I Het drama in den kerktoren Woon- en Winkelhuis Fa. lootman Schoorl Actief Boekhouder een net Woonhuis, BERICHT. Marktberichten. Advertentiën. JOHAHNES GOUWENBERG, len Pinksterdag N. Niedorp I - Alcmaria II. N. Niedorp II - Alcmaria Junioren. N. Niedorp Adsp. - Alcmaria Adsp. B. Pinksterkermis DANSEN „Tropenadel", gereden over Moerbeek en Haringhuizen. In verband mei de Pinksterdagen zal de Schager Courant Dinsdag niet verschijnen. De Directie. De bekroningen van de inzendingen van de B.0.L1HJL Voor de verschillende inzendingen tulpen, narcissen, hyacinten en bijgoed heeft de jury thans de bekronin gen vastgesteld. Hieronder volgt de lijst van de. bekroningen met de nemen van de schenkers en van hen aan wie de be kroningen zijn verleend. Bronzen medaille: H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Juliana, Z.K.Ii. Prins Hendrik (eereprijzen) reap. toe gekend aan J. de Goede, Breezand; G. A. Preyde, Bree- zan en H, de Groot, Breezand. Groote gouden medaille: Gemeentebestuur Den Hel der, aan J. de Goede, Breezand Gemeentebestuur Anna Paulowna. aan A Kloosterman. Breezand; Kamer van Koophandel en Fabr. aan G. A. Preyde, Breezand. Verg. zllv. Lauwertak: Comité BOLTHA, aan Homan en Van Oosten, Breezand. Zllv. Beker: Fa. H. van Willigen, Den Helder, aan J. Onderwater en Co.. Breezand (grootste en beste inz. Hyacinthen); Economische Commissie, Den Helder, aan J. de Goede, Breezand. Kleine gouden medaille: Alg. Ver. v. Bl.cultuur, Haar lem, aan A van den eBrg Gz, Anna Paulowna; Alg. Ver. v. Bl.cultuur, Anna Paulowna, aan G. A, Preyde, Breezand; P. Wllms, Anna Paulowna, aan J. van den Berg Gz., Breezand; Dep. Den Helder Mij. v. Nijv. en Handel, aan J. de Goede, Breezand; Polder „Kocgras", aan E. Nieuwenhuijs, Koegras; Holl. Bloembollenhuis, Lisse, aan H. M. Ruysenaars, Breezand; N.V. Drukke rij v.h. C de Boer Jr., Den Helder, aan Homan en Van Oosten, Breezand; Copex, Exportbedrijf, Hillegom, aan J. Onderwater en Co., Breezand. Kunstvoorwerp: Noorder Kunatkring, Den Helder, aan B. Moolenaar en Zn., Breezand. Verg. zllv. plaq.: Jb. Neuvel, Anna Paulowna, aan C. P. Kuys, Anna Paulowna; Gemeente Winkel, aan M. A. Kolster. Breezand: Maarten Smit, Koegras, aan H. v. d. Berg en Zn., Breezand. Verg. zllv. medaille: Noorderbank, Alkmaar, aan P. J. Komen. Anna Paulowna: Orenstein en Koppel, Amster dam, aan A. v. d. Berg Gz. Anna Paulowna; Holl. Bloemb. Genootschap, afdeeling Anna Paulowna. nan P. van Kooten. Breezand; Gebr. Meyer, Den Helder, J. Onderwater en Ce., Breezand; Ned. Mlddcnstands- bank. Den Helder, ann J Onderwater en Co., Breezand; A. M. Engelmann, Den Helder, aan H. M. Ruysenaars. Breezand; Kamer van Koophandel. Alkmaar, aan J. On derwater en Co „Breezand; M. A. Grunwald en Zn., Den Helder, aan H. M. Ruysenaars. Breezand; Lissensche Kistenfabriek. Lisse. aan G. A. Preyde, Breezand; Ver. v Oud-leerl Tulnbouwwintercursus, Breezand. aan Ho man en Van Oosten. Breezand; Stoomwasscherij „Den Helder", aan De Wilde en Essenveld, Breezand; Gebr. Boerman. Breezand, aan E P. Zwager, Breezand; Jb. Borst, Breezand. aan J. Onderwater en Co., Breezand: H. Brons Jr. Rotterdam, aan J. Onderwater en Co., Breezand; J. Vlaming. Anna Paulowna, aan B. Moole naar en Zn., Breezand: C. de Moor, Schagerbrug, aan E, P. Zwager, Breezand: Mlddenstandsvereen. Anna Paulowna, nan Gebr. Zandbergen. Breez.: Roterdamsche Bank. Den Helder, aan De Graaf Gerharda, Lisse; Grondbedr. A. v. d. Berg c.s. Anna Paulowna, aan B. Moolenaar en Zn., Breezand; Lissensche Kistenfabriek, Lisse, aan J. Onderwater en Co., Breezand; J. W. J. Sehreuder, Den Helder, aan J. de Goede, Breezand; G. Wesseling, Sassenhrim, aan Den Wilde en Essenveld, Breezand; A. Hulberts, Breezand, aan A van den Berg, Anna Paulowna; R.K. Boerenleenbank, Anna Paulowna. G. L. Elfrln ,Anna Paulowna. Gebr. van Trlgt. Hille- ogm. aan Homan cn van Oosten, Breezand; N.V. L. v. Staalduljnen Jr., 's Gravenhagc. nan H. van den Berg, Anna Paulowna; Lissensche Kistenfabriek, Lisse, aan E. Niouwcnhuts, Lisse; R.K. Winkel.ver. De Hanze. Den Helder, aan F. Nysscn. Breezand; N.V Landbouw-Kant. Alkmaar, aan P. J. Koomen. Anna Paulowna. Zilv. medaille, extra: Mij. v. Nijverheid en Handel. Haarlem, aan J. de Goede, Breezand; idem aan Gebr. Lubbert, Breezand. Zilv. medaille: Kamer, van Koophandel, Alkmaar (3 stuks) resp. aan M. A. Kolster. Breezand, H. van den Berg en Zn.. Breezand en A. van den Berg Gz„ Anna Paulowna; Alg. V. V. V., 's Gravenhage, aan H. de Groot. Breezand; A. W. Arntz, voorz. K. v. K„ Alkmaar, aan H. de Groot. Breezand; Alg. Winkellersver.. Den Helder, aan E. Komen, Breezand: Coop. Bloemb.vell.- vcr. Anna Paulowna. nan A. Moerel, Breezand: V.V.V. Held. Belang, Den Helder, nan G. A Preyde. Breezand: A. v. d. Berg. Anna Paulowna, aan H. van den Berg en Zn., Breezand; .T. Jonker, Breezand, aan E. Wllms. Anna Paulowna; H. J. en H. Naastepad. Anna Paulowna. aan Gebrs. Zandbergen. Breezand; Adr. Borst. Breezand. aan Jb. Rozenbroek. Anna Paulowna; Coop. Land- en Tuinb.nank.ver. Breezand. aan P. de Haas, Breezand; J. Leyen, Breezand. aan B. Moolenaar en Zn., Breezand, W. van Blezen. Sassenhclm. aan H. M. Ruysenaars. Breezand. Grootste gouden medaille. Inzending G. A„ Preyde voor de meest uitgebreide collectie bolgewassen, waar mede tevens de beste reclame gemankt wordt voor het gebruik van bolgewassen in den tuin. Groote gouden medaille. J de Goede voor wlldbeplan- tlng vroege tulpen met speciale prijs in den vorm van zllv. beker voor beste inzending bijgoed. De officicele uitreiking dezer bekroningen heeft plaats Zaterdag 30 Mei op het Stadhuis te Den Helder. Ministercrisis in België. Na een rumoerige Kamerzitting Donderdag middag de regeering haar ontslag Ingediend. Nadat Donderdag de Belgische Kamer een rumoerige zitting had doorgemaakt, waarbij het af en toe tot hef tige woordenwisseling kwam en do socialisten en vele liberalen het aftreden van den minister-president Jas- par. haddon geëischt. heeft het Kabinet-Jasper inderdaad na afloop dezer zitting zijn ontslag bij den koning in gediend. Onder de leden der regeering was ook de pas benoem de liberale minister Bovessc. die 's ochtends was geïn stalleerd en 's middags zijn ontslag al weer nam. Een ééndaags-mlnister dus. Het aftreden der regeering is nog vrij onverwachts gekomen. Wel hadden zloh dc laatste week donkere wol ken aan het politieke zwerk saamgepakt, maar later scheen de lucht toch weer wat opgeklaard. Het kabinet steunde op een coalitie tusschen katho lieken en liberalen, Is vijf Jaar aan het bewind geweest en heeft groote verdiensten voor het landsbelang gehad, o.a. door do stabillsecrlng van de Belgische frank. Door do vervlaamschlng der unlvorsiteit van Gent had zij een begin gemaakt met de regeling van het taalvraagstuk, die echter den Vlamingen niet ver genoeg ging, zoodat de vorwachte pacificatie uitbleef. De Vlamingen toch bleven het kabinet lapwerk verwijten en clschten een algeheele hervorming in hun geest. Koning Albert heeft gisterochtend ten palelze achter eenvolgens Poncelet, den voorzitter van de Kamer, als- medo Renkin, Vandervelde, Devèze, de leiders van de katholieke, socialistische en liberale Kamergroepen, alle oud-miniaters. ontvangen. Na zijn bezoek aan den Ko ning verklaarde Renkin dat naar zijn oordcel de orlsls nog wel eenigen tijd zal duren. Voortzetting van het getuigenverhoor. Incident tusschen den verdediger en de Rechtbank. In de voortgezette behandeling van de zaak tegen den leidekkerspatroon G. J. M,, verdacht van moord, geploegd in den koepel van de Majellakerk te Am sterdam, werd gistermorgen eerst, het personeel van de pastorie gehoord, waarbij wordt nagegaan of ver dachte al dan niet boven in den toren zou kunnen zijn geweest. Dc koster verklaarde, dat toen hij den verdachte zag, hij den indruk had, dat deze niet boven in den toren was geweest, omdat hij een jekker met bont kraag aan had, en geen werkkleeding. Op een vraag van mr. Hulsman antwoordt getuige, dat dit niet be- teekent dat verdachte niet boven was geweest. Men kon ook in den toren komen zonder zijn kleeren vuil te maken. Het incident. Mr. Kokosky maakt zich boos. De verdediger, mr. Kokosky, eischt met stemverhef fing, dat deze verklaring letterlijk in het proces-ver- baal der verhooren worde opgenomen. Hij meent dat hij in de verdediging belemmerd wordt door de wijze van ondervraging door een der rechters. De voorzitter: 1" is volkomen om niets opgestoven. Mr. Kokosky: Ik maak den president geen enkel verwijt, wel den rechter, die zóó ondervraagt dat al les wat in het voordcel van den verdachte is, lang zamerhand zóó gedraaid wordt, dat het in zijn na doel komt. Als het zoo doorgaat, zal ik de verdedi ging moeten neerleggen. Het, gaat er om, aldus pl., of de getuige nu nog den indruk heeft dat verdachte niet boven was geweest. ij het verhoor van de volgende getuige stond mr. Kokosky op, pakte zijn stukken bijeen en ging er weer hij zitten in een zoodanige houding, dat men duidelijk kon zien, dat hij voor het verhandelde geen belang stelling meer had. Op elke vraag van den president of hij I is te vragen had, antwoordde hij ontkennend. De verdachte stond eindelijk op en vroeg den pre sident, waarom meneer Kokosky boos was. Ik heb zoo geen verdediger meer, zeide hij. De president: Wel neen, meneer Kokosky is niet meer hoos, nietwaar, mijnheer de verdediger? Mr. Kokosky verzoekt de rechtbank hem in raad- Kamer gelegenheid te geven de aangelegenheid te bespreken. De Rechtbank staat dit toe. Terugkeerende van de raadskamer, hervat mr. Ko kosky dc verdediging. Het verhoor der deskundigen. Daarna werd gehoord de deskundige dr. J. P. Hulst, die op 11 November jl. het. lijk van A. heeft onderzocht. Deze getuige verklaarde, dat de schedel van den verslagene zeer veel breuken en barsten vertoonde, vooral in den linkcrslaaphoek. Merkwaar dig was daarbij, dat geen enkel ander orgaan van den verslagene gewond was. Dit maakte het niet waarschijnlijk, dat A. gevallen is. Bovendien werden de hrilleglazen en andere breekbare voorwerpen on beschadigd in de kleeren van den verslagene aan getroffen. Onze conclusie was. aldus getuige, dat de verwon dingen niet konden veroorzaakt zijn door een val van ecnige hoogte, doch slechts door verschillende slagen met een hard voorwerp. Uit de rangschikking der gevonden bloedsporen valt af te leiden, dat A. wel degelijk is neergeslagen met een zwaar en hard voorwerp. Ook de gerechtelijke geneeskundige dr. Hammer, die mede de lijkschouwing heeft verricht, verklaart, dat de aard van het gevonden letsel uitsluit, dat dit door een val zoude zijn veroorzaakt. Uit de bloedspatten, op den koepel gevonden, leidt dr. Ilammer af. dat na den eersten slag, die de meer oppervlakkige huid wonden had teweeg gebracht, nog meer en meer krachtige slagen toegebracht zijn, die de schedelbreuken rechts en links hebben veroor zaakt. Dat noch nan de ledematen, noch aan de weeke deelen van het lichaam eenig ander letsel is gevonden, is een zeer sterk argument tegen de hy pothese van een val, ook omdat de ruimte zeer nauw is en daar allerlei uitstekende harde voorwer pen lagen. Daarna is gepauzeerd. Brief tusschen boterhammen. Getuige Ender is destijds met verdachte gedeti neerd geweest in het Huis van Bewaring te Amster dam. Zij hadden eldaar daar even gesproken en ge tuige had verdachte verzocht bij hem later in be trekking te mogen komen. Getuige had twee maal tusschen boterhammen briefjes van verdachte ont vangen. Hierin beloofde verdachte ann getuige een goede toekomst, wanneer hij zou willen verklaren met verdachte op 29 Maart van elf uur tot half twaalf te hebben staan praten in de omgeving van de Majellakerk. Er was bij het briefje een teeke- ning, die verduidelijkte hetgeen getuige zou moeten voorgeven op den toren te hebben gezien. President: Wat zegt u hiervan, verdachte? Verdachte: Ik heb die briefjes geschreven, maar meende dat getuige een van de twee werklieden was, met wie ik daar inderdaad heb staan praten. Toen bleek dat getuige dit niet was, heb ik verzocht een oproep in de kranten te plaatsen. President: Als getuige aan het verzoek wilde vol doen, moest hij vijf keer op de deur van uw cel klop pen; hij moest de briefjes heel klein verscheuren en in zijn ton gooien. Verdachte: Ik dacht dat getuige een van de twee mannen was met wie ik heb staan praten. Ik moest wel briefjes schrijven, want op de luchtplaats van het Huis van Bewaring konden wij niet praten. President: Daar is die luchtplaats ook niet voor, wel het kabinet, van den rechtercommissaris, maar daar zwijgt u. Verdachte: Ik dacht dat men daar alleen zocht naar bewijzen tegen mij. Getuige Hampé, de knecht, op wien later een com pagnons-verzekering zou worden gesloten, verklaarde, dat toen de verzekering niet kon worden aangegaan, werd de verhouding van verdachte minder vriende lijk. Getuige doet verder een omstandig verhaal van de verhouding, die er tusschen hem en verdachte had bestaan. De leidekker Koch, voor deze zitting uit Duitsch- land gekomen, heeft destijds voor verdachte gewerkt, o.a. op een werk te Oisterhout. Daar was op het werk wel eens het ongeluk met Arkenhout ter sprake ge bracht, en somtijds werden voor verdachte bezwaren de dingen gezegd. Ook getuige Kerseboom was daar bij tegenwoordig. Getuige Koch had wel eens met den verdachte over de uitbetaling van de compagnonsver zekering gesproken en daarbij het bedrag, vijftig dui zend gulden, genoemd. Verdachte had hem verbeterd, door te zeggen, dat het maar vijf duizend gulden was. Verdachte kon zich niet herinneren ooit met den getuige over die verzekering te hebben gesproken. Getuige Stoempc is later, voor een ander werk, met verdachte op den koepel van de Majellakerk geweest. Verdachte had hem toen aangewezen, waar Arken bout was gevallen. Rechter mr. Smits; Hoe was verdachte toen ge kleed? Getuige: In gewone kleeding. Rechter: Moest hij zich afborstelen toen hij weer beneden was? Of was hij niet vuil geworden? Getuige: Dat was niet noodig. Rechter: Kon verdachte alleen den toren beklim men, of hebt u hem moeten helpen? Getuige: Het was niet noodig hem te helpen. Aan het einde van het getuigenverhoor stolt de pre sident den verdachte opnieuw vragen. Verdachte blijft zijn onschuld volhouden. President: U begrijpt dat er een zware verdenking op u rust Verdachte: Ik ben onschuldig. De zitting wordt daarna verdaagd tot Zaterdagmor gen negen uur, voor het houden van requisitoir en pleidooi. het daar sinds Donderdag gelegen. In het gras wezen sporen op een worsteling. Het lijk is vervoerd naar het Pathologisch Instituut ten behoeve van het gerechtelijk onderzoek en vaststel, ling van de doodsoorzaak. Een onderzoek met politie- honden leverde geen resultaat op, daar door den aan houdenden regen alle sporen zijn uitgewlscht. Omtrent de beweegredenen tast men in het duister. Intusschen is de indentiteit van de vrouw vastgesteld. TWEEDE KAMER WIJZIGING DRANKWET. Do Tweede Kamer heeft gistermiddag de debatten over het wetsontwerp tot wijziging van de Drankwet be ëindigd. De eindstemming zal gehouden worden op een nader te bepalen dag. PACHTERS. DIE HUN LAND WILLEN KOOPEN. Vervolgens heeft de Kamer een aanvang gemaakt met de behandeling van het initiatief-ontwerp van den heer Floris Vos, strekkend tot wijziging van een artikel van de registratiewet. De heer Vos wil namelijk huurden van landelijke eigendommen bij verkoop van den door hen gehuurden grond een voorsprong geven door bepalen, dat de huurder die den ten minste een Jaar door hem gebruikten grond koopt, vrijgesteld zal zijn van het recht van overdracht. Over het algemeen stond de Kamer sympathiek tegenover de gedachte, die aan het ontwerp ten grondslag ligt, ofschoon er ook tegen standers waren, die hot een bezwaar vonden, dat men niet weet., hoe de regeering er tegenover staat en ont duiking van schijn-contracten verwachten. De heer Vos zelf wees op het groote belang van het voorstel voor den landbouw, waardoor het past in het kader van de regeeringscrisisvoorstellen. Thans pleegt] de pachter ln het jaar voor den verkoop roofbouw. Tenslotte zette de heer Vos zijn voorstel ln een motii om, die voldoende gesteund werd en waarover op 3 Juni] gestemd zal worden. UIT ONZE OOST. HOE DE SUMATRA OP EEN RIT LIEP. Het schip groote schade opgeloopen. Waterdichte schotten voorkomen een co- tastrophe. Aneta seint uit Soerabaja: Hr. Ms. „Sumatra" is te Soerabaja teruggekeerd, fn persgesprekken werd een nader relaas gegeven omtrent het vastloopcn van den kruiser. Het onge val geschiedde toen het schip een vaart van 12 mijl had. De kapitein ter Zee Van Reede had juist het commando van den officier van de wacht even over genomen en gaf, daar het schip de Witte Rots te dicht naderde, bevel meer naar stuurboord te koer sen. De kaart gaf aan dat het op deze plaats 30 Meter diep was en van een rif was geen sprake. Ook de uitkijk had het rif niet gezien, tot men er plotseling op stootte. Boven het rif bleek ongeveer 2.90 M. water te staan. Het schip had 5K diepgang en werd bij het vastloopen over een lengte van 40 meter geboeid. De dubbele bodem scheurde hij den boeg, waardoor het zeewater de watertank binnendrong. De zij schotten werden uiteengewrongen. Een catastrophe werd echter voorkomen door de waterdichte schotten. De bodem van den kruiser moet danig ontzet zijn. Des avonds 11 uur werd geprobeerd bij den hoogsteij waterstand het schip vrij te krijgen door het lossen van kanonschoten, waarbij men rekende op de zware schokken welke het schip bij het losbranden krijgt. Deze methode bleek echter nutteloos en eenzelfde poging welke later werd herhaald bleef evenzeer zon der resultaat. Lugubere vondst. Het lijk van een vermoorde vrouw in een sloot gevonden. Uit Utreaht wordt gemeld: Een zeventienjarige jongen, werkzaam op het land van zijn vader gelegen aan het Merwedekanaal, ont dekte ln den namidd8g ln het gras aan het kanaal het lldhaam van een vrouw, die reeds overleden bleek te zijn. Hij waarschuwde zijn vader. De politie werd op de hoogte gebracht en spoedig arriveerden de hoofd- commlsarls, de heer D. Schuitemaker, en de chef van de recherche. Tijdens het onderzoek arriveerden nog Jhr. Greven, subsituut-officier van justitie en prof. Jos- selln de Jong, voor de gerechtelijke sectie. Het lijk lag met de voeten bijna in het kanaal en was van den dijk af zeer moeilijk te zien, Vermoedelijk heeft EIERVEILING SCHAGEN, 21 Mei. Aangevoerd 164657 kipeieren, 52—54 Kg. f 3.30—3.40, 55—57 Kg. f 3.40—3.70, 5&—60 Kg. f 3.60—3.90, 61—63 Kg. f 3.804.20, 6467 Kg. f 4.204.40, ongewogen wit f 3.203.80, ongewogen bruin f 3.704.20, klein f 3—3.20, 8132 eendeieren f 3.50—3.70, 29 kalkocneieren f 8.60—12. HOORN, 21 Mei. 15 stapels kleine fabrieltskaas f 32, 4 stapels kleine boerenkaas f 34, 2 stapels boeren comm. kaas f 33.50, Aanvoer 21 stapels, wegende 37756 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 22 Mei. Aardbeien per doos f 0,19—0.61, andijvie f 2.60—8.50, bloemkool I f 19—32, II f 10-18, kropsla f 4.80—9, knol- selderie f 1.40—3, komkommers f 10—21 per 100 stuks, asperges f 29—53, prei f 6.20—8.20, rabarbc-r f 1—6, raap stelen f 0.50—1.70, radijs f 1.10—5.60, selderie f 2.60—J 8.20, wortelen f 8—19.10 per 100 bos, postelein per dub', bak 1226 ct., peulen f 5056, dubbele sperciebooneL f 56—59, tomaten f 22—45, per 100 pond. spinazie f li] per dubb. bak, uien f 5.307.90 per 100 Kg. ALKMAAR, 22 Mei. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 390 H.L.'s aangevoerd als: 146 H.L. tarwe f 4,50—8.25, 30 H.L. gerst chev. f 6.50—7. 69 H.L. haver f C.50—7.25, 57 H.L. boonen, w.o. paardeboonen f 8, bruine boonen f 8—18, citroenboonen f 16—18, duivenboonen f 14, witte boonen f 16,-23, 5 H.L. geel mosterdzaad f 18, 7 H.L. karwijzaad f 2226, 20 H.L. blauwmaanzaad f 36. 56 H.L. erwten, w.o. groene erwten kleine f 58.25, grauwe erw ten f 30 alles per 100 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 22 Mei. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 64 stapels, wegende 143000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: 49 stapels kleine f 33, 4 Stapels Commissie f 29.50, Boerenkaas: 6 stapels kleine f 33, 5 stapels commissie f 33. Alles met rijksmerk. Handel matig. AMSTERDAM, 22 Mei 1931. Aardappelen. Bericht v. d. mak. Jac. Knoop. Zeeuwsche bonten f 6—7.50, id. blauwen f 6—7, ld. bravo's f 5—6. id. Roodstar f 4.75—5 25. id. klei-industriei f 4.75—5, id. eigenheimers f 5—5,25, ld blauwe poters] f 3.754. id. bonte poters f 3.754, id. Bevelanders f 4.7! 5—, Vlaamsche klei-industrles f 4.50—5, id. eigenheimer! f 5—5.25, ld Roodstar f 4.75—5.25, Duitsche industrie] f 4.50—5, IJ polder bravo's f 5—6. id. Roodstar f 4.75—5, id. Bevelanders f 4.75—5, Noord-Holl. Roode Star f 4.50 —5 per H.L.; Winter Malta f 18—20, Zomer malta f —30 per 100 Kg., Friesdheborgers f 55.25 per H.L. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Neeltje Bronder, oud 55 jaren, echtgenoo- te van Klaas Kos. POLITIE. Verloren: 2 koopmanskielen, een boekentasch. Achtergebleven: een kalf, een schaap. N. NIEDORP. Zondag wacht den voetballiefhebbers in onze omgeving een Interessante dag. Dan komt Alcmaria Victrix met drie elftallen naar Nieuwe Niedorp om tegen drie N.V.V. elftallen te spelen. Deze ontmoeting geldt tevens voor de door N.V.V. uitgeschreven nederlaagwedstrijden, waar aan o.a. Uitgeest, D.T.S. I, Assendelft I, West Frisia X en andere deelnemen. Vragen van Kamerleden. Do amteeuurensalariflaen. En de conjunc tuur-daling. Het Tweede Kamerlid de heer Braat heeft den minis ter van Financiën de volgende vraag gesteld: Ia de minister bereid, mede te deelen, of door hem reeds maatregelen genomen worden om de salarissen van de ambtenaren hier to lande ln overeenstemming te brengen met de algemeene oonjunctuursdallng en de daaruit voortvloeiende daling van de prijzen der levens middelen. De ZuMerreewerken. Moet de dijk vol tooid worden? Het Tweedo Kamerlid do heer Llngbeek heeft den mi nister van Waterstaat de volgende vraag gesteld: Acht de minister het niet gewenscht, na de verschij ning ln de jongste dagen van eenlge belangrijke artikelen in do bladen betreffende de Zuiderzeewerken, dat zoo wol met het oog op de verantwoordelijkheid der regee ring en volksvertegenwoordiging als tot geruststelling der natie worde overgegaan tot insteling van een on partijdige deskundige commissie van onderzoek, die zal hebben na te gaan of het wel gewenscht ia, met do af sluiting van de Zuiderzee door middel van den reeds voor een deel tot stand gebrachten dijk nu reeds ten einde toe door te gaan? EERSTE VROEGE AARDAPPELEN. Uit Hoorn, 22 Mei. Aan de markt der Coop. V illngsvereen. „De Zuiderkogge" te Hem (N.H.), zijn deze week de eerste vroege aardappelea aangevoerd. Heden overleed tot onze die pe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. onze lieve Man, Vader, Behuwdvader en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 65 jaren. De plechtige Uitvaartdienst zal plaats hebben in de Paro chiekerk van de H. Christofo- rus te Schagen. op Dinsdag 26 Mei a.s. ten 9.30 uur. waarna de begrafenis op het R.K. Kerk hof alhier. Mevr. de Wed. G, C. GOU WENBERG—Koelman, en Kinderen. Schagen. 23 Mei 1931. te Nieuwe Niedorp Aanvang 12 uur (N.T.). Nieuwe Niedorp. op 2.4, 25 en 26 Mei 1931. Café „De Roode Eenhoorn", Gedurende de geheele kermis ge legenheid tot op buitengewoon dansorkest, iets nieuws voor N. Niedorp, van Gebr. v. Meurs. Maandagmiddag: VRIJ BAL. Des avonds opvoering van door de Tooneelvereeniging Midden-Beemster. Aanvang half negen (N.T.). Entrée 75 ct., alles inbegrepen. Dinsdag: VRIJ BAL. Beleefd aanbevelend, H. J. KOSSEN. TE KOOP; a f2.25 de zak van 35 K.G., bij Jb. BAKKER Gz., Langereis, Nieuwe Niedorp. TE HUUR, l.aagzijde, Schagen, Br. onder letter WW. Bur. van dit blad. Wegens afsluiting van den weg te Barsingerhorn, wordt de busdienst Winkel Schagen, vanai 26 MEI tol nadere aankondiging gevraagd, liefst met Handclscursus voor boi houden en eenigzins met den ham bekend. Wegens bijzondere omsta digheden direct in dienst te trede*. Brieven franco onder No. 1688, Bureau van dit blad Wegens vertrek te koop: aan de Stationsweg te Schagen, van alle gemakken voorzien. Te bevragf bij den bewoner F. Wester of C. Wcster, Laan.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6