SchagerCourant Poorters Anna Paulownapolder. Laagzijde B 32, Tel. 87, Schagen. Vierde Blad. Uit onze Omgeving. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. MEUBELEN KARPETTEN VLOERZEILEN GORDIJNEN LOOPERS RESTANTEN van alles voor Malaiseprijzen. KOMT EN ZIET! Tapijthandel, GESLOTEN. Predikbeurten. Zaterdag 23 Mei 1931. 74ste Jaargang. No. 8870 Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Vrijdag 22 Mei 1931, des middags 3 [uur, in het polderhuis. Voorzitter de lieer C. YVijdenes Spaans Jr., dijk graaf; secretaris de heer C. Keijzer. I De Voorzitter opent met een woord van welkom de [vergadering, die op zulk ongewonen tijd wordt ge- jlhouden. Dit heeft een bijzondere reden, die straks bij 1de behandeling der stukken wel zal worden ontvouwd. ISpreker deelt mede. dat afwezig zijn de heeren K. A. Kaan door verhindering, Nannis door ongesteld heid, Lovink alsnog door ambtsbezigheden, terwijl thans ook nog afwezig zijn de heeren Van den Berg en Onderwater. - De notulen worden door den Secretaris gelezen, ze iworden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: I Op verzoek is aan den brugwachter P. Stins eer vol ontslag verleend en is in zijn plaats benoemd J. Geel. De levering van 4000 M3. onderhoudsgrint is op gedragen aan N.V. C. Schipper, voor f2.50 per M3. Het maken van een grond- en ïnlaatduiker is opge dragen aan J. de Vries te Heemstede voor f32926. De verhuring van het grasgewas aan de zeedijken beeft slechts opgebracht f 177, één perk is onverhuurd gebleven, Ged. Siaten hebben goedgekeurd de opgave van on derhoudskosten aan de zeewaterlceerende werken (de sluizen. Wijziging algemeen reglement. Ged. Staten vragen het oordeel over een wijziging van het algemeen reglement, een wijziging, waardoor bet mogelijk wordt dat het onderhoud van wegen en kunstwerken in beheer en onderhoud van een water schap aan een ander waterschap kan worden opge dragen en waarbij eerstbedoeld waterschap kan wor den opgelegd een bijdrage ana laatstbedoelde waterschap te verleencn een jaarlijksche, doch af- i koopbare bijdrage, niet hooger dan het bedrag van het onderhoud waarmede het waterschap gemiddeld belast is geweest. Het Dag. Bestuur heeft deze zaak met een enkel woord besproken en opgemerkt werd, dat de laatste uitdrukking over het onderhoud wat vaag is. Im mers dc vraag rijst over welken tijd en onder welke omstandigheden deze berekening geschiedt. Door den .Voorzitter wordt voorgesteld om Ged. Staten te ver zoeken aan liet bewuste artikel te willen toevoegen, dat inzake de jaarlijks te verleenen bijdrage zullen gelden de normale prijzen van materialen en arbcids- Jooncn en 2e. dat als lijd zal gelden toen het automo- bieKerkeer niet zijn bijzondere eischen aan het on derhoud stelde. De Voorzitter licht nog toe, dat deze wijziging ver band houdt, met het besluit om f 180.000 beschikbaar te stellen voor hot onderhoud van wegen, die niet op het wegenplan voorkomen. Aan de Statenleden schijnt het voorstel omtrent de toewijzing der bedra gen spoedig to zullen worden toegezonden, zoodat we die binnenkort wel tc weten zullen komen. De wijzi ging bedoelt nu om het onderhoud van wegen in on derhoud bij een waterschap, dat voor dit onderhoud niet goed geoutilleerd is, aan een ander lichaam op te dragen. De hoer Stammes vraagt of in het artikel niet ge sproken kan worden over het gemiddelde over de laatste jaren, doch de Voorzitter oordeelt dat ook dit moeilijkheden kan opleveren. En Ged. Staten zullen wel eenige speelruimte eischen, er moet een alge- meene omschrijving zijn. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten. Dc heer Lovink komt ter vergadering. De wijziging van het bijzonder reglement. t In verband met het nieuwe algemeen reglement van bestuur voor de waterschappen, dient ook het j bijzonder reglement te worden gewijzigd. Als 3 voor naamste punten die hierbij de aandacht vragen, noemt de Voorzitter: le. de mogelijkheid om naast de heffing van omslag over ongebouwde eigendom men, ook een omslag over gebouwde eigendommen te heffen. Het Dag. Bestuur acht het niet gewenscht dit te doen en wijst er op dat als omslag over gebouwde eigendommen worden geheven, men die belastingbe talers ook in het stemrecht moet betrekken. 2e. Het Dag. Bestuur is van meening dat er geen reden is om de heffing van omslag te doen geschie den naar de belastbare opbrengst doch te handhaven de omslag bunders-bunders-gelijk. In de dorde plaats kan do verkiezing van bestuurs leden plaats vinden bij candidaatstelling en het Dag. Bestuur oordeelt dat de verkiezing geregeld dient te Worden met gebruikmaking van de candidaatstelling. De Voorzitter leest daarna de verschillende aan tc brengen wijzigingen voor, waarbij o.a. blijkt dat er Etraks geen meervoudig stemrecht zal zijn. De heer Rezelman vindt het beter dat de oude ma nier van stemmen, dus het meervoudig stemrecht blijft. De Voorzitter zegt dat de absolute onmogelijkheid daartoe niet bestaat, maar een waterschap dat dit ver langt, moet do bijzondere reden aangeven, waarom het gewenscht is den ouden toestand te handhaven. Er moet dus kunnen worden aangetoond wat de te genstelling is tusschen hier en elders. De heer Rezelman zegt dat hij in 't algemeen den ouden toestand billijker acht. Alle kosten voor een waterschap worden per bunder omgeslagen en daar om is het billijker dat een groot-grondbezitter iets taeer invloed heeft. De Voorzitter zegt dat dit ook geldt in andere pol der?. Door dc Staten is nu eenmaal het enkelvoudig ■smrecht aangenomen en het is een quaestie van «invoelen. Wel mag men voor de stemgerechtigdheid «ft vereischte grondbezit op nog minder dan 1 H.A. stellen, maar meer dan 1 stem wordt niet toegestaan. De heer Rezelman wijst er nog op dat er in onzen polder nogal veel klcin-grondbezit is. De heer Van Balen Blanken is het eens met de opmerkingen van den heer Rezelman, maar het Dag. Bestuur heeft er zich blijkbaar bij neergelegd en ook spreker zal dat doen. Spr. denkt echter, dat we «r nog wel wat mee zullen beleven. Dc Voorzitter zegt dat het eenmaal een besluitais ven de Staten, als wij het moesten vaststellen, otu net besluit zeker wel anders zijn geweest. Algemeen wordt goedgevonden het bijzonder regle- te wijzigen als door het Dag. Bestuur voorge- De voordracht ter benoeming van een dijkgraaf. Aan de orde is het opmaken van een voordracht ter benoeming van een dijkgraaf. De Voorzitter deelt mede. dat dit dc bijzondere re den is waarom op zulk een ongewonen tijd de ver gadering wordt gehouden. Ten opzichte van den be- noemingstijd van den dijkgraaf bestaat er bij den Minister een ander idéé dan altijd heeft gegolden bij Ged. Staten. De gewone tijd van aftreden is 1 Juli, maar spr. is nooit tegen dien datum benoemd, doch tegen 13 October van 1916. 1981 en 1926. Evenwel men is nu de meening toegedaan, dat ook voor den dijkgraaf de algemeone datum van aftreden moet gelden, dus hier 1 Juli. Tot stemming van de op te maken voordracht overgaande is de uitslag als volgt: le candidaat, gekozen de heer C. Wij den es Spaans Jr.. met 12 stemmen, die de vergadering dankt; 2e candidaat, gekozen de heer P. J. Waiboer met 8 stem men, 3 stemmen werden uitgebracht op den heer C. Tijsen, 1 stem op den heer C. Geerligs: 3e candidaat, bij eerste stemming was de uitslag C. Tijsen 2, C. Geerligs 2. J. Lindenbergh 5. C. Rezelman 1, G. C. van Balen Blanken 2 stemmen. Bij tweede stemming wordt de heer J. Lindenbergh met 11 stemmen ge kozen. 1 stem op den heer C. Geerligs. Tot leden der commissie belast met het onderzoek van de rekening over 1930, worden benoemd de hee ren A. van den Berg. A. Langereis en J. Tijsen. Het kohier van polderlasten voor 1931 wordt vast gesteld op een totaal bedrag van f 126.614.81, nl. een omslag van f28 per H.A. over 4521.95,67 H.A. De ter mijnen van beialing worden gesteld op 18 Juli, 5 September en 24 October. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, zoo dat sluiting volgt. NIEUWE NIEDORP Bij de gehouden driedaagsche kolfwedstrijden vanwege de Noordhollandsche Kolfvereeniging was de uitslag de volgende. Eereafdeeling. le prijs: P. Molenaar te Zuidsoharwoude 150 p., 2e pr. F. Kostelijk te Alkmaar 140 p.. Eerste klasse: le prijs H. Ers. Koog aan de Zaan 162 p., 2e prijs S. Evers, Oudkarspel 140 p., 3e prijs C. Ka per, Alkmaar 134 p. Tweede klasse: le prijs W. Kooiman, Wognum 141 p., 2e prijs P. Quant. Warmenhuizen 134 p., 3e prijs J. de Geus, Zuidscharwoude 129 p. le serieprijs: J. Keuken, Nieuwe Niedorp 51 p. Serie- prijs le en 2e serie P. Goet te Zuidscharwoude 94 p. W I E R I N G E N DEN OEVER. Donderdagnamidadg j.1. geraakte een personenauto in de onmiddelijke nabijheid van Stroe in een diepen greppel en zakte zoo diep weg, dat het voertuig geheel vast bleef zitten. Daar de weg aldaar zeer smal is, ont stond er stagnatie in het verkeer. Met vereende krachten wist men de auto wederom op den beganen grond te brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de firma De Vries en V. d. Bosch wordt thans het voorbereidend werk verricht nabij de vi3schershaven te Den Oever. Aan bovengenoemde firma is het maken van leidammen opgedragen aldaar, zoodat er binnenkort wederom werk aan den winkel komt. T ,1 N G E N D IJ K Een aantal Langendijker kolvers, waaronder de be kende eerste-prijs winner in de Eereafdeeling der Kolf- wedstrijden te Nieuwe Niedorp, de heer P. Molenaar van Zuidscharwoude, zullen deelnemen aan den 50-sla- genwedstrijd te Binnenwijzend. Eenigszins vreemd stonden velen hier te kijken, dat door belanghebbende gemeente- en polderbesturen nog een bedrag van f 85000 moest worden gevoteerd voor den aanleg van den weg door het Geestmer Ambacht Dat zou immers een provinoiale weg worden een weg die het Westen van Noord-Holland met het Oosten ver binden zou en uit zou komen op ongeveer het midden van de Westzijde van den Wieringermeerpolder. Voor de andere provinciale wegen worden toch ook geen bijdra gen geeischt van polder- en gemeentebesturen, aldus wordt geredeneerd. We willen ons in de al of niet ge grondheid dier klacht niet verdiepen, doch alleen wijzen op de lichte ontstemming, die in de betrokken kringen heerscht. De vergadering van Ingelanden der banne Zuidscharwoude heeft ongeveer gedemonstreerd, hoe de vraag om een bijdrage in die kringen wordt opgenomen. Allicht dat anderen er in mindere mate pessimistischer over denken, doch de meeste besturen zal het toch nog wel tegenvallen, dat zij voor een provincialen weg nog een vrij belangrijk bedrag moeten voteeren. Verleden jaar kwamen de eerste nieuwe aardappelen op 26 Mei aan de veiling. Verwacht wordt, dat het dit jaar minstens een week later zal zijn en dat het wel half Juni zal worden, eer er van een beteekenenden aan voer sprake zal zijn. XOORDSCHARWOUDE. Als we goed zijn ingelicht, zal er. by behoud van de tegenwoordige sterkte der partijen, in den gemeenteraad wel een verandering komen in de samenstelling van het College van B. en W. We vc-rnemen n.1. dat de R.K. aan spraak op een wethouderszetel zouden maken en dat de heer Barten (a.r.) niee langer de favoriet de R.K. zal zijn. Deze gaat in sommige opzichten niet mee met de wenschen der R.K., waarvoor hij den steun van dezen zou hebben verbeurd. ZUIDSCHARWOUDE. De bekende slagerij van den hee* J. Smit alhier is overgegaan in eigendam van den heer J. C. Goet. We vernemen, dat zich voor den autotocht der Ouden van Dagen, naar Schiphol ongeveer 120 rentetrekkers hebben aangemeld, dat is iets meer dan verleden jaar. Een groot aantal luxe-auto's is weer voor dit mooie doel beschikbaar gesteld. CALLANTSOOG Rectificatie. In ons verslag van de ver gadering der Ziekenhuisvereeniging Noord -Zijpe staat- betalende leden, dat zijn alle gezinsleden boven de 16 jaar en van de kinderen beneden de 16 jaar slechts 2 cent, de andere kinderen zijn gratis verzekerd. Dat moet zijn- van de kinderen zijn er 2 die de volle premie betalen, dus 3 cent, de anderen zijn gratis ver zekerd. Het woordje cent hoorde daar dus niet thuis. De heer A. de Heer te Schagen, is benoemd tot Secretaris-Penningmeester van den Polder Het Hoekje. Z IJ P E ST. MAARTENSVLOTBRUG. Donderdag is de boerenplaats, bewoond door den heer Jb. Zwemmen tot den grond toe afgebrand. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was. grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat niets gered is kunnen wor den. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Jacob Pieter. zoon van Jacob Bregman en Neeltje Vlug; Helena Agatha, dochter van Arie Bernar- dus Tuin en Cornelia Tesselaar; Adrianus, zoon van Sijvert Roos en Catharlna van der Fluit Ondertrouwd: Petrus Adrianus Slijkerman, oud 25 jaar. veehouder en Dieuwertje Anthoni Portegijs. 23 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Pieter Waiboer. 29 jaar. chauffeur en Aaltje Quak, 24 jaax-, zonder beroep, beiden alhier, Getrouwd: Adriaan Bakker, 19 jaar, landarbeider te Barslngerhorn en Wilhclmina Klaasina Buijl, 18 jaar, zonder beroep te Zijpe; Jacob de Graaf, 23 jaar, vracht rijder te Ursem en Bregtje Rijs, 20 jaar, zonder beroep te Zijpe. Overleden: Hlllegonda Maria Visser, 32 jaar, echtge- noote van Klaas Kossen; Trijntje Houdewind, 83 jaar, echtgenoote van Pieter Kneijnsberg; Wolter Hartsuiker, 7 weken, zoon van Johannes Hartsuiker en Vrouwkje Vaartjes. ANNA P AU LOW N A BREEZAND. Heden, 2&terdagavond van 7.309.30 uur geeft de Chr. Muzlekvereeniging „Soll Deo Gloria" een uitvoering in de muziektent Programma: 1. Petit Henri, marseh; 2. Les lilas bleus, ouverture; 3. En avant les compagnards; 4. La palme d'or, ouver ture; 5. Lentezang, marseh: 6. De hemelen vertellen Gods eer, ouverture: 7. Simple comme bonjour, marseh; 8. Solidarité, fantasie; 9. Tirailleurs Marseh. Veefonds. Het Onderlinge Veefonds te Anna Paulowna ver gaderde Vrijdagavond bij den heer Jb. Borst Na opening en notulen bracht de heer C. v. d. Lin den verslag uit namens de commissie die belast was met het nazien der boeken over het jaar 1930. Als al tijd waren de boeken keurig in orde bevonden, zoodat de voorzitter, de heer A. Schilderman. zich kon aan sluiten bij den lof. dien de rapporteur daarvoor aan den penningmeester toezwaaide. De heer I.ist gaf hierna een kort overzicht van den staat van zaken. De rekening over 1930 luidde: Saldo 1929 en contributie f 1632.44. aan gestorven vee ont vangen f527.47. Totaal ontvangen f2159.91. Aan gestor ven vee uitbetaald f 1702.68. administratie, zegels, as surantie enz. f373.90, totaal uitgaven f2076.58. Over 1930 dus een saldo van f 2159.91 f 2076.58 - f83.33. Thans is de rekening echter minder gunstig, want over het tijdvak 1 Dec 1936—22 Mei 1931 is: Ont vangen aan gestorven vee 1241.50, saldo 1930 en con tributie f753.88, ontvangsten f995.38. Aan gestorven vee uitbetaald f821.25. administratie, zegels, assuran tie enz. f2178.03, uitgaven f 1039.28.. Nadeelig saldo thans f 1039.28 f995.38 f 43.90. De penningmees ter heeft uit eigen middelen dit tekort gedekt. Het gaf den heer C. v. d. Linden aanleiding, nu bij de vaststelling van de te heffen premie, voor te stel len voorloopig 1 te heffen, doch zoodra de kas minder dan f200 bevat, nog Vt te innen. Men be sloot toch maar weer den ouden gang te volgen, nl. 1 te heffen en het bestuur vrij mandaat te geven, daarna zoo noodig nog een K of heel procent te in nen. Ingekomen was een schrijven van de Commissie voor Veearbitrage te Schagen. Gevraagd werd het doel daarvan in een bestuursvergadering te mogen uiteenzetten. Op voorstel van het .bestuur werd beslo ten daar niet op in te gaan. daar men het voor de vereeniging niets vond en wanneer meerdere leden zelf persoonlijk lid wilden worden, van de vereeni ging voor arbitrage men er nog op terug kon komen. De secretaris-penningmeester las voor, wat de koeien opgebracht hebben. Men was nogal tevreden met hetgeen ontvangen werd van de Verwerkingsin richting te Schagen. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat een lid geen contributie had betaald over een tijdvak, terwijl hij toch wel verzekerd was. Voorgesteld werd en al dus met. één stem tegen ook besloten, te trachten die contributie desnoods gerechtelijk te innen. De gemoederen werden eenigszins wang, toen daar na van andere zijde nog een oud geval naar voren werd gebracht. De heer Philipsen kreeg op een desbetreffende vraag te hooren. dat ieder vrij is in de keuze van veearts en toen men nog wat „doorgepraat" te hebben over het vorenbedoelde meeningsverschil, de gemoedelijke toon weer had teruggevonden, sloot de heer A. Schil derman do vergadering, de hoop uitsprekend, dat het komende half jaar voor de vereeniging financieel wat gunstiger mocht zijn. Onder groote belangstelling is Donderdagmiddag het slachtoffer van de aanrijding op de Zandvaart, de 12- jarige H. Simons begraven. Zijn klasgenooten volgden de baar, die door zes leden van do Jongelingsvereeniging grafwaarts werd gedra gen en zongen bij de groeve Psalm 103-8: „Gelijk het gras is ons kortstondig leven." Ds. Tollenaar van den Helder en het hoofd van de school met den Bijbel, de beer J. van Neerde, voerden het woord. Een oom bedankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. ANNA PAULOWNA. Vrijdag nam de heer Joh. Tromp, die zooals we reeds berichtten benoemd is tot hoofd eener r.k. jongens school te Beverwijk, afscheid van zijn leerlingen. Nadat een foto was gemaakt van de geheele school kwamen alle kinderen te zamen in een der lokalen, waar aan den heer en mevrou-w Tromp een mooien bloembak en een ets werd aangeboden. Een der meisjes zei een af scheidsgedicht op. waarna pastoor M. Vinck nog enkele zeer waardeerende woorden tot den scheidende sprak en de kinderen een vers liet zingen. Tenslotte dankte de heer Tromp voor alle blijken van sympathie en wer den de kinderen getracteerd. Als opvolger van den heer J. Tromp, hoofd der r.k. school aan de Spoorbuurt, is benoemd de beer N. Zwart- hoed van Volendam. Zitting van Vrijdag 22 Mei 1931. DE GEVOLGEN VAN DE AANWENDING VAN PIEKS ECZEEMZALF. De 58-jarige heer Joh. Jac. P., koopman te Hilver sum, verscheen als verdachte voor den kantonrech ter ter zake het onbevoegd uitoefenen der genees kunde. gepleegd te Bergen op 18 Maart jl. Aldaar i< woonachtig mej. J. M. S., huisvrouw K.. die al reeds geruimen tijd lijdende was aan eczeem en werd behandeld door een plaatselijken geneesheer Dr. van Gelder, arts aldaar. Aangezien echter de patiënt niet scheen te voldoen aan het conditio sine qua non tot herstel, dat zij niet in aanraking kwam met water, maakte de genezing weinig vorderingen en wendde zij zich op advies van welwillende kennis sen. die steeds kwistig zijn met goeden raad. zich tot gezegden heer P., den uitvinder van de vermaarde Pieks eczeemzalf. welke heer weldra verscheen ten haten woonhusze, een onderzoek instelde en haar daarop overhandigde een doos van zijn voortreffelijk smèersel tegen voldoening van den kostenden prijs, zijnde f2.75. Overeenkomstig de gebruiksaanwijzing ging de lij- deres te werk, evenwel met een ontstellen'! resultaat, daar de uitslag zich nu openbaarde over het gansche lichaam en haar handen en armen opzwollen. De arme vrouw schroomde aanvankelijk de hulp in te roepen van haar huisarts, doch ten slotte durfde zij niet langer te talmen met dit consult en verscheen zij voor den dokter met een uiterlijk, dat den dokter verbaasd deed uitroepen: Maar juffr. K., wat ziet u er uit. wat is er met u gebeurd? Het eczeem bleek echter zulk een omvang te hebben genomen, dat :1e geneesheer onmachtig was haar als loopende patiënt te behandelen, weshalve hij haar met een collegiaal schrijven zond naar Dr. v. d. Sluis( specialist voor huidziekten te Alkmaar, die echter het geval ernstig genoeg achtte om opneming in een ziekenhuis te ge lasten. Als gevolg van deze behandeling genas de aandoe ning in zooverre, dat de juffrouw weer haar gewone bezigheden kon verrichten, doch geheel genezen was yB& Prijsopgaaf en zichtzending franco op aanvraag. Gedurende 2 Pinksterdagen zij ook thans nog niet, voornamelijk omdat zij niet voldoen kon aan de voorwaarde niet met water in aanraking te komen. Door den heer P. werd pertinent ontkend, dat hij eenige geneeskundige handeling had verricht. Hij had getuige alleen tegen voldoening van f 2.75 uitge reikt een doos van de door hem uitgevonden zalf en haar later ook niet den raad gegeven met het ge bruik door te gaan. Voigens uitdrukkelijk verlangen van den kanton rechter werd door den Griffier voorgelezen een sta pel brieven, pl.m. 27 in getal, uit alle oorden des lands, van dankbare cliënten, van den heer P., din zelf, of wier familieleden door het gebruik van Pieks eczeemzalf radicaal waren genezen. Waar het echter in 't belang van het onderzoek noodig werd geacht ook den specialist Dr. v. d. Sluis als getuige deskundige te hooren. gelastte de Kan tonrechter schorsing der zaak en hervatting van het onderzoek op Vrijdag 29 Mei. dus a.s week. DE VOORNAAMSTE ACTEUR VERSCHEEN BIJ DE TWEEDE VOORSTELLING NIET TEN TOONEELE. De vorige week behandelde de Kantonrechter een overtreding der Motor- en Rij wiel wet contra den 35- jarigen uitvoerder Carolus A. uit Wijk aan Zee en Duin. welke heer op 7 April te Limmon door den bri- j gadier De Groot en een collega was aangetroffen, rij- dende op een Simplex, niet voorzien van twee onaf hankelijk van elkander krachtig werkende remmen. Bovendien ontbrak hem een geldig rijbewijs. De heer A. ontwikkelde toen echter met een benijdenswaar- dige flux de bouche zooveel bezwaren, dat liet noodig was om den verbalisant te hooren. Deze politie ambtenaar was thans ook behoorlijk present, doch verdachte schitterde door afwezigheid, wat ons ten zeerste bedroefde, daar de heer V onder veel meer ook had beloofd, bij deze gelegenheid ook ecnigo onjuistheden in ons verslag recht te zetten. De verbalisant had nu alleen het woord en ver klaarde dat de handrem absoluut waardeloos was, daar niet alleen de handle doch ook de draad ont brak. De Kantonrechter wist nu genoeg en maakte een passend slot aan deze onvolledige syniphonie door den afwezigen heer Carolus bij verstek te veroordee- len tot 2 maal f 10 boete of 2 maal 10 dagen. Misschien lokt het hem nu wel aan. om in verzet te komen! WAT EEN EERZAMEN BROODBAKKER HEDEN TEN DAGE KAN OVERKOMEN. Met een gemiddelde snelheid van i kilometer per uur, die ongetwijfeld de veiligheid van het verkeer niet in gevaar zal brengen, sukkelde op 11 Mei de 61-jarige bakkerspatroon, dc heer Jac. B. met zijn bakkerswagen nabij Molenbuurt en Tosselsche hek geheel onbewust van het onheil dat bezig was te vol trekken. Hij had toch nauwiijks den Geestersingel be reikt of hij werd aangesproken door een buiten adem geloopen heer. die hem mededeelde tot het corps der gemeentepolitie te behooren en hem. onder uitreiking van hef gebruikelijke receptje, mededeeling deed. dat onze bakker niet zijn brood magazijn op wielen links van den weg had gereden en zich dus aan een over treding had schuldig gemaakt. De goede man had nog de moeite genomen om in persoon te verschijnen. Hij werd door den kantonrechter overeenkomstig leeftijd en positie minzaam en vaderlijk behandeld en in de gelegenheid gesteld door betaling van 2 guldens boete, de hechtenis kon natuurlijk beschouwd worden al» een niets ter zake doende formaliteit, dc goede ver standhouding met mama Justitia weer te herstellen, MEN MOET ROEIEN MET RIEMEN DIE MEN HEEFT. I)e scheepsl>ouwer Dirk W. uit Noordsrhanvoude had zich als hoofd van hot bedrijf tc verantwoorden terzake het feit, dat hij op 20 Maart had doen wer ken met een acetyleen laschapparaat, dat niet aan de vereischten der veiligheidswet voldeed. s De heer W. erkende het feit, doch voerde als ver zachtende omstandigheid aan. dat tegenslag in zaken beletsel was geweest om zich ren aan dc eischen voldoende inrichting, die f 100 kost, nan tc schaffen. Thans echter, nu de 'zaken weer beter marcheerden, was dit verzuim hersteld. Ambtenaar en Kantonrechter begrepen de moeilijk heden, waarvoor een bedrijfsleider eens komt te staan, volkomen, en werd de straf dan ook beperkt tot slechts f5 boete of 5 dagen. ZONDAG 24 MEI. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Bergen. Oostcrweg 28. voorm. 10.15 uur, Ds. J. J. Ruijs. Groet (zaal van K. Peijs), nam. 7 uur, Ds. J. J. Ruijs. MAANDAG 25 MEI. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTEL Groet, voorm. 10& uur, Ds. J. J. Ruija.

Schager Courant | 1931 | | pagina 13