W/7 e gf e kind Revolutie. Planten in Kamer ,en Tuin. PUROL Gemengd Nieuws. De moord op den Berlijnschen brievenbesteller. Nieuwe aardschokken in N i e u w-Z e e 1 a n d. DE CENTRALE Schip tusschen ijsmassa's bekneld. of met gereedschap, doch veel meer door den wind op de gezonde bovengrondsshe deelen van andere tulpen worden verspreid. Bij eenigszins vochtig weer en voldoende warmte gaan de sporen ontwikkelen, hetgeen heel vlug in zijn werk gaat. De aangetaste deelen groeien dan ook niet meer door en sterven spoedig af, terwijl het zwamweefsel zelf na aantas ting van bladeren en stengels ook in de bollen kan overgaan. Botrytis heet gewoonlijk „vuur" Het woord „vuur" heeft in den zin waarin wij het hier gebruiken een algemeene strekking. Immers „vuur" kan zijn „steng- vuur', „bladvuur', „topvuur', „smeltvuur". Het. meest gebruikelijke jvoord is topvuur en smetvuur. Iedere bollenkweeker kent wel het verschijnsel dat na den bloei der vroege en tegen of na den bloei dei- late tulpen het vuur de bovenaardsche deelen aan tast. Zelfs de bloemen worden niet gespaard en hier in treedt het kvvnaa zelfs het meest op. De bloemen worden dan „gespikkeld' en moeten dan ook zoo spoedig mogelijk worden verwijderd om verdere be smetting te voorkomen. Want kunnen de sporen der zwam naar hartelust ontkiemen dan wordt de go- heele plant snel gedood en in enkele dagen sterven dan heele velden af. Dit alles kan men tot de kleinst mogelijke proporties terug brengen als men bijtijds de stekers wegneemt Dit zijn de haarden, waaruit de besmetting voortkomt. Behalve goede en gave bollen, zal men dan ook gezonde bollen telen, voor het volgende seizoen, want immers de zwam trekt zich bij de aangetaste planten in den bol terug. Men heeft aan de verspreiding dezer ziekte paal en perk denken te stellen door een tijdige besproeiing der tulpen met 1 Bordeausche pap. Daardoor worden de bladeren als het ware overdekt met een voor de sporen giftige vloeistof, waarin de kiemhuizen der sporen teniet gaan. Men heeft zich de uitwerking van zoo'n bespuiting precies gedacht als de bestrijding der aardappelziekte. Phytophtara Infestons. De resultaten bij bollen zijn niet altijd het zelfde. Men heeft nl. soorten tulpen die vrij ongevoe lig zijn voor vuur en andere dio veel last hebben van deze zwam, zooals Proserpina, La Candeur, La Precieuse. en La Reine; laten wij ook niet vergeten te noemen de variëteiten Gele Prins en Prins van Oostenrijk. Bij deze soorten zal een bespuiting na tuurlijk het meeste succes geven. S. V. Laten we eens lokker griezelen Revolutie, dat wil zeggen, moord, doodslag, brand stichting, roof, schending van vrouwen en kinderen, burgeroorlog en misschien nog vele soorten andere gru welen. Zoo Immers stelt zich de eerzame burger en de nog eerzamer burgeres een revolutie voor. In geschiedenis boeken hebben wij met menige omwenteling in vroeger dagen kennis gemaakt en het „bloederige" had natuur lijk de meeste kans om te blijven hangen. Inmiddels heeft Spanje ons nu geleerd, dat het ook anders kan. Geen enkele doode. Niet één geplundorde winkel, noch van levensmidde Jen, noch van juweelen, noch zelfs van wijn of andere opwekkende(l) dranken. Het loven, ook het zel-.enleven, ging zijn ordelijke gang en onderwijl vluchtte de koning natuurlijk met volle handen en nam de nieuwe, reeds weken en maanden te voren aangekondigde republikelnsche rejccring het bewind op zich. Alle anti-monarchale partijen, ook de socialistische, zijn er in vertegenwoordigd en zij heeft geen ander doel, dan het Spaansche volk op volkomen regelmatige wijze in de gelegenheid tc stellen, de ver tegenwoordigers te kiezen, welke het wenscht. Dan treedt de definitieve regeering op. die in over eenstemming zal zijn mt de onvervalschte meening der burgers en het voorloopig bestuur, zijn taak vervuld hebbende, gaat heen. Slmple comme bonjour, zeggen de Franschen. Zoo eenvoudig als goedendag. Wij rekenen er bij en verklaren zoo eenvoudig als: 2x2 4. In elk geval: eenvoudig, simpel gaat het er toe,, maar grondig evenzeer. En als het juist is. dat eenvoud gel den mag als het voornaamste kenmerk van het ware, dan is het met de revolutie in Spanje „dik in orde". Reeds is de nieuwe republiek door vele staten erken-l en naar verluidt heeft de roomsche geestelijkheid, die sterk monarchistisch was, haar koers gewijzigd en het resultaat der revolutie aanvaard, onder goedkeuring, ja op aansnoring van den paus. Zoo heeft zich dus een revolutie voltrokken, waarbij niets te griezelen viel. Dat is een hoopvol teeken. Er staan ona in dit wereldje nog wel meer veranderingen te -wachten. Alles groeit, ook staat en maatschappij. Wio zal zich niet verheugen, als wij die groeistuipen kunnen doorstaan zonder dat zij slachtoffers eischen? Twee opmerkingen zouden wij hieraan toe willen voegen. Toen koning Willem II zich in 1848 onder den indruk van de onbloedige revolutie in Frankrijk in één nacht bekeerde tot de opvattingen van Thorbecke cn mede werkte om het koningschap te ontdoen van bijna elke wezenlijke macht, toen mocht dat ook een revolutie hee- ten. Ook deze was geweldloos, doch niet minder grondig. Dit is de eerste opmerking, waarmede wij slechts dit willen zeggen, dat ook de geschiedenis reeds voorbeelden was tegengekomon en die hij in een gevoel, dat nu haast niet meer begrijpelijk scheen, was voorbijgereden; toen de beide mannen, die uit den bosohrand te voor schijn waren gesprongen, hem van zijn paard hadden ge trokken en bewusteloos geslagen. Hij kon zich hun ge zichten heel duidelijk te binnen brengen: het waren Yates en Todd geweest, een paar beruchte landloopers liit den buurt, dia hij menigmaal door de bosohwachters van ziln terrein had laten jagen. Waarschijnlijk was hun bedoeling geweest hem te dooden, en ze hadden ook ge dacht dat hij dood was, overwoog hij; ze moesten toch begrepen hebben, dat hij hen anders bij de politie zou aangeven... Maar Iets anders kwam hem nu voor den geest:: hij dacht er aan wie hem had gevonden, te drinken had gegeven en in zijn armen opgebeurd. Toen was hij weer k»wusteloos geworden, maar het kon niet anders, Jona than Burley had hem naar huis gedragen en zoo het leven gered. En dien man had hij vervolgd en benadeeld, jaren achtereen. Een gevoel van onuitsprekelijke schaamte, maakte zich van hem meester; wel mocht hij zeggen dat zijn schoonvader vurige kolen op zijn hoofd had gesta peld. Toen Eleanor een poosje later de ziekenkamer bin nenkwam, vroeg hij: „Is je vader al eens hier geweest, sedert hij mij dien middag heeft thuisgebracht?" „Wist je dat dan?" vroeg Eleanor verrast. „Ja," antwoordde hij, „nu mijn hoofd weer helderder wordt, kan ik mij alles weer precies herinneren. Maar nog eens, is hij wel eens hier geweest?" „lederen ochtend vóór hij naar de fabriek ging, kwam hij hier langs om naar Je te vragen. En hij heeft na tuurlek ontelbare malen opgebeld Maar," ze aarzelde even, „sedert het gevaar geweken is, is hij er niet meer geweest." „Hij dacht natuurlijk, dat ik den man, die mijn leven heeft gered, liever niet wilde zien! Maar je gelooft toch zeker niet, Eleanor, dat ik zoo ondankbaar ben. Wil je Je vader uit mijn naam verzoeken om bij mij te komen?" Met een gevoel van blijdschap ging Eleanor naar de telefoon, om haar vader Anthony's verzoek over te bren-. kent van omwentelingen, die niemand koude rillingen op het lijf hoeven te jagen uitgezonderd missohien de slachtoffers, die heel of half onttroond worden! Onzo tweede opmerking is deze: Revoluties als waarvan hier sprake is, raken slechts den buitenkant van het maatschappelijk leven. Zij zijn van p o 1 i ti e k e n aard en tasten de grondslagen van do maatschappij niet aan. De overgang van koningschap tot republiek of omge keerd kan zich in enkele uren afspelen, terwijl het leven zijn weg vervolgt. Deze vlotte afwikkeling heeft wel aanleiding gegeven tot de opvatting dat ook een ander soort revolutie, een maatschappelijke omwenteling zich zou kunnen voltrek ken van vandaag op morgen. De geschiedenis kent daar van echter geen enkel voorbeeld. Wel wijzigen zich de maatschappelijke verhoudingen en is het mogelijk dit proces te verhaasten of te vertragen. Men bedenke ech ter, dat geweld in de eene richting, zoowel als in d* andere uitloopt, noodwendig uitloopt op vernietiging. Zou het daarom niet het verstandigst zijn om te doen als de wijze tuinman: den groei bevorderen, doch niet f o r c e e- r e n (Vragen en mededeellngen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen, Lootsstraat 24 11e etage, Amsterdam (West). Onderhoud en verzorging van onze kamer planten om dezen tijd. De AZALEA INDICA is uitgebloeid en om ze het volgend jaar weer mooi te hebben, kunnen we ze aan den bloemist geven, die er voor zorgt, dat we ter gelegener tijd weer kunnen ge nieten. Deze azalea's hebben haar verzorging en dit moet natuurlijk beloond worden en in den regel be draagt het bijna zooveel, dat men er nieuwe voor koo- pen kan. Toch kan men aan zijn planten gehecht raken en wio er veel liefhebberij en een beetje routine in heeft, kon zijn azalea's ook zelf wel overhouden, hetzij in de kamer of nog beter in den tuin. In elk geval moet de behandeling tijdens den bloei ook goed zijn, d.w.z. ze moeten niet te warm en droog staan, zoodat ze het blad laten vallen en we na het bloeien kale boompjes over houden. Houdt de azealea's na den bloei zoo koud en frisch mogelijk. Hoe kouder men ze in het voorjaar houdt, hoe gezonder zullen de planten blijven. Heete kachelwarmte is slecht voor de planten. De vruchtbe ginsels nijpt men na den bloei steeds weg, zonder scha de aan do jonge scheuten te doen, die zich vaakal aan den voet ontwikkelen. Half Mei geeft men de planten een plaatsje In den tuin, op een open, zonnig gedeelte, de heete middagzon kunnen ze echter wel missen, daarom ln geen geval aan den zuidkant tegen een muur of schutting, daar ze de heete zonnestralen slecht verdragen. Zoo noodig worden ze verpot in liefst ruwen bosch- grond of bij gebrek daaraan in turfmolm, vermengd met koemest, roet en houtasoh. Men geeft ze op warme dagen veel water en bij regenachtig weer een giertje. Half Oc- tober worden ze naar binnen gehaald. Men moet, in het zelf overhouden veel liefhebberij en routine hebben, an ders ls het niets gedaan en loopt het veelal op teleurstel ling uit. Met CYCLAMEN handelt men als volgt: wanneer ze uitgebloeid raken, beginnen vrij spoedig enkele bladeren te verwelken en dit is een vingerwijzing om langzamertiand minder water te geven, om ze daarna geheel te laten afsterven. Men geeft ze verder een koel plaatsje, desnoods half Mei bulten op een beschaduwde plek en laat ze niet ge heel uitdrogen. Met Juli neemt men ze uit den pot, schudt de oude aarde er af, en plant ze opnieuw weer op in een mengsel van blad en mestaarde, met Iets scherp zand. De knol komt half onder half boven de aarde. RICHARDIA'S of aaronskelken. die ln na- en voorjaar zich met witte bloemscheden tooien en die zoo mooi bij het frissche, groene blad uitkomen, vragen ook nu haar behandeling In vollen groei en bloei geve men ze gedurig vloelmest, geraken ze uitgebloeid en begint het blad te verwelken, dan geeft men allengs minder water. Kweekers scheuren de oude planten en geven deze een plaatsje in den vollen grond cm ze in den nazomer weer op te potten. Ze kun nen echter ook een paar jaar in de potten verblijven als men ze maar goed vloeimest geeft, desnoods geeft men tegen den groei een grooteren pot, met zeer voed- zamen grond, want daar houden ze van. 's Zomers met pot in den tuin ingraven. CLIVIA EN ASPIDISTRA worden, indien noodig. nu verplant, oude losse aarde, met doode worteldeelen verwijdert men en schudt ze niet geheel uit den kluit, want anders lijden zij te veel met verplanten. Al!e jaren verpotten ls ook hier niet noodig als men ze maar met vloeimest op kracht houdt of nog boter om dezen tijd wat oude aarde wegneemt en daarvoor oude koemest in de plaats geeft. gen: de verzoening tusschen beide mannen was het eenige, dat nog aan haar geluk ontbrak, En Jonathan, die juist op het punt stond van do fa briek naar huis te rijden, was al even verheugd als zijn dochter. Eleanor kwam hem in de hall tegemoet, een en al stralende opgewektheid, ondanks den angst en de ver moeienis van de laatste week, en ze nam hem meteen mee naar Anthony's kamer. Jonathan schrok, toen hij het bleeke, vermagerde ge zicht van den zieke zag, maar hij slaagde erin zijn ont steltenis te verbergen. „Zoo Anthony, hoe gaat het ermee, jongen?" vroeg hij, zoo joviaal, alsof er nooit een zweem van oneenigheid tusschen hen had bestaan. Het was aan Aske's gezicht duidelijk te zien, dat hij de tactvolle begroeting, die terstond het ijs tusschen hen brak, zeer op. prijs stelde. Hij stak zijn schoonvader zijn doorzlchtigen hand toe en Jonathan drukte die har telijk. Toen keken ze elkaar recht In de oogen en er viel een stilzwijgen. „Het spijt mij, vader," fluisterde Anthony eindelijk, „het spijt mij meer dan ik u zeggen kan, wat er alle maal is voorgevallen. Ik ben zoo dankbaar dat u mijn leven hebt gered." „Ik ben blij dat 1 k het geweest ben, voor wie die taak was weggelegd," antwoordde Jonathan geroerd. „En wat er ln den loop van de laatste jaren gebeurd ls, spijt mij ook." „Ik heb u schandelUk behandeld." Jonathan zocht naar een paar verontschuldigende, geruststellende woorden, maar Aske vervolgde: „Ik heb u natuurlijk ontzaglijk nadeel berokkend." Jonathan zweeg; het was hem niet mogelijk dit te ontkennen zonder zijn geweten geweld aan te doen. „Maar ik wil het onrecht zooveel mogelijk herstellen. Als u het precies opgeeft, zal ik al de kosten op mij ne men." „Uitstekend. Het doet me plezier, dat dan het proces van de baan Is. Je moet vooral niet denken, dat Ik het ooit plezierig heb gevonden om met mijn eigen schoon zoon te moeten vechten... Maar" ging hij voort, „hel ergste leed is al geleden; je hebt waarschijnlijk nog niet Moeders, geneest de roode of gesmette deelen van de kleine met en houdt t huidje droog met PUROLPOEDER Belde artikelen bl| Apotb, eo Drogisten Dader te Genua gearresteerd. V.D. verneemt uit Rome' In hotel Excelsior te Genua is de metselaar Reins, die verleden week te BerlijnSchöneberg een postbe- steller heeft vermoord, tezamen met zijn twee zusters gearresteerd. Donderdagmorgen om kwart voor elf heeft de Eer- lijnsche politie bij een telefoongesprek met het Duit- sche consulaat-generaal te Genua de bevestiging van de arrestatie ontvangen. Aanvullend wordt nog medege deeld, dat Woensdagmiddag werd opgemerkt, dat Reins met zijn zusters ln den loop van den dag drie keer Berlijn had opgebeld. De eerste twee keer waren onbe antwoord gebleven, 's Middags hadden zij een bekende opgebeld en gevraagd of er iets met hun moeder aan de hand was. Voorts hadden zij verzocht een brief onder nummer S.E.H. 13 naar het hoofdpostkantoor te Genua te zenden. Door dit telefoongesprek stond vast, dat de gezochten zich te Genua ophielden. De politie werd hiervan on middellijk op de hoogte gebracht. Tegelijkertijd wer den twee Berlijnsche commissarissen zoo spoedig moge lijk naar Genua gestuurd. Beiden hebben Berlijn 's avonds nog verlaten. Te Genua worden de gearresteerden op het oogenblik aan een verhoor onderworpen. Een Dultsch ambtenaar van het consulaat is hierbij tegenwoordig. Reins bekent. Nadat Reins langen tijd zijn onschuld had volgehou den, heeft hij ten slotte bekend. Onmiddellijk zijn pogingen in het werk gesteld voor zijn uitlevering. Op Reins zijn nog 1740 mark in Dultsch geld en eenig Deensch en Italiaansch geld ge vonden. Zijn beide met hem gevluchte zusters zijn reeds aan een voorloopig verhoor onderworpen. Hawkes-Bay weer geteisterd. Veel schade aangericht. Reuter seint uit Wellingtons d.d. 7 Mei. Een aantal verontrustende aardschokken werd heden ochtend 2.30 waargenomen in hèt district Hawkes-Bay, dat in Februari j.1. eveneens hevig werd geteisterd. De bewoners vluchten naar bulten. Er is reeds groote materieele schade aangericht Uw beste vriend Is degene, die in moeilijke dagen helpt. Sluit een le vensverzekering bij „De Centrale". De Centrale- Polis zorgt voor de Uwen langer dan Gij het kunt. „De Centrale" biedt U als een der soliedste instellin gen een en al veiligheid! RIJNSTRAAT OEN HAAG gehoord dat Sykes de stuw geopend heeft en wat we weer volop waterkracht hebben." Anthony keek zijn schoonvader verrast aan. Deze vertelde hem daarop, hoe Jonas Stutton hem te hulp was gekomen, toen de nood op het hoogst was en welke beschikkingen de advocaat had genomen tijdens Asko's ziekte. „Ik ben blij, dat Rhodes dat heeft gedaan," verklaarde Anthony. „Hij schijnt een profetlschen blik te hebben gehad! Maar daarmee is uw schade niet vergoed, vader." Weer bewaarde Jonathan het stilzwijgen. „Ik had gedacht om als schadeloosstelling mijn fa briek aan u over te dragen." Het was een royaal aanbod en Jonathan toonde zich dan ook buitengewoon dankbaar; meer nog op de be doelingen waarvan het getuigde, dan om het voorstel op zichzelf. Dit bleek voldoende uit zijn antwoord. „Stutton heeft Rhodes al een bod op de fabriek ge daan", zei hij, „om een eind te maken aan de moordende concurrentie van Sykes. Maar het ongeluk ls, dat als JU me de fabriek zonder kosten overdraagt, ik toch nog op de hulp van den ouden Jonas aangewezen ben. De strijd heeft mij finantleel uitgeput; ik ben niet meer in staat mijn eigen fabriek zonder steun van een ander te financieren; laat staan twee fabrieken..." Jonathan's stem klonk bedrukt. „Ik was er al bang voor," antwoordde Anthony ver legen. „Maar Eleanor heeft u nog wat te zeggen, vader, en Ik hoop van harte, dat u doet wat zU u vraagt." De Jonge vrouw liep op haar vader toe, nam zijn handen en stamelde: „Vader, Ik ben de oorzaak van alles." „Kind", klonk het ernstig, „het zou een uiting van zwakte van mijn kant zijn, als ik, om je een plezier te doen, zou zeggen, dat je heelemaal ongelijk hebt. Maar lk ben blU dat je tot inzicht bent gekomen." „Door mijn onbezonnenheid, hebt u meer verloren, dan u mij als bruidschat hebt meegegeven." „Ik kan het tot mijn spijt niet ontkennen." „Neemt u het geld dan terug. Of als u dat niet wilt," vervolgde ze, toen ze zag dat haar vader op het punt stond tegen haar voorstel te protesteeren, „staat u me dan toe, u het geld te leenen. Wanneer alles weer goed Onduidelijke S.O.S.-seinen. Het sovjet-Russische schip, dat ten Noorden van het eiland Nowaja Semlja tusschen ijsmassa's is blijven steken en dagenlang door middel van zijn draadloos sta tion S.O.S.-seinen uitzond, heeft in het begin den draad- loozen stations der sovjet-unie veel moeilijkheden be zorgd. Het hulpgeroep kwam in zoo'n verminkten vorm door, dat men eerst geloofde, dat een in het Kaukasisch hoog gebergte, werkzame onderzoekings-expeditie verongelukt was en om hulp gevraagd had. De terugkeer van deze expeditie bracht de vergissing aan het licht Nieuwe aanvragen om hulp wezen schip aan met den naam „Pobeda", welke evenwel in de Russische scheeps registers niet te vinden is. Naar thans vermoed wordt, betreft het een motorkot- ter van dien naam, welke onlangs gebouwd is en de haven van Archangelsk heeft verlaten, zonder rekening te houden met de voorschriften voor inschrijving enz. De ijsbreker „Malygin" bevindt zich thans op weg naar de „Pobeda", welks seinen thans eenigermate begrijpe lijke opgaven gegeven hebben over de plaats, waar het schip zich tusschen de ijsmassa's bevindt NIEUWE TROEPEN-EENHEID IN BELGIë. De Ardennen jagers, De minister van oorlog, de Brocquevillp, heeft Don derdagmiddag ln de kamer aangekondigd, dat in hel Belgische leger een nieuwe eenheid gevormd zal worden, de Ardennenjagers geheeten. Dit corps, dat een zelfde karakter zal dragen als de Fransche en Italiaansche Al penjagers, zal speciaal belast worden met de verdediging van de Belgische provincie Luxemburg. POSTDEEFSTALLEN. De Engelsohe en Amerikaansche recherche hebben weer een serie buitengewoon brutale diefstallen van aangeteekende stukken ln onderzoek die het werk moe ten zijn van een geslepen Internationale bende. Uit aan geteekende stukken vooral naar Noord-Ierland zijn be langrijke sommen gestolen. Men gelooft dat de meeste diefstallen reeds op Amerikaansoh grondgebied gepleegd worden. DE VEELGEPLAAGDE BANDIET DIAMOND. Men weet dat de vijanden van den bandiet dranksmok kelaar en bendeleider Jack Diamond de gewoonte heb ben op die armen man te schieten waar zij hem maar aantreffen. Dat leidt er toe dat de bandiet veel van' zijn tijd in het ziekbed doort>rengt Daar laat men hem ook niet met rust. Een dezer dagen zijn gewapende soldaten Viem ln zijn hospitaal te Albany waar hij genezing zoekt komen meedeelon, dat hij zioh als gearresteerd moet beschouwen. Hij zal n.1. wor den vervolgd wegens het ln zijn bezit hebben van ver boden wapenen. Er is dus voor dezen diamaht met ge breken belangstelling genoeg. EEN SCHOT OP EEN LIJK. De Tribune vertelt, dat te Chietl een vrouw, leerares aan een technische school, met een revolverschot het hart doorboord heeft van het lijk van den directeur van de school. Dit geschiedde niet uit wraakzucht of andere onedele motieven, doch ingevolge een wensch, door den directeur bij zUn leven geuit. De man was namelijk al tijd bang geweest om levend begraven te worden en had daarom aan verschillende menschen verzocht na zijn dood met een langen naald of een revolverschot zijn hart te doorboren. Alleen de leerares schUnt hier den moed toe gevonden te hebben. EEN KRANKZINNIGE SOLDAAT. V.D. verneemt uit Parijs: Volgens een telegram uit Drazzaville in Borkou (Sa hara) heeft zich daar in het dorp Faya een ernstig in cident voorgedaan, waarbij drie personen omkwamen cn een vierde persoon levensgevaarlijk gewond werd. Eer inlandsch soldaat werd plotseling krankzinnig en stort te zich op straat op eenige Fransche onder-officieren, van wie hy twee op de plaats doodde en een derde ern stig wondde. Bij zijn arrestatie bood hij zooveel tegen stand dat hij moest worden ne.ergeschoten. gaat, kunt u het mij teruggeven, als u dan niet anders wilt'' „Eleanor, ik kan alleen maar zeggen, dat lk het een prachtig aanbod van je vind, ik heb er eenvoudig geen wóórden voor en ik geneer me niet om te zeggen dat ik het graag aanneem. Het vermindert mijn verplichtingen tegenover Oom Stutton en ik zal nu in staat zijn om beide fabrieken te exploiteeren. En dat die allebei onder mijn beheer komen, is niet alleen stoffelijk voordeel; ik oeschomv het als een symbool van den vrede en d« vriendschap, die tusschen ons drieën van nu af aan be staat" Jonathan kon niet verder spreken van aandoening. „Geef mij uw hand, vader," zei Anthony zacht; „lk weet nu dat u my vergeven hebt." Zwijgend drukten ze elkaar de hand en Eleanor vloog haar vader snikkend om den hals. Toen ze alle drie hun ontroering weer meester wa ren. zei Aske op zakelijken toon: „Ik zal mijn advocaat opdracht geven <3e stukken voor de overdracht zoo gauw mogelijk in orde te maken Is er misschien nog Iets, waarmee ik u van dienst kan zijn?" „Ja, als je ln staat bent je handteekening te zetten, kun je me een groot genoegen doen." „Ik denk nog wel dat lk mijn naam nog kan schrij ven," schertste Anathony. „Zegt u maar, wat ik teeke nen moet!" „Een schriftelijke lastgeving aan Sykes, om ln afwach ting van de definitieve overdracht, de fabriek aan mijn vertegenwoordiger over te geven. Ik koester tegen nie mand wrok meer, maar die man heeft mij het leven vergald, dat ik den Hemel zal danken, als hij uit de Duurt is. Financieel zullen we het wel met hem regelen, maar hU moet op staanden voet verdwijnen. HU herin nert mij teveel aan de onplezierige dingen, die nu ge lukkig voorbij zijn." „Ik kan me volkomen in uw gevoelens verplaatsen, viel Aske hem bU. „Laat uw advocaat maar even een stuk opstellen, dan kan ik het morgenochtend teekenen, voor u naar de fabriek gaat. Met Sijkes is dan, hoop ik, de laatste schaduw tusschen ons verdwenen." „De laatste schaduw", verzekerde Jonathan. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2