Fa.W.O.NIESTADT&2n. de gezellige Danssalon Johannes Benema, FOTO-WERK Uit onze Omgeving. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Bezoekt met de Schager Kermis met spiegelgladden Dansvloer en keurige Muziek, Standplaats OUDE SLOT. ANNA PAULOWNA Als we op een oude stafkaart, waarop onze polder voorkomt, de plek opzoeken, die wij gewend zijn „Kleine Sluis" te noemen, dan zullen we daar niet dezen naam vinden, maar de aanduiding „Veerburg". De Alg. Ned. Wieir. Bond, die de stafkaart tot grondslag neemt voor het vervaardigen van haar kaarten, heeft dezen naam overgenomen. Vandaar dat men tot voor korten tijd op de toegangswegen naar de Kleinesluis de bekende blau we borden van AN.W.B. en K.N.A.C. zag staan met den naam Veerburg, dien niemand voor dit gedeelte van den polder gebruikt. Na de volkstelling heeft de topografische dienst (die de stafkaarten vervaardigt) de benaming veranderd. De gebruikelijke namen Kleinesluis en Spoorbuurt zijn thans officieel vervallen. Deze buurten vormen nu sa men het dorp Anna Paulowna. Vandaar dat het nieuwe bord met dezen naam aan de Molenvaart meer weste lijk is geplaatst, n.1. tusschen de spoorovergang en de Driebruggen.. We gelooven intusschen, dat het nog wel geruimen tijd za. duren eer de bevolking de namen Spoorburt en Kleinesluis of kortweg De Sluis niet meer zal gebruiken. De bijzondere vrijwillige landstorm houdt heden Za terdagavond 7 uur een schietoefening in de zaal van den heer Swaerts. De r.k. voetbalvereeniglng „Zwaluwen" heeft besloten wegens gebrek aan leden, de beoefening van het spel tot September op te schorten Bond voor Staatspensionneering. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Anna Paulowna van bovengenoemden bond bij den heer W. Kossen. De opkomst was zeer slecht, wat zeer zeker spijtig was voor het ijverige bestuur, dat zich zooveel moeite ge troost, niet alleen voor het gewone vereenlglngswerk, maar ook voor het organiseeren van een jaarlijkschen rijtoer met de ouden van dagen. De voorzitter, de heer J. ter Burg, deelde bij de ope ning mede, dat de secr.-penn., Mverouw Daalder—Kou seband wegens ongesteldheid voor haar functies heeft znoeten bedanken. Spr. bracht in herinnering dat zij sinds Juli 1923 lid van het bestuur is geweest Hij dankte baar voor het vele en goede werk, dat zij in het belang van den bond en de ouden van dagen heeft verricht. Het jaarverslag sprak van veel werk in 1930, maar ook van groot succes. Het ledental echter is iets ach teruitgegaan en bedraagt thans 209. De bazar leverde een batig saldo van pl.m. f 350 cp. De totale ontvangsten over 1930 waren f 103? 08, de uitgaven f 626.11. Het ba tig saldo van f 410.97 verzekert dus voor een paar jaar het doorgaan van den tocht met de oudjes, indien ten minste de gewone geldmiddelen even regelmatig als in andere jaren binnenvloeien. Nadat de bescheiden van de pennlngmeesteresse wa ren gecontroleerd, en medegedeeld was dat deze in orde waren bevonden, werd overgegaan tot verkiezing van een nieuwe secr.-penn. Mevr. I. KaanKok werd aange wezen en nam de benoeming aan. Enkele zaken, verband houdende met het voorberei dende werk, dat aan aen spoedig te houden rijtoer vast zit, werden besproken, waarna de voorzitter de verga dering sloot, De Zeereerw. heer Pastoor M. Th. Vink, gaat a.s. Donderdag onze gemeente verlaten, wegens zijn benoe ming tot pastoor te 's-Heerenhoek (Zuid-Beveland). Pastoor M. van der Eem, eerder kapelaan te Hoorn, is door den bisschop van Haarlem tot pastoor van de parochie Anna Paulowna benoemd. BREEZAND. Onze plaatsgenoot, de heer O. H. v. d. Molen, behaalde te Den Helder het einddiploma Handelsschool met 5- jarlgen cursus, met het hoogste aantal punten van alle geslaagden. De muzlekvereeniging „Concordia" zal Zondagavond 8 uur haar 2e zomerconcert geven in de muziektent te Breezand, onder leiding van den waarn. directeur, den heer J. Schenkels. Programma: 1. Officer of the day, R. B. Hall; 2. Spe- ranza Ouverture. H. Delchavalerie; 3. In Schoner Maien- nacht Wals. Mak. Bentzsch; 4. Dans la forge, L. Eilen- berg; 5. Fete au Trianon, Francls Papie; 6. Fète Pro vinciale, Francis Paple; 7. Si vous aviez compris. L. Denza; 8. Gemengde berichten, Potpouri J. B. ter Hal; 9. Finale. KOE G R AS JULIANADORP. Vrijdag jJ. werd het schoolfeest gehouden voor de kinderen van de laagste klassen van de O. L. school al hier. Met autobussen van den heer J. van Scheijen trok het geheele gezelschap naar Huisduinen, waar door de kinderen op het strand en in den speeltuin volop geno ten werd. Na aldaar eenlge uren te hebben vertoefd, werd de terugtocht weer aanvaard en kwamen zij te ongeveer half een weer hier aan. Na eerst wat voor den inwen- digen mensch gezorgd te hebben, trok men naar het land van den heer N. Hoornsman, om daar de verschil lende spelletjes uit te voeren. Het weer dat ook vandaag bijzonder meewerkte, had ook ouderen naar bulten ge lokt en was er dus bij de kinderspelen nog eenige be langstelling. Nadat ook hier weer een paar uren op prettige wijze mee waren doorgebracht, werden de gewonnen prijzen uitgereikt en togen allen weer huiswaarts. De schoolfeesten van de O. L. school zijn hiermede voor dit jaar weer achter den rug, maar het kan ge zegd worden, dat zij alle kinderen voldoening hebben ge geven, J.V.C.-nieuws. Zondagmorgen 10 uur speelt J.V.C. 1 tegen M.L.D. 1. De J.V.C.-veteranen trekken naar Oudesluis om daar tegen de Oudesluis-veteranen om den eersten en twee den prijs te kampen van de daar gehouden seriewed strijden. HA REN KARSPEL DIRKSHORX. Donderdag gaf de Muziekvereeniglng „Onder Ons" alhier, directeur de heer A. P. Blaauw, een concert in den tuin van den heer IJff. Van de nummers vóór de pauze kon ons het meest bekoren: Faust, fantasie de 1'opera, de Gouood, arr. Kessels. Dit is en blijft prachtmuziek en ze werd door O. O. keurig en met fijn gevoel uitgevoerd. Na de pauze werd weer eens getoond, wat deze ver- eeniging presteert door de uitstekende weergave van de onlangs te Schoorl gespeelde concoursnummers. Het was een mooi concert. Dcor het koele weder was de opkomst van het publiek niet zoo goed als anders. IV E R 1 N C, E N Succes-nieuws voor a.s. Zondag: V.V.U I —Succes I. V.V.U. II—Succes II, spelen bei den te Uitgeest; Kolhorn ISucces III, medaillewed strijd te Kolhorn; Flevo-adsp.Succes-adsp. spelen hun wedstrijd op het M.U.Z.-terrein. Vrijdagmiddag had de Jaarlijksche Premie- en Stam- boelTkPuring plaats. Opgegeven 10 stuks, welke echter niet allen werden aangeboden. Van de aangebdden dieren voor de stamboekkeuring werden geen opgenomen. Van de ingeschreven dieren werden geprimeerd: 1 Veulen, eign. N. Rotgans f 30; 1 Jaarling, elgn. N. 8. Bakker, f 20; 1 5-jarige, eign. D. Jac. Mulder, f 450; 1 5-jarige, eign. C. Metselaar, f 50; 1 4-Jarige, elgn. P. de Jong f 30. Keurmeesters: L. Zijlmans, Hoofddorp. C Bullik, Nieuwe Vennep. Regellngscommlsale: Jb. Kaan, Wlerln- gerwaard. W, Slob Jr, Hoofddorp. Voor goed en modern is en blijft Uw aangewezen adres Laagzijde - Schagen - Telef. 11. Overal te ontbieden. Dagelijksch geopend ook Zondags. WINKET Gemeenteraadsverkiezing. In de op Vrijdag gehouden zitting van het Hoofdstem bureau, zijn tot leden van den gemeenteraad benoemd: Van lijst 1 (Neutralen): P. Dekker Dz.; Van lijst 2 (V. D.).: D. Brugman Jz. en G. Kamp; Van lijst 3 (S.D.- A.P.): L. van Wijk. P. van Zoonen en Ph. de Prée; Van lijst 4 (V. B.): J. de Veer. Neutralen en V. B. verliezen elk één zetel aan de S.D.A.P. Ten huize van den heer D. A. de Bruijn alhier, ver gaderde een 15-tal personen om te komen tot de oprich ting van een Landelijke rijvereeniging alhier. Na verschillende inlichtingen door den reer F. A. Mei- chior verstrekt, werd tot de oprichting besloten en een voorloopig bestuur benoemd, bestaande uit de heeren F. A. Melchior te Winkel; K. Reijne te Barsingerhorn en J. Koster te Winkel, welke bestuur zich zal belasten met de verschillende werkzaamheden met de oprichting verband houdende. Inmiddels werd het terrein van den heer D. A. de Bruijn gehuurd voor de oefeningen en zal dit terrein direct daarvoor in orde worden gebracht. Alle aanwezigen traden tot als lid, terwijl verwacht werd, dat aangevangen kon worden met 15 aan de rij- oefeningen deelnemende leden. Besloten werd aan te sluiten bij de Nederlandsche Fe deratie van Landelijke Rijvereenigingen. De leiding zal worden opgedragen aan den heer K. Keeser te Winkel. Een oproeping voor leden en aan de rijoefeningen deel nemende personen, zal in verschillende bladen worden geplaatst Z IJ P E SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen is de heer J. Doorn alhier, be noemd tot bode van de begrafenisvereenJglng „De laatste Eer." Door het bestuur der Coop. Boerenleenbank alhier is oen terrein aangekocht van den heer J. Ligthert, gelegen tegenover het woonhuis van den Burgemeester, ten einde daarop een bankgebouw te stichten. PETTEN. Donderdagavond speelde te Petten aen elftal van Schagerbrug tegen Petten 2. Het was een spannende wedstrijd, waarin de Zijper hoofdstedllngen af en toe aardig combinatiespel vertoonden. Niettemin konden zij niet verhinderen, dat P. door enkele spelers van het eerste elftal voor de rust tweemaal wist te doelpunten. Na de rust voor den wind spelend kwam S. gevaarlijk opzetten en meermalen beleefde het P.-doel hachelijke oogenblikken. Een doorbraak echter van den P.-mldvoor wist deze met een doelpunt te besluiten. S. stelde zich meer op den aanval in en werkelijk gelukte het haar 2 keer te scoren. Vooral het tweede doelpunt was 'n schitterend schot. Jammer dat deze club niet beechlkt over een behoorlijk speelterrein. GEMEENTE ZLJPE. Burgerlijke stand van 12 tot en met 18 Juni 1931. Geboren: Marie, dochter van Jan Eriks en Grietje Appel; Gerrit, zoon van Willem Boontjes en Elisabeth Blaauboer. Getrouwd en ondertrouwd: Geene. Overleden: Etje Waagmeester, 82 Jaar, weduwe van Krijn Buik. HOOGWOUD AARTSWOUD. De kermis behoort weer tot het verleden en is onder gunstige omstandigheden gevierd. Als inzet kregen w« Zondagmiddag een optocht van twee veteranenelftallen welke eóhter nog nimmer voetbal hadden gespeeld), met muziek van het fanfarecorps voorop. Deze zouden elkan der de zege bekampen op het terrein in de Wieringer- meer. Op tijd werden ze in het veld geroepen en na de toss begon direct de strijd, die zeer vermakelijk was. wegens de vele mistrappen en de duikelp&rtijen. Er werd zeer beschaafd gespeeld en do beide doelen werden uitstekend door de respectievelijke keepers verdedigd. Het publiek genoot van het mooie spel en de supporters wisten niet welke partij nu aangezet moest worden, om dat soms niet was te zien waar zij toe behoorden, n.1. tot de bruin dan wel tot de withemden. Het einde kwam met 11, wat volkomen de sterkte van de elftallen weer gaf. De soheldsrechter leidde uitstekend. Jammer dat velen van hen zich de volgende dagen niet vrijelijk aan de kermis konden geven, wegens stijve ledematen, voor namelijk In de beenen. In de zalen van Visser was het de geheele kennis zeer druk. In de danszaal vermaakte jong en oud zich met dansen onder den goede muziek van Gebr. van Meur» en in de voorzaal met biljartspel op de uitstekende tafels, of men gaf zich over aan gezellige kout Maandagavond komt Daan Pool. stond voor de ramen van café Viseer te lezen, en alleen dit was voldoende, om de zaal propvol te krijgen. Er was geen plaats meer, zelfs geen staanplaats. Het aantal personen bedroeg naar schatting 240. Vele malen Is Daan hier geweest en nog altijd is hij de gevierde en gaarne geziene Oudealul- zer humorist Nu hij gaf zich weer zooals altijd. Het was een echt kermisprograznma en tot slot op algemeen verzoek: Kees op de Schager Landbouwtentoonstelling. Tot slot zong men hem ook spontaan een tot weerziens toe. Op het terrein en langs de straat stonden de amusemen ten als de zweefmolen, koek. vlsch, zuur, galanterien en viscbstallen en kramen, schiettent, touwtje trekkers- tent, hoofd van Jut. goooheltent enz. enz» We zouden zoo zeggen voor een dorpskermis te veel en we gelooven dan Alles verliep ondanks de zeer vele vreemdelingen or delijk en gezellig. De politie hoewel aanwezig, behoefde In het geheel niet handelend op te treden. Z) E N HELDER Door het Departement van Waterstaat is gegund aan F. D. Dienaar te Den Helder, het uitvoeren van grondwerken, bestratingen enz. en verhooging dijk langs Rijkszeehaven „Het Nieuwediep". TANGEND IJ K BROEK OP LANGEND IJII. Onze plaatsgenoot, de heer A. Romcijn. behaalde op het gehouden examen der vakschool te Zaandam het diploma dameskappen. NOORDSCHARWOUDE. Woensdag arriveerde hier ter plaatse het bekende cir cus „Olympia" directie de heer M. Winter, dat tn ons land reeds in verscheidene plaatsen met succes Is opge treden. Donderdagavond werd de openingsvoorstelling gehouden waarvoor het circus zijn tenten heeft opgesla gen op het terrein achter de voormalige conservenfabriek „De Nederlanden". Het circus „Olympia" presenteert een groot stadsprogramma zegt de reclame, die gemaakt wordt Dit ls Inderdaad Juist, daar het programma keu rig verzorgd en grootsch opgezet is. Knappe staaltjes paardendressuur, acrobatiek. Hongaarsche Nationale dansen en niet te vergeten de entree van een paar clowns enz. maken deel uit van het programma. Een klein or kest bestaande uit blaasinstrumenten luistert het geheel op uitstekende wijze op. In het kort kunnen wij niet an ders zeggen dan dat een bezoek aan het circus „Olym pia" een gang waard is. Het circus blijft tot en met Zon dag In deze gemeente. LANGENDIJK. Wie thans een kijkje neemt op de akkers in het Geestmer Ambacht, zou geneigd zijn van een ramp te spreken, die over Langendijk is gekomen, nu de aardappelvelden voor een groot deel zwart en bruin staan. Of het de bekende en gevreesde aardappelziek te is, welke deze verwoestingen aanricht, schijnt nog niet met volle zekerheid vast te staan, al heeft de Plantenziektenkundige Dienst te Wapeningen zich in dien zin uitgelaten. Sommigen betwijfelen, of we hier met die ziekte te doen hebben, doch vast staat, dat een aardappelziekte is opgetreden. Het loof is op onrustbarende wijze aangetast en ook de knollen schijnen niet meer vrij te zijn. Men zou al bijzonder slecht op de hoogte zijn, om te willen meenen, dat nu toch nog wel een voldoend beschot zou kunnen wor den verkregen. Waar het loof en ook de stengels bruin en dor zijn, is het uitgesloten, dat de knollen nog tot vollen wasdom zullen komen. Niet alleen zijn de vroege aardappeen aangetast, doch ook de late ver- toonen al duidelijk dc sporen van de ziekte. Wat een slechte uitkomst der aardappelteelt voor onze Langendijker tuinders beteekent kan worden be seft, als men weet, hoe velen onder hen al in hijzon der ongunstige omstandigheden verkeerden als ge volg van de slechte jaren, die achter ons liggen. De verstrekking van het tuinderscrediet ligt nop versch in het geheugen. Groot was het aantal tuinders, dat daanoor in aanmerking kwam en nog grooter het ge- ta,l dat zich liever op andere wijze trachtte te red den, dan gebruik te maken van het tuinderscrediet. Voor bijna alle tuinders was het wachten op den aardappeloogst en men koesterde de hoop, dat het daarmee nu eens goed zou loopen. Die hoop is nu al, terwijl we nog maar in de tweede helft van Juni zijn, grootendeels ven-logen. Hoe zullen de menschen zich nu moeten redden? Die vraag wordt hier door velen gesteld en niemand weet er op het oogenblik ant woord op te geven. Zware en moeilijke tijden door leeft de Langendijker tuinbouw, tegenspoed op tegen spoed is zijn deel. Nu bij de crisisinvloeden zich nog deze ramp voegt, pest het ieder, die in de gelegenheid is mede te werken, zich niet te onttrekken aan het dienen van het belang, dat betrokken is bij oen wel varende tuinbouwersbevolking. WARMENHUIZEN N.V. Noorder Spaarkas. Ingevolge art. 36 van het reglement op de spaar kassen. hield de N.V. Noorder U'paarkas haar jaar lijksche algemeene vergadering van Inschrijvers ter benoeming van een commissie van toezicht uit de inschrijvers. Blijkens mededeelingen van den directeur bedroog het Spaartegoed op 31 Dec. 1930 f 613.422.39%. De beleggingen van de Spaarkassen bedroegen f613.787.1G. gespecificeerd als volgt: hypotheken f350.650, effecten f70.150. leeningen f 6c40. voorschot ten aan inschrijvers f 130.147.16 en deposito f56.000. Het uitstaande bedrag aan hypotheken beloopt 52.9 pet., van de geschatte waarde der onderpanden. Tot leden van de Commissie van Toezicht werden benoemd de heeren S. W. Arntz. voorzitter van de K. v. K. en F. te Alkmaar. Ir. W. A de Graaf, di recteur van P. W. te Amsterdam en P. H. Hilbrand, notaris te Obdam. Als plaatsvervangers werden gekozen de heeren G. C. Ros. burgemeester te Kgmondbinnen, mr. J. v. d. Heijde. notaris te Alkmaar en Th. R. I.uijckx, notaris te De Rijp. Hot totaal ingeschreven bedrag voor zoover op 31 December jl. nog van kracht bedroeg 1822.930. ZONDAG 21 JUNI. NED. HERV. GEMEENTE te: Warmenhuizen, geen dienst. Schagerbrug. nam. half 3, Da. Witkop. Groet, voorm. 1014 uur. Ds. Bockc. Schoorl, voorm. 9 uur, Vroegdienst met ds jeugd. Winkel, voorm. 10% uur. Ds ZUlinger Molenaar. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Groet (zaal van K. Peijs) nam. 7 uur, Ds. J. J. Ruijs. MARKTO VERZICHT. Wij zijn op 't oogenblik met de markt niet veel drukte gewend. Dat komt jaarlijka terug Hooibouw. Niette min viel de aanvoer van vette koeien nog niet zoo te gen, prijzen 4050 ets. Amsterdammers waren er niet veel, 't schijnt dat er niet veel vleesch noodlg was. van daar de handel iets gedrukter. De handel in kalf- en gelde koelen was matig. In pinken lang niet druk. Naar nuchtere kalveren was ook niet zoo'n groot e vraag, daar was ook niet veel van noodig, handel stil De handel in paarden leek nog wel goed. De handel in overhouders was kalm. Oude slachtscha pen 2434 gld.. ook geen groote prijzen, matigen handel De handel in lammeren had drukker gekend, toch ia er nog 24 gld. besteed. Biggen en schrammen werden ook kalmaan verkocht, dat liep niet over. In vette varkens was de handel heel goed 1820 ets ging nogal. Zouters tot 15 ets., lichten prijs. Op de kippenmarkt was het heel stil, prijshoudend. BENOEMD. De heer J. C. Rus, alhier is benoemd tot contro leur van de Tarwe-Organisatie voor Noord-Holland, ingevolge de Tarwe wet. SCHOOLREISJE. Het jaarlijksch schoolreisje voor de kinderen van de R.K. Lagere School alhier, naar Bergeit en Bergen aan Zee, zal plaats hebben op Dinsdag 21 Juli a.s. GEGUND. De bouw van het nieuwe huls van den heer N. J. C. van Geelen in het Heerenbosch is opgedragen aan den heer J. Schenk te Barsingerhorn. Vleeschkeuringsdienst Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst, in den Kring Barsinger horn, op Donderdag 18 Juni, 'snam. 2 uur, ten kan tore van de inrichting. Voorzitter opent de volledige vergadering, met een woord van welkom en worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan het gemeentebestuur van Callantsoog zal wor den gea'ntwoord, dat verwerking van verbrande cada- vers in de toekomst mogelijk zal zijn en dat het op ruimen te Callantsoog naar het oordeel van de Com missie op geen andere wijze had kunnen geschieden. Het gemeentebestuur van Den Helder geeft geen toestemming tot direct vervoer van gestorven vee naar de Verwerkingsinrichting. Gestorven vee moet in Den Helder vervoerd worden naar de noodslacht- plants en alleen levend vee raag door den dienst van de Verwerkingsinrichting worden gehaald. Aan de gemeentebesturen is bericht gezonden, dat alle winkels en slachtplaatsen 1 September 1931 aan dc eischen van de wet moeten voldoen. Geen van de noodslachtplaatsen voldoet aan de eischen en zullen de meesten wel niet tot verbouwing overgaan, gezien het gering aantal slachtingen. Aan de gemeentebestu ren zal verzocht worden te onderzoeken, welke nood- slachtplaatsen verbouwd zullen worden. Daar de Cen trale noodslachtplaats nu voor meerdere gemeenten de aangewezen noodslachtplaats zal worden, worJt voor den geheelen kring een uniform ophaalloon vast gesteld, dat alleen berekend zal worden bij goedge keurde dieren. Bij afgekeurde dieren wordt geen op haalloon berekend en ontvangt do eigenaar de op brengst van den huid, verminderd met administratie kosten. Met den kring Oudkarspel zal een overeenkomst worden gesloten voor het ophalen en verwerken van het afgekeurde materiaal gedurende het tijdvak 1 Juli 1931 tot 1 Jan. 1932, de datum, waarop ook de proeftijd met de andere aangesloten gemeenten zal zijn geëindigd. Daar door de slechte prijzen voor meel en vet de exploitatie ongunstig is, zal er vermoedelijk een ver lies zijn. Na den proeftijd zullen de buitengemeenten moe ten bijdragen in eventueele verliezen en verzocht de kring Oudkarspel opgave van het vermoedelijke be drag. Daarna zal de kring definitieve aansluiting overwegen. De overeenkomst met Alkmaar, welke tot 1 September 1931 duurt, zal zoo mogelijk eveneens tot 1 Januari 1932 worden verlengd. Het gemeentebestuur van Barsingerhorn wordt ge machtigd de instructie van het personeel te doen aan sluiten bij het Ambtenaars- en Werkliedenreglement van de gemeente Barsingerhorn. Op voorstel van Mr. D. Breebaart wordt in prin cipe besloten de keuringskring te doen aansluiten bij de bepalingen van de gewijzigde Gemeentewet, waarin de samenwerking tusschen gemeenten nader is geregeld. Kr zal dan gevormd worden een rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam, genaamd Vleeschkeu ringsdienst kring Barsingerhorn, met een Raad van Bestuur, hetwelk dezelfde bevoegdheden zal hebben als gemeenten met een eigen keuringsdienst. Deze regeling geeft vereenvoudiging en tijdsbesparing en zal het dan niet meer noodlg zijn. dat alle besluiten de goedkeuring behoeven van het Gemeentebestuur van Barsingerhorn. De bevoegdheden van de raden zullen dezelfde blijven en zullen alleen de formeels zaken veranderena Tot slagers aan ds inrichting worden benoemd ds heeren T. Goet te Schagen en J. Smit te Nieuwe Nie- dorp, op een salaris van f 1500.— per jaar. Daar niet bekend is of na 1 Jan 1932 alle buiten gemeenten hunne overeenkomst zullen hernieuwen, worden de slagers in tijdelijken dienst aangesteld. Na bespreking van eenigs huishoudelijks zaken volgt sluiting. De „Graf Zeppelin" daalt op het water. Schitterend geslaagde proefneming op hst meer van Constanz. Wolff seint uit Friedrichshafen: De daling van ds Zeppelin op het meer van Constanz (zie ook elders in dit nummer), is op schitterende wijze geslaagd. Om tien minuten over half vier keerde het door kapitein Lehmann bestuurde luchtschip van den tocht naar Zwitserland terug. F,r woei een lichte bries uit het Westen, toen het gevaarte langzaan» begon te dalen. Om 4 uur 12 was dc daling voltooid, waarna <en met lucht gevulde rubberboot, waarin twee loden der bemanning waren gezeten, te water werd gelaten. Het luchtschip legde vervolgens nog een afstand van 500 M. op het water af. Daarna verhief het zich langzaam weer in do lucht en zette koers naar Frie drichshafen, waar het om tienminutcn voor vijf aan den mast werd gemeerd. Doel der daling op het meer van Constanz, die door een dichte menigte werd gadegeslagen, was, zooals gemeld, vast to stellen, of het inderdaad tijdens den tocht naar het Noord pool gebied mogelijk zal zijn on derweg een daling op het water tc verrichten. De doodenlijst van de „St PhiliberL" 550 A 580 slachtoffers. Volgens het gemeentebestuur van Kanten heeft het aantal slachtoffers der ramp van de „St. Phillbert" reed» het cijfer 400 overschreden, waarbij de omgekomen kin deren en leden der bemanning niet zijn Inbegrepen. Er moet daarom aangenomen worden, dathet totale aantal slachtoffers 550 4 580 zal bedragen. van

Schager Courant | 1931 | | pagina 19