Troebele Sinaasappel- Limonade. Benzine een flinke Hooier. flinke Slagersknecht, Omland Touring, M. HOEP, Ingezonden Stukken. Nagekomen Brrichten. Advertentiën. Garage Jansen, Heeren-Rijwiel, vaart D. BLOM Veiling te Noordscharwoude. D. BLOM Pz. Te koop; Rijwielen- Termijnbetaling A. en J. PRINS, 10.000 GELE KOOLPLANTEN, Eetaardappelen, Werkpaarden GRINT Notariaat en de Registratie, nette Leerling, Kosthuis Maaimachine, HOOIER Aardbeien* en Vuilplukkers(sters) Hooier, los Arbeider, Bollenrooiers, FORD (gesloten), gevorderd Bakkersleerling, Breezand, 18 Juni 1931. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u een klein plaatsje in uw blad. Het is naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer KI. Daalder, Breezand, op 18 Juni, om deze van antwoord te dienen. Ik zou den heer Daalder wil len aanraden voor hij wat ln de courant schrijft, eerst zijn licht eens op te steken, ter voorkoming van een plaatselijk belang in een slecht daglicht te stel len. Het antwoord is dan ook heel eenvoudig. De heer A. Buy heeft niet voor Plaatselijk belang noch voor groep of eigenbelang gesproken en geheel het gesprokene voor eigen rekening gedaan. Dat moge ook wel blijken uit het gezegde van mevr. Buy voor zij in debat overging, dat zij niet als afgevaardigde van Plaatselijk Belang sprak, doch geheel voor haar reke ning. En daar de heer Buy niet in 't bestuur van PI. B. zit, dus Plaatselijk Belang geheel en al bulten die zaak staat treft de vereeniglng dus geen blaam zooals de heer Daalder dit doet voorkomen. Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, L. RAVEN. Bestuurslid PI. Belang. De koninklijke familie te Parijs. Opnieuw een bezoek aan het Noderland- sche Paviljoen op de Koloniale Tentoon stelling. Het bezoek, dat gisterochtend door de Koninklijke Familie gebracht werd aan de Koloniale Tentoonstel ling en hetwelk een zeer intiem karakter droeg, was voor het grootste deel aan het Nederlandsch Pavil joen gewijd. Twee Nederlandsche jongedames, jonkvrouwe de Graeff en mej. Bruckener, beiden in de sierlijke Ming- kabausche dracht, boden de Koningin en de Prinses bloemen aan. Gedurende het bezoek bleef het pavil joen algemeen toegankelijk. Geen enkele van de vele stands werd overgeslagen. De vorstelijke personen bleken onvermoeid. Zij lieten zich alles in onder- deelen uitleggen en gaven herhaaldelijk blijk van groote ingenomenheid. Het verblijf te Chevreuse stemt hen tot warme tevredenheid De Koningin liet de voornaamste medewerkers aan zich voorstellen met name de schilders Eland en Sayers. De stoet ging ook het inlandsche dorp binnen, waar de Balineesche dansers en danseressen huizen. Dit was een schil derachtig oogenhlik. De inheemsche hurkten in de voorgalerij bij de instrumenten van de gamelan sa men. De hooge bezoekers gingen de woning van den leider binnen. Deze. evenals andere op den voorgrond tredende inlandsche persoonlijkheden werden aan de Koningin voorgesteld, met name dr. Radjiman. Tij dens het geheele bezoek aan de Nederlandsche af- deeling bewogen zich inlandsche personen van bei derlei kunne met kinderen in de teere tinten van hun sarongs door de zalen. Tenslotte werden de vor stelijke personen in de kamer van den commissaris- generaal ververschingen aangeboden. De prins en de hem vergezellende heeren rustten in de rookkamer uit, waarin de kamer van den heer Moojen was her schapen. Gedurende deze rustpoos voegden zich de Nederlandsche gezant en maarschalk Lyautey bij het gezelschap. Zij hebben hen vergezeld bij het be zoek aan de Belgische afdeeling. Daar werden zij ont vangen door de echtgenoote van den Belgischen am bassadeur In deze sectie werd alles nauwkeurig in ©ogenschouw genomen. Beide bezoeken muntten door hartelijke ongedwongenheid uit. Steeds grooter de belangstellina der Pa- rijsche bevolking. Steeds grooter wordt onder het Parijsche publiek de belangstelling voor het bezoek onzer koninklijke familie. Nu de Fransche bladen groote verslagen en foto's pubüceercn, wordt de aandacht daarop geves tigd en toen gisteravond om kwart over acht de auto's voorreden voor het paviljoen van Cambodja, stond een dichte menigte achter een zware politie- afzetting te wachten. Toen de koninklijke familie was uitgestapt geleid den maarschalk Lyautey en minister Reynaud de ko ningin, die een lila toilet droeg met hermelijnen man tel en een diadeem in het kapsel, naar het pavil joen. De prinses was in een wit zijden gewaad met witten mantel en groote struisveeren waaier. Ongeveer vijf-en-veertig gasten namen aan den maaltijd deel. De koningin was gezeten tusschen maarschalk Lyautey en minister Reynaud. de prin ses zat aan de andere zijde van den minister en naast den heer Berthelot. De prins tegenover de ko ningin tusschen mevrouw Lyautey en mevrouw Reynaud. Het diner was om halftien geëindigd. Er werd niet gesproken. Een schitterende vertooning door Camdbodjaansche dansers, begeleid door een Indo- Chineesch gamelang, hield de gasten nog een half uur hezig. Om tien uur precies verliet de koninklijke familie het paviljoen om zich te voet naar den tem pel van Angkor te begeven. Een merkwaardige verkiezingsfout Die tot nu toe nog niet op een stembureau 1» voorgekomen. De burgemeester ver gist zich. Oproeping» kaarton uitgereikt in plaats van stembiljetten» V lezen In de Gooi- en Eemlander het volgende merk waardige verhaal: Bij de gisteren plaats gehad hebbende stemming voor den gemeenteraad van Weesperkarspel heeft zich een abuis voorgedaan, dat tot nu toe op een stembureau nog niet is voorgekomen. Op het stembureau no. 1, waar burgemeester J. C. F. Bletz voorzitter was, is door deze aan de eerste 10 personen, die hun stemplicht kwamen vervullen, in ruil voo rde, door hen aan den voorzitter ter hand gestelde oproeplngskaart. niet het wettelijk voorgeschreven stembiljet overgereikt, maar... een nlet- geadresseerd exemplaar der oproepingskaart, van welke laatste er op leder stembureau steeds een aantal aan wezig is, om te worden uitgereikt aan kiezers, die ver klaren, dat zij, hetzij geen oproeplngskaart ontvangen hebben, of wel die kaart hebben verloren. Het zonderlingste van de geschiedenis is, dat ook niemand van de tien kiezers het abuis bespeurd heeft en dat zij met het roode potlood het een of ander teeken hebben aangebracht op een der candidaten, wier na men, zooals men weet, ook op de oproepingskaart ver meld staan. Op welke zonderlinge wijze men daarbij te werk is gegaan, kan blijken uit het feit. dat door een dor kiezers de letter O van den naam Oostenrijk werd rood gemaakt. Een ander streepte met het roode pot lood de beginletter van zijn candidaat door en meende hiermede aan zijn stemplicht voldaan te hebben. Doch het onbegrijpelijkste is wel. dat de 10 oproeplngskaarten, welke op die nog niet vertoonde wijze als stembiljet moesten fungeeren. behoorlijk, voor de oogen van het gckcele stembureau, in de stembus werden gedeponeerd! Gelukkig meldde zich om kwart over 8 een kiezer aan. die wat scherper toekeek, dan zijne 10 voorgan ger*. en die burgemeester Bletz er op attent maakte, dat hij niet een stembiljet, doch een waardeloos oproe pingsformulier van hem ontving. Toen eerst bemerkte do voorzit4—- van het stembureau, welk een kardinale fout er gemaakt was met de kiezers, die reeds gestemd h- 'Alen. of juister uitgedrukt, die door het gemaakte ®bu:s niet in de gelegenheid waren geweest, op de wet- tch.k voorgeschreven wijze hun stemplicht te vervullen. Begrijpelijkerwijze heerschte er onder de leden van het stembureau groote consternatie. Reeds spoedig daar op bleek, dat als een loopend vuurtje was gegaan. Een der kiezers, die foutief gestemd had en daarover inlichting kwam vragen, vernam via den gemeente bode, dat het wel in orde zou komen, waarmee deze echter maar half te- reden was. Nog wat later werd door kiezers geprotesteerd tegen hetgeen tijdens het eerste kwartier van den stemdag had plaats gevonden. Inmiddels had burgemeester Bletz ingezien, dat zoo spoedig mogelijk de gemaakte fout hersteld moest wor den. Aan de hand van de eerst Ingeleverde 10 oproe- pingskaarten wist men tenminste, met welke kiezers men te doen had. Er werden toen in allerijl auto's ge- requlreerd, om te trachten zoo spoedig mogelijk de kiezers van hunne woningen of werkplaatsen te doen ophalen en hen wederom ln de gelegenheid te stellen, hun stemplicht te vervullen. Slechts één der kiezers kon men niét meer achterhalen, daar hij ln Amsterdam werkzaam was. Marken pakt aan. Wij deelden reeds mede, dat Ged. Staten voorstel len om voor de aansluiting van Marken aan het Prov, Waterleidingsbedrijf jaarlijks f2000 subsidie te verlee- nen uit de Prov. kas. Dit voorstel kan eerst 21 Juli in openbare behandeling komen, zoodat er vóór Augustus nauwelijks met het werk kan worden be gonnen. Dit vindt men op Marken te laat, omdat men vóór den winter klaar wenscht te zijn. Bovendien acht men het noodzakelijk, dat in de smalle straten en wegjes op Marken niet eerst de kabels voor de elec- trificatie worden gelegd en daarna de waterleiding buizen, omdat deze dieper moeten liggen. Daar Mar ken 's winters bij herhaling overstroomt, moeten de kabels extra secuur worden voorzien en voor elke be schadiging gevrijwaard zijn. Ten einde vertraging enz. te voorkomen, heeft de Raad van Marken zich bereid verklaard om, indien terstond met de werkzaamheden wordt aangevangen, het daaraan verbonden risico op zich te nemen, d.w.z. dat indien Prov. Staten het subsidie zouden weigeren, de kosten der watervoorziening geheel voor rekening der gemeente zullen komen. In die omstandigheden hebben Ged. Staten vrijheid gevonden, de werken onverwijld ter hand te doen ne men. Dit lijkt ons volkomen gemotiveerd. Wij kunnen ons niet voorstellen dat er in Prov. Staten eenig bezwaar zou rijzen om zooveel voortvarendheid van Markens bestuur zoo goed mogelijk te steunen. Poolsche vliegers door bliksem getroffen. Zes dooden, twaalf zwaar-, twintig licht gewonden. V.D. verneemt uit Warschau: Te Studzienice bij Sierpce waren tijdens ma noeuvres ongeveer veertig militaire vliegers bijeen in een schuur, waar zij van een kapitein theorie-les kregen, toen een hevig onweer kwam opzetten. De bliksem sloeg in de schuur, zoodat vijf vliegers op slag gedood werden, twaalf ernstige en meer dan twintig lichte verwondingen opliepen. De schuur vloog in brand en brandde geheel af. De kapitein werd zwaar gewond en overleed tijdens het trans port naar een ziekenhuis. Acht slachtoffers van een hevig onweer in Oost-Pruisen. Donderdagmiddag en gedurende de avonduren heeft boven Koningsbergen en Oost-Pruisen zwaar onweer gewoed. In Heiligenbeil sloeg de bliksem in het huis van een landeigenaar in, waardoor de 19- jarige zoon en de 32-jarige dochter van den eigenaar werden gedood. In Ortelsburg werd het gezin van een landeigenaar tijdens een begrafenisplechtigheid door het onweer overvallen. De bliksem sloeg in in het huis en doodde de vrouw des huizes en den zoon van een anderen landbouwer. De overige begrafenisgangers kregen brandwonden. In het district Insterburg werd even eens een landbouwer door den bliksem gedood, ter wijl de overige leden van zijn gezin er met den schrik afkwamen. In het district Preussisch-Holland werd een 57-ja- rige vrouw op weg van haar werk naar huis door den bliksem gedood. De twee door den bliksem ge- doode personen te Osterode meegeteld, heeft het on weer gisteren dus acht slachtoffers geëischt» Voor ruim vier en een half millioen opgelicht Diamanthandelaar te Antwerpen het slachtoffer. De diamanthandelaar Simon Genn verkocht Woens dag aan iemand, die zeide een zoon van den heken den koopman Largo uit Madrid te zijn voor 4.585.000 frs. aan diamanten en paarlen, waarvoor de kooper twpe cheques, in francs opgemaakt, op de Banco de Bilbao in betaling gaf. Toen den volgenden dag bij den heer Genn argwaan rees, telefoneerde deze naar Madrid en trof er op zijn kantoor den zoon van den heer Largo, die mede deelde van het geheele gevel niets af te weten. De heer Genn heeft van deze brutale oplichting aan gifte bij de politie gedaan. MET DEN BUIT ER VANDOOR Een bedrag van f 800 alt een auto gestolen Te Delft werd do vorige maand ten nadeele van een Ingezetene van Delft uit een op de Brabantsche Turf markt onbeheerd staande auto een pak, inhoudende vijf honderd gulden in contanten gestolen. Als verdacht van dezen diefstal is Donderdag te Apeldoorn een los werk man gearresteerd. Hij had met drie jonge mannen uit Delft den avond van dien dag het gestolen geld nabij de Laan van Jaffa begraven en zou dit den volgenden dag met hen deelen. Toen het echter op deelen aankwam, bleek de thans aangehoudene er met den heelen buit vandoor te zijn gegaan. Hij had bij zijn aanhouding niets van het gestolen geld over en wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Zijn medeplichtigen zyn, na verhoor door de politie, op vrije voeten gesteld. EEN LUCHTSPOOR NEERGESTORT. Gisterenmiddag is bij het afbreken van het oude luchtspoor aan den Cocesoven te Sluiskil een ernstig ongeluk gebeurd. De 47-jarige werkman C. de Wit uit Terneuzen was bezig met het afbranden der stangen die het luchtspoor met den koeltoren verbonden, toen plotseling het gevaarte losraakte en naar beneden stortte, de man in zijn val meesleurend. De ongeluk kige die afschuwelijk verminkt werd opgenomen, was op slag dood. Hij laat een vrouw en meerdere kinderen achter. Z IJ P F. BURGERBRUG. Dezer dagen had een ernstig auto-ongeluk plaats op 't kleine bruggetje vlak nabtj de Vlotbrug. Een vracht auto komende uit richting Den Helder en een luxe auto vanuit richting Alkmaar kwamen midden op bovenver meld bruggetje met elkaar ln hevige botsing. De een voor den ander was de meening toegedaan den voorrang te kunnen genieten, wat evenwel scheef uitpakte. Beide auto's waren zoodanig gehavend, dat zij op sleeptouw weggebracht moesten worden. Een en ander veroorzaak te heel wat stagnatie ln het verkeer. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Een nabetrachting over de Gemeenteraadsverkiezing. ZUIDSCHARWOUDE. Uit het feit dat d^ stemming voor leden van den ge meenteraad ln onze gemeente onder buitengewone be langstelling ls gehouden en door velen ook bulten de Langendijker gemeenten, met bijzondere Interesse ls ge volgd, putten we de niet gewaagde gevolgtrekking, dat talrijke lezers van de Schager na het laatste woord van de stembus, om met Staring te spreken, nog een laatster woord willen hooren. Om aan dat verlangen te voldoen, willen we nog een nabetraohting houden. Deze verkiezing stond ln het teeken van geen R.K. meerderheid. De strijd daartegen is gewonnen en dit mag In de eerste plaats worden toegeschreven aan de ener gieke wijze, waarop de werkers ln de Vooruitstrevende Kiesvereenlging dezen strijd hebben gevoerd. Zij wist door haar doeltreffende propaganda haar stemmental, dat de vorige raadsverkiezing al bijzonder hoog was, on danks de toeneming der R.K. bevolking, van 282 op 332 op te voeren. Dit getal heeft de stoutste verwachtingen overtroffen, zelfs van de meest optlmistlschen onder de Vooruitstrevende voormannen. Zelfs aan het getal 300 had niemand durvendenken en als het 270 was geweest, was men in de gelederen van de Vooruitstrevende kie zers zeer tevreden geweest Buitengewoon tegengevallen is de uitslag ln de kringen van de S.D.A.P. In een artikeltje ln ,Het Volk" was nog te kennen gegeven, dat ze den uitslag der verkiezing met het volste vertrouwen tegemoet gingen, gezien den uit slag van de Provinciale Statenverkiezing, toen zij 160 stemmen haalden. Ze rekenden op 2 zetels en kregen er 0. Ze bleven 9 stemmen beneden van den klesdee- ler en behaalden 82 stemmen! Met een kleurlooze groep als die van den heer Du Burck (de Vooruitstrevende Kieevereeniging) wilden ze niet samenwerken. Ze verga ten er bij te zeggen, dat die veel democratischer is dan de soc. dem. hier ooit zijn geweest. Hier wreekt zich de persoonlijke wijze waarop hun vertegenwoordiger in den raad vaak ls opgetreden met voorbijzien van het zake lijke. De S.D. verloren hun zetel en moesten dien af staan aan de Vooruitstrevenden, die daardoor van 2 op 3 stegen. Het meest beschamend intusschen is de uitslag voor den z.g. Vrijheidsbond. Tot voor enkele jaren de alleen- heerschende „partij" ln den raad, behaalde deze Hjst nu 99 stemmen van de 846. Maar die 99 stemmen kwamen zonder twijfel nog voor 1/3 van de anti-revolutlonnal- ren (en enkele chr.-hist), zoodat zy zelf nog rond 65 stemmen uitbrengen. Wie zich het ingezonden stukje van den heer K. G. Reinders In de Sch. Crt van j.1. Dinsdag herinnert (de heer R. was een der candidaten op de lijst van den Vrijheidsbond en op den dag der can- didaatstelling geen lid; of hij het nu is, weten we niet), zal door den bekenden uitslag tot de conclusie gekomen zijn, dat deze Vrijheidsbondsche strijder zoo'n volkomen fiasco heeft geleden als maar zelden is voorgekomen. Zijn voorspellingen waren er zoo ver naast, en blijken nu zoo buitengewoon tendentieus te zijn geweest, dat hij zich ongetwijfeld een oogenbllk heeft afgezonderd, om in eenzaamheid en stilte zijn volslagen onmacht, om als leider op te treden en de kiezers voor te lichten te be kennen. Al heeft hij den leider der Vooruitstrevenden bojegend als iemand met gemis aan opvoeding, het heeft hem niet mogen baten. Meer dan 300 kiezers hebben het opgenomen voor die onopgevoeden en hebben hem met de 65 Vrijheidsbondsche stemmen laten liggen ln zijn wiegje, gevoerd allicht met zijde en satijn. Zulke groot geworden menschen blijken in den tegenwoordlgen tijd toch niet meer de aangewezenen te zijn, om als rich tinggever ln aanmerking te komen. Maar wat te denken van de zoogenaamde christelijke politiek. Vier jaar geleden steunden zij openlijk de R.K., met wie zij, als men wyien Dr. Kuyper mag gelooven, stoelen op één wortel des geloofs. Nu steunen zij de pa- ganlsten, de voorstanders van de openbare school (het kind van een bywyf" en „erger dan de jeneverflesch",de verkrachters van 't ohristeiyke huweiyk en al dat fraais meer. Dan is het toch maar wyzer, een „kleurlooze groep" te zyn, dan ook mee te draven achter het karretje van de partij-politiek. De R.K. waren by deze verkiezing 14 stemmen voor uitgegaan, vergeleken met de vorige raadsverkiezing, terwyi ze 11 stemmen minder hadden dan by de stem ming voor Prov. Staten. Hoe groot het gevaar was van een R.K. meerder heid, waarvoor de Vooruitstrevenden hebben gewaar schuwd, heeft de uitslag duideiyk bewezen. Hadden 13 Christelyken op de R.K. gestemd, (wat toch geen ge waagde veronderstelling was, gezien de innige, beken de verwantschap tusschen anti-rev. en R.K.) dan hadden de R.K. 4 zetels behaald! Evenzoo hadden de Vooruit strevenden 4 zetels gekregen als hetzelfde aantal stemmen (13) op hun ïyst meer was uitgebracht. Dit feit moet nu toch eens openiyk worden vermeld ln ver band met een schryven van den bovengenoemde heer Reinders, die -in de N. L. Crt den kiezers meedeelde, dat het vrees voor zetelverlies was, die de Vooruitstre venden tegen de R.K. meerderheid deed waarschuwen. Was dat zoo geweest, dan hadden ze hoogstens 1 zetel behaald, nu behaalden ze er byna 4! Voor de democratie is het jammer, dat de zetel van de s.d. verloren ging en dat de Vryheidsbond net nog met de hakken over de sloot zyn zetel wist te bezetten. Hoe de schitterende uitslag voor de Vooruitstreven den den redacteur van de Nieuwe Langendyker Crt. dwars zit, moge biyken uit het slot van een commen taar, dat hy by den uitslag van de gemeenteraadsver kiezing gaf. Hier ls het: „De leider van de V.V. heeft zyn verkiezingsreclame op zijn bekende wyze gevoerd. En wanneer de prestaties van den vertegenwoordiger van den V.B. worden afgemeten naar die van den lei der der V.V., dan kan het niet anders of de gemeente mag zich gelukkig pryzen, dat die zetel voor den V.B. ls behouden gebleven". Voor wie het niet weten, zy hier vermeld, dat de redacteur van de Nieuwe Langen dyker Crt geen vriend is van den leider der V.V. en misschien zyn er onder de lezers, die den geachten re dacteur kennen, wel velen, die de gemeente Zuldschar- woude gelukkig prijzen, dat die redacteur niet in deze gemeente woonachtig is Mocht hy, indien daar woonach tig, nog een voldoend aantal kiezers vinden, die de ver gissing begingen om hem candidaat voor den gemeen teraad te stellen, dan voorspelden we, met nog groo- tere zekerheid dan omtrent de nu afgeloopcn gemeente raadsverkiezing, dat hy het nog minder ver bracht dan de candidaten van den Vryheidsbond, met wie hij nu weer goeie maatjes bl'jkt te zyn. ALKMAAR, 19 Juni. Aardappelen f 10—12.30 per 100 Kg., aardbeien f 1—1.40 per slof, andyvle f 14, bloemkool 1 f 1826. II f 10— 15, kropsla f 1.803.60, II f 0.501.20, komkommers f 5 13 per 100 stuks, asperges f 26 per 100 bos, doperwten f 1620 per 100 pond, perziken f 0.32 per stuk, postelein f 33—65 per bakje, spinazie f 0.55—0.85 per bak, peulen f 21—25, snyboonen f 30—37, dubbele spercleboonen f 34 36. tomaten f 1820, per 100 pond. rabarber f 610, selderie f 14, uien f 1.504, wortelen f 9.5018.10 per 100 bos MEDEMBLIK. 19 Juni. Schotsche muizen f 5.256.10, kleine f 2.602.80 per 50 Kg. DEN HELDER 19 Juni. Afgeslagen Gem. Vischhal. Noordzeevlsschery: tongen f 0.330.27, kleine tongen f 0.150.05, tarbot f 6.504.75 per stuk. schol I f 620—4.75, II f 2.40—1.25. scharren f 2.201.50, pieterman en poonen f 1113.50; KustviH- schery: versche haring f 3—0.70, geep f 6.505 per taJ, ansjovis 5 cent per Kg. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Paulus Reijer. zoon van Petrus Johannes Boersen en van Antonetta Johanna Maria Klijnman. POLITIE. Gevonden: een sleutel Bestelt heden nog een flesch van onze heerlijke Per flesch 55 cent. Beleefd aanbevelend, Landbouwstraat 122. SCHAGEN. TeL 111. 6)4 cent per liter, alleen bij N. Laag zij do 88-89. TeL 195, SCHAGEN. KOOPJE. Een nieuw iets beschadigd, van f74 voor f56. P. W. KWANTES, Schagerbrug. Vanaf Maandag 22 Juni weer geregeld AARD APPELEN naar de Aanbevelend, 1 zware Mc. Cormlck. 1 zware Deering. éénpaards dikke balk. Vorkjesschuddar. Harkmachlne op lage wielen, geschikt voor schoonharken, ijzer- sterk Driewieldekar. RUILEN REPAREEREN. P. W. KWANTES, Schagerbrug. Vanaf fl.50 per week. Heerenstraat 126. TE KOOP: (jonge planten.) A. VLASKAMP. Schagen. TE KOOP: 20 zak blauwe f2.50 de zak, bij VV. ZWIERS, Bar singerhorn. TE KOOP; Een goed onderhouden staande aan den Stationsweg te Schagen. Te bevragen bij A. SLEU TEL Jz., Makelaar aldaar. Twee zware TE KOOP, 6 en 7 jaar, vosbles en zwarte w. v., mak en gewillig, bil lijke prijs, bij K. KOSTELIJK. Zuid scharwoude. Roode en Deensche Witte Koolplanten te koop, bij D. de GEUS, Stroet, St. Maarten (niet op Zondag.) TE KOOP. K. BROERS, Wieringer- waard. Tel. 35. Opleiding aangeboden voor het door M. DRUKKER, Ontvanger Reg. en Dom., cand. No taris, Landbouwstraat, Schagen. Gevraagd, tegen 13 Juli: Een bij J. HOLTZ. kapper. Schagen. Voor direct gevraagd: Adres: Th. v. d. KROON, Boermans- weg 27, Anna Paulowna. aangeboden voor netten commen saai. bij J. C. BAKKER, „Welgele gen", Wieringorwaard. Voor slechts f85.— een prima 2-paards met verkorten nieuwen dunnen balk en 3 messen. Te leveren op proef. P. W. KWANTES, Schagerbrug. gevraagd voor direct, goed kunnende melken en rijden. P. BRUljN, Schagerbrug. gevraagd. JAN KREIJGER, Molen vaart, Anna Paulowna. Terstond gevraagd: Een of iemand om 1 H.A. voerbieten aan tc nemen, opéén zetten en wieden, bij D. WIT, Wateringskant, Nieu we Niedorp. Gevraagd: Een bij G. M. RUSTENBURG, Hippoly- tushoef, Wieringen. Gevraagd: Een bij JAN BOONTJES. Burgerbrug. Direct gevraagd: bij A. KOUWENBERG, Oude Niedorp. Te koop gevraagd: Jaartal 1927. Volledige omschrijving onder letter B, Bureau van dit blad. Gevraagd: Een bij P. S. VRIES te Winkel. Wegens ziekte te koop: in goeden staat, prijs 150 gulden, bij P. BLAAUBOER, Kolhorn.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15