Eiken dag spaart heel wat in een jaar WIE DE WEDDENSCHAP. GRATIS. van deze overtreding van het beroemde artikel 22 mo tor- en rywiolwet, dut van zoo ver etrekende beteeke- nis is, dat gevoegelijk wel 'n 50 andere artikelen naar den prullenmand van den ambtenaar konden worden verwezen. Evenals in eerste instantie beweerde de links de bocht afgeknepen hebbende chauffeur geen schuld te heb ben. Het getuigenverhoor leverde voorts geen nieuwe gezichtspunten op. De schade, door den heer Moetjes geleden, bedroeg f 87.50, doch de benadeelde had zich met f 50 tevreden gesteld, omdat de kantonrechter van geen hooger bedragen kennis neemt. Door den heer K. Slotemaker, een spiksplinternieuwe getuige, die vanuit zijn woning de aanrijding had ge hoord en direct naar de plaats van het onheil zich had begeven, deelde zijn bevindingen mede en wel dat de vrachtauto zich bevond links op de voor Moeijes rechter weghelft. Deze verklaring gaf aan den appellant den genadeslag en kon de Officier tot geen andere con clusie komen, dan bevestiging van het door den kan tonrechter te Alkmaar gewezen vonnis te requlreeren. Hiermede was deze kous af en werd een andere op de pen gezet GEEN 40 PLUS MAAR VOLVETTE REM PANNEN, OF: HU WILDE TOCH OOK NOG HET ONDERSTE UIT DE KAN LIKKEN. De handelsreiziger en autobestuurder Simon G., uit Wormer, had op 26 Maart ook niet bepaald zyn „beau Jour", aangezien hij te Eergen op de Breelaan een aanrijding veroorzaakte met een ander 4-wielig motor rijtuig, bestuurd door den heer G. Hoogvorst die vol gens regelen van wegwet en etiquette als komende uit «en zijweg van rechts, de voorrang om door te rijden had. Het scheen niet mogelijk, den heer S. voor Iets anders te „grazen" te nemen dan voor artikel 14, waar- In de deugdelijkheid van twee onafhankelijk van el kander krachtig werkende, onder het bereik van den bestuurder zich bevindende remmen, onder handen wordt genomen. Do rijksveldwachter Vermeulen, die een speciale studie van autotechniek heeft gemaakt, had geconstateerd, dat bedoelde remmen niet voldoende functionneerden en deswege proces-verbaal opgemaakt Door hem werd bevonden, dat de rempannen aan vet zucht laboreerden en de heer G. werd trots zijn ver weer, dat die remmen door de aanrijding waren ontzet, veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. Er waren twee behandelingen noodig om tot dit resultaat te komen, doch de heer G. nam geen genoegen met het vonnis en kwam in hoogor beroep bij de meervoudige strafka mer, die, laten wij het maar ronduit bekennen, haar bestaansrecht in hoofdzaak kan baseeren op dergelijke «n andere appèlzaken. Indien alléén strafzaken, die op grond van hun ernst en complicatie, in aanmerking komen aan de berechting van dit college te moeten worden onderworpen, door het parket werden aange bracht, dan zou, naar onze bescheiden meening, ge middeld één strafzitting per maand voldoende geacht kunnen worden. Het Is toch de politierechter, die ten dien aanzien de voltallige strafrechtbank veel zaken uit de hand heeft genomen. En na deze omvangrijke penneslip komen wij terug op den heer Simon G. uit Wormer, wiens zaak heden in hooger beroep werd behandeld en waarin als ge- tulgen werden gehoord: de heeren Hoogvorst, slager en aangeredene, N. Vrasdonk, toeschouwer, N. G. Vermeu len. rijksveldwachter-deskundige en C. Nieuwland, monteur te Bergen, die optrad ln het belang van den appellant, welke heer had geconstateerd, dat de remmen niet hadden kunnen werken, welk feit echter was on derzocht na de aanrijding De heer Vermeulen persis teerde bij zijn diagnose betreffende de vette rempanne- tjea. Slot van dit onbeduidende auto-sportromannetje vornietlging van het kautonrechterlijk vonnis en vrij spraak. HEDENDAAGSCHE ZORGEN EN BESLOMME RINGEN VAN DEN WERKGEVER. De exploitant van een verlofgelegenheld te Alkmaar, melodieus genaamd „Café Populair", de heer F. S., schijnt, terecht of ten onrechte, wat niet aan ons staat ter beoordeeling, niet te zijn de „persona grata" van den arbeidsraad. Misschien is deze afwezigheid van sym pathie wel wederkocrig, doch dit zullen wij buiten be schouwing laten. In ieder geval was de heer S. voor noemd in conflict gekomen met dit officieele verzeke ringslichaam, omdat hij gedurende een geruimen tijd ln gebreke was gebleven, rentezegels te plakken, ten be hoeve ven een assistent in zijn verlofzaak, die niet voor bedongen vast loon werkte, doch moest speculeeren op de mildadlgheid van de consumenten ln den vorm van een fooi. Ook deze categorie werknemers valt niet buiten het ressort van de rijksverzekering en de heer St. was volgens zijn met overtuiging uitgesproken ver klaring, niet ongenegen zijn plakplicht te vervullen, doch de hier boven bedoelde kelner bleef, ten gevolge van droevige huiselijke omstandigheden in gebreke, zijn rentekaart ter bijwerking met de gebruikelijke zegels, 4n handen te stellen van zijn patroon. En toen eindelijk, Kort verhaal door door H. A. WILLIAMS. DE turnhal van Sing Sing weergalmde van hand geklap en bravogeroep. De gevangenen zaten ln een kring om het toonecl en stonden vijf ver diepingen hoog over de tralies geleund. Op een stormachtige wijze verlangden zij dacapo. De meesten van deze markante mannengeeichten waren nog rood van 't lachen, de oogen gloeiden. De hooge «eregasten en ook de heeren van de pers, die op de eerste rij zaten, waren geroerd door zooveel levenslust Het eerst stond de directeur van Sing Sing op en bedankte de acrobaten, zangers en tooneelspelers uit naam der directie voor hun optreden. Daarna sprak een vertegen woordiger van het ministerie en gaf zijn voldoening er over te kennen, dat zelfs ln dit strenge huis der ge rechtigheid pogingen werden gedaan om de wetten der humaniteit na te leven. In de verschillende hoeken van het gebouw hoorde men op dat oogenbllk het klikken der camera's; de pers fotografen verrichtten hun arbeid. Uit de voorste rij der gevangenen trad daarop een oude gebogen man naar voren, in de eene hand een ruiker papieren bloemen, ln de andere een beschreven vel papier. Met een stramme, onbeholpen buiging reikte hy den leider van hit amusementsgezelschap de bloemen toe en las dan met bevende stem van het papier: Uit naam van myn medegevangenen, uit naam van 1500 begeesterde menschen zeg Ik U dank voor dezen mooien avond. Met Uw spci en dans, met Uw muziek en zang hebt U het zonlicht van het leven bij ons bin nengebracht. Maanden lang zullen wy deze onverge- teiyke oogcnbilkken ln onze gedachten houden en wan neer wy dadeiyk onze cellen weer op zullen zoeken... waar het te vervelend is om te sterven en waar het zoo vreesoiyk stinkt!!! Alle hoofden vlogen ln de hoogte. Op de tweede etage klemde zich een man aan de yzeren tralies vast en boog zich naar het gezelschap voorover. Tusschen zyn wreed vertrokken lippen glinsterden groote blinkende tanden. ..De trallevreter. werd overal gemompeld. Jack de tralievreter". De wachters in zyn nabyheid wierpen een vragende blik op den directeur. De directeur keek den regeeringovertegenwoordigcr aan. De regeerlngsverte- genwoordiger wendde zich tot de heeren van de pers. De oppassers durfden thans niets te doen en Jack sprak ongehinderd door. „Zon en lucht, menscheiykheld en tevredenheid!! De idioot praat wat ze hem voorgekauwd DE NIEUWE MARGARINE - dank zy de krachtige pressie van den ambtenaar van den arbeidsraad, den heer Brandon Bravo, die kaart eindeiyk op de proppen kwam, werd de heer St. niet meer in de gelegenheid gesteld, de rentekaart met de vereisohte zegels te sieren, doch werd tegen hem proces verbaal opgemaakt, stond hy terecht voor den kanton rechter, die hem, met ter zyde stelling van zyn gevoerd verweer, dat hem de gelegenheid was benomen aan zyn verplichting te voldoen, veroordeelde tot 34 X f 0.50, subs. 34 X 1 dag hechtenis. De veroordeelde kon zich echter met den besten wil ter wereld met dit, overigens In normale gevallen, zeer billyke vonnis absoluut niet vereenigen. Zyn animo om aan den ontvanger der registratie 34 X 50 ets. af te dragen, stond gelyk aan nul komma nul en om gedu rende 34 dagen vergast te worden op het degeiyke, doch weinig variabele menu dat de Staat aan weigerachtige tot beuling van boete gedwongen boetelingen aanbiedt, kon hem allerminst bekoren. Bovendien echter achtte hy zicht ten onrechte veroordeeld en beleedigd door den ambtenaar, 'n smaad, die hy als Uaie Fries, niet voor nemens was op zich te laten zitten en dus kwam hy ln hooger beroep by de meervoudige strafkamer ln de ver wachting, dat dit hoogere college bereid zou zyn, een ander en hem méér voordoelig vonnis te vellen en hem te rehabillteeren. Natuuriyk hield de heer St. hetzelfde verweer als voor den kantonrechter en deed hierby vooral uitkomen, dat ny was beleedigd door den amb tenaar van het openb ministerie, die had beweerd, dat hy onder één hoedje haa gespeeld met zyn kelner om aan de noodzakeiykheid zegels te moeten plakken, welke samenzwcerlng door den appellant pertinent werd ontkend. Na veel gescharrel omtrent het aantal plak- weken en -dagen, welke getallen niet klopten met de administratie van den heer Brandon Bravo en nog méér blsbilles, requireerde de heer Officier ontslag van rechUvervolging, omdat de patroon geen gelegenheid had om te plakken en dus overmacht bestond. De heer St. was content en had geen bedenkingen meer. HET BERUCHTE TEXELSCHE OUWE-STEENEN PROCES OPNIEUW IN BEHANDELING. Onze lezers herinneren zich misschien nog, en als zy het niet doen, is het absoluut niet van beteekenis, dat wy in de week van 21 April een punctieel verslag uit brachten omtrent een hooger-beroep-zaak uit Texel, waarin een hoopje puinsteenen als de „Casus Belli", de oorzaak tot oorlog konden worden. Het was de circa 60-jarige beroeplooze heer Cornells B., gedomicilieerd op bovengenoemde overzeesche be zitting, aan wien de heldenrol in dit juridisch drama was aangewezen, 'n oudachtig, gemoedeiyk heertje, by wlen het van buiter. niet was aan te zien, wat er alzoo van binnen te koop was, ulteriyk een onschuldig, schaarsch begroeid zandheuveltje, maar inwendig een gloeiende, rommelende en brulschende vulkaan! hebben! Jullie laten ons aileen zien hoe het buiten deze vervloekte tralies ls. Jullie gaan naar de bioscoop, naar de dancings, naar de bars en ons denken Jullie af te schepen met een avondje vertier, zonder drank, zon der sigaren. Daartegen protesteer Ik uit naam van vyf- tienhonderd medegevangenen en om myn protest kracht by te zetten beloof ik jullie, dat ik binnen drie dagen de Sing Sing zal hebben verlaten. Ja. geachte dames en heeren, binnen drie dagen bevindt Jack zich weer op vrye voeten!! De regeeringsvertegenwoordiger wierp een hulpeloo- zen blik op den directeur, de directeur keek den onder directeur aan, deze wendde zich op zyn beurt tot den hoofdoppasser, den de hoofdoppasser schudde zyn vuist naar boven. De Journalisten noteerden yverlg. „Ik zeg Ja! „Ik zeg neen! „Dan ken jy Jack niet. die slikt de dikste tralies". „Geloof jy, dat de menschen van Sing Sing slapen? „Dat zou toch een vreeseiyke blamage zyn, absoluut onaanvaardbaar. Heel Amerika zou zich krom lachen!" „En toch zeg ik, dat de kerel het haalt". „Uitgesloten!" „Hy heeft het gezegd". „Humbug"!! „Wedden?" „A1I rlght" „Tien duizend dollars". „All rlght tien duizend dollars". „Dus ik zeg: Ja. Henryü" „En ik zeg: „Neen, Williamü" Den tweeden dag bracht de Tribune het volgende bericht van haar specialen verslaggever: „Jack, „de tralievreter" heeft den dag van gisteren ln opvallende rust doorgebracht, 's Avonds om acht uur verlangde hy kranten. Hy gaf er zyn ontevreden heid over te kennen, dat men zyn foto „en face" had gebracht, daar hy „en profil" beter tot zyn recht komt. Om half negen trok hy zien in zyn cel terug. Hy floot een schlager door de tanden en liep enkele malen in zyn cel op en neer. Hy zette zich voorts op den rand van zyn bed en keek enkele keeren naar het tralievenster, alsof hy de kracht der tralies trachtte te schatten. Om negen uur legde hy zich te bed. vyf minuten over negen gingen alle lichten uit De wacht werd versterkt, de controle was doorloopend zeer scherp. Alle alarmklokken zyn ingeschakeld De nacht verliep zonder vermeldens waardige gebeurtenissen. Hedenmorgen stond Jack op gewonen tyd op. Hy was goed uitgerust en in een uit stekende stemming Tydens de ochtendwandeling be groette hy vrlendeiyk enkele van zy'n medegevangenen. Als ontbijt verlangde hy ham en eieren en pudding. Daarna begaf hy zich drie minuten naar zyn cel en keek weer een oogenbllk de kranten door. Hy kreeg reeds vroege vele geschenken waaronder een kistje Het betrof hier dan een hoopje steenen, ook wel ge naamd brik, dat genoemde heer B. tot diepe ergernis van het zindelyke gemeentebestuur had geëtaleerd op of langs een landweg, die door het gemeentebestuur tot algemeenen verkeersweg was verklaard, doch door den heer B. werd beschouwd als particulier eigendom, waar op hy kon doen en laten, al*naar het hem vrystond en beliefde. Den burgemeester van Texel en zyn medebestuur ders, waren evenwel een andere, minder liberale mee ning toegedaan. Dit verschil van meening gaf aanleiding tot een ernstig en diepgaand conflict. Ter handhaving van de gemeente-verordening werd een geregelden lo- caaldienst geopend door den stevig gebouwden gemeen te-veldwachter Goinga tusschen bedoelde puinhoop en het gemeentehuis en werden zoo ongeveer een dozyn processen-verbaal opgemaakt, zonder dat dezen ambte- lyken stormloop op den heer B. eenigen merkbaren In druk maakt De Kantonrechter, om den Ambtenaar dan maar met eerbiedig stilzwygen voorby te gaan, werd ook ture luurs door deze lawine van strafzaken en legde, om zyn verontrust gemoed wat af te koelen, een zóó buiten sporige boete op. dat deze zelfs de niet geringe ver langens van den ambtenaar, nog verre overtrof. Natuuriyk dacht de heer B. er niet aan in dit kas- ruineerend vonnis te berusten en hy nam dus de vrij heid, te bedenken, dat in Alkmaar een Rechtscollege zetelde, dat jura et facto de macht bezat, de uitspra ken van alle kantonrechters ln dit arrondissement, te vernietigen en krachteloos te maken. Hij maakte dus gebruik van zyn goed recht, vast gelegd in artikel 364 Strafvordering en teekende appèl aan. Aanvankeiyk ging het gerucht, dat hy in hooger beroep zou worden verdedigd door niemand minder dan de welbekende grootpolitipus, mr. Jan Duys, maar In de practyk bleek, dat als verdediger en raadsman optrad mr. C. Smal, minder populair, maar toch knap genoeg, om die Texelsche puinhoop mee te helpen opruimen. De behandeling van deze tot een Mount Everest op geblazen puinzaakjes had dan plaats op 21 April en bleek na afloop van het getuigenverhoor, de heer Officier absoluut niet onder den indruk te verkeeren. Deze ma gistraat beweerde boudweg, dat hy deze zaken als zeer eenvoudige beschouwde. Het betroffen overtredingen van een gemeenteverordening, die zoo klaar waren als een klontje, terwijl de voorgeschiedenis die aan deze strafzaakjes kleefde, den Officier beslist yskoud liet. Gevorderd werd dan ook bevestiging van het gewezen vonnis door den Heiderschen kantonrechter, met uit zondering evenwel van de opgelegde straf, die ook den Officier, in verband met de geringheid der overtreding, wat ai te gepeperd toescheen en die hy dus wenschte gewyzlgd te zien in het opleggen van slechts f 75 boete of 30 dagen. Nadat de heer B na dit financieel belangryk voor- deeliger requisitoir heroïek had verklaard, ook al werd sigaren. Toen de sigaren geprobeerd werden, vond men daarin drie vylen en twee zaagjes. Voorts heeft men in de cel ee(i stuk touw ontdekt. Een scherp onderzoek ls Ingesteld. Do bankiers WiUiam Foggy en Henry Drinkwater hebben een weddenschap om tien duizend dollar met elkaar aangegaan. 10.25. De weddenschap der bankiers is van tien op twintigduizend dollar gebracht Den derden dag publiceerde een kleine krant het be richt, dat Jack verdwenen was. In zijn cel vond men een vUl; gemerkt met Shoking en Wolff. Do sensatio van het benioht duurde slechts een half uur. Toen bleek het. dat men met een reclametruck van de firma Sho king en Wolff te doen had. Jack zat nog altyd in Sing Sing. De actieve .Herald" publiceerde een Interview met een bekend helderziende, die een ontvluchting voorspelde. William en Henry waren voortdurend met elkaar in verbinding: „Hallo. William. heb je het geld al gereed liggen?" „Henry. geef je bank maar vast orders." „Je zou lachen William. ik ben zeker van mijn geld." „Wie het laatst lacht, lacht het best, Henry." Tegen den avond was de spanning koortsachtig. De reporters belegerden het bureau van Sing Sing. Foto grafen en een aantal cameramen hadden hun toestellen op de omliggende daken opgesteld. Om acht uur meldde de late uitgave: Jack heeft zyn avondbrood gegeten. Om half negen doet het bericht de ronde: Jack verlangt een sigaar. Negen uur: Er is een donderbui boven de stad losge barsten. Jack slaapt De lichten zyn gedoofd. De wacht patrouilleert regelmatig. Om tien uur klingelt de telefoon: „Nou. William?" „Nou Henry?" ..Zal ik Je een flesch sodawater sturen?" „Dank je. Ik ben voorzien." „Ik hoor het aan Je stem." „Drink Je op je overwinning. Henry?" „En jy op je nederlaag, William?" „Ik heb de twintig duizend al aangesproken „Ben je zoo zeker?" „En Jij dan?" „Ik ga slapen, morgen kan ik het lezen." „Welterusten William." „Goodnight Henry." Mr. Willam Foggy hrikt uit z '-i slaap wakke.. Een verdacht geluid doet hem overeind in bed gaan zitten. Hy grypt zyn revolver en knipt hot licht aan. „Handen omhoog." „Legt u rustig dat ding weg. V/eet u niet, wie Ik ben?" Mr. Foggy wryft zich de oogen uit: „Jack, is het mogtlyk... ben je het werkeiy'k?" hy tot de geringste boete veroordeeld, ln cassatie U zuilen gaan by den Hoogen Raad der Nederiandon, sloeg de meerv. strafkamer de bajonet af en gelastte schorsing der zaken, ten einde alsnog ook den gemeen tesecretaris te hooren en werd de verdere behandeling voor onbepaalden tyu uitgesteld. We hebben met deze inleiding getracht, d#or concen tratie van onze intellectueele krachten, de muffe hoop vergruiselde straatsteenen, liggende op of aan een Texelschen particulieren of algemeenen verkeersweg (doorhalen wat niet gewenscht wordt) ln eenigszins» ge nietbaar literair brood om te werken en zullen nu in 't kort nog melding maken van hetgeen Dinsdagmiddag, toen deze appèlzaker. opnieuw aan de orde kwamen, ten dien aanzien werd verhandeld. Schenk ons daartoe 'n oogenbllk uw welwillende aan dacht! Om te beginnen kunnen we melden, dat 3 door verdachte gedagvaarde getuigen niet verschenen waren. Gehoord werd in de eerste plaats burgemeester Oort, die verklaringen aflegde omtrent de openbaarheid van bedoelden weg. Verdachte, als naar gewoonte, zwaar gewapend met een bundel papieren ln een blQo-note, hield yverige aan. teekenlngen en stelde verschillende vragen. Aan den verdachte, die meermalen interrumpeerde, werd gepresenteerd by dezen voortgang uit de zaal te worden gezet. De secretaris van het Witte Kruis te Texel verklaar de, dat de vereeniging „Het Witte Kruis" den weg had beschikbaar gesteld voor het algemeen verkeer. De ge meente zorgt voor verlichting en onderhoud. Geen ver gunning was verkregen voor opslag van steenen. Volgde als getuige de heer Pieter Klipjfel, 'n 44-jarig arbeider, welke heer mededeelde, dat hij huurde een boerderytje van de stichting „Cornells Boon" en van verdachte had gekocht een partytje steenen voor f 35, welke steenen hy echter nimmer had gebruikt voor het bouwen van een varkenshok. Hy had de steenen ook niet betaald, maar de heer Corn. B. had de steenen later weer overgenomen. De president was van meening, dat deze getuige maar wat verhaaltjes stond op te disschen. De heer Klippel ontkende thans in September aan den gem.-veldwachter Goinga te hebben verklaard, dat hy van die steenen niet afwist, terwyi hy in December schrifteiyk mededeelde, dat die steenen reeds in Juli zyn eigendom waren. De gemeente-secretaris, Corn. Jonker, werd eveneene .ehoord over de openbaarheid van den Witte-Kruis-weg jn gaf daaromtrent weinig belangwekkende byzonder- heden. Eindeiyk werd gehoord de hulshoudster van de stich ting, mej. Jannetje Elisabeth de Haas, als getuige 4 de charge, welke dame inlichtingen gaf over bedoelde steenen. Hierop verkreeg de officier het woord, wiens requisi toir slechts een aanvulling was van hetgeen door den vertegenwoordiger van het openbaar ministerie bereids by de vorige behandeling was opgemerkt De verkla ring van getuige Klippel vertrouwde de Officier niet byzonder en Indien het mocht biyken uit de verdediging, dat deze verklaring als overwegend werd beschouwd, zou de Officier er sterk over denken, tegen gezegden Klippel een vervolging in te stellen wegens verdenking van meineed. De Officier eindigde zyn requisitoir met evenals de vorige maal te vorderen f 75 boete subs. 30 dagen hech tenis. Mr. Smal, verdediger en raadsman van verdachte, trachtte over de zaak een ander, voor zyn cliënt meer voordeelig licht te werpen, en pleitte zoowel op juridi sche als op andere gronden voor verdachte vrijspraak, subsidair ontslag van rechtsvervolging. Hierop volgde nog een algemeene disuccie over het feit, of bedoelde weg viel onder het provinciaal regle ment op de wegen, wat door verdachte en verdediger werd ontkend. Uitspraak volgende week. ZICH MET INGANG VAN 1 JULI 1931 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE OF ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ- NENDE NUMMERS VAN JUNI Do vreemdeling lachte schamper en keek naar zyn gescheurde gevangeniskleedlng, de schrammen op zyn handen en het afgebroken touw om zyn lichaam. „Wie ben ik anders dan Jack de tralievreter?" „Je zoekt zeker kleeren niet? Ga naar deze kast en zoek je een pak uit Maar verdwyn dan zoo gauw mo- gelyk." „Alright Mr. Foggy „Rook je, Mr. Jack? Zooals ik gelezen heb heeft men je in de gevangenis de sigaren geweigerd. Heb je soms geld noodig? Honderd dollar? Twee honderd?" Jaok lachte: „Honderd dollar? U'hebt toch de weddenschap gewon nen? Fifty, flfty, mr. Foggy. Dat maakt 10000 dollar. Mr. Foggy wordt bleek en stamelt: Tienduizend dollar Maar dat is waanzin." „Wilt u zoo lang praten, tot men ons hier samen- vindt?" „Twee duizend, geen cent meer!" „Neen". „Vyf duizend?" ..Tot weerziens mr. Foggy. Tienduizend en geen cent minder." „Maar waar ga je heen?" „Naar de gevangenis terug." „Maar dan verlies ik de weddenschap* „U wilt toch niet anders?" „Byf hier. Geef me my'n chequeboek..." „Goeden morgen, William!" „Goeden morgen. Henry!" „Wil je betalen?" „jy misschien?" „Pardon?" „Wei hy is toch uitgebroken." „Staat het misschien ln de krant?' „Ik heb het ochtendblad nog niet gelezen. Of wacht kijk eens: „De groote sensatie van Sing Sing. Jack „ds tral!evreter" i-i nog niet uitgebroken. Mr. William Foggy legde zijn krant neer en keek naar zyn bediende, die met een brief binnenkwam. Hy scheur de den brief open en las: „Sir Henry Drinkwater: De cheque, die u my gegeven hebt heb ik reeds Ingelost, waardoor bewezen wordt, dat de credletwaardigheid van uw firma boven eiken twij fel verheven is. Ik sta u gaarne toe, dezen brief ln da pers te publiceeren of hem op een andere manier aia referentie te gebruiken. Naar de gevangenis kan ik he laas niet terugkeeren, daar myn naam niet Jack de tra llevreter is, doch Dlck de „cheque-eter". Glimlachend reikte mr. William Foggy dezen brief, aaq zyn vriend over en zegt: „Voor jou. Wanneer soms een dergelijk briefje voor my ontvangt, weer das zoo goed het voor my te bewaren. De bandiet sohynt d» brieven in een verkeerde enveloppe te hebben gestoken

Schager Courant | 1931 | | pagina 6