Alumni Ititns- üiniit- LniiiHiiJi. Slachtoffers van den weg. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen. Eerste Blad. Vreeselijk ongeluk te Teteringen. UIT DE PERS. De brandkast opengescheurd. Noodlottige vechtpartij. Gekocht en betaald? EEK. Dinsdag 2 Juni 1931. nsap SCHAGER 74ste Jaargang No. 8874 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag cn Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN» TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. aus jam. en el en bn d pers u poedi aeNawft sch IQ! 601 y, L meel. Itroem stipjf ij der koken: )t ma zilven en va 1. rood twee ucht* :ite appe in z >od n aten, pel« >el ipel he in d ove en d< tenvj ze, net d natea ïlie. j om J* /L- »nge itel imr a. tfl DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Ernstig motor-ongeluk naby de Blauwe Keet Tegen een boom gebotst Bestuurder en duorüdster, beiden afkomstig van Wielin gen, gedood. Zondagmiddag reed nabij de Blauwe Keet op eenige K.M. afstand van Den Helder, de motorrijder S. C. Wa- gemaker met een duo-passagiere, mej. S. Kooy, beiden van Wieringen, met een kalmen gang op den rijksstraat weg in de richting Alkmaar. Plotseling st&k een jon gen op een fiets den weg over De motorrijder wilde uitwijken, doch heeft hierbij blijkbaar de macht over zijn stuur verloren en botste tegen een boom op. Beide per- 6onen werden van den motor geslingerd. Do duopassa- giere was op slag dood, terwijl de heer Wagemaker werd zwaar gewond. De ziekenauto van het vliegkamp De Kooy heeft het lijk van mej. Kooy en den gewonden motorrijder naar het Marine Hospitaal te Den Helder overgebracht, waar de motorrijder 's avonds om 10 uur ie overleden. De slachtoffers waren resp. 21 en 19 jaar oud. Onze correspondent te Julianadorp meldt nog de vol gende bijzonderheden omtrent dit noodlottige ongeluk. Zondag namiddag is bij het café „De Blauwe Keet" op den Rijksweg een zeen ernstig motorongeluk gebeurd, hewelk aan twee jonge menschen het leven heeft ge kost. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen is moeilijk uit te maken, maar dit staat vast, de motorrijder, die zijn meisje ais duozitster bij zich had, is terecht geko men tegen een boom voor het café. Het meisje was op elag dood, terwijl de jongeman, deerlijk gewond was. Beiden werden in het café binnengebraoht en onmiddel lijk is getracht geneeskundige hulp te krijgen Spoedig waren de rijksveldwachter Vroo m en de heer Vonk aan wezig en werd het slachtoffer verbonden. Inmiddels ar riveerden de ziekenauto en werden beiden vervoerd naar het Marine Hospitaal te Den Helder, waar ook des avonds de jonge man Is overleden. Als een bijzonderheid vernamen we nog dat de heer W. nog niet in het bezit van een rijbewijs was. OUDE NIEDORP. Kind doodgereden. Door het achteruitrijden van de vrachtauto van den heer K. te Schagen, welke auto circa 11 uur Zaterdag ochtend op den Dorpsweg stond, 'en voor een aankomen de auto aan den kant van den weg moest komen te staan om deze te laten passeeren, geraakte het doch tertje van den heer H. B„ dat zich achter de vracht auto bevond, onder een der achterwielen van gemelde (vrachtauto, waarna spoedig de dood intrad. Naar wij vernemen treft den bestuurder van de Vrachtauto in deze geen schuld. Door de tram vermorzeld. Vreeselijk on geluk naby de Groote Markt te Rotterdam. Gevolgd door een trambotsing. Zondagmiddag, enkele minuten na 12 uur, heeft onder het viaduct over het West-Nieuwland, vlak bij de Groo te Markt te Rotterdam een vreeselijk ongeluk plaats ge had, waarvan de 30-jarige Ch. Vriethoff het slachtoffer la geworden. Deze mai^ kwam op zijn fiets van de Groote Markt en reed in de richting van het Middensteiger. Op het mo ment, dat hij onder het viaduct door wilde rijden, na men daar twee nieuwe motorwagens, een van ljjn 1 en een van lijn 5, die achter elkaar reden, den bocht naar het Middensteiger. Inplaate van den weg voor het gewone verkeer te volgen, die op dit gevaarlijke punt door borden en Vluchtheuvels is aangegeven, stak V. de rails over, tus- echen de beide trams door. Toen hij bemerkte, dat de wagen van lijn 5 vlak bij hem was en dat het wel eens Bleoht kon afloopen, trachtte hij zich op den vluchtheu vel in veiligheid te stellen. Door den regen was het weg dek echter buitengewoon glad geworden. De ongeluk kige slipte en kwam te vallen vlak voor lijn 5. Hij ver dween onder het voorbalcon, waarna de tram nog enke le meters verder doorreed en tegen den motorwagen van lijn 1 botste, ie juist gestopt had. De hevige knal, waar mee deze botsing gepaard ging, bracht al dadelijk een groote menschenmenigte op de plaats van het ongeluk. Door omstanders werd de politie en de G.GH. gewaar schuwd en inmiddels trachtte het trampersoneel het slachtoffer onder de tram vandaan te halen. Eerst na vrij veel moeite gelukte dit, nadat men den wagen met behulp van een paar vijzels omhoog gebracht had. Het bleek, dat de ongelukkige op slag gedood was. Het lichaam was vreeselijk verminkt. Een arm en een deel van den schouder waren van het lichaam ge scheurd terwijl ook het onherkenbaar verminkte hoofd nagenoeg van de romp gescheiden was Gelukkig was de G.G.D. spoedig met een auto ter plaatse om het stoffelijk overschot naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te vervoeren. Bij de botsing van de trams, een gevolg van het feit, dat de bestuurder van lijn 5 door het ongeluk totaal overstuur was geraakt, werd het voorbaloon van lijn 5 cn het aohterbalcon van lijn 1 ernstig beschadigd. Op het achterbalcon van Hjn 1 bevonden zich enkele men- echen, die door de glasscherven lichte verwondingen opliepen. Een dame kneusde dor den schok haar knie, doch kon na in een nabijgelegen café te zijn gebracht, evenals de anderen, haar weg vervolgen. De trambe stuurder C. L., die begrijpelijkerwijze hevig onder den indruk van het gebeurde was. werd ook naar dit café gebracht. Per auto is hij daarna naar zijn woning ge bracht. Zeer waarschijnlijk treft hem geen schuld. De wielrijder kwam zoo plotseling voor zijn wagen, dat het hem onmogelijk was de aanrijding te voorko men. Toen hij den ongelukkige onder zijn wagen zag ver Twijnen, verloor hij alle bezinning met het gevolg, dat hij vergat te remmen en dat de wagen tegen lijn 1 botste. De politie heeft een uitgebreid onderzoek Ingesteld. Tengevolge van dit vreeselijk ongeluk heeft het tram verkeer op de lijnen, die dit punt passeeren, tot kwart voor één stil gestaan, "V V Kind overreden en gedood. Zaterdag geraakte het vijf-jarig dochtertje van den heer Driessen op den Maastrichtscheweg onder de ge meente Herten bij Roermond onder een met boomen be laden vrachtwagen. Het kind werd gedood. Dronken motorrijder. Zondagavond is te Dochteren de motorrijder Pruntlng uit Doesburg met een duorijder in volle vaart in de sloot gereden. P. P. lag bewusteloos onder den motor. Toen hij bijkwam bleek dat hij in staat van dronkenschap ver keerde. Beiden hadden slechts onbeteekenende wonden. De motor is totaal vernield. P. is door de marechaussee in arrest gesteld. VRACHTAUTO RIJDT OP HET RIJWIELPAD. Twee meisjes en een man gedood. Zaterdagavond omstreeks half zeven is op den Ooster- houtsohenweg nabij het dorp Teteringen bij Breda een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie menschenle- vens te betreuren zijn. De 18-jarige mej. A. Jansen en het 13-jarigo meisjes F. Metsers begaven zich om dien tijd kerkwaarts. Op ongeveer 30 meter van hun woning passeerden zij den fietsenden 40-jarigen fabrieksarbeider G. Swolfs. Uit de richting Oosterhout kwam de vrachtauto van de firma Bos en Co., Hoenderpark te Utrecht met een flinke vaart in de richting Breda gereden. Juist toen de meisjes op het fietspad den wielrijder passeerden, verliet de vrachtauto den rijweg en reed met volle snelheid op de drie personen, in. In een oogwenk waren de beide meisjes en de wielrijder van den weg gevaagd. Onmiddellijk snelden eenige omwonenden toe. Hulp mocht echter niet meer baten. De 40-jarige G. S., vader van drie kinderen, was deerlijk ve>rminkt en vrijwel on kenbaar; hij moet op slag dood geweest zijn. De beide meisjes gav en nog teekenen van leven. Mej. J. overleed spoedig, evenals het andere meisje. Dr. Sluyters was spoedig te r plaatse, doch kon slechts den dood der drie slachtoffers constateeren. De pastoor uit Teteringen, die direct gewaarschuwd was, diende de slachtoffers nog het heilige oliesel toe. De oorzaak. Van betrouwbare zijde verneemt de corr. van het „Hsbl." dat zich in de auto bevonden een vader met zijn aohttienjarigen zoon, welke laatste den wagen be stuurde en op wiens naam ook het rijbewijs stond. De zegsman van genoemden correspondent deelde mede. da tde vader in elk geval en de zoon hoogstwaarschijn lijk onder den invloed verkeerden van sterken drank. (Van andere zijde wordt echter gemeld, dat de beide inzittenden wel eenige glazen bier hadden gebruikt, doch niet dronken waren. Red. Soh. Crt.) Een der ooggetuigen moet hebben verklaard, dat hij kort voor de aanrijding bij het passeeren van den wa gen den zoon slapende achter het stuur zag zitten. De officier van justitie, mr. Baron Speyaert van Woer den en de districtscommandant der Kon. marechaussee jhr. majoor Laman Trip en de burgemeester van Tete ringen leidden het onderzoek. Beide inzittenden van den wagen zijn voorloopig in arrest gesteld, terwijl de wagen in beslag werd genomen De lijken der slachtoffers die waren binnengedragen in een nabij de plaats des onheils gelegen woning, zou den nog gisteravond naar het Stedelijk ziekenhuis te Breda worden overgebracht De verslagenheid in het dorp Teteringen is begrijpelij kerwijze zeer groot daar hier reeds binnen een jaar zeven slachtoffers van verkeersongelukken te betreuren zijn. Twee maerchaussee's hielden Zaterdagavond de wacht ter plaatse van het ongeluk. Een groote plas bloed lag nog op de plek waar de arbeider Swolfs den dood vond. Zeventien meter verder duiden bloedvlekken de plaats aan waar de beide meisjes werden aangereden. De auto schijnt met een snelheid van ongeveer zestig a zeventig kilometer gereden te hebben. Een der mare chaussees verklaarde dat tijdens zijn drie-jarigen dienst tijd op dit weggedeelte reeds zeven ongelukken met doo- delijken afloop hebben plaats gevonden. De autobestuurder sliep. Volgens een later bericht is bij een geneeskundig on derzoek bij den eigenaar van den auto zekeren B. uit Utrecht evenals by diens 18-jarige zoon, die de auto be stuurde. geconstateerd is. dat geen van beiden geheel nuchter was. Van dronkenschap kon echter niet worden gesproken. De zoon verklaarde alleen te Utrecht eenige glazen bier te hebben gedronken, later niet meer. Door de hit te en de benzinegassen was hij, naar hij verklaarde, half ingeslapen. Van de aanrijding van den wielrijder S. weet hij niets. Bij de meisje meende hij slechts deze geraakt te heb ben. De vader zat tijdens bet ongeval naast zijn zoon te slapen en weet nergens van. De lijken der slachtoffers zijn eerst naar het zieken huis te Breda vervoerd, waar de sectie heeft uitgewe zen, dat de dood bij alle drie ls veroorzaakt door met groote kracht aangebrachte in- en uitwendige verwon dingen. De lijken zijn reeds Zondag vrijgegeven en naar het doodenhuis te Teteringen vervoerd. De moeder van het 12-jarige meisje J. M. was zoo ontsteld dat haar Zaterdagavond nog de laatste H.H. Sacramenten zijn toegediend. Thans schijnt het groot ste gevaar voor haar gelukkig geweken. „De Tijd". .Het Volk" schrijft: Zoo verdwijnt dus met „De Tijd" het eigen katholieke dagblad uit Amsterdam, verdrongen door de Rotter- damsche „Maasbode", die de abonné's opkocht Wel heet het in het bericht dat .He Amstelbode" blijft be staan, maar dat zoogenaamde volksblad, dat tot dusver uit het zetsel van „De Tijd" werd samengesteld, gelijk ,He CourantHet Nieuws van den Dag" uit het zetsel van „De Telegraaf', zal voortaan wel uit het zetsel van „De Maasbode" ineengedraaid worden en had trou wens nooit iets zelfstandigs. Het verdwijnen van „De Tijd" is een teeken van het gebrek aan levenskracht van de katholieke politiek In de hoofdstad. Na de volslagen mislukking van den Amsterdamschen katholiekendag, met zijn algeheel ge brek aan belangstelling, ls dit wel een uiterst veeg tee ken. Volgens den burgerlijken stand moet de hoofdstad tegen de tweehonderdduizend katholieken tellen. De katholieke politiek echter is er ten eenen male krach teloos Een deel stemt gedwongen nog katholiek, maar verzet geen voet voor de partijzaak, die algemeen ge minacht blijkt De sociaal-democratie verliest in ,.De Tijd" een ve- nijnig en benepen tegenstander, die zich slechts zelden tot wat ruimer gezichtspunt kon opwerken. De recht-( sche coalitie verliest ten toegewijden vriend Teekenen des tijds. Inbraak bij het cemsnt-syndicaat te Rot terdam. Een bedrag van 11250.—- ge stolen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is er inge broken in het pand van de N.V. Nederlandsch Ce- ment-Syndicant, aan de IJsselstraat. Men heeft zich toegang verschaft tot een naastge legen pand en is daardoor aan do achterzijde van het eerstgenoemde pand, dat op de Koushaven uit komt^ gekomen. Daar heeft men een ruit gebroken en via het magazijn is men het kantoor binnenge drongen. Een oudmodel brandkast is aan de achter zijde opengescheurd. De inhoud, een bedrag van f1250, in bankbiljetten van f 10, f20 en f25 is gesto len. Verder is er nog een transportfiets, merk „Sim plex", ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Jonge man levensgevaarlijke steken toe gebracht. Zondagavond te 11 uur'heeft in Berg aan de Maas een ernstige vechtpartij plaats gehad. Toen de 24- jarige arbeider W. uit een café naar huis ging, ont moette hij onderweg zekeren S. en diens twee zoons. Ze kregen twist en werden handgemeen, met het gevolg, dat W. vijf messteken opliep, waarvan één zeer gcvadrlijk in de buik werd toegebracht. Nadat geneeskundige hulp was verleend, werd de man naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht, waar aanstonds operatief is ingegrepen. De toestand van W. is ernstig. De vermoedelijke daders zijn aangehouden. EEN AANVARING OP ZEE. De beide schepen doorgevaren. Zondagmiddag werd te Terschelling bericht ontvan gen. dat dwars van het eiland het Engelsche stoom schip „Glenhead" ln aanvaring was geweest met een Duitsch stoomschip en dat eerstgenoemd schip oogen- blikkeiyk sleepboothulp verlangde. Direct voer de daar gestationneerde berglngsstoomer „Oceaan" ter assisten tie uit De „Glenhead" werd echter niet gevonden. La ter werd vernomen, dat belde schepen op eigen kracht de reis hadden voortgezet Amsterdamscb koopman de dupe. De koopman A. uit Amsterdam verkocht in Maart van dit jaar een party manufacturen voor bijna zeshonderd gulden naar Groningen. De party werd daarheen ge bracht per auto en ln ontvangst genomen door een com binatie van vier kooplieden, die nog dienzelfden avond begonnen de goederen uit te stallen in een zg. vliegen den winkel in de Nieuwe Ebbingestraat. De verkooper A. hielp daaraan mee. Na afloop het was reeds nacht geworden, ging men naar het huis van een der koopers, S. genaamd, waar betaald zou worden. A. beweerde den volgenden dag, dat S. slechts 160 gulden had betaald, omdat hij niet meer in huis had, maar toen hy om de rest kwam. beweerde S., dat hij reeds het geheele be drag had betaald. S. toonde ook een door A. geschreven quitantie. A. deed aangifte bij de politie, maar aange zien S. met drie getuigen, zijn compagnons kwam, die verklaarden, dat het geheele bedrag betaald was, was er weinig aan te doen. Thans heeft de zaak echter een an dere wending genomen, doordat twee van die getuigen op hun verklaring zijn teruggekomen. Volgens hen heeft S. slechts 160 guldens betaald en heeft hij 's nachts de quitantie uit den jaszak van A. gestolen, waarna hy met de anderen een afspraak maakte de rest niet te be talen en te zeggen, dat A. het geheele bod rag had ont vangen. Op grond van deze mededeelingen is thans over gegaan tot arrestatie van den 27-jarigen vischhandelaar J. S. te Groningen. DIENSTBODE OPLICHTSTER. De Apeldoornsche recherche heeft Zondagavond in de Hoofdstraat aangehouden een 30-jarige dienstbode, die zich in de laatste maanden aan een groot aantal oplichtingen hij verschillende winkeliers aldaar had schuldig gemaakt. Een van de door haar gemaakte slachtoffers gaf aanwijzingen, die tot de arrestatie leidden. BRUTALE NACHTELIJKE ROOF TE BUSSUM. De dief in de slaapkamer. Zondagnacht omstreeks vier uur werden de heer en mevrouw C., wonende aan de Generaad de la Reylaan te Bussum, wakker door gerucht. Zy zagen tot hun schrik, dat een man bezig was het gouden horloge van den heer C. uit diens vestzak te halen. De dief vluchtte, doch werd achtervolgd door den heer des huizes. Door de keukendeur wist de inbreker echter te ontkomen. Hij had een zaklantaarn in de hand. De heer C. mist een portemonnaie met Engelsch geld, ter waarde van onge veer veertig gulden. Het gouden horloge werd niet ge stolen. Het is later gebleken, dat de dief door de open balkondeuren van de slaapkamer binnen is gekomen. LASTIG PUBLIEK. Agent in zijn werk lastig gevallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag liep op .le Korte Hoogstraat te Rotterdam de 45-jarige Finscho zeeman O. L., die in beschonken toestand verkeerde en onophoudelijk voorbijgangers met een open scheermes bedreigde. Toen een agent, van politie den man wilde arresteeren, kreeg hij echter het publiek tegen zich, dat probeerde den man te ontzetten. An dere agenten schoten te hulp en het gelukte hun den met zijn mes zwaaienden zeeman te overmeesteren. H is naar het politie-bureau aan den Oppert over» gebracht. De agent die hem wilde arrestoeren, heeft een lich» te snijwonde aan de linkerhand gekregen. GEPAKT EN WEER ONTVLUCHT. In den nacht van Woensdag op Donderdag is te Lochem een poging tot inbraak gedaan bij den heer P. aan den Barchemschenweg. Door herkenning van een achtergebleven nijptang kwam men op het spoor van den dader, die Vrijdagavond door de Lochem- sche politie werd gearresteerd en opgesloten in het arrestantenlokaal te Lochem. De politie had vermoedelijk een goede vangst ge daan, daar de gearresteerde hoogstwaarschijnlijk een indertijd uit de strafgevangenis te Scheveningen ontvluchte inbreker is. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft hij evenwel kans gezien, uit het po litiebureau te ontvluchten. EEN GEVAARLIJK AUTOBESTUURDER. Naar het huis van bewaring te Middelburg is over gebracht zekeren V. uit Ileinkenszand. een oude be kende van politie en justitie, die in sterk beschonken toestand met een veeauto onder 's Heer Arendskerke zou hebben gereden en toen de majoor der rijks- veldwacht van Antwerpen, die gewaarschuwd was en hem met een particulieren auto gevolgd was, hem een sein tot stoppen gaf, tot tweemaal zou heb ben getracht, van Antwerpen te overrijden. Daarna was V. met een anderen auto in hotsing gekomen, waarbij o.a. de benzinetank defect geraakte, zoodat hij moest stoppen. KATHOLIEKE PROCESSIE VERSTOORD. Handgemeen tosschen protestanten en katholieken. Uit Londen: Bij gelegenheid van een katholieke pro cessie te Mottram in Schotland, zijn katholieken cn protestanten slaags geraakt. De politie moest ingrij pen. Een aantal personen liepen kwetsuren op. Bij twee protestanten werden de vensters ingeslagen. GEVAARLIJKE WELWILLENDHEID. Automobilist vermoord. Enkele dagen geleden werd in de nabijheid van Freudenstadt in Wurtumburg een onbeheerde auto ge vonden, die bloedsporen en beschadigingen door scho ten vertoonde. De politie heeft thans een 20-jarig arbeider aangehouden, die bekend heeft den eigenaar van de auto, een koopman uit Stuttgart, die hem uit welwillendheid meegenomen had in zijn auto, ver moord en beroofd te hebben. Het lijk werd in een bosch gevonden. De moordenaar heeft na zijn daad nog eenige dagen met zijn auto rondgereden. MEXICAANSCHE BLOEDBRUILOFT. Acht dooden. Reuter meldt uit Tolucaz: Tijdens een bruiloft begon een der gasten op de anderen te schieten en doodde er vier. De politie kwam tusschenbeide, maar de gasten keerden zich te gen de agenten, van wie er eveneens vier gedood werden. Ten slotte omsingelde een politiemacht het huis en de gasten werden ongesloten. BRAND IN EEN JAPANSCH ZIEKENHUIS. Vijfhonderd patiënten naar elders over- gebracht. Uit Tokio: Vijfhonderd zieken hebben in gevaar ver keerd ten gevolge van een brand, die in de vroege ochtenduren in een ziekenhuis te Kanazawa uitbrak, dat gedeeltelijk werd verwoest. De verpleegsters en andere personen brachten de zieken naar veiligo plaatsen over. Van de brandweerlieden werden er twee gedood en twee gewond. IN ROEMENIë REGENT HET ZOUT EN ZWAVEL. Naar uit Boekarest aan de Uj Nemzedek bericht wordt, hebben zich bij de wolkbreuken der laatste da gen twee bijzondere natuurverschijnselen voorgedaan: de over de hoofdstad voorbijtrekkende regens bevat ten n.1. een sterk zoutgehalte, terwijl te Ploesti een zwavelregen neerkwam, die alle planten met een zwa velgele stoflaag bedekte. STAKING TE HOORN. Gistermorgen is te Hoorn een staking ingegaan aan de sigarenfabriek van den heer Deerdeman. Deze omvat georganiseerden in den Ned. R.K. Tabaksbe- werkersbond „St. Willebrordus" en geschiedt omdat de contractueele vergoeding van loon op Chr. feest dagen niet wordt nageleefd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1