SchagerCourant Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Nagekomen Berichten. ADVERTEEREN Lugubere vondst Lijk van een kindje uit de Rotterdamscho Maashaven opgehaald. Alles wfjst hier op een vreeselyk misdrijf. Gisterochtend, om 11 uur, is vlak bij de hulppost van den Geneeskundigen Dienst, aan de Maashaven O.Z. te Rotterdam, een kinderlijkje uit het water opgehaald. De vreeselijke vondst werd gedaan door den schipper J. Fortuin, die met zijn motorschip „Secundo" in de na bijheid ligt. De man had een puts verloren en trachtte dit voorwerp met behulp van een haak uit het water te halen. In- plaats van de puts kwam een oude kinderwagen aan de haak te hangen, althans de bak van een kinderwagen. De wielen en de assen ontbraken er aan. De schipper haalde het ding aan boord en tot zijn groote ontsteltenis ontdekte hij, dat de bak kinder lijkje, dat in verregaanden staat van ont.ir._ing ver keerde, bevatte. Het was In een oude jas gewikkeld en lag onder drie zware klinkersteenen. Oogenblikkelijk waarschuwde de man de rivierpolitie die de ipgubere vondst naar het bureau aan de Schie- haven overbracht Voor zoover dit geconstateerd kon worden is het kindje van het vrouwelijk geslacht. De staat, waarin het ljjkje verkeerde, maakte het onmogelijk om den leeftijd vast te stellen. Vanmiddag heeft de gerechtelijke schouwing plaats, waarbij een en ander nader vastgesteld zal worden. Daar alles wijst op een vreeselijk misdrijf zet de po litie het onderzoek met kracht voort. Kaslooper van f4000. beroofd. Zonderling geval in een winkel op den Schledeamschen Dijk te Rotterdam. Gistermiddag is op onverklaarbare wijze in een boter en kaaswinkel op den Schiedamsche dijk te Rotterdam een 20-jarige kaslooper van een effectenkantoor aldaar beroofd van f 4000. De jongen had dit bedrag bij een bank in de binnenstad geïnd en in een enveloppe, wel ke hij in een boek gestoken had, heeft hij het geld in een actetasch geborgen. Op weg naar zijn kantoor liep de jongeman een winkel op den Schiedamschedijk binnen om er een halven liter melk te koopen. Hij deed dit eiken dag en bracht daarvoor steeds een flesch mede. Toen hij deze flesch nu uit zijn actentasch haalde, kwamen drie mannen den winkel binnen, van wie twee tamelijk groot waren en één klein Zij droegen allen een regen jas en spraken Duitsoh. Twee van hen begonnen een gesprek met den kaslooper en vroegen hem den weg naar het Maasstation. De derde liep intusschen den winkel uit, waarna een vierde binnenkwam. Deze laat ste begon een gesprek met de winkeljuffrouw over de prijzen van verschillende artikelen. De juffrouw ver stond hem echter niet, waarop alle drie den winkel verlieten zonder iets gekocht te hebben. De juffrouw vulde vervolgens het fleschje van den kaslooper, waarop deze eveneens naar buiten ging. Spoedig snelde hij echter zeer ontsteld den winkel weer binnen; hij miste n.1. zijn f 4000: Wel zat het boek nog in de actentasch, doch de enveloppe was er uit verdkenen. Onmiddellijk rees verdenking tegen de vier Duitsch sprekende mannen. De jongeman deed angifte bij de politie van het bureau Groote Paauwensteeg. die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek begon. Tot heden leverde dit echter geen resultaat op. MOTORFIETS EN AUTO. Bij een botsing worden twee Duitschers gewond. Gistermorgen is op 't kruispunt Kuipersdijk-Singel te Enschede een Duitsche motorfiets, welke met zeer groote snelheid reed, in botsing gekomen met een vrachtauto. De bestuurder van de motorfiets, een ne gen-en-twintigjarig Duitsch ingenieur uit Gescher (Westfal.) werd zeer zwaar ccwond. Hij bekwam een schedelbreuk, en een zijner beenen werd verbrijzeld. De duorijder, een vijf-en-twintigjarige leeraar, brak een been. Beiden zijn in het ziekenhuis opgenomen. VISCHOMZET TE IJMUIBEN. Belangrijke daling. In de afgeloopen vijf maanden van dit jaar bedroeg de vischomzct in den Rijksafslag te IJmuiden ruim 1.100.000 gulden minder dan in het gelijke tijdvak van het vorig jaar en zelfs bijna 2 millioen gulden min der dan in de eerste vijf maanden van 1929. VOORTVLUCHTIGE BETAALMEESTER. De voortvluchtige betaalmeester de Br., van de vei ling „Zwartendijk" te Naaldwijk, die verdacht wordt zich schuldig te hebben gemaakt aan verduisteringen en malversaties in de boeken, is te Antwerpen aange houden en na door de politie aldaar te zijn verhoord, naar Den Haag n transport gesteld. De B. is te Den Ha"ag in verzekerde bewaring gesteld. BEELDTELEGRAFIE TUSSCHEN NEDERLAND EN NEDERL-INDIë. Het antwoord van den Indischen dienst. In antwoord op het telegram, dat de directeur-gene raal der P. T. en T. tot het hoofd van den Inlischen dienst heeft gericht ter gelegenheid van de opening op 1 Juni van het heeldtelegraafverkeer met Ned.-In- dië, is van den Indischen dienst langs denzelfden weg eveneens een geschreven bericht ontvangen, in het welk deze dienst zijn hartelijken dank betuigt, en den wensch van den heer Damme onderschrijft, dat het nieuwe verkeersmiddel zal bijdragen tot steeds inni- ger contact tusschen het moederland en de Indische gewesten. REIS OM DE WERELD IN EEN OPEN BOOT. 0 Kranige tocht van twee Zweden. Uit Sydnev (Australië): Twee jaar geleden verlie ten twee Zweden in een open boot hun land om een reis om de wereld te maken. Zij zijn door de stoom boot „Katna" op 200 mijl afstand van de kust van Nieuw Zuid-Wales gezien. Ken hunner, Benssen ge- neeton, vroeg een der officieren van dit schip een briefkaart naar Zweden te willen sturen. Hij deelde mede, dat zij den Atlantischen Oceaan waren gepas seerd en thans over den Stillen Oceaan op weg waren »aar de Nieuwe Ilebriden. Nieuwe onlusten dreigen in Britsch-Indië. Verschillende botsingen met de rebellen. Reuter seint uit Rangoon: De rebellen in Burma vertoonen op het oogenblik weer meer activiteit. In het district Prome stuitte een uit tien man bestaande politiepatrouille op een groep opstandelingen, van wie er een werd gedood. Later werden de beambten door een uit 100 man be staande bende aangevallen, zoodat zij zich genood zaakt zagen, naar Wettingan terug te trekken. Eén politiebeambte wordt vermist. Een afdeeling van het Punjab-regiment slaagde er naderhand in negen re bellen in 'n klooster nabij Wettingan te arresteeren. Intusschen was de politiepost te Wettingan door 50 rebellen aangevallen De manschappen verdedigden zich manhaftig; een tiental aanvallers werden ge dood en verscheiden gewond. Toen versterking voor de politie arriveerde, trokken de opstandelingen af, nadat zij de huizen rondom de politiepost in brand hadden gestoken, blijkbaar in de hoop, dat de vlam men op den post zouden overslaan. Naar voorts uit Chittagong in Bengalen wordt ge meld. heeft men aldaar in den afgeloopen nacht acht vermoedelijk met dynamiet gevulde bussen gevon den. Een jongen, die een der bussen nog bij zich had werd gearresteerd. Naar verluidt moet het in de be doeling hebben gelegen het paleis van justitie in de lucht te doen vliegen. Werldoozen-onlusten in het Roergebied. Opgewonden menigte tracht het onder* steuningsbureau te bestormen. Naar uit Essen gemeld wordt, is het gistermiddag op de arbeidsbeurs van Wehofen bij Walsum tot ern stige ongeregeldheden gekomen, toen de ondersteu ning aan de werkloozen onder aftrek van de voor geschreven korting werd uitbetaald. De menigte geraakte, toen bekend werd dat minder ondersteuning werd uitbetaald, zoo opgewonden, dat zij het bureau trachtte te bestormen, wat de politie echter wist te beletten. Daarop trok een menigte van 3 4 honderd man naar een levensmiddelenlokaal van de Vereinigte Stahlwerke. dat zich op het marktplein van Wehofen bevindt en maakte aanstalten, om ook dit te bestor men en te plunderen. Intusschen was de politie uit Oberhausen met auto's ter versterking aangekomen, die de plundering •wist te beletten en de menigte uiteendreef, hetgeen echter met hevig verzet van den kant der demon stranten gepaard ging, daar telkens groepen van mannen en vrouwen de politie aanvielen. Hevig onweer in Zuid- Zweden. Een tiental boerderijen door brand ver woest. Uit Stockholm wordt gemeld: Zondagavond heeft boven Zuid-Zweden een hevig onweer gewoed. Op velep laatsen sloeg de bliksem in een tiental boerderijen is door brand verwoest. Het onweer ging met hevige slagregens gepaard. In de buurt van Kristianstad is in den tijd van nog geen kwartier veertien m.M regen gevallen. Op enkele plaatsen viel Zondagavond dertig k vijf-en-dertig m.M. regen. 's Nachts heeft het onweer, hoewel minder hevig, boven Midden-Zweden gewoed. Boven de Scheren- archipel, tusschen Stockholm en de Oostzee, zag de hemel tusschen twaalf uur en een uur vrijwel con stant groen-geel van de aanhoudende flitsende blik semschichten. MOORD TE NEW YORK. Bekend medicus gedood. Reuter meldt uit New York, dat dr. Deely, een zeer bekend oog- en neusspecialist, in zijn fraaie woning te Brooklyn vermoord is gevonden. Hij was met een dolk doorstoken en zijn schedel was verbrijzeld met een grooten bol, die van een acajou-ledikant was af genomen. OPHEFFING DRANKVERBOD IN FINLAND. Volksstemming voorbereid. Naar het W. B. meldt, bereidt de Finsche regeering een volksstemming betreffende de opheffing van het alcoholverbod voor, welke in het najaar zal worden gehouden. MET MACHINESCHADE BINNENGELOOPEN. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd te Lemmer uit zee in de richting Urk van een motorschip opge merkt, dat het de noodvlag in top had. De Lemster reddingsboot „Ililda" voer oogenblikkelijk ter as sistentie uit en kwam te ruim 7 uur binnen met het motorschip „Les trois frères" van de Gebrs. Lugthart, varende in beurtdienst van Groningen naar Am sterdam en geladen rnet stukgoederen. Het schip had machineschade opgeloopen. Nadat hier een accoord is getroffen met de reederij is men in*den loop van den avond weer met sleepboothulp naar zee vertrokken op reis naar Amsterdam. TEGEN* DE MISDADIGERS. Men herinnert zich den jeugdigen bandiet, FrancJs Crowley, die onlangs schuldig werd bevonden aan het vermoorden van een politieagent en andere misdaden en die tot den dood in den electrischen stoel is veroor deeld. De terechtstelling zal geschieden in de week, aan vangende 5 Juli. In de Sing Si ng-ge vangen is bleek Crowley in het be zit te zijn van een vlijmscherpen dolk. dien hij had ge slepen uit den steel van een lepel, waarvan hij het breede gedeelte had afgebroken. Deze aartsmisdadiger, die al zoo'n lange ceel misdaden te verantwoorden heeft, is pas 19 jaar. Vlammende jeugd...! DE „KONINGIN DER NACHTCLUBS". Naar New York terug. De New Yorksche „koningin der nachtclubs" Texas Guinan Whoopee, zal morgenochtend met haar 16 dans- girls uit Le Havre vertrekken en als „ongewenschte vreemdeelingen" naar New York terugkeeren. Van den dag van aankomst te Le Havre af tot morgenochtend mocht zij. noch haar girls het hotel, waarin zij geinter- noerd waren, verlaten. Voor den geheelen troep is le klas passage naar New York genomen. De impressario en de agent van Texas Guinan heeft gedurende al die dagen vergeefs gecon fereerd met de hoogste Fransche autoriteiten en had zelfs gistermiddag een onderhoud met minister-presi dent Laval. Nederland bijna 8 millioen inwoners. Voorloopige cijfers der volkstelling. Verschenen is het overzicht van de voorloopige uit komsten van .le elfde algemeene volkstelling op 31 December 1930 gehouden, welke uitkomsten thans door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubli ceerd zijn. De „Tel." ontleent er aan, dat de bevol king van Nederland op dien datum 7.920.388 zielen bedroeg (6.865.314 in 1920), waarvan 3.935.635 mannen en 3.984.753 vrouwen. De vermeerdering der bevolking per jaar. die sedert 1849 steeds stijgende was, is in de laatste tien jaar gemiddeld iets lager geweest dan in de voorafgaande elfjarige periode. De totale ver meerdering in de laatste tien jaren bedraagt 1.055.074. Er werden geboren 1.807.418 personen; er stierven 749.511 personen, hetgeen een vermeerdering van 1.057.907 beteekent. zoodat het overschot van vertrek boven vestiging in die tien jaren moet zijn geweest 2833 personen. In het overzicht zijn ook opgenomen de gemeenten, die door verhooging van hun inwonertal tot een an dere groep zijn gaan behooren. Zoo zijn tot de groep van 5000 tot 20.000 inwoners o.m. komen te behooren de gemeenten; Anna Paulowna. Bergen (N.-H.), Castricum, Krommenie. Wieringen, Wijk aan Zee. Zijpe. GEVOLGEN VAN DE TARWEWET. Ontslag van personeel? Het Tweede Kamerlid de heer Van der Sluis heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat, in verband met de uitvoering van de Tarwewet aan personeel, in dienst bij importeurs van en groothandelaren in Amerikaansch meel, ont slag is gegeven en is aangezegd? Kan de minister medcdeelen, welken omvang dit verschijnsel heeft aangenomen? Wat denkt de minister te doen om deze gevolgen van dc Tarwewet zooveel mogelijk te herstellen?. BOTSING VAN AUTOBUSSEN. Te Glasgow zijn twee autobussen met elkaar in bot sing gekomen. Een mensch werd gedood en twintig gewond. UIT ONZE OOST. AARDBEVING TE BOEMIAJOE. Stationsgebouw gescheurd. Uit Batavia: Een bericht uit Djokjakarta meldt, dat een hevige aardbeving te Boeiajoe heeft plaats gehad, ten gevolge waarvan het stationsgebouw gescheurd ia terwijl gevreesd wordt dat de spoorlijn is beschadigd. LANDSMIDDELEN. Sterke achteruitgang. Uit Bataria: De landsmiddelen brachten in het afge loopen kwartaal f 118.300.000 op tegen f 139.300.000 in het overeenkomstige tijdvak van 1930, de opbrengst bleef f 53.470.000 beneden de raming, waarvan f 35.050.000 komt op rekening van de belastingen, waarbij aangetee- kend kan worden dat de kohierbelasting eerst later ruim vloeien. HOOGFREQUENTIESTROOMEN EN RADIUMSTBA LEN. Belangstellenden verwijzen we naar de in dit no. voor* komende advertentie, waarin mededeeling wordt gedaan van een openbare demonstratie in hotel „Igesz." DONDERDAG 4 JUNI 19SL V. C. J. B Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst ANNA PAULOWNA Voor dc benoeming van een onderwijzeres aan School I luidt de voordracht: 1. Mej. \V. H. B. P. van Elteren van Blaricum; 2, Mej A. C. Kater van West zaan; 3 Mej. J. P. Noorman van Hoogwoud. Voor de vacature aan School III is de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. F. W. Oudshoorn (thans tijdelijk onderwij zeres aan die school); 2 en 3. als bij de vorige voor dracht. Aan den heer H. J. Tummers is verlof verleend tot verkoop van alcoholhoudende andere dan sterke dranken. Het verlof van den heer J. Th. Schipper is inge trokken. B. en W. verleenden do volgende bouwvergunnin gen: M. v. d. Wel, Molcnvaart (aanbouw); J. Pran ger, vier huizen in den Stoomweg; C. Schrama, Nieu- weweg. een garage; M. de Vries, Amsteldijk, een schuur; F. Jongejans, Molenvaart, een schuur. Spoortbuurt. Donderdagavond wordt bij Alkemade een bollen- veiling gehouden, waarvan de opbrengst ten bate van de R.K. Kerk komt. Op de verloting van „Sportlust" is de Kon. goed keuring wederom verkregen, zoodat binnenkort met de uitgifte kan worden bogonnen. Naar men ons meedeelt, zal eerstdaags een open bare politieke vergadering worden belegd, waarin do heer Van der Ham als spreker zal optreden met het onderwerp: De Gemeenteraadsverkiezing. Dit is voor onze gemeente iets nieuws, daar wij ons niet herinneren, dat leden van den Raad alhier reeds eer der in het openbaar als spreker optraden. De poli tieke tegenstanders van den heer Van der Ham zul len allicht tot debat worden uitgenoodigd. WIERINGEN In onze gemeente doen zich onder de kinderen geval len van mazelen voor. V cc fond* Helpt Elkander. In het tijdvak 20 Nov.20 Mei moeeten 2 dieren wor den vergoed. Verzekerde waarde was f 88462.50. De te heffen premie wordt bepaald op f 0.50 per f 100, verre kend kapitaal. Aan den heer J. Bosker. aannemer alhier, is voor den tijd van zes maanden, ingannde 23 Mei de bevoegdheid ontzegd een motorrijtuig te besturen. NIEUWE N I E DORP GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven in de maand Mei 1931. Geboren: Jochem. zoon van Jan Smit en Antje van der Waile: Francisca Maria, dochter van Oornelis Hoornen en Ellsabcth Maria Verberne; Sjoerd Wiebe, zoon van Wlebe Dijkstra en Trijntje Jagersma; Simon, zoon van Dirk Zwagerman en Antje Spruit; Johan, zoon van Gor- rit Wit en Jacoba Polsma. Ondertrouwd: Jantlnua Baron, oud 25 jaren, alhier, onlangs te Hoogwoud en Hendrika Baron, oud 21 jaren te Ooststellingwerf. onlangs te Abbekerk. Overleden: Klaas Winkel, oud 57 jaren, echtgenoot van Elisabeth Otter, wonende te Wognum; Elisabeth van Essen, oud 45 Jaren, echtgenoote van Cornells Nleuwe- boer (overleden te Alkmaar). R ARRING F. RRORN Zondagmiddag vond de Kringrepetitie van den Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noordholland, in de zaal van den heer De Graaf plaats. Onder leiding van den heer R. Sasburg uit Ben- niengbroek zongen de vereenlgingen Koihorn, Winkel, Wierlngerwaard. Oudcsluis, Den Helder en Barsinger- horn het nummer .De. Laatste Zonnestraal" van J. Paardekoper. Met animo werd gestudeerd en een zeer bevredigend resultaat werd reeds verkregen. Na afloop dezer samenzangrepetitite traden achter eenvolgens Oudesluis, Barsingerhorn, Wierlngerwaard en Den Helder onder eigen directie op. terwijl een 4-tal liederen van het kinderkoor uit Barsingerhorn zeer in den smaak viel Het was een mooien middag en uit een oogpunt van propaganda voor den mooien koorzang goed geslaagd. De publieke belangstelling liet echter wel wat te wenschen over, waarop het minder gunstige weer wel licht van invloed was. Bij het op 1 Juni J.l. te Opmeer gehouden concours behaalde de rijvereeniglng „Bucephalus" alhier met den dressuurprocf een 3den prijs In den Tally Ho behaal de de heer F. A. Mclchior een 2en prijs en de jongeheer KI. Reyne den 4en prijs. Dc heer J. Schenk Az. verwierf een eervolle vermelding bij het springcoucoura. GEEFT BEKENDHEID AAN UW ZAAK EN DOET UW OMZET VERGROOTEN semm Maar daarvoor is noodig een algemeen gelezen Courant. En dat is de

Schager Courant | 1931 | | pagina 7