PU ROL Noodweer boven ons land. 70nnebrarJ 31 Brabantsche brieven. Terug uit Indië met rheumatiek. Na twee dagen hitte noodweer. Windhoozen en hagelsslag. Ontploffing bij een petroleumboring. De raadselachtige epidemie in Britsch-Indië. FEUILLETON. VERTELLINGEN B Ulvenhout, 26 Mei. 1931. Menier, D'n Pinksteren is weer veurbij, de ziekenhuizen leg gen weer vol mee de lui die veur 'n nieuwke in de kraant emmen gezurgd mee d'r verkeersongeluk en prac- tisch is 't jaar alweer veur de helft naar de pinmekes. Sakkerejabel, wa ga-g-et tooh gaauw allegaar! Wa spoeidt dieën tijd toch kolle saal rap over oew pet. 't Ga zoow snotverdikkoppes kwiek da ge somtijen te- goeiertrouw nog 'nen kam dn oew haanden pakt om oew eigen 'n scheike te kammen, terwijl oew test al heelemaal „sohei" is! As 'n kiepei zoow kaal. Affijn, 't is gemakkelijk te onderhouwen, zo'nen glibbert, waar de vliegen d'r pooten op breken. Ja, amico, achteraf bekeken is 't leven net 'nen fillum. Teugen da g'oew eigen op oew gemak gaat vuulen in de Sienema, is d'n fillum tenende en oew antreekortje op gesnoept. En a3 je oew goed bevallen is, dan zoude 'm nog wel't af willen draaien, omda-d-et zoow rap was af- geloopen. En in de Sienema zoude da nog wel 's opper- muuw kunnen doen, daar is da mee 'n nuuw kortje veur enkele kwartjes weer wel op te knappen, maar as d'n lèvensfillum aan z'nen eindelijken slotkus is, dan gaat de poort achter oew derrejère veur goed dicht en 't is gedaan. Dan 'nen fermen smak zaand op oewen lillekert, in 't begin 'n paar blommekes daar bovenop, na 'n paar maanden 'nen gèèf-gebeitelden kaai, (waar oew getroostte erfgenamen dan alweer spijt van emmen da ze'm besteld hadden veur oew), en na ennigten tijd zitten de veugeltjes op oewen steen te trekkebekken en te vrijen en 't leven ga z'nen eeuwigen gaank! En of ge nouw opgeruimd zijt in 'n ebbenhouteren kiest beslagen mee kostelijk zuiver, of da-ge-'r in een legt waarvan oew de splinters in oew... eh.._. gewitwel pieken, ge zij-d-in allebei de gevallen, asge't gras van d'n verkeer den kaant ziet groeien, veur de pieren! Waarom of 'k zoo zwaar op d'haand ben zulde pie keren? Ollee, 't kom zoow te praten te pas en 't is toch altij maarkiekeboe mee oew eigen speulen, as ge da gedacht maar altij uit d'n weg gaat. 't Is wel 's goed om te prak- kizeeren over oewen houteren frak. En te begrijpen dat die veur alle menschen krek iender is, onverschillig uit wa veur stof of dat ie is gesnejen; uit ebbenhout of uit 'nen denneboom dat de hars aan oewen grooten teen plekt. Waant meestal denkt 'nen mensch, dat de wea- reld om hum-alleen rondtolt. Da-d-alles op de weareld is, veur zijn lol. Dat er van heel de weareld gin spaan of splunter was terechte gekomen, as hij nie op 'nen goeien dag mee veul geblèèr en gespartel op die weareld was geharriveerd, waar ie in 't begin gladweg 't sch... aan had. (Niewaar? twaalf luiers vol per dag!) Maar as ie dan nóg zoow gedocht had, da z'n durp, ïs'n bedrijf, z'n stad, z'n laand, kortom z'n heele weareld- je hum nie had kunnen missen, as eenmaal de musch- kes d'r nestje bouwen in zijnen treurwilg, dan draait de boel gin horke broerder as véur dieën tijd! As de men- echer. da Tieter'sriapten, dan waren 'r vèul minder kwal- lekopp€n óp "èèrde en gong 't veul gemakkelijker èn pla- zieriger toe!. Maar allebonneur. Me gaan aan de beste helft van 't Jaar beginnen! Me krijgen strak d'n oogst; 't beste, 't plazierigste van 't boere-ambacht niks zoow leutig as slèèpen-en-slèèpen maar, amico, d'n schoonen tijd da-* d-aJles in vollen rijpdom staat, ollee, ik blijf nog 'n bietje zitten in de Sienema! Gij? En nouw kunde-t misschient nie erg haartelijk van me vinden, da'k oew da zoo maar vlakaf in oew gezicht zeg, maar keb mezelvers aan m'nen slip motten trek ken. om oew vandaag dit briefke te sturen, 'k Docht oew eerst maar 'n aanzichtskortje te sturen mee de groeten van ons gebeiën, maar achteraf docht ik zoow: ollee, hij is da nouw al zoolaank gewend om óp vaste tijen 'n •letterlijke uit Ulvenhout te ontvangen, laat ik 'm nouw deus week ók nie naar de gewitwel laten loopen. Waant, amico, vandaag mee zuk weer, nouw 't licht in vonkend poeier van d'n hemel trillert, m'nen erft mee Tru d'r peteunekes, graniums en margrieten lijk 'n blommen- hofke-n-is in schaterenden bloei, nouw d'n blossem van de lakken sneeuwt as confetti, de veugeltjes in d'n no- tenlèèr 't knikkerske in d'r keeltjes laten rollen mee fluitend lawijd. barstend-dikke stekebiean, mee d'r dik ke, gele achterlijf op d'r viesvleugeltjes as deurschijnend pèèrlmoer staan te trillen in 't broeiend zonnelicht, ka- pellekes in de ruimte wapperen as blommekes zoow 6choon, ollee. nouw is 't wel 'nen afgerazenden pinneten- sie om mee 'nen inktpot veur oew, mee bevende haanden van levensdrang, 'n briefke i n mekaar te prutsen asof er daarbuiten nouw heelegaar niks gaande is. Nouw is 't 'n duvelsche toer, telkens as ik effen 'n lichtje van de zon zie speulen in 'l vlammendrooie gra- niumke, om dan maar as 'nen kantoorknul op z'n kruks- ke droogweg te blijven deurpennen of er niks belaank- rijker is, as potjes inkt en wit pampier. Keb 't raam opengeschoven staan en ben d'r maar vlak veur gaan zitten, zooda 'k tellekens nog effekens 'nen teug veurjaar in kan slurpen, zoo onder 't gepotlooi deur. Daar in dieën boom, vlak veur m,e daar zit 'nen mearel te „slaan" zoow trotsch en verliefd da ge lachen mot mee 'm. Z'n slagskes en trillerkes. die vallen as zui veren ballekes van 'nen paternoster stuk veur stuk uit de takken, as op 'n koperen schaal. De heg aan d'n overenkaant staat wit te bloeien van den meidoorn, die er aangeklonterd zit as zuute rijstepap. En as 't lekkere, zuie-windeke effen deuzen kaant opblaast, dan krie belt ie m'n neus. En dan. amico, dan slaat 'r 'nen golf van jonk leven deur oew bloed da'k, da'k... nouw In vertrouwen. da'k effen naar d'n hooizolder gaai en m'nen eigen tien, twintig keeren optrek aan de balken van 't dak. Tot ik mee m'nen kop boven zo'nen balk uitkoom, nèt zoolaank, dat m'nen ermen 't niemeer houwen kunnen en 'k van eiges in 't hooi neersmak. En... da's ok onder ons maar as ik in deuzen tijd zoo's onverwachts op m'nen hooizolder koom, dan zie 'k er geregeld 'n paar 'm smeeren, zóó rap, da'k nie persies kan nagaan welke „veugeltjes" in Mei daar d'r ei leggen", za'k maar zeggen! Ja, amico, da's de jonkheid! En as ge zeivers ok Jonk gewiest bent.ee... ollee, dan krab ik 's onder m'n Petje, en dan... dan draait d'n fillum trug. Waant as ik daar zoow in 't hooi terechte ben ge komen mee m'n dikke veftig jaren, as ik 't dan vuul pieken in m'nen nek, as dan da wèrme hooi, zoelig as oew bed 's mergens, oew lui en vadsig mokt da ge moeite het of oew eigen d'r uit los te maken, ollee, amico, me zijn allemaal „maar" menschen en dan denk ik dikkels trug aan m'n jonge jaren mee Trui, veur 'n dartlg jaren gelejen. Waant ge meug 't grust weten borre, Trui is op da punt veul geheimzinniger as ikke maar as er ginhooi had gelegen indertijd op m'n vader z'nen zolder, ollee. dan ha'k misschient nie zukke naauwe relasles aangeknopt mee Truië, da'k er bouw Jandome verleejen week de vijfendartigjarige al mee gevierd em! En me kunnen dan mekare „de waar- beid wel 's zeggen" om 't zochtjes uit te drukken, 't Sa-d-ier niks beroerder as in elk aandèr gelukkig hu islijk, dus, ondaanks alles, leve d'n hooizolder van d'n ouwen Dré! En óp naar de gouwe! Ja, da-d-in Mei alle veugeltjes d'r eike kwijtraken, da's gatsamme nie vandaag of giesteren. Ons herrie- menle krijgt 't in deus dagen niet bij-geblazen. Zuive ren en gouwen bruiloften zijn in deuzen tijd nie van de looht Elk jaar weer overnuuw, as de maand van Ons- lievrouwke in 't laand is, dan zijn de gouwe bruiloften nie van de locht af. Dan staan ons kraanten vol mee die ouwe, verrimpelde koppen onder 'n kaanten muts en zo'n zijen petje, midden in 'nen straal kinders en twaalf stralen kleinkinders, veur d'n versierden gevel van d'r hüske. Waant ditte mot ik oew verassereeren, amico: gemeenlijk emmen die gouwen bruidsparen d'r nie bij stil gezeten, horre! Ze prezenteeren oew 'n na geslacht van 'n klein-dürpke-grotte en as ge dan da-d- heimelijk-lachend kopke van d'n bruigom goed bekèkt, mee z'n pepke tusschen z'n bruine lippen en mee z'n kromme beenen die zo'n zeuventig jaren in d'n vetten éérde emmen gebaggerd, as ge 'm daar dan zoow ziet zitten, dieën aartsvader, dan schiette onwillekeurig in oewen lach. En z'n wefke? Van 't zelfste! As mulk en bloed nog dikkels en veural op 't fiest, waar ze mee d'r gewas- schen en gesteven kaanten muts en d'r gouwen bros en bellen en horlozieketting van drie meters laang as 'n koninginneke tusschen] d'r „volk" troot op d'n gruun- gemokten fiestvèrkensstoel! En aan de fiesttafel d'r manneke staan jonk. 't Vetste verken is-t-er veur geslaoht; de bessen en krenten op jenever en braande- wïjn 'n jaar van te veuren ingemokt en zoow koppig en zuut geworren, da ge 'nen borrel drinkt, die ge nergens zoow koopen kunt, zoow straf en zoow piekaant, da-d-oewen mond er van plakt. Er. as dan oew wenkbrauwen op 't lest gaan afzak ken van al die straffe borreltjes, dan kan 't fiestmaal mee d'n koffie-na gaan beginnen. Dan daampen de kermenaaien, de aasjes en de rollades over d'n erft; dar schuimt 't bier in vlokken van de tafel af; dan krullen de geuren van d'n saffraan-rijstepap mee bruine suiker de blaren van de boomen in en dan, dan kunde 'r weer veur enkele uren teugen, amico. Dan gaan de beentjes van d'n vloer, daar op dieën bloeien- den erft as d'n Blaauwe z'n trekpiano mee 'nen lustigen zwier uit mekaar trekt En laat ik oeuw nouw gerust vertellen, en denk nouw nie da'k overdrijf, maar keb gouwen bruiloften meegemokt, da bruid en bruidegom tot -liep in d'n nacht gin daanske overs'ocgen. En dat de d'n bruigom zóów dikkels aan 't bier zat, dat de bruid 'm dikkels tot de orde roepen moest. Waant da's 'n feit, amico, veftig uren getrouwd of veftig jaren, 'n echte Rrabaantsche vrouw hoe-d-oew in de gaten as d'ren eigendom. En as 'n aander wefke oew dan 's kust dij d'r fieliesietasie, ge het nouw eenmaal van die hartelijke schatjes, niewaar? dan nóg, na veftig jaren hondentrouw hou-d-oew bruid oew in de kieren mee 'n paar felle ogskes! Maar zeg nooit teugen zo'n Brabaantsche gouwen bruid da ze sjeloers is, waant ochirrekes, dan sohel z? oew uit vier alles wa lillijk is, da ge zouw gaan geleu- ven, da-d-'nen aap nog 'nen schoonheidskoning is bij jouw vergeleken. Maar ollee, daar is nie veul van gemeend, waant al edde dan in al die jaren soms 'nen kop gekregen as 'nen afgedaankten waterlèèrs, ze gunt er nog gin horke van oewen baard van aan 'n andere en da komt dan, omda ze heelegaar nie sjeloers is! Ollee, Ik schei er af. 'k Mot naar buiten, 'k houw 't nie laanger meer uit. D'r zit Metriek in m'n botten, ik schei er af. Veul groeten van Trui en as altij, gin horke minder van oewen toet a voe DRé. Een lijden van 7 jaar nu beëindigd. Een Heer te Hilversum wist raad. Begint U met-te lezen wat de heer W. P. té' Hil versum ondervond en volgt U daarna gerust zijn voorbeeld. U zult er versteld van staan hoe spoedig ook U de zoo vurig begeerde verlichting van Uw rheumatiscbe kwellingen zult ondervinden. „Ruim 7 jaar leed ik aan rheumatiek, heb vele medicijnen aangewend, doch alle met weinig of geen resultaat. Uit Indië hier aangekomen hoorde ik over Kruschen Salts en ten einde raad ging ik dit ge bruiken. Ik kan niet anders zeggen, dan dat Kru schen het eenige middel is, waaraan ik tot nu toe te danken heb, dat mijn rheumatiek langzaam maar zeker uit mijn lichaam verdwijnt. Ik ben pas kort bezig, Kruschen Salts te gebruiken. Overal en-ieder zal ik dit middel aanbevelen als het beste dat ik ooit heb kunnen vinden tegen de zoo ge vreesde rheumatiek. U kunt van dezen brief naar goeddunken gebruik maken, teneinde Kruschen Salts zooveel mogelijk bekend te maken." W. P. te Hilversum. Wanneer U voor de rest van Uw leven verlost wilt zijn van de vlijmscherpe urinezuurkristallen (de oorzaak van Uw rheumatiek), die zich in de gewrich ten en weefsels nestelen, begin dan morgenochtend voor het ontbijt een halven theelepel Kruschen op een glas heet water of in een kop thee te nemen. Vergeet niet dit geregeld eiken dag te doen en houdt dit eenige maanden lang vol. Dan zult U beseffen waarom Kruschen het zich vastzetten van het over tollige urinezuur in Uw gewrichten verhindert en U behoedt voor de ketenen der rheumatiek. Kru schen is een combinatie van zes levenwekkende zou ten, die ons lichaam eiken dag noodig heeft en die ook Uw lichaamskracht en energie doet toenemen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) DRUK POSTVERKEER IN DUITSCHLAND. Het postverkeer in Duitschland omvatte in het jaar 19291930 in het geheel 10.403 millioen zendingen van alle soorten, waaronder 7672 millioen brieven, waarvan weer 111 millioen aangeteekend waren. Er waren op 1 April 1930 36,351 postkantoren, dus één postkantoor op 1763 inwoners, afgezien van de 18,475 hulppostkantoren, alsmede 150.875 brievenbussen. ONGELUK MET TORPEDO. Twee dooden. Naar het W. B. uit Egernvoerde meldt, is bij een proefneming met torpedo's een ongeluk gebeurd. Een afgeschoten torpedo liep uit haar baan en trof een roeiboot, waarin zich drie menschen uit Berlijn be vonden. De boot zonk. Een der inzittenden kon zich redden, de twee anderen, een man en een vrouw, ver dronken. West-Engeland, vooral Zuid-Wales geteisterd. Naar uit Londen wordt gemeld, is boven het Westen van Engeland, na twee dagen van buitengewone warmte een hevig noodweer losgebarsten, dat zich ont lastte in zwaré onweert en hevige hagelbuien. Vooral Zuid-Wales heeft onder het noodweer geleden en verschillende plaatsen zjjn door den zwaren regenval overstroomd, terwijl de hagel op het veld groote schade aan de gewassen heeft aangericht Te Londen is een jong meisje op straat door den bliksem getroffen en gedeeltelijk verblind naar een ziekenhuis gebracht. Honderden auto's zijn op de landwegen, die in stroomende beken veranderd waren, tot stilstaan gedwongen en konden voor- noch achter uit Het postvliegtuig naar Parijs moest een noodlan ding te Harpenden maken. OP SOMMIGE PLAATSEN ERNSTIGE SCHADE AANGEBRACHT. Een zwaar onweer, gepaard gaande met windhoozen en hagelslag, heeft zich Donderdagmiddag, vooral bo ven het centrum van ons land, ontlast. Wolkbreuk teistert Uithoorn. Het onweder heeft te Uithoorn groote schade aan gericht. Te omstreeks drie uur ontlastte zich boven de^e gemeente een wolkbreuk, die wel een half uur heeft geduurd. Er vielen zware hagelkorrels, waar door van het gemeentelijk abattoir tientallen ruiten werden verbrijzeld en van de broeikassen der kwee kers meer dan 1000 ruiten vernield. Ook de water schade is belangrijk. Schade aan den tuinbouw Vleuten zon- detr licht. Boven Vleuten heeft een windhoos gewoed, die op sommige plaatsen vrij ernstige schade heeft aange richt en vooral aan den tuinbouw veel kwaad heeft gedaan. Zoo werden bij den heer Gondelach 25 z.g. éénruiters opgenomen en een tiental meters verder neergesmeten. Door het omwaaien van een boom, die op een draad van het electrische net terechtkwam, werd een gedeelte van deze gemeente van licht ver stoken, welk euvel 's avonds nog niet was verholpen. Voor zoover kon worden nagegaan, hebben zich tij dens de windhoos geen persoonlijke ongelukken voor gedaan, terwijl ook tijdens het korte, doch hevige onweer, dat met de windhoos gepaard ging, geen on gevallen zijn gebeurd. Ook sloeg nergens de blik- In Drente twee boerderijen en een schuur verbrand. Een landbouwer gewond. Een hevig onweer heeft in de omgeving van Hoo geveen groote schade veroorzaakt. Te Nieuweroord op de Middenraai te Hoogeveen sloeg de bliksem in de landbouwerswoning van den heer H. Löhr, waar juist een gezelschao van pl.m. vijftig personen schuilde. Het geheele gebouw werd in asch gelegd. De heer Löhr werd in den arm ge troffen. Te Anholt onder Ruinen sloeg de bliksem in de boerderij van den landbouwer A. Steenbergen. Zij werd geheel vernield. Te Hoogeveen werd een schuur van den landbou wer Seine Seinen getroffen. Zij verbrandde. Op verschillende plaatsen sloeg het nog in. Elders in ons land. Te Mijdrecht de oogst vernietigd. Hagelsteenen van 5 tot 7 centimeter grootte. Te ongeveer half drie ontlastte zich boven Mijdrecht een hevige regen- en hagelbui, gepaard gaande met een windhoos. Vele boomen moesten het ontgelden, terwijl de wegen in een ommezien blank stonden. De gewassen in de tuinderijen langs den Amstel liepen veel schade op. Alle broeikassen en „eenruiters" wer den vernield, zoodat de oogst geheel vernietigd is. Een geweldig onweer, gepaard met een windhoos, die zware iepenboomen ontwortelde en sommige stammen middendoor brak, ontlastte zich boven Woerden. Hevige hagel- en regenbuien deden de straten blank staan. De bliksemafleider op het stad huis smolt af, terwijl de aardleiding op het net van de radio-distributie terecht kwam. In het naburige Linschoten sloeg de bliksem in de boerderij van den heer Buis en veroorzaakte brand. Zomerhuis en schuur brandden geheel af. Uit Alphen aan den Rijn wordt gemeld, dat Donderdagnamiddag te ongeveer drie uur boven de Rijnstreek een zwaar onweer woedde, dat gepaard ging met geweldige hagelbuien. Gedurende ongeveer een kwartier hield het noodweer aan, waarbij vooral de gemeente Bodegraven het moest ontgelden. Honderden ruiten werden hier door den hagel ver nield. In het bijzonder werden de woningen aan i!e Wilhelminastraat geteisterd. Aan de straatzijde is bijna geen ruit heel gebleven. Er lagen hagelsteenen van 5 tot 7 centimeter grootte in de vertrekken van verschillende woningen, waarvan de vensters aan scherven lagen. In andere plaatsen was het noodweer minder hevig. Persoonlij'ke ongelukken hadden niet plaats. Boven de hoofdstad* Boven Amsterdam naderde tegen halfdrie een zware bui, die de stad in een diepe duisternis hulde, zoodat het kunstlicht ontstoken moest worden. Een heftige wind stak op en hij rafelde de wolken massa's uiteen en dreef de zwarte flarden in snelle Vaart door de lucht De vlaggen klapperden aan de masten en stofwolken werden door de straten ge jaagd. De lichtgroene boomen kromden hun ruggen onder het geweld van den stormwind, die warm was en zwoel. De kleine blaadjes stoven in het rond en de menschen. die geen overjas bij zich hadden en die een idéé hadden, dat zij nat konden worden, sto ven in stoepen en in de huizen. Angstig fladderend gingen de vogels voor de bui uit, vluchtend voor de donkerte, die staag toenam-. Opmerkelijk was, dat uit al die zwartheid en uit al die dreiging geen bliksemstraal schoot. Wel regen. Eerst dikke zware droppels, die sneeuwvlokken gele ken. Daarna werd alles grijs. De donkere wolken met hun oranjekleurige koppen drongen op naar de Zui derzee, de roetzwarte rafels veranderden van kleur. De stormwind verfde alles grijs en lucht en stad vloeiden aan den nabijen gezichtseinder ineen. Het was alsof een mist zijn kleed over Amsterdam spreid de. Hagelkorrels kletterden tegen de ruiten en striem den de daken en de kerktorens werden aan het oog onttrokken. Het slot van dezen middag was een heftige donder bui. Door het grijs van den regen schoten aanvanke lijk onzeker, later zeer fel, de flitsen van den bliksem. Lange golvende lijnen schitterden aan den hemel, nu eens melkwit, dan weer oranje en het licht werd weerkaatst door de straten, die plassen met belletjes vertoonden. De riolen konden het hemelwater niet verzwelgen en de trottoirkolken murmelden en klok ten door dit te veel aan vocht. De nooduitlaten op de grachten begonnen te werken en plassend gaven zij het te veel aan water aan de stadsgrachten. DE BLINDEN IN ENGELAND EN DE RADIO. "bit Londen: De prins van Wales heeft in eèn rede voor de draadlooze gepleit voor het gratis vér strekken van radiotoestellen aan blinden. Alle blin den in het land moeten daarvan kunnen profiteeren. Een actie in dien zin is reeds lang gaande. In ander half jaar tijd zijn reeds 13.000 toestellen uitgedeeld. Maar er is nog veel geld noodig. Er is reeds een spe ciale radio-courarit in braille-druk. TREIN DOOR TORNADO UIT DE RAILS GELICHT. Uit Fargo (Noord Dakota): Een trein, welke zich op acht mijlen ten Zuid-Oosten van Fargo bevond, werd door een tornado overvallen. De trein werd geheel van de rails gelicht, waarbij de twaalf wagons waaruit hij bestond, omvielen. Slechts de locomotief en de tender bleven overeind. Een der passagiers werd gedood, terwijl verschei dene werden gewond. ONTPLOFFING OP EEN VROEGEREN DUITSCHEN KRUISER. Vier mannen het slachtoffer. Uit Londen: Donderdag had een ontploffing plaats aan boord van den Duitschen kruiser „Prinz-Regent Luitpold", die te Scapa Flow wordt geborgen. Drie mannen, die naar men gelooft, zware brandwonden hebben gekregen, werden naar het ziekenhuis ver voerd, terwijl een vierde zich hedenavond nog steeds in den kruiser bevond. Zijn toestand is niet bekend. Geweldige schade aangericht. Wolff meldt uit Boekarest: Op het petroleumgebied van Cura Oenitzein nabij Ploësti ontploften bij het boren van een petroleum- bron voor de mpij. Prahova de in geweldige massa's uitstroomende gassen. De ontploffing, welker oorzaak onbekend is, was zoo hevig, dat alle sonden binnen 200 M. afstand het bedrijf moesten stopzetten. De wind dreef de omhoogspuitende brandende en rookende alie over een afstand van een K.M. voort, zoodat de oogst in dat gebied volkomen werd vernie tigd. Voor zoover de schade reeds thans valt te overzien, bedraagt deze meer dan 50 millioen lei. Door Zon Verbrande Huid, ^^/AV/lluv Doorzitten bij Wietrijden en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met In dooien v«n 30-60 en 90 ct. Tube 80 CL Bi) Apoth. en Drogisten ERNSTIGE OVERSTROOMING IN TURKIJE. Verscheiden slachtoffers. Uit Stamboel: Hevige stortregens hebben in het Amasia noodlottige overstroomingen veroorzaakt. Twaalf personen zijn verdronken, verscheiden per sonen worden vermist en talrijke menschen zijn ge wond. Ook uit verschillende andere deelen van het land zijn berichten omtrent overstroomingen ont vangen. GAAT DOUMERGUE TROUWEN? De „Daily Herald" komt met het eenigszins onwaar schijnlijk klinkende bericht van „een bijzonderen cor respondent" uit Nimes, dat Gaston Doumergue, de af tredende president der Fransche republiek, binnen kort in het huwelijk zal trden. Onmiddellijk na het verlaten van het Elysée zou Doumergue zich naar Aigues-Vives begeven, waar de vrouw op hem wacht, die hij, ondanks zijn zeven en zestig jaren, naar het altaar zal geleiden EEN KRANIGE VLIEGTOCHT. Zes en dertig dooden. Deze dagen maakten wij melding van een raadsel achtige epidemie in het klooster van den Goeden Herder te Bangalore. Thans meldt Reuter dat van de 38 aangetasten die in het ziekenhuis werden opge nomen, 36 zijn overleden. Men is overgegaan tot autopsie (lijkopening). Symptomen van cholera. Nader wordt gemeld, dat van de 36 personen, die in het ziekenhuis overleden, 12 de karakteristieke symptomen van cholera vertoonden, terwijl de 24 an deren leden aan hevige brakingen of diarrhee, waar van men den preciesen aard nog niet kon vaststellen. Van de andere zieken, die in het ziekenhuis werden opgenomen, verkeeren vijf in hachelijken toestand. Eenige zieken konden als herstellenden het zieken huis "verlaten. Onder de overledenen zijn twee Euro- peesche nonnen. Uit Londen: De officier-vlieger Guerson is Donderdagavond op het vliegveld Lympne aangekomen, na in zijn eentje den afstand tusschen Karachi en Lympne in VA dag te hebben afgelegd mot een klein vliegtuig, dat hij eenigen tijd geleden had gekocht en waarmee hij eenigen tijd geleden naar Indië was gevlogen. Nadat hij dezer dagen toestemming had gekregen naar Engeland te gaan heeft hij de reis met dit vliegtuig afgelegd en verraste Donderdagavond zijn ouders en vrienden in Engeland door zijn aankomst. UIT ONZE OOST. BRIGADE DOOR KWAADWILLIGEN AANGEVALLEN. Een der aanvallers neergelegd. Een sergeant zwaar gewond. Aneta seint uit Buitenzorg:: De Regeering ontving een telegram van den Gouver neur van Atjeh en O., d.d. 23 Mei, meldende, dat een brigade, onder luitenant Van den Heuvel, nabij Geroe- goe werdaangevallen door drie kwaadwilligen, waarvan er een werd neergelegd, terwijl twee ontsnapten. Onzer zijds werd de sergeant 1ste kl. Nasarani zwaar gewond. EMPLOYE LATEN VERONGELUKKEN. Dertien koelies en de mandoer veroordeeld. Uit Madioen: De werklieden van de suikerfabriek Pagottan, die de vorige maand den transportemploye Lawalata met doo- delijken afloop deden verongelukken, zijn thans door den Landraad gestraft Dertien koelies werden veroor deeld tot tien jaar gevangenisstraf, de mandoer tot le venslange gevangenisstraf.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11