en de Belgische diplomatieke en consulaire ambtenaren in Italië gedaan, teneinde opheldering in de zaak-Moulin te brengen. Uit deze verklaring bleek duidelijk, dat het verwijt van den communistischen afgevaardigde, als zou de Belgische regeering in haar plicht te kort geschoten zijn, allen grond miste. Wat Moulin ten laste wordt gelegd, zeide de minister, is ln het geheim brieven en documenten van vijanden van het fascistische regiem aan Italië te hebben over gebracht, aldaar vertrouwelijke gegevens te hebben ver zameld en zich aan ongeoorloofde politieke drijverijen te heben schuldig gemaakt. België heeft zich ingevolge de beginselen van het internationaal recht in geen geval in de Italiaansche binnenlandsche aangelegenheden te mengen. De orga nisatie der Italiaansche justitie gaat alleen Italië aan en mag hier niet worden besproken. Meer nog dan de andere staten hebben de kleine er belang bij, dit prin cipe in acht te nemen. De minister verklaarde verder nog, dat de Belgische regeering van de Italiaansche het volgende heeft ver nomen: Dr. Moulin zal verdedigd worden door een Ita- liaansch advocaat van zijn keuze. De rechtszitting zal publiek zijn en twee vertegenwoordigers van het Bel gische gezantschap zullen toegelaten worden. Over den grond van de zaak zelf wenschte Kymans zich niet uit te laten, daar het onderzoek van de Italiaansche justi tie nog steeds voortduurt. Ook verzocht hij de Kamer hem haar vertrouwen te schenken voor de verdere behartiging va nde belangen van dr. Moulin en van de goede betrekkingen, die tusschen Italië en Bel gië moeten betsaan. Hij spoorde, zich naar de journa listentribune keerende, de pers aan zijne woorden juist weer te geven en de bevolking tot kalmte aan te ma nen. De ministerieele verklaring werd op de banken der meerderheid luide toegejuicht Betoogingen. Terwijl de Kamer hare vergadering hield, trok een stoet van 2000 a 3000 studenten door het centrum en enkele volkswijken der hoofdstad. Delegaties der ver schillende universiteiten van België waren aanwezig. Spandoeken met Fransche en Nederlandsche opschriften als: Rechtvaardigheid voor Moulin. Geen zwarthemden, maar rechters voor Moulin werden met liberale, socia listische en Vlaamsch-nationale vaandels ln optocht medegedragen. Voor het gebouw van de fascistisch gezinde Natioa Beige ging gejoel en gefluit op. Ook voor de kantoren van het Italiaansohe bureau voor toerisme op de Adolt Mexlaan, dat door een sterke politiemacht bewaakt was, werd luide gejouwd en geschreeuwd: weg met het fas cisme, weg met Mussolini. Een fascistisch gezind stu- dent, die de kreet: weg met Moulin, had geslaakt, werd door de menigte en door studenten nogal erg toegetakeld De politie moest hem in een naburig perceel in veilig, heid brengen. De politie dreef later nog enkele groepjes studenten en burgers, die voor het Italiaansch bureau voor toerisme samenschoolden, waaruit af en toe anti fascistische kreten kwamen, zonder moeite uit elkaar. Omstreeks 7 uur 's avonds had het centrum der hoofd» stad weer het gewoon uitzicht. HET GRENSINCIDENT BIJ DINXPERLO. De Duitsche regeering heeft haar leedwe- zen betuigd. Het nader antwoord van den minister van Buiten landsche Zaken op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Beumer betreffende aanhouding van een Nederlander op Nederlandsch grondgebied en zijn medeneming naar Duitschland door Duitsche be ambten luidt: In aansluiting aan het op 16 April nopens de aan houding op Nederlandsch gebied door Duitsche poli tiebeambten van een inwoner van Dinxperlo geanh woorde, kan thans worden medegedeeld, dat de Duitsche gezant het leedwezen zijner regeering over het gebeurde heeft betuigd. DE BLIKSEM GESLAGEN IN EEN ELECTRISCHS CENTRALE. De Geldersche Achterhoek zonder stroom. Gistermiddag is de bliksem geslagen in de electri- sche centrale te Doetinchem. De schakelaars werden vernield, waardoor de geheele Geldersche Achterhoek ongeveer 20 minuten zonder stroom is geweest. Reorganisatie van het leger. De mi nister van oorlog bepleit een sterke weer macht. Het B.T.A. seint uit Madrid: Aan een feestmaal van officieren heeft de minister van oorlog een rede gehouden waarin hij de groote lijnen uiteenzette van het regeeringsontwerp voor de reorganisatie van het leger. De minister zeide, dat het leger geen andere taak had dan die van de landsverdediging in tijd van oorlog en van de voorbereiding voor den oorlog in vredestijd. Het is, zoo verklaarde hij, noodzakelijk dat het leger een doeltreffend wapen wapen wordt voor de landsverdediging en dat wij het leger krij gen dat wij noodig hebben, een leger in overeenstem ming met onze geografische gesteldheid, met onze internationale betrekldngen, met onze economische middelen, maar het is evenzeer noodzakelijk, dat dit leger krachtig en sterk is, dat het voorzien wordt van de beste gevechtselemcntcn, dat het voldoende materieel bezit en een opleiding waardoor het aan het hoofd geplaatst wordt van de andere legers der wereld. Er moet een eind gemaakt worden aan alle conse quenties van een eeuw van burgeroorlogen en kolo niale oorlogen. Er moeten geen regimenten meer zijn van 80 man, geen regimenten meer zonder paarden, geen troepen meer zonder gevechtselementen. Er moeten evenmin meer nuttelooze organismen zijn, in het leven ge roepen om posities te geven aan een overtollig per soneel. Deze eenvoudige denkbeelden, met de uitvoering waarvan reeds een begin is gemaakt, zullen den minister tot norm dienen en de kleine offers, die daarvoor noodig zullen zijn, zullen den minister naar hij verzekerde niet weerhouden bij de verwe zenlijking van zijn werk. DONDERDAG 30 APRIL. V.C.J.B. Anna Paulowna, nam. half acht, Bijeenkomst. ONGEVAL. Het personeel van de Fa. Blaauboer en Tuinman r hier, hetwelk lederen dag per auto van en naar werk in den Wieringermeer vertrekt, is Dinsdagmorgtt een ongeval overkomen, dat nochtans goed is afgeloo pen. Bij het overzetten met het pont de Wieringenneö in, zakte het pont met man en muis naar beneden, waardoor allen tot den hals toe in het water geraakten. Allen wisten zich gelukkig te redden. De negen drenke lingen zijn hierop huiswaarts gekeerd, na eerst een W' uur in hun natte plunje te hebben geloopen alvorens zij een bewoonbaar oord bereikten, alwaar een auto ver krijgbaar was, die hun verder thuis bracht. Tun SCHAGERBRUG. Men deelde ons mede, dat het Kinderkoor onder lei' ding van den heer P. Grin Jr. aanstaande Zondag de operette „Arbeid Adelt" zal opvoeren in het Zijper Veen* huis. Waar de heer Grln als leider uitstekend bekend staat, en er veel zorg wordt besteed aan costuums en verlich ting, twijfelen wij niet of vele kindervrienden zullen Zondag aanwezig zijn om deze mooie operette te *1®° en te hooren. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie- ln du blad bekend gemaakt worden. BURGERVLOTBRUG. Rechts van den we?» Dat het zeer gevaarlijk is links van den weg te rijden, ondervond een zoon van den heer N. te Burgervlotbrug, die hedenmorgen op den Rijksweg langs het kanaal door een auto werd aangereden. De aangeredene reed nie zijn jongeren broer links van den weg en op het sig naal van den automobilist gingen de beide fietsers ac^® elkaar rijden, maar bleven links, doch op het allerlaats moment stak de oudste nog naar rechts over, waardoo een aanrijding onmogelijk meer kon worden voorkome Gelukkig was de auto reeds zoo goed als voorbij, dat N. doord en achterkant werd geraakt en van z\j fiets kwam te vallen. Behoudens een paar lichte schrap men en een gedeukt spatbord van de fiets liep het o geluk goed af. Hierin ligt echter de ernstige waarschuwing v00^^ sers om toch op den goeden kant van den weg te ryae

Schager Courant | 1931 | | pagina 2