Raad Anna Paulowna. Bij Examens Uit onze omgeving. Vergadering van den Raad op Woensdag 10 Juni 10.11, des middags 3 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secre taris de heer C. Keijzer. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de uitvoerige notulen door den secretaris worden gelezen; ze worden onder dankzeg ging goedgekeurd. Medodeelingen. Voor de mcdedeelingen verwijzen we naar ons no. van Zaterdag j.1. Wat de uitkeering aan deze gemeente ingevolge de wet op de finantieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten betreft, deelt de Voorzitter mede, dat de uitkeering zal plaats hebben naar f9.5374 per inwoner en in totaal voorloopig i« vastgesteld op f50519. Dit bedrag is gebaseerd op oen zielental-van 5200, terwijl «het zielental thans reeds is 5500, zoodat het bedrag met ongeveer f3000 zal vermeerderen. Het hulppostkantoor. Blijkens een van den Directeur-Generaal der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie ontvangen bericht, is de beslissing omtrent dn plaats van vestiging van een tweede hulpkantoor te Anna Paulowna aangehouden. In het schrijven wordt er op gewezen dat de meenin gen van belanghebbenden nogal uiteen liepen ei\ be sloten is het stichten van een nieuw hulpkantoor op te schorten. De Voorzitter wijst er op dat in uitzicht was ge steld dat lirt hoofdkantoor zou worden hulppostkan toor en dat dan een tweede hulpkantoor zou worden gesticht. Nu slechts de helft van het plan wordt uit gevoerd, hebben B. en W. verzocht thans met de uit voering daarvan ook te wachten. De heer Keuris zegt dat het is voorgesteld dat hier een verbetering zou komen, de stichting van een twee de hulppostkantoor. Nu wordt die verbetering uitge steld en wil tnen tot de verslechtering overgaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. reeds hadden ge profeteerd dat het zoo zou gaan. Inmiddels zullen B. en W. op Vrijdag 19 Juni een conferentie hebben met den directeur-generaal, met de Kamer van Koophan del en de Maaschappij voor Nijverheid en Handel. Een afscheid. Wat betreft het schrijven van den heer J. van der Ham. waarin hij bericht dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid van den Raad en «Is lid van het stembureau, zegt de Voorzitter tot den heer Van der Ham: Ik wensch u namens den Raad geluk met uwe benoeming tot bezoldigd bestuurder van den Modernen Landarbeidersbond. Wij gunnen u van harte deze, ik zou haast zeggen, „welverdiende promotie", doch achten wij uw vertrek een verlies voor den Raad en als zoodanig een verlies voor de gemeente. Ik donk u dan ook voor alles wat gij hier als raads lid en in de andere ambtelijke functies in het be lang der gemeente hebt helpen tot stand brengen en vooral voor de prettige en aangename wijze, waarop li steeds, zelfs bij verschil van meening, met uwe me deleden heeft willen samenwerken. Namens den Raad wensch ik u in uw verdere loop baan veel succes en zullen wij ons steeds verheugen, wanneer wij hooren dat het den heer Van der Ham cn zijn aardig gezin goed gaat. (Applaus.) De wetenschap dat ten behoeve van de controle op de snelheid van zware motorrijtuigen een snel heidsmeter is gekocht en op het motorrijwiel der po litie is gemonteerd, schijnt, aldus deelt de Voorzitter mede, reeds gunstige resultaten te hebben. De heer Koorn verzocht, namens de Dijkbewoners, toezicht op het te snel rijden langs Jen Dijk. De Voorzitter zal er speciaal de politie op wijzen. Van de Vereen, van Ned. Gemeenten is bericht in gekomen dat zij reeds gewezen heeft op de moeilijk heid vooral voor plattelandsgemeenten, als het ge ven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening verplichtend zou worden gesteld en het streven van den Minister zoowel als van de Kroon is er op ge richt om zooveel mogelijk concentratie van dit on derwijs mogelijk te doen zijn. Nu algeheele her ziening van de onderwijswet in voorbereiding is, wordt het niet juist geacht om, zooals de gemeente Arnemuiden wil, op wijziging van de wet t.a.v. be doeld onderwijs aan te dringen. De heer Van der Ham komt terug op de mededee- ling dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de ge- meentebegrooting 1931 en dus ook den betwisten post verbenen van toeslag op de werkloozenkassen. Spr. vraagt of die toeslag nu nog zal worden gegeven De Voorzitter zegt, dat de toeslag gegeven kan worden als er sprake is van crisiswerkloosheid, maar gelukkig is dit het geval niet geweest. Voor de mo gelijkheid dat dit wel het geval is. hebben Ged. Staten den post goedgekeurd. De heer Van der Ham zal zich bij deze beslissing neerleggen, een procedure zou toch wel worden verloren, maar spr. blijft van meening dat aan het bewuste Koninklijk besluit die beteekenis niet ge geven kan worden. Do heer Keuris wijst er op, dat in December van vorig jaar het aantal werkloozen nog is geweest 150 k 2Ö0. Door de werkzaamheden in de Wieringermeer zijn de werkloozen weer afgevoerd kunnen worden, maar was dit niet het geval geweest, dan zou er wel sprake geweest zijn van crisiswerkloosheid. De Voorzitter zegt, dat dit een bijzonder geval was, nl. door de Kerstvaeantie die bij de Zuiderzeewerken bestaat. Mocht te zijner tijd de werkloosheid groot zijn. dan is er over te spreken of er crisiswerkloosheid is, ja of neen. Door de heeren Komen. Van den Berg en Jonker worden de geloofsbrieven onderzocht van het nieuwe raadslid, opvolger van den heer Van der Ham, de heer H. Raven Bij monde van den heer Jonker wordt tot toela ting geadviseerd, met wel advies de Raad zich ver- eenigt. B. en W. stellen voor tot hernieuwde vaststelling van de herzieningsverordening en daarbij in te trekken de verordening op den afslag van visch. Wordt goedgevonden. Door den heer Jm. Schoute is een verzoek inge zonden om een voorschot ingevolge de Landarbei- derswet. Wordt goedgevonden. Van Wed. P. van der Voort. D. J. Mosk en P. Ligtendag zijn verzoeken ingekomen om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. De verzoeken worden toegestaan. Door Mej. A. J. de Snaijer wordt eervol ontslag gevraagd uit hire betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school I Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend tegen 1 Augustus a.s. Het spijt den Voorzitter dat deze goede onderwijzeres heengaat. Benoeming onderwijzeressen. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school I. De voordracht luidt als volgt: 1. mej. W. H. B. P. van Elteren; 2. mej. A. C. Kater, 3. mej. J P. Noorman. Mej. Van Eleteren is inmiddels benoemd te Pur- merend. Na schorsing en heropening van de openbare ver gadering wordt mej. Kater met f> stemmen be noemd. Mej. Noorman verkreeg 5 stemmen. Voor de benoeming van een onderwijzeres a&n de o. 1. school III luidt de voordracht: 1. Mej. F. W. Oudshoorn; 2. mej. A. C. Kater; 3. mej. J. P. Noor man. Mej. Oudshoorn wordt met 10 stemmen benoemd, 1 stem werd uitgebracht op mej. Kater. Voor de bloembollenvoilbig. B. en W. stellen voor tot het aangaan van een tijde lijke geldleening van f 30.000, voor verstrekking van kapitaal aan de Bloembollenveiling en tot Intrekking van het besluit tot het aangaan van een vaste leening voor dit doei. De Voorzitter licht toe, dat voor de vaste leening in gekomen was een aanbieding tegen 41/8 terwijl voor den tijd van 6 maanden een tijdelijke geldleening tegen 2!4 rente Is te sluiten. De tijdelijke geldleening van f 175.000 is gesloten tegen 3 rente, maar voor het volgende halfjaar kan ook deze leening tijdelijk worden gesloten tegen 2'4 Het aangaan van een tijdelijke geldleening is dus voordeeligcr. De heer Komen geeft In overweging, dat B. en W. evengoed uitkijken naar een goede vaste leening, de omstandigheden toch kunnen zich wijzigen. De Voorzitter zegt dat%dit ook de bedoeling is. Met algcmccnc stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Aan het verzoek van den Bond van Vereenigingen en Stichtingen, bedoeld in art 6 der Landarbeiderswet, om adhaesie te betuigen aan zijn verzoek om verlaging der rente,waartegen voorschotten worden verleend, wordt adhaesie betuigd. De Minister Is zelf reeds overgegaan tot verlaging van de rente. Leden Scliattingscommlssle. De aftredende leden der schattingscommissie, de heeren K Keuris, G. J. Lovink, D. Lubbert en D. Stammes worden herbenoemd, respectievelijk met 10, 11, 8 en 8 stemmen. Het plaatsen van brandkranen. Volgt het voorstel van B. en W. tot het doen plaatsen van een drietal brandkranen te Breezand en aanschaf fing van slangen voor de bediening dier kranen. De brandmeester, de heer Jb. Jonker Hz., adviseer de tot plaatsing Het is reeds voorgekomen, dat bij plaats gehad hebbende branden weinig, ja soms in het geheel geen water was te verkrijgen. Wanneer brand uitbrak op een plaats met dichte bebouwing zou dit noodlottig kunnen worden. Bij den brand in een perceel aan den Meerweg van Gobr. Straathof was het eerst noodlg de sloot uit te diepen, alvorens water te kunnen geven. Persoonlijk was hij van meening, dat indien er brand kranen zouden worden geplaatst, dat deze kranen door te lage druk te weinig water zouden geven om daar mede met resultaat-blusschingswerk te verrichten, doch bij informatie aan het Waterleidingbedrijf werd hem verzekerd, dat deze druk 30 tot 40 M. bedraagt en In dien gevraagd, opgevoerd kan worden tot 60 70 M. De punten, welke voor plaatsing der kranen in aan merking komen, zijn de volgende: 1. In den Meerweg voor de Woningbouw; 2. op den hoek MeerwegZwarteweg voor de R.K. Kerk; 3. in den Zwarteweg ongeveer voor het perceel van den heer Timmer; Het zal noodig zijn voor bediening van deze kranen ongoveer 100 Meter slang met toebehooren beschikbaar te hebben. De 'bediening der brandkranen zou het best kunnen geschieden door een timmerman of smid, die in de on middellijke nabijheid der kranen woont, wien tevens zou moeten worden opgedragen zich met de zorg voor het materiaal te belasten. Indien er voor gezorgd wordt bij de motorbrandspuit steeds 250 4 300 M. slang voorhanden te hebben, zouden er naar zijne meening in de andere buurtschap pen geen brandkranen noodig zijn. Omtrent het water in de slootcn langs de buiten wegen zou hij nog gaarne een nader onderzoek instellen en stelt hij zich voor daarover te zijner tijd te rappor teeren. Do Voorzitter deelt mede dat het de bedoeling is om voor te schrijven dat er bij de boerderijen een kolkje moet zijn, waar het water naar toeloopt Een brand- kraan kost per stuk f 100, standpijp f 15, slangen f 115, jaarlijksohe koeten van een brandkraan f 5, terwijl ook bij de brandspuit 100 meter nieuwe slangen aangekocht dienen te worden. De heer Kuiken vraagt of het onderzoek naar het water aan Jonker overgelaten moet worden en wijst er op dat bij den laatsten brand de spuit op 'n prutsloot werd gezet, terwijl er vlak bij 3 slooten met voldoende water waren. Ook het N.H. Kanaal was met de 250 meter slang wel te bereiken geweest De Voorzitter zegt dat over 't algemeen Jonker wel op de hoogte is. Dat de spuit niet vildoende water gaf, kwam doordat er iets aan de spuit haperde. De heer Kuiken wijst er voorts op dat iemand bij den brand verscheen, toen de brand afgeloopen was, en dat kwam omdat deze spuitgast niet wist waar de brand was De heer Jonker licht toe dat dit ontstaan is doordat bij het alarm deze persoon niet thuis was, later thuis kwam. van den brand hoorde en er toen heen wilde. Het was echter zeer mistig weer en hier was niet precies bekend bij wien de brand was. De heer Lubbert zegt dat er onmiddellijk getelefoneerd la, maar na een kwartier lag de boerderij aan den grond De heer Raven kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigen, maar gelooft niet dat een voorschrift tot hot hebben van een kolkje nut heeft In den zomer zullen die, als de spuit er op staat, in een oogenblik leeg zijn. Spr. vraagt waarop op „Cérès" geen brandkraan wordt geplaatst De Voorzitter acht dit laatste niet noodig, omdat men bij de Zandvaart kan komen. Wat de boerderijen betreft onderzocht zal worden of er op een andere wijze een regeling mogelijk is. De heer Van der Ham geeft toe, dat dit geen gemak kelijke zaak is en voorts wijst spr. er op reeds eerder op het plaatsen van brandkranen met name aan de Be- ncdenbuurt en Nieuwenweg te hebben aangedrongen. De Voorzitter zegt dat aan de Benedonbuurt niet noo dig is, men kan bij het Oude Veer komen. De heer Komen dringt aan op spoed, wat dat water- onderzoek betreft De heer Rezelman informeert of de genoemde druk tijdens een brand opgevoerd kan worden, op welks vraag de Voorzitter bevestigend antwoordt Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vastgesteld wordt een suppletolre begrooting tot een bedrag van f 29157.65, goedgekeurd af- en ovorschrlj- vingen tot een bedrag van f 8213.11 en een wijziging in de begrooting van het grondbedrijf tot f 9893.28. Naar aanlcldirtg van een begrootlngspost wijst de heer Kuiken op 't auto-ongeval dat te Breezand heeft plaats ge had en dat schijnt te zijn veroorzaakt door de paaltjes die in 't lange gras staan en niet zichtbaar zijn. Spr. meent dat de sloot wel voor een derde dicht gegooid kan worden. De Voorzitter wijst er in de eerste plaats op dat men elkaar niet in do bocht mag passeeren en het is daar ter plaatse niet zóó druk, dat overgegaan dient te wor den tot het dempen van een sloot. Maar spr. zal er met den opzichter over spreken. De heer Stammes geeft in overweging do palen wat hooger te zotten. Van den heer T. Jongejan is een verzoek Ingekomen om een peerceel grond aan den Noorder Molenstraat to mogen koopen, ter breedte van 12 meter en ter diepte van 45 meter, tegen den prijs van f 1.25. B. en W. konden op deze aanvrage niet ingaan, om dat de raad besloten heeft, dat de prijs f 2 diende te zijn.. 2k>nder hoofdelijke stemming wordt besloten dit raadsbesluit te handhaven. De rondvraag. De heer Keuris bepleit beharding van het z.g. Van Ewljckspad De Voorzitter zal er met den dijkgraaf over spreken en deelt mede, dat pogingen worden gedaan om de woon keten weg te krijgen. De heer Raven Informeert hoe het met den reinigings dienst gaat De Voorzitter zegt dat het aantal afgenomen emmers reeds verdubbeld is en over den dienst zelf hoort spr. niets dan lof. Het wordt door andere gemeenten een voorrecht genoemd, dat de dienst hier de vuilnis naar Den Helder kan brengen. De wijze waarop Van Twuij- ver zijn functie waarneemt wordt door spr. geroemd. De heer Van der Ham dankt voor de vriendelijke woorden tot hem en zijn gezin gericht Met den raad heeft spr. algemeen goed samengewerkt en hij hoopt dat dit ook met zijn opvolger het geval zal zijn, wat In het belang van de gemeente zal zijn. In den loop der jaren zijn mooie dingen gedaan, dingen die verantwoord zijn en al waren we wel eens tegenstanders, de samen werking Is altijd goed geweest. Spr. hoopt dat dit ook met den nieuwen raad het geval zal blijken te zijn en wenscht Voorzitter, raadsleden en secretariepersoneel veel goeds Den Voorzitter wil het voorkomen, dat de opvolger van den heer Van der Ham een zware taak zal heb ben om de functie waar te nemen op een wijze als de heer Van der Ham heeft gedaan Spr wenscht hem nogmaals alle goeds toe. Hierna sluiting. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Vrijdagavond 8 uur zal er een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente worden gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. Het bericht uit Schoorl in de Sch. Crt. dat melding ervan maakt dat de R.K. met een verschil van 1 stem een zetel op de V.D. veroverden, door een groo- ter gemiddelde dan deze, heeft ongetwijfeld velen in Zuidscharwoude doen beseffen, hoe het er op aan komt. We zouden bijna zeggen, dat in Zuidscharwou de het gevaar nog grooter is dan in Schoorl. Hier gold het nog niet het verkrijgen van de meerderheid door de R.K., in Zuidscharwoude kunnen echter de R.K., ofschoon nog lang niet de helft van het aantal kiezers bezittende, toch 4 van de 7 zetels krijgen. In Schoorl behaalden de R.K. met 1/4 van het aantal stemmen 3 van de 7 zetels. Dit versterkt ongetwij feld velen in hun meening, dat het, als de linksche kiezers niet oppassen, op een R.K. meerderheid uit loopt. W'e mogen verwachten, dat vanwege de link sche kiesvereenigingen, den kiezers nog eens duide lijk op een en ander zal worden gewezen en dat in het bijzonder de twijfelachtigen goed zullen doen zich niet te laten verlokken door zoet gefluit van zoogenaamde Vrijheidsbonders, die het blijkbaar niet zoo nauw nemen met hun candióaten: lid of niet, ze kunnen ze gebruiken. Nu de akkers voor den koolaanplant moeten wor den gebruikt, zal het ook met het slikken zijn ge daan. dat als werkverschaffing diende. Daar het koolplanten nu in vollen gang is en de vroege aard- appelsij gerooid mbeten worden, is het te verwachten, dat de werkloosheid voorloopig wel tot het verle den zal behooren. Mochten er weer werkloozen ko men, dan is het te hopen, dat ze zich onmiddellijk ter bevoegder plaatse zullen vervoegen, opdat maat regelen kunnen worden genomen. We vernamen, dat de gemeente reeds ongeveer f 1200 heeft uitgegeven ter bestrijding van de werk loosheid. Als men dit bedrag eens in verhouding bracht met het eindcijfer der gemeenterekening en dit eens vergeleek met het verhoudingspercentage in groote gemeenten, dan mag men wel aannemen, dat Zuidscharwoude geen slecht figuur heeft gesla gen in zijn pogingen om de werklooze arbeiders te steunen. De Vrouwenclub maakte gisteren een uitstapje naar Haarlem en omstreken, terwijl ze ook nog een bezoek bracht aan Zanrlvoorf. De terugreis ging over Amsterd.am, waar de inwendige mensch werd ver sterkt. en eenige inrichtingen werden hezocht. 's Morgens om 9 uur vertrokken en 's avonds laat thuis, het was een lange dag. die echter op de meest genotvolle wijze werd doorgebracht. De reis werd ge daan met een touring van de firma Kok en Tuin man. LANGENDIJK. Het is nu weer een en al drukte met het koolplan ten. Jong en oud is aan deit arbeid, om de planten weer aan den grond toe te vertrouwen. Met volle autobussen trekt men ook naar buiten, naar Anna Paulowna, Waard en Groot e.a. polders, waar dit 'aar weer hijzonder veel wordt uitgeplant Ook in het Ambacht is men druk aan den arbeid. Moge die dit jaar rijkelijk beloond worden. NOORSCHARWOUDE. Hei Nationaal Muziekconcours. Dinsdagavond vergaderde de commissie, welke de voorbereidingen organiseert voor het alhier te houden Nationaal Muziekconcours, ten lokale van den heer J. de Bakker. De Voorzitter, de heer J. Kuiper, opent met een woord van welkom en releveert dat 20 October de eerste ver gadering van de commissie is gehouden. Een bijzonder woord van welkom richt spr. tot den Burgemeester Wijnveldt van Oudkarspel, die bereids heeft verklaard, zitting te willen nemen in het Eerecomité, wat spr. op hoogen prijs stelt. Spr. zegt dat het concours, dat aan vankelijk met Pinkster zou worden gehouden, is uit gesteld, omreden er met deze dagen meerdere concour sen zijn gehouden. Daar het 35-jarig bestaan een mijl paal in de annalen der vereeniging is, is besloten het concours niet uit te stellen tot het volgende jaar. De deelname is voldoende om twee Zondagen concours te houden. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen door den heer K. Sijpheer en onveranderd goedgekeurd. Door den secretaris, den heer Van Zijl, worden de na volgende raededeelingcn gedaan: Aan het concours zal door 19 vereenigingen worden delegenomen, zoowel uit de lagere als uit de hoogere afdeelingen. Door 5 ver eenigingen zal aan den marschwedstrijd worden deel genomen. Het concours zal op Zondag 19 en 26 Juli worden gehouden. Zaterdagavond voor het concours zal er door de Harmonie „Excelsior" zelf een concert wor den gegeven. Voor Dinsdagavond, volgende op den eersten concoursdag, wordt door de R.K. Zangvereenl- ging „St. Caecilia" een concert aangeboden. Donderdag avond daarop een concert door de vijf vereenigingen waarvan de heer Pranger dirigent is en Zaterdagavond daarop een concert door het R.K Fanfarecorps „Genot door Kunst". De medewerking van deze verschillende vereenigingen wordt ten zeerste gewaardeerd. Op het waarborgfonds is ongeveer voor f 2400 geteekend. Ver schillende prijzen, ais verguld zilver lauwerkransen, medailles cd. zijn reeds aangeboden. De jury zal be staan uit de vo.gende toonkunstenaars: Nico Gerharz, Joh. Schuitmaker en Martin Wolters, allen te Amster dam. De inschrijving voor attracties op het feestterrein is bepaald tot 15 Juni a.s. De Voorzitter deelt mede, dat de offlcieele ontvangst zal plaats vinden op Zondagmorgen 19 Juli, om 11 uur ten raadhulze. Door Burgemeester Jhr. Van Spengler zal de openingsrede worden gehouden Hierna wordt de functlcverdceling der verschillende commissieleden vastgesteld, alsmede worden dc entrée- prijzen bepaald. Burgemeester Wijnveldt maakt van de gelegenheid gebruik en zegt den voorzitter dank voor het tot hem gesproken woorden. Spr. geeft hierbij een verklaring waarvoor door hem het vorige jaar geen zitting is ge nomen In het Eere-comitó tijdens het concours dat al hier gehouden is door den R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Daar dit geen zuiver plaatselijk ka- blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. rakter droeg. In tegenstelling met het concours van „Excelsior" heeft Z.E. gemeend, toen geen zitting te moeten nemen in het Eere-comité. Met een woord van dank voor de gehouden besprekin gen en den wensch, dat het concours In aangename herinnering mag blijven, volgt sluiting. Vergadering van de vereeniging voor Huisverzorging Dinsdagavond in Concordla, to Noordscharwoude. Opening door den heer S. Wagenaar in zijn kwaliteit van voorzitter van Het Witte Kruis. Allen worden hartelijk welkom geheeten, vooral Ds. Staal als adviseerend lid van Het Witte Kruis De notulen van de oprichtingsvergadering datum 28 Febr. worden ongewijzigd goedgekeurd. Door vertrek van de Priesidente Mevr. Staal, zag het bestur zich genootzaakt, thans alweer bestuursverkie zing ta houden. Met 26 van de 32 stemmen wordt Mevr. KeemanKaai gekozen. Deze neemt haar benoeming na enkele opmer kingen aan. Eehandeling reglement art. 1. Er bestaat aan de Lan- gendijk een vereeniging voor Huisverzorging, uitgaando vim de vereeniging Het Witte Kruis. Art. 2. Zij stelt zich ten doel het verschaffen van hulp in gezinnen waarin de huisvrouw tijdelijk door ziekte niet in staat is zelf de huishouding waar to nemen. Art. 3. Het bestuur bestaat uit 7 leden, zijnde uit elk dorp 1 lid, met 1 uit één der 4 dorpen naar verkiezing, bovendien de wijkverpleegster en het bestuurslid, welke uit het bestuur van Het Witte Kruis zal worden toege voegd. Art 4. Het bestuur wordt gekozen door de ledenver gadering, met volstrekte meerderheid van stemmen, on derling verdeeld het zelf de functie, elk jaar treedt een der bestuursleden af, volgens rooster, doch is herkies baar. Art 5. De Inkomsten bestaan uit: a contributie, b. bij dragen der gezinnen waar hulp verleend wordt; c. sub sidie; d. giften en legaten. Art 6. Zij, die bij de oprichting van Huiszorg als lid toetreden, betalen geen entreegeld. Wanneer men na 1 jaar der oprichtingsdatum lid wordt, inwoner zijnde van de Langendijk, betaalt men 2 tot f 10 inleggeld naar het oordeel van het bestuur. Men moet 6 weken lid zijn, al eer men hulp kan krijgen; de contributie is minstens f 1 per jaar. Art 7. In elke gemeente wordt aan het bestuurslid aldaar wonende, toegevoegd een commissie van 2 per sonen, welke dan met het bestuurslid, alle loopende za ken in die gemeente regelen, met verantwoording aan het bestuur. Art 18. De huishoudelijke hulp wordt verleend door verzorgsters, door het bestuur aangesteld. Art 9. Het bestuur stelt in overleg met den behande lende geneesheer den tijd van hulpverleening vast, tot hoogstens zes weken, na het verstrijken van deze ter mijn moet opnieuw hulp worden aangevraagd. Art 10. De leden zijn verplicht, wanneer zij hulp ont vangen, de verzorgster de volle kost te geven. Boven dien betalen zij naar vermogen de som van f 0.252.50 per dag, welke door het bestuur wordt beoordeeld. Art. 11. De aangestelde verzorgsters genieten een loon. vast te stellen door het bestuur, evenzoo het loon van de losse helpsters, alles te regelen bij Instructie voor de verzorgster. Art 12. In gezinnen met besmettelijke ziekten, wordt geen hulp verleend. Art 13. D e oproeping voor de vergadering kan go- sohieden door middel van advertentiën. Art 14. In gevallen, waarin dit reglement niet voor ziet besluit het bestuur. Dit reglement wordt met algemeene stemmen aange nomen. Vervolgens wordt nog de instructie der verzorgsters besproken en vastgesteld. Nog werd voorgesteld om in ieder dorp apart een ver gadering van de leden bijeen te roepen, uit welks midden da n de commissieleden, welke aan het bestuurslid zal worden toegevoegd, te benoemen. Bij de rondvraag wordt door niemand het woord ver langd, zoodat de voorzitter tot sluiting kon overgaan. W I E R I N G E N De heer P. Bruul, directeur der muziekvereeniging „Harmonie" alhier, heeft als zoodanig bedankt. A N NA P AU LO IV N A De heer I. Sinken alhier, leerling aan de Rijkskweek school te Alkmaar slaagde voor het onderwijzersexamen* Wagens vastzetten. Door het achteruitloopen van het paard, dat ge spannen voor een kar, los aan den kant van den Nieuwe weg stond, geraakte het voertuig in de sloot. Het paard bleef nog op den kant staan, doch de kar, eigendom van een woonwagenbewoner, werd totaal in elkaar gedrukt. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. S. H. Horsman van Lisse; R. G. van der Vinne van Emmen; G. H. Weimans van Vlagtwedde; N. Zwarthoed van Edam; T. Witvoet van Enschede. Vertrokken: C. M. Beerse naar Bovenkarspel; J. H. Couwenbergh naar Bussum; A. Nieuwland naar Am sterdam; G. C. C. van Hensbergen naar Beverwijk; A. dc Maat en gezin naar Rotterdam; P. Hijman naar Leiden; J. de Groot en gezin naar Bolsward; L. de Groot en gezin naar Heerhugowaard. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Johannes, zoon van J. J. Woud- bergen en G. J. Soelman. Getrouwd: C. Hooimeijer en M. van Bostelen. A. Langereis en A. Kranenburg. J. Rentenaar en C. G. van der Duin. P. M. Brouwer en M. Th. Witteman. A. van Zandwijk en J. Langedijk. Bouwvergunningen. B. en W. verleenden vergunning aan: wed. Volder voor het bouwen van een bergplaats; P. J. Crum idem. BREEZAND. Auto te water. Bij het passceren in een bocht van den Meerweg, geraakte de auto van den heer E. Kerkhof, die te wei nig ruimte had om langs den vrachtwagen van den heer A. op 't Veld te rijden, in de wegsloot. De heer I\. kwam cr zonder letsel af. De auto werd door den kraanwagen van den heer Borg op het droge ge bracht W1ERINGERWAARD Nu er uit verschillende deelen van ons land over aard beving wordt geschreven, schijnt 't ook in onze gemeente te zijn waargenomen. Een bewoner in de Groot Buurt had 't in zijn bed ontdekt, terwijl in de Kleine Buurt mede een echtpaar zoo iets had waargenomen. De vrouw was met schrik wakker geworden en lag te schudden in 't ledikant De man was er uit gegaan, was naar bulten gegaan om rondom 't huis te zoeken, doch had niets ongewoons ontdekt De vrouw had den geheelen nacht niet meer kunnen slapen. sIEÜW E xiEDOnr De heer J. Kuilman alhier geboren, is te Leiden be vorderd tot doctor in geneeskunde, op proefschlft ge titeld „Nystagmographie tijdens draalbewegingen bij den mensch".

Schager Courant | 1931 | | pagina 6