-o-o-o* Centrale Veiüngs vereeniging „Warmenhuizen en Omstreken." Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. moet de landbouw alles maar betalen, en dat is geen toestand die bestendigd mag worden. Spr dringt aan om dit punt door hem besproken, op de volgen de agenda te plaatsen. Voorzitter belooft dit. De heer C. Nobel, ongesteld zijnde, kan geen rap port uitbrengen over de Werktuigencommissie. Daarna volgt de heer Di. Scheij met eenige mede- deelingen over de Melkcursussen en de Vakschool voor Kaasmakers te Hoorn. Er wordt op gewezen dat de Melkcommissie thans is samengesteld uit den L.T.B., Iioll. Mij. van Land bouw en Holl. Noorderkwartier. Er is een toenemen de belanstelling voor deze melkcursussen. De begrooting 1931 wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f2500. De heer II. Koster, Wieringerwaard. wijst op het nadeelig saldo der begrooting, terwijl de rekening sloot met een voordeelig saldo en geeft in overwe ging de huishoudelijke uitgaven in te krimpen met niet laten drukken van het jaarverslag. De Secretaris verwacht geen nadeelig saldo en ont- De Algemeene Vergadering werd gehouden op Woensdag 6 Mei 1931, des middags half 2, in het café „De Moriaan", van den heer H. Slikker te War- menhuizen. Voorzitter de heer P. Slot, secretaris de heer P. Klant. De Voorzitter heet de afgevaardigden, centraal be stuur en pers hartelijk welkom en hoopt dat de be langen van ons allen zullen worden besproken, zooals dat gewoonte is. Spr. zal het niet hebben over den toestand over het afgeloopen jaar, maar weerspreekt het courantenbericht, dat een wagon kool f2000 op bracht,. Spr. wijst er op, dat een der tuinders wel niet aan een dergelijkcn wagon toekomt, zelfs wel niet aan 100 kilo. Ook alle tegenovergestelde berich ten keurt spr. niet goed, want velen doen afbreuk aan ons crediet. Nadat spr. den afgevaardigde van „Koophandel", den heer Kroon, heeft welkom geheeten, verklaart spr. de vergadering voor geopend. De notulen worden door den Secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. Medegedeeld wordt: Het aantal leden der aangesloten vereenigingen be droeg op 1 Januari 1931 van: De Noord 190, Samen werking 147, De Noordwest 88, Groenteteelt 78, West friesland 57, Ons Belang 33, Afd. Tuitjehorn L.T.B. 44, Afd. Warmenhuizen L.T.B. 40; totaal 677 tegen 649 in het vorige jaar. Tot leden van het Centraal Bestuur zijn herkozen de hceren K. Molenaar, P. Borst, A. Nottelman, D. Swart, D. Wildeboer en G. J. Jonker. Door de afdeelingen Tuitjehorn en Warmenhuizen van den L.T.B. zijn als nieuwe leden van het Cen traal Bestuur gekozen de heeren J. Blokdijk te Tuitjehorn, C. Stoop te Rijpje, W. Dekker te War menhuizen en A. Tcsselaar te Warmenhuizen. Met het oog op de ongunstige exploitatie-uitkom sten zijn dit jaar geen rentelooze obligaties uitgeloot, liet ligt in de bedoeling van het bestuur deze uitlo ting zoodra de tijdsomstandigheden gunstiger zijn, Weer te hervatten. Krachtens een besluit van het Centr. Bestuur is een som van f 100 afgedragen aan het Comité voor Steunverleening aan de gedupeerden door het nood weer op 12 Juni j.1. Het bleek hier dat haastige spoed zelden goed is, want na de betaling bleek dat de geleden schade uit andere fondsen vergoed is ge worden. Door het Centraal Bestuur is besloten om gezamen lijk met den Noorder Marktbond en de Veilingsver- eeniging te Obdam naar evenredigheid van de vei- lingsomzetten hij te dragen in de kosten welke wor den gemaakt door de daartoe aangestelde commissie, welke zich ten doel stelt om door selectie en kruising een nog betere soort van bewaarkool voor ons rayon te verkrijgen. Het ligt in de bedoeling om een soort te kweeken, dat zich gemakkelijker laat bewaren, teneinde hiermede een voorsprong te houden op de productie in het buitenland. Voor dit doel is van de regeering en do provincie elk voor een derde ge deelte van de kosten subsidie aangevraagd. Door particuliere geldschieters zijn van de vereeni- ging gelden opgevraagd tot een bedrag van f7000. Hei bestuur is er in geslaagd tot heden een bedrag van f5500 op dezelfde condities vafh andere particu lieren op te nemen. Over de proeven om door selectie en kruising een nog betere soort van bewaarkool te krijgen, worden nog inlichtingen gevraagd. De kosten worden op fCOO gekaamd. De heer Boekei, Samenwerking, vraagt, of de f100 gegeven voor hngelschade, niet terug te krijgen is, maar de Voorzitter zegt dat er niets aan te doen is, het geld is gebruikt voor het doel waarvoor het is betaald. Rekening en verantwoording overl930. Blijkens het finantieel verslag, sluit de rekening met een totaal van f 18360.58, waaronder een batig saldovan f 1731,58. De balans geeft een eindcijfer aan van f 65955.95, een saldo-winst van f 1324.87. Voorgesteld wordt dit winstcijfer als volgt te ver doelen: 4 over het oude aandcclenkapitaal uit te keeron f 184.en het restant f 1140.87, af te schrijven op veilingsgebouw en terreinen. Enkele posten geven aanleiding om inlichtingen in te winnen, cn na toelichting door den Penning meester, wordt de rekening, balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd. Er gaan stemmen op om in plaats van f 1140.87 af te schrijven op veilingsgebouw en terreinen, rente looze voorschotten af te lossen. De Penningmeester doet moeite te doen begrijpen dat het hier niet betreft een kassaldo, maar een boekhoudkundige kwestie. Het bestuursvoorstel wordt goedgekeurd. De financieele commissie bracht een gunstig ver- sli g uit. Het Jaarverslag. Door den heer Klant wordt het jaarverslag 1930 1931 uitgebracht. Ook in dit verslag wordt uitvoerig uitgewijd over den slechten toestand van het tuin- dersbedrijf in het afgeloopen jaar, wat mede tot uiting kwam in de omzetcijfers. De omzet over het kalenderjaar 1930 bedroeg f788.603,90, tegen f 1.599.704.39 in 1929; over het sei zoen 1930—1931 bedroeg de omzet, f 623.374.66, tegen f988.767.90 in het seizoen 1929—1930. Een woord van hulde aan het bestuur van deze provincie voor de daadwerkelijke steun in deze tij den van nood werd gebracht. De houding onzer lands- regeering steekt daarbij zeer ongunstig af, in tegen stelling met de regecringen der omliggende landen. In het afgeloopen seizoen is 286 maal geveild. Dat is precies evenveel malen als het vorige jaar. Uit de aanvoercijfers blijkt wel duidelijk hoe gering de oogst is geweest. Hierbij moet nog in aanmerking worden genomen, dat in den 'aanvoer ook nog een be langrijke hoeveelheid kool is begrepen, welke hier niet is geteeld, doch door de leden elders werd ge kocht en hier opgeslagen en aangevoerd. De voorradige winterproducten zijn weer tweemaal gcinventariseerd en wel op 1 December en per 15 Fe bruari. raadt het niet drukken van het jaarverslag. De heer Dr. Scheij verwacht op deze begrooting niet veel meevallers, terwij) het jaarverslag volgens spr. niet veel waarde heeft voor velen. Ook de heer Veenstra bepleit hetzelfde, wijzend op het achteruitgaan der batige saldi. De heeren Jb. Kaan en E. Koster bepleiten het be houd van het jaarverslag en willen in deze de be slissing aan het bestuur laten. De beslissing wordt naar het bestuur verwezen. De rondvraag levert niets op en volgt de film van de demonstratiebedrijven van het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf voor de Veeteelt en Pluimveeteelt, die zooals onze lezers bekend is, te Dirkshorn en te Zijpe gevestigd zijn. Waar wij al reeds vroeger uitvoerig in ons blad deze bedrijven hebben beschreven, kunnen wij thans volstaan met de mededeeling, dat het een buitengewoon interessante film is, die alle bedrijfs- werktuigen en huishoudelijke apparaten die op deze bedrijven worden gebruikt, in werking laat zien. De vergadering was ditmaal zeer slecht bezocht, n.1. door ongeveer 25 leden. De keurmeester heeft in 1930 25 maal boete toege past tegen 70 maal in 1929. Bovendien is de tusschenkomst van den keurmees ter nog in 28 gevallen ingeroepen dat geen boete is toegepast. De keurmeester heeft 35,070 balen aardappelen voor verzending naar het buitenland gekeurd, waar van zijn verzonden naar: Duitschland 26.597 balen, Frankrijk 2.8G0 balen, België 2.199 balen, Zwitserland 2,162 balen, Zuid-Amerika 600 balen, Engeland 352 balen, Italië 300 balen. Er zijn 41.414 U.C.B. labels en 26.800 stuks plom beerloodjes afgegeven. Eén van de belangrijkste gebeurtenissen van dit seizoen, welke voor onze vereeniging zijn te memo ren is zeker wel de toetreding van 2 nieuwe leden, namelijk de afdeelingen van den R.k. Land- en Tuin- bouwbond te Tuitjenhorn en te Warmenhuizen. Hier door is het aantal aangesloten tuinbouwers tot 677 ge klommen en is ook het Centraal Bestuur met 4 le den uitgebreid. Het gevolg is geweest, dat ons eigen koffiehuis geen voluoende ruimte meer bood voor het houden der vergaderingen en het Bestuur een ander onderdak heeft moeten zoeken. Eene bijzondere vermelding verdient ook het feit, dat dezen winter een referendum is gehouden onder de leden over het z.g. naveilen. Bij eene bespreking van den afzet van onze bewaarkool in eene verga dering van het Centraal Bestuur kwam de meerder heid tot de conclusie, dat het gezien de geringe voor raad goede kool, te verwachten was, dat de aanvoer van eerste kwaliteit in dit seizoen veel te wenschen over zou laten. Ter bevordering van den goeden afzet werd het gewenscht geacht gelegenheid te geven om goede kool na te veilen. Daar dit evenwel in strijd zou zijn met het inder tijd door de algemeene vergadering aangenomen be sluit om alleen na te veilen bij dicht water, was het noodig een uitspraak van de leden te vragen. De uit slag was dat met 48 tegen 22 stemmen aan het Centr. Bestuur machtiging werd verleend om goede kool na te veilen. Van de machtiging is echter geen ge bruik gemaakt, omdat de vraag gering bleef en dus geen noodzaak tot naveilen bestond. Het veilen van erwten is dit jaar weer geprobeerd, doch niet met succes. Wij moeten helaas constatee- ren, dat deze proefneming is mislukt. Ook in het afgeloopen seizoen viel weer te consta- teeren dat de betere inrichting van de veilingsgebou wen van zeer goeden invloed is op het veilen te War menhuizen. Het aantal leden, dat onze veilig on trouw is n§emt steeds af. Overigens zijn geene belangrijke gebeurtenissen te vermelden. In den Vierbond is meermalen besproken op welke wijze zou kunnen worden bevorderd, dat de aanvoer van goede kwaliteit bewaarkool toeneemt in het be gin van de campagne. De tegenwoordige toestand dat in de maand December bijna uitsluitend minderwaar dige kool wordt verzonden is zeer oongewenscht. Voor de reputatie van ons goede product is het van veel belang dat in de maand December niet uitslui tend partijen van minderwaardige kwaliteit als het ware monster van de totale wintervoorraad worden verzonden. In den Vierbond heeft men nog geen goede oplos sing voot dit euvel gevonden. Het zou wel goed zijn, als alle leden hunne gedachten eens over dit vraag stuk lieten gaan. misschien dat iemand met een goed voorstel komt. Met de beste wenschen voor de toekomst eindigt de Secretaris zijn uitvoerig verslag. De vergadering hecht dooi applaus haar goedkeu ring aan dit verslag. De heer De Groot, De Noord, vraagt of naderhand de juistheid der inventarisatietelling blijkt, waarop de Voorzitter mededeelt, dat het hier vrijwel uit komt. In Broek schijnt dat met name wat de gele kool betreft, anders te zijn. De Voorzitter brengt den Secretris hartelijk dank voor zijn uitvoerig en keurig verslag. De Voorstellen. Aan de orde komen de verschillende voorstellen. Allereerst van het Centraal Bestuur, om voor alle soorten bewaarkool en voor uien een minimumprijs te bepalen van f0.60 per 100 K.G. Wordt voor min der dan f0.60 per 100 K.G. afgemijnd, dan wordt de koop dus niet gegund. Toelichting: oZoals bekend, is deze regeling reeds in onderling overleg met de aanvoerders met succes in de praktijk toegepast. Het Centraal Bestuur acht het echter gewenscht, dat deze bepaling thans door de Alg. Vergadering bij besluit wordt vastgelegd. D6 Voorzitter doet mededeeling van het voornemen om overal in den lande voor alle producten mini mumprijzen vast te stellen en dan een landelijke re geling. Over die landelijke regeling valt naderhand te praten. De heer Kos, Noord-West, vraagt of de op die wijze opgehouden kool, niet onderhands zal worden ver kocht, en dus fraude zou ontstaan. De Voorzitter zegt, dat tenslotte iedere wet ontdoken kan worden, maar groote afmeting zal het niet ne men. We moeten allen samenwerken om het beoog de doel te bereiken. De reeds toegepaste regeling wordt zonder stem ming bekrachtigd. De korting voor contante betaling. Het Centr. Bestuur stelt voor de korting voor con tante betaling, welke aan de koopers wordt toege staan, voor het volgend seizoen in plaats van op 0.2 te bepalen, op 0.1 Ingeval niet op tijd wordt betaald, heeft de betaalmeester het recht de korting in te houden en bovendien 0.15 op de rekeningen bij te schrijven. Zooals bekend, wordt dit voorstel gedaan in over leg met den Vierbond en het bestuur van „Koop handel". Het is te beschouwen als een crisismaat regel en na afloop van het seizoen zal weder overleg worden gepleegd hoe verder met de korting voor con tante betaling zal worden gehandeld. Met het recht van den betaalmeester om de korting in te houden en bovendien 0.15 op de rekening bij te schrijven, ging „Koophandel" niet accoord en de ze regeling is daarom gewijzigd. Den eersten dag zal geen korting worden bijgeschreven, na de eersten dag voor de eerste 4 dagen 0.04 en voor eiken dag la ter 0.03 Conform het voorstel van het C.B. wordt besloten. Geen koolzaad naar het buitenland. De vereeniging „De Noordwest" stelt voor om geen koolzaad meer naar het buitenland te verzenden, zoo mogelijk den uitvoer er van te verbieden. Toelichting: Van oordeel, zijnde dat de verkoop van koolzaad naar het buitenland voor ons van nadeeli- gen invloed is, meent „De Noordwest" dit als de beste maatregel te beschouwen. Praeadvies van het Centraal Bestuur; Het Centr. Bestuur kan niet aannemen dat de regeering te be wegen zal zijn om voor dit doel een uitvoerverbod in het leven te roepen en acht de door „De Noord west" gewenschte maatregel op andere wijze prac- tisch onuitvoerbaar. Afgescheiden van de mogelijkheid om de voorgestel de regeling uit te voeren, wyst Voorz. erop, dat overal de selectie wordt toegepast, ook bij onzen grootsten afnemer, Duitschland. Het is voor den Voorzitter dan ook de vraag of men daar reeds geen kool heeft die onze kwaliteit evenaart. Men legt zich reeds op het be waren van kool toe. Het verbieden van uitvoer zal bovendien wel niet te bereiken zijn. Voor reuzennbloem- kool, zilveruien enz. hebben wij den import noodig en tegenmaatregelen zouden bij een uitvoerverbod onzer zijds worden uitgelokt. Is er geen verbouwverbod voor het buitenland uit te voeren? vraagt een afgevaardigde van „Groente teelt" maar ook dit acht de Voorziter niet mogelijk. Van de regeering mag een dergelijk voorstel niet wor den verwaoht. De „Noord-West" trekt hierna haar voorstel in. Wie de salarissen dient vast te stellen. Voor zoover noodig stelt de afd. Tuitjenhorn van den R.K. Land- en Tuinbouwbond voor de bepaling in de Statuten en (of) het Huishoudelijk Reglement der Centrale vereeniging op te nemen, dat het rege len der salarissen dergenen, die in dienst der ver eeniging werkzaam zijn, niet uitsluitend berust bij het bestuur der Centrale vereeniging, maar de Alge meene Vergadering hierover beslist. Toelichting: Dit punt ter sprake gebracht zijnde door één der leden van onze afdeeling, wekt eenigen twijfel inzake het toekennen der salarissen, en acht de afdeeling het gewenscht dit in de Statuten en (of) het Huish. Reglement vast te leggen. Praeadvies van het Centraal Bestuur: Betreffende de bevoegdheid tot het vaststellen der salarissen be staat niet de minste twijfel, daar art. 13 van de Sta tuten uitdrukkelijk bepaalt dat de beambten worden benoemd en ontslagen door het Centraal Bestuur, hetwelk tevens hunne bezoldigingen bepaalt en hun ne instructies vaststelt. Het acht deze regeling zeer juist, omdat de be stuursleden in het algemeen beter in de gelegenheid zijn om over deze zaken een oordeel te vormen dan de leden. Bovendien heeft de algemeene vergadering bij de behandeling dér begrooting altijd nog gelegen heid betreffende de salarissen andere besluiten te nemen dan het Centr. Bestuur. De heer Blankendaal, Tuitjenhorn, zegt het voorr.tel te hebben ingediend, omdat hij zich niet kan vereeni gen met de salarisregeling als door het C. B. is vast gesteld. De Voorzitter acht het een onmogelijke taak voor de algemeene vergadering om de salarissen vaBt te stel len. Toch is een uitspraak van de algemeene vergade ring immers niet uitgesproken. De heer Boekei, „Samenwerking", informeert naar de reden van den heer Blankendaal en deze wijst dan op het premie-vrij pensioen van den heer Klant en den veilingmeester. De Voorzitter zegt, dat 2 jaar geleden door de alge meene vergadering de regeling is goedgekeurd en daarvoor is trouwens geen wijziging van het reglement noodig. Besluit de algemeene vergadering bij meerder heid van stemmen om een salaris te verlagen, dan is het afgeloopen. De heer Jonker, „Tuitjenhorn", vindt ook de vertegen woordiging van groote vereenigingen als „Samenwer king" en „de Noord" in het Centraal Bestuur niet juist. Spr. verwondert er zich over, dat het C. B. wel een prae-advles uitgebracht heeft op het voorstel van Warmenhuizen. De Voorzitter merkt op, dat het C. B. geen verwijt moet worden gedaan, als het meer doet dan noodig i3. Voor vergoedingen van het Bestuur is uitgetrokken een bedrag van f 1700, gaat de algemeene vergadering hier mee niet accoord, dan volgt uiteraard een andere sa larisregeling. De heer Tromp, Tuitjenhorn, meent ook dat de af deelingen niet naar haar ledental in het C. B. zijn ver tegenwoordigd. De Voorzitter zegt dat die kwestie vorig jaar vol doende is besproken. De heer Stoop, Centraal Bestuur, is ingenomen met de verklaring, die de Voorzitter heeft gegeven, n.1. dat de algemeene vergadering het recht heeft de salarissen of te verhoogen of te verlagen. De afd. Tuitjenhorn kende niet precies art. 13 van de Statuen, doordat zij nog niet in het bezit van de Statuten was. Er blijkt dus uit de bespreking dat men zich houdt aan den letter van art 13. De heer Blankendaal komt nog een terug op die pen sioenregeling, waarover de algemeene vergadering zich niet heeft uitgesproken. De Voorzitter zegt dat dit 2 jaar geleden uitvoerig is besproken. De heer Pronk weerspreekt dat de post uitvoerig is besproken, maar onder de hamer door is gedaan. L.T.Ï3. Tuitjenhorn wist er niets van. De Voorzitter zegt dat dit het C.B. niet kan worden aangewreven, het is dan eigen onkunde geweest. De afd. L.TH. te Tuitjenhorn trekt haar voorstel in. Het salaris van den Markt-betaalmeester, De afd. Tuitjenhorn van den R.K. Land- en Tuin bouwbond stelt voor om het salaris van den Markt- Betaalmeester te regelen als volgt: Hij ontvange: van het eerste half millioen gulden 75/100 procent; van het tweede half millioen gulden 40/100 procent; van hetgeen boven hei millioen aan de veiling wordt omgezet 30/100 procent. Toelichting: De meerderheid der afdeeling is van oordeel, dat gezien de slechte economische vooruit zichten, en gezien de groote schuldenlast, der vei- lingsvereeniging, het thans billijk is te noemen, dat op de uitgaven wordt bezuinigd. Men is van oordeel, dat bij deze regeling de Markt- Betaalmeester een behoorlijk salaris zal blijven ge nieten. Praeadvies van het Centr. Bestuur: Het Centr. Be stuur kan zich met dit voorstel niet vereenigen. Het Centr. Bestuur is van meening, dat de Markt-Betaal- meester, doordat zijn salaris met den omzet evenre dig is, in de eerste plaats de ongunstige gevolgen van den slechten economischen toestand ondervindt. Bovendien is het Centr. Bestuur van oordeel dat de Betaalmeester zelfs bij de tegenwoordige salarieering tot f500.000.— 5/10 van f500.000.— tot f 1.000.000.en 35/100 daarboven) geen behoorlijk salaris geniet. Hoewel de tegenwoordige tijdsomstan digheden niet van dien aard zijn, dat men in de eer ste plaats denkt aan salarisverhooging, meent het Centr. Bestuur toch dat in dit geval een uitzondering moet worden gemaakt. Het gemiddeld salaris van den betaalmeester gedurende de laaste 10 jaren is niet in overeenstemming met de groote verantwoordelijk heid en risico, welke deze functie medebrengt. Het Centr. Bestuur doet daarom het voorstel het percen tage van den betaalmeester over het geheele bedrag van den omzet met 1/10 te verhoogen. De heer Jonker licht het voorstel zijner afdeeling toe en wijst op den schuldenlast der vereeniging. Er dient bezuinigd te worden en op genoemd salaris is wel wat te beknibbelen. De Voorzitter vraagt of het de voorstellende ver eeniging ernst is haar voorstel te handhaven, men is toch wel tot de overtuiging gekomen dat het salaris niet te hoog is. Het salaris is dit jaar netto f 1100 geweest en om daar op te bezuinigen, dan begeeft men zich op den verkeerden weg. Gewezen wordt op andere jaren, maar de Voorzitter meent dat als het ieder jaar zóó was, dan zouden we er geen betaalmeester voor krijgen. De heer De Groot, L.T.B., Warmenhuizen, vraagt hoe het salaris de f 1100 kon wezen; wat stuift er allemaal af? De Voorzitter licht toe, dat verschillende onkosten moeten worden afgetrokken. Het totaal bruto-salaris over het afgeloopen jaar bedroeg f 4250. Uitgegeven werd voor salaris klerk, geld rond brengen, rentezegels, on gevallenverzekering enz. enz,drukwerk, kantoorbehoef ten enz. totaal f 3141. De heer Glas, Groenteteelt, dat zijn afdeeling zeer ver wonderd was dat /Tuitjehorn" dit voorstel aanhangig maakte. Moeten wij een ambtenaar als de heer Klant nog lager saiarieeren dan f 1150, terwijl ook aan het ambt groot risico is verbonden. „Groenteteelt" kon zich in geen geval met het voorstel vereenigen. De heer Mink, deelt mede, dat „De Noord" niet eens het voorstel van „Tuitjehorn" een bespreking waard achtte. De heer Jonker wijst op andere jaren en betwist even als de heer De Groot, L.T.B., Warmenhuizen het be drag van f 650 voor het geld rondbrengen door De Waal. De heer Jonker komt op f 2800 salaris en f 300 voor pensioen. En als dan. het ambt den geheelen persoon vorderde, maar dat is niet het geval, want de heer Klant is directeur van een Spaarbank, makelaar enz. De Voorziter zegt dat de heer Klant zijn tijd tot ln de late uren productief maakt en zich niet houdt aan een 8-urendag. Spr. geeft de verzekering dat het ambt wel den geheelen persoon vraagt en met een klerk. Tenslotte wordt het voorstel „L.T.B." Tuitjenhorn in stemming gebracht en verworpen met 77 stemmen te gen en 6 stemmen voor. Nu komt aan de orde het voorstel van het C. B. tot verhooging van het salaris van den betaalmeester, hier boven vermeld. De verhooging kan geput worden uit de verlaging van de vergoeding voor contante betaling. De Voorzitter zegt, dat in de goede jaren de betaalmees ter niet heeft mee geprofiteerd. De heer Zomerdijk vraagt of na de gehouden bespre kingen de betaalmeester een verhooging zou acceptee ren, maar de Voorzitter meent dat we ernstig moeten blijven. De heer Gutker, lid van het Dag. Bestuur, verdedigt het voorstel. Oer het voorstel volgt weer een uitvoerige discussie, waarbij „Groenteteelt" mededeelt het voorstel voor een jaar te aanvaarden. Eenerzijds wordt betoogd, dat de toestand van den tuinbouwer zoodanig is dat geen salarisverhooging kan plaats vinden, anderzijds wordt die verhooging noodza kelijk geacht Het voorstel van het C. B. wordt verworpen met 51 stem men tegen en 31 stemmen voor. Het amendement-„Groenteteelt" om de voorgestelde verhooging voor een jaar te doen gelden, ondergaat het zelfde lot en wel met 4140 stemmen. Het salaris van den Voorzitter-veiling- leider. De afd. Warmenhuizen van den R.K. Land- er Tuinbouwbond stelt voor: a. het salaris van den Voorzitter terug te bren gen tot f 100.— per jaar; b. het salaris van den veilingleider terug te bren gen tot f300.— per jaar. Praeadvies van het Centraal Bestuur: Het CenIr. Bestuur kan zich met dit, voorstel niet vereenigen. De Voorzitter moet jaarlijks van het begin van het seizoen tot 15 November tevens als veilingleider op treden. De veilingleider heeft in den winter vooral bij hét z.g. naveilen een zeer verantwoordelijke taai- Het Centr. Bestuur acht de tegenwoordige salarissen 116. Pim door den wind weer opgenomen, Ging naar het zuiden weer terug. Hij kwam weer boven een breed water, Waarover een mooie oude brug. Een mooie brug met vele bogen, Waardoor het grijze water gleed. Maastricht dacht Pim zal het wel wezen. Ik wed, dat deze stad zoo heet. Of "n+'<

Schager Courant | 1931 | | pagina 6