MEUK LET OP! - en en MODE-ARTIKELEN Uit onze Omgeving. Dit is de waarheid geeft alle moderne en solide voor Opheffingsprijs. BAAI Brabantsche brieven. OUDE NIE DO R P R.K. Boerenleenbank te Zijdewind. De Boerenleenbank hield hare jaarvergadering ten lokale van J. Brouwer te 't Veld Met inbegrip van het voltallig Bestuur en den Raad van Toezicht waren aanwezig 59 van de 274 leden. De Directeur Ands. Dekker sprak de Christelijke Groet en herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat deze vergadering in een geheel nieuw stadium verkeerde, in vergelijking bij voorgaande algemeene vergaderingen. Wij zijn nu aangesloten bij de Cen trale Werken onder nieuwe statuten en een nieuw Huishoudelijk Reglement en ten slotte vergaderen wij op een geheel nieuwe plaats, in een naar de eischen des tijds ingerichte nieuwe zaal. Vervolgens bracht spr. een hartelijk dankwoord aan het Bestuur, R. v. T., Kassier en leden voor de ondei vi iden me dewerking, betoond bij het punt aansluiting, alsmede voor de goede verstandhouding welke steeds mocht heerschen tusschen al deze groepen en hoewel de tij den ver van gunstig vraren, moest spreker tot zijn groot genoegen mededoelen dat de Bank en de vele daar loopende zaken geen reden tot klagen gaven, omdat alle renten binnenkwamen en vele aangele genheden een prachtig verloop hadden. Spr. heette de aanwezigen vervolgens hartelijk welkom en ver zocht lezing der notulen. Nadat hieraan door den kassier F. C. Jong was voldaan, werden dezelve overeenkomstig de samen stelling onveranderd vastgesteld. Daarna kwamen aan de orde rekening en balans, welke op de agenda stonden afgedrukt, waarom de Directeur gaarne gelegenheid gaf om naar aanleiding daarvan vragen te stellen, waarvan door niemand werd gebruik gemaakt. De ontvangsten in de rekening vermeld waren de volgende: Inhoud kas 31 December 1929 fl748S.89, spaargelden f 160459.09. terugbetaalde voorschotten f66665.34, van bankinstellingen f102000, rente v. voor schotten f 14458.39, rente van bankinstellingen f464.70, provisie van voorschotten f249.78 en diverse f 129.65. Uitgaven: Terugbetaald spaargeld f206101.68, ver strekte voorschotten f38294.22, aan bankinstellingen f97000. rente spaargelden f 10796.21. rente aan bank instellingen f 136.76, salarissen f1070, diverse uitga ven f 1518.51. Inhoud kas 31 December 1930 f6998.46. De balans gaf aan in bezittingen: Inhoud kas 31 December 1930 f 6998.46, uitstaande voorschotten f290869.89, waardepapieren f200. schulden spaargel- denu f264970.75. Centrale f 10000, reservefonds f21316.56 winst over 1930 f 1781.04. Een daarna door den kassier uitgebracht jaarver slag werd met een applaus en een hartelijk dank woord van den Directeur beloond. Het periodiek aftredend bestuurslid II. Keesom en het lid van den Raad van Toezicht J. A. M. Keet wérden met respectievelijk 57 en 56 stemmen her kozen en namen beiden hunne benoeming aan .ter wijl namens beiden de heer J. A. M. Keet daarvoor dank aan de vergadering bracht, onder toezegging dat zij hun beste krachten in het belang der bank zouden geven. Een voorstel om de winst over 1930 aan het reser vekapitaal toe te voegen, werd met algemeene stem men aangenomen. Een voorstel om drie leden, die metterwoon buiten den werkkring der Bank waren verhuisd, als zoo danig het lidmaatschap op te zeggen, werd eveneens met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij "de dkaróp volgende rondvraag besprak de heer A. Molenaar nog de wenschelijkheid om de rente koers .voor voorschotten te verlagen van 4.80 op 4.50. Na toelichting door den Directeur dat zulks ook door het bestuur van den R. v. T. was overwogen, doch dat men dit om verschillende redenen had uitge steld, tot 1 Januari a.s., om dan te handelen naar om standigheden, stelde de heer A. Molenaar zich met deze toelichting tevreden, waarna de Directeur zijn beste dank betuigde voor het aangenaam verloop de zer bijekomst en met den wensch dat de Bank zou mogen groeien en bloeien tot welvaart van de om geving, sloot spreker met de Christelijke groet. KLEEDINGMAGAZIJN, HOOGZIJDE - SCHAGEN, Wij tarten elke concurrentie en geven 20 tot 50 pCt. KORTING. Doet dus Uw voordeel. KOE G R jIS Vereeniging tot Bevordering van Getrouw Schoolbezoek. Eergisteravond vergaderde bovengenoemde ver eeniging in het café „Prins Hendrik" van den heer A. lvossen. Aanwezig waren 21 leden. Bij ontstentenis van den voorzitter, opent de heer J. de Vries met een woord van welkom de vergade ring, zegt dat de opkomst niet groot is, maar dat het met een klein aantal personen ook wel mogelijk zal zijn, onze schoolfeesten voor elkander te zetten. De notulen worden gelezen door den secretaris den heer L. Tigchelaar en met dank onveranderd vastge steld. Volgt rekening en verantwoording van de penning- meesteresse, mej. T. Bakker. De heeren C. J. Vroom en J. Marees Dz. worden verzocht een en ander even te willen nazien. Bij monde van den heer Vroom wordt medegedeeld dat alles in orde is bevonden. De ontvangsten hebben bedragen in totaal f 816.56, de uit gaven f649.92, zoodat er nog een voordeelig saldo is van f 166.64. Niemand vraagt hierover nadere inlich tingen en worden penningmeesteresse en commissie bedankt voor hun gehouden beheer en controle. Het volgende punt is de bestuursverkiezing. Aftre dend is de heer P. Pluister en niet direct herkiesbaar. Tot stemming overgaande, krijgt niemand de ver- eischte meerderheid en wordt bij de tweede vrije stemming gekozen verklaard de heer H. Hoornsman, welke de benoeming aanneemt. Thans is men genaderd aan de hoofdschotel van de ze vergadering, namelijk „Bespreking Schoolfeest". Niemand verklaart zich tegen het organiseeren van een schoolfeest. De voorzitter zegt, het weer zoo te willen regelen als voorgaande jaren, n.1. de klassen 1, 2 en 3 bij elkaar en voorts 4, 5, 6 en 7 en die leerlingen die met April van school zijn gegaan. De heer J. Marees Dz. zou alle klassen, uitgezon derd de le klasse, bij elkaar willen hebben en dan een boottocht organiseeren. Hij wijst daarbij op wat men jaarlijks in Anna Paulowna doet. De heeren Tigchelaar en Ruder zouden met de hoogste klassen een reisje naar Den Haag en Sche- veningen prefereeren. De heer C. J Vroom amendeert het voorstel-Ma- rees, doch zou niemand willen uitschakelen. De heer N. Hoornsman zou het voor dit jaar maar weer eens met Schoorl en Bergen willen probeeren. De heer T. Speur vraagt, welk bestuursvoorstel er eigenlijk wel is. De heer J. Blaauboer voelt ook voor het plan Ma rees. maar wil de splitsing, zooals we die gewoon zijn handhaven, dus de kleintjes op het dorp. De Voorzitter zegt, dat we nu twee voorstellen heb ben, nl. Den Haag-Scheveningen en Schoorl-Bergen, en wil hierover maar laten stemmen. De heer N. Iloornsman zegt, dat de kinderen aan die f 200 spoorgeld niets hebben, terwijl de heer T. Speur vraagt, of de reis dan mooier is en de heer M. Noot, dat het ook op den tijd aankomt, dien men beschikbaar heeft. De heer Vroom noemt nog Bloe- mendaal en omgeving en dan terug over Schoorl en Bergen en ten slotte nog den heer N. Hoornsman, die zegt dat de kinderen, als zij naar Schoorl en Bergen gaan, het allermeest genieten. De stemming maakt uit dat aan Schoorl en Bergen de voorkeur gegeven werd, en een andere stemming, dat de reis niet per boot. doch per auto zal geschieden Indien mogelijk zal er, evenals vorig jaar, weer voor een lunch ge zorgd woruen en zal het Bestuur een en ander na der regelen Een lijst van automobielbezitters wordt samengesteld en de dag van het uitstapje bepaald op Vrijdag 12 Juni a.s. Op 19 Juni d.a.v. zullen de laag ste klassen dan weer naar Huisduinen gaan en hun spelletjes op het dorp alhier houden Aldus wordt besloten. De rondvraag leverde geen nieuwe gezichtspunten op. Voordat de Voorzitter tot sluiting overging, meen de hij een woord van dank te moeten richten aan het adres van den heer Pluister. die vele jaren ijverig heeft medegeholpen om de schoolfeesten te doen sla gen. Voorts zegt hij de aanwezigen dank voor hunne beraadslagingen en hoopt dat het schoolfeest zal mo gen slagen ten genoege van de kinderen en ook van de ouderen. Nadat nog de inteekenlijsten zijn bespro ken, volgt sluiting. WIER IN OERWAARD Maandag 1 Juni a.s. zal de populaire humorkt. Louis Noiret, een enkele avond geven in de tooneel- zaal van den heer Schenk te Wieringerwaard. Het doet ons genoegen, te vernemen, dat het den heer Schenk gelukt is, Louis Noiret, met zijn gezelschap voor Wieringerwaard te engageeren. Het programma belooft veel. Wij zien o.m. daarop vermeld staan, de bekende goochelaar, Prof. Ben-Ali-Libi. De Hoornsche Courant schreef over dezen populai- ren artist: „Ben-Ali-Libi goochelde in erootcn stijl, en had een groot succes." Louis Noiret, de bekeude voordrachtkunstenaar, radio- en gramophoonzanger, zal het publiek doen kennismaken met zijn nieuwste repertoire, terwijl hij tevens het publiek in de gelegenheid zal stellen, zelf de lfedjes te mogen kiezen. Het optreden van deze beide artisten van naam garandeert ^ns een echt ge- zelligen avond! Het „Algemeen Handelsblad" schreef: „Louis Noiret toonde eèn verbluffende veelzijdig heid, eer eersterangs komiek, fijn en origineel, een vlet zanger, die den song-trant prachtig te pakken had, een prima syncopeerende pianist." „Haarlemsch Dagblad": „Louis Noiret's optreden is een groot succes ge worden. Een cabaretier, met buitengewone gaven, die alleen een hielen avond honderden menschen zou kunnen bezig houden." „Onze Courant", Hoorn: Louis Noiret zelf toont de flair en routine van een first class, beschaafd conferencier." In een, in dit nummer voorkomende advertentie vindt men alle bijzonderheden vermeld. Wij vertrouwen, dat men het optreden van dit ge zelschap zal weten te waardeeren, door in grooten ge tale de voorstelling te bezoeken, welke plaats zal vin den, Maandagavond 1 Juni a.s. Niemand verzuime het optreden van hei gezelschap te gaan bijwonen. Het publiek wacht werkelijk iets bijzonders. HOOOW OUD Het definitieve bevalkingscijfer van de volkstelling is voor deze gemeente met ingang van 31 December 1930 vastgesteld op 1146 mannen en 1105 vrouwen, of in totaal op 2251 inwoners. Tot tijdelijk hoofd der Openbare Lagere school te Aartswoud is door Burgemeester en Wethouders be noemd de heer H. van Ree, aldaar. W I E R I N G E N Rectificatie. De dienst der Doopsgezinde Gemeente op 2en Pink sterdag begint niet v.m. 9.30 uur, doch om v.m. 10.30 uur. De jaarlijksche veemarkten alhier zullen worden gehouden op 27 Mei, 3 en 10 Juni a.s. Op den datum van de eerste markt, Lw. 20 Mei, heeft geen aanvoer plaats gehad. Ten bate van de gemeente Wieringen is een bedrag van f 1000 aan gewetensgeld gestort. In de maand Juni zullen alhier twee collecten worden gehouden ten bate der tuberculosebestrijding, nl. op Zondag 7 Juni door de Katholieke vereeniging „Herwonnen Levenskracht" en op 27 Juni door de vereeniging „Zonnestraal". De volgende dienstplichtigen zijn opgeroepen voor herhalingsoefeningen in 1932: S. Klein, J. Bakker, P. Glim. J. Half weeg, P. Lont, W. Snooij op 13 Aug. bij het 21e Reg. Inf. te Amersfoort voor 17 dagen; J. de Wit, J. H. Eden op 6 Aug. bij hetzelfde reg. voor 24 dagen; E. W. J. v. Leersum op 13 Aug. bij hetzelfde reg. voor 17 dagen; R. Tuin en S. Snitjes op 10 Sept. bij het le Reg. Inf. te Assen voor 17 dagen; J Huite- ma op 9 Juli bij het 2e Reg. Onb Art., te Naarden, voor 17 dagen. Het tooneelgezelschap „Groot Volkstooneel" (gezel schap Herman Bouber) zal op Zaterdag 23 Mei in de zaal van Bruul te H'hoef voor het Instituut voor Ar beiders-Ontwikkeling een Heijermans-avond geven. Opgevoerd zullen worden drie éénacters, „Nocturne", „Het Kind" en „Het Kamerschut'. Waar dit gezel schap ook hier door de radio een groote bekendheid heeft gekregen, zal het aan belangstelling wel niet ontbreken. ALKMAAR In een dezer dagen te Alkmaar gehouden vergade ring, werd opgericht een Vereeniging van Zuurkool fabrikanten in Nederland, welke gevestigd is te Zuidscharwoude. Voorzitter is de heer C. Wagenaar Kz., Alkmaar, secretaris de heer #N. Kramer, Zuidscharwoude. Een <*3r eerste be'sluiten was, om het grootste deel der benoodigde blikken, welke voorheen uit Duitsch- land kwamen, in Nederland te betrekken, om daar door de Nederlandsche industrie te steunen. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. In de gisteravond gehouden verknoping door No taris Kroon, is het woonhuis van den heer Jb. Krooit Zuideinde alhier, benevens een akker bouwland, over gegaan in handen van den heer J. v. Hout Jr. al hier. Alhier is onder het vee van den heer C. Wa genaar, mond- en klauwzeer geconstateerd. ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per ons E—g a iim FEUILLETON. J VERTELLINGEN. m ui m m n U Ulvenhout 19 Mei 1931. Menier, De Mei sneeuwt uit de lochten, die vol gewemel zijn van dwèrelende blomblaal- es. Kruinagelpluimen van melkwit tot bloeiend pèèrs staan te wiegen boven 't sappig gruun uit, op d'r raanke stelen. D'n bloeien de boogaard schuimt in d'n blossem die aan de bonkige takken vlokt En op onzen •rft, daar patsen zwaar de jringerdikke, gruune blossem punten in duuzenden van d'n notenlèèr af, teugen d'n grond. De koekoeken scheren in zeilende vlucht laag over 't rietgewas in de bloeiende slooten, die spiegelen tus schen de witte wilde blommen, die sluiers van ouwen kant spreien zoover as oew oogen kunnen zien. 't Is of deur 't langzame veurjaar, nouw alles tegelijk ln proppenvollen bloei staat d'n buiten nog veul schon- der is, as 't ooit wel is gewist. D'n vlierboom is beklon- terd mee de suiker van z'nen blossem. De kastanjes staan bepluimd in zo'nen overdaad dat de takken zwiepen van de blommenvracht. D'n meidoorn, zuut as taarteschuim geurt over de wegels da ge 'm pruuft in oew keel. En de Mark. gJaanzend in d'n klèèren dag, draait mee kolkskes laanks de botergele dotterblommen weg as vloeiend zuiver. M'n oogen zijn te klein voor de groote schoonheid. Giesterenavond was de schepping zoo schoon as 'n ver- tesseltje. 't Was ééne wondere sprook dis kwam stralen uit 't koperrood aan den gloeienden ender van 't Wes ten. 'n Rij van dieppèèrse wilgen, schaduwden diep in 't trillende avondlicht en zwart paalden ze 't gouwen slootwater in! De dotterblommen vouwden d'r blaaikes tot 'nen gelen boterbol. De vergeetmenietjes blikten as engelenogskes uit 't gras omhoog. En de velden die wa ren zochtgolvenden meren waar de zon in verzonk, mee aan d'n aanderen ender d'n raand van de bosschen, die as 'nen zwaren fraanje aan den stralenden hemel hong. Wa was ons durpke schoon! 't Was 't prentje bij de sprook. 't Lag er as gegroeid Uit 't Brabaantsche Mei-laandschap, mee z'n vierkaante dakskes as uit 'n kleurige bouwdoos, roodvlakkend deur 't donzignuuwe gruun van 't struische struikgewas Al leen 't draaien van de meulenwieken, die stukken hak ten uit d'n zonnegloed, bewees asdat er menschen woon den daar in da doovend durpke. Vlammen, die oew oogen dejen tranen, lekten in de boogramen van ons kerkske, zoo spoot de zon d'r licht er in. En d'n raanke toren, met z'n witblinkende leien piekte 'nen witten wol kelodder aan z'nen spits lijk 'nen vurk ln 'nen blommi- gen eigenheimer. En toen ik laang getuurd had in al die pralende pracht, waar lk middenin sting mee m'n klompen, toen zwommen, op 't lest m'n oogen in 'n kleurenzee da'k stekeblind wier. Toen sluierden gesmolten kleuren om m'nen kop of de klonters aan m'n oogharen bleven plek ken en 'k suf wier van da-d-overdadig schoons. En toen 'k zoo mee m'n knusten in m'n oogen sting te vrijven, deuzig van dieën wegsmeulenden Meidag, toen klonk er ineens 'n bekend oud stemmeke: „Dré zijn oew oogen zat?" En 't stemmeke schokte tot 'n lachske, da nie ver weg klonk in de stilte van 't soe zende laand dat rusten gong en z'n blommeknopkcs toe sloot. 'k Hiew m'n haanden nog veur m'n oogen, waant er gloeienden nouw twee zonnen ln en 'k zee: „ge het 'm aan 't goei end vast, menier pustoor. Wa zegd-aanders va n deuzen avond." „Da's nie te zeggen, Dré", zee-t-ie: „maar ik kos 't in huis nie meer houwen. D'r viel deur m'nen tuin 'nen golf zonnepoeier naar binnen, da m'nen heiligen Anto- niu3 begos te lachen en toen ben 'k naar buiten ge spoeld om 'n klein bietje meer te kunnen genieten van onzenlleveneer z'nen tooverlantèèrn" en mee wees ie naar den ender, waar sjuust de zon verzonken was. Toen kon 'k 'm zien. De lichtpijn was m'n oogen uit en 'n oorejooltje van gesponnen goud da trilde om z'n grij ze krullen onder 't zwarte hoedje. Z'n dunne oorkes waren as de blomblaaien van 'n klaproos zóów deurschenen. 't Zwart figuurke gong ge dragen op 't licht da wegsmeulde. „Ziedc wa-d-aan me!" vroeg ie „Ja," zee ik: „as ge niet oppast, dan smelte dalijk uit oewen toog!" ,...Eh!...?" dee le. „As ge nie oppast smelt oewen toog leeg, menier pus toor", llchtte-n-ik 'm ln: „ge zij-d-eelegaar al deurgloeid as 'n kriek In de plattebuis." Z'n perkamentig kopke was er rosig van. ,,'t Is Ier nouw zoowa gedaan," gong lk deur: „stapte effen mee naar Truië? Wemmen nog 't een en aander over vin ons flest." „Dat doel ik," lachte-n-le: „om d'n braand te blus- schcn." 'k Nam d'n kruiwagel mee gruuntes op en zoo stakken me samen 't laand deur, d'n weg over en gongen op huis aan. „En?" vroeg le onderweuge: „veul plazlcr g'ad van de week?" „Kollesaal," zee Ik: ,,'t leek vernolle op 't lest wel 'n gouwen in plak van 'n vijfendartigjarige bruiloft D'n Blaauwe was wa-ge-noemt „op stoot" en hee op z'nen trekurgel gespuid da-d-eel 't gezelschap mesjokke wier. Neeë, as 'k oew da-d-allegaar gong vertellen," en meteen schoot ik weer in m'nen lach, da'k m'nen krui wagel effe neer moest zetten, om er de spullen niet uit te lachschokken. En tellekens as 'k aan die stuip denk, dan mot ik weer overnuuw lachen, da's nouw al 'n paar dagen zoow. Van d'n mergen docht 'nen klaant al da'k ze sting te belaaitafelen, waant mee d'k de èèrpels afwoog sprong me da weer in m'n kop. Ge mot dan weten, wemmen thuis 'n kleine partijks aangericht g'ad vanweuges onzen vijfendartigjarlgen trouwdag. 'k Geef oew toe, amico, 't nou dalek gin getal, 35 jaren, om er 'n fiest-van-geweld van te maken en da was ok heelegaar ons plan nie. Maar nouw zo'nen dag heelemaal te laten passeeren as 'nen rengel-achtlgen heiligendag, da lag nog veul minder in onze bedoeling. En 's avonds van te veuren ha'k al teugen Trui ge- zeed: „ik hoop da me mee niks te kort komen, zeg, waant ge wit genogt mee zulke aardighedens hoe da gaat: Ge wit wel waar ge begint, maar op gin stukken na is 't end er soms van te zien." „Daar is op gerekend," zee Trui mee 'n lachske ln d'r oogen, da beteekende: ons kent ons! Maar affijn, laat ik bij m'n apprepoow, die stuip blij ven. Alles was present, de klendors, de fermllle van weers- kaanten, de kammeraden en dus ok d'n Blaauwe, d'n Fieip en d'n Jaan. Tusschen die drie lleveneerbeesjes spuide natuurlijk 't stuk. „Kek *s" zee d'n Tiest op 'n oogenblikske da-d-et kalm was, omdat ie de monlca zoolaank in 'nen hoek had gezet om ok 's leeg te drin ken: „kek 's, sport en gimmelestie, lk zeg maar zoow, da's de grotste flaauwe kul die er bestaat". Hij zat teu- genover mijn, temidden van d'n Fielp en d'n Jaan en die woorden waren aan mijn gericht, zonder da'k er wa van snapte, waant ik nie en 'n aander nie en gin mensch was er die beweerd had, da sport en gimmel- stie gin flaauwe kul was. Maar toen keek d'n Blaauwe me zóów eigenaardig aan. da'k ineens snapte waar le naar toe wouw. Dus zee ik toen: „da ben ik toch eele- gaar nie mee oew eens, Tiest! Sport en gimmelestie. ollee, wa za 'k zeggen, da's, da's... saantjes. drinken guiJie nog 's uit, Volk van Ulvenhout!" ,,'t Is sjuust zooas d'n Dré 't zeet," smakte Janus mee z'n lippen, „sport en gimmelestie, da's da's..." en toen dronk ie nóg 's. Ge mot weten, Janus lot niks over sport zeggen, waant hij is 'nen reuze-voetba!der (deur de Radejoow!) en vruuger was ie hier veurwerker op 'n gimmelestie- vereenlging. maar toen woog ie honderd pond lochter en da vergit ie alty. „Leg nie te zeeveren", zee d'n Tiest toen teugen Ja nus: „wa witte gij. gij nouw van sport?!" Toen had le Janus op z'n perdje, net as le 't bedoelde. „Hier, da's werk!" rie^d'n Tiest vol vuur: „zo'n taart bakken", en hij wees de bruiloftstaart aan, deur d'n Fielp gebakken: „da's kunst!" Nouw, 't wds 'n dink. 't Waren zcuven taarten op- mekare, mee stokskes er tusschen. Net genogt om 'n heel weeshuls z'n maag te laten bederven. „En waarom is da nouw zo'n kunst, sodejabel?" viel d'n Janus uit. „Alleen ier al om", zee d'n Tiest, alles lusterde nouw mee: „ornda d'n bakker, die nouw zestig jaren is en tweehonderdveftig pond weegt of is 't driehonderd- veftig Fielp? da werk nog beter doet as toen ie achttien was en honderddertig woog. En gij mee oew ermzalige tweehonderdpondjes verkensvleesch nog gin- eens meer op oew handen kunt staan, deurbuigen op oew eüeboogen en weer oprichten." „Wel soodejuu! Wie zee da!" kwekte d'n Janus en hij sloeg mee de vüst op tafel, dat de taart begon ta bibberen. „Kwaadmaken schiette niks mee op Janus." zoog d'n Blaauwe deur en toen teugen d'n Fielp die ok in 't komplot scheen te zitten: „hè'k gelijk of nie, bak ker?" .Hapseluut," knikte d'n Fielp en zette oogen op as krentenbrooikes, „hapseluut, niks teugen in te brengen! Of..." „Nouw, of, of, ofofof, wa-d-is-t-er nouw t te offen?" drong Janus aan: „vertel op!" „Of ge mot laten zien, wa-d-ik ók gedaan eb. (en d'n Fielp wees as 'nen koning naar de taart), wa ge nog kunt" Heel de tafel riép: „Sjuust! Da's goed gesproken!" En zooas altij. d'n Blaauwe had er de heele zwik weer tusschen, waant niemand had in 't snotje waar 't d' Tiest om begonnen was. „Doen," tartten ze allemaal d'n Janus en Janus dee z'nen tenlek al uit en trok 'n gezicht van: ,,'k zal me laten kullen!" Amlco, k'ad 't spul in de gaten, heeltgaar! Ik ken d'n Tiest van binnen en van buiten, of ik 'm zeivers gemokt em, dus ge mot nie vragen wa'k allemaal uit gestaan eb. M'nen bulk plekte van d'n lach. „Klaar?* vroeg d'n Tiest mee 'n ernst om akelig van te worren. „Ol reed," zee Janus op zijn Engelsch. „Kek," regelde d'n Tiest toen: „Dré mag ie die bo venste taart er aan verdienen? (lk knikte, waant praten kon 'k nie meer van d'n lach) „Kek, die taart leggen me op d'n grond, op 'n bordje. Da's zooveul at de kontrolle. Ge buig deur in oew ellebogen en dan pikte mee oewen bek die kers d'r af." ,,'t Is gin kers." zee d'n Fielp „Ok goed," kalmeerde d'n Blaauwe; „dieën zuurbal dan en as 't oew lukt meugde de taart houwen!" „Daar gaat ie," zee Janus en hoep, daar sting le op z'n haanden mee z'n gezicht boven de taart. Toen nam d'n Tiest z'n pilske. gooide-n-et in d'n Janus z'n linker-broekspijp, d'n bakker gaf 'm 'nen douw teugen z'n gewltwel en Janus zat mee heel z'nen kop ln de roomtaart. Sodemekajer, amlco, zooiets hoop lk nooit meer mee te maken. En Trui?! Ze hee d'r eigen motten verschoonen. En veur Janus wiest wat 'r gebeurd was. hij was ongeveer buiten kennis, zat d'n Tiest in d'n hoek en gaf 'nen kollesalen wals da-d-alles begos te daansen om d'n Janus henen en d'n bakker gong even naar d'n miestkull op d'n erft Ieder oogenblik schiet me die stuip in m'n kop en dan. affijn, da vergeet Ik nooit „Menier pustoor," zee ik, toen 'k weer uitgelachen was, „ga-de gij laanks veuren, lk krui effen deuzen wagel de schuur in. Ik had mee dieën schoonen Meiavond te laank weg gebleven en Trui er alleen veur laten staan er. ik docht zoow: bette gij er nouw maar eerst d'n kop af, dan koom ikwel binnen. Ja, amico, as ge de vijfendartlg-jarige achter oewen rug het dan vangen z'oew nie meer veur elk gat! Kom, lk schel er maar af. 'k Ben meer as vol. Veul groeten van Trui en as altU gin horke minder van oewen toet a voo DRé.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11