Raad Den Helder. Meisjes! Uit onze omgeving. Predikbeurten. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Z IJ P E De op 19 Juni J.l door het Centraal Stembureau be noemd verklaarde leden van den Gemeenteraad, de hee- ren J. J. G. Blom, P. de Boer Ez., Joh Bruin, H. Dig- num. P. Doorn. C. Nannis. J. van der Oord, H. Rens, G. van der Sluija, C. Smit en J. A. de Wit, hebben allen hun ne benoeming aangenomen. ST. MAARTENSBRUG. Onder begunstiging van prachtig zomerweer, vier den Dinsdag de schoolkinderen van de hoogste klas sen hun schoolfeest. Do autobus van de firma Kok en Tuinman was op tijd present. Te ongeveer 7 uur werd het sein tot vertrek gegeven en ging het aan een stuk door over Alkmaar, Uitgtost en Haarlem naar Amsterdam. Vóór 9 uur arriveerde men aan de Bijenkorf, het eerste punt van het programma. De kinderen werden in groepjes van 7 gedeeld en zoo trokken deze clubjes ieder onder aanvoering van een geleide, in verschil lende richtingen het kolossale gebouw door. Het ver zamelpunt bleek hier de lunchroom te zijn, waar li monade werd gebruikt en vanwaar de kinderen een goed overzicht hadden over het drukke stadsgewoel op den Dam. Vandaar naar Artis, waar niet minder dan drie hoogst genoegelijke uurtjes werden doorgebracht. Het Aquarium en het in hetzelfde gebouw ondergebrach te Diorama, een heerlijk brokje kunstig opgesteld na tuurschoon, werden wel het meest bewonderd. Inte ressant was verder het voeren der zeeleeuwen en van de Nijlpaarden. Van Artis ging het naar „Atva", waar het middag maal werd genuttigd en dat zich overheerlijk liet sma ken, grage magen als er waren. Na uitgerust te zijn, werd de reis voortgezet naar Zandvoort. waar verschillende vermakelijke wedstrij den werden uitgevoerd. De jongens hadden boven dien nog het voorrecht een partijtje voetbal te kun nen spelen tegen een schoolclub uit Zeist. Dat was natuurlijk een prachtige afwisseling. Vanuit Zandvoort werd do terugreis aanvaard. Te Bloemondaal werd nog het bekende „Kopje" beklom men, dat een heerlijk uitzicht bood over het land schap. In Beverwijk tenslotte nog een poosje in den speeltuin vertoefd en toen naar huis toe. Te ongeveer kwart voor 10 arriveerde de gezellige club behouden en wel weer aan de Brug. hoogst vol daan en dankbaar gestemd over hetgeen zij dien dag genoten hadden. Hartelijk dank aan allen die tot het wcislagen van dit schoolfeest hebben medegewerkt. W1ERINQEN Op Zaterdag 27 Juni a.s. zal in onze gemeente een ^Zonnestraal-collecte" worden gehouden, ten bate van de verpleging (ook geheel kostelooze verpleging) van tb.c.-patiënten van alle gezindten en uit heel ons land in de inrichting voor Arheidstherapie „Zonne straal". In Nederland zijn 70 a 80.000 t.b.c.-lijders, per jaar gaan in ons land circa 6500 lijders aan t.b.c. ten grave. Velen kunnen met goede verpleging aan dien verschrikkelijken volksvijand, de t.b.c. worden ont rukt. Do t.b.c. vormt een voortdurende bedreiging ook van de gezonden. Geldgebrek mag geen doodsoorzaak zijn, dus ieder helpe krachtig mede dien vijand te bekampen en steune daartoe de bonnestraal-Collecte" op a.s. Za terdag. Het jaarlijksch schoolfeest voor de jongste kinde ren der O. L. School te Westerland, zal dit jaar wor den gehouden op a.s. Vrijdag 26 Juni. De reis gaat naar Bergen. De oudste kinderen dier school zullen op a.s. Dinsdag 30 Juni naar Amsterdam gaan. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Nadat Zaterdag j.l. door de mannelijke bewoners van de Oosterstraat een uitstapje per autobus-tou ringcar werd gemaakt naar Haarlem en omstreken, met bezoek aan het Crematorium, ,en verder naar Schiphol, was het Dinsdag de vrouwenclub uit deze straat, die onder prachtig zomerweer eveneens dezelf de richting uit zijn geweest, met bezoek aan de bloe menveiling te Aalsmebr en Tuschinsky te Amsterdam. Alles liep vlot van stapel. NI EU W E NI EDO RP Algemeen* vergadering van de Begrafenlsvereenlging „Nieuwe Niedorp" ln het lokaal van den heer H. J. Kossen alhier. Aanwezig zijn alechta 12 leden. Voorzitter, de heer A. Visser, opent de vergadering met een woord van welkom. Van de Bestuusleden zijn alleen aanwezig voorzitter •n de secr.-penningmeester. De notulen en het jaarverslag worden door den se cretaris voorgelezen en onder dank goedgekeuid. Uit het jaarverslag vermelden wij nog het volgende: Ledental op 1 Januari 1931: 849. Door de medewer king van de vercenlgh.g hebben het verloopen Jaar plaats gehad 10 begrafenissen, waarvan 7 voor leden en 3 voor niet-leden. Daar bet gemiddelde aantal begrafenissen per Jaar 15 bedraagt, blijkt dus dat het verloopen Jaar een gunstig Jaar is geweest voor de verceniging. Namens do Commissie, belast met het nazien der re kening, brengt de heer P. Haringhulzen namens deze commissie verslag alt en verklaart, dat boeken en be scheiden van den penningmeester volkomen in orde zijn bevonden en de commissie voorstelt den penningmees ter onder dankzegging voor zijn accuraat beheer te de- chargeeren. Vervolgen worden door den heer Haringhulzen nog verschillende cijfers der rekening aan de vergadering voorgelezen. De ontvangsten hebben bedragen f 1658.83, terwijl de uitgaven met Inbegrip van afschrijving f 1458.82 bedroegen, zoodat een zuivere winst wordt aangegeven van f 200,01. Verder geven wij de navolgende cijfers uit het over zicht 1930 weer: Begraven ledcu: Ontvangsten: contributie f 1061.64, ontvangsten begraven leden f 260.50. rente kasgeld f 72.69, diverse ontvangsten f 6. totaal f 1400.83. Uitgaven: kosten begraven leden f 704.50, aandeel af schrijving f 96.60, overige kosten f 308.22, totaal f 1109.32, Winst afdeellng leden f 291.51. Begraven nlet-leden. Ontvangsten begraven nlet-leden f 258, uitgaven: kos ten begraven nlet-leden f 176. aandeel afschrijving f 41.40, overige kosten f 132.10, totaal f 349.50, verlies afdseling •Iet-leden f 91.50. Hierna wordt de rekening onder dank aan de com missie voor het nazien en aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer, goedgekeurd. In plaats van den heer P. Haringhunen wordt als com missielid voor het nazien der volgende rekening benoemd de heer Jn. Keuken, welke ter vergadering aanwezig zijnde zich deze benoeming laat welgevallen. De commissie bestaat thans uit de heeren: C. v. d. ■Ungen. K. Coops en J. Keuken. Dan volgt benoeming bestuurslid wegens aftreden van den heer P. Strijder (herkiesbaar). Met op een na algemeene stemmen wordt de heer P. Strijder herkozen. Ook deze neemt zijn benoeming we derom aan. Vervolgens Is aan de orde een bestuursvoorstel: Het bestuur stelt voor hij ter aardebestelling van een lid de koeten van één volgrijtuig voor rekening der ver- eeniging te nemen. Wordt van geen volgrijtuig of van een ander rijtuig gebruik gemcakt. dan ontvangt de recht-hebbende een bedrag, gelijk aan hetgeen de ver ceniging hiervoor in rekening gebracht zou worden. Door Voorzitter wordt toegelicht, dat deze kosten on geveer f 80 per jaar zullen zijn. Inplaats van hot bestursvoorstel aan te nemen, stelt de heer Jn. Langedijk voor de contributie te verlagen, wolk voorstel wordt gesteund door den heer D. Wit Cz. Waar echter blijkt dat door nlet-aanneming van het bestuursvoorstel de contributie moeilijk meer zou kun nen worden verlaagd dan 10 pet; wat ongeveer per jaar en per gezin van 20 tot 50 cent zal beloopen, wordt het voorstel Langedijk niet verder gesteund en wordt het bestuursvoorstel aangenomen met 2 stemmen tegen. In de rondvraag worden door verschillende leden vra gen gesteld van min of meer huishoudelijkcn aard, wel ke door het bestuur worden beantwoord. Op voorstel van den heer C. v. d. Haagen, zal een ver zoek gericht worden aan 't Gemeentebestuur alhier om zoo mogelijk het luiwerk van de torenklok weer in orde te laten maken. Hierna wordt de vergadering met een enkel woord van dank door Voorzitter gesloten. ANNA PAULOWNA Zondag j.l. heeft de plechtige opdracht plaats ge had van de jongenscongregatie in de parochiekerk aan de Spoorbuurt. De heer M. Brugman, zoon van den stationschef, is als klerk geplaatst bij de Ned. Spoorwegen te IJmuiden. Heden, Donderdagmiddag 1 uur, vertrekt pastoor M. Vinck naar zijn nieuwe parochie. Zijn opvolger, pastoor M. van der Eera, zal Vrijdagmiddag, ongeveer 6 uur, arriveeren. Woensdagmiddag ruim 3 uur geraakte de met een paard bespannen bakkerswagen van den broodbakker Jb Molenaar te Klelnesluls voor de arbeiderswoning van D Schenk in den Grasweg, ln de diepe wegsloot, doordat de nog: Jeugdige venter het zoontje van Mole naar met zijn been ln de leidsels verward geraakte. Het ongeval liet zich ernstig aanzien, daar de kleine baas mede ln de diepte verdween en bekneld geraakte tusschen den wal en den wagen. Hij kon evenwel spoe dig uit zijn benarde positie door toeschietende hulp verlost worden, zonder noemenswaard letsel bekomen te hebben. Met veel moeite werden paard en wagen geborgen. BREEZAND. Aanrijding. Woensdagavond werd een logée van den heer Essenveld ter hoogte van het oafé van den heer Jb. Borst aange reden door een vrachtauto van de Gebr. Boerman, be stuurd door den chauffeur D. K. Het slachtoffer, een verpleegster van het Diakones- senhuls te Leiden, bekwam een hoofdwonde en een been- fractuur. Dr. Olree, d>e na telefonischen oproep spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp, waarna het meisje op haar verzoek naar het Diakonesaenhuis te Lelden werd vervoerd. Merkwaardige testamenten. De eeuwen door zijn er steeds personen geweest, wier laatste wilsbeschikkingen wel zeer merkwaardig waren. Zoo gelastte keizer Maximiliaan I van Oostenrijk bij zijn dood in 1519, in zijn testament, dat terstond na zijn overlijden zijn haren zouden worden afgesne den, zijn tanden fijn gestampt en in het openbaar in ,dc hofkapel tot asch zouden worden verbrand. Hij beval verder, om het nietige van alle menschelijke grootheid aan te toonen, dat zijn lichaam, na een dag ten toon gesteld te hebben gelegen, in een zak met levende kalk zou worden gesloten, met taf en wit da mast overtrokken; dat hij aldus moest worden ten toon gesteld, liggende in de kist dio gereed gemaakt was om hem te ontvangen, dat men hem zou begra ven in de kerk van het paleis van Neustadt, onder het altaar van St. Georges, en dat men niet zou \ergeten hem zoodanig te plaatsen, dat hoofd en hart kwamen te liggen onder de voe'en van den mislezende. Aan zijn wenschen werd stiptelijk gevolg gegeven. „De goede koning Eduard (I)", zoo verhaalt Frois- sard, „overleed in de stad Warwick. Kort voor zijn dood deed hij zijn oudsten zoon (Eduard II, die hem opvolgde) voor zijn bed komen, en beval dezen, in de tegenwoordigheid van zijn baronnen, bij de heiligen te zweren, dat hij, terstond na zijns vaders overlijden, diens lijk in een grooten ketel zou doen koken, tot dat het vleesch van de beenderen afviel; dat hij daar na het vleesch zou doen begraven en de beenderen zou bewaren; dat hij, telkenmale als de Schotten in opstand tegen hem zouden geraken, na een krachtige toespraak tot zijn volk te hebben gehouden, zou op trokken, zorg dragende, de beenderen van zijn voor -ganger mede te voeren; want hij was ten volle over tuigd, dat, zoo lang zijn zoon die beenderen bij zich had, de Schotten geen enkele overwinning op hem zouden behalen". Een rijk ingezetene van Londen was smoorlijk ver liefd geworden op den neus van mejuffrouw B. een neus die niets bijzonders had dan zijn buitenge wone lengte. Na zijn dood vond men in zijn testament de volgen de zonderlinge beschikking: „Ik smeek mejuffrouw B mijn geheele ver mogen te willen aannemen, dat ik hnnj nalaat, als een te geringe gift voor de onuitsprekelijke gemoeds aandoeningen, die ik gedurende drie j«ren gemaakt hcfo door het beschouwen van haar aanbiddelijken neus." De erflater was der jonge dame bij naam ten eenen male onbekend, maar toen zij, op haar verzoek, in de tegenwoordigheid van den overledene werd ge bracht, herkende zij in hem den man, die gedurende drie jaren haar met zijn hulde en zijn verzen tot lof van haar neus had vervolgd, die zich in Hydepark, in Coventgarden en overal >p haar weg had bevon den en die onophoudelijk zijn blikken op haar had ge vestigd. Het volgende vreemdsoortige testament dagteekent van 1650. Ik, Philippus, laatste graaf van Pembroke en van Montgommery. ridder voor het graafschap Berks, zijnde, naar men mij verzekert, zeer zwak van lichaam, maar in het volle bezit van mijn geheugen; want ik herinner mij, dat ik vijf jaar geleden, mijn stem gegeven heb om den ouden Canterburv af te ma ken en redert een jaar heb ik niet vergeter, dat ik mijn meester op het schavot heb gezien: daar ech ter de dood mij bedreigt en mij vervolgt, en ik altijd de vlag gestreken heb voor degenen die mij bedreig den, doe ik heden mijn laatsten wil kennen en maak ik de volgende beschikkingen: Ik verlang geen gedenkteeken; want dan zou ik ook een grafschrift en verzen moeten krijgen; en in mijn leven heeft men maar al te veel verzen op mij ge maakt. Ik wensch dat mijn honden zullen verdeeld worden onder al de leden van den staatsraad. Ik heb genoeg hun zin gedaan. Ik heb nu eens gewerkt met de Pairs, dan weder met de gemeente; wat er dus ook moge ge beuren met mij. hoop ik toch dat ze mijn arme hon den niet van gebrek zullen laten omkomen. Ik schenk mijn twee beste rijpaarden aan den groaf va Denhigh. die zeer zwak ter been wordt. Mifn andere paarden s. henk ik aan mylord Fairfax. opdat, wanneer Cromwell en diens raad hem zijn commissie mochten ontnemen, hij ©enige paarden hebbe om het bevel over te voeren. Ik schenk aan den graaf van Salisbury al mijn grof wild, daar ik zeer zeker ben dat hij het zorgvuldig zal bewaren, omdat hij onlangs aan den koning een dam hert uit zijn park heeft geweigerd. Ik schenk niets aan mylord Say, en ik maak hem dit legaat, omdat ik weet dat hij het getrouw onder de armen zal uitdeelen. Aangezien ik den heer Henri Mildmey gedreigd en evenwel niet geslagen heb. geef ik vijftig pond ster ling aan den lakei die hem afgerost heeft. Ik schenk aan Thomas May. wien ik den neus gebroken heb bij een maskerade, vijf shillings. Ik had hem meer willen geven, maar al diegenen die zijn Geschiedenis van het Parlement gezien hebben, zullen moeten toestemmen dat vijf shillings nog te veel is. Ik zou aan den schrijver van het schotschrift te gen de dames, den titel voerende:: Beursberichten, drie pence nalaten, omdat hij een wijze van beklad den ontdekt heeft nog liederlijker dan tot heden ge zien is. Maar daar hij op een onwaardige wijs, ik weet niet hoeveel lieden beleedigt en zwart maakt, belast ik met de betaling denzelfden lakei, die het achterstallige bij Henri Mildmey heeft aangezui verd: deze zal hem leeren fantsoenlijke vrouwen met onderscheiding te behandelen. Ik schenk aan den luitenant-generaal Cromwell een van mijn woorden, aangezien hij geen van de zijne gehouden heeft. Ik schenk aan de rijke ingezetenen van Londen, als ook aan de Presbyterianen en aan den adel, den raad op hun huid te passen, want op bevel van den staat heeft het garnizoen van Whitehall zich voor zien van dolken, en in plaats van kaarsen bedient het zich van dievenlantaarns. Ik geef den geest. Nathaniel Brind. William Laud, aartsbisschop van Canterbury, die wegens hoogverraad ter dood veroordeeld werd. ZONDAG 28 JUNI 193L NED. HERV. GEMEENTE te; Schagen, geen dienst Barsingerhorn, voorm. 10% uur, Ds. de Graaf. Haringhuizen, geen dienst. Huisduinen, voorm. 9 uur. Ds Damsté. Julianadorp, voorm 10% uur, Ds Damsté. Callantsoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt Dlrkshorn, geen Samenkomst. Warmenhuizen. voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Molenaar. Winkel geen dienst Hoogwoud, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur. Ds. Boeke. Egmond-Binnen, voorm. 10.15 uur, Ds Nobel. Veenhulzen, voorm. 10% uur, Ds. Deetman. Hippolytushoef, voorm 10% uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. uur, Ds. Tollenaar, v. Den Helder. In de raadsvergadering vat} Dinsdagavond werd de heer G. J. de Wit als n*euw lid beëedigd. De heer de Wit is wegens bedanken van den heer P. J. Trap geko zen op de lijst van de oppositiepartij, doch zal alleen zitting nemen tot den datum van aftreden den huldigen raad, daar hij bij de verkiezingen niet weer candldaat was gesteld. Voor verbouwing van de openbare school no. 1 te Julianadorp, atond de raad een crediet toe van f 24.100. Aan de Heldersche schoolvereeniglng is een vergoe ding toegekend van f 1584 zijn de jaarwedde van een Doventallige onderwijzeres. Ten behoeve van de uit breiding der gemeentelijke u.l.o. school enz. is f 7400 gevoteerd. In deze vergadering Kwam voorts ln behandeling een voorstel Inzake de penslonneering van wethouders. Reeds in de vergadering van 22 November 1927 was hiervoor een raadscommissie benoemd, die een minder kostbare regeling dan de thans vigeerende zou hebben te ontwerpen. Haar voorstel kon evenwel geen meer derheid in den raad verkrijgen en de kwestie werd ge- renvoyeerd naar B. en W., welke thans een nieuwe regeling hebben gemaakt. Hierin wordt pensioen ver leend op 60-Jarigen leeftijd, na ten minste 1 jarige werk zaamheid als wethouder, en wel voor elke maand 1/240 tot een maximum van 2/3 der jaarwedde (voor Invali diteitspensioen 1/8). Het weduwenpensloen bedraagt de helft met een minimum van f 250 Het weezenpensloen 40 pet daarvan tot een maximum van 1% maal het weduwenpensloen. Verder zijn nog bepalingen ontwor pen betreffende afkoop en z.g afstappersgeld. Bij dit afstappersgeld stond de raad lang stil. Verschillende Eqji goed© huidverzorging is een eisch des tijds. Allen die dezer dagen in Apotheik of Drogisterij een doos cf tube Parol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een nuttig hoekje over huidverzorging. amendementen en nieuwe voorstellen kwamen ter tafel, doch konden niet worden gehandhaafd. Behoudens een enkele wijziging werd het voorstel van B. en W. tenslot te aangenomen B\j den raad was voorts ingekomen een uitvoerig rapport betreffende de oprichting van een slacht- en koelhuis alhier. De meerderheid van de rapporteurs meende wegens de kosten niet tot oprichting daarvan te moeten a<Jviseeren. De minderheid daarentegen be pleitte op hygiënische gronden de stichting. B. en W. deelen mede binnenkort met een voorstel hieromtrent te zullen komen. CYCLOON IN BRAZILIë. Vele dooden en gewonden. Uit Rlo de Janeiro: De stad Sao Luiz de Carceres is door een cycloon ge teisterd. Er werden 4 personen gedood, 25 gewond en 30 huizen vernield. MUNITIE-WAGONS ONTPLOFT. Uit Belgrado: Op het traject naar Salonlkl zijn nabij de stad Grads- ko drie munitie-wagons ontploft Het Is nog niet bekend, of er menschenlevens te be treuren zijn. NASPEL VAN DEN BRAND IN HET GLAZEN PALEIS. Een strafvervolging. Een Wolff-bericht uit Munchen meldt dat de justitie, op grond van de verklaringen der directie van het Gla zen Palels, een strafvervolging heeft Ingesteld tegen den schilder en diens helper, die even voor het uitbreken van den brand in dit museum bezig waren met het schoonmaken van schilderijen. Men vermoedt namelijk, dat zij door onvoorzichtigheid het uitbreken van den brand hebben veroorzaakt De Wieringermeer. Aanleg van wegen. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft gis ter te 's Gravenhage aanbesteed bestek no. 120 Z.W.: Het aanleggen van steenslagwegen In polderafdeeling I van de Wieringermeer, in 4 perceelen. De raming was van perceel I f 100.000, perc. 2 f S5.000, perc. 3 f 75000, perc. 4 f 60.000. Laagste inschrijvers waren voor perceel 1 N.V. Teer- macadam. Den Haag voor f 89.445; perceel 2 N.V. Ne- derl. Basalt M., Zaandam voor f 73000; perceel 3 N.V. Aann. Bedrijf v.h. H. J. te Siepe te Winterswijk voor f 64.178; perceel 4 H. van Meekeren te Hindeloopen voor f 57.863. Voor de massa N.V. Nederl. Basalt Mij., Zaandam voor 1 297.700. Felle brand te Waspik. Chroomlederfabrlek geheel door het vuur vernield. Gisternacht ls de groote chroomlederfabriek Waspik, eigendom van den heer Samuel uit Breda, geheel door brand vernield. Ongeveer half 11 werd de brand ontdekt doch toen sloegen de vlammen reeds van alle kanten uit de oude fabriek. De brandweer was aanstonds ter plaat se, doch aangezien er groot gevaar dreigde voor de heelo omgeving werd ook de stoombrandspuit van de gemeen te Waalwijk direct om assistentie gevraagd. Toen deze na 20 minuten ter plaatse kwam hadden de vlammen zich ook reeds aan de nieuwe fabriek medegedeeld. Van alle kanten vlogen nu groote vonken door het luchtruim De woning van de weduwe Boelaars vatte eveneens vlam en brandde geheel uit Van den inboedel kon niets wor den gered. Het dak van de groote boerderij van den landbouwer Timmers had ook vlam gevat, doch de brand weer wist dit pand met uiterste krachtsinspanning te be houden. De twee groote fabrieken zijn geheel uitgebrand Naar wij vernemen is de zaak, alsook het personeel, te gen bedrijfsschade verzekerd. De gebouwen zijn verze kerd. De schade wordt geschat op f 300.000. De oorzaak van den brand ia onbekend. Gistermorgen ongeveer 9 uur sloegen de vlammen wederom uit de kantoorgebou wen. De brandweer werkt nog met één straal op de -waterleiding. VROUW IN BRAND GERAAKT. Bij het aanmaken van een kacheL Op de sleepboot „Duo Amlci", liggend in het Oude Bassin te Maastricht, wilde Dinsdagmiddag de schip persvrouw M. L. M. een kachel aansteken. Zij kwam hierbij echter met hare kleeren in aanraking met het vuur en stond ln een oogwenk in lichte laaie. Met ern stige brandwonden overdekt werd de ongelukkige over- gebracht naar het Calvariënberg-Ziekenhuis. Haar toe stand doet het ergste vreezen. of 132. Pim dreef verder, hij was ln België. En hy zag een mooie groote stad. Die op heuvelen gebouwd scheen. En veel torens en kerken had. Hij zag een groot plein met vergulde hulzen, Glanzend in den zonneschijn, En ook een groot huls met hooge toren Dat moest 't stadhuis van Brussel zijn

Schager Courant | 1931 | | pagina 6