„B.O.L.T.H.A." Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. Met Hemelvaartsdag of een der Pinksterdagen Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik voor onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Dat er iets aatfi onze rechtspleging hapert, aangaande het vertrouwensverkooprecht van vee, moge uit onder staande blijken. Verleden herfst kocht ik door bemid deling van D. Kabel twee tijdkoelen van den heer Krells Pluister,' wonende op de Kerkeplaats te Veenhuizen. Eén moest kalven 24 Februari, de ander 26 Maart 1931. Dit was door getuigen bevestigd, die tegenwoordig waren bij den koop. Nu kalfde de een in plaats van 24 Februari, 5 weken later, 31 Maart en de andere implaats van 26 Maart 4 weken later, 24 April. Eerst wilde Pluister het voor geven, dat ze zoolang overstonden Maar toen Rijks- veearts Rempt geconstateerd had, dat daar geen spra ke van was, bood hij mij aan één knaak per stuk, is f 5. Mijn voorstel was f 25 voor beiden, wat toch zeker al3 waardevermindering en schade niet overdre ven was. Daar Ik voor die Jodenfooi niet ontvankelijk was, werd ik verwezen naar den handelaar D. Kabel, wat juist was. Eerst schreef Kabel hem tot een samenkomst te Schagen. Daarna een aanmaning van den deurwaarder; niets hielp. En toen ik het nu tot een proces wilde laten komen, bleek het dat bij een voeren van een pro ces, de kosten voor mij zoo hoog zouden zijn, ook al won ik het, ze niet door de schadevergoeding zouden worden gedekt. Toen heb ik ten slotte de zaak bemid deld met Kabel, die dan maar zien moet, hoe dat hij binnenkomt. Waarom is er nu geen wetsartikel mogelijk, dat zulk een scheeve zaak, die toch veel in den handel voorkomt, met weinig kosten wordt beslecht, om zulke hande lingen den kop in te drukken. En is zulk een man, die zóó handelt, wel waard een Kerkeplaats te huren? Dit aan den Kerkeraad te Veenhuizen. Dankend, Hoogachtend, D. OLIE Az., Nieuwe Nledorp. LANG E N I) IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Maandagmiddag werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer S. Parma, oud-gemeente-secretaris alhier, op de begraafplaats te Zuidscharwoude ter aarde besteld. Behalve familieleden woonden het gemeente bestuur en enkele vrienden deze droeve plechtigheid bij. Namens het gemeentebestuur werd het woord ge voerd door den heer Kunnen, gemeente-secretaris, ter vervanging van den burgemeester, die wegens ongesteld heid niet aanwezig kon zijn Spr. memoreerde de verdien eten van den overledene als gemeente-secretaris, welke hij der gemeente zoo vele jaren bewezen had en bracht hem daarvoor aan zijn graf dank, welke dank nog 'bovendien vertolkt we:d door een krans van het ge meentebestuur van Zuidscharwoude. De heer Du Burck sprak als vriend ven den over ledene, dien hij schetste ais iemand, die in geen zijner vele goede daden ooit zich zeiven zocht. „Egoïsme stond niet in je woordenboek geschreven, altruïsme en die nende liefde waren het, die al je daden adelden". Hij zegde hem dank, wat hij als vriend, als goed mensch voor hem niet alleen, maar ook voor vele anderen was geweest. Hij voelde behoefte om aan zijn graf daarvan te getuigen. Het graf scheidt het leven van de herinne ringen; het leven is gevloden, maar de nagedachtenis aan dezen goeden mensch en besten vriend zullen voort leven in dankbare herinnering. Met een „rust zacht, goede vriend, we zullen je nooit vergeten", besloot spre ker aangedaan zijn rede. ZUIDSCHARWOUDE. Voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de vol gende personen. Voor den Vooruitstervende Kiesvereeni- ging: J. du Burck, K. Dijkhuizen, W. Muller, W. Bakker, F. Kuiper, D. de Geus Jbz. Mevr. A. StamDirkmaat. A. Kout, P. Glas, W. Keppel, J. Schoenmaker Pz., P. Keizer, Voor de S.D.A.P.: B. v..d. Wal, P. Gutter, P. Kist, G. Roos, M. Schrijver, Voor de R.K.: J. Groen Az., G. Bekker C. Kramer, P. Berkhout, J. Weel, N. Sneekes, C. Bakker Hz., J. van Kleef, J. Kramer Gz.; Voor Vrijheidsbond: Jb. Kroon, S. de Boer, K. Rein- ders, C. Wagenaar, W. C, Bouman, C. de Boer Cz. Ten opzichte van de laatste lijst zij opgemerkt, dat hierop 2 personen voorkomen die geen lid zijn van den Vrijheidsbond; één er van is lid van de Chr. Hlst. Kies- vereen. te Broek op Langendljk. Blijkbaar tracht men nu in het gevlei te komen bij enkele christelijke kiezers waardoor gehoopt wordt den zetel, dien de Vrijheids bond heeft, bezet te houden. We verwachten nochthans, dat de kiezers zioh niet zullen laten vangen. NOORDSCHARWOUDE. N.V. Spoorlijn StationDorp Noord- scharwoude. Dinsdagmiddag half drie hield bovengenoemde N.V. hare vergadering in café „Spoorzicht" te Noord- scharwoude. De voorzitter, de heer G. Garten, opent de verga dering mot een woord van welkom. De notulen der vorige vergadering worden dooi den secretaris, den heer A. Vroegop, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd onder dankzegging .aan den samensteller. Hierna wordt door den penningmeester, den heer P. Deutekom, het. financieels verslag uitgebracht. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf op f22746.35, waarvan 19035.93 op nieuwe rekening. Het uit te keoren dividend over 1930 wordt op 4 be paald. De rekening wordt goedgekeurd, alles was keurig in orde. Bestuursverkiezing. De aftredende, de heer T. Rens, wordt met. alge- meene stemmen herkozen. Als kasnnzieners voor het volgende jaar worden de hecren Iv. Opperdoes, J. Zijpheer en D. Barten gekozen. Er wordt machtiging verleend tot het verkoopen van de punt van de Handelskade. De verkoop was reeds geschied, doch de overdracht heeft nog niet kunnen geschieden, zonder deze machtiging. Tevens wordt besloten de brug, welke nu in orde is gebracht, zoo spoedig mogelijk aan de gemeente over te dragen. Verpachting café. Op voorstel van den voorzitter wordt het bestuur machtiging verleend, het café te verpachten naar hun goeddunken. Bij de rondvraag wordt door den heer D Kansen naar het onderhoud van de straat op de Handels kade gevraagd. De heer P. Deutekom antwoordt, dat de terreinen zijn verkocht met het beding, dat de bewoners de straat zullen onderhouden. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. De verkiezing voor leden van den gemeenteraad is vastgesteld op Woensdag 24 Juni a.s. BROEK OP LANGLNDIJK. Maandagavond j.1. hield de Ziekteverecniging „Steunt Elkander", een buitengewone huishoudelijke leden vergadering in het lokaal van den heer Vijze- laar. Voorzitter Stammes opent de vergadering en spreekt er zijn leedwezen over uit, dat niet meerdere leden zijn opgekomen in verband met punt 3 der ageenda, hetwelk toch in de toekomst van groot belang is. Verder memoreert spr.. dat in verband met de door gemaakte grieptijd, de vereeniging veel zieken heeft gehad, hetwelk ten zeerste tot uiting is gekomen in de finantiën, waarin gelukkig nu weer een kentering ten goede is gekomen. Gehoopt werd dat in de toe komst en periode moge komen van gezond en krach tig leven, waarna de notulen werden gelezen en on veranderd vastgesteld. Als eenigst belangrijk punt, waarvoor de vergade ring was belegd, kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om aan te sluiten bij den nieuw op te richten bond. Door den heer Witboord, voorzitter van het N.V.Z.. inmiddels ter vergadering komende, werd gevraagd om in verband met de afscheiding der vereeniging, hierover iets te mogen spreken. Voorzitter antwoordde, dat wanneer de agenda afge handeld was, de heer Witboord hiervoor de gelegen heid gegeven zou worden, waarna werd doorgegaan met de behandeling van het voorstel. Hierover ontspon zich een discussie van verschil lende leden, welke tenslotte hierop neerkwam, dat men liever eerst eens het hoor en wederhoor wensch- te toe te passen, welke motieven er toe geleid hebben om af te scheiden en in verband daarmede nog een zekeren tijd te wachten met aansluiting. Geantwoord werd, dat de motieven veiwat liggen in de notulen der voorgaando vergadering, zoodat over de afscheiding niet meer gesproken kan worden, daar dit reeds een voldongen feit is. Wat betreft het wachten met aansluiting, werd meegedeeld, dat zulks noodzakelijk is ook in verband met de over name van elkanders leden bij verhuizing en meerdere voordeden welke bij aansluiting de vereeniging ten goede komt. Do heer Smak zou gaarne zien, wanneer besloten werd tot aansluiting, dat over den geheelen bond dan een uniforme regeling in het leven geroepen werd, opdat bij elke vereeniging dezelfde rechten toe gepast worden. Medegedeeld werd, dat hiermede rekening zal wor den gehouden, om het in die richting te sluren, ter wijl tevens de plaatselijke toestanden in het oog moeten worden gehouden. Na nog eenige discussie onderling, werd ten slotte overgegaan tot stemmen, waarbij bleek dat zich 21 stemmen verklaarden voor het voorstel van het be stuur, 5 tegen, 3 blanco en 1 van onwaarde, zoodat besloten is tot aansluiting. Do rondvraag niets van belang opleverende, sluit voorzitter met woorden van dank voor de besprekin gen de vergadering. De heeren Witboord en Willemse werd hierna ge legenheid gegeven tot het uiteenzetten van hun standpunt, somden de voordeelen op van het Ned. Verbond v. Ziekenkassenreeds eerder vermeld in dit blad op 25 April j.1., der gehouden vergadering bij Maasal. Verslagg.) en betreurden het dat de verga dering het besluit tot aansluiting nieuwen bond heeft aangenomen, hetwelk zal blijken in de toe komst een groote fout te zijn. In verband met het gesprokene werd van bestuurs zijde de gedachte weergegeven, dat in den nieuwen bond evenzoo goede resultaten zullen te bereiken zijn. De heer Witboord verdedigde nogmaals zijn stand punt, waarna in verband met het reeds vergevorderd uur de vergadering moest worden gesloten. CALLA NT ZOOG Voor de op 17 Juli plaats hebbende stemming ter ver kiezing van de leden van den Raad dezer gemeente zijn de volgende candidatenlijsten ingeleverd: Door de Burgerlciesvereeniging: 1. H. Kruisveld, 2. M. Vries, 3. G. W. Jimmink Wzn., 4. K. Tensen, 5. J. C. van der Plas, 6 J van der Oord, 7 J Kossen, 8. A. Schoorl, 9. G. Bijvoet, 10. G. Baken Azn., 11. C. Nleuw- land; Door de S.D.A.P.: 1. S. Kooger Azn., 2. J. Weij Pzn., 3. A. Kruit Gzn., 4. T. Blokland Tzn. Jr., 5. Jb MoolJ Mz., 6. Mej. A. Zwaan geb. van der Werff, 7. A. ten Boekei Kz., 8 Jb. Bakker Hz. 9 D Vos Jz 10 G. Baken SGz. Door de Roomsch Katholieken: 1. P. van Diepen, 2. J. Commandeur. Z IJ P E Bij den Voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad dezer gemeente zijn op den dag der candldaatstelling de navolgende can didatenlijsten ingediend: Roomsch Katholieken: 1. J. A. de Wit te 't Zand, 2. Joh. Bruin te Burgerbrug, 3. H. Dignum te Stolpen, 4 A. Slijkerman te 't Zand, 5. M. Breed te Petten, 6. J. Ko men te Oudesluis, 7. P. Apeldoorn te 't Zand, 8. J. E. J. Kramer te Burgerbrug, 9. C. Commandeur te Ruigeweg. 10. P Schilder te Brugerbrug. Sociaal-democraten: 1. C. Nannis te Oudesluis, 2. J. J. G. Blom te Petten, 3. H. Rens te Burgerbrug, 4. A. Bur ger te Zuid-Zljpe, 5. D. van der Vlies te Petten, 6. G. Heemskerk te Oudesluis, 7. Jb. Nannis te Oudesluis, 8. S. Wiersma te Petten 9 J. Kouwenberg te Petten, 10. H. Heida te St. Maartensbrug, 11. C. Kuiper te St. Maar tensbrug, 12. M. Bakker te Schagerbrug; Vrijzinnig-democraten: 1. G. van der Sluijs te Schager brug, 2. P. de Boer Ez., te Burgerbrug, 3. P. Doorn te St Maartensbrug, 4. J. van der Oord te Schagerbrug, 5. C. Smit te Burgerbrug, 6. E. A. Lindenbergh te Oude sluis, 7. K. Winkel te Schagerbrug, 8. M. Roozing te Schagerbrug, 9, W. Eriks te 't Zand, 10. K. Jansma te Hazepolder, 11. E. Bos te St. Maartensbrug, 12. Jac. Karstanje te Oudesluis, 13. J. Sleutel te St Maartens- brij. Vrijheidsbonders: 1. P. Vries te Schagerbrug, 2. C. Tlel te Oudesluis, 3. W. Bos te Oudesluis, 4. D. Raat te Bur gerbrug, 5. G. Rademaker te Burgerbrug. ANNA PAVLOWNA BïtEEZAND. Vergadering Veilingveroeniging „Breezand". Dinsdagavond vergaderde de veilingvereeniging ln de zaal van den heer Jb. Borst De Voorzitter, de heer Lubbert, heette allen welkom. In het bijzonder den nieuw benoemden directeur, den heer J. A. Verlooij, die voor den eersten keer een ver gadering bijwoonde. Nadat de notulen gelezen door den heer F. Nijsen, onveranderd waren vastgesteld kwam het hoofdpunt der agenda in bespreking, n.1. de statutenwijziging. De door het bestuur voorgestelde veranderingen, waren noodzakelijk, om de statuten geheel in overeenstemming met de wet te brengen en tevens moest aanvulling ge schieden als gevolg v«.n de voorwaarden, waaronder de gemeente het voorschot van 30.000 gulden verleende. De bestuursvoorstellen werden met algemeene stemmen aangenomen. Hierna volgde een bespreking over te houden veilin gen. Besloten werd een voorvelling te houden op 28 Mei en eind Mei of begin Juni een groene veiling. Bij de rondvraag deelde de heer Lubbert mede, dat het bestuur opgeroepen was Vrijdag 22 Mei voor het scheids gerecht te verschijnen voor het nog altijd loopend ge- sohil over de vorstsohade. Nadat de heer Verlooij bedankt had voor de benoeming en' het vertrouwen in hem gesteld en de hoop had uit gesproken nog vele jaren werkzaam te zijn in het belang van de velling en de leden, volgde sluiting. VAN EWLJCKSLUIS. Naar bekend is werd in den loop van het vorig jaar besloten denduiker bij het stoomgemaal, die aan lekka ge onderhevig bleek, te vernieuwen, doch deze vernieu wing uit te «tellen tot 1931, opdat de scheepvaart, voornamelijk ten opzichte van het bietentransport ln het najaar, hie-ioor zoo weinig mogelijk stagnatie zou ondervinden. Thans zal door den aannemer, den heer J. de Vries te Heemstede, met de wekzaamheden een aanvang worden gemaakt. Dinsdagmorgen Is hiervoor een bak met heikar aangekomen, na den middag gevolgd door een bak met matrialen, terwijl verdere aanvoer van materialen spoedig is te verwachten. GELAATSMASSAGE. Altijd een mooie en gezonde huid door een of twee maal per week des avonds tegen het naar bed gaan, het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna men de niet in de huid gedrongen Purol met een droog doekje kan afvegen. De door massage in de huid gedrongen Purol zal dan gedurende den nacht een ver zachtende en reinigende werking op de huid weefsels uitoefenen en bij eenigszins regelmatige toepassing der hierboven aangegeven eenvoudige behandeling, aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint geven. S N T MAARTEN Maandagavond vergaderde de afdeeling van den Bond v. Staatspensioen alhier, ten huize van den heer P. Schrijver. De voorzitter opende de vergadering met een welkom aan leden en pers en zei o.m. dat ook nu weer de lust en kracht moet worden geput uit de pro- paganda-vergadering, daar er bij gewone vergaderingen, ook thans, geen animo Is. Voorzitter memoreert het groote nut der autobus, welke bij de j.1. gehouden pro- paganda-avond velen ter vergadering heeft gebracht, welke anders niet hadden kunnen komen. Voorts, dat in de laatst gehouden bestuursvergadering is beslo ten dit jaar, zoo mogelijk, weer een autotochtje voor de ouden van dagen te organiseeren en voor dit doel evenals vorig jaar met lijsten te werken. Expres werd de mededeeling gedaan, dat geen enkele penning, benoo- digd voor dit autoritje, ten laste der afd.-kas komt. Hierna lezing der notulen, wedke onder dank worden goedgekeurd. Daar geen ingekomen stukken ter tafel werden ge bracht. kregen wij hierna het verslag der federatiever gadering, door den heer Glas en een dito der gehouden Algemeene vergadering, van den heer P. Appel, weJke hiervoor beiden den dank der vergadering verwierven. Als bestuursleden werden herkozen de heeren S. Schut en D. Burger, welke zich dit lieten welgevallen. Uit de rekening, nagezien door de heeren P. Schrijver en Heneweer, bleek een ontvangst van f 188, uitgaven f 151.36, alzoo een batig saldo van f 36.64. In bezit was nog f 161.41, dus nu totaal f 198.05 Ook de penning meester verwierf den dank van voorzitter voor zijn accuraat beheer. De beschrijvingsbrief der te houden algem. vergade ring op 26 Mei a.s. in het gebouw „Kunst en Vriend schap" te Utrecht, vermelded geen enkel punt, dat een discussie of bespreking uitlokte, zoodat de afgevaar digde voor deze vergadering vrij mandaat wordt mede gegeven. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren P. Appel en J. de Pee en als plaatsvervanger de heer J. Glas. Voor de federatie-vergadering werd als afgev. gekozen de heer J. Glas en als plaatsvervanger de heer A. Louw, welke benoeming door de heeren werd aanvaard. De rondvraag, welke nu in behandeling kwam, lever de geen stof tot bespreking op, zoodat voorzitter tot sluiting overging cn dit deed, er de hoop bij uitsprekend dat deze vergadering al was zij dan ,,dun' bezocht, toch haar nut voor de afdeeling en de ouden van dagen mocht afwerpen. W1ER1NGERW AAPT) Door de klesvereeniging Algemeen Belang is de can- didatenlijst voor leden van den gemeenteraad opgemaakt als volgt: 1. Chr. v. d. Kolk, 2. L. NIcolal, 3. W. Bron, 4. P. Woudenberg. BARSINGERHORN Bij de op 12 Mei j.1. gehouden candidaatstelling voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad zijn de volgende candidatenlijsten ingeleverd: Neutrale Middenstandspartij: 1. S. Kuiper, 2. A. J. Lut- terot, 3. D. Jongejan, 4. L. Kaper, 5. P. D. Klare, 6. P. Zeeman, 7, J. Smit, 8. Jb. van Stipriaan, 9. K. Peper. Anti Revolutionnaire Kiesvereeniging: 1. P. Fongers, 2. P. Kwantes. S.D.A.P.: 1. J. J. Engel, 2. K. Burger, 3. M. Ploeger, 4. D. Vries, 5. Mevr. G. BergmanGons. Vrijzinnigen (V.B. en .V.D.): 1. C. Smit Gz., 2. Jb. Kis temaker, 3. J. Schenk Az., 4. Jm. Blaauboer Gz., 5. P. Kater, 6. D. Grootes, 7. A. Schenk, 8. G. D. GeerLsema, 9. T. J. Schenk, 10. J. Kaper, 11. A. Wiedijk, 12. J. Lan- gedijk. KOLHORN. Vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Afdeeling Waard en Groet, in café Kuiper, op 11 Mei 1931. Slechts 9 leden waren aanwezig. Door ongesteldheid van den Voorzitter opent de heer Jb. Kistemaker de vergadering. Hij heet den leden wel kom en wenscht den Voorzitter een spoedig en volledig herstel toe. Ook hoopt hij dat de heer P, Blaauboer, die op het oogenblik ernstig ziek is, weer spoedig beter zal zijn. Hierna volgt voorlezing der notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Do volgende ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen: a. schrijven van den Bond van smedenpatroons over hoefbeslag, inhoudende, dat het tarief met ingang van 1 Maart j.1. is gebracht op f 3.20 voor een gewoon paard en f 8.50 voor een van het Belgische type b. schrijven van het hoofdbestuur over tarieven P.E.N. c. Idem over sociale lasten in den landbouw; d. schrijven van den heer directeur van dedistricts arbeidsbeurs te Den Helder over de werkzaamheden in de bouwpolders in verband met de Zuiderzeewerken. Als punt 3 der agenda volgt de beschrijvingsbrief voor de 129e algemeene vergadering te Amsterdam. Dit geeft geen aanleiding tot bijzondere besprekingen. Tot afge vaardigde wordt benoemd de heer Jm. Blaauboer. Om het kastekort te dekken wordt besloten een omslag van 5 cent per H.A. te heffen. Bij de rondvraag stelt de heer P. Kistemaker voor om een prijsvraag uit te schrijven voor het uitvinden van een wallenwiedmaohine. Het bestuur zal deze zaak on derzoeken en de volgende vergadering, met voorstellen daaromtrent komen. Hierna volgt sluiting. naar de Bloembollententoonstelling in de „Donkere Duinen", DEN HELDER. Een dag vol afwisseling. Goede autowegen en treinver. bindingen. AR R. RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 12 Mei, Uitspraken van Dinsdag 0 Mei: Charles Machiel S., Wjeringen (gedetineerd) mis- drijf art. 247, 3 maanden gev. en ter beschikking gest, Jacob K., Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet (hooger beroep), vrijgesproken. Maria G., huisvrouw C. H., Castricum, valschheid in geschrifte, f 25 boete of 25 dagen. Jac. Joh. K., Warmenhulzen, mishandeling van eea paard, f 75 boete of 75 dagen N. en C. K., Zuidscharwoude, overtreding Veiligheid» wet, hooger beroep-zaak ieder f 20 boete of 20 dg, Hendrik R., Uitgecrt vernieling, f 30 boete of 30 dj, Herman S, Hoorn, hooger beroep, overtreding motw en rijwielwet, vonnis bevestigd. Corn. V., Heerhugovaard, verduistering in dienste trekking, 4 maanden gev. voorw. met 8 proefjaren. I DE NACHTELIJKE INBREKER VAN BERGEÏ Een klein mager dunharig mannetje, 'n zwervKb bloemist, werd heden voorgesteld als de nachtelijke iv breker, die zich in de nachten van 2 en 3 Maart 0) Oostdorp te Bergen toegang had weten te verschaffen tot het interieur van de villa, die mr. Hartink uit Am sterdam tot zomerverblijf heeft uitgekozen. Boven genoemde zwerver, de 39-jarige Joh. Hendr. T., was thans in voorarrest, was eenige dagen te voren ontsla gen uit de strafgevangenis te Amsterdam. Hij drong het keukenraam der villa binen, maakten het zich zoo gemakkelijk mogelijk en sliep heerlijk in een der ge reed staande bedden. Zijn jasje had hij over den stoel gehangen en werd dat kleedingstuk door de politie gevonden. Zijn ontslagbrief je uit de gevangenis was een goede aanwijzing wie de eigenaar was van bedoeld jas je. De bloemist bleef intusschen niet geheel werkelooa en eigende zich verschillende goederen, gordijnen, laken! enzoovoort, benevens een aan den heer Harink toebe- hoorend rijwiel toe, dat hij uit een schuurtje had weg- i genomen. Verdachte, die reeds talrijke malen was ver oordeeld, gaf alle ten laste gelegde feiten onvoorwaar delijk toe. Hij wilde wel aanemen, dat voor hem nog kans bestond om een fatsoenlijk mensch te worden, maar dan moest hij een kruiwagentje hebben. De Officier noemde hem evenwel een arbeidsschirwe landlooper, met wien men niet wist, wat te beginnen, r Alle po-gingen om hem op te richten waren mislukt De officier meende dus in verband met deze antecedenten 1 jaar gevangenisstraf te moeten vorderen. De verdediger, mr. Scholten, wenschte uitstel der be-, handeling ten einde alsnog een reelasseeringsrapportgf te gelasten, ten einde de mogelijkheid te overwegen, den verdachte een tweeledige straf, 'n on- en 'n voor-I' waardelijke straf op te leggen, wat naar de meening f van verdediger in het belang van zijn cliënt kon zijn. p UIT DE OUDE DOOS. EEN VERKEERSABNORMALITEIT OP DE POST- BRUG TE HELDER IN 1929. De heer A. Boelens, 'thans artist te Wieringen, reed op Koninginnedag 31 Augustus 1929 per rijwiel op dt Postbrug te Helder en werd alstoen aangereden door een luxe auto, bestuurd door den landbouwer Jn. Smit thans wonende te Heekendorf in Zuid-Holland, als ge volg van het feit, dat deze chauffeur niet voldoende naar linke had uitgeweken bij het achterop rijden van den wielrijder. Deze zaak werd behandeld voor het kantonge recht te Helder en passeerde thans 1931 in hooger bf I roep nog eens de revue voor de meervoudige strafkamer De appellant beweerde heden dat hij de aanrijdiil niet had kunnen voorkomen. Er was een zeer druk ver keer op de brug veroorzaakt door vele personen, die di voorstelling in het circus Busch wenschten bij te wonrt De schade aan het rijwiel toegebracht, was niet vtf goed, dit verzuim was in hoofdzaak het motief voord strafactie. De als getuige gehoorde A. v, d. Waal, militair bf' koloniale reserve, werd het voorwiel van Boelens rfi op zij gedi-ukt als gevolg van de aanrijding door'.» auto van den heer S. veroorzaakt De verdachte, wien het niet gelukte bij de rechtbtf* een bepaald aangenamen indruk te vestigen had aüp tuige a decharge opgetrommeld zijn zwager, den nier, Raven. Deze heer bevestigde in hoofdzaak Jever" klaring van verdachte. De heer Boelens stapte pl°^ seling zonder eenig teeken te geven, van zijn rijwielia was dus zelf de schuld van het ongeluk. De officier achtte het bewijs geleverd en vorderde f boete of 40 dagen hechtenis. De verdachte, lichtelijk verbaasd, zeide nooit een zóó hooge boete voor een zóó gering iets verwacht te heb ben. Uitspraak a.s. week. 118. Een oude stad moest Maastricht wel wezen, Dat had hij reeds op school geleerd. Dat zag hij ook aan poorten en torens, Ze waren grijs en erg verweerd. Hij zag ook een oude poort met torens. En een stuk van een vestingmuur. Maastricht was vroeger vaak belegerd, En gehavend door het vuur. Of t

Schager Courant | 1931 | | pagina 6