POSTER'C Hevige gasontploffing te Helmond. De moord op den heer Eschauzier. J[ RugpjjnNieren Pillen Uit onze omgeving. Plaatselijk Nieuws. Theater RoyaJ. Huls uit de voegen geslagen, Plafonds en dak opgelicht. Een gasfitter slechts licht gewond. Woensdagmiddag geschiedde in perceel 23 aan de Vredelustlaan te Helmond een hevige ontploffing, waarbij echter geen menschenlevens te betreuren zijn. Het huis, dat verbouw is, zou dien avond door nieuwe bewoners worden betrokken. Sinds eenige dagen reeds verspreidde het een onaangename gaslucht. Toen des middags een gasfitter den gasmeter wilde onderzoeken, stak hij een lucifer aan. Een geweldige knal volgde en een enorme vlam sloeg dwars over de straat tegen de aan de oevrzijde tsaande huizen. Alle ramen en raam kozijnen van het huis waren weggeslagen, evenals de buitendeur, terwijl het geheele huis uit zijn voegen was geslagen. De plafonds en het platte dak bleken opge licht te zijn. Aan de achterzijde waren de pannen van het dak verdwenen terwijl de muren in het huis in el kaar hingen Van het aan de andere zijde van de straat gelegen woonhuis werden door den luchtdruk alle rui ten ingedrukt. Van het huis. gelegen aan de linker zijde van perceel 23 weiden de vloeren van de kamers, gelegen aan de straatkant opgeslagen. De deuren scheurden op verschillende plaatsen. Ook perceel 21 liep schade op. De gasfitter, die, doordat hij in een hoek van de kamer was gezeten, niet weggeslagen kon worden, schroeide het hoofdhaar en liep brandwonden aan het gelaat op. Twee der toekomstige bewoners, welke zich achter het huis bevonden, en een derde persoon, die zich eveneens buiten bevond, kwamen met den schrik vrij. Het gas bleek zich onder de vloeren der huizen op hoopt te hebben w,aardoor de ontploffing is veroor zaakt Bekentenissen en verklaringen van de da ders, omtrent de mofeven van hun misdaad H2dden z\j ge enopzet om te dooden? Omtrent de opheldering van den afschuwelijken moord te Den Haag worden betreffende de bekentenissen en verklaringen van de daders nog de volgende bijzonder heden gemeld. Toen Maandagmiddag de kist met het lijk in de Wes- terbaenstraat was ontdekt, voorts gerapporteerd was dat in het huis van K. in de Prins Hendrikstraat een kist was in- en uitgedragen, en het alibi van K. op Zaterdag middag valsch bleek te zijn.werden die dingen Maandag avond nog eens aan K„ die merkbaar vermoeid was door de emotie der laatste dagen, voorgelegd, Na nog eeni- gen tegenstand geboden te hebben, begon hij geleidelijk te praten. Hij verklaarde, dat hij slechts een loodsman was geweest; dat hij den heer Eschauzier inderdaad naar zijn woning h^d gebracht, maar hem daar had overgeleverd aan drie mannen, van wie hij alleen de namen wist en verder vermoedde, dat zij uit Amsterdam kwamen. Toen de politie Maandagnacht deze verklaring had, meende zij reeds een heel eind op weg te zijn, hoe wel men er rekening mee hield, dat K. wel niet de ge heele waarheid zou hebben willen zeggen. Dinsdagmorgen is men reeds vroeg het spoor naar Amsterdam gevolgd. Tegelijk is men in Den Haag met den verdachte verder gegaan. Dinsdag is hij. zooals be kend is. met het lijk geconfronteerd, maar dat ontroer de hem niet. Intusschen was de politie te weten gekomen, dat K. van zijn bezoek aan Engeland gebruik had gemaakt om bij een Engelsche bank een rekening te openen. Ook had hij reeds gezegeld papier gekocht om er den heer Es chauzier verklaringen op te laten schrijven. Toen alle bewijzen tegen K. zich bleven onstapelen, kon hij niet langer zijn rol blijven spelen en bekende, dat zijn verklaring van Maandagnacht onjuist was ge weest. Hij gaf toen het verhaal zooals wij dat reeds hebben weergegeven en noemde ook den naam van zijn medeplichtige, op wien hij gebeten was, omdat deze niet beter voor den heer Eschauzier had gezorgd. Voor het huis van de ouders van den verdachte P. zijn toen dadelijk posten gezet, maar aangezien de jon gen op zich liet wachten, moest de inspecteur, die met de bewaking was belastt, wel aannemen, dat de jon geman thuis was. Men had geen slapende honden wak ker willen maken. De vader kwam in den winkel en antwoordde op de vraag van de politie of Jan thuis was dadelijk bevestigend. De jongen van twintig is toen ge arresteerd. Voord en commissaris bleef hij aanvankelijk ontkennen, maar toen hij bemerkte,'dat de politie vol komen op de hoogte was, heeft ook hij een volledige bekentenis afgelegd. K. blijft volharden bij zijn verklaring, dat het nimmer in zijn bedoeling heeft gelegen den heer Eschauzier te vermoorden. Hij verklaarde verder, dat het zijn bedoe ling was geweest, den heer Eschauzier te bedwelmen om hem in het pakhuis, wanneer hij weer bijgekomen zou zijn, eenige stukken te laten teekenen, waarop K. geld zou kunnen ontvangen. Zoodra het geld in veilig heid zou zijn op de Engelsche bank, was zijn plan, vol gens zijn verklaring, den heer Eschauzier weer los te laten. Volgens de verklaringen van beide verdachten was hun veronderstelling, dat wanneer de heer Eschauzier zich gebonden en machteloos zou hebben gezien, hij be reid zou zijn om blanco accepten, die zij van tevoren gereed gemaakt hadden, te teekenen. Beide verdachten beweren in verband hiermede ook, dat de heer E., toen hij in de kist gestopt werd, nog niet dood was. Het teekenen van de accepten had in het pakhuis aan de Westerbaenstraat moeten geschieden. K. had zich met het oog hierop van een zaklantaarn voorzien. Beide verdachten schuiven de schuld aan den dood van den heer E. eigenlijk op de politie. Indien deze niet had ingegrepen, zouden zij, zoo meenen zij, den heer E. nog hebben kunnen redden. K. werd hierin door zijn arrestatie verhinderd. P. heeft zich, toen hij lont rook, afzijdig gehouden. Intusschen is, naar reeds gemeld, door de sectie ge bleken, dat de heer E. vrijwel onmiddellijk na den overval den geest moet hebben gegeven. De politie heeft dus alle reden om aan de verklaringen van K. en P. geen onvoorwaardelijk geloof te hechten, aangezien zij niet kloppen met de sporen van worging op het lijk gevonden, en de zorgvuldige wijze, waarop het vastgebonden was.. Reconstructie van het gebeurde. Woensdagochtend, om half twaalf, heeft op de bin nenplaats van het hoofdbureau van politie aan het Alexanderveld een reconstructie plaats gehad van de gruwelijke misdaad onder toezicht van den commissaris belast met het onderzoek, den heer Kramer. De inbeslaggenomen auto werd op de binnenplaats van het Hoofdbureau gebracht en de twee verdachten kregen bevel om de kist, waar zij het lijk in geborgen hadden, en welke verzwaard was tot een gewicht, onge ler gelijk aan dat van wijlen den heer Eschauzier, in de auto te plaatsen. K. moest daarna achter het stuur plaats nemen. Opmerkelijk was met hoe groote moeite het Inladen van de kist gepaard ging. Na afloop der reconstructie werden de verdachten weer naar hun cel teruggebracht. Het Wk vrijgegeven. Het stoffelijk overschot van den heer Eschauzier, ls Woensdagmiddag door de politie vrijgegeven voor begra ven en ter beschikking van de familie gesteld. Het ls Woensdagavond van het ziekenhuis aan den Zuidwal, waarheen het eerst vervoerd is, overgebracht naar de woning in de Johan van Oldenbarneveldtlaan. PAARDEN OP HOL GESLAGEN. Wachtmeester ornstig gewond. Woensdagmorgen sloeg op den Parkweg te Ede de bespanning van een stuk veldgeschut op hol. De wachtmeester van der Linden wilde de paarden grijpen, doch kwam daarbij te vallen, waardoor hij het voertuig over de borst kreeg. Met inwendige kneuzingen werd hij opgenomen en naar het zieken huis te Utrecht getransporteerd. GELD VERLOREN. Terwijl hij op weg was van de Twentsche Bank in de Zijlstraat te Haarlem naar het Spaarne, waar zijn patroon Jongewaard met een schip ligt, heeft Woens dagochtend ongeveer kwart vóór elf de schippers knecht S. G. een bedraR van f1245 verloren, dat hij juist had geind. Het geld bestond uit 12 biljetten van f100, 1 van f25 en 1 van f20. wrichten en urinekwalen behoeven niet beschouwd te worden als een natuurlijke last van den ouden dag. Opgewekte en levendige menschen óp leeftijd toonden hoe zij door middel van Foster's Rugpijn Nieren Pillen bovengenoemde ellendige kwalen ver dreven. Dit speciaal niermiddel kan aan overwerkte nieren de opwekkende, versterkende hulp geven, die zij zoo dringend noodig hebben. Dan blijven niet langer schadelijke onzuiverheden in het bloed achter en kan het gevaar van rheumatiek, ischias, spit en graveel afgewend worden. Foster's Pillen kunnen zoowel door mannen als vrouwen veilig gebruikt worden. Zij bevatten geen schadelijke bestanddeelen Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. AANBESTEDING. Door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken ls aanbesteed: 1. Het bestraten, onder bijlevering van de noodige straatklinkers van den weg MedemblikAartswoud in de Wieringermeer. Laagste inschrijver de heer P. Daal ders te Alkmaar voor f 122.723. 2. Het aanleggen van een gedeelte van den weg NieuwesluisKolhorn en van den weg Nieuwesluis— Sluis I, -Wieringermeer, van grondwerken nabij Nieuwesluis en van bijkomende werken. Laagste in schrijver de heer H. M. Muskens te Arnhem, f 77.830.—. WARMENHUIZEN Woensdagavond hield de vereeniging „Steunt El kander" een algemeene ledenvergadering in het lo kaal van den heer Slikker. 1. Opening. De voorzitter de heer C. Barsingerhorn, opende de vergadering en Keéft'ë de aanwezigttn" har telijk welkom. Op een paar leden na, die wegens ziekte en verhindering hiervan kennis hadden gege ven Een lid was zonder kennisgeving weggebleven en zal naar onderstaan worden wat de oorzaak is. Spreker memoreerde nog de grieptijd waarmede ze te kampen hadden gehad en door velen extra is gevoeld hoe nuttig het bestaan onzer vereeniging is. 2. Notulen. De secretaris, de heer Pie, werd verzocht de notulen der vorige algemeene vergade ring te willen voorlezen, waarna deze onder dankzeg ging zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. 3. Jaarverslag. Uit het jaarverslag werd mede gedeeld, dat de vereeniging is begonnen met 24 le den en thans nog 28 leden telt. Een lid heeft bedankt, die volgens zijn meening wel veel voor de vereeniging voelt, doch te veel wordt beinvloed door een buiten staander. Het aantal ziekendagen bedroeg 115. Door den geneesheer, Dr. van Hesteren is medegedeeld, dat de onkosten voor onderzoek zullen bedragen f2.50. Ook was de medicus bereid gratis advies te ge ven voor de vereeniging. 4. Rekening en verantwoording penningmeester. De ontvangsten hadden bedragen f23.50, uitgaven f 16.45, batig saldo f7.05. Tot goedkeuring der reke ning werd overgegaan en den penningmeester dank gebracht voor zijn accuraat beheer. 5. Verkiezing van drie bestuursleden, wegens pe riodieke aftreding van de heeren C. Barsingerhorn (voorzitter), D. Mink en C. Mink. Na gehouden stemming werden genoemde heeren met bijna algemeene stemmen herkozen. Genoemde heeren namen hunne benoeming aan. 6. Voorstel van het bestuur om den leider een kleine vergoeding toe te kennen. Door voorzitter, (te vens leider) werd dit^punt nader toegelicht en ver klaarde dat er tamelijk veel drukte aan verbonden was. Spreker liet het verder aan de vergadering over, vond het niet beslist noodzakelijk de vergoeding te geven, doch zou het wel op prijs stellen, want ook zijn zoon die hiervoor veel in actie is, kon hij eens blij maken. Mocht de vergoeding niet worden toege kend, met evenveel ijver en ambitie zou hij zijn taak blijven vervullen. De vergadering ten volle overtuigd zijnde, dat er veel werk aan deze functie is verbonden, vond het niet meer dan billijk dat er een kleine vergoeding werd gegeven. De heer C. Mink had gedacht een vergoeding van f 10.— toe te kennen, doch gezien de kasmiddelen, is dit niet toereikend. Enkele leden stelden voor de contributie te ver- hoogen, doch dit voorstel vond geen bijval. Door de vergadering werd het bestuursvoorstel aan genomen, om den ledder een vergoeding van f 5.toe te kennen. Voorzitter dankte de vergadering voor de geldelijke tegemoetkoming en hoopte de werkzaamheden, even als vorig jaar, met den meestem ijver en nauwgezet heid te vervullen. Medegedeeld werd dat de wachtdagen blijven vast gesteld op 3 dagen. Zondagen medetellend. Nieuwe leden kunnen toetreden, mits beneden de 50 jaar en een geneeskundige verklaring te overleggen. Daar enkele misschien tegen een geneeskundig on derzoek opzien, behoeven niet gekeurd te worden en kunnen op advies van den geneesheer lid dezer ver eeniging worden. Voorzitter wilde nog even mededeelcn, dat er in de wachtdagen een klein foutje was geslopen, veroor zaakt door een Zondag. De wenschclijkheid werd naar voren gebracht, dat de opvolger het werk van den voorganger overneemt en met het oog op de werkzaamheden dit van groot belang is. Rondvraag. Daar niemand iets voor de rondvraag had, werd tot sluiting overgegaan. Voorzitter dankt de aanwezigen voor de zakelijke besprekingen en hoopte dat het jaar welke voor ons ligt, we zooveel mogelijk voor ziekte gespaard mogen blijven. Dat dc vereeniging moge bloeien en groeien. Zeer te betreuren is het, dat niet meer leden toe treden bij een vereeniging die zoo nuttig en prac- tisch werkt. Uitslag verkooping huis, wei- en bouwland, behooren- de aan Mej. Wed. E. Paarlberg te Krabbendam, ge houden op 12 Mei j.1. Perc. 1 t.m. 7, woonhuis met 7. 18.53 H.A. wei- en bouwland, werd opgeboden tot f 15.690.20 door E. Stoel te Haarlem en niet gemijnd. Perc. 8, 9 en 10. groot 97.60 H.A., bouwland, werd door C. de Groot te Krabbendam gemijnd voor een bedrag van f 1192Dit werd gecombineerd met perc. 11, groot 0.24.20 H.A. en werd wederom afgemijnd in totaal voor f 17330.door E. Stoel. Perc. 12, 0.41.15 H.A. weiland, werd door denzelfde gemijnd voor f 900.perc. 13 en 14 werden eerst niet gemijnd; perc. 15, 33 snees bouwland, gemijnd door P. Latenstein voor f 33.per snees; perc. 16 niet ge mijnd; 17 en 18 gemijnd door Q. Jonker voor f 34.i per snees. Daarna perc. 16: 17 en 18 groot 51% snees, werd afgemijnd op f 1501.door J. A. Reinders. Perceelen 19 en 20. groot 35 snees, werden gemijnd door P. Slij- kerman Hz. voor f 1108. Combinatie van perceelen 13 t.m. 20, werden daarna gemijn door E. Stoel voor een bedrag van f 6742. Perc 21, groot 42 snees bouwland, werd gemijnd door M. Goudsblom Sz. voor f 35.per snees. Tenslotte perc. 22—24 verhoogd tot f 2500.door E. Stoel. Daarna had de geheele combinatie plaats tot een be drag van f 2S942 en niet gemijnd. Kooper bleef dus van het geheel E. Stoel, behalve 42 snees bouwland, wat aan M. Goudsblom Sz. werd gegund. Voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing zijn drie lijsten ingediend met onderstaande candidaten: Ant.-Rev.: 1. G. J. Jonker. 2. Jn. Biersteker. Linksche Kiezers: 1 P Slot. 2. P. J. Mink, 3. C. Geus, 4. P. de Groot, 5. Jn. van Rijn. 6. D. Wildeboer, 7. A. Kroon, 8 A. Hopman, 9. H. de Vet. R.-K Lijst: 1. K Molenaar, 2 P. Tesselaar Gz., 3. H. Dekker. 4. Joh. de Groot Jbz., 5. Jn. de Groot Jbz., 6. Ambr. Groot, 7. C. Nannes ,8. W Molenaar Jnz., 9. A. de Groot Jbz., 10. K. Mosch Mz. SINT MAARTEN Onze plaatsgenoot, de heer G. Sloof, ambtenaar ter secretarie alhier is voor het schriftelijk examen candi- daat Gem.-secretaris geslaagd. W I E R 1 N G E N Bij de candcdaatstelling voor de gemeenteraadsverkie zing, gehouden op 12 Mei. zijn alhier de volgende lijsten ingediend: Lijst van de S.D.A.P met de candidaten D. Oden, W. F. Lub. P. Kooij, L. Wigbout, D Wit—Slikker. R. Hulse- bos, T. Bakker. P Veendig, F. Bontkes, C. v. d. Slikke, H. Stubbe en P. J Steinmetz. Lijst van de Vrijzinnig-Democraten met de candidaten J. Bosker, M. Bakker, P. Kaan, J. Lont Cz„ J. Doves Sz., Jb. Lont Diz., J. Kooij Qz,, D. Minnes, S. Koorn Jz., B. H. Kraan en M. de Haan. Katholieke lijst met de candidaten Th. H. Boersen, A. Zwanink, C. Huijbers, N. Engel en Nic. Boersen. Visscherslijst met de candidaten J. Tijsen Jz.. M. Kooij Pz.. J. Lont J.Gz., P Bakker Jz. en G. Tijsen Rz. Christelijke lijst met de candidaten W. Jansen, A. L. Pouwer, J. Laan, H. Julstlng en Joh. Kieft. WINKET Dóór Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, is besloten tot den bouw van een nieuwe kosters woning, op dezelfde plaats waar de tegenwoordige kesterswoning staat De dienstplichtigen Jacob Hooij, Cornelis Hollenberg en Jan Vethman, respectievelijk behoorende tot de lichting 1925, 1926 en 1928 en ingedeeld bij het 21ste Regiment Infanterie, zijn opgeroepen om op 13 Augus tus 1931 voor 17 dagen op te komen voor herhalings oefeningen. Woensdagavond vergaderde het Departement Win kel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, ten huLze van den heer R. Laan. De opkomst was matig. Na de opening door den voorzitter, worden de notu len der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. In verband met de beslissing der vorige vergadering is aan het Hoofdbestuur steun gevraagd voor het laten Ieeren van een begaafd leerling der lagere school. Het antwoord hierop is echter afwijzend. Van het Bestuur van het District Noordholland is een circulaire ingekomen, houdende het verzoek tot aan sluiting en samenwerking. Omtrent de Districtswerking is zeer weinig van ge hoord en weinig van bekend, zoodat getwijfeld wordt aan de groote werkzaamheid. Besloten wordt een afwachtende houding aan te ne men, terwijl het bestuur zich van de werkzaamheid op de hoogte zal stellen. Verslag wordt vervolgens uitgebracht door de Nuts- bibliotheek-commissie In 14 zittingen werden 800 boek werken uitgeleend. 42 lezers maakten daarvan regel matig gebruik. De bibliotheek telt thans 770 werken. Het verslag wordt goedgekeurd en de bibliotheek commissie een woord van dank gebracht voor hare bemoeiingen. De kas laat niet toe subsidie te verleenen, terwijl ock het Hoofdbestuur daarvoor geen termen aanwezig acht en het departement voldoende gegoed acht om zelf daarin te voorzien Vervolgens wordt verslag uitgebracht van de Nuts- spaarbank. - De toestand daarvan is als volgt: Baten: totaal aan ObHgatiën f 17405.aan Hypothe ken f 30990aan Effecten f 13584.56, aan Kasgeld f 1633.14. aan Loopende rente f 1371.88, totaal f 64984.58. Schulden: aan de Spaarders f 48082.77, zuivere reser ve f 16901.81; op 31 December 1929 was deze Reserve f 16043.53%, netto vooruitgang alzoo f 858.27%. Reserve dus ruim 35 pet. van de schuld. Er waren 146 spaarbankboekjes ln omloop tegen 149 in 1929. Het verslag wordt goedgekeurd en een woord van dank gericht tot de commissarissen en beheerders van de Spaarbank voor hun bemoeiingen. Het groote saldo is een verblijdend verschijnsel. Bestuursverkiezing. In de plaats van den heer W. Keetman, die niet herkiesbaar is, wordt benoemd de heer C. Amels, die de benoeming aanneemt. De Voorzitter brengt den heer Keetman een woord van dank voor hetgeen hij als bestuurslid voor het De partement heeft gedaan. Algemeene vergadering. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering geeft geen aanleiding tot bespreking of het doen van voorstellen, en gezien de weinige belangrijkheid van den beschrijvingsbrief en den minder gunstigen stand van de kas, wordt besloten dit jaar geen afgevaardigde naar de aigemeene verga dering te zenden. De aanstaande wintercampagne heeft het Bestuur nu reeds ontworpen, teneinde tijdig de uitnoodigingen te kunnen verzenden en niet daarmede te wachten tot de najaarsvergadering. Er worden gedacht 4 avonden, n.1. 1 in October, 1 in November, 1 in Februari en 1 ln Maart. Daarvoor zal worden gevraagd voor de eerste avond ..Ormenlo" te Anna Paulowna; de tweede avond Felix Timmermans; de derde avond eigen krachten en de laatste avond een bioscoop-avond en dit laatste wel naar aanleiding van het daarmede in dit jaar behaalde succes. De onderhandelingen moeten nog worden gevoerd en het bestuur moet zich eenige vrijheid voorbehouden. Dit plan vindt algemeene instemming en de verdere uitvoering wordt aan het bestuur overgelaten. Bij de rondvraag bedankt de heer Keetman voor de vriendelijke woorden van den voorziter en hoopt dat het bestuur een gelukkige keuze zal hebben gedaan en het een mooien winter zal worden. Met een woord van dank voor de opkomst sluit de voorzitter de vergadering in de hoop dat het bestuur voor de uitvoering van het winterprogramma de belang stelling der leden moge hebben. BARSINGERHORN KOLHORN. Onze plaatsgenoot, de heer D. Pool Pzn., behaalde op het gehouden Staatexamen op 8 en 13 Mei, het Staats- dlploma als machinist ter Koopvaardij. nooawovü Bij den Burgemeester van Hoogwoud. Voorzitter van het Hoofdstembureau alhier, zijn de navolgende candi- datenlijsten voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad ingediend, waarop respectievelijk de navol gende candidaten voorkomen; Van de Vrijz. Gem. Kiesvereen.: No. 1 "W. Vijn, 2. P. Bossen. 3. L. Glas, 4. J. Ham, 5. K. Braak, 6. E. List, 7 D. Ro?!:er, 8 Joh. Bakker, 9 L. Korver. 10 P. Donker Jz., en 11 W. Hartog, en voor de Roomsch Katholieken: No. 1 C. Schilder. 2 C. Klaver Pz.. 3 P. Groen. 4 Jb. Smit, 5 Joh. van Diepen, 6 J. Langedijk Cz., 7 J. P. Koop man en 8 C. Paauw. EEN MOOI SUCCES. Da Chr. Gem. Zangvereeniging De Lofstem behaalde op het Nationaal Concours te Loenen aan de Vecht een 3en prijs in de 3e afdeeling. De vereeniging ging voor de eerste maal naar een concours. MARKTO VERZICHT. Voor een verstelde marktdag viel de handel een Woensdag j.1. best mee, de aanvoer was buiten verwach ting. De vette koelen konden niet hooger opbrengen als 48 cent; deza handel was matig, veel slagers waren er juist niet. De handel in kalf- en gelde koeien was vlug, duur, met een flinke aanvoer. De pinken werden ook vlug, duur verkocht. Stieren kon ook van gezegd worden: vlug Dus is de runderen was het een plezierige markt. In paarden was niet veel te doen. Maar het kleine goed, de nuchtere kalveren golden dien dag heel wat minder, handel stug; daar was weinig lust tot koopen. Bokken en geiten konden er meer geweest zijn; dia handel was heel goed; kan nog vermeld worden dat er 1 geitje oud 6 weken voor 4 gulden werd verkocht, dat was wel de moeite. Oude slachtschapen f 24—40. handel slecht Overhou- ders matig, en de handel in lammeren was matig; ln de schapenwereld gaat het nog niet naar wensch. Biggen en schrammen golden weer hooger, handel goed. De vette varkens waren ook hooger in prijs, han del vlug. Zouters tot 16% ct. De handel op de kippenmarkt was heel goed, er komt weer meer aan de markt KONINKLIJKE GOEDKEURING. Op de Statuten van de Vereeniging voor Christelijk Lager Onderwijs te Schagen is bij Koninklijk Besluit van 5 Mei 1931 de goekeuring ontvangen. De vereeni ging heeft hiermede dus rechtspersoonlijkheid ver kregen. Wat een wonder. Wie reeds eenmaal een film van Harold Lloyd heeft gezien, zal niet lioht vergeten de kostelijke ot genblikken, die hij toen heeft doorgemaakt. Wel nu, in „Wat een wonder", dat deze week in Theater RoyaJ draait, overtreft de fijne komiek al zijn vroe gere zotternijen. De lach is weer niet van de lucht Harold Lloyd speelt in deze film de rol van Harold Bledsoe, de botanicus, die op weg is naar Califomië en op zijn reis daarheen Billy ontmoet, een meisje met een allerliefst snuitje, die haar kreupel broertje door een Chineesche specialist in San Francisco wil laten onderzoeken. Eenmaal daar aangekomen, ne men ze afscheid van elkaar en Harold begeeft zich naar het politiebureau,waar zijn vader vroeger hoofd commissaris was. Op de goede reputatie van den ou den Bledsoe afgaand heeft kapitein Walton diens zoon laten overkomen om hem te helpen in den strijd tegen „Den Draak", een Chinees, die aan het hoofd staat van een bende opium-smokkelaars, en niet voor een stuk of wat moorden terugdeinst. De invloedrijke Thorne en de Chineesche arts Dr. Chow, zijn de hoofd personen in den strijd tegen den opiunvhandel. Op het bureau verdiept Harold zich dadelijk in een studie van vingerafdrukken, tot groote ergernis van de geheele politiemacht, daar hij letterlijk van ieder een voortdurend vingerafdrukken wil nemen, en het heele bureau in opschudding brengt. Thorne meent, dat men iemand niet dwingen kan zijn vingerafdruk te laten maken, en hij wil wel eens zien dat Harold bijvoorbeeld van hem een afdruk maakt. Hetgeen Ha rold prompt gelukt. Om Harold kwijt te raken geeft dc commissaris hem een vingerafdruk van Thorne, en vertelt hem dat het er een van den Draak is, en dat hij nu maar naar dezen gevaarlijken boef moet gaan zoeken. Harold begeeft zich naar de Chineezemvijk, en na een standje met den agent Clancy ontmoet hij toevalliger wijze Billie. Billie heeft haar broertje laten onderzoeken door Dr. Chow, die het ventje onmiddellijk operccren wil. Hij wordt echter des avonds door handlangers vaü den Draak gevangen genomen en ontvoerd. Harold heeft ontdekt dat er in een Chineesche bloe menwinkel opium verhandeld wordt. Tezamen met agent Patrick Clancy begeeft hij zich daarheen, om den Draak te ontmaskeren. De Chineezen vergasten het zenuwachtige tweetal op tal van griezeligheden. Harold raakt slaags met den Draak, die hem in het gezicht slaat, en een prachtige vingerafdruk midden op Harold's voorhoofd achterlaat. Onveriichterzake komt het tweetal op het bureau terug. Billie ontdekt de afdruk op Harold's hoofd, en bij vergelijking met zijn collectie vindt deze dat de afdrukken van Thorne en van den Draak identiek zijn. Deze mededeeling wordt op het bureau met hoongelach ontvangen, doch Harold laat zich niet uit het veld slaan. Hij begeeft zich naar Thorne's huis, waar hij hem na tal van moeilijkheden en gevaren een bekentenis weet af te persen, juist op het oogen- blik dat een politiemacht het huis binnendringt om Thorne te ontzetten en Harold op te sluiten. Dr. Gow wordt in Thorne's huis opgesloten gevonden en deze legt een bekentenis af. Harold is de held van den dag, en Billie's vreugde over het terugvinden van Dr. Gow en den gelukkigen afloop der avonturen kent geen grenzen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 23