ilitiüi Bitlis- EEN KEG'S THEE-ALBUM GRATIS De jongste baby in het gezin van Mars. BEZWAREN EN BEROEP TEGEN DEN BELASTING AANSLAG EN HET VERKRIJGEN VAN ONTHEFFING. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. 8 LEDIGE KEG's THEEZAKJES. Pantserkruiser „A". Donderdag 30 April 1931. SCHAGËR 74ste Jaargang No. 8858 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN. van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inhegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. dit nummer bestaat uit twee bladen. Ieder is verplicht zijn aangiftebiljet voor de Rijks- en gemeenteinkomstenbelasting naar waarheid in te vullen Maar ook al heeft men de aangifte naar waarheid, al thans volgens zijn beste weten gedaan, dan kan het toen nog wei gebeuren, dat men niet volgens het opgegeven Inkomen wordt aangeslagen. De Inspecteur der directe belastingen die den aanslag vaststelt, kan ten aanzien van het inkomen van den belastingplichtige een ander Inzicht hebben en in die gevallen wordt de aanslag met afwijking van de gedane aangifte vastgesteld. Hij die bezwaar heeft tegen den opgelegden aanslag, kan binnen twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet, een bezwaarschrift indienen bij den in- Bpecteur. Zoo'n bezwaarschrift kan zeer eenvoudig wor den opgesteld. Voldoende is een mededeeling op ongeze geld papier aan den Inspecteur dat men tegen den op gelegden aanslag bezwaar maakt en dat men verzoekt hierover gehoord te worden. De inspecteur is dan ver plicht den reclamant te hooren. Een beschikking, geno- imen zonder dat de reclamant naar zijn verlangen is ge hoord, is nietig. De reclamant kan zich aJtijd door een gemachtigde doen vertegenwoordigen. Fouten, die door de belastingadministratie bij het vast stellen van den aanslag gemaaltó zijn, kunnenbij een bezwaarschrift worden hersteld, echter niet voorzoover de aanslag daardoor hooger zou worden dan het bedrag, Waartegen gereclameerd wordt Het kan ook voorkomen dat de belastingplichtige bij vergissing een te hoog inkomen opgeeft. Wordt men nu naar dit te hóóg opgegeven inkomen aangeslagen dan is hoewel dus de aanslag volgens de aangifte is ge regeld reclame ook mogelijk. Velen schijnen dit niet te weten en daarom willen wij ©r hier uitdrukkelijk op wijzen. Aan het indienen van een bezwaarschrift js geenerlei risico verbonden, zoodat men dit zonder vrees voor nadeelige._gövo]gen kan doen. Aanstonds zullen we zien, dat de zaak bij het indie nen van een beroepschrift anders staat. Hij, die bezwaar heeft tegen de uitspraak op zijn be zwaarschrift kan binnen 1 maand, nadat het af schrift van de beschikking van den Inspecteur ter post is bezorgd, in beroep komen hij den raad van be roep voor de directe belastingen, tot wiens rechtsgebied de gemeente van aanslag behoort. Een beroepschrift moet, in tegenstelling met een be zwaarschrift, w e 1 met redenen omkleed zijn. Bij het beroepschrift moet gevoegd worden een afschrift van de uitspraak van den inspecteur. In het beroepschrift mogen nieuwe bezwaren worden aangevoerd, die niet in het bezwaarschrift zijn genoemd Het verdient aanbeveling alle bezwaren in het beroep schrift te vermelden, daar men het risico loopt, dat be zwaren, die eerste bij de mondelinge behandeling werden aangevoerd, niet in behandeling werden genomen. In het beroepschrift moet men vermelden, naar welk inkomen men meent te moeten worden aangeslagen. Tegen de uitspraak van den Raad van Beroep, kan men beroep in cassatie instellen bij den Hoogen Raad, doch alleen wegens verkeerde toepassing of schending van de wet, niet dus voorzoover de beslissing van den Raad van Beroep van feitelyken aard is, b.v. wanneer bepaalde feiten, door den Raad van Beroep, als Vaststaande worden aangenomen. Het beroepschrift in cassatie moet in tweevoud en ongezegeld papier worden ingediend btf den Raad van Beroep, onder overlegging van de uitspraak van dien Raad. Ook kan men vragen de kwestie monde ling te mogen toelichten. We zeiden reeds dat het indienen van een bezwaar schrift geen nadeelige gevolgen kan hebben. Anders is dit echter bij het indienen van een beroepschrift. Wanneer men n.1. na afwijzing van een beroepschrift Bonder behoorlijke grondslag een beroepschrift indient, Hf. de kans 0011 extra verhooging te moeten be- xaien. De aanslag kan dan verhoogd worden met 25 Jc van het bedrag, waarmede de belasting van het door oen Raad van Beroep vastgestelde inkomen de belas ing over het door den reclamant berekende inkomen overtreft. Nu iets over de ontheffingen. Ontheffing van den belastingaanslag wordt verleend ver de nog rniet ingetreden maanden van het belas- tlgjaar bij het verlaten van ons land, bij overlijden, en v staken van een beroep of bedrijf. iemand in September 1931 het land, dan kan ontheffing verleend worden over 7 maanden, n.1. over net tijdvak van October 1931—April 1932 berekend naar net g e h e e 1 e inkomen. Bij overlijden wordt alleen ontheffing gegeven oor zoover het inkomen niet uit vermogen werd genoten, maar uit op brengst van een bedrijf of beroep, uit periodieke uit keringen van het leven afhankelijk of uit opbrengst van zaken, waarvan de overledene het vruchtgenot had. van de opbrengst van een bedrijf wordt de eerste 4 van het in de onderneming belegd kapitaal als inkomen uit vermogen beschouwd. Voor zoover de aanslag dns betrekking heeft op In komen uit vermogen, wordt geen ontheffing verleend. Hieruit blijkt dus, dat de grondslag voor de bereke ning van de ontheffing is: het verschil tusschen den opgelegden aanslag en de belasting, die geheven zou 2Cn, indien alleen met het inkomen uit vermogen reke ning was gehouden. Ontheffing btf staking van ©en bedryf of beroep. Deze ontheffing komt veelvuldig voor, zooals te be grijpen is. Wanneer het inkomen door het staken van een be drijf of beroep daalt beneden van het bedrag waar naar de aanslag is of wordt geregeld, dan ontstaat er recht op ontheffing over de nog niet ingetreden maan den van het belastingjaar. Grondslag voor het berekenen der ontheffing is het verschil tusschen den aanslag en de belasting die naar het overgebleven belastbaar inkomen over gelijk tijd vak zou zijn geheven. Deze ontheffing wordt echter niet verleend, wanneer binnen 3 maanden het belastbaar inkomen, door het ontstaan eener nieuwe bron van inkomen uit bedrijf of beroep (ook vruchtgenot of periodieke uitkeering) stijgt tot of boven het hiervoren bedoelde gedeelte. Alleen bij staking van een bedrijf of beroep wordt ontheffing gegeven, wanneer het inkomen daalt beneden is de daling van het inkomen dus het gevolg van lagere winst in een zaak of salarisverlaging in de zelfde betrekking, dan heeft men geen recht op ont heffing. Van staking van bedrijf is sprake, wanneer een win kelier zijn zaak verkoopt; van staking van beroep: wan neer iemand ontslag neemt of krijgt; wanneer men met pensioen gaat of met studieverlof met stilstand van sa laris. Dit zijn maar enkele voorbeelden. Een winkelier, die in November 1930 zijn zaak van de hand heeft gedaan, heeft recht op ontheffing over 5 maanden wanneer zijn inkomen daardoor daalt beneden Iemand die 30 November 1930 met pensioen is ge gaan, heeft recht op gedeeltelijke ontheffing over de maanden December 1930 tot en met April 1931. Het bedrag der ontheffing wordt berekend naar het verschil tusschen den aanslag naar het inkomen over de maanden Mei tot en met November 1930 en den aanslag naar het inkomen genoten over de maanden December 1930 tot en met April 1931. De ontheffingen moeten uiterlijk binnen 3 maanden na afloop van het belastingjaar schriftelijk worden aangevraagd aan den inspecteur in wiens dienstkring de aanslag» is of zal worden opgelegd. Voor het belasting jaar 1930/31 moet de ontheffing dus gevraagd worden vóór 1 Augustus 1931. Amersfoort. OVER. „Een vacantiereis langs den Rijn" verteld door C. Joh. Kieviet door inlevering van Inlevering der ledige Theezakjes kan als volgt geschieden: Te ANNA PAULOWNA: op Woensdag 3 Juni 1931, des namiddags om 2.30 unr in de zaal van den Heer C. Slikker. Te BREEZAND: op Woensdag 3 Juni 1931, des namiddags om 7 nnr in de zaal van den heer G. Borst. Te SCHAGEN: op Woensdag 17 Jnni 1931, des namiddags om 2.30 nnr in de Bioscoopzaal „Royal". Overigens in al de andere plaatsen gelegen boven Alkmaar, bij Uw winkeliers van 813 Juni 1931. Doorsnede van den nieuwen kruiser. Een pantserkruiser uit de oude doos. Het „vestjeszak-oorlogsschip" nadert zyn voltooiing. EENIGE TECHNISCHE BIJZONDERHEDEN. De oorlogsgod Mars heeft dezer dagen aankondiging gedaan van de lang verbeide en veel bestreden geboor te van de Diutschen pantserkruiser „A", het vestjeszak oorlogsschip der Duitsche marine, dat door' de Engel- schen „pocket-battleship" wordt genoemd. Deze Engelsche benaming is niet in ongunstige be- teekenis, men tracht op die manier van de waardee ring blijkt te geven voor de nieuwe constructies, die op dit schip van toepassing zijn gebracht. Daar deze waar deering in de allereerste plaats geldt voor de machine- inrichting willen wij ons doorbij gaarne aansluiten daar machineconstructies al heel weinig met oorlog te ma ken hebben en nieuwe uitvindingen op dit gebied zoowel voor handels- als passagiersschepen van groote betee- kenis kunnen zijn Het grootste aantal Dieselmotoren, dat ooit ln een schip is samengebracht. Dit pantserschip, dat waarschijnlijk „Pruisen" ge noemd zal worden, krijgt een uitrusting van het groot ste aantal Dieselmotoren, dat nog ooit in een schip is samengebracht en voor den eersten keer wordt een pantserkruiser gedreven zonder den bijstand van een hulpstoommachine. Bij een motorgewicht van slechts 8 K.G. per P.K. (in 1919 wogen de Dieselmotoren nog 50 K.G. per P.K.) ontwikkelen de machines van het schip gezamenlijk 50000 P.K. bij een hoogste snelheid van 26 zeemijlen per uur en een uithoudingsvermogen van 18000 K.M. (10000 zeemijlen). Deze snelheid, die men vooral te danken heeft aan een uiterst vernuftige motoren constructie, zal ongetwijfeld van groote beteekenis voor de handelsscheepvaart zijn. Het technisch vernuft heeft natuurlijk geen poging ongebruikt gelaten om de snelheid op nog andere ma nieren te vergrooten en men heeft daarbij in de tweede plaats aan het gewicht gedacht. Door toepassing van een nieuw soort licht metaal voor de bepantsering, heeft men het gebruikelijke gewicht aanmerkelijk weten te verminderen. Het gevolg hiervan was dat men een gedeelte van deze gewichtsvermindering in positieve waarde voor de bewapening ging omzetten Een schip, dat aan alle „eischen des oor- logs" voldoet. In vakkringen is men er van overtuigd dat, ondanks het lichte gewicht, het theoretisch is gelukt om een schip te construeeren dat aan alle „eischen des oorlogs" zal voldoen. In militaire kringen worden bovengenoemde teohni- sche nieuwigheden echter niet als de belangrijkste ge boekstaafd, het belangrijkste vindt men dat het is ge lukt om de capaciteiten van een 20000 tonskruiser in een 10000 tonskruiser onder te brengen. Nu willen wij gaarne toevoegen, dat dit vanuit technisch oogpunt bezien, een bewonderenswaardig resultaat genoemd mag worden, doch van welk nut is een technische overwinning, wan neer zij slechts vernietiging op het oog heeft? Wij ho pen dan ook dat deze experimenten slechts het vredige oceaanverkeer ten goede mogen komen, het rampjaar 1914 heeft ons in dit opzicht toch wel het een en ander geleerd. Inmiddels ls een oorlogsschip een oorlogsschip en daar wij in de eeuw der moderne techniek leven, laat men geen poging onbenut om het vernietigingsstelsel met nieuwe en steeds vernuftiger uitvindingen te ver rijken. Benige bijzonderheden over de bepantsering van het schip. De bepantsering van dit schip, dat geen kruiser is in de beteekenis van de Washingtonsche conventie, doch een nieuwe middenklasse vertegenwoordigt, omvat een zijbescherming over de geheele lengte van het schip, twee gepantserde dekken en een aantal lengteschermen. De bewapening bestaat uit zes geschuttorens met drie kanonnen van 28 c.M., acht 15 c.M. kanonnen en zes torpedo-installaties. De zware en middelsoort artillerie zijn zoodanig opgesteld, dat hun munitiekamers in el- kaars onmiddellijke nabijheid liggen, waardoor het mid denschip wordt vrij gelaten voor de groote machine- ruimte. Toen de „Pruisen in opdracht werd gegeven (aan de werf der Duitsche Werken A.G. in Kiel) werd in mili taire kringen de hoop uitgesproken dat het eindelijk eens zou mogen gelukken om een oorlogsschip zonder schoorsteen te bouwen. Geen schoorsteen, geen brug en geen antennen waren de wenschen van het militaire verlanglijstje. Helaas St. Nicolaas heeft niet alle wen schen in vervulling kunnen laten gaan, het schip heeft wel degelijk een schoorsteen als afvoerkanaal voor de motorgassen, daar een andere afvoer te veel moeilijk heden met zich mee bracht en ook bij den bouw van een oorlogsschip behoort economie betracht te worden... Tachtig millioen Mark aan het bouwen van dit schip ten koste gelegd. Een soort werkveaschaffiii, waardoor het ontslag van 3000 arbeiders werd vermeden. Dit is dan de jongste baby ln het gezin van den oor logsgod, Mar3, wiens geboorte nu niet bepaald zonder moeilijkheden is gepaard gegaan. En zoo vlak voor de geboorte kan men zich onwillekeurig de vraag laten ontglippen: Was het nu werkelijk noodzakelijk om 80 millioen mark in den bouw van een oorlogsschip t© steken? Hierover be9taan in Duitschland verschillende meo- nlngen. Aan den eenen kant beschouwt men het werk als een soort werkverschaffing, waardoor het ontslag van 3000 arbeiders werd vermeden doch aan den anderen kant vraagt men zich af of dit geld niet op een andere meer den vrede en de welvaart van een volk nabij komende manier had kunnen worden besteed. Men verdedigt zich met de bewering dat Duitschland In het opzicht van bewapening ter zee ver achter heeft gestaan bij andere landen. Wanneer men van de veronderstelling uit blijft gaan dat men terwille van een historische vergelijking den vrede niet beter kan dienen dan door gelijkheid van bewapening, kunnen wij Mars wel definitief In Genève installeeren. Want op den duur aaji gaat het hiermede precies als met twee jongetjes, die een buks van hun vader hebben gekregen en daarvan, geen gebruik mo gen maken. Om met een vergelijking te spreken!! (Nadruk verboden).

Schager Courant | 1931 | | pagina 1