Dancing Noord van C. Boontjes Hoovers voorstel. Noordermarktbond Marktberichten. Provinciale Staten Noordholland. Door Duitschland officieel aanvaard. Drie jongens onder zand bedolven. Het conflict tusschen kerk en staat in Italië. Noord-Scharwoude. rijden van vrachten en vee P. LANGEDIJK Jz., wel op grond van de veranderde omstandigheden. Het voorstel van den voorzittter ten slotte in stem ming gebracht, wordt met 13 tegen 2 stemmen aan genomen, zoodat voortaan na afloop van het 7e leer jaar de leerlingen ook nog naar Amsterdam gaan. Daarvoor een ander reisplan kiezen is een finan cieel bezwaar. 't Bestuur zal eerst de kosten nagaan en van het re sultaat daarvan zal het afhangen of er een beroep op de gemeentekas zal worden gedaad. Andere leden meenen ledenwerven ter hand te moeten nemen, een plan, dat zeer wordt toegejuicht, doch de resultaten daarvan moeten niet worden over schat. zegt dat penningmeester. Van degenen die verleden jaar zijn aangebracht als leden, hebben er nu alweer verscheidene bedankt. Door evengenoemde beslissing is vastgesteld, wie er naar Amsterdam gaan en daar is de reis dit jaar Artis en per boot naar Schiphol. Nadere uitwerking der reisjes wordt overgelaten aan de commissie be staande uit bestuur en onderwijzend personeel. Schoolspaarbanken. Uitgebracht wordt het verslag der schoolspaar- bank te Winkel over 1030. Spaargeld op 1 Jan. 1930 f 577.57, ingelegd in 1930 f72.39, rente f20.288, totaal f 670.24. Teruggehaald f 199 53. Spaargeld op 31 De cember 1930 f 470.71 43 spaarboekjes zijn in omloop. De heer Span merkt op, dat over het algemeen niet geregeld wordt gespaard, in vergelijking met vroege re jaren, niettegenstaande voortdurend de aandacht er op wordt gevestigd. Het daaraan verbonden werk is niet in overeenstemming met het resultaat. Het medegeven der spaarboekjes heeft ook geen resul taat opgeleverd; zo gaan mee en zijn zeer moeilijk weer terug te krijgen. De heer Mulder merkt op, dat dit in Lutjewinkel niet zoo is. daar wordt juist regelmatig gespaard. De heer De Ridder is dankbaar voor de belangstel ling welke is geschonken aan de spaarbank te Win kel, als een bewijs dat er aandacht aan geschonken wordt en er zijn vroeger jaren geweest dat dit niet werd gedaan Nu het de laatste jaren weer wel het geval is, verwacht spreker langzamerhand opleving. Spaarbank te Lutjewinkel. 1929: Bezit op 31 Dec. 1929 f 703.82. schuld aan spaarders f690.64. Saldo f 15.18. 1930: Bezit op 31 Dec. 1930 f 7887 54. schuld aan spaarders f770.77, saldo f 16.77. 28 Spaarders. De voorzitter dankt de commissie van onderzoek en de beheerders der spaarbanken voor hun werk, waarna beide verslagen worden goedgekeurd. Rekening van den penningmeester over 1930. De ontvangsten hebben bedragen f596.92, de uitgaven f619.42, nadeelig saldo f22.50. Ook deze rekening wordt goedgekeurd. De schoolfeesten worden bepaald op 22, 23. en 24 Juli a.s. Zestigjarig bestaan. De voorzitter brengt in herinnering, dat in De cember a.s. de afdeeling 60 jaar bestaat. In de vorige vergadering werd reeds besloten dit feestelijk te her denken. doch gezien den stand van de kas. is het van belang deze nog andermaal onder het oog te zien. Vorige jubilea werden de kosten gevonden uit vrijwillige bijdragen, waarvoor een lijst werd ge presenteerd en toetreding van nieuwe leden Deze weg wordt ook nu de gcwcnschte geacht en besloten wordt de herdenking te doen plaats hebben. De financiën. Bij de rondvraag gekomen tot den penningmeester doet deze de vraag, waar moet het geld vandaan ko men, dat volgens de nu opgezette regeling der school feesten en de te verwachten ontvangsten te kort is, en dit is een belangrijk bedrag van. hebben we goed verstaan, f190. Nadat dit punt ernstig besproken is. en nog geen oplossing is gevonden, wordt besloten, allereerst nu nog te bewerken, die ouders, wiers kinderen ge regeld van Volksonderwijs profiteeren, doch die zelf aan Volksonderwijs niet doen en niets hebben ge daan en dan zoo noodig nog bij de gemeente aan kloppen. Plannen zijn er. maar het geld nog niet. Als de plannen als gevolg daarvan niet zouden kunnen worden uitgevoerd, zou dat een teleurstelling betee- kenen, waardoor allereerst en in h-*t ergst, de leer lingen der scholen worden getroffen, voor wie de schoolreis een vast nummer op het programma is geworden. Het is te voorkomen, maar laten dan zij die nog niets deden, niet langer aarzelen of wachten om het hunne hij te dragen en zich nu reeds voor nemen om als ze straks worden uitgenoodigd tot toe treding. daarop een waardig antwoord te geven en hun deel te storten in het tpkort. Wij die niets ken nen dan onze openbare school die we zoo goed mo gelijk willen doen zijn, willen ook onze leerlingen iets laten zien van datgene wat we vroeger slechts hadden van hooren zeggen. Volksonderwijs moet daarvoor in staat gesteld worden en helpt daaraan mede, allen worden verwacht HE E RH U QQ WAART) Voor de betrekking als onderwijzeres aan school m hebben zich acht sollicitanten aangemeld. NIEUWE N 1 EDO F P NIEUWE NIEDORP. (Langerels.) Vergadering van kiezers van lijst Olie, om te ko men tot een vereeniging, in het lokaal van den heer G. Modder aldaar. Voorzitter, aangawezen voor dien avond, den heer D. Olie, opende voor een 20-tal aanwezigen de bijeen komst, er zijn genoegen over uitsprekende dat trots het ongelegen tijdstip, zoovel en aan dien oproep ge hoor hadden geeeven, wel een bewijs dat er ook bij de kleurlooze middenpartij het verantwoordelijkhéids gevoel begon te rijpen en 'het maar niet steeds op ging, om een 7-tal heeren over hun wel en wee te laten beslissen, zonder zelf in de gelegenheid gesteld te worden hun gedachten er ook eens over te kunnen uitspreken. En dit nu was de bedoeling van deze oprichting, om zoo nu en dan eens met elkander over de ge meentebelangen te kunnen spreken. Over den noodeloozen striid, ontketend door de S.D.A.P., wilde spreker geen woorden vuil maken. Wij hadden het volste recht, hadden geen enkele ver plichting, om onzen eigen candidaat te stellen en ook spreker behield zich het volste recht voor om een candidatuur te aanvaarden of af te wijzen. En of de heeren nu den strijd wilden staken of daL zij straks in de Raadszaal het nog eens dunnetjes wilden over- r ^cn, liet spreker volkomen koud, geen oogenblik zou hij zich daardoor van zijn plicht laten afbren gen, wat z.i. het beste was voor de gemeenschap. (In stemming.) Spreker gaf, gezien de korte tijd van voorbereiding en onbekendheid met het doel, in overweging nog niet tot oprichting over te gaan, maar tot den herfst te wachten en alleen een voorloopige commissie te benoemen. Algemeen goedgevonden. Op een vraag van voorzitter of allen wilden mee werken, werd toestemmend geantwoord. De heer Jb. Melk alleen vroeg hoe of voorzitter stond tegen over de arbeiders die in tijden van werkloosheid tot Mom kwamen en liever een eerlijk stuk brood wilden tordienen, dan zich over te geven aan de Armenkas. Voorzitter antwoordde, dat in dit geval als vanzelf sprekend, op zijn hulp en medewerking kon worden gerekend, hij was zelf ook werkman geweest, wat hem steeds een grootc eer was geweest. Alleen en hier lag spreker den nadruk op, moest het niet gaan om groepsbelangen, zooals b.v. de Zuiderzeevverkers een minimum-loon wilden vragen van f25.— en de an deren niets, den was hij niet thuis. Overigens wilde spreker zich niet wagen aan beloften en gouden ber gen beloven, onbekend als hij zelf nog was met de gemeenteadministratie en wat daaraan vast zat. Hiermede kon de heer Melk zich vereenigen. Op de vraag of de vereeniging een politiek of plaat selijk karakter zou dragen, werd ontkennend geant woord. Zij zou tDt naam dragen „Algemeen Belang" en de contributie zou zoo laag mogelijk gesteld wor den. Daarna ging men over tot benoeming van een comité van voorbereiding. Hiervoor werden benoemd de heeren D. Olie, J. Bossen, P. Witsmeer, A. J. Groot en J. Kooi Jr., die allen hun benoeming aannamen. Bij de rondvraag kwam nog even de a.s. wethou- dersbenoeming aan de orde. Hierover wilde voorzitter zich niet uitlaten, daarvoor was de tijd nog niet rijp. Alleen dit wilde hij wel zeggen, dat hij zijn stem nooit zou geven aan mcnschen, die het woord Offer niet uit hun woordenboek wilden breken, en door gaan op den ouden sleur, eerst het dorp en schiet er dan nog wat over, dan de buitenwijken. (Instemm ing.) Niets meer aan de orde zijnde, sloot voorzitter met woorden van dank voor de prettige samenwerking, en hoon op de toekomst voor onze nieuwe vereeniging. die gerekend de vele toezeggingen, wel minstens uit een 40 man zal bestaan. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Teetje, dochter van Willem Klasen en van Berendma Hof. Overleden: Alida Bijl, oud 68 jaren, weduwe van Simon Tesselaar. POLITIE. Verloren: een ring met sleutels, een broche, een portemonnaie, een taschje, een sleutel. SCHAGEN. 25 Juni 1931. 2 stieren f 135—170, 13 geldekoeien. raag f225— 300, 47 idem, vette f255—400. 10 kalfkoeien f280—360, 34 nucht kalveren f8—18, Schagen, vette f28—36, 67 overhouders f28—35. 63 lammeren f 1622, 35 varkens, mag. f 1621, 68 idem, vette, p. Kg. 10.33 0.42, 74 biggen f 612, 7 konijnen f 0.50—1.60, 10 kip pen fl—170. EIERVEHJNQ SCHAGEN. 25 Juni. Aangevoerd zijn: 140 partijen 121061 stuks kipeleren, 50 partijen 3161 stuks eendeleren. 18 fazanteieren, De prijs liep van kipeieran: f 44.60. bruine f 3.904.50, kleine f 3.80, eendeieren f 3.503.60. De veiling duurt voort ALKMAAR, 24 Juni. Aardappelen f 45 per 100 Kg., aardbeien pe slof f 0.30 —0.79, andijvie f 13.70, bloemkool I f 13.70, II f 59, kropsla f 11.90, II f 0.500.90, komkommers f 4—9 per 100 stuks, perziken f 0.180.25 per stuk, postelein f 0.20 0.55, spinazie f 0.350.72 per bakje, peulen f 1923, snijboonen f 2131, dubbele spercieboonen f 27— 29, to maten f 19 per 100 pond, rabarber f 26, selderie f 1.50, uien f 2.90, wortelen f 4.6011.70 per 100 bos, radijs f 2.60—3.10 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Juni. Aangevoerd 321000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.60—8.50, drielingen f 3.80—6.50, kriel f 1—2.20,, 2500 bos wortelen f 7.208.40, 11000 Kg. tomaten: a f 42.20 —42.50, b f 37.70—39.90, c f 41.60, cc f 33.80. WINKEL 24 Juni. Aardbeziën f 1823, spinazie f 45 per 100 pond, krop sla f 1—2, komkommers f 911, wortelen f 910 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 24 Juni. Aangevoerd 17450 Kg. aardappelen, Schotsohe muizen f 6.80—7.90, drielingen f 4.70-5.50, kleine f 1.10—1.40. NOORDSCHARWOUDE, 24 Juni. Aangevoerd: 81800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6—8. drielingen f 4-4.80. kleine f 0.8O—2.40 per 100 Kg, 250 stuks bloemkool f 7.6010.40 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 24 Jur.' Schotsche muizen 1 4.654.90, kleine f 1.80—2.15 per 50 Kg. DEN HELDER. 24 Juni. Afgeslagen Gem. Vischhal. Noordzeevisscherij: tongen f 0.350.30, kleine tongen r 103, tarbot f 4.754 'per stuk, schol I f 7.60—6.50, II f 2.75—2, scharro f 2.40 —1.75, poon en pietermannen f 12 per kist. Kustvisscherij versche haring f 4.50—3, geep f 8.70—5.50, per tal, an sjovis f 0.080.05 per Kg. AMSTERDAM, 24 Juni 1931. Aardappelen. Bericht van den mak. Jac. Knoop. Zeeuwsche bonten f 1—2, blauwen f 1—2, bravo's f 1 2, blauwe poters f 0.50, bonte poters f 0.50, Bevelanders f 12, LJpolder bravo's f 1, roodstar f 22,50, Bevelan ders f 12 per H.L. Andijker muizen f 911, kleine muizen f 5—8, Langedijker muizen f 811, Rijper mui zen f 911, Westl. muizen f 1214, kleine muizen f 10 12, nieuwe zomer malta f 17—18, nieuwe Portugeesche f 1213, dito Italiaansche f 1213 dito Spaansche f 12—13 per 100 Kg. AMSTERDAM. 24 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 325 vette kal veren, le kw. 76—82 ct., 2e id. 68—74 ct, 3e kw 60—66 ct, per kg levend gewicht, 43 nuchtere kalveren f 8—14, 700 varkens, vleeschvarkens 90—110 Kg 4415 ct. zware varkens 4344 ct vette varkens 4042 ct, per Kg slacht- gewicht Subsldleering. Gedep. Staten stellen voor hen te machtigen Aan de vereeniging tot uitzending en verpleging van ztok-zwak- ke en prae-tuberculose kinderen onder de kernspreuk Trein 8.28 HJJ.S.M. te Amsterdam, te beginnen met 1930, tot wederopzeggens een Jaarlijksch subsidie uit de provinciale kas te verleenen, berekend naar f 0.75 per verpleegdag, voor ieder kind uit de provincie Noordhol land, verpleegd in het door haar geëxploiteerde kolonie huis Groot Presikhaaf te Arnhem. Ged. Staten stellen voor hen te machtigen over 1931 eene bijdrage van ten hoogste f 200 te verleenen ten behoeve van proeven, genomen aan den Langendijk, ter verkrijging van een betere soort van roode bewaar- kool. Ged. Staten stellen voor hen te machtigen, onder door hen te stellen voorwaarden, over de jaren 1930, 1931 en 1932 aan do afdeeling Terschelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een bijdrage uit de provin ciale kas van telkens ten hoogste f 1000 te verleenen ten behoeve van de stierenhouderij op dit eiland. Belastingheffing. Ged. Staten stellen voor ter bestrijding van de uit gaven van de provincie in bet dienstjaar 1932 voor dat jaar te heffen: twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen; twintig opcen ten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen. OUD-MINISTER VACTHIER VAN BELG Ie VERONGELUKT. Door een auto aangereden Uit Brussel: Toen Maurlce Vauthier, die minister van Kunsten en Wetenschappen was in het vorige kabinet- Jaspar, gisteravond van den Sanaat naar huis terug keerde werd hij aangereden door een auto, juist op het oogenblik dat hij zijn huis zou binnengaan. Met een drievoudige schedelbreuk werd hij in het ziekenhuis op genomen. De toestand van coma is reeds Ingetreden. Vauthier. telt 69 jaar en is professor in de rechtsweten schappen aan de Brusselsche universiteit EXPOSé VAN SNOWDEN IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Reuter seint d.d. 23 Juni uit Washington: De Duitsche regeering heeft door de Duitsche am bassade formeel doen mededeelen, dat zij Hoovers voorstel inzake het moratorium aanvaardt. Een Fransch-Dnitsche conferentie in zicht Naar de Parijsche correspondent van het Wolff- bureau verneemt, is in het verloop van den gisteren gehouden ministerraad gesproken over de aansporing tot het houden eener officieele samenkomst van den Rijkskanselier dr. Brüning en den rijksminister van buitenlnndsche zaken dr. Curtius met den Franschen minister-president Laval en den minister van bui- tenlandsche zaken Briand. Het voorstel is gunstig ontvangen en zal in elk ge val ginnen korten tijd practische vormen aannemen, wanneer het nauwkeuriger wordt omschreven. Dit bericht wordt in officieuze mededeeling van Ha- vas uit Parijs bevestigd. Belangrijke verklaring van Snowden. Engeland verwacht een aanvaarding van Hooveris voorstellen naar de letter en den geest. Het zal zijn eigen dominions ook een jaar uitstel geven, ofschoon dit den staat 11 millioen zal kosten. Snowden, de Engelsche kanselier van de Schatkist, heeft gistermiddag in het Lagerhuis een belangrijke verklaring over de houding der Britsche regeering je gens Hoover's voorstellen afgelegd Snowden zeide dat reeds hekend mocht worden verondersteld, na de woorden van den premier op Maandag, dat Engeland de poging van Hoover van harte toejuichte en ver wachtte, dat het voorstel naar de letter en naar den geest zou uitgevoerd worden. Hoe meer de Engelsche bewindslieden er over gedacht en gesproken hadden, des te meer was de overtuigiing tot hen doorgedron gen, dat men hier staat tegenover een grooto, spon tane daad van den president der Vereenigdc Staten, die alleen de noodige waardeering zou kunnen vin den als Europa er onverwijld toestemmend en dank baar op reageerde. De weldadige uitwerking van het voorstel zou ver loren kunnen gaan, indien niet alle betrokken sta ten meewerken om het stipt tot uitvoering te brengen. Dit geldt vooral voor Duitschland, dat ten slotte toch de wezenlijke moeilijkheid oplevert. Wij zijn het eens met de meerling van de regcering der Vcrecnigde Staten, dat de tijd ontbreekt voor con ferenties of onderhandelingen, waardoor slechts de weldaden van het voorstel te loor kunnen gaan. Even spontaan en onverwacht als het voorstel moet het antwoord zijn en dat kan slechts bestaan in volko men aanvaarding van het beginsel van volledige en onverwijlde opschorting van de Duitsche betalingen aan de landen-schuldeischers. Er bestaat vrijwel geen twijfel aan, dat de 3 poli tieke partijen bereid zijn Snowden de vrije hand te laten om het plan van Hoover de groote uitwerking te verzekeren, die men er van verwacht. Mnssollnl betuigt instemming. Mussolini heeft naar aanleiding van het voorstel van president Hoover den Italiaanschen ambassa deur te Washington Dinsdagavond het volgende te legram doen toekomen Ik verzoek u de regeering der Ver. Staten mede te deelen, dat ik het voorstel van den Amerikaanschen president tot het schorsen van alle schuldbetalingen van de regeeringen gedurende een jaar toejuich. Dit voorstel vraagt belangrijke offers. Maar ik heb na ampele overweging besloten mijn toestemming in principe te verleenen. Ik juich de maatregelen der Amerikaansche regeering toe en doe mijn best een vreedzame uitvoering van het gelukkige initiatief der Amerikaansche regeering niet te verstoren en zoo te handelen als in de lijn van het voorstel van pre sident Hoover ligt Een hunner gestikt. Dinsdagmiddag om half zes waren drie zoontjes van de familie Roelsoma, wonende op den Garst te Winschoten, in een zandgroeve bij de spoorbaan aan het spelen. Plotseling stortte het zand naar beneden ten gevolge waarvan de drie kinderen bedolven wer den. Twee konden onmiddellijk worden gered. Een hunner moest met een gebroken been naar het R.K. Ziekenhuis worden vervoerd. Het derde kind, Johan- nes, werd een kwartier later uitgegraven. Het ventje bleek reeds gestikt te zijn. Nader wordt gemeld, dat het oudste jongetje zich zelf wist te bevrijden en naar huis is gehold om zijn ouders te waarschuwen. Inmiddels was er van andere zijde hulp komen opdagen, waardoor de an dere kinderen konden worden bevrijd. Een hunner. Johannes genaamd, bleek reeds te zijn gestikt, terwijl zijn vierjarig broertje ernstig aan beide beenen was gewond. DE MOORD TE STOMPWIJK. Geen schadevergoeding? De Haagsche rechtbank heeft afwijzend beschikt op het verzoek van J. B., om van den Staat een schade vergoeding van f60.000 te mogen ontvangen in ver band met zijn arrestatie en gevangenhouding als ver dachte van den moord op den Voorburgschen manu- facturier van der Drift. B., die wordt bijgestaan door mr. Paauwe, zal van deze afwijzende beschikking in hooger beroep gaan bij het Haagsche Gerechtshof. Het Italiaansche antwoord aan het Yaticaan Het Stefani-persbureau te Rome seint: In antwoord van de Italiaansche regeering op de nota van den Heiligen Stoel van 12 Juni, dat gister door De Vecchl, den Italiaanschen ambassadeur, overhandigd Is, herhaalt de regeering. dat er een gestreng onderzoek aanhangig is om vast te stellen of er sprake is van en zoo ja, van welke belcedlgingen van den persoon van den Pauselijken soeverein en van welke beschadigingen van de Pauselijke paleizen, en tevens om de eventueele verantwoordelijkheid voor die dingen vast te stellen. In de gegeven toezegging van een vervolging van de schul digen ligt implicite de gedachte van betreuring van de daden besloten. De Italiaansche regeering wacht op haar beurt de sinds maanden geëlschte betreuring af van de ernstige betoogingen tegen Italië van de zijde van de kerkelijke overheden in Zuidslavië. Ten aanzien van de vereenigingen, die hun werk uit oefenen in het koninkrijk, doch hun centralen zetel hebben in exterritoriale gebouwen, blijft de regeering er bij, dat zulks een speciale terughouding oplegt, zelfs aan den Heiligen Stoel, daar niet gedoogd kan worden, dat dit voorsecht omgezet wordt in een wapen tegen den Italiaanschen staat In ieder geval ls gebleken, dat er „geheime" bijeenkom sten zijn geweest en dat de geest dezer bijeenkomsten zuiver tegengesteld was aan dien van het regime van den staat en een ophitsend karakter droeg tegen de wetten van den staat Men gelooft niet dat het noo dig ls de maatregelen, genomen tegen de jeugdvereenl- gingen opnieuw in besproking te brengen. De regeering moest tcsschenbeide komen om ernsti ger ongemakken te voorkomen en heeft daarmee een dienst bewezen aan den katholieken godsdienst aan den Heiligen Stoel. De voorzitter van de Katholieke Actie zelf geeft toe, dat de anti-fascisten in nauw verband stonden met do Katholieke Actie en dat men bezig was een opstandige beweging voor te bereiden. Wat de vereenigingen vaa uitsluitend godsdienstig karakter betreft, werd last gegeven dat deze niet in het besluit tot ontbinding begrepen zouden worden. De Ialiaansche regeering herhaald haar protest tegen de onwettige inmenging van den Heiligen Stoel In bin- nenlandsche zaken van Italë en beklaagt er zich over, dat de Heilige Stoel volhardt in een houding, die er toe strekt de gebeurtenissen buiten hun natuurlijk verband te brengen, door toespraken, telegrammen, beroepen op de openbare meening in het buitenland enz. De regeering ls het er mee eens, dat het wenschelijk ls den inhoud van art. 43 van het concordaat nader te verduidelijken in den geest van artikel 44, daar dat het eenlge is van alle overeenkomsten van Lateranen, dat aanleiding tot geschillen geeft De maatregelen te gen zekere vereenigingen. die afhangen van de katho lieke actie, tasten dit werk zelf niet aan, daar de tus- schenkomst de organisaties geldt die een werkzaamheid ontvouwd hebben tegen den staat en zijn wetten en die zich daarmee zelfs buiten de organisaties gesteld heb ben. die voorzien zyn in art 43. De regeering ziet er geen enkel bezwaar in In te stemmen met het voorstel van den Heiligen Stoel om besprekingen te openen mei het doel tot een vriend schappelijke en spoedige oplossing van het geschil U komen. EEN TYPHUS-EPIDEMIE IN MEXICO. Dagelijks een twaalftal dooden. Uit Mexico wordt gemeld, dat in de districten Auri- fere en Eltambor van den staat Sinaloa een typhu^ epidemie heerscht, welke degelijks een twaalftal dooden eischt. In genoemde gebieden wonen duizenden goud zoekers met hun gezinnen. VAARTUIG GEZONKEN. Te Enkhuizen is gisteren het sleepschij» „Majala" geladen met steenkool, bij het binnenkomen in de haven, met vrij groote snelheid tegen een stilliggend visachersvaartuig, do „E. H. 15". aangevaren, doordat de dienstdoende sleepboot te vroeg den sleepkabel los gooide. De „E. H. 15". grootendeels gevuld met netten, ankers en ansjovis, werd aan bakboord inge drukt en zonk onmiddellijk. Er was juist niemand aan boord. GOEDKOOP GRAS. Bij de Dinsdag en gisteren gehouden grasverkoo- pingen te Eerbeek konden enkele perccelen niet meer danvijftig cent opbrengen. ONDER DISSELWAGEN GERAAKT EN GEDOOD. Uit Groningen: eHt driejarig zoontje van de familie B. F. te Ste- dum klom gistermorgen op den dissel tusschen twee aangekoppelde wagens. Bij zijn woning ^prong het vxentje er af en werd door een van de wagens over reden en gedood. DE REIS VAN DE KON. FAMILIE. Het bezoek aan Tlrol aangekondigd. Het slot „Lamberg" doel der reis. Uit Weenen meldt men:: Het provinciaal landsbestuur van Tirol heeft de officieele mededeeling ontvangen, dat het op het reeds aangekondigde bezoek van koningin Wilhel- mina. prinses Juliana en prins Hendrik in de eerste week van Juli heeft te rekenen. Het verblijf zal vier weken duren. Als reisdoel wordt het slot „Lem- berg" in het Draudal in Oost-Tirol aangegeven, dat een Nederlandsch groot-industrieel toebehoort. SNELTREIN ONTSPOORD. Geen dooden. V.D. vernoemt uit Sofia: Een sneltrein naar Philippope! ls gederailleerd, de lo comotief stortte in een rivier, de wagons bleven han gen, zoodat een erger ongeluk werd voorkomen. Het per soneel was tijdig van de locomotief gesprongen. Ver scheidene reizigers werden door glassplinters licht ge wond. Ouden van Dagen van Kolhorn en Omstreken, die 65 jaar en ouder zijn en niet mondeling gevraagd zijn, doch mee wenschen te gaan met jaar lijksch Autoritje, wat gehouden zal worden op Dinsdag 30 Juni, gelieve zich daarvoor op te geven bij J. KUI PER (Voorzitter) of een der Bestuurs leden van den B. v. St„ Kolhorn. is geopend: Vrijdag 7 uur, Zaterdag 7 uur en laatsten Zondag 4 uur. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor het met AUTO, tegen scherp concurree renden prijs. KOLHORN. Te beginnen Vrijdag a.s. begint de Aardappelveiling om 8 uur nieuwe tijd. HET BESTUUR.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3