SPORT De Landbouwtentoonstelling en het Concours Hippique te Opmeer. Uit onze omgeving. Stukloopen W e s t-F r i s i a le k 1 a s s e r. Prachtig zomerweer begunstigde ook dit Jaar weer de groote landbouwtentoonstelling, die Jaarlijks wordt ge houden door de afdeeling Opmeer en Omstreken van do Hollandsche Maatschappij en die. zeker wel In hoofd zaak door de daaraan verbonden paardensport. met name dan dit jaar het concours-hippique en de ver richtingen van de landelijke rijvereenlgingen uit onze omgeving, honderden bezoekers trekt. Voor de tentoonstelling was er weer een groot aan tal inzendingen en vooral de afdeelingcn pluimvee en konijnen waren weer zeer goed bezet. Reeds te 8 uur 's morgens heette de voorzitter van de landbouwafdeeling. de heer G. Stapel Gz. Sr. jury en commissieleden welkom en 10 uur vond de feestelijke optocht met muziek naar het tentoonstellingsterrein plaats, waar de heer Stapel de tentoonstelling opende en den wensch uitsprak, dat tentoonstelling en concours hipplquo goed zouden slagen. Behalve de rubrieken Paarden, Wolvee. Varkens. Geiten. Pluimvee en Konijnen, waren verschillende firma's met hunne inzendingen ter opluistering en ga ven een interessante expositie van hunne automobielen landbouwwerktuigen, rijwielen, enz., enz Van deze In zendingen verkreeg de heer A. Rentenaar te Veenhul- zen, met rijwielen en landbouwwerktuigen een eersten prijs; do firma Jae. Met tb Alkmaar met automobielen een derden prijs, de heer J Tijnma te Schagen met landbouwgereedschappen een derden prijs. de firma Wed. Nlpahagen. Weere. metl andbouwwcrktulgen. een tweeden prijs: do NV. HoornsChe Auto-Maatschappij met automobielen een derden prijs. Voorts noemen we de inzending motorrijwielen van den heer J. Moeijes te Heerhugowaard. die groote belangstelling trok. Op de paardenmarkt met haar aanvoer van 235 stuks, was weer een gezellige drukte, al hoorden we over den handel niet roemen. Hieronder laten we de tentoonatellingsbekronlngen volgen. Rubriek A. Rijks goedgekeurde hengsten van 3 Jaar en ouder: le prijs C. Stoop. Wogmeer-Splerdijk. B: 3-jarige paarden: 1« prijs P. Slagter Kz., Gouw, Hoogwoud; 2e prijs P Wijnker. Opmeer. C. 2-jarige paarden: le prijs F. A. Melchior. Groet polder. Winkel; 2e prijs N Slagter Spanbroek. D.: 1-jarlge paarden: le prijs A. C. Buis. Ursem; 2e prijs S. v. Kampen. Spierdijk; 3e prijs Joh. Schouten, Binnenwijzend. E.: Merries met veulen: le prijs F. A. Melchior. Groet polder. Winkel: 2e prijs H Wessels. Sljbecarspel; 3e prijs C. Rottevilt, Helloo. Afd. Wolvee. Varkens en Gelten Wolvee. A: Geregistreerde Texelsche melkschapen (4 stuks): le pnrys J. Stapel Sz„ Sijbecarspel; 2e prijs Wed. H. Langedljk. Weere. B. Geregistreerde Texelsche ooilammeren (4 stuks): le prijs J. Wagemaker. Weere; 2e prijs G. Glas, Gouw. C. Niet geregistreerde lammeren. Verkoopklasse (4 stuks): le prijs IC Bos, Opmeer; 2e prijs P. Wijnker. Opmeer. D. 1-jarlge weideschapen (4 stuks), le prijs Wed. H. Langcdijk. Weere 2e prijs G. Stapel Jz.. Sijbecarspel. E. Geregistreerde Texelsche raalammcren (4 stuks): le prijs Wed. H. Langeiijk, Weere; 2e prijs J. van Ber- kel Pz.. Wognum. F. Geregistreerde Texelsche rammen van 1 jaar: le prijs J. van Berkel Cz.. Wognum; 2e prijs Wed. H. La n gedij k. Weere. G. Geregistreerde Texelsche rammen: le prijs C. Wijdenes Pz.. Sijbecarspcl; 2e prijs D. 8choen, Ben- nlngbrock. Varkens. A. GeergJstreerde groot Yorkshlre zeug met minstens 6 biggen: le prrs Jn. Wagemaker. Weere; 2e prijs D. Schoen. Bennlngbroek; 3e prijs P. Dekker Jbz., Obdam. B. Geregistreerde drachtige zeugen: le prijs D. Schoen, Bennlngbroek; 2e prijs P. Borst. Heerhugo waard (Noord). C. Geregistreerde groot Yorkshlre beeren: le prijs P. Borst Heerhugowaard (Noord); 2e prijs Varkensfok- vercenlging. Spierdijk D. Geregistreerde beeren jonger dan 1 jaar: le prijs Varkensfokvereeniging. Spierdijk; 2e prijs D. Schoen. Benningbroek. Melkgevende geiten: le prijs H. Niele, Weere (Nd.) Afdeeling Pluimvee en Konijnen: Hoenders, tocmen 1 haan en 4 hennen. A. le prijs Jr. Smit, Spanbroek, z. Hamburger; 2e prijs dceaflde, idem. B. le prijs Jb Buisman. Aartswoud, N.H. blauwe. C. le prijs J. Blaauboer, Alkmaar. Rhode Island; 2e prijs KI. Groo$ Klz. Hoogwoud. Idem; 3e prijs G. Vos. Verlaat. O Niedorp. Idem. E. 2e prijs, P. Nooij Cz., Midwoud. Wyandotten; 8e prijs C. Slijkerman, Blokker. F. le prijs H. Doelen, Ritsevoort. Alkmaar. zJlver Braekels. G. le prijs R. Hoogland. Hoogwoud, witte Leghorns: 2e prijs dezelfde. Idem; 3e prijs H. Scholten. Avenhorn, Idem. H. le prijs J. Ruiter, Opmeer, buff leghorns. I. le prijs Jr. Smit, Spanbroek. Ancona's; 2e prijs Jn. Kleftenburg, Opmeer. Idem; 3e prijs C. Laan, Op meer. Idem. J. le prijs N. S'.agter. Spanbroek. Orpingtons; 2e prijs C Kleftenburg. Spanbroek. Exchlgwers; 3e prijs C. Timmerman, Aartswoud, boeren roodjes. K. le prijs Jb. Buisman. Aartswoud. N. blauwen; 2e prijs G. Steijn, Aartswoud. idem. L. le prijs KI Groot Klz.. Hoogwoud, Rhode Island; 2e prijs dezelfde. Idem. M. le prijs R. Hoogland Hoogwoud, witte Leghorns; 2e prijs H. Scholten. Avenhorn. idem; 3e prijs R. Hoog land, Hoogwoud, idem. O. le prijs A. C. Zwaag Langereis. Rhode Island; 2e prijs P Koonle. Hoogwoud. Idem; 3e prijs KI. Groot Klz.. Hoogwoud, witte Leghorns. Eenden 14. A. Ie prijs P. Groen. Langereis. N.H. spreeuw-kop; Se prijs S. Blanken. Opmeer. Idem; 3e prijs Jr. Smit, Spanbroek. Idem. B. le prijs Jr. Smit. Spanbroek. Indische loopeenden; 2e prijs N. Slagter. Spanbroek. Indische loopeenden; 3e prijs A. Heddes. Spanbroek, idem. C. 2e prijs P. Doken. Hoogwoud. Khaki Campbell eenden: 3e prijs C. Kleftenburg. Spanbroek, idem. Doffer met duif. A. le prijs A. C. Zwaag. Langereis. Raadsheeren. D. le prijs G. SJ. Patrouilje. Binnenwijzend, witte Paauwstaarten. E. le prijs Jh. Bosman. Opmeer. Roodkras. O. le prijs Jr. Smit. Spanbroek. IJsduif; 2e prijs dezelfde, idem. Krielen 1—2. D. le prijs C. Kleftenburg, Spanbroek, witte Wyan dotten; 2e prijs Jr. Smit Spanbroek. Idem. E. le prijs J. Stlkvoort. Aehterdam. Alkmaar. Legh. F. le prijs C. Kleftenburg. Spanbroek, goud Sebright; 2e prijs dezelfde, zilver Sebright Konijnen. A. le prijs N. Leljen. Scha gen. Vlaamsche reus. witte ram: 2e prijs D. Langenberg. Alkmaar. Idem ram; Se prijs dezelfde. Idem voedster. B. le prijs L. Anneveldt. Sch&gen. Lotharlnger bl. bonte ram: 2e prijs P. Nooij. Midwoud. idem ram. C. le pr. Th. v. d. Gracht. Schagen. bl. Weener ram. F. le prijs Folker G. SJ. Patrouilje. Binnenwijzend, Blnck and tan ram. G. 2e prijs N. Klaver Ax.. Opmeer, Ruaslsche br and- neus. voedster. H. le prijs N. Leijen. Schagen, Hollandsche zwart bont ram; 2e prijs P. A. Florijn, Hoorn, Hollandsche Madegaoker. I. le prijs C. Timmerman. Aartswoud, Chincilla voedster; le prijs N. Leijen. Schagen, Angora wit, voed ster; 2e prijs N. Leijen Schagen. Angora wit ram; 2e prijs N. Klaver Az.. Opmeer Chincilla voedster. J. le prijs T. Leegwater, Berkhout, witte Vlaamache reus met jongen: le prijs W. Delissen. Opmeer. Chin cilla klein met jongen; le prijs L. Anneveldt Schagen, Lotharlnger zw. bont met jongen; 2e prijs J. Leeuw. Opperdoes, witte Vlaamsche reus met jongen; 2e prijs Mej. C. Schekkerman, Aartswoud, Chincilla m. Jongen. Mocht de tentoonstelling zich ln een vrij goed bezoek verheugen, toen het aanvangsuur van het concours- hippique naderde, voorzagen vele bezoekers zich reeds van een plaats op de tribune, terwijl een groote me nigte zich om den ring opstelde. Zeer mooie nummers kregen we te zien en met groote belangstelling werdén de betuigde landbouwpaar- den. dressuurproef, springconcours en het Tally-Ho gadegeslagen. Voor den uitslag van het concours etc. zie men el ders ln dit nummer. 11' /ER/ N G E R ir A A li I) Op de gehouden vergadering van de vereen, tot be vordering van getrouw schoolbezoek onder leiding van den heer Sieswerda was 't zelfde clubje personen bijeen als vorige jaren. Nieuwe gezichten ziet men niet. Na opening las de heer C. R. Blaauboer de notulen voor welke onveranderd onder dank werden vastgesteld. De rekening van de penningmeester Mej Schild werd nagezien door de heeren K. Zander en D. Jansen. Deze werd in orde bevonden met een batig saldo ad f 53.65 Met de contributie over dit Jaar zal er ongeveer f 340 in kas zijn, zoodat 't schoolfeest wat de financiën betreft, weer op de zelfde wijze kan geschieden. Er werd dan ook besloten om 18 leerlingen der le klasse die nog niet mee gaan, een cadeautje te geven. De leerlingen der 2e, 3e, le. 5e en 6e klasse tezamen 100 als gewoonlijk naar Bergen. Bergen aan Zee, Alk maar via Heerhugowaard terug. De heeren D. Jansen en W. Peereboom stelden zicb weer beschikbaar om de benoodigde auto's bijeen te ver zamelen. Voorzitter zeide dat 't stellen van een datum niet zoo gemakkelijk was. ook in verband met 't afbreken der oude school. De vacantie welke waarschijnlijk 1 Juli aanvangt zal dit jaar iets langer zijn, redenen waarom de inspecteur de schoolreisjes niet in de maand Juni wil toestaan. Na eenige discussie wordt Woensdag 1 Juli gesteld voor Bergen enz. In verband met den hooibouw had men 't liever wat later gehad, doch 't scheen niet zoo gemakkelijk een andere datum te stellen. Wegens te veel ongeoorloofde verzuimen zullen een 4-tal leerlingen dit jaar worden buitengesloten. Er werd verleden jaar besloten dat ernstige ongehoorzaamheid gelijk gesteld zou worden met een ongeoorloofd verzuim, waardoor nu een paar jongens de dupe zijn geworden De heer Van Hom zal zich wederom met het administra tieve gedeelte belasten. Behalve 't personeel wordt als commissie aangewezen de heeren C. R. Blaauboer, V. de Wit, K. Zander en D. Jansen. Voor de reis naar Amsterdam, waarbij Artis en Schip hol bezocht zal worden, wordt als data 3 Juli gesteld. Deze reis wordt per spoor gedaan. Vanuit de vergadering werd nog ter sprake gebracht om ook deze reis per auto te doen, waarvoor 6 of 7 auto's noodig zouden zijn. Het bestuur zau dit wel zeer op prijs stellen, doch om dat 't zoo vlak achter elkander komt, wordt dit maar ln petto gehouden tot een volgend jaar. Ten slotte volgt nog bestuursverkiezing. De Voorzitter, secretaris en penningmeester zijn her kiesbaar en werdeu dus herkozen, terwijl voor de hee ren D. Jansen en I'. Zander, worden gekozen de heeren V. de Wit en W. Peereboom. Met dank werd hierna de vergadering gesloten. van huid en voeten geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct Bij Apoth. en Drogisten. IV E R I NG E X Zondagmiddag werd in cafe C. Scheltus te Hippoltus- hoef een openbare vergadering belegd der visschersver- eeniging D.E.T.V., waar als spreker optrad de heer B. J. Gelder van Amsterdam, met het onderwerp „De droog legging der Zuiderzee en wat krijgen de visschera van de ln de nieuwe wet vastgestelde schadevergoedingsrege- ling." De Voorzitter der vereeniglng, de heer J. J. Tijsen opende de vergadering met de mededeeling dat de heer Gelder te laat in kennis was gesteld met de belegging der vorige vergadering, anders zou deze dan gaarne met de visschers van gedachte hebben gewisseld. Nu is dezo vergadering uitgeschreven voor dit doel. Spr. heet den aanwezigen welkom in het bijzonder den spreker. Het woord wordt dan ai dedelijk aan den spreker ge geven. Deze zegt zeer verontwaardigd te zijn geweest bij het lezen van een artikel van het Centraal Comité, waarin werd aangedrongen niet mede te doen aan een actie tegen droogmaking van de Zuiderzee. Hoe durft het centraal comité zoo een artikel te schrijven, zegt spreker. Spr. haalt hierbij aan het belang der visschers en komt zoo tot bespreking, Zulderzeesteunwet. Deze wet is verbeterd en gewijzigd, en noemt de voornaamste ver betering de tegemoetkoming in waardevermindering en het instellen der plaatselijke adviescommissie. De vis- schersb ehoevcn metd eze wijzigingen nog lang niet te vreden te zijn. De tegemoetkoming voor waardevermindering staat vast. doch dewet zegt niet wat we krijgen, en wie weet ho e lang het nog duurt eer we dat weten, zegt spr. Mis schien als de kinderen van Jn. Tijsen grootvader zijn weten we het nog niet, merkt spr. komisch op. En dan de plaatselijke, commissie van advies zegt spr. is heel mooi, doch we hebben geen waarborg dat daar personen zitting in zullen hebben, welke deskundig zijn. Als men komt bij de generalo commissie met een verzoek dan kunnen zij altijd zeggen: we willen er niets van weten. Spr. adviseerde het Instellen van een commissie van beroep. Spr. haalt dan even aan de tarwewet. De importeurs en meelfabrieken willen een vergoeding van f 6 per 100 Kg. ontvangen wat totaal 19H millioen gulden zal be- loopen en de boeren krijgen er niets van. Wel zal het brood duurder worden. En de boeren zijn nog krachtig georganiseerd, en hebben vertegenwoordigers in de Kamer. Wat moeten nu een paar duizend visschers zon der vertegenwoordigers. Spr dringt er op aan: ver- eenigd te blijven en actief te zijn. Dan wordt aange haald de bouw van de knoopenfabrlek te Spakenburg en de scheve geldelijke verhouding daarbij. De generale commissie had daarvoor wel f 60.000. doch daartegen over stelt spr. een geval te Urk, waar een visscherman zijn wckelijksche f 3 uitkeorlng werd ingehouden om dat hij tijdelijk oen kleinigheid bijverdiende. Spr. zegt woest op uw hoede, en laat de vlsacher krijgen wat hun toekomt. Hoe do vlsscherübesommlng op de Zuiderzee naar beneden wordt gehaald, bleek spr. op een te Hoorn belegde vergadering, waar Ir. v. d. Bonne uit Kolhorp heeft gesproken. Deze noemde daar een winst van f 200.000. zijnde 10 pet van twee millioen vangst op de Zuiderzee. Spr. vroeg Ir. v. d. Bonne hoe die berekening werd gemaakt, en kreeg de mededeeling, dat het ge noemde bedrag juist was. zijnde f 200.000. verdiend door 3200 visschers. Hieruit kan men de onwaarheid begrij pen. want dan zou ln de goede jaren (want daarover werd gesproken) f 70 per gezin per jaar worden ver diend. Toen spr. de genoemde Ir. daar opmerkzaam op ?&*■- Voor Bejaarden zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk tn te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. f 0.65 per flacon. maakte, deelde deze mede zich misschien vergist te hebben en laat het dubbel zoo veel zijn. Spr. zegt dat dit nog onzinnig is, want een visscherman heeft van 140 per jaar per gezin ook niet kunnen leven. Spr. zegt de cijfers van het vorig jaar zijn door de visscherijinspectie berekend o p ruim 6 millioen gulden Door de generale commissie op ruim 4 millioen. En spr. zegt dat daar nog bij komt de opbrengst van de wier. de mosselen, alikruiken en paling, en meent gerust te kunnen aannemen, met dit er bij de besomming op f 8.000.000 te kunnen stellen. De vissc-herij wordt zoo klein gemaakt en waarom7 Om de uitkeering zoo laag mogelijk te houden. Wij moeten probeeren het droogma ken der Zuiderzee tegen te gaan en de dijk open to laten, zooals al veel besproken. Plannen voor verdere droogmaking als de Wieringermeer zijn er nog niet, en waarom moet die dijk nu dicht Het benoemen van een commissie van onderzoek in deze, welke een onpartijdige uitspraak doet zou spr. wenschelijk achten. Thans is met koortsachtige ijver gewerkt den dijk dicht te maken doch spr. hoopt dat verdere dichtmaking wordt stopge zet Bijzonder acht geven is noodzakelijk, en laat u niet in slaap wiegen door het centraal comité. en sluit u aan bij het comité tot behoud van de Zuiderzee. Dan heeft spr. het over de uitreiking van een geschrift door de S.D.A.P., waarin de geheele Wieringer gemeenteraad tlus ook de visschers beschuldigd worden, van verkeerd beleid. Spr. zou het beste antwoord hierop weten, door allen op uw eigen candidaten te stemmen, zoodat er minstens 3 visschers candidaten ln den raad komen, en daardoor de anderen te laten weten, dat de visschers aan en by elkander blijven. Laat ook de burgers van Wieringen op de visscherscandidaten stemmen. Hierbij haalt spr. aan de stemming, welke onlangs is gehouden voor Prov. Staten, hoe de Wieringers op hun eigen can- didaat stemden. Uw belang eisoht uw eigen kameraden te stemmen 't genoemde geschrift zegt eigenlijk alleen maar. dat we zuinig zijn geweest, doch spr. vindt het toch een schande. We zitten hier nu met vele vreemde lingen, welke hooge kosten met zich medebrengen en als ze straks verdwijnen? Geef als antwoord, door al len op uw eigen candidaat te stemmen. Spr. zegt ze hebben ons de Zuiderzee afgenomen, maar laten ze Wieringen u niet afnemen. (Applaus). De aanwezigen worden in de gelegenheid gesteld van gedachten te wisselen waar echter geen gebruik van wordt gemaakt. De Voorzitter brengt spr. dank voor de moeite en de leerzame rede en spreekt woorden van dank voor de opkomst en sluit daarna de vergadering. Om te beginnen op a.s. Donderdagavond zal de Chr< Jongelingsvereeniging „Zacheüs", weer bijeenkomsten houden in gebouw „Land in Zicht" te Den Oever. Voetbal. AJAX EN FEIJENOORD ZEGEVIEREN. K.X.VJ5.-overzicht van 31 Mei. Weer ls er een volledig programma afgewerkt. Aller eerst moeten we de kranige Enkhuizers, het stoere West-Frisia complimenteercn. dat er heden in slaagde Noord-Holland boven 't IJ z'n derde eerste klasser te geven. Tevens heeft West-Frisia op kranige wijze evenals K.F.C. bewezen dat 2 A niet zwakker is dan 2 B. Met deze felicitatie, een eere-saluut aan D.W.S., dat z'n kans zoo fraai verdedigde en op 't nippertje uitge schakeld werd. Maar... eere wie eere toekomt dus... Een hoera voor West-Frla, de club van Tikus Peere boom!! En nu. Enkhuizers, de eerste klasse In! Op het R.C.H.-terrein werd de groote strijd gestreden de beslissingswedstrijd tussohen D. W. S. en West-Frisia. Met 21 behaalden laatstgenoemden het voetbaleldorado. De eindstand in deze afdeeling is: West-Frisia D.W.S. Excelsior 1 1 1 2 0 3 13— 9 11—10 9—14 Het landskampioenschap. Werkelijk, voor de rechtgeaarde Noordhollander was er thans iets dat meer Interesseert dan de spannende 3trijd om 't felbegeerde landskampioenschap. Zaterdagavond klopte Ajax met 20 Go Ahead, een zege, die niet zoo zeer kwam door een Ajax-overwicht, dan we! door het benutten van de kansen en 't scheppen ervan; Van Reenen c.s. hebben daar, ontegenzeggelijk kijk op, De Kreek en z'n buurlui niet ln dit seizoen en zoo kwam het dan dat het fraaie, zelfs enorme werken van bijvoorbeeld de Gebr. Halle niet met een of meer welverdiende doelpunten werd bekroond. Feijenoord heeft thuis op weinig overtuigende wijze van Velocltas gewonnen (20). We hebben er zoo'n idee van, dat Feijenoord het in Groningen warmpjes krijgt met haar weoinig schotvaardige voorhoede De kansen op 't oogenblik... Ja, Ajax-enthousiasten, vergeeft het ons, dat we de Eindhovensche kansen het hoogst aanslaan. Men kan het voordeel van een thuis wedstrijd niet te hoog aanslaan en vooral niet bij P.S.V. Ma..w. een nederlaag van Ajax tegen P.SV. Zondag a.s. in Eindhoven durven we te verwaohten en dan... heb ben de Amsterdammers één verliespunt meer dan P.S.V. P.S.V.'s taak ls dan alleen nog om van Velocltas ln Groningen te winnen en als alles op alles gaat, zijn de P.S.V.'ers nog pootiger dan de Velocitanen, wat zoo veel beteekent, dat er gewonnen wordt, want de Eind- hovenaars kennen het spel terdege! Misschien zijn bovenstaande regelen in ietwat optimis tische toon gesteld. Voorzeker waar, want we hebben geen rekening gehouden met... Feijenoord! Die Is tcch ook niet voor de poes, zal men zeggen. Neen, zeer ze ker niet, maar Feijenoord heeft nog zooveel zware wed strijden we noemen bijv. Ajax uit en 't steeds beter wordende Go Ahead nog twee maal da t we hetzeer mogelijk achten dat de Rotterdammers in de resteeren- de vier wedstrijden nog drie punten verspelen. Dus, naar onze meening ia P.S.V. favoriet. Morgen (Woensdag)avond half acht ln 't Stadion Ajax—Feije noord, waarin we weer heel wat wijzer zullen worden! De stand: Ajax 6 4 1 1 22—11 9 P.S.V. 6 4 0 2 18— 9 8 Feijenoord 4 3 0 1 106 6 Velocltas 4 0 1 3 2—16 1 Go Ahead 4 0 0 4 4—14 0 Promotie-wedstrijden. Voor de promotie naar de tweede klasse A speelden Kinheim en Kennemers, onder protest van laatstge noemde gelijk (2—2) De stand is: Kinheim 3 1 2 0 85 4 Hollandia 10 10 22 1 Kennemers 2 0 1 1 3—6 1 H.R.C. 2 speelde te Amsterdam tegen Zeeburgia 2 haar laatste match en verloor met 40. waardoor Zee burgia 2 promoveert en R.C.H. 2 degradeert. Zeeburgia 2 4 3 0 1 11—2 6 R.C.H. 2 4 2 0 2 8—11 4 H.R.C. 2 4 1 0 3 6—12 2 Voor de promotie naar de reserve eerste klasse in afd. II verloor Xerxe-s naar onze verwachting met 3-—^ van E.D.O. Men ziet dus wel dat als een eerste klasser ook eerste klass e spel vertoont, zonder de sloopende wer klng van de zenuwachtige atmosfeer die alleen al ont staat b ij de gedachte aan 't woordje degradatie, hand haaft hij zich. E.D.O. 2 110 5—2 3 Xerxes 2 10 1 2—4 2 Fortuna 2 0 11 3—4 1 In afd. III heeft N.E.C. zich beter geweerd, dan men had verwacht. Met slechts 54 konden de Er.schedeërs Rigtersfcleek. van de Nijmegenaars winnen. Deze suk kelen nog al met hun doelman, waardoor heel wat nood lottige goals komen. De stand: Rigtersbleek 3 2 1 0 8—5 5 Rob. et Vel. 2 110 7—3 3 N.E.C. 3 0 0 3 6—13 0 In het Zuiden viel een verrassing. Wilhelmina verloor n.1. op eigen terrein met 3—1 van Bleijerheide. Dongen deed ook zeer goed werk, door in Roermond tegen de gelijknamige club een 62 zege te bevechten. Bleijer heide heeft de mooiste kansen, als ze die maar niet vergokt net als twee jaar geleden. Bleijerheide 4 3 10 135 7 Wilhelmina 4 2 11 75 5 Dongen 4 112 10—10 3 Roermond 4 0 1 3 414 1 't Noorden ten slotte wacht nog op de beslissingsmatch F.V.C.W.V.V., want laatstgenoemde klopte M.S.C. thuis met 40. De Meppelaars zijn dus weinig roemvol ten onder gegaan. F.V.C. 4 3 0 1 11—5 6 W.V.V. 4 3 0 1 12—7 6 M.S.C. 4 0 0 4 4—15 0 ANNA PAULOWNA. Zondag zijn drie B.K.C.-elftallen in 't veld geweest. B.K.C. 1 gehandicapt door een stuk of vijf invallers ver raste ons door Wieringerwaard te kloppen (43). T. Post had er bijzonder kijk op want hij maakte drie goals. B.K.C. 3 ging naar Geel-Rood 1. De Zandteaners bleken te sterk voor B.K.C. 3. Volledig had het evenwel geen 91 nederlaag behoeven te worden. B.K.C. a klopte de Geel Rood adspiranten met 70. De b-adspiranten zouden tegen Zwaluwen 3 spelen. Door de regen ls er echter niet gevoetbald. Volgende week een wedstrijd van B.K.C. 2. tenzij B.K.C. 1 een Gouden Kruiswedstrijd hee*ft, en dit is wel waarschijnlijk. Sparta 1 ls de volgende tegenstander voor B.K.C. 1. De N.H.V.B. stopgezet. De Noord-Hollandsche Voetbal Bond heefte en wijs besluit genomen. In verband met het vergevorderde sei zoen vervallen alle wedstrijden, die niet meer op kam pioenschappen betrekking hebben. Dat wil dus zeggen, dat voor 't Noordelijk deel onzer porvincie alles afge- loopen lsbehalve natuurlijk de strijd om 't Gouden Kruis; die met de noodige spanning gepaard zal gaan. NOORD-HOLLAND—ZWALUWEN 4—5. In het Alkmaarsche Sportpark. Zondagmiddag is dan de wedstrijd tusschen het N.H. V.B.K.N.V.B. elftal en een team samengesteld door da vereenlging. De Zwaluwen gespeeld. Het weer was onaangenaam, regenachtig en er stond een frissche bries, die spelers en toeschouwers, voor zoover niet onder de kap van de geriefelijke tribune ge zeten, lang niet zal hebben bevallen, vooral niet in de zen tijd des jaars, nu de zomerkleeding al zooveel op gang maakte. De wedstrijd was er een de vele wijzigingen in acht genomen van de goede soort Men moet bij z'n beoor deeling wel nadrukkelijk letten op de omstandigheden. Een groot contingent van de spelers kwam uit Rotter dam en omgeving, de wedstrijd werd niet meer gespeeld in een tijd waarin de spelers hunkeren naar een match en... wat voor belang is er bij 't winnen van zoo'n wedstrijd, vooral voor de Zwaluwen. En houden we hier 't oog op, dan moeten w© zeggen, dat deze combinatie van 3 eerste klassesr, 7 tweede klas- sers en een derde klasser het er goed heeft afgebracht tegen de Noord-Hollanders, bij wie de verdeeling was: 7 eerste klassers en 4 tweeed klassers. Hun spel was vaak goed en vlug opgezet. De achter hoede geheel voor haar taak berekend, terwijl de half- linie dermate speelde dat de voorhoede veel en vaak met succes kon aanvallen. De Noordhollanders zijn ons een ietsje tegengevallen. Wel zou een Ietwat massalere figuur op de spilplaats (Klopper of Nieuwenhuls) het geheel een fikser aanzien hebben gegeven, maar deze N.H.V.B. plieg was zij 't dan met invallers voor Steens en Rep de minder* van een volledig Z.F.C. Individueel blonk eigenlijk alleen de invaller De Maar F.rc.. uit, en vormde de rest een ongeveer gelijk ge heel van jets mindere klasse. Maar wat tactiek en samenspel betrof stonden da Z.F.C.-'ers boven de overigen uit, al heeft bijv. Bonts hoorn ook heel aardig werk verricht. De Zwaluwen verschenen met een geheel andere ploeg dan was opgegeven. En dat bleek maar goed ook, want anders had het ongetwijfeld een groote nederlaag ge worden, Sleohts 2 speelers (keeper en linksback) stonden oorspronkelijk opgesteld. Scheidsrechter- Katoen was nog al eens naast. 't Is even over twee als Bleeker voor N.H. aftrapt De partijen staan als volgt opgesteld: Zwaluwen: Cohen. (Sparta); Bijlsma (Zeeburgia) en Peters (Blauw Wit); Vreeken (Haarlem), van Zeels K.F.C.) en Neseker (A.F.C.); Gerritsc (Blauw Wit), Wente Neptunes), Krom (Olympia, Goude), Sparen donk (Neptunes) en Roeg (D.E.C.). Noord-Holland: V. 't Hof (K.F.C.)Diets (W.F.C.) en v. h. Kaar (Z.F.C.)De Maar (Z.F.C.), DI1 (Z.V.V.), en Bakker (Z.F.C.): Lust (Z.F.C.), Boutshoorn (K.F.C.) Bleeker (W.F.C.), Mol (K.F.C.,) en Hamstra (Alcmaria) De N.H.V.B. ls onmiddellijk in een aanval en na een minuut of 7 spelen schiet Bleeker hard ln den hoek, waar Cohen den bal laat glippen (10). Door dit succes aangemoedigd komen de N.H.'ers terug en Bleeker schiet weer, doch Cohen werkt corner. Een snelle aanval volgt dan waarna Rocg voor open goal tegen de lat kogelt Vente snelt even later toe en beukt eveneens het hout. In dezelfde stand van zooeven scoort Roeg met een hard schot (11). Deze snelle buitenspeler wordt door Diets onvoldoende bewaakt. Ook in de volgende minuten blijkt dat de Wormerveerder niet tegen dc goed oombi-

Schager Courant | 1931 | | pagina 6