„NICOL" tegen Aardvloo. Allerhande. Arbeidt adelt. Bij Pijnen Roeiboot omgeslagen. Chauffeur in slaap gevallen. Dartele roofdier jeugd in Artis. RECHTSZAKEN. DE DOODSLAG OP DE DRACHTSTER KERMIS. Do verdachte door het Ho! te Leeuwarden tot 15 |aar gevangenisstraf .veroordeeld. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft Donderdag arrest gewezen in de zaak tegen den 29-jarigen mu zikant D. T. uit Harkema Opeinde. die tijdens de jongste Drachtster kermis in een café bij een ruzie één dpr bezoekers dood stak en deswege door de rechtbank werd veroordeeld tot 15 jaren gevangenis straf. Door den advocaat-generaal was van het vonnis bevestiging gevraagd en Donderdag heeft het Hof het vonnis vernietigd en eveneens 15 jaren gevangenis straf opgelegd. DE VERDUISTERING BIJ DE HANDELS- EN LANDBOUWBANK. Uitspraak van de Haagsche rechtbank. De Haagsche Rechtbank heeft Donderdag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den vroegeren direc teur van de Handels- en Landbouwbank. den heer J. W. M.. die terecht heeft gestaan wegens verduistering ten nadeele van deze Bank en tegen wien de Offi cier van Justitie een gevangenisstraf van 2'A jaar heeft geöischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte wegens ver duistering. 2 maal gepleegd, lot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden, met aftrek der preventieve hechtenis. De Rechtbank sprak verdachte vrij van het hem subs. ten laste gelegde gebruik maken van valsche stukken. HIJ WILDE ZIJN BROER LATEN DOODSCHIETEN. Voor drieduizend gulden en wat kleeren. Voor de 5e kamer van de Haagsche Rechtbank stond Donderdag terecht de 43-jarige koopman J. J. Sch.. geboren te Chrzanow, thans gedetineerd in het huis van bewaring, wien bij dagvaarding ten laste is gelegd dat hij in April jl. opzettelijk door giften en beloften en het verschaffen van inlichtingen heelt getracht een zekeren G. V., los-werkmati verblijf hou- dendo in De Metropool, te bewegen om zijn broer Chaim Sch., opzettelijk en met voorbodachten rade van het leven te berooven. althans hem zwaar li chamelijk letsel toe te brengen, door uit een met scherp geladen revolver op hem te schieten, en ge noemden V. daarvoor geld en kleedingstukken te ge ven en hem een bedrag van f3000 te beloven, indien het plan zou worden uitgevoerd. Dit is echter niet geschied, omdat V. weigerde. Dr. J. Scholtens, psychiater, als deskundige ge hoord. verklaarde, dat S.. als verminderd toereken baar is te beschouwen. De officier van justitie, mr. P. J. Blok. ging uitvoe rig de verhouding tusschen de beide broers na en concludeerde uit de feiten dat verdachte met overleg is te werk gegaan. IHj is zoo razend op zijn broer ge worden, dat hij over zijn zenuwen heenraakte. Verd. was evenwel toch nog zoo slim om een ander voor de straf te laten opdraaien. Spr. wilde rekening houden met het feit. dat verd. door zijn broer zoodanig is geplaagd, dat. hij over stuur is geraakt en wil daarom neitde maximumstraf van 5 jaar vragen. Het misdrijf is evenwel met over leg gepleegd en is als zeer ernstig te qualificeeren. Spr. vroeg schuldigverklaring van verdachte en diens veroordecling tot twee jaar gevangenisstraf. Mr. M. Nathans, als raadsman voor verd. optredend, betwistte, dat S.. op grond van de wet een strafbare poging zou hebben gedaan, Immers het door verd. aangewende middel is ondeugdelijk. V heeft ver klaard van den beginne af onder geen voorwaarde een aanslag op Chaim S. te hebben willen plegen. De poging genoemd in art. 134bis moet geschied zijn om van een strafbaar feit te kunnen spreken. Pleiter vindt veel steun in het rapport van dr. Scholtens, Uit den «eheelen opzet blijkt, dat de geest van verdachte verhit is geweest ton gevolge van lang durige kwellingen. Deze man is uit een zaak die hij zelf opgericht had. door zijn broer weggewerkt. Het spook der armoede stond voortdurend voor hem. Pleiter vroeg een voorwaardelijke veroordeeling voor S., die zelf dankbaar is. dat het plan op niets is uitgeloopen, eventueel een straf gelijk aan de pre- vcntlve hechtenis. Spr. zou persoonlijk zorgen dat S. in een omgeving komt waar hij verder rustig kan werken. De rechtbank zal 7 Juli uitspraak doen. Op de Merwede bfj Dordrecht. Twee dames verdronken. Donderdagavond om negen uur voer de heer N. te Dordrecht met zijn verloofde mej: de B. en een vrien din van deze, mej. K. in een roeiboot nabij het Zwijn- drechtsche Veer, toen daar een sleepboot met sleep kwam aanzetten. Door tot nu toe nog niet bekende oorzaak, werd de roeiboot door de sleepboot aange varen. Het vaartuigje sloeg om en zonk. Alle drie de inzittenden raakten te water. De beide dames, mej. De Bres te Dordrecht en mej. Van Win gerden, te Zwijndrecht, die beiden ongeveer 20 jaar oud waren, konden niet zwemmen en verdwenen in de diepte. Het derde slachtoffer, de heer Nelemans, die wel kon zwemmen, slaagde er in zich aan de roeiboot vast te klampen. Toeschouwers op den wal, die het ongeluk zagen gebeuren, wisten hem uit zijn benarde positie te bevrijden en naar den kant te brengen. Omstreeks half twaalf zijn de lijken der beide meisjes opgehaald. EIND VERBRAND. Bij het spelen met lucifers. Toestand hopeloos. Donderdagmorgen had het zesjarig dochtertje van den heer V. uit Bergen op Zoom in een onbewaakt oogenblik kans gezien een doosje lucifers te bemach tigen. Bij het spelen met de lucifers zijn haar klee ren in brand geraakt. Toen er hulp kwam opdagen was het kind reeds met brandwonden overdekt. Na dat geneeskundige hulp was verleend, is de kleine in bewusteloozen toestand naar het Algemeen Bur gergasthuis vervoerd. Gisteravond was haar toestand hopeloos. Bij den vakarbeid der mannen en zoo ook bij de verzorging van auto of rijwiel en allerlei andere bezigheden, worden de handen soms verwond en gaan er vaak onooglijk uitzien. Bij dit alles bewijst Purol goede diensten. Allen die dezer dagen in Apotheek of Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huidverzorging en huidgenezing. GEEN STAKING TE HELMOND. Succes van prof. Aalberse. In een door de arbeiders der N.V. van Vlissingen te Helmond eergisteravond gehouden ^eer druk bezoch te vergadering, werd met algemeene stemmen beslo ten een bemiddelingsvoorstel van den rijksbenudde- laor prof. Aalberse te aanvaarden, zoodat het con flict, dat aan deze fabriek dreigde, is voorkomen. VERKEERD NEERGEKOMEN EN GEDOOD. Donderdag wilde een 45-jarige opperman uit een 12 meter boven den grond gelegen dakvenster van een in aanbouw zijnd perceel aan de Laurierstraat te Amsterdam op het daaronder gelegen verandaplat springen, waarbij hij echter uitgleed en naar bene den stortte, waar hij bewusteloos bleef liggen. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overle den. Tengevolge van vermoeidheid. Vracht auto van oen hoogte van 5 meter naar om* laag gestort. Het ongeval nog goed af- geloopen. Donderdagochtend is een vrachtauto, bij het fort aan de Bilstraat te Utrecht in een droog stuk fort gracht gereden. De auto stortte van een hoogte van ongeveer 5 M. naar omlaag en werd zwaar bescha digd, doch de inzittenden de bestuurder, een 24- jarig persoon uit Rotterdam en een jongetje kre gen geen letsel. De bestuurder van de auto heeft aan de politie verklaard, dat hij den vorigen ochtend om half 7 aan den arbeid was gegaan en doorgewerkt had tot 5 uur n.m., daarna met een geladen vrachtauto van Rotter dam naar Nijmegen was gereden, daar de goederen had gelost en vervolgens weer de terugreis naar Rot terdam had aanvaard. In Ede had hij zijn wagen twee uur aan den kant gezet en geslapen. Daarna werd de tocht voortgezet en bij Utrecht ter hoogte van het fort aan de Bilstraat viel hij door oververmoeidheid in slaap. In de brochure „Middelen tegen plantenziekten en schadelijke dieren in land- en tuinbouw", uitgave van het Hooidburoau van den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen (Mei 1930) wordt onder No. 17 op blz. 8 o.m. vermeld: Met 1 en 1% „Nicol" zijn ZEER GOEDE RESULTATEN ver kregen tegen bladluizen, bladvlooien, AARDVLOOIEN; met sterkere oplossingen tot -i ook tegen wilgenhaantjes, kool- vlieglarven in den grond, enz. Nicol is een product van de N.V. Chemisch-Technische Maatschappij te Venlo. Wederverkoopers zijn: De heer J. RAKKER Klz. te St. Pancr^s en de FIRMA W. ZAADNOORDIJK, Waagplein 12, Alkmaar. VERRASSENDE GEBOORTEN. Interessante broedgevallen bij verschillende vogels en in het aquarium. Men schrijft uit Amsterdam aan de N.R.Crt.:: Artis is dezen zomer wel bijzonder gelukkig met zijn roofdiergeboorten. In de vernieuwde roofdierga- lerij met haar imposant leeuwenterras en grootsche openluchtkooien vieren jeugd en schoonheid hoogtij als nooit tevoren. Allerlei welpengedartel bij de ver schillende moeders, dio zich dit jaar voortreffelijk van haar oudertaak kwijten, zoodat slechts bij twee jongen van een en dezelfde leeuwin kunstmatige voe ding noodig was. Bij de leeuwin „Lily" drie dartele robbedoezen, bij de prachtige Bengaalsche of Koningstijgerin „Ranee" de verrassing van vier prachtige welpen, terwijl haar vroegere kooigenoote „Inda" een dezer dagen jongen werpen zal. Voorts bracht een der Sumatruansche tij gerinnen haar eerste jong ter wereld, terwijl de mooie zilverpoema Tommie', een geschenk van den heer Dr. J. II. A. Dubois, die haar van de Paragonische Cordilleras meebracht, vier welpen het leven schonk. Een Argentijnsche poema, door den heer W. J. Cam per Titsingh geschonken, en wegens plaatsgebrek tijdelijk in het Berenhuis ondergebracht, verzorgt daar haar eerste jong, terwijl voor de bekende kunst matig opgevoede leeuwtjes, die in twee jaar tijds zich uitbundig hebben ontwikkeld, tijdelijk een ruim speelterrein wordt ingericht in het voormalige olifan- tenperk naast de roofdierengalerij gelegen. Het is dan ook een bijzonder genoegen, die ver scheidenheid van dartele roofdierjeugd in Artis te volgen in haar opgroei en bekoorlijk spelen, welk spelen geen „spellet.je"-zonder-meer blijkt, maar het geen van groote biologische beteekenis is, een spon tane zelscholing inhoudt, waarbij het groeiende indi vidu al doende den geërfden aanleg van zijn katten- natuur leert kennen en beheerschen e"n gedurige oefe ning van zijn erfelijk „kunnen" de ware „kunst" baart. Inmiddels is de ingrijpende verandering van het oude roofdiergebouw nu ook wel een zeer doeltref fende verbetering gebleken en het sprekend bewijs ge leverd, hoe zeer bowegingsmogelijkheid in zon en buitenlucht-, naast goede voeding en toereikende be schutting en verwarming gedurende den nacht, ook van de tropische reuzenkatten van oerwoud en jungle een onmisbare factor voor hun algeheele welzijn uit maakt. Echter ook elders in de levende have krijgt de opmerkzame bezoeker kostelijke en belangwek kende dierenjeugd te genieten. Vooreerst de twee jonge nijlpaardjes, eenige allerliefste Indische anti- loopjes, een wollig lamajong een koddig veulentje van den Nubischen wilden ezel. nuchtere damhert- kalfjes, een jonge maki en sierlijke civetkat-welpen. In de fazanterie onder meer een Argusfazant-kuiken! Pittige pauwtjes en verdere vogelkleuters in de nieu we Geuzebroeks-broedmachine en kunstmoeder. Voorts een lepelaarsjong in 't vogelpoeltje en tal van ronddribbelende donsjongen in de zilvermeeuwenko lonie aan den vijver, onder wier steeds uitbreidend aantal broedparen nu ook een vrij-vliegend ouder paar zijn drietal kuikens voorgaat op den levensweg. In het Vogelhuis een kuiken van de Sclater's Kroon- duif op 't nest, jonge zebravinkjes, die reeds uit het nest vliegen en Abcssynische Prachtglansspreeuwen aan 't, broedverzorgen Een brnndganzen-broedse! in den Hollandschen tuin, reiger en waterhoentjes jongen te over aan de vijver-oevers, jonge Egyptische bekbroeders. Kameleonischen en andere Chromiden, benevens stekelbaarsnestjes en haaieneieren in het aquarium. Wel vieren jeugd en schoonheid in het zomersche „Artis" hoogtij. Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. VERBODEN' COLLECTE. U kent Zonnestraal toch. Zonnestraal bij Hilversum, waar t.b.c -patiënten door toepassing van de arbeldsthe- rapie geleidelijk aan worden voorbereid op de hervatting van hun gewone werkzaamheden in het maatschappe lijk leven? Vroeger ging het meestal zoo: wie geluk had. kon uit gezonden worden naar epn sanatorium. Drie, zes maan den en langer werd met» daar verzorgd op de best denk bare wijze en dan sjfcpte men weer Ineens het gewone leven In en bleek heel dikwijls, dat men tegen dien over gang niet bestand was. Ook thans gaat het veelal nog niet anders, want arbcids-kolonles voor t.b.c.-lijders zijn nog erg schaarsch. Op „Zonnestraal" doet men feitelijk baanbrekend werk. De arbeidstheraple. de geneeswijze door arbeid, moet zich nog een plaats veroveren en dat is moeilijk, ook al. omdat hot zoo duur is. „Zonnestraal" kan zich dan ook niet bedruipen, on danks krachtige steun van velo zijden. Er wordt dus voor Zonnestraal gecollecteerd, overal waar men de men- schen kan vinden, die dat willen doen en waar het gemeentebestuur, het toestaat Natuurlijk denkt u: maar dat weigert niemand! Mis vrienden! Zonnestraul staat open voor leder. Geloof, politiek en maatschappelijke positie spelen geen rol. Wie er komt is patiënt als do andere: de tb.c. vraagt ook niet naar geloof en politiek en de maatschappelijke positie legt slechts ln zooverre gewicht in de schaal, dat de minder gegoeden meer gevaar loopen als slachtoffers te vallen dan de rUken. Op Zonnestraal vecht men om den mensoh, niet om den Tnensch, die een bepaald etiketje draagt, behalve van zijn ziekte. Ieder kan deze stichting dus steunen, zou men zeggen, en indien er nog eens een collecte geweigerd wordt dan moet het ergens wozen, waar de beschaving nog niet Is doorgedrongen. Maar Breda dan. de stad Breda! Inderdaad, waar mag voor Zonnestraal en het pio nierswerk. dat er wordt verricht, niet worden gecollec teerd. Laten we doen volgens een oud-holl&ndsche uitdruk- kingj, die ongeveer luidt: Hij zegt hiervan het meeat Die er het sohrikkelijkat van zwijgt 1) 1) Nadat het bovenstaande geschreven was. vernamen we. dat b|j Koninklijke Besluiten van 28 Mei JJ. nrs. 20 t.m. 22 beslist is. dat de Dag. Besturen van de ge meenten Bellen. Noordwolde en Tletjerkateradeel ten onrechte de aangevraagde collecte voor Zonnestraal heb ben geweigerd. Hopelijk zal het Breda ook aldus vergaan. EXAMEN-TIJD. Het !s weer de tijd, waarvan een spotter getuigde: In deze weken wordt de eene helft van onze bevolking ge ëxamineerd door de andere helft Ook om al ons examen-gedoe heeten we de Chlneezen van Europa. Ofschoon iedereen de zeer betrekkelijke waarde van acten, getuigschriften, buis, diploma's enz. enz. grif erkent, gaan ze voort hun tirannie uit te oefe nen Tal van betrekkingen zijn nog steeds alleen toegan kelijk voor hen of haar, die met een gewichtig papier kunnen bewijzen, dat zij het onderwijs aan een bepaalde onderwijsinrichting „met vrucht" hebben ge volgd. Met vrucht! Hoevelen slagen er niet bij wie een ze kers hoeveelheid kennis Is ingestampt, zonder dat er van eenige vrucht van eigen studie sprake is! Dit Is een aan fluiting van de wetenschap en zulke studie Is voor de slachtoffers één voortdurende kwelling. Wat er echter tegen te doen? Wij zien de oplossing niet Wij dulden het kwaad dan ook alleen maar weer eens aan en verder feliciteeren wil alle examinandi met het koele weer. Waarschijnlijk zul len zij het toch nog warm genoeg hebben! DE SCHOONSTE DOOD! Uit het Berliner Tagoblatt" is dit bericht verzeild ge raakt in Nederlandsche kranten: „Een katholiek geestelijke, dr. Hoinka uit Opper- Silezië, herdacht te Breslau de dooden van den wereldoorlog. Er is, zei hij, geen schooner dood op de wereld dan door den vijand te worden verslagen. Op den dag dat de Duitscher opstaat tegen zijn verdrukkers, zal God hem andermaal bijstaan." Dat ia de taal van vóór 1914. Aan dezen dienaar Gods heeft de wereldoorlog nets geleerd en als er weer een uitbarsting komt, dragen sprekers als deze daaraan mede schuld. Stuitend ls de manier, waarop hij over zijn God be schikt: God zal de Dultschers weer helpen, want pastoor zegt het, alsof hij het voor het commandeeren heeft. Dominé Roth, zoo gaat het bericht verder, was het vol komen eens met zijn katholieken collega. Et zijn soorten van godslastering. Dit soort lijkt ons een van de ergste en gevaarlijkste, doch straf zal er wel niet opgesteld worden! SLAPENDE ARM GEWORDEN. Dit verschijnsel komt in dezen crisitijd. veelvuldig voor. evenals bij vorige gelegenheden van soortgelijken aard. De zaken gaan slecht; de waardo van grond, gebouwen, enz. daalt. Er hoerscht slapte en op eenige meerdere be- drljvgheid schijnt voorlooplg nog geen kans te zijn. Met een gewichtige term spreekt men van dalen de conjunctuur: het economisch leven kwijnt Aandeelen van zaken, die tot voor kort zeer ln trek waren en golden voor oer-solide, zijn afgebrokkeld tot een verontrustend laag peil. Laten we één voorbeeld noemen. Philips, de glorie van onze nationale Industrie, zag de koers van zijn aandeelen stijgen tot boven de 600. Een «tuk van f 1000 nominale waarde werd dus verhandeld voor meer dan f 6000. Enkele dagen geleden bracht zoo'n aandeel nauwelijks f 1100 op en de gelukkige bezitter, die het voor ruim een jaar niet te gelde heeft gemaakt en het nu moet verzil veren, lijdt dus op één zoo'n stuk een schade van ruim f 5000.. Hij heeft er niets tegen kunnen doen; hij is in derdaad slapende arm geworden, on geveer f 14 per nacht! Dit ls het risico van den effectenbezitter. Misschien heeft hij deze schrale troost, dat hij inder tijd ook slapende rijk is geworden.- Zoo gaat het toch menigmaal bij stijgende conjunctuur, totdat de spanning te groot wordt en de zeepbellen barsten. GEBRUIK VAN KUNSTMEST. In de Januarl-aflevering van het Duitschc tijdschrift „Fortschritte der Landwerdschaft" wijdt dr. P. Krische een artikel aan het gebruik van kunstmest. Hij geeft daarbij een overzicht van het verbruik per H.A. van stik stof, phosforzuur en kali op in cultuur gebrachte gron den (akkerbouw en weide). De gegevens slaan op 1928. Landen: Kg. per H.A. stik phos- kali stof for Dultschland 13.9 16.7 26.2 Oostenrijk 1,— 4.3 5.4 Nederland 26.3 52.2 41.4 België 19.3 34.5 20.5 Frankrijk 4.— 14.1 5.— Spanje 2.3 8.— 2.— Italië 3.8 19.3 1.9 Groot-Brittannie en Ierland 2.2 7.2 2 Denemarken 8.7 20.2 5.5 Polen 1.4 3.3 2.9 Tsjecho-Slowakije 4.3 8.5 3.8 Ver. Staten van Amerika 2.1 5.8 2.2 Canada 0.2 0.7 0.9 Zooals men ziet, steekt het gebruik in Nederland ver uit boven dat in alle andere landen, die in deze tabel zijn opgenomen. Wij ontleenen deze gegevens aan Het Volk, dat er het volgende aan toevogt: „Evenredig met het kunstmestgebruik is ln de ver schillende landen ook de opbrengst aan producten en gras. De heerschende crisis ln den landbouw met name in het akkerbouwbedrijf heeft lntusschen het gebruik van kunstmest in ons land ten zeerste en in ongunstige van kunstmest in ons land ten zeerste en ln ongunstlgen zin beïnvloed. Algemeen was bekend, dat in 1930 en ook dit voorjaar, de landbouwers \-eel minder kunstmestof- fen hebben aangekocht en gestrooid dan ln de vooraf gaande jaren. Nummer 5 van de Mededeelingen van het Centraal Bureau, orgaan van de coöperatieve aankoopverecniging uit het Nederl. Landbouw Comité geeft nu over dat ver minderd kunstmestgebruik eenige cijfers. In de periode 1 Juli 19301 April 1931 is het kallverbrulk slechts 43.3 pCt. geweest van de afname in dezelfde tien maanden van het voorgaand seizoen. Van de beide andere kunst meststoffen (fosforzuur en stikstof), was dat percen tage 62. Dat van fosforzuur en stikstof het gebruik min der ls afgenomen dan van kali. wordt daaraan toege schreven, dat van de meststoffen de kali het minst in prijs is gedaald." GEZEGENDE OUDERDOM De redacteur van Het Volk, die zijn bijdragen teekent met een sterretje, publiceerde onlangs een schetsje on der bovenstaanden titel. Wij kunnen het niet in zijn ge heel overnemen, maar het is zoo'n sterk pleidooi voor wat ook den meesten van onze lezers na aan het hart ligt, dat de schrijver het ons niet ten kwade zal duiden, dat wij hun het slot niet 'willen onthouden. Hier is het: „Het vrouwtje stapte in de leege tram. Het was een schoonmaakster met grijze haren, een schraal snoetje, tanige armen; type van de afgebeulde arbeidersvrouw, die vóór haar tijd vervallen en verschrompeld is. De goedmoedige burger zal opmerken, dat het toch zoo erg niet is. Drie uurtjes moet zoo'n mensch wat kan toren schoonmaken van 's morgens zes tot negen. Da's toch een aardige verdienste voor zoo'n vrouwtje, die ze waarachtig niet graag zou willen missen. Heeft zoo'n menschje nog haar ouderdomspensioen, dan kan ze er behoorlijk komen. Ach, en dat werken ls ze haar heele leven gewend geweest. Ze weet niet beter. Maar alleen reeds do manier, waarop zij zich tegen de treeplank van de tram optrok, was een aanklacht. De loodzware vermoeienis, waarvan de trage beweging sprak ('s morgens om negen uur!) deed den wensch bij me ont waken om te kunnen teekenen als een Stelnlen, Koll- witz of ZiH?. Want woorden schieten to kort. Zoo'n vrouwtje moet 's morgens een kopje thee met een beschuitje op bed krijgen. Zij moet een tikje verwend worden door een aardige dochter. Zij moet wat helpen in het huishouden en de rest van den dag achter een potje geraniums zitten.Zij moet wat roddelen op de buurtgeono ten, 's middags een tukje doen, 's avonds een krantje le zen en wat ganzeborden met haar kleinkinderen. Maar zij moet niet om vijf uur haar bed uit en drie uur lang vloeren boenen en stoepen schrobben. Niet om negen uur, wanneer een bourgcois-dame er nog niet aan denkt om op te staan, zich al doodlam in een train htjschen, die haar naar huis brengt, waar ook weer werk wacht. Dat is niet goed voor oude vrouwtjes. 't Is zelfs een beetje godslasterlijk..." GALGENHUMOR. Het gaat beroerd in zaken, doch gelukkig wordt de humor er niet door gedood, al loopt er wel eens wat bitterheid onder. In Eindhoven ligt deze vraag op ieders lippen: Heeft u een vaste betrekking of is u bij Philips? Onder en na beurstljd worden tegenwoordig op het Damrak te Amsterdam geen dames toegelaten. Dat is vanwege de zedelijkheid, moet u weten. Begrijpt u het niet? Op het Damrak staat immers zoowel de koopmans beurs als de effectenbeurs en daar worden de heerea nu te veel uitgekleed. Op de effectenbeurs ls het zóó stil, dat men het divi dend kan hooren passecren! Deze woordspeling is alleen begrijpelijk voor hen, die weten, dat de beursterm voor het niet-uitkeeren van winst deze is: dividend passeeren.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10