SchagerCourant LEVEND BEGRAVEN. Radioprogramma Derde Blad. Ingezonden Stukken. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Boter-en Kaascontrolestation Noord-Holland. FOSTER'S M AAGPILLEN Dinsdag 16 Juni 1931. 74ste Jaargang. No. 8882 ANTWOORD AAN VELE KIEZERS. Er is door iemand in de Schager Courant van Za terdag een ingezonden stuk geplaatst naar aanleiding van een strooibiljet van de S.D.A.P. tegen de candi- datuur Olie De stemming van den schrijver van dit stukje is blijkbaar zeer slecht geweest. W ij ieggen hier schrijver, hoewel de onderteeke- ning heel iets anders zou doen venmoeden. Wij hebben echter gegronde redenen om aan te ne men. dat hier een schrijver aan het werk is geweest, die te laf is om het stukje met zijn eigen naam te onderteekenen. en nu zich verbergt achter het pseu doniem „Vele Kiezers", met de bedoeling daarmee den igdruk te wekken alsof hij namens vele men- schen gemachtigd zoo schrijft. Deze schuine streek hebben wij echter doorzien. Wij willen slechts constateeren, dat men zoo hande lende. geen blijk geeft van te zijn een man met een hoogstaand karakter. Wij komen echter op het stukje zelf en de stemming van den schrijver ervan terug. De man is heel boos geweest. Dat is voor ons het beste bewijs, dat het «strooibiljet van de S.D.A.P. een rake mep is geweest. Vooral heeft men het zich aangetrokken. Jat er in werd gesproken over een politieke avonturier. In verband daarmee bedient de schrijver zich van do uitdrukkingen „heilstaat", laster en verdachtma king. enz. Ken beetje ouderwetsch. Vijf en twintig jaar gele den brachten zulke uitdrukkingen nog wel eens wat sensatie teweeg, doch nu niet meer. Wij zijn echter wel bereid, aan te toonen, dat er hier wel degelijk sprake is van een politieken avon turier. De heer Olie is toch een blauwe Maandag lid van de S.D.A.P. geweest. Toen hij de afdeeling niet voor zijn karretje kan spannen en in actie brengen tegen den toenmaligen bedrijfsleider van „De Tijd geest". en bemerkte, dat het lidmaatschap der S.D. A.P.. behalve persoonlijke toewijding, ook geld kost. verdween hij weer. Een paai- jaar later ontmoetten wij hem als candi- daat op de lijst van de Vrijzinnig-Democraten. Heel onderaan, en hij kreeg slechts enkele stemmen, zoo dat hij niet in den Raad werd gekozen. Zijn belangstelling voor den Vrijzinnig-Democrati- schon Bond daalde daarmee meteen tot beneden het vriespunt en wij hoorden niet meer van den heer Olie. Teekoncnd is wel. dat deze heer toen aan de liecle I.angereis niet meer stemmen kreeg dan zijn familie er kon uitbrengen. En volgens het ingezonden stukje hebben de be woners van de Langereis nu een twee drie ontdekt dat er zulk een uitnemende candidaat in hun mid den schuilt. De heer Olie begeeft zich nu in een nieuw politiek avontuur. Op hoop van zegen. lui met strijdmiddelen, die de allerfelste socialisten vreter in den regel pleegt te gebruiken Wij waarschuwen de kiezers niet aan dezef rel mee \c doen, daar dit op niets anders dan teleurstelling kan uitloopen, of de katholieken aan een tweeden zetel helpen. En nu wordt het voorgesteld, alsof de Langereis was verwaarloosd, alsof Gaijaard nooit iets voor de Langereis had gedaan. Wij zullen den hewoners_van de Langereis een paar vragen stellen. Wie heeft zich, toen de bewoners van de Lange reis gas wenschten, het vuur uit de sloffen geloopen? Wie heeft er de meeste moeite voor gedaan dat de Langereis waterleiding kreeg op de meest gunstige- vcorwaarden? Wie stelde nog onlangs voor om de Langereis straatverlichting te bezorgen en electriciteit op de zoo gunstig mogelijk te verkrijgen voorwaarden? Het was de Sociaal-Democratische Raadsfractie niet als woordvoerder G a ij a a r d. Men zegt wel eens, dat een profeet in zijn vadersta'd nooit geëerd is. Maar Gaijaard moest zekere menschen aan de Langereis wel een goudmijntje bezorgen en had dan nog de kans met drek te worden gesmeten. Op de viezigheden in het stukje zullen wij niet in gaan. Zoolang de schrijver ervan zich nog niet tot een FEUILLETON Door ARNOLD BENNETT. 3. Een maand loon. Prlam Farll wilde niet In slaap vallen; hij wilde den toestand overdenken, waarin hij zich zoo ondoordacht gebracht had. maar toch sliep hij in op den harden stoel! Hij werd opgeschrikt door een vreeselijk leven, clsof 't Huis gebombardeerd werd en de pannen naar be neden stortten. Toen hij geheel tot zichzelf gekomen was. bleek, dat 't bombardement niets was, dan een lui de,- voortdurende aanval op dc voordeur. Hij stond op en zag een slordige, havelooze, bruine figuur in den vullen spiegel boven den schoorsteenmantel. En toen slofte hij met stijve beenen naar de voordeur. Daar stond Dr. Cashmore en nog een ander man. van vijftig jaar, een gezette man met een stroef gezicht, een blauwige kin cn geheel in den rouw gekleed, in diepen rouw, zelfs zijn handschoenen waren zwart. „Die persoon keek Priam Farll koel aan en riep: „Ah!" .En hij ging binnen, gevolgd door Dr. Cashmore. Toen hij in de hal kwam zag hij een brief op den grond lig gen. Hij nam hem op, bekeek hem opmerkzaam en reikte hem ovbr aan Priam Farll. „Dat is geloof ik. voor u." zei hij. Priam nam het couvert aan en zag. dat een vrouwen hand 't geadiv.^eerd had aan „Henry Leek, 91 Selwood Terrace, S. W." „Het is toch voor.u, niet waar?" vervolgde de rouw drager stug. „Ja," zei Priam. ..Ik ben mr. Duncan Farll, rechtsgeleerde en neef van wijlen uw meester", ging de harde stem verder. .Welke maatregelen hebt ge vandaag al getroffen?" Prlam stotterde: ..Geen enkele; ik heb geslapen". „Overbeleefd ben Je niet", zei Duncan Farll, Priam zweeg. Dit was dus zijn achterneef, dien hij ééns als jongen ontmoet had! Hij zou Duncan nooit herkend hebben. Blijkbaar kwam 't niet bij Duncan op hem te herkennen. Het is niets zeldzaams, dat menschen in veertig jaar °ah#rkcnbaar veranderen. behoorlijk peil weet op te werken, en zich ver schuilt achter „Vele Kiezers*1 en zoodoende de moge lijkheid openlaat te veronderstellen, dat anderen dan hij zelf, deze diffamatie plegen, hebben wij hiervoor slechts een verachtelijk bah over. Wij nemen deze gelegenheid te baat om te wijzen op een misverstand, dat er klaarblijkelijk is tusschen de Vrijzinnigen. Per strooibiljet maken zij thans bekend, dat er te Nieuwe Niedorp geen Vrijzinnig Plaatselijk Belang is opgericht of bestaat. Wij zouden dus in ons mani fest hebben gelogen. Wij vestigen er den nadruk op, dat wij ons hebben geinformeerd uit een verslag van de desbetreffende vergadering uit de Schager Courant. Daarin stond letterlijk, datgene wat wij in ons manifest verkon den. De V.B.P.'ers hebben dus reeds een week of acht den tijd gehad oifi dit bericht tegen te spreken. Het is nooit tegen gesproken. Sterker nog. Wij zijn bereid om aan de menschen die het Vrij zinnig Manifest onderteekenden, personen aan te wij zen, buiten de» verslaggever om. die bevestigen dat wat wij schreven volkomen juist was en die op de bewuste vergadering aanwezig waren. Het zal dus ook moeilijk zijn om er de pers in te draaien, die anders in zulke gevallen veelal de zon debok moet zijn. Wij hebben echter niets meer dan de waarheid ge zegd. Wij vragen ons echter met zorg af en stellen deze vraag ook aan de kiezers: Waar moet het heen als men menschen in den Raad kiest, die zelf niet weten wat zij zijn of wat zij hebben opgericht. Wij wekken U hierbij niet op, op een bepaalde lijst te stemmen. Dat doen wij per strooibiljet De leden der S.D.A.P. hebben gelukkig nog een offer over voor het voeren van den politieken strijd. Dat kan van sommigen niet gezegd worden. Zie dus onze bil jetten van heden. Het Bestuur van de afdeelinig S.D.A.P. Nieuwe Niedorp. Geachte Redacteur. Gaarne verzoek ik een plaatsje in Uwe courant voor het volgende: In de Schager Courant van 11 Juni jl. komt onder plaatselijk nieuws van Zuidscharwoude een stukje voor over de a.s. stemming voor den Gemeenteraad in die gemeente. Hierin wordt gezegd dat het niet denkbeeldig is dat de Raad van Zuidscharwoude in meerderheid R.K. zou worden. Als voorbeeld wordt hier op Schoorl gewezen en wordt er meteen bij ge zegd dat het gevaar in Zuidscharwoude nog grooter is. Gevallen als in Schoorl komen in ons land in tal van gemeenten voor; het is echter naar mijn mee ning onmogelijk thans al te zeggen hoe het zal gaan met de verdeeling van de zetels. Het is onjuist wanneer de correspondent zegt dat de stemmen uitgebracht op de lijst Jb. Kroon het gevaar grooter maken. Tot heden heeft genoemde lijst steeds één zetel kunnen behalen en ik ben overtuigd en ik vermoed velen met mij. dut wanneer de burgers onzer ge meente deze lijst terdege bekijken en goed gaan over wegen wat één of meer candidalen voorkomende op die lijst voor de gemeente knnnen zijn, zullen stem men op deze lijst, waardoor het mogelijk zal zijn dat aan deze lijst meer zetels worden toegewezen Het is dan ook misleidend en onwaar dat de op deze lijst uitgebrachte stemmen verloren zonden zijn. Het is naar mijn meening het gevaar van verlies van zetels van de V.V., dat de correspondent de kie zers trpcht te bewerken op de lijst van de V.V. te stemmen. Het gevaar voor versnippering van stemmen is ook geheel denkbeeldig, omdat er gevallen zijn waar bij juist het samengaan van verschillende partijen een verlies aan zetels voor die partijen opleverde. Het spreekwoord: „Als de vos de passie preekt, boer. pas op je ganzen", is ook hier van toepassing. Zuidscharwoude. den 12 Jun 1931. K. G. REINDERS. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 12 JUNI. SCHRIFTELIJK VONNIS IN DE PIECK'S ECZEEMZALF-ZAAK. Verdachte vrijgesproken. Alvorens over te gaan tot behandeling in openbare zitting van de schraal voorradige nieuwe strafzaken, deed de heer kantonrechter uitspraak in de zaak con tra den heer J. J. Pieck. koopman te Hilversum, aan wien was ten laste gelegd onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De kantonrechter was echter van meening. dat de verdachte geenerlei handelingen had gepleegd in strijd met het desbetreffende wetsartikel in casu art. 436 wetb. v. strafrecht, dat voorts niet was gebleken, dat hij voor eenige handeling een bedrag in geld had aange nomen en dat het verkoopen van eenig geneesmiddel Duncan Farll bezichtigde de benedenverdieping van 't huis en op den drempel van elke kamer stiet hij een „Ah" of een „Ha!" uit. Daarop gingen hij en de dokter naar boven. Priam bleef onbeweeglijk, geheel ontdaan in de hal staan. Eindelijk kwam Duncan Farll weer naar beneden. „Kom hier, Leek", zei hij. En Priam ging achter hem aan de kamer binnen, waar de harde stoel stond. Duncan Farll ging op den harden stoel zitten. „Hoeveel loon heb je?" Priam trachtte zich te herinneren, hoeveel hij Henry Leek betaald had. „Honderd pond per jaar", zei hij. „Nu, dat is een mooi loon. Wanneer ben je 't laatst betaald?" Priam herinnerde zich, dat hij Leek twee dagen ge leden betaald had. „Eergisteren", zei hij. „Ik moet herhalen, dat je niet erg beleefd bent", merkte Duncan op en haalde zijn zakboekje te voor schijn. „Hier heb je 8 pond en 7 sh.. 't loon van een maand. Pak je boel bij elkaar en ga weg. Ik heb je diensten niet meer noodig. Ik zal geen verdere opmer kingen maken. Maar wees zoo goed je behoorlijk aan te kleeden 't is drie uur en vertrek op staanden voet." Toen een uur later, In de schemering, Priam Farll buiten zijn deur stond met de zware tasch van Henry Leek in de eene hand en in dp andere Henry Leek's blikken handkoffer, zag hij. dat de gebeurtenissen in zijn leven elkaar met ongewone snelheid begonnen op te volgen. Hij wilde vrij zijn: nu was hij vrij! Volkomen vrij! Maar 't kwam hem merkwaardig voor, dat er zóó veel gebeuren kon in zulk een korten tijd. en dat alles tengevolge van een bloote opwelling, die zijn overmatige schuwheid had doen opkomen HOOFDSTUK IL Een emmer. Uit den zak van Leek's overjas stak een exemplaar van de „Daily Telegraph." Leek had iets dandyachtigs over zich gehad en even als alle rechtgeaarde d&ndies en alle kleermakers, had hij er op tegen, dat de harmonische lijn van een klee- dlngstuk bedorven werd door een te vrij gebruik van de zakken. De overjas en het pak waren nog heel goed. want, hoewel ze 't eigendom waren van wijlen Henry Leek. pasten ze Priam Farll uitstékend om de eenvoudige reden, dat ze hem nog tot voor korten tijd hadden toe geen strafbaar feit oplevert en een dergelijke verkoop ook geschiedt door drogisten, zoodat mitsdien de ver dachte van het hem ten laste gelegde moeet worden vrijgesproken. Recht doende sprak de kanton rechter den heer P. dus vrij. Of echter het laatste woord in dit zaakje nu Is ge sproken, kan nog niet met zekerheid worden uitge maakt Er is nog een ambtenaar en er is ook nog *n meervoudige strafkamer... dus...? DE MELKRIJDER-LUXE AUTO CHAUFFEUR, RAAKTE IN DE MINDERHEID. In de aanrijdingsaffaire van den heer Jan K., melk rijder te Z. en N.-Schermer, die op 23 April op den Rijksstraatweg te Alkmaar door een onverwachte reu zenzwaai naar links het door den heer Prins van Limmen bestuurde wagentje een opstopper had toege diend, dat 48 gulden en 70 cent schade werd veroor zaakt. werd alsnu ook nog gehoord als getuige de heer Sijbold Postma, chauffeur van de stadsautobus, die op het bewuste moment had gereden achter den wagen van Prins op 100 meter afstand ongeveer, doch als ervaren wagenbestuurder zeer goed had opgemerkt aat verdachte een zóó onverwachte wending naar links had gemaakt, dat hij veronderstelde, dat de bestuur der misschien niet geheel nuchter was. Door deze onverdachte en onpartijdige verklaring was de teerling geworpen en werd de melkrijder, die nog maar drie maanden achter den stuurkrans zit, schuldig verklaard en veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen, terwijl de civiele vordering ad f 48.70 aan den heer Prins werd toegewezen. We willen er echter ten behoeve van den veroordeelde nog op wijzen, dat van eenige mindere zekerheid in de besturing als gevolg van alcohol-gebruik niets is ge bleken. Verdachte had volgens zijn opgaaf te IJmuiden een familielid bezocht en geen andere vocht dan thee geconsumeerd. VARKENS EN GEITEN IN ANDERMANS HOOILAND TE GAST. De heer Piet Bibo. landman te Oudorp. had tegen zijn dorpsgenoot J. P. de K., 'n veehouder aldaar, 'n klacht ingediend omdat voortdurend aan dezen toebehoorend vee werd aangetroffen op den door Bibo van de Ned. Herv. Kerk voor f 78 per jaar gepachten dijk. welke visites schadelijk werden geacht voor den pachter, die den dijk heeft bestemd voor hooiland. Op 1 Mei werden ook weer eenige varkens cn jonge geiten in dit hooiland aangetroffen en een en ander ter kennisse gebracht van den veldwachter Bleijendaal. die daarop dc noodige stappen deed tot vervolging van den veehouder. Laatst- gemelde, thans terecht staande, had heel wat noten op zijn zang. beweerde dat hij het recht had van overpad op dien dijk, dat het slechts een zeug was met biggen, die op het verboden terrein was afgewaaid, dat de geiten slechts piepjonge diertjes waren, die de waarde van het gras nog niet konden beoordeelen en dat voorts de veldwachter zelf de actie van den heer Bibo kinder achtig had genoemd. Gevorderd word f 20 of 20 dagen, benevens toewijzing der gevraagde schade f 20 voor het afgegeten en vertrapte gras, doch op verzoek van ver dachte werd de zaak aangehouden tot a.s. week. ten einde den heer Bleijendaal als getuige te hooren. Stop. Uit de Jaarverslagen. Uit het ontvangen jaarverslag van het Botercontrolc- station Noord-Holland over 1930 teekenen we aan, dat op 1 Januari 1931 het ledental bedroeg 74. n.1. 53 zuivel fabrieken, 9 melkinrichtingen en 12 handelaren, tegen 73 in totaal op 1 Januari 1930. Bovendien staan nog 30 filialen onder controle (als v. j.) Gecontroleerd werd 4.740.856 Kg. boter, n.1. 3.302.588 Kg. geproduceerde en 1.438.268 Kg. bijgekochte boter. Van de bijgekochte boter werd 213.217 Kg. doorgezonden met het oorspronkelijke rijksmerk. De boterproductle was ongeveer 3.7 hooger en de bijkoop ohgeveer 1.3 hooger dan in 1930. In den loop des jaars werd de contributie verlaagd met pl.m. 6 Op watergehalte werden onderzocht 2991 monsters. Hiervan bezat 1.30 een vochtgehalte boven 16.0 d.i. 0.25 minder dan 1929. Door 36 leden (22 zulverfabric- ken, 8 melkinrichtingen en 6 handelaren) werd steeds boter bereid en omgezet met een vochtgehalte beneden 15.6 Het percentage monsters met een vochtgehalte van 156 t.m. 16.0 bedreg in 1929 1.47 en In 1930 1.74 en is dus een weinig gestegen. Het gemiddelde vocht gehalte bedroeg in 1930 14.08 (v. j. 13.95 Er werden 74 boeten opgelegd, d.i. 11 meer dan in 1929. waarvan 67 wegens een te hoog vochtgehalte. Het totaal bedrag dezer boeten was f 1391 (v. j. f 1093). Een lid werd wegens abnormaal hooge vochtgehalten, tijdelijk geschorst De exploitatierekening sluit met een batig saldo ad f 3505.90. Kaas. Blijkens het jaarverslag van het Kaascontrolestation bedroeg het ledental op 31 December 1930 528, n.1. 73 behoord, daar Leek zich de gewoonte had eigen gemaakt zijn kleeren te betrekken uit de kleerenkast van zijn meester. De dandy haalde in gcdachteri verdiept de Telegraph te voorschijn en het eerste, waar zijn oog op viel was: „Mooi familiehotel, van den eersten rang. Weelderig ge meubeld. Buitengewone zorg voor het gerief der gasten Keuken onder toezicht van specialiteit. Rustig. Aanbe volen voor personen uit den hoogeren stand. Badkamers. Electrisch licht. Afzonderlijke tafels. Éénpersoons ka mers van 2% gulnea af, tweeperssoons kamers van '4 guineas per week. 250 Queen's Gate". En daaronder las hij: „Geen pension. Schitterende woning. Veertig slaap kamers, uit de magazijnen van Waring. Prachtige sa lons, ingericht door Maple. Parijsche chef de cusine. Vier badkamers. Biljartzaal, speelzaal. V rooi ijk strijkje. Brid ge. Volkomen hygiënische inrichting. Eenpersoons ka mers van 2*4 guinea, tweepersoons van 4 gunineas per week. Tel. 10.007 West Trefusis Mansion. W." Op dat oogenblik kwam er langzaam een rijtuig Sel wood Terrace oprijden. Hij riep 't aan. „Alsjeblieft. meneer", zei de koetsier, die met een kennersblik gezien had, dat Priam Farll niet gewend was zelf zijn bagage te dragen. „Geef u dat boeltje maar aan Jaapie, die zet 't er wel op voor een dubbeltje." Een kleine, magere jongen, met het traditioneele stompje sigaret in zijn mond, sprong als een aap de stoep op, en rukte, eer hem nog iets gevraagd was, den koffer en de tasch uit Priam's handen. Prlam gaf een van Leek's halve shillings voor dat vertoon van kracht en de jongen spoog, bij wijze van dank, op het geldstuk, en hield tegelijkertijd met een verwonderlijke vaardigheid de sigaret met zijn onderlip vast Daarop nam de koetsier met een nobel gebaar de teugels ter hand en Priam moest een besluit nemen en in het rijtuig stappen. „250, Queen's Gate", zei hij. Toen hij zijn hoofd ter zijde boog. om de tougele te vermijden en door de opening in de kap de richting aan gaf aan den oplettend luisterenden koetsier, voelde hij plotseling, dat hij op en top een Engelschman was, in een volkomen Engelsche omgeving. De cab geleek hem een „thuis" na de woestenij van het buitenland.. Hij had no. 250. Queen's Gate gekozen, omdat het hem toescheen dat hij daar rust en vergetelheid vinden zou. Hij voelde dat hij in no. 250, Queen's Gate zou verzinken als in een vee ren bed. Het andere pension maakte hem angstig. Het riep hem de verschrikkingen voor den geest van de vastelands hotels. Op zijn zwerftochten had hij veel ge leden door het vrooljjke publiek in voorname hotels en |fey '2 m Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zee zacht werkende Foster' Maagpillen. het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f0.65 per Bacon. kaas- en boterfabrieken, 22 kaasfabrieken en 433 zelf- kazende boeren, uit welke cijfers blijkt, dat het aantal kaas- en boterfabrieken dus nog steeds stijgende Is ten koste van het aantal kaasfabrieken, terwijl ook het aan tal zelfkazende boeren nog steeds afneemt. In 1930 werd door hot station gecontroleerd een to tale hoeveelheid kaas met rijksmerk van 20.533.950 Kg., dit is pl.m. 3.4 meer don in 1929. Vergelijken we een staatje over de onderverdeeling In percentages van de totaal hoeveelheid dan blijken de fa brieken in 1930 proeentlsoh meer kaas gemaakt te heb ben en de aelfkazers minder dan in 1929. De hoeveelheid 40 -f en volvette kaas is neg wat gestegen, terwijl de hoeveelheid 30 -f cn 20 rt: kaas in 1930 nog weer ge daald ia Op de Internationale Zuiveltentoonstelling te Antwer pen van 521 Juli 1930 is ongetwijfeld een zeer mooie propaganda gemaakt voor het Noord-Hollandsche pro duct In 1930 werden aan dc loden totaal 9.219.700 Rijkskaas- merken uitgegeven; dit Is 91.200 stuks meer dan in 1929 In 1930 werden bij d" leden afgelegd 6086 controlebe zoeken. waarbij werden genomen 10.476 kaas- en 12 melk- monsters. Verder werden nog Ingezonden 2 kaasmonsters In totaal werden 10.478 kaasmonsters onderzocht. In 1930 werden 618 boeten opgelegd, dat is 49 meer dan in 1929. en wei: 615 boeten wegens tc laag vetgehalte in de droge stof, en 3 boeten wegens vermissing van enkele kaasmerken. Er werd in totaal aan boeten geind een bedrag van f 11503.25, door verzwaring der boeten is dit bedrag zoo hoog f 4318.75 meer dan in 1929. De exploitatierekening aluit met een voordeelig saldo van f 14374.81. Woensdag 17 Juni. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 6.45—7.00 en 7.307.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. V.P.R.O. 10.0010.15 Morgenwijding. VARA. 10.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoon muziek; 11.05 Radio-Volksuniversiteit; 11.35 Gramofoon muziek; 12.00 Tijdsein; 12.01 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.25 Vrouwenuur tje; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.20 Cooperatie-kwartlertje; 3.35 „Maak het zelf" door Céllne SchaakeVerkozen; 4.25 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de Kinderen; 6.00 6.30 Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart; 6.30 Gramofoonmuziek; 6.35 Toespraak; 6.55 Gramofoonmuziek; 7.00 Radio-Volksuniversiteit. M. J. Brusse over .Mijn leven onder de Menschen"; 7.30 Lie- derenrecltal door Berthe Seroen; 8.00 Concert door het VARA-Strijkorkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.30 „Een en ander uit de V.A-R A., door den heer A. de Vries; 8 40 Joodsch uurtje; 9.40 „Altijd in de contramine", blijspel in één bedrijf, op te voeren door het Groot Volkstoo- neel; 10.15 Vervolg Concert; 11.00—12.00 Gramofoon muziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing: 8.159.30 Morgenconcert; 10.30 11.00 Korte Ziekendienst; 11.0012.00 Harmonium bespeling door M. F Jurjaanz; 12 0012.15 Politie berichten; 12.1512.30 Gramofoonmuziek; 12.302.00 Middagconcert; 2.00—2.30 Gramofoonmuziek; 2.30—3.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3.004.30 Concert door het Utrechtsch Fluitkwartet; 4.304.45 Gramofoonmuziek; 4.455.00 Verzorging van den zender; 5.006.00 Kinder uurtje; 6.006.45 Landbouwuurtje door H. Pilon. On derwerp: „Vijanden van appel en peer"; 6.457.00 Le zing; 7.007.30 Spreekster: Bertha Smith. Onderwerp: „Japansche Herinneringen": 7.307.45 Politieberichten; 7.45—8.00 Gramofoonmuziek; 8.0O—9.00 Concert te geven door het Amsterdamsch A Capella Koor „Bel Canto"; 9.009.30 Spreker: Mr. P. Borst. Onderwerp: „Iets over beruchte processen en beroemde advocaten"; 9.30—10.30 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten: 10.3011.30 Gra mofoonmuziek. bridge had niets aantrekkelijks voor hem. Terwijl de cab voortrammelde door bergkloven van leelijk pleisterwerk bestudeerde hij verder de Telegraph. Hij was verrast, meer dan een heelen kolom vol te vinden van de aan- lokkelijkste paleizen, die alle „het beste van Londen" waren; Londen scheen feiteijk een groot schitterend pa leis te zijn. En een gast was er zoo welkom, zoo graag gezien, men was er zoo verlangend, bijzondere aandacht te schenken, aan uw welzijn, uw voedsel, uw bad. uw gerief! Hij herinnerde zich de oude pensions in de tach tiger jaren. Nu was alles veranderd en beter geworden De Telegraph was vol van dat betere, dichte kolommen riepen het u toe. Dat betere drong zich reeds boven aan de eerste bladzijde aan u op. HU zag bijvoorbeeld aan den linkerkant van den titel van het blad een nieuw, luxueus theehuis in Piccadilly Circus geannonceerd, dat toebehoorde aan deftige dames en door haar beheerd werd; waar u echte thee en echte sandwiches werden op- gedischt en echte cake ln een echte ontvangkamer. Won derbaarlijk. De cab stopte. „Is 't hier?" vroeg hij aan den koetsier. „Dit is no. 250. meneer." En zoo was 't. Maar 't had niets van een familiehotel. Het leek precies op een gewoon huis, smal en hoog en geperst tusschen zijn broeder en zuster, ter linker- yen rechterzijde. Priam Farll was onthutst, tot hem een licht opging. „Natuurlijk," zei hij bij zichzelf. „Hier is 't rustig en eenvoudig. Hier zal 't me bevallen." Hij stapte uit. Er waren schelknoppen. Hij trok aan den eenen en wachtte, tot de deur open zou gaan en hem een blik zou gunnen op een weelderige Inrichting. Geen antwoord! Toen trok hij aan den anderen schelknop. Nog steeds geen antwoord! Juist, toen hij de Telegraph zou inzien, om zich te overtuigen van 't nummer ging de deur zachtjes open en onthulde de gestalte van een vrouw van middelbaren leeftijd, in zwarte zijde gekleed, die hem met stoere verwondering aankeek. „Is dit begon, zenuwachtig en ontsteld door haar vreeselijk staren. „Zoekt u kamers?" vroeg ze. „Ja,' zei hij. „Als ik even zien mocht „Wilt u binnen komen?" zei ze en haar onvriendelijk gezicht trachtte onder sterken drang van baar her sens, een glimlach na te bootsen, die, ais nabootsing, werkelijk prachtig was. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9