Schagir Courant Verhuizingen Transporten K. VERGRQQTINGEN en REPRODUCTIES, Arpad Moldovan, Derde Blad. Arrestatie van een vrouwenmoordenaar. Tumult in het Engelsche Lagerhuis. Uit onze Omgeving. Landelijke Rijvereen. „Anna Paulowna." KINDERPORTRETTEN, BRUIDSFOTO'S, enz., Zaterdag 2 Mei 1931. 74ste Jaargang. No. 8859 Jeugdig Oostenrijker te Straatsburg aan gehouden, Reeds vier vrouwen liet slachtoffer. V.D. verneemt uit Parijs: Een moordaanslag op een jeugdige Poolsche leidde gisteren tot de arrestatie van een 22-jarigen Oosten rijker, Raviki genaamd. Bij zijn arrestatie bekende hij in België reeds vier vrouwen te hebben vermoord. In Parijs had hij de jonge Poolsche slechts eenige da gen geleden leeren kennen en haar verteld, dat hij wilde dat zij met. hem naar Oostenrijk ging om met hem te trouwen. Toen de jongelui te Straatsburg overnachtten trachtte Raviki het meisje te wurgen om zich in het bezit van haar spaarpenningeu, een bedrag van ongeveer 1000 francs te stellen. Zooals we reeds in ons blad van Donderdag meld den. werd te Boedapest dezer dagen een 19-jarige jongen verhoord, die een verkoopster om het leven had gebracht. Hij had het 16-jarige meisje gewurgd en daarna verschillende messteken toegebracht. De dader legde de sensationeele bekentenis af, dat hij met groote belangstelling de in de bladen versche nen uitvoerige berichten over het proces tegen den Dussoldorfschen massamoordenaar Peter Kuerten had gelezen. Het schijnt dus. dat deze afschuwelijke moorde naar school begint te maken. EEN ADJUDANT VAN AL CAPONE. Hij liet een erfenis na van drie millioen. Een Pool. Zupa genaamd, vroeg dezer dagen een vi sum voor immigratie in de Ver. Staten aan. waarbij hij beweerde, dat hij in Chicago een door zijn gestorven broer nagelaten erfenis van drie millioen in ontvangst moest nemen. Hij dischte daarbü een zeer fantastische geschiedenis op: zijn broer was „adjudant" van den beroemden bendeleider Al Capone geweest, doch- na een gevecht door dezen neergeschoten. Het Amerikaansche consulaat heeft volgens de zeer verscherpte immigratie-bepalingen aan Zupo het visum geweigerd en hem aangeraden, de uitbetaling van de groote erfenis te bewerkstelligen door bemiddeling van het Poolsche ministerie van buitenlandsche zaken, als de erfenis tenminste werkelijk bestaat TWINTIG MILLIOEN FORDS. De twintig millioenste Ford, die dezer dagen in de fabriek te Dearborn werd geproduceerd, is aanleiding ge weest tot een feest in de Fordfabriek, waarbij vader en zoon Ford aanwezig waren. Dit wagentje zal eerst een trip maken langs de dealers in Amerika en wordt dan afgestaan aan het Verkeersmuseum te Dearborn. Er zijn in de 28 jaren van Ford-fabrlcage tien ver schillende modellen geweest. Model A kwam uit in 1903. Dat was een twee-cylinder en er werden er totaal 1780 van gemaakt. In 1904 werd een vier-cylinder, de B uit bracht, benevens een twee-cylinder. In totaal fabri ceerde de fabriek in dat jaar 1605 stuks. Type B bleef drie jaren op de markt, Type C slechts twee. Een andere twee-cylinder liep over 1904 en 1905; daarvan werden 1599 stuks gemaakt. Toen kwam de surprise van die vroegere tijden: een vier-cylinder type N. waarvan de prijs aanmerkelijk la ger was. Hiermede begon de massaproductie. In 1906 produceerde Ford nog een zes-cylinder en nog twee andere vier-cylinders. In de jaren 1906, 1907 en 1908 bedroeg de totale porductie 23.616 stuks. Model T werd beroemd, bleef op de markt van 1908 1927 en daarvan werden niet minder dan vijftien millioen gemaakt! Daarna de verbouwing van de fabriek, het stilleggen gedurende vele maanden van de heele productie en de frissche start met het tegenwoordige model A, waarmede dan eenige weken geleden het twintig millioenste exem plaar werd bereikt Naar aanleiding van het verblijf van ko ning Alfonso. Uit Londen wordt gemeld: In het Lagerhuis ontstond tumult naar aanleiding van een vraag van het Labourlid Hardie of het asyl door den minister van binnenlandsche zaken ver leend, aan liet oordeel van het Lagerhuis zou worden onderworpen. Toen de labourafgevaardigde. Hardie, de vraag stelde, „Welke zal de positie zijn van den heer de Bourbon voorheen te Madrid", riep de voorzitter hem tot de orde. Fennerbrockway merkte op, dat verscheidene vra gen betreffende Alfons XIII van de lijst waren ge schrapt. Toen Kirkwood koning Alfons „moordenaar van mijn klasse" noemde, dreigde de president streng tegen hem op te treden, als hij zich niet behoorlijk ge droeg. INSTORTING. De studenten in de Portugeesche stad Oporto hielden, zonder dat zij daartoe vergunning hadden, een verga dering in een gedeeltë van het universiteitsgebouw, dat hersteld wordt. Toen zij op last van de politie uiteen gingen, storte er een stelling in waarhij een student werd gedood en twintig studenten werden gekwetst. WERKLOOSHEID IN SILEZIë. Een derde der bevolking er door getroffen, In een door bisschop Adamskl, den woiwode Grazyns- ki en den Sliezlschen sejmmaarschalk Wolny te Katto- witz bijeengereopen vergadering, werd naar aanleiding van den toenemenden werkloozennood in Oost-Opper- Silezië besloten een hulpcomité te stichten, dat de on dersteuningsactie der regeering zal aanvullen. Het aantal werkloozen in het woiwodenschap bedraagt 68-000. waarvan er 40.000 ondersteuning van den staat genieten. Niet minder dan een derde der bevolking in Oost-Opper-Silezië is getroffen door de gevolgen der werkloosheid. Het nieuwe hulpcomité zal een vrijwillige belasting van alle bezoldigden ten gunste van de werk loozen zien door te voeren. LONDEN—DUBLIN I V 100 MINUTEN. ruitersport Het concours op 17 Mei a.s. Men schrijft ons: De landelijke rjjvereeniging Anna Paulowna, de R.A.P., heeft besloten een concours te houden en wel op 17 Mei a_s. Behalve propagandamaken voor de ruitersport heeft het organiseeren van dit concours nog een ander doel. Men wil probeeren onzen polder het middelpunt te doen worden van de ruitersport in het noordelijk deel van N.-Holland en wil dat doel o.a. bereiken door evenals op het concours van verleden jaar, ook nu weer de vereenigingen uit den omtrek hier te laten kampen en daarmee volgende jaren voort te gaan, zoodat zoo lang zamerhand de traditie zich zal gaan vormen, dat in Anna Paulowna elk jaar een concours wordt gehouden. Wel zijn de tijden ongunstig, maar het ijverige bestuur, met den heer J. C. Vethman, den secretaris van de R.A.P. tevens haar instructeur, vooraan laten zich hier door en zelfs niet door het nadeelig saldo van verleden jaar afschrikken. Sloeg men een jaar over of kwam er een concours in een andere plaats, dan kon er immers van traditie geen sprake zijn? Van verschillende kanten mocht het bestuur reeds steun en medewerking ondervinden. Er is gezorgd voor een garantiefonds, het sportterrein aan de Kleine Sluis is weer beschikbaar en Concordla, de muziekvereeniging uit Breezand zal zich op het concoursterrein laten hooren Dat het b^ótuur zich niet laat afschrikken door ma laise of nadeelig saldo blijkt wel hieruit, dat meerdere en grootere prijzen beschikbaar worden gesteld. Men is dan ook verzekerd van een flinke deelname van vereenigin gen uit den omtrek, die alles jn het werk zullen stellen om den wisselbeker, het vorig jaar door Bucephalus van Barsingerhorn gewonnen, dezen keer in andere handen te doen overgaan, terwijl Bucephalus op haar beurt het kleinood met kracht zal verdedigen. Om de aantrekkelijkheid van het concours te'verhoo- gen zullen er verschillende attracties zijn. Zoo belooft b.v. de demonstratie van het Pushbal (voetbal te paard) heel interessant te worden en zal men ook escadrille- en patrouillespringen kunnen bewonderen. De R.A.P. bezit in den heer Vethman iemand, die ongetwijfeld uitstekend het vele voorbereidende werk. dat aan een concours vastzit, kan organiseren, zoodat alles, wanneer de dag van den strijd daar is, op rolletjes loopt. Voor de liefhebbers van paarden en paardensport belooft de 17de Mei dus een dag te worden, waarop voor hen heel wat te genieten valt. in meest artistieke uitvoering. Specialiteit in ook naar oude, onduidelijke foto's. Ook Zondags geopend te Nieuwe Niedorp namiddags van 19 uur. FOTOGRAFISCH ATELIER Nieuwe Niedorp. Noord-Scharwoude. ANNA PAULOWNA Cpt. iiawks vestigt een record. De Amerikaansche vlieger Hawks ,de menachelijke kogel", die onlangs ec-n ea >rd boekte door Londen— Rome binnen zes uren te vl' ^gen heeft heden Londen— Dublin in 100 minuten gevlet';en, hetgeen een record bc- teekent, BREEZAND. Hoe staat het met de bollenvelden? Het is wel jammer, dat het weer ook deze week niet meegewerkt heeft om het uitkomen van de tul pen en hyacinthen te bevorderen, maar toch dur ven we thans wel aanraden Zondag, bij gunstig weer, eens een tochtje te maken naar de bollenvelden van Breezand. Er is nu* heel wat meer kleurschakeering dan verleden week, toen we nog niet op een be zoek aan onzen Westpolder konden aandringen. Ook in de komende weken zal er nog steeds veel moois te zien zijn, doch dan zijn de narcissen al weer voor het grootste deel afgesneden. Bij wat meer warmte en zonneschijn hadden we a.s. Zondag van narcissen, hyacinthen en vroege tulpen tegelijk kunnen genie ten: nu zal het wel weer zoo worden dat, evenals verleden jaar, de bloei van deze hollen grootendeels na elkaar komt en we dus niet van één bepaalden bollendag kunnen spreken, waarop bijna alle velden tegelijk hun kleuren toonen. L A N G E N D IJ K NOORDSCHARWOUDE. De Coöperatieve Boerenleenbank II te Noordschar- woude hield op 29 April haar 25ste jaarvergadering De voorzitter opende de vergadering met gebed en heette allen welkom. Daarna werd door den heer Bekker een verslag uit gebracht, wat er alzoo in deze 25 jaar van het be staan der Bank was geschiet!. Door den kassier, den heer P. Zut, werden de ver schillende bedragen genoemd welke in deze jaren waren verhandeld, waaruit wel een duidelijk beeld sprak, hoeveel nuttig werk door de Bank was ver richt. Door den ZeerEerw. Heer Pastoor werd een kort woord van gelukwensch gesproken op dit zilveren feest, met de hoop dat de Boerenleenbank nog vele jaren haar zegenrijk werk in de parochie moge voortzetten. In het bijzonder richtte hij ook een woord van dank aan den kassier, welke altijd zoo bereidwillig ten dienste stond. Het bestuurslid J. Zijp Jz. en het lid van den Raad van Toezicht, J. Schuijt, werden met groote meerder heid van stemmen herkozen, terwijl de heer Th. Bruin bij acclamatie weer werd herkozen als plaats vervangend bestuurslid. De voorzitter deelde mede. dat. de rente van voor schotten met ingang van 1 Januari 1931 was verlaagd tot V/2 en de rente der spaargelden tot 3*4 Tot kasnazieners voor het nazien der rekening wer den door den voorzitter aangewezen de heeren N. Kramer, H. Metzelaar en N. Sneekes. Door den heer C. Kramer werd gevraagd of het niet mogelijk was om de rente der voorschotten te ver lagen tot 41/* %- Hij achtte een verschil tusschen de rente der spaargelden en voorschotten van 1 vol doende, vooral, daar de Bank in het afgeloopen jaar ruim f2400.— winst had gemaakt. Door den voorzitter werd er op gewezen en ook door den lieer Groen, dat voor een Bank met zoo n omzet, een flinke reserve noodzakelijk is, zoodat het bestuur niet tot grootere renteverlaging durfde over gaan. Door den heer P. Bet werd gevraagd of het moge lijk was om een recu te geven, als men zijn spaar bankboekje inleverde ter rentebijschrijving. De kassier antwoordde hierop, dat al eens recu's zijn afgegeven, doch dat er door de meeste inleggers geen prijs op werd gesteld, daar het meerdere malen gebeurde, dat ze ten kantore waren achtergelaten. Mocht er echter een recu verlangd worden, dan was hij gaarne bereid dit te geven. Dc voorzitter brengt dank aan de leden van het stembureau en sluit de .vergadering met gebed. r L WÈmwm&MÊÊÊ S&iaïi1" i ït tegen scherp concurreerende PRIJZEN. TELEFOON 49. Donderdagavond vergaderde de Middenstands- vereeniging in „Concordia". De voorzitter, de heer J. Keizer opent met een woord van welkom en deelt mede, dat in de gehouden be stuursvergadering besloten is ook dit jaar weer een Tentoonstelling te houden. Een oproeping is reeds in verschillende couranten geplaatst, en reeds nu zijn er enkele aanvragen bin nen gekomen. Hierna wordt een voorloopig reglement voorgele zen, wat zoo noodig door het bestuur aangevuld zal worden. Hoewel de vereeniging reeds het vorige jaar is opgericht, wordt thans tot officieele oprichting over gegaan. De tentoonstelling zal op grootere basis georgani seerd worden als het vorige jaar, daar behalve de groote Concordiazaal en de tent van den heer De Bak ker, ook een tent op het terrein achter het school plein geplaatst zal worden. Als datum der tentoon stelling is gekozen 8, 9, 10. 11 en 12 Juli. Een tentoonstellingscourant zal worden uitgegeven. Verder zal er weer een verloting worden gehouden, tenvijl als attractie de bekende Van Dijk's Volen- dammers uitgenoodigd zullen worden. Door de bekende firma Telefunken is het aanbod gedaan om het geheel gratis op te luisteren- met Ra- diomuziek e.d., welk aanbod zeer op prijs gesteld wordt. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de hee ren K. Nap en D. Schuitemaker herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid wordt gekozen de heer S. Timmer man. Na eenige besprekingen bij de rondvraag wordt de vergadering gesloten met den wensch, dat ook deze tentoonstelling goed mag slagen in het belang van den Langendijker Middenstand. In de gehouden vergadering van de afdeeling NoordscharwoudeOudkarspel der VARA, werd be sloten deel te nemen aan het in de maand Juli te te houden zomerfeest te Hilversum. Een reiskas zal voor deze gelegenheid gevormd worden. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. Jonkers inplaats van den heer C. Bakker, die voor zijn be stuursfunctie bedankt had. Op het hoofdbestuur werd eenige critiek uitgeoefend inzake ondervonden medewerking bij het organisee ren van een te houden propaganda-avond. ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde de juist 100 leden tellende vooruitstrevende kiesvereeniging in het lokaal van den heer Stoffers. De Voorzitter, de heer K. Dijkhuizen, opende de ver gadering met op het gewicht dezer bijeenkomst te wijzen, omdat hierin de lijst moet worden samengesteld van candidaten voor den gemeenteraad. Dit zal ook wel de reden zijn, dat de vergadering beter bezocht is dan on der gewone omstandigheden. Na de leden verwelkomd te hebben werden de notulen gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De penningmeester deed daarna rekening en verant woording, waaruit bleek dat de uitgaven f 7.35 hadden bedragen, zoodat het saldo aan spaargeld en ontvangsten in totaal f 87.35 bedroeg. De rekening werd goedgekeurd en den penningmeester dank gezegd voor het gedane werk. Bij de nu aan de orde komende bestuursverkiezing deelt de Voorzitter mee, zich niet meer verkiesbaar te stellen, daar hij meent, dat het beter is, dat een raads lid niet tegelijkertijd bestuurslid is. Uit de vergadering wordt er echter op aangedrongen, dat hij zich wel ver kiesbaar moet stellen. Bij stemming blijkt de heer Dijk huizen als bestuurslid herkozen te zijn en bezwijkt ten slotte voor den duidelijk uitgesproken wensch, zoodat hij onder applaus de herbenoeming aanneemt. Het volgende punt was bespreking van het beleid der Raadsfractie. Niemand wenschte daarover het woord, waaruit de voorzitter meende te mogen concludeeren, dat de raadsleden het er nog al goed hebben afgebracht De heer Du Burck hield daarna een korte inleiding over de komende raadsverkiezing. Ten spijt van het in gezonden stuk van den heer Groen in de N.L.Crt, toon de de heer Du Burck met cijfers aan, dat de kans zeer groot is, dat de R.K. bij de a.s. raadsverkiezingen 4 ze tels verkrijgen. Spr. had biljetten laten vervaardigen, waarop de mogelijke, de werkelijkheid zeer nabij komen de te verwachten uitslag, duidelijk was weergegeven en deelde die aan de aanwezigen rond. Aan de hand van deze cijfers werd duidelijk uiteengezet, dat als de 4 lijs- sen, die bij de gemeenteraadsverkiezing uitkomen, het zelfde aantal stemmen verkrijgen als bij de Prov. Staten verkiezing, en daarbij de Vooruitstrevende hetzelfde aantal stemmen verkrijgen als de lijst Kostelijk, de R.K. 4 zetels behalen. Bij den heer Du Burck staat het vast, dat de S.-D. bij de a.s. gemeenteraadsverk. minder stemmen zullen halen, dan bij de Prov. St.-verklezing enals de christe- lijken de r.k. steunen als 4 jaar geleden dan zullen deze tot ongeveer 375 kunnen stijgen. Zoo meent hij dat het volgende aantal stemmen: R.K. 375. Vooruitstr. 269, S.-D. 140 en Vrijheidbond 65, niet ver van de werkelijk heid af zal zijn. De Vrijheidsbond kan er zelfs nog wat meer en de R.K. wat minder hebben, om de R.K. 4 ze tels te verzekeren. Verschillende mogelijkheden van combinatie van lijsten wotden nog bespraken en bij al die mogelijkheden is het gevaar groot van een R.K. meer derheid in den raad. Bij een samengaan van Vooruitstr. en S.-D. is het mogelijk, dat deze samen 4 zetels behalen Met sprekende cijfers wordt dit weer toegelicht. En wat nu het bijzondere in dit geval zou zijn is. dat de R.K. nog vrij ver van de helft van het aantal stemmen verwijderd blijven, en toch reeds meer dan de helft van het aantal zetels in den raad hebben. De niet christelijke partijen brengen rond 465 stemmen uit, de R.K. ruim 340 (de christelijken pl.m. 35) en toch krijgen die link- sche partijen dan maar 3 van de 7 zetels. De schuld daarvan ligt in hoofdzaak bij den Vrijheidsbond, die in Zuidscharwoude steeds met de R.K. meeging. Verwacht wordt dat de liberalen nu de wrange vruchten zullen plukken. De heer Du Burck komt tot de conclusie, dat alleen bij volle eensgezindheid 6ucces kan worden verwacht. A's de twijfelaars tusschen Vrijheidsbond en Vooruitstreven de en die tusschen S.D. en de laatste niet op de lijst van de V. kiesvereen. stemmen, dan zijn de R.K. van 4 ze tels zoo goed als verzekerd. Op deze uiteenzetting volgde een geanimeerde bespre king, <Mê zich uitstrekte tot de vraag, of de Vooruitstr. Kiesv. zich niet moet wenden tot de andere linkschtf partyen om tot samenwerking te komen. Dit werd ech ter verworpen. Aangenomen werd een voorstel dat, mochten óf Vrijheidsbond óf S.D. den wensch tot samen werking te kennen geven, het Bestuur aan die totstand koming zal meewerken, als wanneer nog een ledenver gadering zal worden gehouden, om over de basis van deze samenwerking te beslissen. Mocht die samenwerking niet tot stand komen, dan zal met een eigen lijst worden uitgekomen. Nadat den heer Du Burck onder applaus der vergade ring dank ia gebracht voor zijn gehouden inleiding en duidelijke uiteenzetting, wordt nu overgegaan tot stem ming voor een eventueel zelfstandig in te dienen can- dldatenlyst. De volgende personen worden op deze lijst geplaatst na een stemming volgens het puntenstelsel: 1. J. du Burck, 2. K. Dijkhuizen, 3. W. Bakker, 4 W Muller, 5. F. Kuiper. 6. D. de Geus Jbz.. 7. Mevr.' Stam- Dirkmaat. 8. A. Kout. 9. P Glas. 10 W. Keppel, 11, J. Schoenmaker Pz., 12. P. Keizer. Deze lijst zal nog eenige wijziging ondergaan, daar door sommigen den wensch was te kennen gegeven, een lagere plaats in te nemen De heer W. Muller, die ver hinderd was aanwezig te zijn, had meegedeeld, een even- tueele candidatuur te aanvaarden. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid betoogd, by de leden bij eventueele candidaatstelling briefjes te bezorgen, waarop van te voren de namen kunnen wor den ingevuld. j GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand April 1931. Geboren: Johanna, dochter van A. Siebelink en \arl C. M. Leeman. Overleden: Guurtje Bakker, oud 79 jaar, weduwa van Arijan de Boer. Ondertrouwd: K. den Hartigh, oud 30 jaar en G. M. M. Klos, oud 21 jaar. Getrouwd: W. Klingcler, oud 26 jaar en E. Hollen*' berg, oud 18 jaar. j HARE .V K ARS PET; Bij de op rijdag j.1. gehouden bestuursvergadering bleek dat over de maand Februari verzekerd waren 9Go, Maart 953 en April 949 stuks vee. Verloren of afgekeurd waren 8 stuks. De omslag werd bepaald op Februari f0.30. Maart f0.50 en Apnl f 0.70. IV E R I N G E y Succesnieuws voor a.s. oZndag: Succes I—Texel II. J Succes II—J.V.C. I. De werkzaamheden aan Sluis I in den Wierin* genneerpolder zijn thans geheel gereed gekomen. De sluis is in 't water gezet. Met het noodigc baggerwerk, om toegang tot do sluis te verkrijgen, is een begin gemaakt, zoodat binnenkort ook deze sluis in ge bruik zal worden genomen. IV I N K E C Een modderbad. hen vriendelijke lezer schrijft ons: Gisteravond omstreeks zeven uur, terwijl ik bij een Klant voor zaken was, geraakte een zekere P Ho ning door een aanrijding met een meisje hals over' kop In de diepe sloot, welke langs den straatweg loopt. Ln daar op die plaats juist gebaggerd was voor het aanleggen van een kabel, verdween het ventje met fiets en al geheel in de diepte. Niemand greep, op dat moment eigenlijk in en liet het zich zeer hachelijk aanzien. Doch de ijlings toegeschoten G. vj cl. Molen gelukte het om met een baggerbeugel den: jongen plus fiets op te halen. Groot was onze ver bazing, dat, terwijl wij met het angstzweet op ons voorhoofd m volle spanning stonden t* kijken, de jongen, na den .modder uit zijn neus en oogen ge wreven te hebben, onder het uitroepen: hé, hé, wat' hew ik lekker swommen, op zijn modderfiets sprong pi 1ont,,e'l' groote hilariteit der omstanders, een groote dikke kleistreep achterlatende, wegreed. Z IJ P E Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal vanwege de afd. Zijpe—Callantsoog van ..Het Witte Kruis te St.-Maartensbrug een moedercursus worden gehouden. De volgorde, waarin de candidaten der Vrijz. Dem, Kiesvereeniging op de candidatenltjst voor de a s ge meenteraadsverkiezing zullen voorkomen. Is bepaald als volgt: 1. G. van der Siuijs. Schagerbrug (aftrd.l; 2. P. de Boer Ez.. Burgerbrug (aftr); 3. P. Doorn. St - Maartensbrug (aftr.); 4. J. van der Oord. Schagerbrug (aftr.); 5. C. Smit. Burgerbrug, (aftr.); 6. E. A. Linden- bergh, Oudesluis; 7. K. Winkel, Schagerbrug; 8. M Roo- zing. Schagerbrug; 9. W. Eriks. 't Zand; 10. K. Jansma, Hazepolder; 11. E. Boa, St. Maartensbrug; 12. Jac Kor- stanje, Oudealuie; 13. J. Sleutel, St. Maartensbrug. Burgerlijke Stand van 24 tot en met 30 April 1931. Geboren: Nicolaaa, zoon van Theodorua Cornelis Sluit, en Maria Llgthart. Ondertrouwd: Egbert Noorman, oud 25 jaren kleer- maker, en Roelofje Dol. oud 23 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Ztjpe. Jaeob Baken, oud 27 jaren, landbouwer, wonende te Callantsoog en Dleuwertje Ka ter, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Zijpe. Ja eob de Graaf, oud 23 Jaren, vrachtrijder, wonende te Uraem en Bregtje Rijs. oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Zijpe. Getrouwd: Pieter Bijvoet, oud 23 jaren, veehouder, wonende te Callanlaoog en Catharlna Koe. oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Zijpe. Klaar. Swaag. oud 24 jaren, veehouder, wonende te Bareingerhorn en Grietje Kant. oud 20 Jaren, zonder beroep, won. te Zijpe Overleden: Guurtje Koa. oud 65 jaren, echtgenoote van Willem Broens. SCHAGERBRUG. Voor niet minder dan 19 nieuwe leerlingen ia met 1 Mei 1931 toelating verzocht tot de O.L-school alhier. T ZAND. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L.-sehool alhier Is benoemd eMj. P. Tuinzaad, vooreen tijdelijk onder wijzeres aan de O.L. school te Weatwoud. De voordracht voor de benoeming van een onderwtjze- dea aan de O.L-school alhier is als volgt samengesteld: v, 'i.' Tuinzaad, tijd. onderwijzeres alhier; 2. s ti)<l onderwijzeres te Oostvoorne; hoef Langedtjk. tijd onderwijzeres te Hippolytus- K 0 E G R A S JVUANADOBP. Voor eenige weken terug maakten wij melding van de verbouwing van den winkel van den heer Th. N. Noot Mz. en voegden daaraan toe. dat wij daar nader op zouden terug komen, als een en ander weer gereed was en in gebruik kon worden genomen. Dat tijdstip is thans aangebroken, want zooals de lezers sn leze. ressen wel zullen hebben opgemerkt. Is in de voor gaande nummers van dit blad, dit per advertentie be kend gemaakt en wordt vandaag. 2 Mei. deze geheel ï'f1 :„e!*Chtn de" 'iJd" ingerichte winkel weer voor het pubhek opengesteld. Nu zullen er wellicht zijn. die zeggen, nu ja, maar het is toch maar een winkel, en an zeggen wij inderdaad, het is een winkel, die gezien mag worden. En wij mogen er direct wel aan toevoe gen. het is een sieraad voor ons dorp geworden, want kosten noch moeite zijn gespaard, om hier iets te ma ken, dat den toets van alle critiek kan doorstaan. Wij hebben eens een kijkje genomen in deze geheel veranderde zaak, die in tegenstelling met wat ze voor heen was. nu de ruimte tot haar beschikking heeft om alles zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen. Als men den winkeldeur binnengaat heeft men aan weerszijden

Schager Courant | 1931 | | pagina 9