SPORT Rotterdamsch Pinkstervoetbal. Voorzitter leest voor hoe men dit fonds denkt te vormen en het reglement op het beheer van deze gelden. Wanneer één bank haar verplichtingen in deze tij den niet zou kunnen nakomen, b.v. doordat de goede ren, waarop gelden als hypotheek zijn verstrekt, bij verkoop veel minder opbrengen, dan zouden aUe ban ken in het geheele dand daar schade van ondervinden. Voorzitter vindt het dan ook een heel sympathiek voorstel, waarmee de vergadering het eens is. Bij de rondvraag zegt de heer Van der Meer niets te vragen te hebben, dat rechtstreeks in verband staat met de bank. Hij wilde echter gebruik maken van de gelegenheid dat er zooveel menschen, die die van ver- sohillende vereenlgingen lid zijn, bij elkaar zijn om te wijzen op de hechte treinverbindingen (spreker had er nog bij kunnen voegen postverbindingen corr.) die vooral Breezand bij de nieuwe dienstregeling heeft ge kregen en hen op te wekken om te trachten daarin verbetering te krijgen. Voorzitter zegt toe, dat men probeeren zal of in deze wat te doen valt en sluit daarna de vergadering met den wensch, dat de volgende algemeene vergadering onder beduidend gunstiger economische omstandighe den mag worden gehouden Verldeaing Hoofdingelanden. Bij de Zaterdag J.l. gehouden verkiezing van twee hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder zijn de heeren A. v. d. Berg en A de Graaf, die 1 Juli a.s. zouden moeten aftreden, met het totaal aantal uitge brachte stemmen (40) herkozen. Politie. Gevonden: een ketting. Aan komen loopen: een bokje. BREEZAND. Be bollenvelden van Breezand ook ln het buitenland bekend. Dezer dagen kregen wij een VI aam se h tijdschrift voor toerisme te zien, waarin een artikel, gewijd aan de bollencultuur van Breezand, was opgenomen. HAREN KARSPEL Het bouwen van een hnrgerwoonhuis met kantoor voor den heer A. Kistemaker alhier, is opgedragen voor het timmerwerk aan den heer H. de Vries te Kal verdijk en het metselwerk aan den heer J. Ruis alhier. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze ge meente al meer uit. De verloopen week werden reeds 3 gevallen ter 'erretarie aangegeven. DIRKSHORX. Den 23sten Mei had plaats de laatste les van den Moe dercursus, alhier gegeven door zuster Nieuwpoort uit Alkmaar. In deze les werden lichtbeelden vertoond, be trekking hebbende op het gegeven onderwijs. In do pauze bood Mej. Molenaar in een keurige toe spraak de docents een paar fraaie geschenken aan na mens de cursisten, als blijk van waardeering van de genoten lessen. Hieruit en ook reeds uit het getrouw bijwonen der lessen meende de Voorzitter van Het Witte Kruis te mogen opmaken, dat het onderwijs van Zr. Nieuwpoort door de dames zeer op prijs werd gesteld en dus wel vruchtdragend zou blijken te zijn. Tevens betuigde h|j den dank van het bestuur voor de betoonde bereidwilligheid bij de regeling der lesuren. Zuster Nieuwpoort dankte hartelijk voor de cadeaux, maar meer nog voor de ambitie en den prettigen om gang met de dames en tevens voor de steeds vriende lijke ontvangst ten huize der familie Wartenhorst K 0 E G R A S JULXAN ADORP. Door den heer Jac. van der Haag alhier, werd in den Wieringermeerpolder een ballonnetje gevonden met een daaraan bevestigde label waarop het verzoek om deze aan het op de kaart aangegeven adres terug te willen zenden onder vermelding van vindplaats en adres. Het ballonnetje is afkomstig van een ballonconcours uit Vlile de Croix, France (Nord) en gemerkt no. 306. In do eerstvolgende vergadering van den gemeente raad van Den Helder komt ook aan de orde de benoe ming van een hoofd voor de O. L. school no. 1 alhier. Op de voordracht kemt als no. 1 voor: I. J. Schroevers. hoofd der O. L. School te Oude Nledorp, en als no. 2 A. Hoekstra, onderwijzer te Hattum. W I E n I N G E X De uilslag der lijsinummering voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing alhier is als volgt: 1. S.D.A.P., 2. R. K., 3. V. D., 4. Anti-Rev., 5. D. E. T. V. (Visschersvereeniging). De Mandolinevereeniging O.K.K., alhier, direc teur de heer P. Jongkind, behaalde op j.l. Maandag 2en Pinksterdag, op liet concours tc Baarn een len prijs in de eerste afdecling. Succesnleuws. De jaarvergadering van de voetbalvereeniging Suc ces, zal worden gehouden op lieden, Woensdagavond, ir. Concordia. DEN OEVER. Aan belanghebbenden deelen wij mede. dat vanwege de arbeidsbeurs de volgends gegevens verstrekt zijn. In de eerste plaats dat er voor half Juni beslist geen ar beiden» worden aangenomen, voor den Wieringermeer polder. Vervolgens zal overplaatsing van de Helde-Maat- schappij naar de grondverbetering, maatschappij vanaf heden niet meer plaats hebben. Gedurende de Pinksterdagen hebben wederom, velen een bezoek gebracht aan ons schiereiland, voornamelijk wat betreft de Zuiderzeewerken. In het bijzonder gold dit den Wieringermeerpolder. Opgemerkt dient daarbij, dat de gebroeders Kaan hun mooi ingerichte salonboot hiervoor gereserveerd hebben. Velen hebben een dank baar gebruik vnn deze gelegenheid om zoodoende hun belangstelling te kunnen toonen, wat op het gebied van droogmaking en in cutuur brenging van gronden, te zien was. Begunstigd door mooi zomerweder, gaf ds muziek vereniging „\po!loM Zaterdagavond een concert in de tent aan don Gasthulsweg Begrijpelijkerwijze was er een talrijk publiek aanwezig dat met belangstelling heeft ge luisterd naar de verschillende nummers die ten gehoore werden gebracht. En we kunnen dan ook niet anders eonstateeren dan dat dit concert ln alle opzichten goed ls geslaagd. ALKMAAR dalende geldmarkt, waaraan dc C. B. niet kan ontkomen Voor dadelijk opvraagbare gelden is de rente a 2V4 pet. eigenlijk nog hoog. Bij de C. B. is op het oogenblik een 90 miilioen door dc locale banken gedeponeerd cn slechts ongeveer 8 miüioen aan Boerenleenbanken uitgeleend. Om aan den eisch van liquiditeit te voldoen, kunnen de gedeponeerde gelden niet op langen termijn worden uit gezet en kan dus slechts een lage rente worden bedon gen. Geconstateerd werd, dat door de hooge rente welke de Boerenleenbanken voor spaargelden geven, velen onzer boerenleenbanken voor geldbelegging uitkiezen. Deze gelden komen ten slotte bij de Centrale Bank terecht Deze betaalt door haar gunstige positie dan ook nog een hooge rente, zoodat niet verwacht mag worden, dat tot herziening zal worden overgegaan. De geanimeerde vergadering werd met dank voor de prettige discussie gesloten. Z IJ P E KEINSMERBRUG. In den namiddag van den tweeden Pinksterdag is de landbouwschuur van den heer N. Hoebe aan den Westfrieschendijk, nabij Keinsmerbrug, door brand verwoest. In de schuur bevonden zich vrijwel alle voor het landbouwbedrijf benoodigdc werktui gen. Waar de bewoners der boerderij dien dag niet thuis waren, kon niets worden gered. De brand werd ontdekt door een passeerenden auto mobilist, die terstond de brandweer te Schagerbrug alarmeerde. De spuit was spoedig ter plaatse, waardoor de brand tot de schuur beperkt bleef. De oorzaak van den brand is niet bekend; verzeke ring dekt de schade. SINT .V A A RT E X Verloren: Een portemonnaie met geld. Inlichtingen ter Secretarie. T A N G E N DIJ K BROEK OP LANGENDIJK. Het Gemengd Koor „Halleluja", behaalde 2en Pink sterdag op het gehouden concours te Zaandam een len prijs met 3C2 punten, in de le afdeeling. Door het koor is het hoogste aantal punten behaald van het geheele concours. Voetbal. Vergadering van den Ring van Boerenleenbanken voor Alkmaar en ometreken. Zaterdag vergaderde deze Ring in het Landbouwhuia te Alkmaar onder voorzitterschap van den heer W. v. Slooton tc Hesrhugowaard, die er zijn genoegen over uitsprak, dat zoovelen waren opgekomen. Niet minder dan 14 banken waren vertegenwoordigd, terwijl mede aar.wezlg was de heer Hcndrikx. Ihspecteur der Cen trale Bank ten elr.de eventueel nadere toelichting te ge ven op de punten van de agenda der Centrale Bank. Na voorlezing der notulen door den heer S. Wagenaaf te Broek op Langendjjk. werd rekening en verantwoor ding gedaan, waaruit bleek, dat de ontvangsten f 96.33 de uitgaven f 48.20 hadden bedragen. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. de Geus te Koedijk. Behandeld werd daarna de agenda voor de vergadering der Centrale Bank. BIJ de voorstellen tot bestemming der winst bleek, dat deze rond f 269000 had bedragen, al- zoo minder dan het vorige Jaar en wel als gevolg van den lageren rentestand. Instemming werd betuigd met de instelling van een fonda voor bijzondere doe'elnden. Nog kwam ter sprake de verlaging van den rentestand. Er bleek uit, dat deze verlaging in de lijn ligt van een Een tweetal fraaie wedstrijden. Feyen- oordP.S.V. en FortunaXerxca. (Van onzen Sport-redacteur). De laatste jaren hebben we de niet onbegrijpelijke gewoonte om er met de feestdagen eens tusachenuJt te gaan, de neus eens buiten de deur te steken en te kij ken wat er zoo hier en daar op sportgebied voorvalt En wat is er dan sportiever dan dat Je je flets eens nakijkt en er eens een flink stuk op weg peddelt Wij hebben 't dit Jaar op Rotterdam aangehouden en 'daar was wel reden toe. Ten eerste lokte de kampi oenswedstrijd tusschen Feijenoord en P.S.V.. die Za terdag om half vijf gespeeld en ten tweede kon je de eerste Pinksterdag kiezen tusschen Excelsior-West Frisia en FortunaXerxes. Voor dat we u zullen voorzien van een uitvoerig ver slag als we deze regel neerpennen bekruipt ons de zin om het niet te doen gaan we eerst liever een praatje houden over de wedstrijden. FeijenoordP.S.V., 2—1. Deze match dan vond reeds Zaterdagmiddag plaats. Misschien dacht men dat dat velen beletten zou om er heen te gaan. maar in 't sportlef aangelegde Rotter dam. verlaat men fabriek en werkplaats om ln de zelfde werkkleedlng de tribunes te bevolken. Te be volken Ja, want met z'n enorme hoeveelheid staan plaatsen werd Spangen zoo volgepropt, dat men letter lijk over de hoofden had kunnen loopen. Op de 28.000 beschikbare plaatsen de Nieuwe Rotterdammer schrijft echter altijd 22.000 telt men slechts een dik ke drie duizend zitplaatsen. Toch heeft Sparta er een zeer goed tehuis aan; maar de huur die 6500 gulden 's jaar bedraagt, is ook geen kleinigheid! Eigenlijk typisch, dat evenals ln Amsterdam, de sterkste van de twee toonaangevende vereenlgingen een te kleine terreln-lnrichtinsr bezit. Ajax bergt er eeq dikke 12.000 en Blauw Wit 32.000. terwijl bij Sparta en Felienoord de cijfers zijn 28000 en 10.000. Feijenoord Is op "t oogenblik een plan aan 't beramen om ook een groot sportpark te bouwen. De gelden ontbreken vermoedelijk en daarbij komt dat Feijenoord van de gemeente eischt dat die er een bouwt, wat zelf zal Bruintje (in casu: Feijenoord) 't wel niet kunnen trekken. Nu dan. we stonden er dan met z'n 26.000 te wachten (de rest zat!) op den aanvang. Oud-minister Kan, zonder hoed natuurlijk, ontbrak ook niet op 't appel en z'n welgedaan glimlachend ge zicht toonde dat hij er ook zin In had. Feijenoord is anders rijkelijk duur. Een daalder be taalt men voor eerste rang d.w.z. staan langs de lengte zijde van 't veld en op de amphiteater er achter. Dan is Ajax nog goedkoop als dit ln 't Stadion f 1.50 voor Open zijvak neemt! We stonden toevallig tusschen een troepje Elndhove- naren in. Volgens hen waren er een dikke duizend mee gegaan uit de glocilampenstad. 't Was over 't geheel genomen een matige kampi oenswedstrijd. Toch Is er wel voortdurend op eerste klasse peil gespeeld en zoo nu en dan ging het er flink van langs en de peilschaal steeg boven het middel matige. Evenwel was de match lang zoo snel en zoo vinnig niet als AjaxP.S.V.. die we onlangs ln 't Sta dion zagen. Vooral de Elndhovenaars waren over 't geheel genomen een stuk minder dan toen en 't on weerstaanbare. snelle en open voorhoede-spel van hen was nu slechts gedaald tot een peuterig gedoe, dat zoo doorzichtig was van opzet, dat Dijke en Bul 't makke lijk afkonden. We hebben naar een oorzaak gezocht en hebben die gauw gevonden. P.S.V. n.1. miste Lommen op den rechtervleugel, de man die ln Amsterdam twee magnifieke voorzetten gaf. die beide een goal oplever den en op den linkervleugel stond Kees Visser, pas hersteld van een knie-operatie, die met een akelige voorzichtigheid speelde, geen doorzetter en geen schut ter was zooals hij voorheen placht te zijn en daar de Invaller voor Lommen. Hunting. die ln Amsterdam re serve-linksbuiten speelde, diens verrassende en over rompelende eigenschappen miste, is 't te begrijpen, dat behoudens gunstige periodes van uitzondering 't voor- hoedespel van P.S.V. minder sterk was dan anders. Goed was 't doorgaans nog wel, maar langzamerhand toen de achterhoede der thuisclub zich er op had inge steld. was 't uit en dat was de laatste twintig mi nuten het geval Jan van den Broek, die rechtsbinnen speelde, vonden we de beste Hij Is heel wa, steviger dan Van der Heij den. heeft een geweldig schot, en zal dus misschien weer herkozen worden als z'n debuut Donderdagavond a.s. (zie elders) ln 't Voorloopig Ned. Elftal voldoende is. In de Zuidelijke halflinie vonden we Paullssen de beste. Wat opviel van de Elndhovenaars was hun zeer goed kopwerk. Overigens maakte deze halflinie een ma tigen Indruk. De achterhoede bestaat uit twee robuste ('t heele stel Is trouwens van n«otl<t kallbe-!) en trap- vaste backs Van Run verdedigde weer met veel élan, maar waa minder dan anders. Hij trapte ons overigens veel te vaak over de lijn, wanneer bijv. iemand als Van Kol nog geplaatst zou hebben. Van ZeUl was een waardig partner, maar als deze knaap eens zdó zou spelen ln ons nationaal team en een zeker deel van onze pers wensch'. het tweetal P.S.V'ers er In zou ons 't hart Ineenkrimpen, want international Is hU nog lang niet. Maar in den strijd tegen Ajax hebben belde P.S.V.- 'ers weer wel een tijdlang buitengewoon staan te ver dedigen! Keeper Boumana, een Jongen van 19 Jaar. is heel goed en deze Jongeling die reeds enkele malen re serve voor 't Ned. elftal heeft gestaan, wordt misschien nog wel beter. Feijenoord heeft gewonnen. Maar heelemaal bevredigd heeft ons de ploeg niet. Genoten hebber, we van 'tver» "rukkeltjke samenspel van Pauwe Sr. en Vsn Heel. mee- geglunderd alt laatstgenoemde weer eens zoo Iets bui tengewoons liet zien. Maar de handen hebben we soms Ineengeslagen om de onbenullige manier waarop Feijen- oords binnentrio kansen om zeep bracht Eigenlijk was het binnentrio het eenlge deel der ploeg dat niet aan de verwachtingen voldeed. In de beide goals had het geen aandeel! In de Rotterdamsche voorhoede was 't spel in 't veld heel goed. Hendriks had z'n dag en had er een buiten gewone kijk op. Hij scoorde de winnende goal. Baren- dregt was technisch goed, maar is te langzaam. Van Heijzen, een jonge speler, die lnea recta uit Feijenoord 6 via 't derde in 't eerste terechtkwam, was niet onver dienstelijk. Groenendijk verdeelde 't spel goed, kon even als zijn handige buurman, Duijnhouwer, geen goal ma ken. Bas Pauvye deed nog niet mee, en dc N.R.C. meldde dat de dokter hem nog vier weken 't spelen heeft ver boden! Jaap, z'n talentvolle broer, is een buitengewoon goede speler. Hij steunt uitstekend, tippelt met evenveel plezier achter z'n buitenman aan, als hij een oogenblik later probeert de vijandelijke vleugel den bal afhandig te maken. En met welk een gemak speelt hij! Van Heel vormt als voetballer een klasse op zichzelf. Jammer dat hij het geducht met z'n uithoudingsvermogen te kwaad kreeg. Vooral het laatste kwartier was hij steunend veel minder goed dan ln z'n glorieus gespeelde eerste helft. De spilplaata valt niet mee! Van Oijen was op de llnks- halfplaats belangrijk minder dam de twee andere halfs. Bul heeft resoluut verdedigd, krachtig geholpen door Dijke. Wat een figuur heeft laatstgenoemde. Evengoed kranig dat je met je 200 pond en je dertig jaren nog zoo flink meeloopt Snelheid bezit hij niet meer, maar z'n opstellen is nog zeer goed. Tevens bezit hij een enorm schot en eens moest Kees naar voren komen, om een vrije schop te nemen, een flink eind buiten 't strafschop gebied. Een enorm schot was 't maar keeper Boumans had hem er even fraai uit Keeper van der Male heeft er verscheidene schoten uitgehouden en hij behoort ze ker tot do vijf beste keepers van ons land. Z'n enorme lengte gaf bij talrijke situaties den doorslag in zijn voordeel. '1 Spelverloop. Feijenoord heeft verscheidene keeren weinig geluk met schieten. Een paar keer tellen we al een goal maar paal en lat staan in den weg of 't luchtruim boven de goal wordt doorboord. Eindelijk heeft een flinke snelle aanval succes. Van Heijzen krijgt den bal. hij zet voor en Van Run, die duikt om den bal te onderscheppen, kopt onhoudbaar in (10). Dit ontmoedigd de P.S.V.'ers blijkbaar niet, want hun spel is als plotseling van een zwaren last, een soort van lastige benauwenis ontdaan en daar de in blauw hemd spelende Rotterdammers door dit onverwachte succes worden geinspireerd wordt de wedstrijd spannender en sneller. De rust schijnt met een 1—0 voorsprong voor F. in te gaan, want hoe Van Eerd en Van der Broek ook 't F.-doel onder vuur nemen, al les gaat over en naast. Barendregt kogelt uit een cor ner keihard tegen de lat. ver buiten Bouman's bereik... Dan is 't bijna rust „Puck" vam Heel maakt hands even buiten 't strafschopgebied. Paulussen neemt hem, d.w.z. hij tikt hem naar Hermans, die al een aanloopje nam en met een enorme kogel, die als een doffe knal weer klonk trof het schot doel. Meteen floot Muters rusten. Na halftime heeft eerst Feijenoord nog gedomineerd en eenige kansen gehad. We vermelden een fraai schot van Van Heijzen tegen de lat en een vrije schop van Dijke. Toen heeft P.S.V. bij wie Van Zeijl door Klaas- scn was vervangen er een schepje opgelegd, maar het voorhoedespel was niet goed genoeg. Een aantal mooie kansen heeft P.S.V. toen gehad en toen ze er eens één miste het was een z.g. „opgelegde" vloog Feijen oord er door en Hendriks scoorde met een onhoudbaar hoogen bal. 't Had zeer goed nog gelijk kunnen worden, maar P.S.V. vond haar overrompelende vorm niet terug en om half zeven was 't einde. Mutters beging meer flaters enkele malen zeer ern stige dan goed was en de indruk die hij maakte was maar zwakjes. De opstellingen waren: Feijenoord: Van der Malen; Bul en Dijke: Pauwe Sr., Van Heel en Van Ooijen; Hendriks. Duijnhouwer, Groe nendijk, Barendregt en Van Heijzen. P.S.V.: Boumans; Van Run en Van Zeijl (later Klaaa- sen); P. van Eerd, Hermans en Paulissen; Hunting, Van den Broek, A. van Eerd, Hermans en Vissdr. Fortuna—Xerxes, 1—2. 't Is typisch dat deze wedstrijd zoo'n eigenaardige aantrekkingskracht op ons had. Excelsior—West- Frisia was vlak bij de deur (we zaten in Rotterdam) en voor bovengenoemd en wedstrijd moesten we een half uur fietsen naar Vlaardingen!... Fortuna heeft daar even benoorden Vlaardingen aan den weg naar Kethel een aardig terrein temid den van de wilgen. Ze heeft lage prijzen en geen wonder was 't dan ook dat deze belangrijke promotie wedstrijd voor de eerste klasse zooveel belangstel ling trok. Een overdekte tribune bezitten de Vlaardingers niet. Maar doordat men langs de lange zijden van het veld breede plankieren heeft aangebracht, bergt men met gemak een duizend of vijf zes toeschou wers. Het weer was bij 't begin benauwd en drukkend; er scheen onweer op til te zijn en een flinke stort bui werd algemeen verwacht, dat zag men wel aan het vreemde aantal parapluies. We kregen echter wind en niet zoo weinig ook, want tijdens den wedstrijd, die er ongunstig door beinvloed werd. stond er een flinke bries. 't Is een aardige promotie-wedstrijd geworden. Beide clubs hebben meerdere malen op den rand van de eerste klasse gestaan. Fortuna is al drie jaar achtereen kampioen. Xerxes de laatste vijf jaren ook al een keer of drie. Ruw spel ls er in t geheel niet geleverd. Fortuna werd vooral geducht om haar voorhoede. Nu. die was naar onze opinie vnn middelmatige ca pariteiten. Hofman. Van Everdingen. Van der Vaart, drie spelers die meerdere malen in vertegenwoordi gende elftallen zijn uitgekomen, en waarvan laatst genoemde als opvolger van Tap geprobeerd wordt, ze zijn ons alle drig tegengevallen. Individueel zijn ze alle drie wellicht eerste klasse spelers. Vooral Van der Vaart. Maar hun spel is in sommige opzichten nog tweede klas. typisch tweede klas. En dat is de doorzichtige tactiek. Als ze een aanval opzetten, moet er eerst nog te veel rondgekeken worden. En een schot hebben we dit drietal niet zien geven. In dit opzicht viel ons vooral Hofman tegen. De rechtsbuiten was goed. Hij maakte het goal der Vlaardingers. Toch is hij geenszins de meerdere van Jo Bos of Kaptein. De linksbuiten was middelma tig. De halflinie was flink tweede klasse, meer niet De achterhoede was robust en ingrijpend. Vooral de rechtsback vloog maar raak en miste zoo goed als niets. De keeper, een jonge speler, was werkelijk goed. Buitengewoon fraai stopte hij eeen snoei van Lagendaal. Xerxes daarentegen had een losse keeper, een nogal tengere, maar heel goede achterhoede, een halflinie, waarin twee heel goede voetballers speel den. Deze twee waren de gebroeders Johu en Kee3 van den Broek, werkelijk eerste klasse voetballersa Hun plaatsen is wellicht niet geheel af, maar ze spelen kordaat, kalm en met overleg. Wel typisch dat de zwoegende rechtshalf er veel minder van terecht bracht. Het steunen van die twee broers was goed en heeft de Xerxes-voorhoede niet aan ballen ontbroken. In deze voorhoede, die royaal open speelde, was Lagendaal de man waar 't van komen moest. Ondanks 't feit dat hij buitengewoon goed werd bewaakt, verdeelde hij 't spel uitstekend, dreef en sjouwde dat 't een lust was en schoot en kele malen niet onbelangrijk. De rechtsbuiten wa» middelmatig. De linksbuiten was iets beter. Dit was Wesldijk, die wel eens in een Zwaluwen-elftal heeft gespeeld. Frenk heeft nog een tijdje mid-voor ge. staan, maar viel met een verzwikte enkel uit. Deze back, een stevige speler, had men voor „stormram" in de voorhoede gezet. Hij bracht er evenwel niet zoo veel van terecht als anders. Resumperende waren het ffbsoluut twee sterke tweede klassers, spelende minstens zoo goed als Alc- maria op haar best. Hun spel is van een ander ka rakter dan dat van West-Frisia. Er is iets in hun spel dat op spelkennis wijst en hun kracht is ge heel op kalm samenspel gebaseerd en minder op f(kick-a nd-rush" (is: „trap maar raak"), dan dat van West-Frisia. Zonder op de prestaties der Enkhuizers af te dingen, moet ons van 't hart dat we op den duur meer heil zien in 't spel van Fortuna en Xerxes. Eigenaardig was dat door dit spel de indruk van een belangrijken promotiewedstrijd niet werd gevestigd 't Was geen „vechtpartij" en speciaal Xerxes scheen eerst nog te moeten ontdooien, voordat ze zich met alles in den strijd zou werpen. Dit geschiedde pas een half uur voor 't eind. De partijen waren nagenoeg van gelijke kracht, met dien verstande, dat degene, die voor den wind had, het minst goed speelde. Geen controle was er over 't leden mogelijk bij het hooge spel, dat de ploe gen toch maar steeds betrachten. Toen kon men toch zien wat werkelijk de voetballers waren; dat waren n.1. zij, die trachten steeds laag en zuiver af te ge ven. En toen stonden Hofman, Van der Vaart, La gendaal en de gebroeders Van den Broek wel boven de rest uit! Over de match het volgende: Fortuna is tegen wind iets beter, doch krijgt mindei kansen dan Xerxes, die evenwel ook moeilijk goe< kan richten door den wind. Lagendaal schiet een maal van grooten afstand tegen den paal. Hofman en Van der Vaart schieten naast. Eindelijk £ls er een half uur is gespeeld, snelt de Fortuna-rechtsbuiteen naar binnen en geeft een keihard schot dat deze te gen wind optornt. De keeper stopt het. maar nie voldoende en het leer belandt via de onderkant van den lat in 't doel. Voor rust wordt niet meer gescoord. Na rust speelt Xerxes beter en de gelijkmaker zit in de lucht. Als de rechtbinnen zeer tactisch naar buiten snelt en schitterend voorzet, is een snelle hoofdbeweging van Langendaal voldoende. Een schitterende goal! (1—1.) Dat was tien minuten voor 't eindsignaal. Xerxes speelt nu ineens veel beter. Velen verzoenen zich reeds met den gelijken eindstand, maar bij een fraaien aanval maakt een Fortuna-back hands in 't strafschopgebied. John van den Broek plaatst zich achter den bal en de stand is 2—1. De Rotterdam mers zetten nog even alle zeilen bij om den voor sprong te behouden, totdat de BosscHenam Verijl die het spel absoluut in handen had, einde fluit j Xerxes had o.i. meer gekregen dan ze verdiende, maar I is het benutten van de kansen op 't juiste oogenblik ook niet wat waard. Na afloop gingen Lagendaal en nog eenige Rotter dammers in de hoogte. Eenige Vlaardingsche „sup porters" wilden in alle ernst den Fortuna-spil ie lijf, omdat hij niet genoeg geplaatst had! We hebben er overigens weer paf van gestaan hoe „sportief" het publiek zich gedraagt, 't Weet in den re-gel van geen spelregel iets af en matigt zich toch maar een, meestal partijdig oordeel aan; bovendien worden de spelers, die toch per slot van rekeninj? voor hun eigen plezier voetballen, er ongunstig door beïnvloed. Rest nog te vermelden, dat Xerxes drie invallen had en Fortuna volledig was. P.S.V. en Feijenoord winnen beiden een maal. Ajax klopt Go Ahead. West- Frisia gelijk met D.W.S. K.N.V.B. overzicht van Pinksteren. Eigenlijk is 't zonde geweest om dergelijke schib| terende dagen nog voor een wintersport als voetbal te bezigen, waar duin en strand, bosch en hei mei al hun zomersche verlokkingen tot een bezoek nool den. Maarhet competitieprogram moet ook nog af l gewerkt worden en de uitloopers ervan hebben om op de feestdagen rijkelijk gezegend. Het kampioenschap Drie wedstrijden om het landskampioenschap heh ben we gehad. Zaterdag in Rotterdam Feijenoord- P.S.V., welke de thuisclub met 21 won. MaandaJ Go Ahead—Ajax en P.S.V.—Feijenoord. Eerstge noemde match won Ajax gedecideerd door beter de kansen te benutten (5—2). Volkers opende de score (0—1), toen schoot Van Reenen schitterend in (0-4) en de nieuwe linksbinnen, Schubert kopte no. 3 in het net (0—3). Toen heeft Theo de Kreek den achterstand ver kleind (1—3). Jan de Kreek miste weer een straf schop (in de competitie heeft hij er ettelijke geno men enbenut en in de kampioenscompetitie al 2 gemist) en Van Reenen maakte er 14 van. Theo de Kreek liep even voor rust het tweede te- genpunt in het net (24). In de tweede helft kopte Schubert no. 5 in het doel waarmee het einde kwam. Go Ahead valt ons wel tegen! De opstellingen waren: Ajax: De Boer: Diepenbeek en Van Kol: Den Boer, Anderlessen en Strijbosch; Ten Have. Volkers. Van Reenen. Schubert en Twelker. Go Ahead: Leo Hallt: Lemmerman en Brilleman; Schemmekens. Jan Halle en Remeijer; Stenvert, Theo de Kreek. Jan de Kreek. Martin en de Vries- Tevens werd in Eindhoven gespeeld P.S.V.Feijen oord. In tegenstelling met derf wedstrijd te Botter dam hebben de P.S.V.'ers van het begin tot het eind gestreden als leeuwen, zooals ze dat alleen thuis vermogen te doen. Direct van den aftrap af. snelde Van der Broek er duor en scoorde via Van Oogen s voet. Groenendijk heeft gelijk gemaakt voor de Rot terdammers. Boumans hield er een penalty uit van Bult Jr. en toen schepte P.^.V. dubbele moed en doelpuntte door Hermans (12). Feijenoord legde zich getieel op verdedigen toe. Even voor het einde kopte Van den Broek no. 3 in het Rotterdamsche net. De Eindhovensche kansen zijn aardig gestegen door deze fraaie zege. Ajax komt nog hij hen op bezoek. Wint P SA wat in de lijn der verwachtingen ligt. dan heeft Ajax - verliespunten. PSA' heeft er 4 en Feijenoord 2. >u huopt P.S.V. natuurlijk dat Feijenoord in Amster dam van Ajax wint en dat d»- Rotterdammers teven» een of meer punten tegen Go Ahead en Velocitas ver spelen. De kans hierop bestaat ongetwijfeld en «J moeten dan ook P.S.V. op 't oogenblik met baar i&

Schager Courant | 1931 | | pagina 6