Slachtoffers van de Pinksterdrukte. Radioprogramma Veldwachter mishandeld. Tal van auto- en motorongelukken. gespeelde wedstrijden als de favoriet voor dan titel beschouwen. P.S V. 6 4 0 2 18-9 8 Ajax 5 3 1 1 26-11 7 Feijenoord 3 2 0 1 8—6 4 Velocitas 3 0 1 2 2—14 1 Go Ahead 3 0 0 3 4-12 0 PROMOTIECOMPETITIES. In Rotterdam won West-Frisia met 5—2 van het bij niets meer belang hebbende Excelsior. Onze veron derstelling van de vorige week is dus wel bewaarheid geworden! De beslissingswedtrijd tusschen D.W.S. en West- Frisia zal, indien hij reeds Zondag a.s wordt ge speeld, zeker niet te Alkmaar plaats kunnen vinden, daar 't Noord-Hollandsch K.N.V.B.-elftal er tegen de Zwaluwen speelt. De eindstand in deze promotiecompetitie is: West-Frisia 4 2 11 11—8 5 D.W.S. 4 2 11 10-8 5 Excelsior 4 1 0 3 9—14 2 Als we nog even 't verloop nagaan, moeten we toch onwillekeurig denkeji aan dien vreemden wedstrijd in het Stadion, toen West-Frisia twee go F in eigen doel zette. Alsja als dat niet*gebeurd as, dan waren de Enkhuizers al eerste klaser. Voor de promotie naar de reserve le klasse won Zeeburgia 2 met 5—1 in Haarlem van R.C.H. 2. In dien Zeeburgia 2 nu in Amsterdam even oppast met H.R.C. 2, hebben de Zeeburgianen hun reserves in de res. eerste klasse! Zeeburgia 2 2 2 0 1 7—2 4 R-C.H. 2 4 2 0 2 8—11 4 H.R.C. 2 3 1 0 2 6—8 2 Bij een overwinning van H.R.C. 2 is een extra-com petitie noorlig. Zoover komt het o.i. echter vast niet. Voor de promotie le klasse in afd. II klopte Xerxes Fortuna (21), een zege die de Rotterdammers na rust verkregen. Xerxes 1 1 0 0 2—1 2 Fortune 2 0 11 3—4 1 E.D.O. 10 10 2—2 1 Voor de promotie 2e klasse in deze afdeeling kreeg de.Hollandiaan, de club van Odijk, de re.-erve-kee- per van 't Ned. elftal, voor de vierde maal klop, zoo dat ze degradeert naar de derde klasse, na een ver blijf van 1 jaar in de tweede. In efdeeling III won Robur met 6—2 van N.E.C. Rohur, bij wien Eifring weer uitstekend speelde, was veel stertter. De stand: Robur 2 110 7—3 3 Rigtersbleek 2 110 31 3 N.E.C. 2 0 0 2 2—8 0 In Afdeeling IV kreeg Roermond in Den Bosch met 4—1 van Wilhelmina klop, terwijl Bleijerheid thuis Dongen met 41 sloeg. Het zal vermoedelijk wel tus schen Wilhelmina en Bleijerheide gaan, al dienen beide nog geducht op te passen voor Roermond. De stand: Bleijerheide 3 2 10 10—4 5 Wilhelmina 3 2 1 0 6—3 5 Dongen 3 0 1 2 4—8 1 Roermond 3 0 1 2 2—8 1 In 't Noorden is de degradatie van M.S.C. toch een voldongen feit geworden. In Meppel wist F.V.C. n.1. met 20 te winnen. Indien W.V.V. nu thuis nog van M.S.C. wint is een beslissingsmatch noodig tusschen F.V.C. en W.V.V. De stand luidt hier: F.V.C t 3 o 1 11—5 6 W.V.V. 3 2 0 1 8—7 4 M.S.C. 3 0 0 3 4—11 0 HET NED. ELFTAL. 't Voorloopige Ned Elftal !s weer samengesteld. Men heeft Van Kol vervangen door Wanders van Wagenin- gen, een speler die al lang op de nominatie stond, maar door een blessure een tijdlang niet kon spelen. De rechtsbuiten-plaats wordt door Wels bezet en de rechts binnen-plaats door Van der Vaart. Over dezen speler hebben we onze meening reeds gezegd in het verslag Fortuna—Xerxes. Misschien dat hij in het spelverband beter is dan Tap, maar individueel ls hij zeker de mindere van den Haagschen speler. Van den Broek vervangt Van der Heijden. Toonde Van der Heijden zich altijd zeer nuttig in 't ploegver- band. ja. 't was zelfs zijn kracht. Jan van den Broek heeft naast deze eigenschap, hoewel misschien in iets mindere mate, de kunst van doelpunten-maken te pak ken en we hoeven alleen maar terug te denken aan de goals die hij tegen België (Mei 1930) tegen Italië (6 April 1930) maakte om hem meteen weer In de ploeg te wenschen. Na een knie-operatie heeft hij een tijdlang op 't tweede plan gestaan, doch behoort thans weer tot de besten en daar Van der Heijden in ons nationaal team nog bitter weinig geschoten heeft merkwaar dig genoeg dat hij in 't Oosten als een forsche doortas tende speler met een goed schot bekend staat en In 't Ned. Elftal een bédeesden indruk maakt, behoort een proef met den P.S.V.-er tot de plicht van de Keuze-Commissie. Het elftal is dus: Van der Meulen (H.F.C.); Van Run (P.S.V.) en Wan ders (Wageningcn); Pauwe Sr.. Anderiessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord); Wels (Unltas). Van der Vaart (Fortuna), Lagendaal (Xerxes), Van den Broek (P.S. VA en Van Nellen (DHC.) 'tV oorloopig Ned. Elftal speelt Donderdagavond 7 uur in Rotterdam tegen een Engelsche club, die nog niet bekend is. Zooals men weet gaat 't Ned. Elftal 14 Juni naar Denemarken. De Deensche ploeg speelde verleden week gelijk (11) tegen de Engelsche prof kampioen Arsenal en Zondag won ze met 31 van Noorwegen. Een zacht eitje wordt 't dus geenszins! BES PUURS VE RADERING K.N.V.B. Uit de notulen, afgedrukt in de Sportkroniek pikken we enkele bijzonderheden. De regelingscommissie voor de reis naar Kopenhagen bestaat uit: Hirschman, Moorman en Mundt De scheids rechter en de twee neutrale grensrechters zullen Zwe den zijn. Voor liefdadige doeleinden werd 4000 gulden uitge trokken. In 't bijzonder Sanatoria, Vacantiekolonles, en andere Kinderherstellingsoorden krijgen jaarlijks 500 gulden. De wedstrijd HollandZwitserland vindt 8 Mei 1932 in 't Stadion plaats. Frankrijk—Nederland 29 November 1931 (dus dezen winter) tc Parijs Nederland-België 13 Maart 1932 en BelgiëNederland 17 April 1932. Adspiranten L In deze afdeeling is het einde ook in zicht, alleen Scha- gen b moet nog 3 x spelen, maar zij zal toch wel niet van de laatste plaats afkomen. Helder e scheen hier eerst terecht te zullen komen, maar is op het oogenblik vrij sterk doordat het aantal Helder adspiranten flink is toegenomen de laatste maanden. De doelcijfers wij zen nog op de slechte resultaten in het begin! Helder c 14 13 0 1 73—10 28 B.K.C. a 14 12 1 1 74— 9 25 H.R.C. c 34 8 0 6 50—20 16 Helder d 14 7 2 5 57—35 16 H.R.C. d 13 4 2 7 30—31 10 H.R.C. e 13 4 1 8 17—48 9 Helder e 13 2 0 11 IS—100 4 Schagen b 11 0 0 11 4—65 0 Oost-Nederland-West-Du Itschland. Het Oostelijk elftal voor dezen ptrijd op 31 Mei te Arnhem is als volgt samengesteld. (De spelers van Go- Ahead zijn niet beschikbaar, daar tegelijk AjaxGo Ahead wordt gespeeld). Van Wezel (Tubantia): Admiraal (P.E.C.) en Wan- der» (Wagenir.gen): Entjes (Heracles), Veldkamp Sr. (Enschede) en Bakker (Z.A.C.); W. de Bruijn (P.E.C.) Schipper Sr. (Heracles); Kluin (A.G.O.V.V.) van der Heijden (Wagcningen) en Meeuwsen (Vitesse). Reserves: Dc Bont (P.E.C.) doel: Horsten (Vitesse) back; Ten Cate (Tubantia) back; Tap (Vitesse) half; Landaal (A.G.O.V.V.) voor. Medalllewedstrüden S.V.V. Schoorl. Dank zij het initiatief van den secretaris van Schoorl. tevens oud-Helder lid. den heer C. Geurts zijn den lsten Pinksterdag 3 Helderelftallen naar Schoorl gegaan om Schoorl 1, 2 en a te bekampen. Schoorl 1 speelde tegen de volgende Heldercomblnatle J. Otten (Helder 5); C. Kelder, N. de Jong, J. de Kok. L. de Snaijer, (allen Helder 2). W. Biersteker (3) S. Prins (4), A. Veen, C. Smit. J. Bak (2). C. Bijl (1). en wist het tot een gelijk spel (11) te brengen, hoewel Helder, behalve in het begin, sterker was. Door slecht schieten en goed verdedigen van Schoorl (vooral de keeper Geurts) wist alleen Bijl eens het doel te vinden. De goed spelende midvoor doelpuntte voqr Schoorl. Schoorl II verloor met 04 van Helder a, rust 00, terwijl Schoorl a van een adspirantencombinatie met 09 verloor, rust 06. Helder werd zoodoende een drietal medailles, door Schoorl uitgeloofd, rijker. NIEUWE NIEDORP. Der traditie getrouw waren door onze plaatselijke voetbalvereeniging ook dit jaar weer wedstrijden ge organiseerd ter gelegenheid van de Pinksterkennis. In tegenstelling met voorgaande jaren echter dit jaar eens geen seriewedstrijden. Ditmaal betraden alle drie elftallen der N.V.V. achtereenvolgens de groene arena, teneinde acte de presenee te geven tegen evenzooveel Alcmaria-elftallen. Allereerst be traden de N.N.-adsp. en het B adsp. elftal van Alc- maria het terrein. Dit was een aardige gelijk opgaan de wedstrijd, waarin de Niedorpers schotvaardiger bleken dan de bezoekers, welke dan ook met 30 het onderspit moesten delven. Met dit adsp. elftal zal N.V.V. ook op den adspirantendag van den Bond een goed figuur kunnen slaan. De volgende ontmoeting was: N.V.V. II—Alcm. Victrix Jun. Bij dea aanvang van den wedstrijd had den we geen hoogen dunk van de capaciteiten van ons reserve-elftal. Eenige malen hadden we dit in den afgeloopen winter zien spelen en bijna steeds was deindruk vrij ongunstig. De hernieuwde ken nismaking is ons echter meegevallen. Door opname van eenige nieuwe, jonge spelers bleek het elftal aanzienlijk in kracht te zijn aangewonnen. Het groot ste deel van den wedstrijd werd een aantrekkelijk spel te zien gegeven. De schotvaardigheid der voor hoede was echter niet groot en het was de veteraan Peetoom die hier het eerste doelpunt voor zijn re kening moest nemen. Krab leek ons de beste uit de voorhoede. In de halflinie speelde Barsingerhorn een behoor lijke partij voetbal. Zijn plaatsen is echter te zacht en te onzuiver, terwijl ook spoediger afgeven voor hem geboden is. Blokker was de beste der beide backs, hij is in de achterhoede goed thuis. Keeper Bart verder is een speler van wien N V.V. nog ple zier kan hebben. Hij grijpt resoluut en zuiver in, ter wijl zijn uittrappen uitstekend is. Na deze beschouwing valt over den wedstrijd zelf weinig meer te zeggen. Vermelden we nog dat de rust inging met een 1—6 voorsprong voor N.V.V. II en het einde een 52 zege voor Alcmaria opleverde. De clou van den dag was natuurlijk de wedstrijd N.V.V. I—Alcmaria II. Deze ontmoeting was, zooals reeds eerder werd gemeld, de eerste van een reeks nederlaagwedstnjden, uitgeschreven door N.V.V. Be grijpelijkerwijze was Alcmaria II favoriet en zal zelfs de meest verstokte N.V.V.-supporter geen 61 zege van zijn vereeniging verwacht hebben. Evenwel het N.V.V.-elftal had voor dezen dag een verrassing in petto. Bijna nimmer tevoren hebben we een N.V.V.-pIoeg een wedstrijd zien spelen als de zen dag. Dc combinatie stond op een technisch even hoog peil als bij Alcmaria en verder werd een keu rig verrassend open spel geleverd, iets waar we hij Alcmaria tevergeefs naar zochten. Dit verrassende ele ment ontbrak hij Alcmaria. En het was ditmaal spe ciaal de rechtervleugel Blokker-Van het Kaar, die op den voorgrond trad. Niet alleen door het keurige voorhoede-spel echter werden de fundamenten voor deze overwinning ge legd. Ook de achterhoede en halflinie waren voor hun taak berekend en speciaal v. Herwerden en Grootes waren weer enorm op dreef. Wat de wedstrijd betreft nog dit: Spoedig' reeds is N.V.V. in de meerderheid en reeds na 10 minuten spelen gelukt het Blokker, als hij een mooi aangegeven bal krijgt, met een keurig schot den stand op 1—0 te brengen. Dat doelpunt schijnt de N.V.V. voorhoede tot groote dingen te inspireeren en het duurt slechts kort of Faus maakt er met een schuiver 2—0 van. Daarmee is de doelpuntenhonger voorloopig gestild, hoewel het Alcmaria-doel nog meerdere gevaarlijke momenten doorleeft. Na half-time is het na keurig samenspel van het binnentrio al spoedig 30. Er is dan nog zoo wat een half uur te spelen. Alcmaria zet er alles op en werke lijk gelukt het haar om den achterstand tot 6—1 te reduceeren. De N.N. rechtsbinnen Blokker, die van daag de wedstrijd van zijn leven speelde, gaat er dan vandoor en weet met een solo-doelpunt den stand op 41 te brengen. N. N. blijft in den aanval en nog tweemaal moet de Alcm. keeper visschen voor schoten van Kaag en Blokker. Einde komt alzoo met 6—1. In dezen vorm spelende, achten we N.V.V. voor haai nederlaag-wedstrijden bijna onverslaanbaar. Het zal echter wel niet zoo mogen zijn. ANNA PAULOWNA. Voor de feestdagen moet men eigenlijk geen wed strijden vaststellen. Op aandrang van de spelers zelf is liet geschied, zoodat we den tweeden Pinksterdag B.K.C. a. met een stuk of zes invallers aan het werk zagen tegen Geel-Rood adspiranten van 'tZand. Het was jammer voor de jongens van Geel-Rood dat de tegenstand niet grooter was. Ze wonnen met 74. Maar Zondag a.s. gaan de adspiranten volledig naar 't Zand nietwaar? De aanvang is half twee. Bij Geel-Rood zagen we een enkele die ouder was dan 16 jaar. Dat zijn geen adspiranten meer, hoor Zandtemers! Er moet een grens zijn en die is volgens den N.H.V.B. 16 jaar. B.K.C. 3 gaat Zondag ook naar 't Zand. Verleden jaar hebben de B.K.C.'ers n.1. op do seriewedstijden van Wieringerwaard 2 van Geel Rood I gewonnen. En de Geel-Rood mannen zullen dus wel op revanche be lust zijn. Laat dit een aansporing voor de onzen zijn om hun beste beentje voor te zetten! De aanvang is 3 uur. AARTSWOUD. Uitslag Voetbalwedstrijden van Zondag. Aartswoud Hl speelde een zeer ongelijken wedstrijd tegen Opmeer, 15—0. Aartswoud 1 tegen Sijbecarspel 1, een spannen- den wedstrijd en toch wisten onze jongens te winnen met 3—2 HET VTERBONDEN-TOURNOOI. Het N.H.V.B-elftal is in Beverwijk met 6—1 geklopt door den Amsterdamschen Voetbalbond. De Haarlem- sohe V.V. verloor buiten verwachting met 42 van de Leidsche. De N.H.V.B redde de eer uit een straf schop. Zondag 7 Me! de verliezersronde en de finale. NOORD-HOLLANDSCH K.N.VB-ELFTAL Volgens de „Tel" is het K.N.V3.-e!ftal van Noord- Holland boven 't IJ (West Frisia en Hollandla uitge sloten) als volgt samengesteld: Van 't Hof (K.F.C); Diets (W.F.C.) en Van 't Kaar (Z.F.C.): Rep (Z.F.C.), Dil (ZV.V.) en Bakker (Z.F C.) Lust. Steen» (beide Z F C Bleeker (W.F.C.), Mol (K.F.C.) en Hamstra (Alcmaria) Klopper van Z.F.C. ls ongesteld. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN TE DRACHTEN. Zondag heeft de Friesche Athletiek-Bond Nationale wedstrijden gehouden te Drachten. Bergen verbeterde er het Ned. Record over de 100 Meter door dezen af stand !n 10.5 sec. te loopen. Reeds verleden Jaar heeft hij te Hilversum 10.5 geloopen maar de Rec.-commissie annuleerde z'n prestatie, daar men den wind van Invloed achtte. Mej. Schuurman liep de 100 Meter in 12.3. Ze is dus blijkbaar nog niet erg vooruitgegaan sinds verle den jaar. De andere prestaties waren zeer middelmatig CHAUFFEUR ONWEL GEWORDEN. Wielrijder door autobus aangereden en gedood. Zaterdagavond is de chauffeur N.. van een autobus der T.E.T. HengeloEnschedé, onder Lonneker onwel ge worden. Hij verloor het beheer over het stuur, waardoor de bu3 naar rechts reed. Een passagier deed toen ver- geefsche pogingen om te remmen en trachtte het stuur om te gooien, doch kon niet voorkomen, dat de auto te gen een boom botste en een wielrijder, de 64-jarige ko lenhandelaar uit Enschedé, werd aangereden en gedood. Een der passagiers, mevr. Th., werd door glasscherven gewond en ls ln het ziekenhuis opgenomen. Tengevolge van een stevlgen vuistslag be wusteloos neergestort Maandagnacht bemerkte een veldwachter, die op den Drtehuizerweg ta Nijmegen surveilleerde, dat eenige wielrijders de verkeersregels overtraden. Toen de veld wachter hen daarop opmerkzaam maakte en hen daarbij met een electrische lantaarn belichtte, werd hU door een der personen, een opperman uit Hees, aangevallen, die den politieman een stevigen vuistslag gaf, tenge volge waarvan deze bewusteloos neerstortte. De woeste ling heeft het slachtoffer vervolgens nog eenige trappen toegediend en heeft zich daarna verwijderd. De bewustelooze veldwachter werd in een der nabij gelegen woningen binnengedragen en later naar zijn woning vervoerd. Toen de man weer tot bewustzijn was gekomen, wist hy zich niets meer van het gebeurde te herinneren. Zijn toestand ls redelijk wel. De dader ls later op aanwijzing van getuigen gearresteerd. KINDJE UIT DE EERSTE VERDEETING GEVALLEN. Slechts een neusbloeding opgeloopen. In de Kepplerstraat te Den Haag is Maandagmiddag vier uur een Jongetje van 9 maanden, dat voor het raam van de eerste verdieping zat, daaruit gevallen. Toen de kleine opgenomen werd, bleek hy er wonder boven won der goed afgekomen te zyn. Het kind had slechts een neusbloeding, zoodat het thuis kon worden verpleegd. DE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR PARIJS. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens de Echo do Paris zullen de Koningin, de Prins en de Prinses 16 Juni in het Elysee het noenmaal gebruiken. Voor deze gelegenheid wordt het incognito opgeheven. Van de ministers zullen aanzitten Laval, Bri and. Tardieu. Reynaud, Flandin en Rollin, onderschei- deniyk president van den ministerraad, minister van buitenlandsche zaken, van landbouw, van koloniën, van finantlen en van handel. DOOR EEN RUKWIND OMGESLAGEN. Een inzittende verdronken. Zondagnamiddag sloeg op het Foxholstermeer een rukwind om. Alle Inzittenden kwamen in het water te recht Drie konden worden gered, maar do 18-jarige J. Geerts van Foxhol verdronk. VERKEERS VERBETERING TE PCRMEREND. Het gemeentebestuur van Purmerend heeft den mi nister van Waterstaat verzocht een nieuwe brug over het N.-Hollandsch Kanaal te doen bouwen ten zuiden van de thans bestaande brug, aangezien deze voor het verkeer zeer onvoldoende is en midden over de sluis go- legen is. Donderdag 28 Mei. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tüdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tyd- sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.3011.00 Gramo foonmuziek; 11.0012.00 Solistenconcert; 12.00 Tydseln; 12.01—2.00 Het AVRO- «.wartet o.l.v. Dick Groeneveld; 2.002.30 Lezing door J; Th. B. Spaan over: „Gandhi en zyn medewerkers"; 2.303.00 Rustpoos zender; 3.00 —4.00 Het AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt; 4 00—5.00 Ziekenuur door Antoinette van Dijk; 5.005.30 Gramo foonmuziek; 5.306.00 „The Columbla Three" (Accor deon, viool en piano): 6.006.45 Het Omroep-Orkest onder leiding van Nico Treep; 6.45—7.00 Lezing door Jan Zeegers Jr. over den Utrechtschen Singeiloop; 7.00 7.30 Omroep-Orkest; 7.30—8.00 Radio Volksuniversiteit. Dr. J. D. Bierens de Haan over „Spinoza"; 8,00 Tydsein; 8.01—9.00 Aansluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Uitzending van de le uitvoering van het Kin derkoor der „Vereen tot Verbetering van den Volks zang": 9.00—9.30 Sportpraatje door H. Hollander: 9-30 10.10 Vervolg Koorconcert: 10.1011.10 Kovacs Lajos en zyn orkest; 11.10—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het NGRV.-Dameskoor; 10.30— 11.00 Korte Ziekendienst K.R.O. 11.0011.30 Gramofoonmuziek; 11 30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tydsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.151.46 Lunchconcert door het K.R.O.-Trio; 1.45— 2.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 2.002.15 Gramofoonmuziek; 2.153.15 Cursus fraais handwerken; 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje; 3.454.00 Veraorging zender; 4.00—5.00 Ziekenuurtje; 5.06—5,43 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.456.45 Christc- ïyk Liedrenuurtje; 6.45—730 Cursus knippen en stof- versieren; 7.06—7.30 Vragenhalfuurtje; 7.30—7.45 Poli tieberichten; 7.45—8.00 Gramofoonmuziek; 8.00—9.90 Uitzending vanuit de Domkerk te Utrecht; 9.00—9.30 Causerie over de Intern. Kol Tentoonstelling te Parijs; 9.3011.00 Concert door de Stafmuzlek van het 6e Reg. Infanterie te Breda, o.l.v. Louis de Morée; 10.15—10.25 Persberichten Vaz Dlas; 11.00—11.30 Gramofoonmuziek. VELE DOODEN EN GEWONDEN. Twee motorrijders bij Den Bosch tegen elkaar gebotst en gedood. Een der on- gclukkigen in vlammen gehold. Zondagavond te omstreeks half twaalf heeft op de Vughterbrug te 's-Hertogenbosch een botsing tusschen twee motorrijders plaats gehad, welke aan beiden het leven heeft gekost De toedracht van het ongeval is niet met zekerheid vast te stellen, daar er geen ooggetuigen bij aanwezig zijn geweest Slechts is komen vast te staan, dat ».e motorrijder B. van Berker uit Rosmalen, die in de richting 's-Hertogenbosch reed, een voor hem rijden den auto wilde passeeren. Op het oogenblik, dat hij dezen auto voorbij reed, kwam hij met zijn motorrij wiel in botsing met den 34-jarigen motorrijder G. van Antwerpen uit Amsterdam, die van de tegenoverge stelde richting kwam. De botsing was zoo hevig, dat de motoren en hun berijders ongeveer acht meter van elkaar werden geslingerd. Van B. bleef bewegingloos liggen. Van A. kon nog opstaan, doch op hetzelfde moment, dat hij dit wilde doen, vloog zijn motorrij wiel, waarvan de benzinetank was gescheurd, in brand, waardoor ook zijn kleeren vlam vatten. Eenige oogenblikken liep van A. als een brandende fakkel over de brug. Inmiddels snelden enkele voorbijgan gers toe, die er in slaagden het vuur te dooven. Nu eerst bleek, dat de heer A. nog een duorijdster bij zich had, n.1. zijn zuster. De.ze had het ongeluk zien aanko men en kon op het laatste moment nog van den moy tor, die een zeer kalmen gang had, afspringen. Zij kwam met den schrik vrij en kreeg enkele ontvellin gen. Beide slachtoffers zijn naar het Protestantsche Ziekenhuis overgebracht, waar van B. bij aankomst reeds bleek tc zijn overleden. De heer van A. is in den loop van den nacht aan de bekomen verwondin gen bezweken. Auto bij Sneek verpletterd. Twee doo- den en drie gewonden. Maandag reden'twee autobussen van Sneek in de richting Lemmer. Een luxe-auto kwam hen met groo te snelheid achterop rijden en wou hen met een vaart van ongeveer 80 K.M. in het uur passeeren. De chauf feur van den achtersten bus heeft geen signaal ge hoord. Bij het passeeren heeft de luxe-auto het spat bord van den achtersten bus geraakt, en sloeg daarna tegen een boom en kwam vervolgens met een hevi- gen slag tegen den bus terecht, waardoor de auto een halven slag omdraaide. De beide personen die aan den linkerkant in den auto gezeten waren, wer den op slag gedood. Van de drie overige inzittenden werden twee naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd; een van hen kon, na verbonden te zijn, naar huis gaan. en de toestand van den ander, P. Stilma, was vanmorgen bevredigend. De politie van Sneek was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. De autobus werd vrijgege ven, daar vrijwel vast staat, dat den chauffeur daar van geen schuld treft. De luxe-auto, die totaal ver nield was. werd in beslag genomen. De slachtoffers zijn de 24-jarige Tj. Boersma, se dert drie maanden gehuwd, en de 21-jarige onge huwde Th. Bergstra. Enrstlg motor ongeluk op den Mulder- straatweg. Door de tram gegrepen; de duorijdster gedood. Zondagmiddag te omstreeks kwart over vier is op den Muiderstrantweg tusschen het Merwedekanaal en Muiden een ernstig motor-ongeluk gebeurd. Op genoemd tijdstip reed een aantal Duitsche mo torrijders. die een bezoek aan Nederland brachten, in de richting Naarden. Len van hen wilde, toen er een hevige wind kwam opsteken, die veel stof om hoog deed dwarrelen, in een café gaan schuilen en 9loeg daarop plotseling links af de tramrails over. Op hetzelfde moment naderde de Gooische tram, eveneens komende uit de richting Amsterdam. Deze kon niet tijdig meer tot stilstand worden gebracht, waardoor het motorrijwiel in de flank werd gegrepen en geheel in elkaar gedrukt De bestuurder, de 27- jarige F. Lindberg uit Elberfeld kwam er goed af. Hij liep slechts eenige schaafwonden aan de beenen op. De in den zijspanwagen gezeten 22-jarige Martha Buelhoff uit Barmen werd deerlijk verminkt. Per ziekenauto uit Weesp zijn beiden naar het Burgerzie kenhuis te Amsterdam overgebracht, waar het meisje na aankomst is overleden. De oorzaak van het onge val is toe te schrijven aan het feit dat de motorrijder niet met den weg bekend was en daardoor geen acht sloegop de tramrails. De bestuurder van de tram ver klaarde nog signalen te hebben gegeven, welke waar schijnlijk door den plotseling opstekenden storm wind niet werden gehoord. Auto in het Noord-Hollandsch Kanaal. Vijf drenkelingen; allen gered. Maandagmorgen te omstreeks kwart voor tien reed een gesloten Chevrolet met twee jonge mannen en twee meisjes langs den Slotermeerdijk uit de richting Purmerend naar Amsterdam. Dit voertuig werd bij de Nieuwe Begraafplaats iin- gehaald door een onbekend gebleven vracht-auto. De ze laatste reed den Cchevrolet aan, omdat deze niet ver genoeg kon uitwijken, daar wielrijders hem dit ver hinderden. Door den schok geraakte de bestuurder een 23-jarige landbouwer uit De Beemster. het stuur kwijt, waardoor de wagen van den dijk het Noord- Hollandsch Kanaal inreed, met zich meesleurend een der wielrijders. De bestuurder had de tegenwoordigheid van geest het portier van den wagen open te maken. Hij gn-e« zijn meisje en even daarna ook den tweeden man. Met de redding van het tweede meisje had men meer moeite. Door een schipper, die eveneens onbe kend bleef, werd zij met een haak gered Zij was reeds bewusteloos. De levensgesten konden echter weer opgewekt worden. Daaraan hielpen mee dr. van Kempen en personeel van de brandweer, die in middels ter plaatse was gekomen. Door den G. G. en G. D. werd het 26-jarige meisje, afkomstig uit De Beemster. naar het Binnengasthuis gebracht. Even eens werd daarheen gebracht een der jonge mannen, die echter bij nader onderzoek geen letsel had. De wielrijder, afkomstig uit Lutjebroek, die mede te water was geraakt, werd door zijn broer door handreiking gered. De drie overgebleven drenkelingen werden met een autobus naar het politiebureau aan den Adc- laarsweg gebracht. Zij werden daar van droge klee ren voorzien. Het bleek dat het meisje, de verloofde van den bestuurder, een wonde aan^haar linkcroa- derbeen had opgeloopen. Met een particulieren auto keerde het gezelschap huiswaarts. Door de Gooische tram gegrepen. Zondagmiddag ging de bestuurder van een auto car, wonende in de Indische buurt, n het café De Kroon op den Muiderstraatweg bij de Hartveldsche Brug te Amsterdam, eenige oogenblikken rusten. Toen hij het café uitkwam, keek hij niet uit en werd gegrepen door de Gooische Tram. In bcwusteloozen toestand werd hij naar het Burgerziekenhuis ver voerd. Het bewustzijn is weergekeerd. Zijn toestand is echter nog ernstig. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. Van den dijk gevallen. Maandagmorgen moest een vrachtauto, beladen met eenige koeien, bij den oprit van de IJselbrug hij Zwolle uitwijken voor een kinderwagen. De auto kwam daarbij te vér op den berm van den weg, sloeg over den kop en kwam aan den voet van den IJsel- dijk terecht. De drie inzittenden in de cabine werden verwond, maar konden na verbonden te zijn, naar huis tenigkeeren. Een van de koeien werd gedood. Dc auto behoorde aan den heer Wolf te Wezep.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7