Raad Den Helder. P0LDE8JURGH0R1I. Rietschouw goed mak Werkpaard Uit onze omgeving. Scheepsramp op de Amerikaansche kust Briand blijft Bloembollenpeller ij en. Steun aan suikerbietenteelt Vleescb uit Denemarken. Bloedige onlusten in Peru. Marktberichten. Advertentiën. Woensdag 3 Juni '31 Hooibouw. Herfstwitte Koolplanten WONING ADVERTEER7 IN DIT BLAD. Haringhulzen, voorin. 10 uur, Ds. Haars. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp. nam. 8 uur, Ds. Haars EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur. Ds. Roscam Abbing van A'dam 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm 10 uur. de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voc/.tj. 10 uur. de heer Bosma. GEK F. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur Preeklezen. Nam. 2Vt uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. voorm. 10 uur. de heer Akse, v. Beverwijk. Nam. 8 uur, de heer Akse. 0VDE NIEDORP WIERINGEN Jaarvergadering van de voetbalvereeniging „Succes" op J.1. Woensdagavond in Concordia. De Voorzitcr de heer D. Oden opent en betruert het dat zoo weinigen aanwezig zijn. De notulen worden gelezen door den secretaris eh on veranderd goedgekeurd. Den secretaris wordt dank ge bracht voor deze notuleering. Volgt behandeling ingekomen stukken, waaronder een schrijven uit Anna Paulowna. waarin wordt verzocht of het 2e elftal een nederlaagwedstrijd wil medespelen te gen B.KC. Daartoe wordt besloten. Een schrijven van de sportvereeniging Militaire Lucht- vaardienst Den Helder, waarin wordt verzocht enkele wedstrijden tegen elkander te spelen op avonden in de week; vindt algemeene bijval. Het bestuur zal deze zaak regelen betreffende tijd en uur. Een schrijven van de gymnastiekvereeniging „Wierin- gen" met verzoek of de leden willen medewerken ook aan gymnastiek. Hierover wordt over en weer gesproken en negen leden geven zich al reeds op de gymnastiek te willen beoefenen. Het bestuur zal nog het een en ander met het gymnastiekbestuur bespreken. Volgt verslag van den penningmeester. Bij monde van den heer P. Kooij wordt medegedeeld dat alles in orde is bevonden. Ontvangsten f 1678.74, uitgaven f 1182.44. Saldo f 496.30. Daarbij komt nog heel wat contributie schuld, en de heer Kooij vindt het jammer dat zooveel leden met contributiebetalen ten achter zijn. Er zijn le den welke een jaar de contributie niet betaald hebben, en dat gaat niet Hierover wordt heel wat over en weer gesproken. Het bestuur wordt in overweging gegeven teugels strenger aan te halen, 't reglement voorziet hierin wel, doch dit werd niet voldoende gehandhaafd. De heer C. Duinker zou vooruit willen laten betalen. Zij die achter zijn met betalen wordt al dadelijk een aanmaning toegezonden. Den heer C. Duijnker en A. Zwaning wordt dank gebracht voor hun omslachtig werk. Volgt bestuursverkiezing. Aftredende zijn de heeren Jb. Bruul, C. Kroon en J. Koorn. Gekozen werden de heeren C. Kroon. G. v. d. Wal en H. Lont. Aid eze heeren nemén hun benoeming aan. Den heer Bruul wordt dank gebracht voo rde bewe zen diensten aan de vereeniging als secretaris zijnde. Volgt benoeming van een elftal-comimissie, aftredend zijn Jb. Bruul. D. Oden. C Slikker. P. Kooij en C. Duijnker. Gekozen worden de heeren P. Kooij. A. Zwa- nink, C. Duijnker, D. Oden en G. v. d. Wal. Deze laat ste bij tweede en herstemming. Verder zegt voorzitter, dat twee leden der vereeniging zich disponibel hebben gesteld om trainingsavonden te geven. De voorzitter zegt het toe te juichen, dat deze heeren dit willen doen. en gehoopt wordt, dat vele leden er aan zullen deelnemen. Het Bestuur stelt voor. den secretaris D. Nleuwbuurt telefonisch aan te sluipen. AJjen voor. De heer H. Lont zou een kleedkamer op het terrein willen hebben. Bij Bruul blijkt voldoende gelegenheid te zijn. De heer D. Kooij zou dan tevens qen magazijntje wil len inrichten voor materieel op te bergen. Dit wordt voorloopig in beraad gehouden, daar de kosten wel te hoog zullen zijn. De heer C. Duijnker zou het wenschelijk achten, dat voor contributie-inning een andere regeling werd ge troffen, bijv. dat de aanvoerders van elk elftal van hun eigen elftal ontvangen. De overige contributie-inning te laten verrichten door een persoon, welke gesalari eerd werd. Hierover wordt heel wat gesproken en tenslotte zal Duijnker hetn og een poosje probeeren. Het bestuur zal alle medewerking verleenen. Volgen nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard, waarbij ook wordt besproken, een schrijfmachine aan te schaffen. Hiertoe wordt besloten indien geschikt een machine is over te nemen, en als de kas het toe laat. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met dank de vergadering. DEN OEVER. Door de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruika- vereeniging „De Tijdgeest" was jl. Woensdagavond een Districtsvergadering belegd in het café van den heer Klein te Oosterland. Deze avond had ten doel de ver bruikers een inzicht te geven van het bedrijf in zijn verschillende onderdeelen. Het bestuur van bovengenoemde vereeniging had voor dezen avond propaganda gemaakt en in verband hiermede was een lichtbeeldenavond georganiseerd. De •preker gaf daarbij de noodige toelichting, en zette op duidelijke wijze uiteen, hoe de koffie, de thee, de ca cao, enz. groeit en 2ich ontwikkelt, en verder de be reiding van de verschillende koloniale producten en levensmiddelen. De spreker merkte hierbij op, dat de coöperatieve winkels op verschillende plaatsen geves tigd zijn, en scherp concurreeren kunnen. Spreker doet dan ook een beroep alle bewoners van Wieringen, om afnemer te worden van „de Tijdgeest", in hun eigen belang. In de pauze werden de bezoekers getracteerd op gra tis koffie, waarbij ter afwisseling de noodige muziek niet ontbrak. Vervolgens werd nog een film vertoond, getiteld: „Op voor de coöperatieve producten". Na afloop werd een woord van dank gebracht voor de duidelijke en mooie uiteenzetting. Tenslotte werd er nog •en verloting gehouden, waarbij 2 taarten werden be schikbaar gesteld. Het was reeds bijna middernacht toen de bezoekers huiswaarts gingen van deze mooien propaganda-avond. In de gehouden bestuursvergadering van de Christe lijke school te Den Oever, is besloten, om in combinatie met de kinderen van Oosterland, ongeveer half Juli een reisje te ondernemen. En wel voor de groote kinderen naar de dierentuin te Amsterdam en voor de lagere klassen naar Bergen en Schoorl en omstreken. Op voorstel van de directie van den W1 erin ge rm eerpol der hebben de arbeiders aldaar werkzaam, bij wijze van stemming, een overeenkomst gesloten, om den 9-urlgen werkdag in te voeren. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken alsmede Ir. Lelie en andere autoriteiten, brachten Dinsdag, een be zoek aan de verschillende Zuiderzeewerken met het stoomschip „De Vlieter." Door den aannemer Hermans wordt thans een direc tiegebouw gemaakt, nabij de visschershaven alhier, ten behoeve van de firma De Vries en v. d. Bosch. WINKET **aar men ons mededeelt, is de heer H. C. ten Hoorn, thans winkelchef bij de coop. broodbakkerij en ver- brulksvereenlglng „De Tijdgeest" alhier benoemd tot be drijfsleider. In de Woensdag gehouden vergadering van het be stuur van de banne Oude Niedorp, werd de rekening over 1930 vastgesteld met een voordeelig saldo groot f 431.44. Ontvangen was f 24067.56 en uitgegeven f 23636.12 De begrooting werd voor 1931 vastgesteld op ontvangst en uitgaaf groot f 12543.39. De omslag voor 1931 werd bepaald op f 9 per H.A., De leverantie van straatklin kers werd opgedragen aan de firma Carel de Wild te Alkmaar en de leverantie van grind en bazalt aan K. Bood te Kolhorn. De uitslag der lijstnummering voor de a.s. gemeente raadsverkiezing alhier is als volgt: I de R.K., II de Pro- testansohe. ANNA PAULOWNA Zondag hield de postduivenvereniging .Altijd Ver der" een wedvlucht vanaf Creil (Afstand 435 K.M.) De duiven werden om 9 uur gelost De eerste Is om 2 u. 38 m. 25 sec., de laatste om 2 u. 54 m. 24 sec. gecon stateerd. Prijswinnaars waren: A Splgt 1, 2, 3, 12; W. Blaauboer 4, 7; Gebr. Van Steijn 5; G. de Boe 6, 11; L. Hogewoning 8, 10; Jb. Cornelissen 9. Naar wij vernemen wordt binnenkort het postkan toor gedegradeerd tot hulpkantoor. De heer Mets wordt overgeplaatst en de heer Liefhebber wordt kantoor houder van 't hulpkantoor. Of dit een gevolg ls van de actie om het postkantoor te verplaatsen naar de Spoor- buurt, weten we niet, maar wel is bericht ingekomen, dat aan het stichten van een postkantoor aan de Spoorbuurt of Drie Bruggen voorloopig geen gevolg wordt gegeven. Een verbetering is door de actie althans niet gekomen, het lijkt ons toe van wel een verslechte ring. ZIJ PE ST.-MAARTENSBRUG. Men deelt ons mede, dat tot sluiswachter te Oude- sluis werd benoemd de heer P. J. v. d. Oordt, alhier. TANGEND IJ K OUDKARSPEL. Toen de heer D. H. zich Zondagavond met zijn vriend huiswaarts begaf werden zij bij Oudorp docr eenige op geschoten jongens aangepakt, zonder dat hier reden toe was. H. werd in het gezioht geslagen en met fiets en al te water geworpen. De politie stelt een onderzoek in. NOORDSCHARWOUDE. Vanwege de Banne wordt het vaarwater bij de Mosse- lenbrug uitgediept. Voor de schipperij is het te hopen, dat het iets geeft Voor rekening van den heer J. Peetoom wordt er aan de Oosterstraat een woonhuis met brandstoffenberg- plaats gebouwd. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagmorgenwas er voor het eerst een partijtje nieuwe aardappelen aan de markt, welke ruim 31 cent per Kg. opbrachten. Vergadering van 27 Méi 1931. Afwezig zijn de heeren Terra en Van Dam. Tot lid van den Raad in de vacature P. J. Trap, wordt toe gelaten de heer G. J. de Wit. De bekende reeks ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens worden de dis cussies geopend over het in beroep gaan bij de Kroon ten aanzien van het besluit vaa Ged. Staten over de herstellingen aan de Comeniusschool. Vorschil-w lende sprekers voeren hierover het woord; de heer1 Biersteker wil zich verzetten tegen elk proces, wat geen kans van slagen zal hebben, hetgeen spr. voor ziet. Wethouder De Zwart betoogt daarop dat het er om gaat, wie dit zal betalen: de gemeente of het schoolbestuur. Het gaat hier om de interpretatie van de wetsartikelen 72 en 101. De regeering interpreteert deze wetsartikelen steeds zoodanig ten nadeele van de gemeenten en ten voordeele van de bizondere scho len; daarom gaan wij in beroep. De heer Van Gessel noemt deze herstellingen aan den muur van de Comeniusschool het gevolg van een oude kwaal en is tegen het beroep. De heer De Boer gaat geheel mee met het voorstel van B. en W. om in beroep te gaan. Het voorstel in stemming gebracht wordt aangeno men met 4 steramen tegen, n.1. die van mevr. Dek ker en de heeren Biersteker, Van Dam en Van Gessel. Perceelen grond worden verkocht aan C. J. Wester- baan. mevr. Wed. Spruit-Govers, fa. Gebr. Boot en J. Riemers, terwijl eveneens verschillende perceelen grond in erfpacht worden uitgegeven. Het afwijzend advies op het verzoek van J. P. van Os om 5 huizen te mogen bouwen op het ter rein vormende den hoek van de Vischstraat en de Beukenkampstraat, vindt bestrijding door den heer Schoeffelenberger, die erop wijst dat Van Os 5 per ceelen kan bouwen met het front naar de Vischstraat tegen 2 perceelen met het front naar de Beuken kampstraat. Met de stem van genoemd lid tegen wordt het afwijzend voorstel aangenomen. Het voorstel tot aankoop van pl.m. 1 H.A. grohd aan de Javastraat van den heer P. de Beurs, be stemd voor plantsoenaanleg, in het belang der volks huisvesting en met het oog op de werkverruiming, geeft den heer Eijlders aanleiding tot het stellen van enkele vragen. De heer Schoeffelenberger gaat nog verder en beweert, dat er nog wel anderé objecten te vinden zijn voor werkverruiming, die minder zul len kosten, b.v. de verbetering van den Huisduiner- weg. De heer Biersteker heldert op, dat de Raad zich in deze nog tot niets bindt; het gaat hier slechts om den aankoop, maar niet om de definitieve plannen voor de werkverruiming. Wethoudei De Zwart zet dit nog nader uiteen, en wijst er op, dat het bedoelde terrein in 1919 bij het uitbreidingsplan is bestemd voor plantsoen. Een groot deel van bedoeld terrein is reeds eigendom van de gemeente; nu gaat het slechts om den aan koop van den overigen grond van den heer De Beurs, terwijl ook een zeer klein deel voor onteigening in aanmerking komt, omdat de eigenaar weigert het te verkoopen. Spr. is van oordeel, dat de Huisdui- nerweg beter uitbesteed kan worden, inplaats van dit werk door de werkloozen te doen uitvoeren in eigen beheer. Met algemeene stemmen vereenigt de Raad zich daarop met het voorstel. Hierop volgen enkele „hamerstukken". Het voorstel om ean een der bestuursleden van de Woningstichting een bedrag van f200.— te vergoeden voor verschillende werkzaamheden, wordt bestreden door den heer Biersteker, die van oordeel is, dat zoo- velen in verschillende functies werkzaam zijn in het algemeen belang en daarvoor géén vergoeding genie ten, zoodat deze vergoeding van gemeentewege niet op zijn plaats is. De heer Minnes vindt dat dit bedrag door de Wo ningstichting zelf moet worden betaald, en klaagt over den toestand van de huizen van de Woningstich ting. De bewoners moeten zelf voor alles zorgen; be hang-, schilderwerk en onderhoud worden ten zeerste verwaarloosd. De heer De Nijs ontpopt zich als bestuurslid van de Woningstichting, al zou men het meest coulante be stuur krijgen, zou men toch de klachten niet kunnen ontkomen, omdat het Rijk ons te weinig gelden ter beschikking stelt. Ook de heer Meijer blijkt bestuur van die stichting te zijn en spr. wijst er op dat het hier een groot be drijf betreft, met 700 huizen. Spr. weet, dat de be trokkene er veel werk aan heeft gehad en is vóór de vergoeding. De heer Eijlders aclit het werk door den betrokkene verricht, zuiver „ambtelijk" werk; géén bestuurswerk, en zal vóór het voorstel stemmen. De heer Van Loo noemt de Woningstichting een „heilig huisje" en gaat nader in op de door de be woners geuite klachten. Spr. vraagt om een flinke reorganisatie in de leiding. De heer Biersteker waardeert het vele werk, maar wil de zaak principieel stellen en acht het onjuist, dat deze geldelijke vergoeding aan bestuurders eener vereeniging wordt verleend. Wethouder Bok verdedigt daarop het voorstel, en zegt dat de stichting al datgene doet om de wonin gen in een goeden staat van onderhoud te behouden; zelfs is het reservekapitaal daarvoor reeds aangespro ken. Met den stem van den heer Biersteker tegen, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tot hoofd van de school van Koegras wbrdt met algemeene stemmen benoemd de heer J. J. Schroe- vers, thans hoofd der school te Oude Niedorp. Enkele punten van de vervolgagenda gaan er als koek door. Een zoo juist ingekomen stuk, onderteekend door de heeren Prins, Heeman en Moorman, kan volgens den voorzitter thans moeilijk worden behandeld. Hierop volgt de rondvraag, waarbij de heer Van Ges sel wijst op het drukke verkeerspunt hoek Polderweg en Krugerstraat. en verzoekt daar meer toezicht. De heer Woud bespreekt het ingediende schrijven van Prins, Heeman c.s., in verband met het feit, dat er Zondag geen bus was bij de Texelsche boot. De heer Trap zegt thans voor het laatst in dezen Raad te spreken als lid ven de oppositiepartij, om dat hij thans is cangesloten bij den V.D.B., waarvoor hij thans candidaat is; spr. moest daarom bedanken als lid, doch kan niet nalaten voor de prettige samen werking dank te zeggen. Ook de heeren Boogaard en Eijlders roeren de auto- bus-kwestie, waarover de brief van Prins c.s. gaat, aan, en wijzen er op, dat het met dezen dienst blijk baar niet in orde is. De openbare Raad werd daarop gesloten. Jacht in den storm vergaan. Acht per sonen in de golven omgekomen. Het N.TA. seint uit New York: Men vreest dat het jacht Sea Fox, dat Zaterdag j.1. een tocht heeft ondernomen in de Straat van Long Island en sindsdien niet is teruggekeerd, in den storm is vergaan en dat de acht opvarenden in de golven zijn omgekomen. Bij de monding van de Connecticut- rivier is het lijk aangespoeld van een jonge vrouw, van wie men aanneemt dat zij tot de opvarenden van de Sea Fox heeft behoord. De lijken der overige opvarenden heeft men nog niet gevonden. Draadloos heeft men aan alle kust plaatsen inlichtingen gevraagd, evenwel tot dusver zonder resultaat. ZUn besluit genomen. Officieel werd gister uit Parijs gemeld: Briand heeft er In toegestemd de portefeuille van bul- tenlandsche zaken te behouden. Briand, die gisteravond van sijn buitengoed te Parijs is teruggekeerd, had spoedig na zijn aankomst op het departement van buitenlandsche zaken een langdurig onderhoud met minister-president La val, die er krach tig bij hem op aandrong, dat hij zijn verzoek tot ontslag zou intrekken. Birand ontving verder talrijke en dringende telegram men, o.a. van vereenigingen van oudstrijders, waarin op zijn aanblijven wordt aangedrongen en hulde wordt gebracht aan het werk, dat hij ten gunste van den vrede heeft verricht Briand. is, zooals vrij algemeen verwacht werd, voor den op hem geoefenden aandrang gezwicht en zal dus als minister op zijn post blijven. Een gchikwensch u-aard. Briand's rede op de slotzitting der Europeesche com missie 22 dezer te Genève gehouden, blijkt dus, in te genstelling met de opinie van velen wellicht ook van hemzelf? geen afscheidsrede, geen politieke zwanenzang geweest te zijn. De „oude politieke rot", zooals hij zichzelf toen betitelde, blijft op zijn post, de pelgrimsstaf, dien hij zou opnemen, blijft voorloopig no gaan den kapstok. Met dit besluit van den grijzen staatsman kan men Europa in het algemeen en Frankrijk in het bijzonder slechts gelukwenschen. Regelingen van den arbeidstijd. De minister van Arbeid, H. en N. heeft aan hoofden of bestuurders van bloembollenpellerijen In alle gemeenten des rijks vergund, dat in hun ondernemingen door arbei ders van zestien jaar of ouder, werkzaam bij het pellen der gerooide bloembollen, van 17 Juni tot en met 17Aug. in afwijking van art 24 der Arbeidswet tien uren per dag en 55 uren per week arbeid wordt verricht onder voorwaarde dat de arbeidstijd is gelegen tusschen zeven uur de3 voormiddags en zeven des namiddags. De voorwaard worden vermeldin 's ministers beschik king van 27 Mei JJ. Wetsontwerp In de Eerste Kamer goedgekeurd. De Eerste Kamer heeft gistermiddag het ontwerp tot verleenen van steun aan de suikerbietenteelt nagenoeg zonder debat en zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Thans mogen ook organen en vet worden ingevoerd. De minister van Arbeid, H. en N. heeft zijn beschik-, king van 30 Juli 1923, waarbij ten aanzien van vleesch. afkomstig uit Denemarken, tot wederopzegging werd verleend de ontheffing van het voeren van een merktee^ kei} van keuring door een gediplomeerd veearts, van een schriftelijk bewijs van oorsprong en van eenige on* dere zakelijke voorschriften, ingetrokken met Ingang van gisteren. Thans mogen uit Denemarken, behalve vleesch In niet kleinere deelen dan vierendeelen var rompen, ook ingeleverd worden organen en vet. In het petroleumgebled in het Noorden.-, Naar uit, New York gemeld wordt, zijn in het per' troleumgebied in Noord-Peru bloedige onlusten voorgevallen. De arbeiders van het petroleumgebied hielden een betooging tegen het aanstellen van eet nieuwen regeeringsvertegenwoordiger in het petro' leumgebied en beproefden het politiebureau te be stormen. Daarbij werden 4 arbeiders gedood en 14 gewond. De rust kon spoedig hersteld worden. Niettemin heeft de regeering een oorlogsschip naar het gebied, gezonden om de installaties te beschermen, welka aan het grootste petroleumconcern der V. S. behoo< ren. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Twee kinderen gewond^ Gisterenmiddag is een vrachtauto van de firma Schut uit Loenen tusschen Olst en Wijho van den» dijk gereden en over den kop geslagen. De auto die met carton geladen was, werd ernstig beschadigd. Naast den chauffeur zaten twee jeugdige abchtertjes van den heer Sanders uit Loenen. waarvan het oud ste zeer ernstig aan het hoofd gewond werd. Het an dere meisje liep ernstige verwondingen aan armen en beenen op. Beiden zijn in het St. Joseph gesticht te Deventer opgenomen. SCHAGEN. 28 Mei. 4 stuks paarden f 130200. 7 stieren f 150—290. 48 gelde koeien (magere) f 280360. 38 idem (vette) f 250 —440. 25 kalfkoelen f 325—440, 9 pinken f 120—175, 106 nuchtere kalveren f 1228. 171 Overhouders f 3035, 915 lammeren f 16—24, 2 bok ken en geiten f 615, 9 varkens, magere; 80 idem vette per Kg. f 0.340.38, 214 biggen f 7—12, 35 konijnen f 0.50—1.50. EIEVEILING SCHAGEN. 28 Mei. Aangevoerd zijn: 167 partijen 144209 stuks kipeleren, 15 partijen 4765 stuks eendeleren. 16 stuks kalkoeneleren De prijs liep van: kipeieren f 3.40—3.80, kleine f 2 60. bruine f 3.90—4.10, eendeieren f 3.30—3.40, kalkoencieren f 9.9010.40. De veiling duurt voort. AMSTERDAM, 27 Mei 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 380 vette kalveren, le kw. 73—85 ct., 2e kw. 66—76 ct., 3e kw. 5664 ct, per Kg. levend gewloht, 59 nuchtere kalve ren f 714, 560 varkens: vleesohvarkens 90110 Kg. 4546 ot, zware varkens 41—44 ct.. vette varkens 38— 40 ct per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 6 wagons geslachte runderen uit Dene marken. BSROEK OP LANGENDIJK. 27 Mei 1931 Aanvoer: 3150 Kg. tomaten: A f 58.10—59.70, B 53.60, C f 56.2056.30, CC f 40.20. 2000 Kg rabarber f 1.20. 575 Kg. uien f 6, drielingen f 1.10; 21 Kg. aardappelen: Schotsche muizen t 31.30, drielingen f 23. ALKMAAR. 27 Mei 1931. Aardbeien f 1147 per doos. andijvie f 3.40—7.50 per 100 stuks, asperges f 26 per 100 bos. bloemkool I f 17.25 II f 9.15, per 100 stuks, kropsla f 4.406.20 per 100 stuks,, 2e soort f f 1.80—2.90, knolselderle f 10—20. per 100 stuks, prle f 7.508 per 100 bos. perziken f 0.41 per stuk. postelein 3550 per dubb. bakje, peulen f 3740 per 100 pond, rabarber f 28. raapstelen f 0.803.30, radijs f 2.105.20 per 100 bos, selderie f 7.50—10 per 100 boe, spinazie f 0.100,72 per bak. tomaten f 35 per 100 pond, uien f 7.50 per 100 kilo, wortelen 7.50—16 per 100 bos. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Antonia Johanna Maria, dochter vaa Anthonius Deutekom en van Louisa Anna Maria Brantjes. Heden overleed onze lieve Vrouw en Moeder Sientje Oudendijk, in den ouderdom van 55 jaar. Dat Zij rust in vrede. P. MOLENAAR en Kinderen. Kolhorn, 28 Mei 1931. OöCXDöOCXDCXJöOaOOO Den 30en Mei a.s., hopen on- ze geliefde Ouders en Grootouders j K. KALF en T. KALF-Vergaij hunne 45-jarige Echtvereeniging j in stilte te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Oudkarspel, 28 Mei 1931. öicoüc>oc>oaoo»oo*ooiö Dr. SWAAB'i Dermolin Kinderzeep is een weldaad voor uw baby. 35 ct. Aanbevolen door H. H. Doktoren. Verkrijgbaar bij Gebr. ROTGANS, Hoogzijde 103, Schagen. wordt gehouden op Gevraagd: Een Circa 100000 te koop, le klas soort, spoedig klaar, bil K. URSEM, Jzn., Heerhugo- waard Noord. voor den hooibouw, om de kost door K. S. WINKEL, Veehouder, Abhckerk. te huur gevraagd, per 1 Aug., omge ving Schagen. Brieven onder lett. XU, Bur. v. d. bl.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3