Briand's politiek goedgekeurd. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. Motie van vertrouwen in de Fransche regeering aangeno men. Briand verdedigt zijn politiek. Het was duidelijk, dat de beslissing van den groo- ten Franschcn staatsman, Briand, om aan te blijven als minister van buitenlandsche zaken, in de Kamer aanleiding zou geven tot debat. Inderdaad heeft dit debat, tegen de verwachting in, in den loop van Donderdagmiddag en -avond reeds plaats gehad. De aanval op Briand werd ingeleid door Franklin- Bouillon, zijn grooten tegenstander, die od zijn ge wone heftige wijze den minister van buitenlandsche zaken de gebruikelijke verwijten deed. Dit laatste was misschien aanleiding, dat hij een paar maal op een vergissing betrapt werd. Briand antwoordde op de- .e verschillende beschuldi- I gingen en verdedigde zoowel I zichzelf els zijn collega's in I het kabinet en de meerder heid, die zijn politiek steeds I gevolgd heeft en die dit doen- 9 de, zeker niet van huichelarij I; beschuldigd mag worden, zoo- li als Franklin-Bouillon deed. Hij betoogde verder, dat on der de tegenwoordige omstan digheden geen andere poli tiek mogelijk is, toonde aan dat Frankrijk vplstrekt niet I geïsoleerd is, en zeide de overtuiging te hebben, dat hij het Fransche volk achter zich heeft. Hij betwistte dat zijn politiek te Versailles veroor deeld zou zijn. Thans, bij de nu volgende openbare stemming, heeft men in ieder geval gelegenheid, openlijk en ronduit te zeggen hoe men over die po litiek denkt. Tot dusver was het succes geheel aan de zijde van Briand, die door enkele collega's uit het kabinet met bevestigende verklaringen gesteund werd. De motie van vertrouwen In de regeering. Nadat de minister-president Laval in een korte, pakkende rede zijn meerderheid gewezen had op het gevaar, het te doen voorkomen alsof er een afzonder lijke politiek van den minister van buitenlandsche zaken bestaat, terwijl integendeel het geheele minis terie daaromtrent volkomen eensgezind is, en nog eens gezegd had dat hijzelf nooit van den vrede spreekt, zonder daarbij ook de veiligheid te vermel den, hadden onder tamelijk groote opwinding de stemmingen plaats. De prioriteit, die voor de radicaal-socialistische motie gevraagd was en waartegen Laval de vertrou wensvraag gesteld had, werd verworpen met de ge wone meerderheid van ongeveer zestig stemmen. Daarna werd achtereenvolgens gestemd over de on derdeden van de vertrouwensmotie, die eveneens, zij het met kleinere meerderheden, aangenomen werd. Na dezen feilen politieken aanval, die als een laatste uitwerking van de gebeurtenissen van Ver sailles kan worden beschouwd, mag verwacht wor den dat de linkerzijde de regeering thans wat met rust zal laten en dat de resultaten van de laatste vergadering van Genève met de interpellaties van Gignoux en Margaine morgen (Vrijdag) wat zakelij ker en rustiger behandeld zullen kunnen worden. Ken Iteuter-bericht meldt nog, dat het vertrou wensvotum der regeering met 318 tegen 261 stem men werd goedgekeurd. Flinke meerderheid voor Briand. V.D. verneemt nog uit Parijs: De Fransche regeering heeft in de Kamer bij de eindstemming met 332 tegen 256 stemmen een flinke meerderheid behaald. Hiermede is de positie van Briand voorloopig verzekerd. Na de stemming werd de Kamer verdaagd tot Vrij dagmiddag 5 uur. ROODE KRUIS. Algemeene ledenvergadering van het Roode Kruis afd. Schagen en omstreken, op Vrijdag 29 Mei om 8 uur 30, bij C. Boontjes. De voorzitter, Dr. v. d. Sluis, opent de vergade ring en heet de aanwezigen welkom. Notulen worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna volgt rekening en verantwoording van den penningmeester. Alles wordt in de beste orde be vonden en den penningmeester wordt dank gezegd voor zijn uitstekend beheer. In October zal door Dr. v. d. Sluis weer een ver- bandcursus worden gehouden. Bespreking volgt om vanwege het Roode Kruis verbandtrommels te plaatsen op drukke verkeers punten. Hiervoor worden Schagerbrug en de Stol pen genoemd. In samenwerking met „De Wiel" zal een cursus georganiseerd worden tot het verleenen van hulp aan drenkelingen. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. Wegens SLUITING der Schager«Leesbibliotheek bestaat HEDEN en volgende ZATERDAG 6 JUNI ge legenheid tot het inleveren der boeken, van 5—6 uur, in het gewone lokaal. MUZIEKTUIN. Op het Zondag te geven concert onzer Harmonie kapel in den Muziektuin zal het volgende program ma worden uitgevoerd: Bravest of the Brave, marsch George Gai Le Rocher Fantóme. Ouverture F. Popy Paraphrase tiber Silchers volkslied „Die T.oreley" I,. Schündelmeister Le Postillon de Lonjumeau, fantaisie Adolf Adam arr. I.. A. Schouten Pauze. De Joseph Ouverture Méhul lm duft'gen Griin, Walzer F. Zikoff Laetaire, Ouverture M. Poot Finale. MARKTO VERZICHT. De vette koeien werden Donderdag J.l. aardig goed verkocht: de prijzen waren iets hooger, tot 50 ets. is er besteed. Door het vele gras waren de kalf- en gelde- koeien duur. handel vlug; hooge prijzen zijn er be steed. De pinken wilden ze niet erg aan. daar wordt ook zooveel voor gevraagd, dat het heette een stuggen handel. De handel in pinkstieren wordt ook minder; de tijd ia weer voorbij. In paarden was weinig te doen; die paarden die aangevoerd werden waren voor den dood. De handel in nuchtere kalveren was iets stugger; vermeld kan nog worden, dat er een kuikalf ia ver kocht, oud 18 dagen voor den prijs van 48 gld. Dat was een prijs, maar het was een prachtbeest. In oude slachtschapen was het een slechten han del, die gelden hoegenaamd niet. In overhouders was ook weinig handel. De lammeren werden matig ver kocht, doch prijsden nu direct niet slecht. Bokken en geiten waren er te kort aangevoerd. De handel in vette varkens was zeer trekkend, prij zen minder; veel aangevoerd. Zouters golden 18 ets. Biggen waren ook weer in groote getale aangevoerd, prijzen ook iets minder. Schammen evenzoo, handel zacht aan. Op de kippenmarkt was hoegenaamd niets te beleven. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De loting voor de lijsten der candidaten voor onzen gemeenteraad heeft tot resultaat gehad, dat: Lijst 1 is die van Plaatselijk Belang, eerste naam Van Erp; Lijst 2 die der Roomsch Katholieken, eerste naam Van Nuland; Lijst 3 die van Schagen's Belang, eerste naam Bel; Lijst 4 die der Soc. Democraten, eerste naam Orsel. Mijnheer de Redacteur, Gaarne eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad naar aanleiding het heden is het 1-jarig bestaan on zer Zaterdagavondmarkt. Bij voorbaat onzen dank. Feest zonder vreugde was de titel van het geschrevene betreffende de fees ten gehouden bij de ontruiming van het Roergebied. Vreugde zonder feest schrijven wij, omdat het heden is het eenjarig bestaan onzer Zaterdagavondmarkt. Vanwaar dan die vreugde, zult U zich afvragen. Gaat het dan zoo best, gaat het zoo naar wensch met de markt en waarom dan peen feest? Vreugde is er omdat het ons mogelijk geweest is deze mijlpaal te bereiken. Vreugde is er omdat nog steeds alle 40 men- schen achter ons staan, welke steeds weer hun of fers ons toevertrouwen, hopende dat de kansen eens zullen keeren. Vreugde is er omdat het niet alleen meer als een belang voor de Molenstraat wordt bekeken, doch als een belang voor geheel Schagen. Vreugde is er omdat wij reeds moreelen en fi- nantieelen steun ontvingen van de Vereenigingen „Algemeen Belang" en de S c h a g e r Han deldrijvende en Industrieele Midden- standsvereeniging" en van de derde vereeni- ging, daartoe uitgenoodigd, toezegging hebben ont vangen. Vreugde is er, omdat reeds vele vooraanstaande personen, die voorheen nu niet direct vóór de markt waren, ook de wenschelijkheid er van inzien en ons streven om een goede Zaterdagavondmarkt te krijgen, ondersteunen. Vreugde is er, daar ook thans de plaats waai de markt is, die nog wel bestreden is geworden, ook als d e plaats wordt beschouwd. Vreugde is er, omdat wij werkende voort, steeds meer steun en sympathie ontvangen. Vreugde is er, omdat wij reeds in zeer nauw verband staan met den bond van Marktkoop lieden en den Nederlandschen Stand- w erkersbon d. Vreugde en feest kon het-, zoo wij het bekij ken wel zijn. doch de zichtbare resultaten in aan merking genomen, geven nog geen reden tot feest. En feest, ja feest, krijgen wij als wij hebben een florisante Zaterdagavondmarkt. en wij in Schagen Zaterdagsmiddags wel vertier hebben en wij een kooplustige en nieuwsgierige men- schenmassa zien trekken van de Gracht naar de Molenstraat en van de Molenstraat naar de Gracht. Feest vfert dan geheel Schagen, daar dat juist zal geven de resultaten, welke wij eens hopen te zien van een florisante Zaterdagavond markt. Wij rekenen hedenavond op veel bezoek, zoo wel van de zijde van het publiek als wel van de zijde van de marktkooplieden en standwerkers en hopen dat het hedenavond zal zijn een waardig één jarig bestaan. Schagen kijk uit, En slaat acht op je leven, Schagen kijk uit, Eendracht maakt macht; Schagen vooruit, Dat zij ons streven. De Zaterdagavondmarkt-Commlssle. BARSiyGEEHORN Donderdagavond vergaderde de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging alhier, ten huize van den heer A. de Graaf, Aanwezig waren 31 leden. Voorzitter, de heer L. J. v. d. Kuijl, opent de verga dering met een woord van welkom, zijn genoegen uit sprekende, dat in vergelijking tot andere jaren de opkomst der leden zoo bevredigend Is. De notulen der vorige vergadering worden daarna gelezen en zonder op- of aanmerkingen onder dank zegging goedgekeurd en geteekend. Voorzitter deelt mee. dat vóór deze algemeene ver gadering een 3-tal vergaderingen zijn gehouden te Kolhorn. Haringhuizen en aan de Kreil. zulks In ver band met de door het Bestuur voorgestelde wijzigin gen in het reglement. De opkomst van de leden was wel niet zeer groot, doch spreker meende, dat het Be stuur althans getracht had. de belangrijke wijzigingen aan de leden kenbaar te maken. Ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen, en voor zoover noodig. In handen van het Bestuur gesteld tot verdere behandeling. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den penning meester. blijkt dat de ontvangsten over het afgeloopen boekjaar hebben bedragen f 2137.07. de uitgaven f 323820. zoodat er een nadelig j^ldo Is van f 601.13. Door het gemeentebestuur is evenwel een bijdrage In dit tekort toegezegd van f 600.zoodat het nieuwe jaar kan worden ingegaan met een nadeellg saldo van f 1.13. Bovendien is inhet afgeloopen jaar reeds een subsidie van de gemeente ontvangen van f 200. terwijl, aan vrijwillige bijdragen werd ontvangen een bedrag van f 470. Uit een en ander bleek wel. dat de finantl- eele toestand der vereeniging niet rooskleurig was. Het a.ntal betalende leden bedroeg op het eind van het jaar 1282. tegen 1187 in het vorige jaar, terwijl de gemiddelde kosten per lid hadden bedragen f 2.52 (De contributie bedroeg f 1.50 per lid). Den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn verslag. Wordt overgegaan tot vaststelling van de rekening over 1930-1831. Bij monde van den heer Jb. Klstema- ker wordt verslag uitgebracht over het door de Com missie belast met het nazien der rekening ingesteld I onderzoek, waaruit blijkt dat alles in de beste orde is bevonden. Spreker brengt den penningmeester dank voor het vele werk dat hij ln het belang van de ver eeniging heeft gedaan en adviseert de rekening vast te stellen zooals deze wordt overgelegd. Aldus besloten. Volgt bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Jn. Kuiper Dz., P. Keesman en W. Kooij- man Jr. De heer Kuiper stelt zich niet meer beschik baar. In de plaats voor genoemden heer wordt na 2 stemmingen benoemd de heeren Abr. v. d. Welle/Jie zich de benoeming laat welgevallen. De belde andere heeren worden bij acclamatie herbenoemd en nemen die her benoeming wederom aan. Tot leden der commissie belast met het nazien der rekening worden benoemd de heeren W. J. Blaauboer, Jb. Bakker Az. en J. J. Engel, tot pl.v.v leden de hee ren P. Stammes Mz., D Gorter en K. Visser. Voorzitter houdt hierna een inleiding over de bestuurs voorstellen inzake reglementswijzigingen en schetst daarbij den toestand der vereeniging bij de oprichting en nu. na een 5-jarig bestaan. Uit een en ander komt dui delijk naar voren, dat de kosten steeds zich in een stij genden lijn bewegen, zoodat op de een of andere ma nier een verandering In contributieheffing of anders zins noodzakelijk is. Na rijp beraad heeft dan het Bestuur besloten de volgende wijzigingen in het reglement aan het oordeel van de vergadering te onderwerpen: 1. De contributie wordt verhoogd tot f 2. en blijkt, dat niettegenstaande deze verhooging toch nog een te kort ontstaat, dan zal het Bestuur zich wederom de vrijheid veroorloven het gemeentebestuur te verzoeken bij te dragen ln dit tekort. Het bestuur stelt zich even wel voor. dat zoodra zulks mogelijk wordt geacht, we derom tot contributieverlaging over te gaan. 2. Het maximum aantal dagen waarvoor uitkeering wordt verleend, wordt teruggebracht van 2 maal 42 dagen op 2 maal 35 dagen. 3. Iemand, die den 16-jarigen leeftijd bereikt, wordt ingeschreven als betalend lid, terwijl bij 21-jarigen leef tijd vrijheid wordt verleend, omtrent het bestendigen v.in lidmaatschap, ja dan neen. Bij de thans geldende bepaling was een leeftijds grens van 18 jaar bepaald. Over deze voorstellen ontwikkelt zich een levendige discussie, het voor en tegen wordt druk besproken, waarbij ten aanzien van het onder 1 genoemde, door den heer J. J. Engel een tegenvoorstel wordt ingediend, waarbij een tijdelijke contributieverhooging van f 2 wordt beoogd, terwijl direct aan het Gemeentebestuur een subsidie van b.v f 600 wordt gevraagd. Blijkt ann het einde van het boekjaar, dat dit bedrag voor de gewone uitgaven niet noodzakelijk is, dan kan daar van een reserve worden gemaakt. Voorzitter bestrijdt dit vqorstel. en meent, dat onze vereeniging toch niet gerechtigd is, nu reeds een sub sidie van de gemeente te verlangen. Wanneer het jaar niet ongunstiger ia dan het voorgaande, zal met de door het bestuur voorgestelde regeling vermoedelijk geen te kort ontstaan, en het is toch onze plicht, aldus voorzit ter, te zorgen dat wy vóór alles trachten ons zelf te redden. Door het verleenen van een jaarlijksche subsidie van f 200 en bovendien een bijdrage van f 60C in het tekort, heeft het gemeentebestuur reeds voldoende bewezen, dat zij het bestaan van een vereeniging als die der Zieken- huisverpleging een gemeenschapsbelang acht Voorzitter hoopt dan ook, dat wanneer eventueel door onvoorziene omstandigheden een tekort zal ontstaan, het gemeentebestuur bereid zal worden gevonden de ver eeniging te steunen, doch spr. ontraadt het voorstel om nu reeds om een bijdrage te verzoeken. Nadat nog verschillende heeren het woord hebben ge voerd, wordt tot stemming overgegaan. Het betsuursvoorstel onder 1 genoemd, wordt aange nomen met 20 tegen 11 stemmen. Het tegenvoorstel wordt daarbij geacht te zijn verworpen. Het voorstel 2, wordt verworpen met 10 tegen 21 stemmen, terwijl het 3e voorstel wordt aangenomen met 16 tegen 15 stemmen. Bij de rondvraag brengt dr. Werner de kosten van autovervoer ter sprake. Spr. meent dat deze kosten wel zouden kunnen worden verminderd. Vanuit het bestuur worden echter bezwaren geopperd, zoodat ten slotte de toestand blijft zooals hij is. Ten aanzien van het vervoer door particulieren zal het maximum van do vergoeding voor vervoer worden ge bracht op f 5. Voor autoverhuurders bedraagt dit f 10. De heer Abr. v. d. Welle vraagt wie de autoverhuurders zijn, waarop geantwoord wordt, dat ieder vrij staat in het kiezen daarvan, doch dat van de heeren Gorter te Barsingerhorn en Kuiper te Kolhorn het de vereeniging bekend is, dat voor vervoerkosten maximum f 10 in re kening wordt gebracht. De heer Timmerman vraagt hoe het komt, dat enkele leden geen convocatie hebben ontvangen. Voorzitter antwoordt, dat enkele convocaties als on bestelbaar zijn teruggekomen. De adressen waren niet voldoende bekend, doch door een advertentie in de Schager Courant Is deze vergadering nogmaals onder de aandacht van de leden gebracht. Dr. Werner brengt een woord van dank aan het be stuur en ln het bijzonder aan den Voorzitter voor de wijze waarop deze vergadering is voorbereid en voor de prettige leiding. De heer Engel zegt, dath et aanbeveling had verdiend, dat de verschillende voorstellen op de convocatie waren vermeld. Voorzitter antwoordt hierop, dat uit de verslagen der laatste jaren wel is gebleken, dat de toestand der ver eeniging in financieel opzicht niet rooskleurig was, zoo dat daaruit reeds wel kon worden opgemaakt, dat. nu op de convocatie vermeld stond „belangrijke bestuurs voorstellen en reglementswijzigingen" veranderingen van Ingrijpenden aard zouden worden besproken. Voorts heeft het beo tuur zich de moeite getroost vergaderingen op de verschillende dorpen te houden, waar alles uitvoe rig ia uiteengezet zoodat tenslotte een ieder in de ge legenheid is geweest van een en ander kennis te nemen Overigens zal met de opmerking in den vervolge reke ning worden rehouden. Voorzitter alult hierop onder dankzegging voor de me dewerking de vergadering, en hoopt dat de genomen besluiten in het belang van de vereeniging en dat der zieken zullen blaken te zijn. HOOGWOUD Tot tijdelijk doodgraver in de Kerkelaan is door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer D Bakker alhier. Aan de heeren S. Vos en Joh. Leeuw, beiden te Aartswoud, is door Burgemeester en Wethouders de zer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op het verbrande perceel van den heer C Raa. Het metselwerk van de nieuw te bouwen boer derij voor den heer C. Schouten, is opgedragen aan den heer Joh. de Boer, metselaar alhier. Naar we vernemen, zal door de Tooneelverecni- ging „Harmonie' alhier, op Kermis-Maandag een uit voering worden gegeven. 0 U D E .V 1 E DQ R P De heer I. J. Schroevers, hoofd der school alhier, is als zoodanig benoemd aan school I te Den Helder. Z IJ P E BURG ER VLOTBRUG. Meldden we voor ecnigen tijd terug, dat de heer A. Ludeke alhier een huls had aangekocht, met bedoeling dat te doen verbouwen ln een fietsenwinkel met tevens reparatie-Inrichting, thans is de tijd zoover gevorderd, ■dat voor enkele dagen geleden deze nieuwe rijwielzaak geopend Is. We hebben ook nog even een kijkje genomen en kunnen niet anders vermelden dan dat 't interieur er werkelijk schitterend uitziet Een keur- collectie van fietaen, allerhande onderdeelen en veel nnder nieuws boden een schitterend effect in den hel verlichten winkel. Den geheelen avond was er druk bezoek aanwezig en wij voegen er gaarne aan toe. dat deze nieuwe zaak een voorspoedigen opgang tegemoet moge gaan. BURGERBBUG. 8 jonge brandstichters. Dezer dagen stichtten 3 kleine jongens van pl.m. 5 6 jaar brand in een hooiklamp. welke op een stuk weiland ln de onmiddellijk nabijheid van ons dorp atond, In een oogwenk .vatte de geheele klamp vlam en viel, hoe spoedig er ook hulp aanwezig was, aan redden niet meer te denken. Dank zij den harden wind en flinke hulp was des avonds de brand geheel uit geteerd. De berg was verzekerd. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 22 tot en met '28 Mei 1931. Geboren: Anna Maria, dochter ven .lohannes Pe trus Schilder en Adriana Veronica Bakker. Dieuwke, dochter van Huibcrt Oosterman en Uiltje Kant. Ondertrouwd: Jan Kooij, oud 23 jaren, veehouder en Dieuwertje Boontjes, oud 21 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Zijpe. Gehuwd: Geene. Overleden: Gecne. A L K M A A R Grootwaardigheidsbekleeders uit het woon- wegen„park" ('t parkje wel!, tusschen haakjes) ln Pinksterstemminn. Woensdagmiddag omtrent kwart na het vierde uur, wenschten eenige ingezetenen van het woonwagen kampeerterrein. gebruik te maken van het café des heeren Voorthuizcn in de Havenstraat. Gezien even wel den toestand en het uiterlijk dezer bezoekers, koesterde de heer V. niet den minsten lust. dit edele gezelschap toe te laten, waarop de afgewezen bezoe kers van hun ontstemming blijk gaven door de deur van het estaminet in te trappen. De caféhouder zocht daarop onverwijld telefonisch steun bij de politie, waarop een drietal agenten weldra arriveerden en door zacht vermaan en vriendelijke vertoogen trachtten vrede te brengen. Op een der on rustverwekkers bleek dit tot kalmte aansporend op treden echter te werken als olie op het vuur, welke heer. genaamd W. F., 'n Rotterdammer, met sterk ont wikkelde politie-antipathieën, zich met grof geweld begon te verzetten, onmiddellijk krachtig gesteund door zijn medeparkeerlingen, die ook dien kant wel uitwilden. De directe actie, die nu ontwikkeld werd. dreigde lot nederlaag der wetsdienaren te leiden, doch gelukkig kreeg de gewapende macht versterking in den vorm van twee stevige motoragenten, die du kans deden keeren, waarop dc aanstoker van het verzet, gemcl- den Rotterdammer, behoorlijk gekneveld, per vracht auto naar het bureau werd geëxpedieerd, alwaar hij verder onschadelijk werd gemaakt. Het is zoo goed als zeker, dat de politierechter te zijner tijd wel een hartig woordje met deze wilde man zal spreken. W I N K E r Het eerste geval van mond- en klauwzeer heeft zich in deze gemeente weder voorgedaan en wel on der het vee van den veehouder J. Kamp. Naar men ons mededeelt, is bij ondcrhandsche verkoop het huis met tuin van den heer L. Groene- vvoud, in eigendom overgegaan op den heer Dr. Mei- chior, thans nog te Schagen. De dienstplichtige der lichting 1931, Jan Fijn heer Hzn., aanvankelijk bestemd ter inlijving bij het IIc Regiment Huzaren, is nader toegewezen aan het '21ste Regiment Infanterie, 2e ploeg, om te worden in gelijfd in het tijdvak van 1—10 October 1931. De heer G. Kamp te Winkel, is benoemd tot voor zitter ven den Lagelandspoldcr te Winkel. W I E E N G E N Aanbesteding Zuiderzeewerken. Op 24 Juni a.s. zal door de Directie der Zuiderzee werken te 's-Gravenhage worden aanbesteed: het aan leggen van steenslagwegen in Polderafdecling I van de Wieringermeer, in 4 perceelcn. Raming perceel I f 100.000.—perceel II 185000.—; perceel 1111 175000.—; perceel IV 160.0000.—. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van den Burgemeester van De Bildt (Fr.), om nog twee noodwoningen te doen bouwen. De arbeiders die daar in komen, zullen niet bij de Heide-Mij. te werk ge steld worden, maar bij den aannemer Klos. Bij Sluis I, Wieringermeer, is de eerste woon ark al door de pas gereed gekomen sluis aldaar ge schut. Voor belanghebbenden bij den kerkdienst te Wes- terland zij vermeld, dat de opgave in ons blad van j.l. Donderdag niet geheel juist was. Op a.s. Zondag is te Westerland geen dienst. Succes-ntauws. De wedstrijden voor a.s. Zondag zijn als volgt: Succes I—Flevo I. Succes—Comb. A. SuccesComb. B. Door tusschenkomst van het Inst. voor Arbeiders ontwikkeling, afd. Wieringen, zal alhier op 3 Juni a.s. een tentoonstelling worden gehouden van „Dc We reldbibliotheek". ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: H. Scholte van Vlagtwcdde; S. J. Vin ken van Den Helder; A. J. Klaver van Zijpe: J. Meijaard en gez. van Wemeldinge; mej. I>. Dekker van Harenkarspel; mej. M. Verwer van Schagen: A. Wallenstein van Eibingen (Duitschland); W. Twerda en gez. van Midwoud; C. van Doorn van Wemel dinge. Vertrokken: G. de Gorter naar Bergen; mej. G. de Haan naar Wieringen; J. P. Korsten je en gez. naar Culemborg; F. Metzelaar en echtg. naar Schoorl; J. Daalder naar Den Helder. Politie. Gevonden: Een Fordsleutel; een slinger van ecu auto; een rijwielplaatje. Verloren: 2 damestasschen; een tasch voor motor»* reedschap. Burgerlijke Stand. Geboren: Barhara Forra, dochter van J. Kole en C Lobbczoo. Grietje Trijntje, dochter van J. Smedin- ga en E de Jong. Ondertrouwd: C. Hooimeijer en M. van Bostel en. A. Langereis en A. Kranenburg. P. M. Brouwer en M. Th. Wittcman. J. Rentenaar en C. G. van der Duin. A. G. van Seck en J. Hooimeijer. P. Hooij en G. de Boer. P. Smit en G. V. Keijzer. A. Schouten en J. Boon. D. C. Kooij en H. P. van Dijk. A. van Zand wijk cn J. Langedijk. Getrouwd: L. Metzelaar en J. M. Waiboer. Ouderavond School I, „Hoe komt het, dat onze kinderen zoo in karakter verschillen?" Op die vraag trachtte dc heer C. lest, op den Donderdagavond gehouden Ouderavond een ant woord t<\ geven. Spr. had slechts de beschikking over korten tijd, zijn publiek was zeer gemengd en de stof is gewel dig uitgebreid. Toch gelooven we, dat het hem wel ge lukt is, z'n hoorders cenig idéc, zij het dan ook maar oppervlakkig, bij te brengen van de factoren, dio invloed hebben op de karaktervorming en van de oorzaken waaruit dc karakterverschillen voortsprui ten. Zooals hij dc planten, aldus spreker, na jarenlange teeltkeus toch soms plotseling een eigenschap, van 'n oorspronkelijke plant naar voren komt, blijken niet alleen lichamelijke, maar ook geestelijke eigenschap pen van de voorvaderen der menschep, na geslachten hij de nakomelingen tot uiting te komen. Merken we daarbij op, dat de mensch een onnoemelijk aantal voorouders heeft, dan wordt het duidelijk, dat in één gezin de kinderen hemelsbreed in karakter kun nen verschillen en ook, hoe b.v. in een familie, die geslacht op geslacht heel gunstig hekend heeft gc- stgan, toch plotseling een „zwart schaap" z'n intrede

Schager Courant | 1931 | | pagina 15