De a.s. gemeenteraadsverkiezing en de S.DAP. Conflict tusschen Paus en Mussolini. Zwaar weer boven B e r 1 ij n. Gevaarlijk terrein. Noodlottige herdenkingsdag. De bevoegdheid der Radio-controle commissie. Onvoorzichtige baders. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. neerende linkervleugel op kan. De elkaar snel opvolgen de aanvallen maken den wedstrijd aantrekkelijk, en bovendien wordt er lustig geschoten. Mol (K.F.C.) schiet dan na een kwartier spelen reeds de derde goal in het net, zoodat N.H. met 21 leidt. Toen is 't N.H. elftal eenlgszins afgezakt, en de Zwa luwen kwamen geducht opzetten. Vento schoof by een doelworsteling den bal feilloos in de hoek (2—2), waar na Gerritse op z'n bekende wijze van 't middenveld af, naar binnen loopend op z'n eentje doelpuntte (23). Daarna was 't rust. Noordholland krijgt nu voor den wind, dodh 't blijkt geen groot voordeel. Er wordt nogal veel in de lucht gespeeld en in 't bijzonder de halflinie zet te hard naar de vleugels. Een fraaie kopbal van Mol uit een voorzet van Lust belandt in Cohen's veilige ar men. D e partijen nemen beurtelings het initiatief voor aanvallen en doelbelegeringen, die echter niet meer dan een minuut of wat duren. De eerste goal na rust maakt Mol voor Noord-Holland, na stevig doorloopen van Bak ker die Cohen tot uitloopen dwong (33). De Noord - Hollandsche achterhoede begaat dan een leelijke fla ter. Diets en Van 't Kaar vallen beiden den snel loo- pende Krom aan. Deze echter breekt door en scoort via de handen van Van 't Hof (34). Bleeker zal dan juist schieten, maar Peters redt fraai. De Maar gaat spil spelen en Dil rechtshalf Dit komt het N.H.V.B.-elftal ten goede, want De Maar i. bijzonder lenig en bewegelijk op dit gladde veld. Met verre scho ten tracht hij zoo nu en dan Cohen te verschalken, wat verscheidene corners oplevert. Een prachtkans, die Mol krijgt, gaat door overschieten verloren. Dan zien we Gerritse een schitterende run ondernemen. Hij pas seert Bakker, Van 't Kaar en juist als Diets te hulp snelt, volgt een schitterende voorzet die Roeg onberis pelijk inkopt (35). De voorsprong dreigt nog grooter te worden, want Vente en Krom komen keer op keer terug. Diets en v. h. Kaar backten lang niet feilloos en vooral laatstgenoemde viel tegen. Slecht schieten van .de voorhoedespelers is echter reden, dat V. h. Hof, die niet al te safe blijkt, niet wordt gepasseerd. Aan de andere zijde pingelt Hamstra te lang en schiet niet op tijd. Bij een Zwaluwenaanval wordt Van 't Kaar geraakt en blijft liggen. De Z.F.C.'er die iets aan de rechterknie bleek te hebben, viel uit. Er komt geen invaller in 't veld; Bontshoorn gaat rechtshalf, Dil linksback en de voorhoede speelt met 4 man. Van 't Hof heeft een paar keer nog geluk als de Zwaluwen door het gladde gebied voor 't Zuidelijke doel niet kunnen richten. Lust weert zich vervolgens, waardoor Co-hen 't warm krijgt Mol kopt prachtig in de hoek, maar weer heeft Cohen 't leder. Even voor 't einde geeft Bakker een fraaie pass aan Hamstra die meteen schiet, onhoudbaar in de rechterbovenhoek (54). Nog kan het gelijk wor den, doch 't schot is zoek. Met een kleine, o.i. wel verdiende nederlaag is deze match dus geëindigd, die door weinig publeik werd bij gewoond. Bij de Zwaluwen moeten we noemen Gerritse. Vente, Roeg en Cohen, bij de Noordhollanders Lust, De Maar en Mol. De anderen waren middelmatig. De Zwa luwen achterhoede was betrouwbaarder dan die van de N.H.V.B. In de Zwaluwen voorhoede hield men 't spel meer open dan bij de Noordhollanders. Dit kwam voor een groot deel door het voortdurend naar binnen loopen van den buitenspeler Hamstra, die de favoriet van 't Alkmaar- sche publiek was. maar naar onze meening een beetje te peuterig speelde. Later, pas tegen einde, zag hij in, dat hij back en half niet kon voorbij drijven en zette toen vlugger voor. Onze slotopinie over den wedstrijd- is: een aardige eerste klasse wedstrijd die mooier weer en grootere be langstelling waard geweest is. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een vrlendschappelijken wed strijd tegen Flevo I van den Oever. Beide elftallen had den invallers. Om half drie laat Metselaar beginnen en de S.-midvoor brengt den bal aan 't rollen. S. blijkt spoe dig de sterkste. Alhoewel v. d. Grient op zijn post is, kan hij niet voorkomen dat de S.-ünksbuiten zijn club de leiding geeft. Telkens gaat S. weer ten aanval en de Flevo achterhoede hebben handen vol werk. Weer is het de S.-ünksbuiten die den stand weet te verhoogen en den stand op 20 brengt Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee heeft Flevo zijn opstelling gewijzigd, wat eenige verbetering bracht, doch dc S.-aanvallen blijven gevaarlijk en toen er een kwartier Is gespeeld, geeft Kuiper de Flevo-keeper voor de 'derde maal het nakij ken, en spoedig daarna wordt het 40. Nu is het v. d. Grient genoeg, hij begeeft zich naar voren doch heeft ook daar geen geluk. De S.-achterhoede weet iedere aanval af te slaan en eer de schoidsrechter einde blaast weet Jb. Smit de score te verhoogen en de eindstand is 5—0. Succes had om 1 uur twee elftallen saamgesteld uit spelers van het tweede en derde elftal, onder a en b. b wist echter van haar tegenstander a te winnen met 32. Deze week beginnen de trainingavonden onder lei ding van Th. Rykers en G. v. d. Wal. Komt flink op, jongens, hier kan men wat van leeren. J.V.C. I—SPARTA I, S—4. Zondag j.1. speelde Sparta I om het Gouden Kruis tegen J.V.C. I uit Julianadorp. Onder leiding van scheidsrechter Augusteijn wordt om ruim 2 uur be gonnen. Sparta verschijnt met een invaller. Over den wedstrijd zelve valt weinig te vertellen. J.V.C. I trach- te van den beginne af de nederlaag zoo laag mogelijk te houden en ontzagen daarbij niet, eenigszins forsch te gaan spelen, waarbij vooral de spil uitblonk. Verder bleek het ondoenlijk in een stuk ongemaaid land te voetballen. Bovendien was bij Sparta al het enthousi asme verdwenen, zoodat het zeer verklaarbaar is, dat de wedstrijd, die in regen en wind werd gespeeld, nauwelijks het aankijken waard was. Lutjeharms geeft met een hard schot Sparta de leiding, terwijl even later Loggers er 20 van maakt Een vrije schop voor het Sparta-doel wordt door Sparta's linkshalf uitstekend benut, door den bal langs den vallenden keeper Prins te jagen (21), die het schot van den J.V.C.-spil wilde stoppen, doch Boon doet de bal van richting verande ren, waarna deze onhoudbaar in het doel verdwijnt. Vlak voor rust vergroot Sparta door Kakabeeke den voorsprong. Na de rust wederom hetzelfde spel met Sparta doorloopenJ in de meerderheid. Als Vlottcs in het beruchte gebied hands maakt, verkleint J.V.C. den achterstand, 23. Even later vergroot R. Rus, die in middels naar de voorhoede is verhuisd, den voorsprong. Even voor het einde meent scheidsrechter Augusteijn hands te constateeren, en geeft penalty, welke in een doelpunt wordt omgezet, met welken stand het einde komt De volgende tegenstander is B.K.C. I. Sparta II speelde tegen Petten I gelijk, 2—2. Sparta III bezocht DOSKO. II en verloor met 32. AARTSWOUD. Zondag is voor onze voetballers een reuze-dag ge weest. Er werden n.1. drie wedstrijden gespeeld op eigen terrein, welke alle niet alleen gewonnen werden, doch geen der gasten wist slechts eenmaal te scoren. Aartswoud 3Langereis 3, 50; Aartswoud 2Ur- sem 2, 40; Aartswoud 1Ursem 1, 30, deze laatste om een madaille. Vinden gewoonlijk de gemeenteraadsverkiezingen plaats, zonder dat de verschillende politieke par tijen overgaan tot het houden van propaganda-ver- gaderingen immers de kiezers kennen voldoen de de plaatselijke candidaten en de door hen te voe ren politiek ditmaal is één der partijen van die gewoonte afgeweken en wel de afdeeling van de 8.D.A.P. In een openbare vergadering op Maandag 1 Juni in „Cérès" sprak de heer K. Bakker, no. 2 van de candidatenlijst der afdeeling van de S.D.A.P. over Plaatselijke Politiek, terwijl de heer W. v. d. Vall, lid van de Prov. Staten, als onderwerp had gekozen „Waar het bij de gemeenteraadsverkiezing om gaat". De vergadering is door een GO-tal personen be zocht, welke opkomst Mej. Krul, die de vergadering opent, meevalt. In haar openingswoord wijst spr. op het belang van de gemeenteraadsverkiezing en deelt zij mede, dat na afloop van de vergadering een col lecte voor het verkiezingsfonds zal word.n gehouden. De heer K. Bakker het woord verkrijgende, zal al lereerst vertellen wat in de achter ons liggende 4 jarige periode met medewerking en samenwerking van de S.D.A.P.-fractie is bereikt Spr. vertelt hoe vóór deze 4-jarige periode jaarlijks uit de gemeente bedrijven ongeveer f4300 werd geput om die over te brengen naar de begrooting en waardoor de tarie ven van het gas- en electriciteitsbedrijf steeds hoog werden gehouden. De pensioenbijdrage werd tot het hoogste percentage, nl. 8>S geheven, en het ver- menigvuldigingscijfer steeg tot 2. Noodzakelijke ver beteringen, straat Ged. Gracht, Markt, en Rapenpad bleven achterwege en bovendien liet men een nega tieve nalatenschap van f13000 na. Daartegenover stelt spr wat in de laatste 4-jarige periode is gedaan, toen de retributie van de bedrij ven is afgenomen, de pensioensbijdrage verviel en de verbetering van het Rapenpad, Markt en Gedemp te Gracht tot uitvoering kwam. Het vermenigvuldi- gingscijfer liep terug tot 1.65 en de rekening 1929 sloot met een batig saldo van pl.m. f7000, zoodat we 120.000 inhaalden. De tarieven, vooral van het G.E.B., zijn flink ver laagd. We kochten het Heerenbosch en later het land van Raven, overtuigd als we waren dit noodig te hebben voor uitbreiding in de toekomst. ISn het veelgesmade grondbedrijf heeft geen duizenden ge kost, de rekening 1929 gaf, wat den gewonen dienst betrof, een nadeelig saldo van f 1400. maar op den kapitaaldienst een winst van f 1500, in werkelijk heid dus een gering saldo. Electriciteit is gebracht naar Nes. Nesdijk en Ha len, niet rendabele gedeelten, bovengrondsche ge leidingen werden vervangen door ondergrondsche kabels, waardoor plaatselijke storingen bijna niet meer voorkomen. 'En zoo somt spr. op nieuw kan toor en woning gasdirecteur, aantal straten in het Heerenbosch, stofvrij maken van Stationsplein en Stationsweg, demping en verbetering sloot achter kei Noordhollandsch Koffiehuis en Nieuwstraat. Het stemt tot tevredenheid dat wij S.Ü A.P.'ers tot die verbetering hebben meegewerkt. Maar dat alles is niet zonder strijd geschied, een stuk of wat menschen streven er naar naar de macht te grijpen en die uit te buiten in persoonlijk belang. Het zijn zakenmenschen, voor wie de exploitatie van het Heerenbosch een doorn in 't oog is en die vree zen dat het verkeer wordt verlegd, Spr. behandelt dan de scheuring in het V.-D. kamp en waardoor nu gezegd wordt, dat van wat op het raadhuis gebeurt, zoowat niets deugt. Van die onderlinge verdeeldheid en persoonlijke haat heeft de S.D.A.P. geprofiteerd. Spr. releveert wat er t.a.v. den woningbouw is voorgevallen, hoe een paar burgers tenslotte het noo dig hebben geacht het bouwen door „Goed Wonen'' in den weg te staan, omdat de grondprijs van f2.50 een bezwaar zou zijn. En het is vooral de lijst Van Erp die het doet voorkomen dat door dezen grond- verkoop de gemeente f2.50 per M2. verliest, wat voor rekening der belastingbetalers komt. Dat nu is een infame leugen, want spr. becijfert dat door de GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. finantieele verhouding tusschen rijk en gemeenten de gemeente ontvangt 16 maal f30 is f480, ze derft f5000 4 is f200, zoodat er nog overschiet f280. En spr. stelt tegenover dezen grondaankoop die van de woningbouwvereniging „Schagen" op een achterhoek terrein voor f2.10 per M2., en dus f21000 per H.A. koopt (Heerenbosch f 15000 per H.A.), en die haar eigen gemeentezaak daarbij misloopt. En dan de gasrellen. Spr. vertelt hoe 25 jaren gele den <'e door den heer Bürgemeister gebouwde gashou der vanaf den eersten dag nooit heeft voldaan, de houder bleef altijd hoog. leeg of vol, er was een con structiefout en dank zij het graaien uit het bedrijf heeft men het nooit noodig geoordeeld, den gashou der grondig te herstellen. Een catastrofe elders heeft geleid tot een onder zoek hier en spr. wijst dan op de vrijblijvende offerte van f780 en op de uitlating van den heer Van Rijs wijk, dat de kosten wel f7000 zouden kunnen bedra- «en, Iterwijl spr. zelf gezegd had dat de kosten wel f 2500 a f 3000 zouden worden. Het heele ding deug de niet, en spr. vertelt dan dat in een volgende (comité)vergadering is besloten tegen spr.'s wil, dat er een paar ingenieurs een onderzoek zullen instel len om te kijken of die ééne firma niet te hoog re kent. Inmiddels wordt er maar met één gashouder gew. kt en spr. wijst op de groote risico hiervan. De oorzaak van dit alles noemt spr. het afvangen van een stem, want het was veel beter geweest dat men de zaak nu maar had laten maken, vooral waar de directeur verklaarde, dat zijn indruk was dat er nu bijna niets meer verborgen was en er bij de f3600 wellicht niet anders dan wat steigerhout zou komen. En dit alles is ontstaan, doordat de directeur jaren lang onder hoogdruk heeft gewerkt. Tenslotte bespreekt de heer Bakker het feit, dat menschen die elkaar in de afgeloopen 4 jaren hebben bekampt, thans broederlijk op één lijst voorkomen en dat dit de kern der burgerij wordt genoemd. En spr. wijst dan op één candidaat van Schagen's Belang, die bij een transactie f 600 uit het grondbedrijf hevelde in zijn vestzak, terwijl weer een andere meneer tot nu voorzitter was van Plaatselijk Belang en den volgen den dag voorzitter van Schagen's Belang. Het zal zich in de toekomst wreken als menschen die elkaar 4 jaar bekampt hebben, naderhand de lakens zullen uit- deelen. Ook wijst spr. op het feit, dat er geen lijstaanvoer der is en men niet weet of wel a dan wel b in den Raad zal komen. En het is niet vertrouwelijk, maar spr. wil het wel naar voren brengen, omdat hel duidt op den geest die er op het raadhuis heerscht, n.1. dat wanneer voor al de lijstaanvoerder van lijst I en iemand van een andere lijst op het raadhuis zijn en de burgervader binnenkomt, zij hem de hand weigeren. Hoe moet het worden wanneer én ven hen soms wethouder mocht worden als een dergelijke antipathie bestaat. Het is spelen met de hoogste belangen van de gemeente. Over zichzelf wil spr. niet spreken, maar wat spr. gezegd heeft, is z.i. het overdenken waard. Spr. zal zich ook niet aanmatigen de aanwezigen op te wek ken op de lijst ven de S.D.A.P. te stemmen, maar verzoekt van de aanwezigen op 17 Juni antwoord op zijn betoog. (Applaus.) Na een korte pauze behandelt de heer Van der Vall ziin onderwerp, daarbij wijzende op den gestadig, n groei van het aantal stemmen, uitgebracht op zijn partij en ook op de stijging van de vrees bij en de concentratie van de burgerlijke partijen, z.g. om front te maken tegen rechts, doch in werkelijkheid tegen den groei van cle sociaal-democratie. Spr. behandelt enkele punten van het gemeente-programma zijner i partij, met name het vraagstuk der werkloosheid en werkverruiming, het woningbouwvraagstuk, onder wiis enz. en wekt tenslotte krachtig op om de S.D.A.P. in haar strijd te steunen. (Applaus.) Niemand gaf zich op voor debat, zoodat mej. Krul tot sluiting kon overgaan. Huiszoeking in alle lokalen der katholieke jeu gdvereeni gingen Uit Rome wordt gemeld: Naar verluidt, is in alle lokalen van de katholjeke jeugdverenigingen door de politie huiszoeking gedaan en zijn deze vervolgens gesloten. Verder is de missie van den pauselijken legaat te Padua geschorst en Is eveneens het eucharistisch congres te Rome geschorst. De Paus heeft Vrijdagmiddag alle leiders van de Katholieke Actie en den pauseüjken nuntius .bij de Itallaansche regeering bij zich veroenigd. De Ossevatore Romano publiceert opnieuw een lange lijst van incidenten, speciaal te Genua, Milaan en Venetië. De Lavoro Fascista spreekt tegen, dat het Vaticaan de leiders van de Katholieke Actie gedesavoueerd heeft Het conflict bi een ernstig stadium. VD. verneemt nog uit Rome: De polemiek tusschen de fascistische regeering en het Vat'caan, die in het Vaticaansche orgaan Osser- vatore Romano duidelijk tot uiting komt heeft thans vrij scherpe vormen aangenomen, zooals sedert den Lateraan-vrede nog niet was voorgekomen. De toon, die door het blad Lavoro Fascista wordt aangeslagen, kenmerkt zich door buitengewone heftigheid. De ge- dachtenwisselingen. tusschen beide partijen, hebben tot dusverre nog weinig resultaat gehad. In fascistische kringen houdt men rekening met de mogelijkheid, dat dé regeering binnen afzien-baren tijd de katholieke jeugdverenigingen zal doen ontbinden. United Press meldt nog. dat een van de oorzaken van de huidige spanning tusschen de fascistische re geering en het Vaticaan gelegen is in het verzoek van het Vaticaan aan de Itallaansche regeering om absoluut alle protestantsche propaganda te verbieden. De Itall aansche regeering is echter niet bereid om aan dit ver zoek te voldoen, omdat op 11 Februari 1929 artikel 1 der grondwet aldus is gewijzigd, dat de gelijkheid van alle godsdiensten is vastgelegd, terwijl daarvoor ande re godsdiensten slechts werden getolereerd. Een van de beschuldigingen, welke in fascistische kringen tegen de katholieke actie worden geuit, is verder deze. dat het huidige oogenbük der economische wereldcrisis is ge kozen om politieke propaganda in Italië te voeren ten einde zoo mogelijk de katholieke partij het bewind te doen overnemen. De fascisten verwijten de katholieke party, dat zy zich niet strikt beperkt tot het geven van moreelen steun aan de arbeiders, doch dat zij tracht de macht van de fascistische vakvereenigingen te beknotten. Auto's bleven In de overstroomde straten steken. Zoowel Zaterdag als Zondagavond heeft een zwaar onweder boven Beriyn gewoed. Dat van Zondagavond duurde niet minder dan vijf uur. Het waren voorna- meiyke de westeiyke voorsteden die het zwaar te ver- duren hadden en doord en regen grootendeels onder wa ter werden gezet In de straten stond het water vaak zoo hoog dat auto's en ook de propvolle autobussen, waarin de wandelaars een schuilplaats hadden gezocht bleven steken. In sommige voorsteden stond het ver keer geheel etll. Van talrijke woningen zijn daken af gerukt, boomen werden ontworteld, trampalen sloegen om en maakten elk verkeer gedurende eenige uren vol komen onmogeiyk. Groote winkelruiten werden door den storm Ingedrukt. De inhoud van de uitstalling kwam vaak op straat terecht Talrijke voorbygangers werden gewond, verscheidene woningen en schuren wer den door den bliksem getroffen. Tot middernacht was de brandweer meer dan twee honderd maal gealar meerd. Daar het onweder vrij onverwacht uitbrak, werden honderdenden rei- en zeilbooten op de meeren er door verrast. Tal van booten sloegen om maar voor zoo ver bekend ls geworden, zijn daarby geen slachtoffers gevallen. Door den bliksem zyn daarentegen gistere» te Beriyn en In de voorsteden vfjf personen getroffen. Vior jongens bij een handgranaat-ontplof fing gedood. Uit Kaschau (Tsjecho-Slowakije) wordt gemeld: In een door prikkeldraad voor het publiek nfgeslo- tep gedeelte van het exerceerterrein, dat voor het oe fenen van handgranaten gereserveerd is, heeft hier Zondag een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Zestien jongens van 10 tot 16 jaren, waren onder de afrastering doorgekropen en op het terrein geko men. Een hunner vond in een sloot een handgranaat, dien hij zijn kameraad toonde. Juist op dit oogen bük ontplofte de granaat. De vinder werd in stukken gereten. De overige vijftien jongens werden gewond. Drie hunner zijn nog in het ziekenhuis aan de beko men verwondingen bezweken, terwijl de toestand van eenige andere nog levensgevaarlijk is. HET AANTAL INWONERS VAN PARIJS. De uitslag van de in het voorjaar gehouden volkstel ling te Parijs is thans bekend geworden. Groot-Parijs heeft 4.887.000 inwoners; de eigenlyke stad 2.871.000. Honderd dooden op Memorial Day in Ame rika. Het grootste aantal sedert jaren. Reuter meldt uit New York: I)e dood heeft, zooals gewoonlijk op Memorial Day, een dag gewijd aan het versieren van de graven van de mannen, die in den burgeroorlog het leven lieten, ook thans weer rondgewaard. Terwijl het op het strand in de nabijheid van New York krioelde van de honderdduizenden menschen en alle hadplaatsen letterlijk overstroomd waren, verloren bijna honderd menschen in het geheelo land het leven, voornamelijk tengevolge van automobielongelukken op de glibbe rige wegen, daar op verscheidene punten regen was gevallen. In enkele gevallen was verdrinking de doodsoorzaak, ook bezweken enkelen tengevolge van de hitte, terwijl het aantal personen, dat aan uitput ting bezweek, in het Midden-Westen bijzonder groot was. Alles bijeengenomen was het aantal dooden om Memorial Day sedert jaren niet zoo groot. HET SPAANSCHE KONINKLIJK PAAR. De ex-koning van Spanje en de ex-koningin waren Zondag vijf en twintig jaar getrouwd. In het hotel waarin zij te Fontainebleau hun intrek hebben ge nomen, had in een daartoe gereed gemaakt vertrek een godsdienstige ceremonie plaats, welke door een receptie werd gevolgd. Inwoners van Fointainebleau hebben het zilveren bruidspaar geschenken aangebo den. V.A.R.A. ln het gelijk gesteld, commissie leden de grenzen hunner bevoegdheid verre overschreden. De president der Ilaagsche rechtbank heeft gister vonnis gewezen in het korte geding van de V.A.R.A. teggn den Staat, waarbij uitzending op 3 Juni werd gevraagd van een door de Radio Controlecommissie geweigerd „hoorspel". De president verklaarde zich bevoegd en oordeelde de kwestie eveneens spoed- eischend. Na overwogen te hebben, dat de weigering der com missie verre de grenzen van haar bevoegdheid in zake het oefenen van controle ter voorkoming van gevaar voor de veiligheid van den staat, voor de openbare orde en voor de goede zeden overschrijdt, heeft de president de ingestelde vordering van de V.A.R.A. toegewezen, met veroordeeling van den Staat in de kosten van het geding. Doodelijk ongeluk te Vnght Zondagmiddag is in de badgelegenheid „De IJze ren Man" te Vught, de 17-jarige kantoorbediende M. W., wonende te Tilburg, bij het baden verdronken. De jonge man had den geheelen middag met twee vrienden geroeid. Tegen zes uren besloten zij op grooten afstand van het badhuis een bad te nemen. W.. die niet kon zwemmen, begaf zich het eerst te water. De anderen ontdekten plotseling dat hun ka meraad in de diepte verdwenen was. Zij trachtten hem te redden, doch in den diepen put konden zij den drenkeling niet vinden. Onmiddellijk werd hulp gehaald. Het mocht den heer Meyerink gelukken den jongen man op het droge te brengen. Kunstma tige ademhaling werd toegepast, doch de levensgees ten bleken reeds te zijn geweken. Een ontboden ge neesheer kon slechts den dood constateeren. Het lijk is naar het ziekenhuis te Vught overgebracht. TOERISTENAUTO VERONGELUKT. Drie dooden, vier zwaargewonden. Uit Osteillto: Een nisuuto, waarin een achttal touristen waren gezeten, is Zondag in de nabijheid van Heijvelde tegen een boom gereden. Twee jeugdige Engelschen, welke in den auto za ten, werden gedood, de overige inzittenden gewond. Allen werden naar het ziekenhuis te Duinkerken overgebracht, waar een van hen nog overleed. Alle gewonden hadden verwondingen aan het hoofd opgeloopen. BOTSING TREIN EN AUTO. Twee dooden, drie zwaargewonden. F.en vrachtauto met 25 Stahlhelmers is op weg naar den Stahlhelmdag te Breslau, naar Wolff meldt, bij Ohlau door een trein gegrepen en omvergewor pen. Twee personen werden gedood, drie gewond. GERINGE VERHOOG ING VAN DEN BROODPRIJS Met een cent per acht ons. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: In verband met mededeellngen als zou als gevolg van het ln werking treden van de Tarwewet de broodpry» met twee cent per brood van acht ons worden verhoogd, wordt er van bevoegde zijde op gewezen, dat bedoelde mededeelingen niet Juist zijn. Verhooging van den brood prijs, als gevolg van genoemde wet, zal zich, wanneer al met het oog op de bloem-kwaliteit een wat duurdere buitenlandsche grondstof moet worden vermalen dan thans, kunnen beperken tot één cent per brood van acht ons. Of 128. Een pions, "n gil gespat naar alle kanten. De boer werd ln zijn wandeling gestuit, In de mestkull was hy gevallen, Met d' achtervolging was het uit Van schrik liet hy zijn hooivork vallen. Dieper zonk hy in de gier. Hij gilde: „help mlcn, help mlen, menschen. Anders verdrink lk hier."

Schager Courant | 1931 | | pagina 7