VRIJ BAL m BEPPO. LOEI 62 - een beste Ket, H. STELLINGWERF!, een flinke longen. een flink Meisje, Kastpapier met rand afgesloten. Ruim negen ton verduisterd. Moordaanslag op een veldwachter. Aanslagen op vrouwen in de Zaanstreek. Fraaie manieren van Rotterdamsche chauffeurs. Overval in een Poolsche drukkerij. Roovers in Buenos-Ayres. Dynamiet-ontploffing in Griekenland. 24 moordenaars ontsnapt. Drie weken op zee rondgezwalkt. Een voorliefde van Japanners. Nagekomen Berichten. ARIS RENOOIJ I. P. REHOOU-Klaver ZATERDAGAVONDMARKT te Schagen. „Zijpe en Hazepolder" Schagerweg vanaf den Westfrie- schendijk lot de Groote Sloot, voor hot vorkeer met rij- en voertuigen te TERDIEK, HERSTELPLAATS Dekgeld f 11,00, niet dr. f 6.00. Brood», Koek» en Banketbakkerij. ARIEL. en Hulp in de Huishouding, Slagersleerling. nette Slagersleerling of Halfwas, P.O. COSTUUM, een Dagmeisje, Kostgangers, Kastrandjes, Boekhandelv.h. Trapman Co. Misbruik van vertrouwen. De secretaris der directie van een bekende uitge verszaak te Amsterdam is onlangs uit zijn betrek king ontslagen toen bleek dat hij zich ten nadeele van een aantal vooraanstaande stadgenootcn, aan misbruik van vertrouwen had schuldig gemaakt. Gedurende drie jaren heeft de bedoelde zich op die practijken toegelegd. Op 20 April jongstleden werd een groot deel der gepleegde malversaties ont dekt. In de daarop volgende dagen werd vastgesteld dat het totale bedrag waardoor een aantal firma's is benadeeld, beloopt ruim f900.000. Verschillende ad vocaten te Amsterdam hebben de zaak der crediteu ren in handen. Dinsdag heeft de rechtbank te Haar lem het faillissement van den betrokkene, die te Halfwg woont, uitgesproken. Tot curator in het fail lissement is benoemd mr. W. P. Vis te Haarlem. De aanvaller neergeschoten, De veldwachter P. Leenen te Mierlo werd Maandag avond herhaalde malen lastig gevallen door den 20- jarigen koopman K. L. uit Helmond, tegen wien hij Zondag procesverbaal had opgemaakt wegens een zedenmisdrijf. Des avonds 11 uur, toen de veldwachter toezag op het sluiten van de café's. kwam hij L. op het Hout tegen. Deze nam dadelijk een uitdagende houding aan en wou den veldwachter met een mes te lijf. Met zijn gummistok wist de politieman zijn aanvaller van zich af te houden, totdat deze met een geopend mes op hem afvloog. De veldwachter trok zijn revolver en loste op zijn aanvaller een schot, waardoor L. in het bovenbeen getroffen werd en neerviel. Na door een ontboden geneesheer te zijn verbonden, werd de getroffene naar zijn woning vervoerd. Het mes is in beslag genomen. Geen enkele aanwijzing omtrent den dader. In de Zaanstreek zijn in den laatsten tijd een aan tal aanvallen op vrouwen gepleegd, waarvan de da der tot nog toe aan de nasporingen van de politie ontkomen is. Er zijn aanwijzingen om te vermoeden, dat deze aanslagen door denzelfden persoon zijn ge pleegd. Telkens werden vrouwen aangevallen, meestal 's avonds laat na aankomst van den laatsten trein en steeds bediende de dader zich van een hard voor werp, waarmede de slachtoffers op het hoofd werden geslagen, totdat zij bewusteloos werden. Het is niet gebleken, dat deze aanslagen met onzedelijke oog merken geschieden. Dergelijke aanslagen op vrouwen zijn achtereenvol gens geschied te Zaandam, Wormer, Westzaan, Wor- merveer, Beverwijk en tenslotte ook Hilversum. Omtrent den dader bestaan nog geen aanwijzingen. RANGEERDER BEKNELD GERAAKT. Het slachtoffer overleden. Gistermorgen omstreeks negen uur is op het empla cement van de Limburgsche Tramweg Maatschappij te Echt.' de rangeerder Huskens, "wonende te Roer mond, bij het rangcëren tussfehen de buffers van een wagon en de beschoeiing van het prreon bekneld ge raakt. Zwaar gewond werd de man naar het St. Lau- rentius-ziekenhuis te Roermond vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Het slachtoffer was ge huwd en vader van drie kinderen. NOODLANDING BIJ GOES. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen te kwart voor elf heeft het militaire vliegtuig 304, komende van Socsterberg en op weg naar Vlissingen, doordat een lek ontstond in de koel- wateri-nstallatie en de motor warm liep, een nood landing moeten maken op een weiland nabij Nisse, bij Goes. De inzittenden, de eerste-1 ui tenant-vlieger van Gie- sen en de tweede-luitenant-vlieger Boogaard, bekwa men geen letsel. Het toestel echter kwam in een grep pel terecht en is ernstig beschadigd. Het moest ter plaatse worde gedemonteerd. Een Engelschman bewusteloos geslagen. De 39-jarige Engelschman J. M. liep gisternacht op de Willemsbrug te Rotterdam. Hij werd achterop gereden door een taxi, bestuurd door den 27-jarigen B. M., die nog een anderen chauffeur naast zich had zitten, den 27- jarigen A. v. d. D. De taxi stopte bij den Engelschman en één der chauffeurs vroeg hem, of hjj zin had mee te rijden; het zou hem niets kosten. De Engelschman had er aanvankelijk geen ooren naar, doch toen men bleef aandringen, stapte hij In. Op de Wilhelminakade gekomen, werd gestopt voor het café „Seinpost". Hier eischten de chauffeurs van hun mede-reiziger tien gulden vervoerkosten. De En gelschman gaf echter te kennen, dat dit niet volgens afspraak was en hij wilde zich dus verwijderen. Eén der chauffeurs pakte hem echter beet en wierp hem op de straat, terwijl de ander er op begon te ran selen. Men schopte hem zelfs meermalen tegen het hoofd. Toen hij bewusteloos was, zijn de twee onver laten met hun taxi vertrokken. De politie aan de Nas- aaukade heeft den Engelschman gevonden en hem door den G. G. D. laten overbrengen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Ofschoon de man verschillende ernstige verwondingen had opgeloopen, had hij toch geen inwen dige kneuzingen, zoodat hij gistermiddag uit het zie ken huis is ontslagen en naar Liverpool kon vertrek ken. De beide chauffeurs zijn in den loop van den morgen 'door de politie aangehouden en opgesloten. Onder leiding van een ex-minister. V.D, verneemt uit Warschau: iTr*ns<*.a"avonrï werc* °P de socialistische drukkerij i,v\alka" een gewapende overval gepleegd. Toen de nieuwe editie van het blad op de pers was, drongen eenige met revolvers gewapende mannen on der aanvoering van den vroegeren minister van on derwijs Downarowicz de drukkerij binnen en terrori seerden do daar werkzame personen. De indringers namen twee papiersnijmachines, de geheele oplage van het blad en den geheelen voorraad materiaal üuif' re?1 van de inrichting werd gedeeltelijk vakkundig uit elkaar genomen zooals bijvoorbeeld de drukpersen, of eenvoudig vernield. Een lid der redactie van de „Walka", dat zich wil de verzetten, werd ernstig mishandeld. De politie steit een onderzoek in. Straatgevechten met misdadigers. Poli- tie-agent bij achtervolging gedood. Volgens een bericht van een Berlijnsch nieuwsagent schap uit Buenos-Ayres heeft de anarchistenbende van San Glovanni, die men onschadelijk gemaakt achtte door de terechtstelling van den leider en de voornaam ste leden van de bende enkele maanden geleden, giste ren opnieuw van zich doen spreken door op klaarlich ten dag een kassier van een transportonderneming neer te schieten en van een bedrag van 20.000 pesos te be- rooven. De daders, die in verschillende richtingen vluchtten, werden terstond door de politie achtervolgd, waarbij voortdurend schoten gewlpseld werden. Een agent werd bij de achtervolging gedood, terwijl 3 andere zwaar gewond werden. Van de bandieten werd er een neergeschoten doch de overige wisten, doordien zij met het terrein uitstekend op de hoogte waren, tenslotte te ontkomen. 29 arbeiders gedood. Bij den aanleg van den spoorweg van Kalampaka naar Verria is een dynamietlading te vroeg ontploft, 29 arbeiders werden gedood en 5 arbeiders gewond, van wie een aantal ernstig. De dooden zijn onherkenbaar verminkt. JEUGDIGE MISDADIGERS IX ENGELAND. Schoolkinderen breken herhaaldelijk in fa brieken in. Te Willesden, in Engeland, stonden Dinsdag vijf school gaande jongens terecht, die in zeven fabrieken hadden ingebroken, en daaruit voor een waarde van ongeveer 2500 gulden hadden gestólen. De jongens opereerden on der leiding van een vijftienjarige, die de school juist had verlaten. De bende had zich niet/ slechts schuldig gemaakt aan braak en diefstal, doch ook aan vandalisme door verwoesting van machinerieën, typewriters, enz. De leider werd naar een tuohtschool gezonden, de an deren moesten beloven zich in de toekomst goed te zul len gedragen. DE MOORD TE DUSSELDORF OPGEHELDERD. V.D. verneemt uit Dusseldorf: Naar de politie mededeelt, is de moord op het 21-ja- rige meisje Pickelmann, dat Dinsdag in een slootte Dusseldorf Rath werd gevonden, nog gisternacht opge helderd. De politie heeft een slagersknecht, Palm geheeten, ge arresteerd, dien men nog Maandagavond laat met het vermoorde meisje heeft gezien. Na een urenlang verhoor heeft Palm, die door een aantal getuigen ernstig werd bezwaard, den moord be kend. Hij had getracht, het meisje te overweldigen en heeft haar bij haar verweer, gewurgd en daarna in de sloot geworpen. Zij waren allen ter dood veroordeeld. Het NT.A. seint uit Beiroet: In de gevangenis nier ter stede zijn 24 gevange nen, die wegens moord ter dood veroordeeld waren, in opstand gekomen. Zij overmeesterden de cipiers, bonden deze, ontnamen hen hun wapenen en sloten ze vervolgens in de cellen op, waarna de gevangenen de vlucht namen. De gouverneur van Syrië heeft vliegtuigen en troe pen uitgezonden om de vluchtelingen weer te arres teeren. De grens wordt scherp bewaakt. Belgisch vaartuig opgepikt. Beman ning zonder voedsel of drinkwater aange- trqfien. Het Belgische visschersvaartuig „Notre Dame de Lourdes N. 30', schipper Desgant, van Nieuwpoort komende, is gisteren op Terschelling binnengebracht •door het rijksbetonningsvaartuig, schipper Drijver. Het Belgische vaartuig was hulpeloos aangetroffen in het Vliegat en is daar opgepikt. De bemanning van drie koppen had geen voedsel of drinkwater meer. Het schip, dat slechts veertig ton meet, was visschende bij kaap Skagen, toen de motor defect raakte. De schipper besloot toen met een paar stuk js zeil den terugtocht te aanvaarden. Hij was ceh ter reeds drie weken op zee, voordat hij Terschellinc berenkte. terwijl de reis gewoonlijk slechts enkele dagen duurt. De motor wordt op Terschlling hersteld vanwaar de schipper heden weer hoopt zee te kiezen, dank zij de hulp van de Eilanders voorzien van nieu we provisie. ENGELSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Inzittenden door parachutes gered. V.D. verneemt uit Londen: De luitenant-vlieger Waghorn, de beroemde winnaar van de Schneider Cup, en een burger-waarnemer, ge naamd Alexander, werden 'ernstig gewond bij een para chutesprong te Farnbörough (Hampshire). Hun machi ne, een bombardementsvliegtuig, waarmede proefnemin gen werden verricht, vloog op een hoogte van 2000 voet Naar het schijnt geraakte de stuurinrichting defect Waghorn en zijn makker sprongen met hun parachutes uit het toestel, toen de machine zeer dicht bij den grond gekomen was. Met groote vaart sloeg de machine neer, waarbij zij geheel werd vernield. Waghorn liep een dijfractuur op, benevens verwon dingen aan den enkel en het hoofd. Hedenavond zal hij een operatie ondergaan. Alexander kwam op het dak van een schuur terecht en kreeg lichte verwondingen. Om boven op een schoorsteen te gaan zit ten. Nu weer uit sympathie voor voed- selweigeraars. De Japanners schijnen een voorliefde te koesteren voor schoorsteenen, in het bijzonder om er op te zit ten, en vooral om er langdurig op te zitten. Een maaii,d,°.f wat £eleden vestigde een stakend inwoner van Tokio op één der schoorsteenen tijdelijk zijn do micilie. Thans heeft al bijna sedert een week een tweede inwoner een typograaf zijn verblijf in een zwart hemd boven op een schoorsteen, gelijk een ooievaar op het ooievaarsnest. Deze Japanner acht dit het eenige middel om zijn sympathie te betuigen met een of andere voedselweigering, die in Tokio gaande is. Hij zelf houdt zich echter in het leven met ballen rijst, hardgekookte eitjes en appels, die hij ten aanschouwe van eon omhoogga pen de men- schenmenigte vermaalt. Van tijd tot tijd ontvangt hij bezoek, den laatsten keer van een vermetel dagblad reporter, dien hij echter afsnauwde, toen hem zijn naam werd gevraagd. GEGUND. Door het departement van Waterstaat is gegund aan de fa. J. de Vries, aannemer te Heemstede, de uitbrei ding en verdediging van den onderzeeschen oever voor de Heldersche Zeewering tusschen de Oostbatterij en 't Noordduinhoofd. NIEUWE N I EDO RP LANGE REIS. Van bevoegde zijdé meldt men ons,dat men wei nig tevreden is over de z.g, bezuinigingsmaatregel van Hoogwoud, om de openbare sohool, aan de Langereis op te heffen, diene het volgende: Tegen a.s. Zondagmiddag Is na aandrang van verschil lende zijden een protestvergadering uitgeschreven, om maatregelen te treffen, om te verhinderen, dat het zoo ver komt Een school toch, die reeds 50 jaar levensvat baarheid heeft getoond, en nog niets van zijn kracht heeft verloren, zooals uit onderstaand staatje blijkt, kan maar niet zonder meer met een pennestreek verdwijnen En of nu kinderen rijden met de auto zonder dat men er recht op heeft, een bezuiniging is, valt te betwijfelen, waar is dan het einde? Het aantal kinderen van Hoogwoud wordt tevens nog besnoeid om de school te Hoogwoud in stand te houden Hoe dat men ten slotte aan 6 kinderen komt voor Hoog woud is ongezonde pessimisme. De laatste tien jaren ia de school als volgt, bevolkt geweest: Van Hoogwoud Van N. Niedorp 1922 15 27 1923 14 30 1924 14 26 1925 14 20 1926 15 21 1927 15 30 1923 16 30 1928 15 29 1930 14 28 1931 15 28 Inderdaad mooie cijfers. TV ARMENHUIZEN GEMEENTE WARMENHUIZEN. Burgerlijke Stand over April 1931. Geboren: Cor, zoon van Jacob Heman en Aagje Moer beek. Ida Maria, dochter van Johannes Hendricus Mo3ch en Petronella Takken. Henricus Adrianus, zoon van Antonius Petrus Pronk en Catharina Antonia Vlugt. Gerbrand Adrianus, zoon van Arle Moseh en Alida Stet. Roelof, zoon van Tjitze Donia en Tjeerdje Harkema. Ondertrouwd: Nicolaas Gerbrandus Vis ,oud 24 jaar, te Beemster en Catharina Alida Pronk, oud 23 jaar, alheir. Cornelis Brommer, ou d28 jaar en Anna Maria Scheld, oud 22 Jaar, beiden alhier. Getrouwd: Gerbrandus Vis en Catharina Alida Pronk. Cornelis Brommer en Anna Maria Scheid. Overleden: Cornelis Kwant, oud 80 Jaar, weduwnaar van Maartje Besteman. TV 7 N K E r. Door de afdeeling der S.DA.P. zullen voor de aan staande verkiezing voor den Gemeenteraad candidaat worden gesteld de heeren L. van Wijk (aftr.), P. van Zoonen, Th. de Pie, A. Raven, Tj. Schaafstra, P. Kort, Mevrouw J. Krap—Elings en de beer K. Bart Naar men ons mededeelt la het winkelhuis in de Bosch alhier, eigendom van den heer K. Boekei c.a. en bewoond door den heer K. Leguit, die er een winkel in ornamenten en een werkplaats heeft voor electro-tech- niek, onderhands door den bewoner aangekocht. KOE OR AS JULIAXADORP. Door den heer K. Rezelman te Schagerbrug werd een aanbesteding gehouden voor het bouwen van drie woon huizen aan de Langevllet alhier. Er waren 3 inschrij vingen binnengekomen en wei van G. Hoornsman, Juli- anadorp f 8127, Gebr. Veeter, Schagerbrug f 6540 en J. de Graaf te Julianadorp f 6390. De begrooting was f 6500. 't Werk is aan den laagsten inschrijver gegund. In verband met de gepleegde aanranding in den nacht van Zondag op Maandag jj. is door de politie alhier aangehouden een alhier wonende J. P. Of deze het hem ten laste gelegde heeft bekend, is ons echter niet bekend. Nu het zonnetje zich een paar dagen aaneen heeft doen gelden, zijn de bloembollen in vollen bloei gekomen en is het op het oogenblik de moeite van een rondritje per fiets, auto, enz. waard om de verschillende bollenvelden In het Koegras getooid te zien met aller hande kleuren van bloemen, en krijgt men thans ook eenlg idéé ervan, dat de oppervlakte land die zij in nemen, hier ook niet gering meer is. OUDE NIEDORP In het afgeloopen kwartaal werden er in het vee>- fonds alhier verzekerd gemiddeld 407 runderen. Hier van werden 6 stuks afgekeurd. De omslag werd vast gesteld voor Februari op 0.2 voor Maart op 0.1 en voor April op 0.8 dit is gemiddeld berekend per 3 maanden f2.70 per rund. VYIER1NGER WAARD Door den Vrijheidsbond werd de candidatenlijst voor den Gemeenteraad opgemaakt als volgt: 1. A. D. Sleutel, 2. C. J. Blaauboer. 3. P. Visser Az., 4. Daan Kaan Kz., 5 C. Schenk Az., 6. Jb. Waiboer Hz., 7. J. A. Bakker, 8. K. Zijp. DAAR WIL, IEDEREEN AAN MEE DOEN 72.000 GULDEN zonder korting wordt in zijn geheel aan den gelukkigen winnaar uitbetaald voor slechts f 1.50 door deel te nemen 15 Mei a.s. aan de bij Koninklijk Besluit goedgekeurde loten. HOLL. GROND- CREDIETBANK 1904. Trekking onder toezicht van Notaris W. F. van CAMPEN te Amsterdam. Hoofd prijs f 72.000, verder veel prijzen van f4800, f1200, f480, f240 enz., totaal 2000 prijzen. Tegen storting van slechts f 1.50 heeft men recht op den geheelen prijs. Eén deelname fl.50, twee stuks f2.75, stuks f4.—, vijf stuks f6.60, tien stuks f 12.—Onmiddellijke toezending geschiedt ontvangst van postwissel of Girostorting No. 135173 aan de FIRMA J. SANDERS, Hoogstraat Telefoon 116587, Den Haag. Drie dagen na de trekking trekkingslijsten gratis toegezonden nog heden. Laten wij U een gelukshans toezenden. slechts f 1.50 fl drie stu ontvang! I 4, Telefo Bestelt i sioriing van e stuks f2.75, tdt na gst.raat zonden Heden overleed, zacht en kalm, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, onze lieve Vrouw en Moeder Dirkje van Straalen, in den ouderdom van ruim 59 jaar. KLAAS HOOGVORST. Bergen (N.H), 6 Mei 1931. Nieuweweg, Breelaan 10. oooiocotxjaocoaoao Op den lOden Mei a.s. hopen Q q mijne geliefde Ouders, Q Q en 0 Q hunne 25-jarige Echtvereeni- 0 ging te herdenken. Q Q Hun dankbare Zoon. 0 0 DIRK. 0 Q 't Zand, Zijpe, Mpi 1931. Q 0 Receptie des namiddags van 0 Q 2 tot 4 uur. S aoooaoaoooaoaoao 9 MEI Toontje wordt verwacht, de beroemde Standwerker. 16 MEI Reclamemarkt in overleg met den Standwerkersbond. 30 MEI één-jarig bestaan. Groote Feestmarkt. Bezoekt de Zaterdagavondmarkt ook per speciale Busdienst tegen verlaagd tarief. 'T 18 ER ECHT GEZELLIG. DE COMMISSIE. Salon Manshanden HELDER Stakmanbossestr. 65. Permanent Wave f 5.—, f 7.50, f 10.—, 6 mnd. garantie. Dijkgraaf en Heemraden van maken bekend, dat vanaf Maandag 11 Mei 1931, des voormiddags 6 uur, tot nadere aankondiging de zal z^jn op Zondag 10 Mei. Aanvang 3 uur. MACHINE- SMEED- CONSTRUCTIE WERKEN Beschikbaar: De Old. Stamb. Hengst Donkere vosbles met 3 w. b. Wed. D. N. Mulder, Wielingen. Te koop, door familie-omstandighe den: Een best beklante modern ingerichte Brieven lett. L K, Bur. v. d. Blad. SP.K., zijklep, type '28, electrisch, duo enz., voor aannemelijk bod. Telefoon 39. l ti nuur, bij C. ZWAAN, Groote Keeten, 't Zand. Gevraagd, voor direct: hoog loon, wasch buitenshuis. Br. letter G 57, Bur. van dit blad. Wordt gevraagd: Dirk Raat, Schagen. Wilt U een mooi eu best passend bestelt dit dan bij Kleermaker, Anna Paulowna Ook voorraad mooie blauwe con- fectiecostuums, le klas afwerking. Zeer lage prijzen. Nog eenige extra koopjes Regen» jassen. Beleefd aanbevelend. Overal te ontbieden. Zend briefkaart. Er biedt zieh aan: Overal voor geschikt. Br. ónder Ietter B, Bur. van dit bl. Gevraagd: bij N. KAMP, Noord A 54, Schagen. Gevraagd: l ij J. v. d. SCHUUR, Westerland, Wieringen. Gevraagd, voor direct: zelfstandig kunnende werken, bij J. DEN ADEL, Kolhorn. Gevraagd: HULP in de huishouding, bij K. SCHENK, „Waterloo", Waard- polder, Kolhorn.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3