Radioprogramma Uit onze Omgeving. Het Kanaal Schagen— Stolpen. De broedermoord te A a 11 e n. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. een eind werd gemaakt, volgde, waarbij de smid zoover buiten de regels van het handboek der wellevendheid dat hij heden terecht stond, den boekbinder een 4A kahKön ffamvan tavan /1o nn^awtMiilr an ging, hevlgen trap te hebben gegeven tegen de onderbuik en hem in de keel te hebben geknepen. Die keelknijperij werd hem echter als onbewezen cadeau gedaan, doch de andere mishandeling werd hem aangerekend met f 20 boete of 20 dagen. DAT GING AT.T.E PERKEN TE BUITEN! De rijksveldwachter Van Zutphen, gestationneerd te Ursem, hield aldaar onlangs op den Wagendijk een autobestuurder aan wegens een begane overtreding, een ambtplichtsmatige handeling, die door den gecorrigeer- den automobilist, den reiziger voor een rijwielfabriek. Renger Z. uit Wijk aan Zee en Duin. niet bepaald dankbaar werd aanvaard. Althans qualificeerde hij den politieman met een zeer onheusch en ordinair scheld woord, welke hoffelijkheid door den beleedigden verba lisant werd beantwoord met een stevig proces-verbaal. De verdachte, heden ter audiëntie geconvoceerd, was niet verschenen, doch getuige Van Zutphen deelde de rechtbank ter toelichting mede, dat de verdachte ken nelijk verkeerde onder den invloed van» sterken drank en dit nog wel, terwijl zich ook in het ri'.uig bevond een lid der Vrijwillige Verkeerspolitie! Wij m 'en haast geneigd zijn er bij te zeggen: Nou breekt '"ïyu klomp! De politierechter nam de zaak dan ook niet ai te licht op en veroordeelde den onparlementairen bestuur der tot f 30 boete of 30 dagen! de familiewasch werd daar eens weer beredderd. Anno Domini 2 Maart waren in een verlof-localitelt ©p den Kanaalweg te Den Helder eenige ontbonden en weer met andere banden gebonden families bijeen, onder welke combinaties ook de huiselijke vrede ver te zoeken was. De duidelijkste uitkomsten van deze familie-confe rentie werden ons heden voor de oogen ontrold, door de verschijning van onze voormalige stadsgenoote, de 2Ó-jarlge Dina H., thans gehuwd met den heer P. N. M. W., die in een acute aanval van drift een ruit in ge zegd café had vernield, terwijl even daarna haar echt genoot op de verlaten, zeer eenvoudige zetel plaats nam, omdat hij ter zelfder gelegenheid in bovengenoemd café zjjn voormalige echtgenoote, mej. R. Walboom, een zoo- danigen düw had gegeven, dat zij onzacht op de verlof- localiteitsplanken w"as terecht gekomen. Aan de politie rechter was nu de taak bedeeld, ieder naar reoht en ■billijkheid te straffen, welke rechtsbedoeling bestond in het opleggen van f 15 boete of 15 dagen aan mevr. Dina en f 20 boete of 20 dagen, aan den man, die zoo onrid derlijk was een vrouw te mishandelen. GOED BEDOELDE, MAAR NIET GEWAARDEERDE RECHTERLIJKE BEMOEIINGEN! Einde Maart, begin April j.1. vertoefde in de gemeente Schagen een wonderlijke" sinjeur, 'n zwerver zonder een cent op zak, die allerlei gekke dingen deed, zoodat de veldwachter Van Haren hem ten slotte arresteerde we gens landlooperij en hij op transport naar Alkmaar werd gesteld!. In het huis van bewaring werd hij in ob servatie genomen door den zenuwarts Dr. Hoeneveld, die weldra constateerde, dat de man leed aan Paranora, een zielsziekte, die hem niet verantwoordelijk deed zijn voor zijn daden. De ongelukkige, de 28-jarige schoen- maal bestaan uit een compleet ontbijt-, thee- en eet servies. De trekking is bepaald op den laatsten dag van de Floralia-tentoonstelling. welke dit jaar op 26 en 27 September in hotel „Duinzicht" zal worden ge houden. Uit het door B. en W. dezer gemeente aan den Raad aangeboden verslag van de volkshuisvesting over 1930 ontleenen we. dat in 1930 zijn verleend 40 bouwvergunningen, waaronder 11 woonhuizen. Uit het aan den Raad aangeboden verslag van den toe stand der gemeente over 1930 ontleenen we. dat vol gens de bevolkingsregisters het zielental op 31 De cember 1930 105G bedroeg. Op 31 December 1929 be droeg dit aantal 1008. Het aantal leerlingen, dat de O. L. school bezocht bedroeg op 16 Maart 93, op 10 Juni 100, op 16 September 99 en op 16 December eveneens 99. In 1927 werden 23 koepok-inentingen verricht, in 1928 20, in 1925 45 en in 1930 nul. eD kos ten van het onderwijs als bedoeld in art. 55 der La ger Onderwijswet bedroegen f6932.28. Door het Algemeen Armbestuur werden gedurende genoemd jaar in totaal verpleegd 39 personen. Wat den land bouw en veeteelt betreft, werd de alge- meene toestand minder bevredigend genoemd dan in vorige jaren. Misgewas, ziekte, enz. van gewassen kwam niet voor. De hoeveelheid der beteelde hecta ren met opgaaf der hoofdgewassen en de opbrengst per Hectare bedroeg als volgt: (de cijfers duiden respectievelijk de beteelde oppervlakte en de op brengst per hectare aan). Wintertarwe: 13 H.A. er 45 H.L.; Rogge: 4 en 35; Zomergerst: 78 en 50; Ha ver: 72 en 75; Veldboonen: 8 en 30; Bruine en witte boonen: 3 en 20: Consumptieaardappelen: 1 en 350; voederbieten: 22. De tuinbouw is van weinig bcteeke- nis. De bloembollenteelt wordt steeds meer be oefend. De pluimveehouderij wordt in toenemende mate uitgeoefend, terwijl de bijenteelt op bescheiden schaal wordt uitgeoefend. De autobusdienst Schagen- Callantsoog-Den Helder werd gewijzigd, doordat 't Zand niet meer in den dienst werd opgenomen. Politie. Gevonden: een vulpenhouder. Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgen de bouwvergunningen verleend: aan G. ten Boekei voor een veestalling en aan Th. Schilder voor twee kippenhokken. W 1 E R I N G E JV Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afd. Wic- ringen, zal op 2 Mei a.s. haar Meifeest vieren. Des middags zal een meeting worden gehouden, terwijl in de zaal van den heer Bruul een feestavond zal wor den georganiseerd. DEN OEVER. De hulpsluisknecht Jb. de Graaf te Den Oever, be kwam bij het vervoer van een ijzeren plaat op j.1. Maan dag een gekneusd been, waardoor hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Eenigen tijd rust houden is noodzakelijk. L A N G E N D IJ K terecht en gaf onder de discussiën over zijn toekomst te kennen, dat de heeren wel mooi konden praten, maar dat hij maar liefst in vrijheid gesteld wilde worden. Aan zijn verlangen werd voldaan, maar niet in den zin, s hij meende, want hij werd wel ontslagen van alle htsvervolging, doch tevens gelast zijn plaatsing een krankzinnigengesticht voor den tijd van 1 Jaar Finis. Zitting van Dinsdag 28 April 1931. Uitspraken van Dinsdag 21 April 1931: Arie A., los werkman, Den Helder, mishandeling tweemaal gepleegd, f50 boete of 25 dagen. Pieter M.,meelfabrikant, Hoorn, hooger beroep overtreding Veiligheidswet, vonnis bevestigd. Dirk Sch., autobuschauffeur. Den Helder, schuld- misdrijf, verzet vonnis d.d. 10 Maart, verzet vervallen verklaard. Dus alleen nogmogclijk Hooger Beroep bij het gerechtshof te Amsterdam. Z IJ P E De voorgenomen conferentie van het algemeen be stuur van den Zijpe en Hazepolder met den heer Hoofd ingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat in Noord-Holland heeft Dinsdag 28 April te Schagerbrug in „Het Wapen van de Zijpe" plaats gehad. De conferentie, waartoe zooals gemeld, aanvankelijk ook de pers was uitgenoodigd, bleek tenslotte niet voor de pers toegankelijk, wijl de conferentie bedoeld was als een voorloopige bespreking. De Provinciale Waterstaat was o.a. vertegenwoordigd door den heer Jhr. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur directeur, den heer Ir. J. A. do Priester, ingenieur le klasse. Naar aanleiding van de voorloopige besprekingen zal het polderbestuur oevr deze belangrijke kwestie een vergadering houden, terwijl ook nog met de molenmees- ters van de kleine polders, waarin het te maken kanaal is geprojecteerd zal worden geconfereerd. En waarschijn lijk zal daarna nogmaals een conferentie met den heer Hoofdingenieur-Directeur van den Prov. Waterstaat plaats vinden. Des middags om 3 uur had eenzelfde conferentie plaats te Schagen, en wel met het bestuur van de Banne en Polder Schagen. BURGERBRUG. Zondag jl. gaf in lokaal Langedijk de Centrale Bioscooponderneming „Blokker en Frederiks" uit Noordscharwoude een filmavond. Het hoofdnum mer, genaamd „De Diamant-expres", wat uit 7 acten bestond, werd zeer duidelijk op 't doek gebracht en wist de aanwezigen op boeiende wijze tot aan 't ein de te bekooren. Ook de na-stukjes werden niet min der duidelijk verfilmd en vielen in goeden smaak. Een gezellig bal was het slot van dezen spannen- den filmavond. Aan C. Dekker, aannemer te Eenigenburg. is opge dragen de oude wagenmakerij van den heer C Merk alhier te v: vouwen in eene woning. CALLANTSOOG Naar wij vernemen heeft de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer alhier, aan de gemeente aan geboden een standbeeld, voorstellende een visscher, welk standbeeld op 14 Mei zal worden aangeboden en aan welker aanbieding eenige festiviteiten worden verbonden. O.a. zal de muziokvereeniging worden uitgenoodigd eenige nummers ten gehoore te bren gen op het Dorpsplein. Voorts zal de vereeniging weder een verloting houden. De hoofdprijs zal dit- OUDKARSPEL. Bij de op gisteren gehouden stemming voor een lid van bestuur voor den Koog en Bleekmeerpoldcr, periodiek aftredend de heer Gb. Moeijes, is deze her kozen. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langendijker Groen teenveiling te Br. op Langendijk op Maandag 27 April Tegenwoordig 25 leden. Voorzitter, burgemeester Slot, opent met een welkom, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld en geteekend. De keurlijsten van de maanden Febr. en Maart, welke resp. 9 en 10 keuringen bevatten, werden geen op- of aanmerkingen over gemaakt. Blijkens rapport over 't nazien va n*t kantoor, werd alles in goede orde bevonden en er was in de maand Fe bruari geveild voor een bedrag van f 205351.26, waar van voor Broek op Langendijk f 44001.85, Heerhugo- waard f 13380.48, idem L.T.B. f 33563.48, Zuidscharwou- de f 25089.04, idem R.K. f 5549.60, Hensbroek f 4270.13, Koedijk f 2834820, St. Pancras f 26869.20, idem R.K f 6893.12, de Schermer f 4772.51, Ursem f 4184.64, Oter- leek f 3390.77. Diversen f 5023.78. In de maand Maart was geveild voor een bedrag van f 361544.41, waarvan voor Broek op Langendijk f 74682.44, Heerhugowaard f 18500.44, idem L.T.B. f 45016.11, Zuid- scharwoude f 55594.80, idem R.K. f 14421.87, Hensbroek f 7690 67, Koedijk f 41782.66, St. Pancras f 55810.62, idem R.K. f 12020.78, de Schermer f 13458.75, Ursem f 4689.43, Oterleek f 3309.43, Diversen f 14566.46. Schrijven ingekomen van de Prov. Comm. met bericht dat den secretaris, den heer W. Balk, op zijn verzoek met 1 Mei eervol ontslag is verleend voor bovengenoem de functie en dat tijdelijk als waarnemend secr. is aan gesteld de heer Jb. Glas Az. te Broek op Langendijk, doch dat het adres hetzelfde is gebleven, en dat elk bestuurslid het kweekersblad van het H.B.G. toegestuurd zal worden. Door den huurder van het land was een verzoek In gezonden om den huurprijs te verlagen in overeen- steming met den huidigen toestand. Besloten werd om den huurprijs voor dit jaar met 25 pet. te verlagen. Ingekomen een verzoek van den secretaris van de correspondenten van de P.D., afd. Langendijk om sub sidie ter bestrijding van de kosten van onderzoekingen en proefnemingen. Hiervoor wordt f 40 toegestaan. Met het oog op de groote kosten, werd besloten het komende seizoen de bloembollen te veilen tegen 5 pet. vellingskosten. De voorzitter deelt mede, dat voor de tomaten een aanbesteding heeft plaats gehad voor de levering van 30000 pootjesbakken, waarvan de levering gegund is aan den heer M. de Waard ,voor den prijs van f 21.per 10 Ostuks en dat het papier voor het interieur van de bakken is gekocht van den heer Nestelroij te Amster dam voor den prijs van f 1.75 per 100 stuks. Er zal ook nog een vergadering worden gehouden met de tomatenkweekers over den uniformen prijs van de pootjesbakken, welke gesteld zal worden voor den koo- per. Ingekomen een schrijven van de vereeniging „De Koophandel", waarin verzocht werd aan het bestuur een boete te bepalen voor diegene, die minder gewicht leverde dan hij in de veiling verkocht had, werd aange houden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken besproken, waarna de vergadering werd gesloten Vergadering van het bestuur der L.G.C. met de toma ten kweekers op Maandag 27 April te Broek op Langen dijk. Tegenwoordig 28 personen. Voorz. S. de Boer,, opent met welkom, en zegt dat al hoewel de oude producten nog niet weg zijn, er thans ai weer een bespreking zal worden gehouden over de nieuwe Op de confocaat waren als punten opgegeven: uni forme prijs voor de pootjesbak en aanstelling sorteerder Voorzitter wenscht eerst in bespreking te brengen het eerste punt en zegt dat er het vorige jaar ai sprake was van 'n unif. prijs, doch toen niet daartoe werd be sloten, zoodat de prijs voor bakken op de veilingen nogal verschillend was, het Westland echter, het land waar de meeste tomaten gekweekt worden, had het vorige jaar reedse en uniforme prijs vastgesteld, en wel 20 cent per kist, alles inbegrepen en ook in onze omtrek al was het soms een paar centen verschil werd deze prijs ook al toegepast. Hier hebben we steeds de kostende prijs (30 cent per bak) laten betalen. Dit was wel een bedui dend verschil met de overige veilingen en voor de han delaren wel belemmerend om hier te koopen, daar het op de 100 Kg. 80 eten emballage verschil beteekende. Dit voorjaar Is besloten om vooral een zelfden prijs voor de bakken vast te stellen, zoodat het bestuur het noodzakelijk achtte, dit met de kweekers te bespreken. Ook acht het bestuur het noodzakelijk dat de meerdere kosten door de kweekers zelf moeten worden gedragen, daarom is thans do vraag of zo hierin kunnen meegaan het bestuur adviseert met het oog op den handel het ook hier in te voeren. Gevraagd wordt hoeveel er per bak zou bijbetaald moeten worden. Voorzitter zegt dat de nieuwe bakken thans komen op 24 cent per stuk, 21 cent voor de bak, 1.785 cent voor het papier, waar de bak mee bekleed wordt en 1.10 cent voor bet klaar maken, de resteerende 0.115 cent is voor het verlies van een enkele bak. Maar er zijn nog ruim 8000 bakken van het vorige jaar, die belangrijk duurder waren, die kosten 25.40 cent en papier 2 cent en omdat nu door allen gelijk te laten dragen, heeft het bestuur besloten, dat nu voor de bakken betaald moet worden 25 ct. per stuk. hiervan wordt door den koopman 20 cent betaald en door den kweeker 5 cent Daar ook door de kweekers de noodzakelijkheid ervan wordt ingezien, wordt hiertoe besloten, doch men hoopte dat er op andere uitgaven nog iets bezuinigd kon worden. De heer C. Duif Jbz. wil zich evenals het vorige jaar weer beschikbaar stellen, en daar gebleken is dat hij de zaken uitstekend behandeld heeft, doet het Voorzitter en aanwezigen een groot genoegen dat de heer Duif het werk voor hen weer wil uitvoeren. Voor het sorteeren was steeds 60 cent per 100 Kg. be taald, doch dit jaar wil de uitvoerder, gezien de loon- standaard algemeen lager was, het doen voor 55 cent per 100 Kg. Een was er die vond dat 't loon nog wel iets lager kon doch dit vond geen bijval. Nu werd aan de orde gesteld de overige kosten, zijn de 10 cent voor kistenhuur en 10 cent per 100 Kg. voor het gebruik van de machine. Gemeend werd dat dit wel wat hoog yas en gevraagd werd of het niet lager kon, b.v. 10 ct. per 100 Kg. in het geheel voor kisten en machine. Een nauwkeurig onderzoek zal volgen. Waarschijnlijk zal 12 Mei een aanvang gemaakt wor den met tomaten veilen. Ze zullen weer en bloc aange boden worden, doch niet meer dan 4000 Kg. in één koop Als iemand zijn tomaten één keer uit de hand verkoopt, wordt hij niet meer in de combinatie opgenomen, d.w.z. dat voor hem de sorteerder ze niet meer sorteert en veilt Opgemerkt werd, dat de C.C. tomaten hier het vorige jaar een te lagen prijs opbrachten, naar verhouding van andere veilingen, het was wel vreemd dat dat soort steeds te weinig opbracht, terwijl de andere soorten met den prijs die elders besteed werd, goed konden meegaan Besloten werd dan ook om wanneer dit weer zou voor komen, dit soort en bloc naar een andere veiling te stu ren. Ook zal een onderzoek ingesteld worden of er reeds minimum prijzen bestaan voor het uitschot van tomaten Aanbevolen wordt om de tomaten zooveel mogelijk droog te houden, daar ze nat zeer lastig sorteeren en het product er niet mooier op wordt. Na nog een oogenblik gesproken te hebben over het veilen van- druiven werd tot sluiten overgegaan. De Voorzitter is vol vertrouwen nu de sorteering weer door den heer Duif zal uitgevoerd worden, maar zegt dat ook zuiver sorteeren, verpakken en nauwkeurig letten op kwaliteit een eerste vereischte is, waar wij niet te streng op kunen letten. Wanneer Vy dat in het oog houden, zullen wij ook hier steeds den hoogsten prijs kunnen bedingen en het product hier gaarne ge kocht worden. Spr. hoopt dat het vele werk en zorg aan de tomaten besteed, beloond zal worden, en dankt de vergadering voor de aangename medewerking, waarna sluiting. AANBESTEDING. Op 13 Mei a.s. zal door het Departement van Wa terstaat worden aanbesteed het maken van een ge deelte van den weg NieuwesluisKolhorn, benevens het malven van een weg van Nieuwesluis naar SIuijlI Wicringermeer, met grondwerken. De^raming bedraagt f 100.000.—. Op denzelfden dag zal eveneens door voornoemd Departement worden aanbesteed het maken van een weg van Medomblik naar Aartswoud in de Wierin- germeer, waarvan de raming bedraagt f 160.000. alkmaar Zoo'n chauffeur zou ik bij dag niet willen hebben, laat staan by nacht. Zondagnacht tusschen 2 en 3 uur beeft op den Rijks straatweg, even voorbij de Regulierslaan, een auto ongeval plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afge- loopen. Een luxe auto, gehuurd by den garagehouder Witte, alhier, en bestuurd door den heer Af. eveneens alhier woonachtig, reed plotseling, waarschijniyk doordat de heer Af. de macht over zijn stuur kwyt raakte, tegen een boom. De auto werd daarby zwaar beschadigd, ter wijl de beide Inzittenden, n.l. de bestuurder en zijn ver loofde, enkele verwondingen bekwamen. Nadat deze door dr. Cohen waren verbonden, begaf men zich huis waarts. De auto werd den volgenden morgen wegge sleept Een heugiyk avontuurtje! Aan den Omval heeft Zondagavond te circa half tien een auto-ongeval plaats gehad. Een tweetal luxe-auto's respectievelijk bestuurd door de heeren A. Poel, wonen de Wijkermeer, en J. Groot, wonende Purmerend, kwa men, doordat bij het passeeren niet ver genoeg werd uit gehaald, met elkaar in botsing, waarna de auto, be stuurd door den heer Poel, van den vry hoogen dijk naar beneden reed en In de sloot terecht kwam. De besturder en diens echtgenoote kwamen met den schrik en een nat pak vrij. De auto werd later op het droge gebracht en had eeni ge schade bekomen. De auto daarentegen, bestuurd door den heer Groot, was zwaar beschadigd. De motor was nagenoeg geheel vernield. De politie stelt een onderzoek in. Wat had die knul daar te maken Zondagavond omstreeks half zeven geraakte de 19- jarige mej. B. door een auto, die den verkeerden kant van het Verdronkcnoord bereed, met haar fiets In het kille grachtwater. Het gelukte eenige voorbijgangers de drenkelinge op het droge to brengen, die, hoewel hevig geschrokken, geen letsel bekomen had. De politie stelde een onderzoek in. Verdachte bekent. De toedracht van het drama. Omtrent den broedermoord te Aalten wordt door den burgemeester van Aalten het volgende meege deeld: Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur heeft de weduwe P. haar zoon geroepen om de koeien te melken. Deze heeft toen eenige zeer onbehoorlijke uitdruk kingen tegen zijn moeder gebezigd, maar is toch gaan melken. De melk der eerste koe heeft hij daarna ook nog gezeefd. Toen zijn moeder hem tijdens het melken van de tweede koe riep om te komen eten, antwoordde hij, „Och, olde, ik snie oew leever in reepen!" Daarop heeft de andere zoon Dirk zijn broer aangevallen en een stevige worsteling ontstond. Plotseling bemerkte Dirk dat hij zijn broer te hard de hals dichtgedrukt had. Hij riep: „Moeder, ik heb um dood'emaakt! Zeg toch niks, miek mie neet ongelukkig"! Beiden hebben toen afgesproken niets te vertellen. Zij hebben een mis-en-scène bedacht: Het zou voor gesteld worden, alsof Anton gevallen was met het hoofd op een wiel van een wagen en alsof dit den dood tengevolge had gehad. Dit werd ook aan Dr. Hartman en vervolgens aan den burgemeester en den chef-veldwachter verteld. Zaterdagavond scheen de weduwe zeer onder den indruk te zijn geweest, doch een verklaring werd niet gegeven. Gisteren is de wed. P. door Ds. Gerritsma bezocht en aan dezen predikant heeft zij gevraagd aan den burgemeester te vertellen, dat zij den laatste wat te zeggen had. Ds. Gerritsma heeft dit verzoek onmid dellijk overgebracht. Daarop is de burgemeester met den chef-veldwachter naar de wed. P. toe gegaan, waarna een volledige verklaring van hetgeen zich had afgespeeld, werd gegeven. Gistermorgen zou de officier van justitie verd. een verhoor afnemen en nagaan of de verklaring van de wed. P. daarmede in overeenstemming zal zijn. Naar wordt meegedeeld, heeft verd. Maandagavond reeds bekend den moord te hebben gepleegd. Vast staat reeds, dat de verklaringen van de wed. P. vol komen overeenstemmen met de reeds door de des kundigen gevonden aanwijzingen. De teraardebestelling van het slachtoffer zou gis termiddag 2 uur geschieden. Op het kerkhof zou het publiek niet worden toegelaten. Donderdag 30 April. HILVERSUM (298 M.) A-V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3011.00 Gramofoon muziek; 11.0012.30 Concert door een orkest van werk- looze musici te Den Haag. Kapelmeester: P. Blank- waard; 12.302.00 AVRO-Kwartet o.l.v. Dick Groene- veld. Gerard Leenders (bas); 2.00—2.30 Gramofoonmu ziek; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 4.005.00 Ziekenuur door Antoinette van Dijk; 5.005.30 Gramofoonmuziek; 5.306.30 Aanslui ting van Café-Restaurant „Zomerzorg" te Leiden. Con cert door de Russische Balalaika Kapel o.l.v. Iwan Schustow; 6.307.00 Sportpraatje door H. Hollander; 7.007.30 Engelsche les voor Gevorderden; 7.308.00 Radio-Volksuniversiteit; 8.00 Tijdsein; 8.019.00 Con cert door het Versterkt Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.009.30 Zangvoordracht door Emml Leisner; 9.3010.00 Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 10.0010.15 Nieuws berichten van Vaz Dias; 10.1511.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 11.0012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting I HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het NCRV-Dameskoor; 10.30 11.00 Korte Ziekendienst K.R.O. 11.0011.30 Gramofoonmuziek; 113012.00 Godsdienstig Halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-trio; 1.45 2.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 2.002.45 Cursus fraaie handwerken; 2.45—4.00 Vrouwen- uurtje; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.005.45 Cursus han denarbeid voor de jeugd; 5.456.45 Concert door de Stafmuzlek van het 6e Regiment Infanterie te Breda, o.l.v. Kapelmeester Louis de Morée; 6.457.00 Cursus knippen en stofversleren; 7.007.30 Vragenhalfuurtje; 7.30—7.45 Politieberichten; 7.45—8.00 Gramofoonmuziek; 8.00 Uitzending uit de Groote of St. Jacobskerk te 's- Gravenhage van de feestelijke herdenking van den Ge boortedag van H. K. H. Prinses Juliana. Na afloop: Persberichten van Vaz Dias en Gramofoonmuziek. of 112. Dat was prachtig, de Ryn by Rh enen, Breed lag het stadje aan den stroom, „Het is me," zei Pim tot zich zeiven. „Ik doorleef een schoonen droom. Over die rivier trokken schuiten. Booten met een pluim van rook. 't Was Pim, alsof de hooge toren, In 't rimpelende water dook.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7