GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Marktberichten. Het noodweer van Zondag. Felle brand aan de Zaan. Instorting te Amsterdam. De „Nautilus" defect Een prachtige beker voor den wedstrijd Helder 1— V.V.A. 1, benevens een herinneringskruis' voor den ver liezer in dezen wedstrijd. Een schild voor den wedstrijd J.V.C. 2B.K.C. 3 en een kruis voor den wedstrijd J.V.C. 1V.VJtP. Des avonds was er vrij bal in de tent, waarvan door velen op gepaste wijze is geprofiteerd.en het slot was van dezen eersten feestdag van J.V.C. DE VOETBALWEDSTRIJDEN. Zondag, d© tweede dag, werd ingezet met den wedstrijd J.V.C. 2B.K.C. 3. J.V.C. 2 kon het tegen B.K.C. 3 niet bolwerken. De uit slag was 31, waardoor B.K.C 3 in 't bezit kwam van een mooi zilveren schild. 's Middags half twee kwamen JV.C. 1 en B.K.C. 1 In 't veld. Deze wedstrijd werd uitstekend geleid door scheidsrechter Augustein. In het veld waren de ploegen best tegen elkaar opgewassen, maar B.K.C. vertoonde een beter samenspel en was daardoor vaak in de meer derheid, wat zij dan ook voor de rust in twee doel punten wist uit te drukken, terwijl er na de rust nog twee bijkwamen. J.V.C. kon geen enkele maal het net vinden en zoodoende wist B.K.C. met 40 beslag te leg gen op den voor dezen wedstrijd uitgeloofden zilveren krans. Onmiddellijk na dezen wedstrijd kregen wa de clou van den dag. de wedstrijd Helder 1V.V.A. 1 van Am sterdam. Helder was vergezeld van een flink aantal supporters, zoodat rondom het terrein een flfhk aantal toeschouwers dezen wedstrijd bijwoonde. Om half vier fluit scheidsrechter Brussel van Wor- merveer de elftallen in 't veld. Helder speelt eerst voor den wind, wat een niet onbelangrijk voordeel is. Reeds dadelijk ontwikkelt zich een vlug op- en neergaanden strijd. Nu eens zit men voor 't Helder-doel, onmiddel lijk daarop verplaatst zich het spel naar de andere zijde van het veld. Het spel is nog geen vijf minuten oud. of V.V.A. lost een niet gevaarlijk schot, maar vlak voor 't doel raakt de bal een oneffenheid en springt over keepers handen in 't doel, Stand 10. Even later moet gestopt worden voor Muller van Helder, maar 't is spoedig over en de wedstrijd gaat door. Helder zit er geducht op. Vooral Burgers weert zich dapper. Deze speler zit nu letterlijk overal. Dan op den linkervleugel, dan weer rechts, maar hij struikelt en hobbelt overal door. 't Duurt dan ook niet lang of hij heeft eer van zijn werk, want hij kogelt een voorzet van rechts in. Een pracht-goal. De stand is 11. Helder houdt kranig vol, hoewel V.V.A. zich ook niet onbetuigd laat. We zien opeens den keeper van Helder gepasseerd, de bal ligt n.1. voor den doelmond, maar Muller maait hem nog net met zijn langen beenen weg. Niet lang daarna fluit scheidsrechter Brussel rust. De Helder-aanhang is vol goeden moed, want Helder heeft voor de rust een spel ontplooid, dat voor V.V.A. niet onderdeed. Na de rust begint V.V.A. echter uit een ander vaatje te tappen. V.V.A. onderneemt aanval op aanval. Keurig samenspelend gaan ze telkens op het Helder-doel af. Al spoedig weten ze uit een der aanvallen den stand op 21 te brengen. Even later weer een doelpunt, uiaar de scheidsrechter heeft juist hands geconstateerd en dit doelpunt wordt dus geannuleerd. Bij een volgenden aanval redt de keeper van Helder schitterend. Ook Hel er weet "soms aardige aanvallen te ondernemen, maar het schot mislukt telkens. Even daarna maakt V.V.A. met een pracht-goal 31. V.V.A. maakt nogal eens gebruik van haar grootere physieke kracht, door de over 't algemeen lichtere Hel- der-spelers op zij te zetten Helder krijgt daarvoor nogal eens een vrije schop te nemen, maar deze leveren ook al geen succes. V.V.A. is nu over alle linies sterker. Aanval op aanval wordt ondernomen en deze prach tig afgewerkt, worden wel niet alle met een doelpunt beloond, maar toch weet V.V.A. den stand op te voeren tot 41, even later 51. Dan komt Helder weer opzetten en een aanval van hen wordt door Reinders in een doelpunt omgezet. De stand is nu 52, maar V.V.A. vindt het nog niet voldoende, ze maakt er 62 van. Spoedig daarna fluit scheidsrechter einde en is deze wedstrijd, die als propaganda voor de voetbalsport in Julianadorp werd gehouden en als zoodanig haar doel niet zal hebben gemist, weer afgeloopen. Hierna verzamelden de spelers van beide clubs met het Bestuur van J.V.C. aan een diner in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen, waar aan V.V.A. den prijs, een mooien beker, werd uit gereikt en aan Helder een herinneringskruis, en waar nog menige speech werd afgestoken. Het weer heeft zich tijdens de wedstrijden goed gehou den, hoewel de lucht dreigend was, maar na afloop be gon het al spoedig te onweeren en te regenen, wat voor de verschillende vermakelijkheden en voor de danstent niet aangenaam was. Een paar uur later werd het ech ter weer droog, en kwam het feestvierende publiek weer van alle kanten opzetten, en werd deze dag met dans en vermaak bij de' andere op het terrein aanwe zige gelegenheden, besloten. De derd© dag. Het weer was ook nu weer goed en werd deze dag geopend met het speciaal in Noordholland zoo veel be oefende katgooien Dit oude volksspel heeft ook nu nog vele goede beoefenaars, en als men er den gang een maal in heeft, dan is het niet zoo gemakkelijk er mee op te houden Menig vaatje heeft het dan ook weer tegen de welgemikte worpen met de zware knuppels moeten afleggen; en de toeschouwers genoten. In den namiddag werden de Grasbaanwedstrijden met hindernissen op motorrijwielen gehouden. De deel name was niet groot, slechts een zevental motorrijders verscheen aan den start. De le prijs, die hiervoor be schikbaar was gesteld, werd gewonnen door W. Braak •n de 2e prijs door Adr. Zander. Tijdens dezen wedstrijd ha£ nog een Incident plaats. De heer C. W. de Graaf, die ook meereed, kwam in een bocht met de treeplank van het motorrijwiel op den grond en viel met het rij wiel op zijn linkerbeen op den grond. Spoedig werd hij uit zijn netelige positie bevrijd, en bleek dat zijn been niet was gebroken, maar wel was bezeerd aan den en kel. Het was dus net meer mogelijk dat hij verder aan den wedstrijd deelnam en was de heer Benema zoo wel willend hem met zijn auto naar huls toe te brengen. We willen hopen, dat de blessure niet te ernstig zal zijn. De voetbalmatch J.V.C. 1—V.V.M.P. Maandagavond kwam V.V.M.P. van Wieringen op be doek voor het spelen van een wedstrijd tegen J.V.C. 1. Om half acht fluit scheidsrechter Augustein de elftallen in het veld. De captain van V.V.M P. overhandigt den •anvoerder van J.V.C. met eenige toepasselijke woorden •en mooie bloemenmand ter eere van J.V.C.'s tweede lus trum. J.V.C. verliest den toss en moet eerst tegen den tamelijk stevigen wind en de hinderlijk laagstaande zon inspelen. Dadelijk ontwikkelt zich een vlug op en neer gaanden strijd. Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. V.V.M.P. is echter gelukkig, want een paar keer ont snapt hun doel op een gelukkige wijze aan een doorbo ring. V.V.M.P. weet echter beter van de haar geboden kansen gebruik te maken. Voor de rust weet zij driemaal te doelpunten. Stand met rust 30. Nu krijgt V.V.M.P. den wind tegen, maar zij ontwik kelt een mooi spel, houdt den bal laag en zet mooie aanvallen op. Ook J.V.C. laat het er niet bij zitten en uit een schermutseling voor het doel weet ze te scoren. V.VM.P. brengt even later den stand op 41. Nu maak te een der V.V.M.P. backs hands In het strafschopgebied J.V.C. wenscht deze niet te benutten, maar de scheids rechter meent een overtreding van den V.V.M.P.-keeper te hebben geconstateerd cn de penalty moet overgeno men worden. Nu knalt de J.V.C.-midvoor hem in hot doel en de stand Is 42. Hiermee kwam het einde van dezen fair gespeelden wedstrijd en legde V.VM.P. be sla* op het voor dezen wedstrijd uitgeloofde zilveren kruis. En toen was het wachten op het laatste nummer van het programma, het BaJ-masque. Van de zijde van het publiek was hiervoor nogal wat belangstelling, het aantal gemaakerden was vergeleken bij vorige gelegenheden heel wat minder. Toch waren er nog 11 verschillende nummers, n.1.: L Duinroosje, 2. Bloemenmeisje, 3. Bevermeisje, 4. Zigeuners (groep van 6), 5. Reclame voor Staatspensioen, 6. Jager, 7. Apachen 8. Straatmuzikant, 9. Bloemenkoningin, 10. Pierrette, 11. Twee zeelui. Nadat de jury met haar beoordeeling was gereed geko men had het démasqué plaats, en werden de prijzen als volgt toegekend: De le pr. aan no. 1, Duinroosje, Mej. A. Bijvoet; 2e pr. aan no.2. Bloemenmeisje, Mej. C. Geerligs en Mevr. SleutelRezelman; 3e pr. aan no. 9, Bloemenkoningin, Mej. G. Tigchelaar; 4e pr. aan no. 3: Bevermeisje. Mej. N. Boontjes en de 5e pr. aan no. 5: Reclame voor Staatspensioen: Mevr. MooijVan Twuij ver. Het programma van de festiviteiten was hiermede ten einde en werd het nog resteerende deel van den avond met dansen en gezellig samenzijn doorgebracht, zoodat we mogen zeggen, dat het jubileum van J.V.C.'s 10-ja- rig bestaan op schitterende wijze is gevierd. In het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen was eveneens een gezellige drukte, want daar gaven de bekende Beverwijkers balmuziek. JULIANADORP. Tijdens de feestelijkheden is Zondagavond het rijwiel van den heer H. van de Vaart, wonende te Koegras, gemeente Callantsoog, door den een of anderen zwijn tjesjager gestolen. Nu verwondert ons zulk een diefstal niet, als men nagaat, dat er bij dergelijke gelegenheden zooals Zondag, eenige honderden rijwielen onbeheerd zoo hier en daar neergezet worden, terwijl men voor een luttel bedrag er een goede bewaarplaats voor kan krijgen. En als dan het een of andere karretje op deze wijze zoek raakt, dan moet de politie ln het geweer om het vermiste op te sporen, wat in vele gevallen niet zoo gemakkelijk is. Men geve dus zijn fiets in bewaring. Door de feesten van J.V.C. was het Zondag als vanzelfsprekend al heel druk op ons dorp. doch daar kwam nog bij de Propaganda-fietstocht van de afd. Den Helder van de S.D.A.P. 's avonds een openlucht-meeting van de openlucht-evangelisatie onder leiding van den heer Ph Looij uit Rotterdam, zoodat er dien dag voor elk wat wils was. Z IJ P E ST.- MAARTENSVLOTBRUG. Naar wij vernemen, is het schilder-, glas en behang- werk van de nieuwe Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" met directeurswoning gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer A. Jongejan Pz. alhier. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Politie. Gevonden: eer. ring met steentje, een brood mes; een portemonnaie met inhoud. WIERINGEN. De uitslag der Zaterdag gehouden Gemeenteraads verkiezing is als volgt: Uitgebracht zijn 2222 geldige stemmen, waarvan: S.D.A.P. 607 stemmen, 3 zetels; Roomsch-Katholleken 158 stemmen, 1 zetel; Vrijz. Dem. 882 stemmen, 5 zetels; Anti-Rev. 141 stemmen, geen zetel; D.E.T.V. (Vlsschers) 434 stemmen, 2 zetels. Gekozen zijn: D. Oden (S.D.A.P.). W. F. Lub (S.D. A.P.), P. Kooij (S.D.A.P.), allen aftredend; Th. H. Boersen (R.K.), nieuw gekozen; J. Bosker (V.D.), M. Bakker Sz. (VT>.). P Kaan Cz. (V.D.), J. Lont Cz. (V.D.) allen aftredend, en Jn. Doves (VJD) nieuw ge kozen; J. J. Tijsen (D.E.T.V.), M. Kooij (D.E.T.V) bei den aftredend. Alzoo is er niet veel verandering gekomen. De R.K. hebben 1 zetel gekregen ten koste van D.E.T.V. J. Kooij (V.D.) en Jb. Lont Dz. (D.E.T.V.) zijn niet herkozen. ALKMAAR. 13 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 30 paarden f 150300, 15 melkkoeien f 250385, 37 nuchtere kalv. slacht f 824, fok f 2032, 15 schapen vette f 41, magere f 2228, 11 lammeren f 18, 4 schrammen, 109 biggen (10 weken) f 711. Han del stiL ALKMAAR, 13 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 0.650.72%. 2e soort f 0.550.65, eieren (groothandel) f 44.35, eendeieren f 3.25. ALKMAAR, 13 Juni. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 83 kisten en 11 korven. De prijs was van f 1.35 —1.57% per Kg. De handel was vlug. ALKMAAR, 13 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 240000 kipeieren 5658 Kg. f 3.704.10, 58 60 Kg. f 3.904.20, 60-62 Kg f 4—4.50, 62—54 Kg. f 4.30 5.30, bruine 6065 Kg. f 4.305.30, 45000 eendeieren f 3.40-3.60. ALKMAAR, 15 Juni. Aardappelen f 11 per 100 Kg., aardbeien per slof f 1— 1.57, andijvie f 0.60—4.30, bloemkool I f 12—17, II f 8 10. kropsla f 1.50—2,80, II f 0.50—1.20. komkommers f 6— 13 per 100 #stuks. asperges f 28, rabarber f 57, radijs Aangevoerd: 37600 Kg. aardappelen, Schotsche muizen postelein f 0.160.62 per bakje, peulen f 2023, snijboo- nen f 2834, dubbele spercleboonen f 3134, tomaten f 23. per 100 pond. spinazie f 0.260.80 per kl. bak, uien f 2.30—4.90 per 100 boe. BROEK OP LANGENDIJK 15 Juni. Aangevoerd: 37600 Kg. aardappelen: Schitsche muizen f 9.5011. drielingen f 8.90—11.50. kriel f 4.80—6. 12900 Kg. totmaten: a f 37.40—39. b f 34.60. c t 37.10-57.50, cc f 30.50. 1600 bos wortelen f 8.80—11. MEDEMBLIK, 15 Juni Schotsche muizen f 4.064.50, kleine f 2.20—2.75 per 50 Kg. DEN HELDER, 15 Juni. Afgeslagen Gem. vischhal Noordzeevissoherij: tongen f 0.35—0.30. kleine tongen f 0.06—0.03, tarbot f 5.85—5.10 per stuk, schot I f 5.50-4.75, II f 3—1, scharre f 2.50- 1.75 per kist, Kustvisscherij: versche haring f 3.502, geep f 12—10 per tal, ansjovis 7 cent per Kg. ALKMAAR. 13 Juni. Aangevoerd: 49 vette koeien f 240390, 10 vette kal veren f 5080. per Kg. f 1—1.10, 42 nuchtere kalveren f 824, 476 vette varkens 3441 ct.. zouters ct., per Kg. Handel In koeien matig, ln varkens goed. HOORN. 13 Juni. Aanvoer: 18 schrammen f 1218, 63 biggen f 610. 7 schapen f 2530. 8 lammeren f 15—20, 9 paarden f 175 250. Handel matig. TEXEL, (Den Burg). 15 Juni. Aangevoerd werden heden 2927 stuks lammeren. Prij zen f 1423. Handel stug. AMSTERDAM. 15 Juni. Witte tarwe f 69.50. rogge f 45, wintergerst f 66.25 —6.75, haver f 4.506, duiveboonen t 11—14, alles per 100 Kg. AMSTERDAM. 15 Juni 1931. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 3.50—6, id. blauwen f 3-50—6, id. roodstar f 3.504, ld. blauwe poters f 2—2.50, id. bonte poters f 2—2.50. Id. Bevelanders f 3.504, Vlaamsche klel-lndustries f 3.50—4. ld. roodstar f 3.50—4. IJpolder bravo's f 250—5. ld. Bevelanders f 3.50—3.75. per H.L. Andijker krul muizen f 9—10. id. muizen f 12.50—13. ld. kleine muizen l 1011, Langedijker muizen t 1314 per 100 Kg., Noordholl. eigenheimers f 2.50—2.75, id. roode star f 3—3.50 per H.L. Westl. muizen f 16—17. ld. kleine muizen f 1516. nieuwe Zomer malta f 23—24, id. Ita- liaansche f 18—19, id. Spaansche f 18—19, ld. Portugee- sche f 16—17 per 100 Kg., Friesche roodstar f 77.50 per HL AMSTERDAM. 15 Juni 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 420 vette koelen, waarvan de prijzen waren: le kw. 100—104 ct„ 2e kw. 8608 ct„ 3e kw 7084 ct. mindere soorten 64 70 ct per Kg. slachtgewicht; 150 melk- en kalfkoelen f 275370 per stuk; 199 vette kalveren, le kw. 56—64 ct. 2e kw. 50—54 ct., per Kg. levend gewicht; 92 nuchtere kalveren, f 7—14, 36 schapen f 27—33 42 lammeren f 26 —31, 960 varkens, vleeschvarkens (90—110 Kg.) 4445 ct, zware varkens 4244 ct, vette id. 3840 ct per Kg. slachtgewicht; 264 paarden f 80—220 per stuk. Aan het abattoir werden aangevoerd 11 wagons ge slachte runderen uit Denemarken Storm langs de geheele Fransche West- kast Van de geheele Westkust van Frankrijk komen be richten binnen omtrent den hevigen storm, die er heeft gewoed en waardoor ook de ramp bij St. Nazaire begrijpelijk wordt. De orkaan woedde ongeveer vier uur en richtte op vele plaatsen groote schade aan. Bij Duinkerken werd een auto, die dicht langs den zee kant reed door den storm tegen een muur geslingerd met zulk een kracht, dat de inzittenden werden ge dood. Een windhoos boven Brnssel. Groote schade; ook menschen getroffen. Zondagmiddag, om zes uur ongeveer, heeft er bo ven Brussel en omstreken een kort onweer gewoed, dat echter gepaard ging met een windhoos, welke op veel plaatsen vooral in de voorsteden, groote schade aanrichtte. Tal van schoorsteenen zijn vernield en vele lichtreclames en uithangborden afgerukt en ver brijzeld, waarbij een aantal menschen verwondingen opliep. Bij het Zuiderstation, waar het kermis was, werd een draaimolen grootendeels verwoest. Verscheidene kermisgangers werden door neerploffende stukken ijzer en kalk ernstig getroffen en moest geneeskun dige hulp worden verleend. Te St Joost-ten-Oode, waar een luchtballon was op gestegen, geraakte deze tengevolge van de rukwinden op den Leuvenschen Steenweg in den electrischen draad van de tram verward. Het duurde ruim een kwartier alvorens de luchtvaarders zich wisten los te werken. De ballon scheerde toen langs de daken en rukte een paar schoorsteenen af. Drie personen werden door de vallende steenen ernstig gewond. Wervelwind boven Birmingham. Zondagmiddag om 4 uur zijn. naar Beuter meldt, verscheidene wijken van Birmingham in Engeland door een wervelwind getroffen. Een vrouw werd door een vallend voorwerp gedood. Negen menschen wer den ter behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Er werd groote schade aangericht Boven WupperthaL Gisteravond heeft te Wupperthal een buitengewoon hevig onweder gewoed. Regenbuien, die met zwaren hagelslag gepaard ging, heeft groote schade aange richt. Er viel zooveel regen, dat de riolen de water massa's niet meer verwerken konden. In ons eigen land. Hevige wolkbrenk te Baarn. Reizigers moesten in den trein worden gedragen. Zondagavond ontlastte zich boven verschillende plaatsen in ons land een onweersbui, die gepaard ging met een ontzettenden regenval. Vooral te Baarn, zoo lezen we in het „Hsbl.". viel geweldig veel hemelwater. De rioleering kon aldaar het regenwater niet verwerken, waardoor in ver schillende straten het water wel een halve meter hoog stond. In de Nieuwstraat en de Laanstraat drong het water de winkels en de huizen binnen. Bovendien liepen vele kelders vol water. Ook het stationsplein en de hal van het station was één groote watervlakte, terwijl in de bierhal nabij het station het water 20 c.M. hoog stond. De reizigers konden den trein niet bereiken. Door hulpvaardige kellners der stations restauratie die van kousen en schoenen hadden ont daan, werden zij een voor een in het station gedra gen. Te Baarn sloeg de bliksem op een paar plaatsen in den grond, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Twee koeien door den bliksem gedood. Tijdens een kort doch hevig onweder, dat Zondag avond boven Apeldoorn woedde, werden twee koeien van den landbouwer II. Vissing in do weide door den bliksem getroffen en gedood. De oliofabriek „De Toekomst" te Wormer- veor door het vuur aangotast. Brand weer uit heel de Zaanstreek gealarmoerd. In den nacht van Zondag op Maandag is in de oliefabriek „De Toekomst", toebehoorende aan de Handelmaatschappij Saenden, voorheen Bloemendaal en Laan te Wormerveer, door tot dusverre onbeken de oorzaak brand uitgebroken. Daar de brand zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, werden de brandweren van de geheele Zaanstreek, van Zaan dam tot Krommenie gealarmeerd, zoodat het niet lang duurde of zes motorspuitcn wierpen met veer tien stralen enorme massa's water in het vuur. Dit gaf ie meer aanleiding tot vrees, daar de fabriek grenst aan de zeepfabriek van de fa. J. Dekker. Tusschen half twee en twee uur in den nacht was de brandweer het vuur reeds zoover meester, dat wat zich eerst als een enorme brand liet aanzien, beperkt gebleven was tot een weliswaar ernstigen brand, maar dan ook niet meer. Nader wordt nog gemeld, dat om half drie het grootste gedeelte van de brandweer kon inrukken. Het vuur was ontstaan in de perserij, waar de ln bewerking zijnde voorraden liggen opgeslagen en waar tevens veel machines staan. Deze efcleeling heeft uiteraard het meest schade geleden. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt zeer voor- loopig geschat op ongeveer 50.000 gulden. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Een wielrijder kwam de wacht waarschu wen dat er vermoedelijk brand was uitgebroken. De wadht heeft toen dadelijk telefonisch de brandweer gewaarschuwd. In de fabriek, dat een continubedrijf is, wordt Zondags niet gewerkt. Door het zeer krachtig en zaakkundig optreden van de vereenigde Zaansche brandweer, kon twee derden van de oliefabriek behouden worden. ZEILBOOTJE OMGESLAGEN. Een der inzittenden verdronken. Zondagmiddag is in den Vliet onder Voorschoten, twee jonge lieden uit Veur, die met een bootje aan het zeilen waren, omgeslagen. Het bootje sloeg om tengevolge waarvan beiden te water geraakte. Een hunner werd gered. De 18-jarige J. A. C. L. is echter verdronken. EEN DESTRUCTOR TE PURMEREND. Op voordracht van B. en W. is in do gemeente raadsvergadering van Purmerend Vrijdagavond beslo ten tot stichting van een destructor. Purmerend is daartoe als centrum aangewezen van 22 verschillende gemeenten. De achtergevel van een in verbouwing zijnde H.B.S. naar beneden gekomen. Een aannemer onder het pain bedolven en gedood. Gistermorgen is op de Keizersgacht te Amsterdam een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Sedert eenige maan. den was men bezig een perceel te verbouwen en het bij de vijfjarige H.B.S. op de Keizersgracht te trek ken. Gistermorgen kwam plotseling de achtergevel van het in verbouwing zijnde pand naar beneden. Een 20-tal werklieden, dat hier aan het werk was, wist zich bUtijds in veiligheid te stellen. De aanne mer, de heer Tak, kwam echter onder de puinhoopen terecht. Politic en brandweer, die onmiddellijk wer den gewaarschuwd, rukten met veel materiaal uit. Het werk om den aannemer, die onder het puin be dolven was. te bevrijden duurde geruimen tijd. Den geheelen morgen en een groot deel van den middag heeft het opruimingswerk voortgeduurd, zon der dat men erin slaagde den aannemer te vinden. Onder voortdurend dreigend levensgevaar moesten de brandwachts hun werk verrichten. Van den achter gevel toch waren slechts aan weerszijden enkele ge deelten overeind gebleven, zoodat het dak nagenoeg over de geheele lengte in de lucht hing. Hieronder juist moesten de brandwachts de puinen opruimen. Voordat men hiertoe overging stelde Bouw- en Wo ningtoezicht, welke dienst het opruimingswerk leidde een onderzoek in. dat tot resultaat had, dat men de situatie nog niet zóó gevaarlijk achtte, dat het op ruimingswerk onverantwoordelijk zou zijn. Niette min bleef het dak langzaam maar zeker doorzakken, zoodat het ieder oogenblik te vreez.en stond, dat het naar beneden zou komen. Met behulp van een pri mitieven hoogtemeter moest een waarnemingspost het dak onafgebroken in het oog houden, terwijl daar naast een man met een hoorn gereed stond om op het eerste teeken van gevaar storm te blazen. Na vier uren het lijk gevonden. Voortdurend werd in den rechter-achterhoek van de puinhoop gegraven en om twee uur vond men het slachtoffer precies op de plek, waar men ook ver moedde, dat de ongelukkige zich zou bevinden. Het lichaam lag plat togen een muur gedrukt, een zware balk dwars over het lichaam heen. De dood moet onmiddellijk na het ongeluk zijn ingetreden. Het lijk vertoonde een zware hoofdwonde en een wond aan een der armen. Met het hoofd voorover lag het slacht offer in het puin. Onmiddellijk begon de brandweer nu met het ver dere bevrijdingswerk, doch dat was zeer moeilijk, daar geweldige brokken steen en balken verwijderd moesten worden. Reeds na een kwartier moest dit werk gestaakt worden, want de puinmassa's begon nen te schuiven en er dreigde opnieuw instortingsge vaar voor hetgeen nog overeind stond. Dokter Spijer van den Geneeskundigen Dienst con stateerde nu officieel den dood van het slachtoffer, waarna de autoriteiten besloten de verdere werkzaam heden stop te zetten tot de noodige stutten zijn aan gebracht. Het stoffelijk overschot werd voorloopig met zeilen en lakens afgedekt. Later is het lijk met de grootste voorzichtigheid uit de puinhoopen bevrijd geworden, nadat nog eenige stutten waren aangebracht Tijdens dit werk viel een groot stuk steen naar beneden. Het trof echter nie mand. MERKWAARDIG ONGELUK. Zondagmiddag is de 36-jarige verpleegster H. Vaas- sen te Rotterdam, in de Diergaarde door een dooden tak, die van een boom viel, getroffen. Zij kreeg een zware schedelbreuk en was onmiddellijk dood. Het lijk is naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht. Een jeugdig bezoeker vond haar bij het z.g. hooi- gebouw, dat in de buurt van het hoofdgebouw is ge legen. Onmiddellijk werd de portier verwittigd, die er eenige surveillanten heenzond. Mevr. V. lag met het lichaam voorover op den grond in een bloedplas, ter wijl de haren verward waren. In de nabijheid van het slachtoffer is een zware tak gevonden en een jongetje verklaarde, dat hij na een rukwind dezen tak had zien vallen. De tak schijnt mevr. V. met zooveel kracht op het hoofd te hebben geraakt, dat zij onmiddellijk dood moet zijn geweest. Naar Reuter Zondag meldde heeft Sir Hubert Wil- kins geseind, dat de duikboot Nautilus, waarmee hij op weg is naar Londen, om vervolgens via Spits bergen naar de Noordpool te varen, met averij rond dreef midden in den Atlantischen Oceaan. Het stoom schip Independance Hall verleende hulp en de Arae- rikaansche linieschepen Arkansas en Wyoming snel den ter hulp. De schout-bij-nacht, die het hevel over het eskader van beide schepen voert, heeft later geseind, dat zij de Nautilus bereikt hadden op 46 gr. 40' N.B. en 30 gr. 40' W.L. en op sleeptouw hadden genomen. Cylinderbrenk. Naar V. D. meldt ontving de „News Chronicle" een telegram van Sir Hubert Wilkins. waaruit blijkt, dat de averij is veroorzaakt door een breuk in den cylinder van den vierden stuurboordmotor, die daar door volkomen onbruikbaar is geworden. Te Bergen in Noorwegen hoopte Wilkins de machine te doen vervangen door een nieuwen motor. Met behulp van de bakboordmotoren en een hulpmotor aan stuur boord kon de „Nautilus" nog eenigen tijd met een vaart van ongeveer 8 mijl blijven loopen maar toen raakten de accumulatoren van den reservemotor op. en bleef het schip hulpeloos ronddrijven, totdat hulp op kwam dagen. TWEE KINDEREN ONDER EEN AUTO. Toen het vijfjarig zoontje cn het elfjarig dochtertje van den heer F. van der Werf te Heereveen Zondag middag op de Dracht wandelden, liep het jongetje plotseling den rijweg op. waar juist de auto van dr. Wildervanck uit Oldeboorn naderde. Om haar broer tje te redden, snelde het meisje hem na, met het ge volg, dat heide kinderen aangereden werden. Zij kre gen hoofdwonden, het meisje bovendien een been breuk. Dr. Wildervanck vervoerde de kinderen naar het ziekenhuis. ONDER EEN MOTORFIETS. Een jongen gedood. Zondagnamiddag is te Beesterzweag bij het over steken van den weg de 12-jarige Chr. den Otter door een motorrijder aangereden. De jongen is gisternacht in een ziekenhuis te Leeuwarden overleden. BESLOTEN ZITTING. Een raadslid schendt het geheim. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gisteren te recht gestaan een raadslid van de gemeente Eijsden, terzake van schending van het geheim van een be sloten vergadering. Het gold het noemen van de som, die geboden zou worden door de gemeente voor een te koopen terrein. De eisch was f500 boete of honderd dagen hechte nis. DOODELIJK HAVENONGEVAL TE ROTTERDAM. Aan boord van het stoomschep „Ubena", liggende aan de terreinen van Thomsen aan de lekhaven, had de 41-jarige havenarbeider B. H. het ongeluk in het 10 meter diepe ruim te vallen. De man bekwam een schedelfractuur en is tijdens het vervoer door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over leden.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7