SchagerCourant RAAD VAN SCHAGEN. Tweede Blad. De Zaken zuiver belichten HEERINBAAI Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 27 Juni 1931. 74ste Jaargang. No. 8889 Spoedeischende vergadering van den Raad op Vrij dag 26 Juni 1931, des middags kwart voor 2 ure. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Afwezig zijn de heeren Van Erp, De Vries en Look- xnan, 1 vacature. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat van den heer De Vries een schrijven is ingeko men, waarin hij mededeelt door beroepsbezigheden verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Spr. heeft vernomen, dat ook de heer Lookman verhin derd is de vergadering bij te wonen. De notulen zijn nog niet gemaakt, terwijl spr. ook geen mededeelingen heeft te doen. De vergadering is alleen belegd in verband met het eenigste agenda punt: Voorstel met betrekking ot de herstelling van één der gashouders. De ke*el, de ketel, de ketel is kapot. De Voorzitter herinnert er aan dat in de vorige ver gadering B. en W. een blanco crcdiet aanvroegen voor de herstelling van den gashouder, doch dat de Raad niet verder wenschte te gaan dan tot f4500.—. B. en W. hebben zich na de laatste raadsvergade ring in verbinding gesteld met do firma Wispelweij en van deze firma is nu een prijsopgave ingekomen. In een schrijven, gedateerd 22 Juni 1931, deelt de firma Wispelweij te Zwolle mede: Naar aanleiding van het onderhoud, dat onze In genieur de heer H. Blankstein heden met u (den gas- directeur) en eveneens met den heer Burgemeester van Schagen heeft gehad, deelen wij U mede, dat wij nog eens uitdrukkelijk willen vaststellen, dat wij geen afstand wenschen te doen van de opdracht, die ons werd gegeven tot herstel van den gashouder. Om de uitvoering van het werk zooveel mogelijk te bespoedigen, hetgeen in het belang is van de ge meente en gasfabriek, zijn wij genegen hiertoe onze volle medewerking te verleenen. Wij hebben een en ander nog eens nauwkeurig na gegaan en zouden de werkzaamheden voor de volgen de bindende prijzen willen uitvoeren: lo. de werkzaamheden, genoemd in ons schrijven van 20 Mei 1931, voor de som van f3635. 2o. het herstellen van de 8 lasschen van den on derling, het aanbrengen van een omgaanden strip 75 X 10 m.M., het herstellen van de gescheurde onder platen door het inbrengen van nieuwe plaatstukken, het herstellen van de verticale versterkingsstijlen in den klok, het opnieuw aanbrengen van 3 benedenrol- len en het afstellen van 5 benedenrollen, voor de som van f 698.In dezen prijs zijn geen hulpkrachten be grepen. 3o. Onkosten, gemaakt door het zenden van den chefmonteur en hulpmonteur op 26 Mei, welke onver- richterzake zijn teruggezonden, f49.—. 4o. Het leveren van de benoodigde hulpkrachten voor de totale werkzaamheden f932. 5o. Huur van de te gebruiken steigers f150. 6o. Opnieuw met water vullen van de kuip, waar- hij gerekend is op 650 M3. water der waterleiding a 25 cent per M3. en dat de aanwezige pijpen door de gasfabriek gratis in bruikleen worden gegeven, f 162.50. 7o. Schoonmaken van de kuip en het meniën van de bovenste platenrij der kuip aan de binnenzijde, het schoonmaken en 1 X meniën ter plaatse en 1 X afschilderen der nieuwe beplating, voor de som van f200. Een en ander uitmakende het totaalbedrag van vijf duizend achthonderd zes en twintig gulden en vijf tig cent, zegge f5S26.50. Wij zijn bereid toe te staan, dat de posten, genoemd onder 4, 5, 6 en 7, door U en voor uwe rekening wor den uitgevoerd. Ter toelichting diene, dat de onkosten voor het uit gebreide rapport der heeren Voogd en van Meurs, zijnde f 145, niet in onze bedragen zijn opgenomen. Wij doen bovenstaande aanbieding geheel sans prejudicielMocht bij het nazien van den opstaanden klokwand blijken, dat ook hier nog herstelling noo- dig is, dan zullen wij U voor den chef-monteur f 1.20 en voor den hulpmonteur fl.— per uur in rekening brengen, exclusief verblijfkosten, welke per man f2.50 per dag zijn, Zondagen medegerekend, plus hiervoor te maken reiskosten. Prijsopgave van hiervoor te gebruiken materialen kunnen wij opgeven, zoodra wij weten, wat hier voor moet worden geleverd. Met de algemeene voorschriften, gegeven in het rap port, kunnen wij ons vcreenigen, wij maken u echter opmerkzaam, dat het dek der klok geheel wordt uit gevoerd in plaatdikte van 3 m.M., behalve de cirkel- plaat, welke 5 m.M. dik wordt. De buitenrandplaten van het dek worden dus uit gevoerd in 3 m.M., in afwijking van het rapport dat hiervoor 5 m.M. aangeeft, aangezien 3 m.M. ruim vol doende is. Het is ons niet duidelijk, hoe uwe rapporteurs aan het bedrag van f4000 zijn gekomen, aangezien zij in het rapport zeer duidelijk aangeven de verschillende factoren niet te kunnen beoordeelen, zoodat het vast stellen van een prijs voor hen niet mogelijk is. De betaling stellen wij, indien u zich met boven staande kunt vereenigen, als volgt: f 1000.— direct bij de voortzetting onzer werkzaamheden; V2 der aannemingssom, min f 1000.—, wanneer het ondergedeelte der klok is hersteld en het halve dek is aangebracht; y± der aannemingssom bij oplevering, en der aannemingssom 1 maand daarna. B. en W. stellen den Raad voor de herstelling van den gashouder aan genoemde firma op te dragen met bepaling, dat de werkzaamheden, vermeld sub 4, 5, 6 en 7 der offerte, voor zooveel mogelijk in eigen be heer worden uitgevoerd. De heer Bakker vraagt hoeveel de kosten van de werkzaamheden, genoemd onder 4, 5, 6 en 7. beloo- pen en hem wordt medegedeeld van ruim f 1400.— (n.1. 1444.50). De Voorzitter zegt, dat vooral de waterkosten voor de vulling buiten beschouwing kunnen blijven, want dat er reeds over gesproken was om geen lei dingwater te gebruiken. De directeur meent, dat net zoo goed slootwater kan worden gebruikt en was van plan een kist met galen in de sloot te doen, voor zuivering en dan door middel van de brandspuit den ketel hieruit te vullen, mits het water na onderzoek geschikt blijkt. Maar ook het leidingwater zou eerst onderzocht moeten worden. De overige werkzaam heden zijn die van hulpkrachten. De heer Bakker zegt, dat dus de kosten van de firma Wispelweij ongeveer f4300.— zullen bedragen en zegt „nou ja", blijkbaar hiermede te kennen wil lende geven, dat een dusdanig crediet was verleend. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. niet verder mochten gaan dan f 4500, met inbegrip van advies- kosten en de kosten der hulpkrachten. De heer Kooij vraagt of de firma er genoegen mee zal nemen als de punten genoemd onder 4, 5, 6 en 7 in eigen bohecr worden uitgevoerd. De Voorzitter: Ja zeker, dat staat in den brief. U krijgt die kosten later er bij, plus de kosten van het advies-bureau en de vergoeding die een paar plaatse lijke werklieden hebben gehad, omdat ze door de stopzetting van het werk den Dinsdag en Woensdag na Pinksteren vergoed hebben gekregen. De heer Bakker wil nog even opmerken, dat hij het uitstekend heeft gevonden dat die 2 menschen die op den 2en Pinksterdag van den heer Van der Ben de mededeeling ontvingen dat ze niet kon den werken en toen niet in de gelegenheid waren om ander werk te zoeken, die 2 dagen arbeidsloon heJv ben betaald gekregen. Die 2 menschen kunnen het ook niet helpen. De heer Gorter kan zich niet onttrekken aan het gevoel dat de firma Wispelweij eenigszins misbruik maakt van de omstandigheden ontstaan door het op pervlakkig onderzoek. Dat bewijst reeds de aanhef van het schrijven, waarin wordt medegedeeld dat zij geen afstand wenscht te doen van de opdracht. Vol gens spr.'s meening was de ingenieur tegenover de gemeente verplicht geweest, om in een zeer behoor lijk rapport op de gebreken van den gashouder te wijzen en had het onderzoek maar niet op zijn elf en dertigst moeten plaats vinden. Het doet spr. overi gens genoegen dat de prijsopgave niet zooveel boven de raming uitgaat. Om die f 400.wil spr. de verdere risico niet dragen, maar anders zou spr. er niet voor zijn om zich bij den gang van zaken, wat de firma Wispelweij betreft, neer te leggen. De Voorzitter gelooft dat de heer Gorter zich ver gist. Het eerste onderzoek kon niet volledig zijn. Het heeft zich bepaald tot het bovendek en toen zijn 10 platen aangemerkt. U zegt, aldus de Voorzitter tot den heer Gorter, dat het bedrag niet veel boven de begrooting uitgaat, maar het toegezegde crediet was f 4500.met inbegrip van advieskosten, en nu ko men we er heel ver boven. De Raad moet dus straks niet B. en W. een verwijt daarover maken en moet zich nu houden aan een bedrag van ruim f5800.— De heer Gorter zegt, dat die posten er later toch bijgekomen waren en voorts was het de plicht van den ingenieur geweest er op te wijzen, dat het onder zoek op die wijze niet grondig kon geschieden, goed herstel niet mogelijk zou zijn, het lapwerk zou wor den. Dat had de ingenieur van de firma Wispelweij behooren te zeggen. Maar zo gevoelde zich nu ge rugsteund en met die handelwijze kan spr. zich niet vereenigen. De heer Bakker zegt, dat bij het eerste onderzoek wel degelijk is gezegd, dat de opgave werd gedaan maar dat de gashouder feitelijk heelemaol niet deugde. De Voorzitter herinnert er aan dat de heer Van Rijswijk direct al heeft gezegd, dat de kosten we! f7000.zouden kunnen worden. De heer Van Rijswijk zegt dat hij inderdaad heeft opgemerkt dat een onderzoek van een functionnee- renden gashouder geen waarde had en dat de kosten wel 10 X zooveel konden worden als werd opgege ven. De Raad heeft toen geoordeeld, dat men dan wel zou zien wat de kosten zouden worden, want de herstelling moest toch gebeuren. De Voorzitter zegt, dat daarom de wethouders ook hebben gezegd, dat B. en W. hun gang konden gaan, want de Raad was van oordeele dat de herstelling wel moest gebeuren. Maar spreker was daar niet voor. De heer Bakker spreekt de verwachting uit, dat als de firma Wispelweij de opdracht tot herstelling krijgt en er mochten zich onverhoopt nog meer gebreken voordoen, die niet terwille van de kosten zullen blijven zitten, maar alles grondig zal worden nagezien, de beenen zijn nu toch al nat. De Voorzitter zegt, dat wat hem betreft, hij beslist niet boven het bedrag dat nu wordt opgegeven, zal gaan. Anders krijgen we weer te hooren, buiten ons boekje te zijn gegaan. De heer Van Rijswijk noemt dat toch de reinste onzin, evengoed als het houden van deze vergade ring. Van wat er overblijft, koop je toch geen olie bollen. De Voorzitter: Ja, U heeft volkomen gelijk, maar ik doe het niet. De heer Gorter zegt, dat het zijn bedoeling niet is, dat de gashouder niet grondig in orde zou wor den gemaakt, maar spr. herhaalt dat de ingenieur de gemeente had moeten inlichten. Zonder hoofdelijke stemming wordt dan het voor stel van B. en W. aangenomen en dus aan de firma Wispelweij opdracht tot horstelling van den gashou der gegeven, met uitzondering van de werkzaamhe den genoemd onder 4, 5, 6 en 7. Een slot dat pakte. Vertrouwelijke mededeelingen zonden door leden van het College van B. en W. tor kennis van derden zijn gebracht. Een vertegenwoordiger van de Wonlng- bonwvereenlging „Schagen", tevens raads lid, den toegang tot een B. en W.-verga- dering geweigerd. De burgemeester over 't kookpunt. Bij de rondvraag zegt de heer Van Nuland, dat hij het onbegrijpelijk vindt dat dezo kleine vergadering 'smiddags wordt gehouden. Als vanavond om half acht was vergaderd, had het nieuwbenoemde lid be- cedigd kunnen worden, omdat dan de wettelijke ter mijn van 8 dagen voorbij zou zijn. Deze vergadering is een kwestie van een kwartier of een half uur. De Voorzitter zegt dat hem daarover geen verwijt kan worden gemaakt. Spr. heeft deze kwestie in ex- tenso met den secretaris besproken, maar het zou de vraag wezen als vanavond was vergaderd, of de wet telijke termijn wel voorbij zou zijn. Spr. vindt het zelf een vormquaestie, want voor beroep heeft nie mand zich aangemeld, maar we moeten ons aan de wet houden. En om tijdens den kermistijd, als hier zoo'n spektakel is, te vergaderen, vindt spr. zeer ver keerd. De heer Van Nuland zegt, dat hij in de vorige ver gadering revisie van het kohier hondenbelasting heeft aangevraagd en den volgenden dag door één van de betrokken menschen daarover is aangehou den. Het kan niet anders of één der leden heeft er zich aan schuldig gemaakt van de vertrouwelijke mededeelingen die spr. in comité-vergadering deed, mededeeling te doen buiten de vergadering. En spr. gelooft dat één dor leden van het college van B. en W. dat heeft gedaan. Dat heeft spr. gefrappeerd, zeer verkeerd als hij het vindt, dat van vertrouwelijke me dedeelingen het publiek kennis krijgt. De beide per sonen keken spr., al is het dan niet met schccle oogen, dan toch met loensche oogen aan. De Voorzitter zegt, het te zullen onderzoeken. De beide wethouders kijken elkaar bij deze ern stige beschuldiging aan, maar noch de heer Leguit noch de heer Schoorl zeggen een stom woord. De heer Gorter zegt niet te kunnen nalaten een ernstig woord van protest te doen hooren tegen do wijze waarop hij Dinsdagmorgen is behandeld. Spr. deelt mede, dat hot Bestuur van de Woningbouwver eeniging „Schagen" heeft vergaderd en toen ter sprake is gekomen de credietverleening aan deze wo ningbouwvereniging. Het bestuur oordeelde het ge- wenscht, dat voorloopig uit eigen zak de grondaan koop zou dienen te worden betaald, omdat anders voor voldoening van dien eersten termijn een zeer groot renteverlies te boeken zou komen. Wij wisten niet hoever B. en W. met den geldschieter waren ge vorderd en toen is spr. opgedragen in overleg te tre den met B. en W. Dat gebeurde niet alleen in het belang van de Woningbouwvereeniging, maar ook in Onze wethouder Schoorl heeft promotie gemaakt, hij heeft zichzelf opgewerkt tot vasten medewerker vande Zijper! Van hem zullen daarin in den vervolge Schager Brieven verschijnen. Zoo ziet men eens hoe hoog een mensch kan stijgen, als men maar vele capaciteiten heeft, en daaraan is bij Jan Schoorl geen gebrek. Vraag het den man zelf maar, hij zal dat volmondig beamen! In dien laatsten brief dan drukt Jan Schoorl als tegenwicht voor zijn getuigschrift aan Trapman over diens wethouderschap, het volgende af uit de Scha ger Courant van Augustus 1927, toen de heer Schoorl als gemeente-ontvanger had bedankt: De heer J. Schoorl Pz. heeft zijn ambt van gemeenteontvanger en accountant der gemeen te neergelegd, nadat hij jaren deze functie steeds volgens aller getuigenis zeer correct en ambitieus heeft vervuld. 15 Juli j.1. is zijn ontslag ingegaan en tever- geefsch hebben wij gezocht in de raadsversla- gen naar één officieel woord van waardeering bij dit neerleggen van die betrekking. Natuur lijk wel de noodige insinuaties aan zijn adres als gevolg van sommiger persoonlijke gevoelig- heidjes en teleurstellingen, en zonder één woord van protest daartegen van wie ook. Welnu, waar dan in den Raad elk waardee- rend woord is achterwege gebleven, willen wij als Pers als ander instrument van de publieke opinie, den heer Schoorl hartelijk dank zeggen voor de uitmuntende en vooral zeer vakkundige wijze waarop hij altijd zijn werk heeft gedaan. De gemeente heeft in hem steeds gehad een uit nemend en knap ambtenaar, die in verschillen derlei opzicht zijn superieuren ter voorlichting en steun is geweest. Wij herhalen, wij brengen hem daarvoor in het openbaar een woord van dank en erkente lijkheid. Tot zoover de verklaring van ons aan het adres van Jan Schoorl, den afgetreden gemeente-ont vanger. En die verklaring onderschrijven wij ook nu nog, omdat ons ook na dien nooit iets ter oore is geko men, dat de heer Schoorl geen goede gemeente ontvanger voor Schagen is geweest. En wij hebben ook nooit Schoorl als gemeente-ont vanger van Schagen aangevallen, hem dus als zoo danig volkomen in zijn waarde gelaten, geheel in overeenstemming met onze eerste verklaring. Wel is later in de „Schager" uit een raadsverslag der gemeente Heerhugowaard gebleken, dat het ge meentebestuur dAar al heel weinig waardeering had voor Schoorl als gemeentelijk accountant van Heer hugowaard en heeft dit als gevolg gehad dat ook de fa. Trapman en Co. meende een anderen accountant in de plaats van den heer Schoorl te moeten nemen, maar dat alles staat buiten onze uitgesproken mee ning omtrent Schoorl als Schagen's gemeente-ontvan ger. En wat de heer Schoorl thans in do Zijper neer schrijft, heeft met de zaak waar het dispuut over liep, dan ook niets te maken, dat is niets anders van hem dan een zoogenaamde handige truc om zijn figuur te redden. Immers Jan Schoorl viel Trapman aan in zijn verkiezingspamflet, wat later de eerste Schager Brief in de Zijper is geworden, over diens wethouder schap en deed hem daarover, niet alleen de scherpste verwijten, maar ontzag zich niet daar over allerlei verdachtmakingen te uiten. Dat al les geheel in tegenspraak met de hulde die Schoorl aan Trapman als wethouder in de meest vleiende woorden zelf had gebracht, toen deze was afgetreden. En het was om die allermisselijkste onbetrouwbaarheid te signaleeren, dat wij dat ge tuigschrift afdrukten. Trapman daarentegen bracht Schoorl indertijd hul de na zijn aftreden als gemeente-ontvanger, en handhaaft dat zooals gezegd, volkomen, maar dat heeft toch niets te maken met wat Schoorl daarna als gemeentebestuurder, als wethou der heeft gepresteerd en gedaan. Als wethouder werd Schoorl aangevallen, omdat Trapman hem als zoodanig een gevaar voor Schagen acht. Men kan een behoorlijke, ja een puike gemeente ontvanger zijn en als gemeentebestuurder niet deugen en voor alles ware het te wenschen ge weest als Jan Schoorl maar gemeente-ontvanger was gebleven. En ons dunkt, dat wat zich tegenwoordig in Scha gen rondom Schoorl en de a.s. wethoudersverkiezing afspeelt, alleen door Schoorl's eigen schuld, ons toch wel voor 100 in 't gelijk stelt dat hij niet de man is voor een zoo belangrijke functie als hij thans in onze gemeente bekleedt. Wij moeten voor alles onze bestuurders kunnen vertrouwen en juist die sfeer van wantrouwen die thans rondom ons raadhuis heerscht en alles be ïnvloedt, is funest voor onze gemeente. Daartegen gaat in hoofdzaak onze strijd, daartegen zal onze strijd blijven gaan, zoolang er geen frisscher wind door ons gemeentehuis waait. Het Gebod: Gij zult geen valsche getuigenis spre ken tegen uwen naaste, is een gebod dat in de aller eerste plaats op het raadhuis hoogelijk in eere be hoort te worden gehouden. En het lijkt ons zeer interessant als de journalist Jan Schoorl voor zijn volgenden brief in de Zijper het betrachten van dit „Gebod" eens als onderwerp zijner beschouwingen zou kiezen. ECHTE FR1ESCHE ZO'50 ct.ptr ons het belang van de gemeente. En toen spr. Dinsdag" morgen verzocht om in de vergadering van B. en W. te worden toegelaten, werd hem de toegang gewei gerd. Als de Voorzitter meent op een dergelijke ma nier de belangen van de gemeente te moeten behar* tigen, spr. acht dat verkeerd. Spr. weet niet in hoe verre de beide wethouders aan deze daad debet zijn, denkt dat het de Voorzitter is, maar van hem had spr. zoo'n handelwijze niet verwacht. Spr. herhaalt, hij kwam niet voor zich zelf, maar mede in het be lang van Schagen. De Voorzitter zegt in publieke vergadering geert mededeelingen te behoeven te doen over de vergaderin gen van het College van B. en W., maar spr. wil den heer Gorter toch antwoorden. De heer Gorter vroeg Dinsdag zonder opgaaf van redenen toegang tot de vergadering van B. en W. en het is absoluut niet noodig iedereen toegang tot de vergadering van B. en W. te geven. We hadden Dinsdag een lange ver gadering en het is ongewenscht dan iedereen maar toe te laten. Op dat oogenblik was spr. onbekend over welk onderwerp de heer Gorter wenschte te spreken. Dien dag zijn verschillende personen in de verga dering van B. en W. gehoord, maar de heer Gorter had in de eerste plaats de moeite moeten nemen een opgaaf van reden in den brief te vermelden. Het gaat niet op dat iedereen tracht de vergadering van B. en W. binnen te dringen. De heer Gorter zegt, dat uit het briefje voldoende bleek, dat hij niet voor zich zelf kwam, maar namens de Woningbouwvereeniging en spr. heeft nooit an ders gehoord, dat in gemeenten in den omtrek, men dan wordt toegelaten tot de vergadering van B. en W. als men dit verzoekt. Voorzitter zegt dat de heer Gorter met con bloote vraag kwam en al is het een formaliteit, spr. merkt toch op dat er niet eens een adres op den getypten brief stond. De brief had net zoo goed door den secre taris of den heer Mol geopend kunnen worden. De heer Gorter zegt dat hij den brief aan den bode De Vries had overhandigd, met verzoek hem aan B. en W. te geven. Op die kleinigheden, zegt spr., let U, maar de belangen van de gemeente ziet U over 't hoofd. De Voorzitter is intusschen zeer boos geworden en hamert heftig en zegt de vergadering te sluiten. De heer Gorter: Ja, ja, boos worden, maar dat is geen behartiging van de gemeentebelangen. De Voorzitter hamert geweldig en herhaalt de ver gadering te sluiten. De heer Gorter: Ja, mij best. De Voorzitter richt zich nu driftig tot de publieke tribune en zegt den heer Trapman en de Pers, die zeer geïnteresseerd dit alles volgen, de zaal te verla ten. Natuurlijk, hoewel ongaarne, wordt dit hevel opge volgd, jammer als allen *t vonden dat dit discours verder voor hen verloren gaat en de rondvraag op zoo bruuske wijze werd afgebroken, zoodut andere' raadsleden niet meer in de gelegenheid waren iets in 't midden te brengen. Op de trap hoorden wij hoe het twistgesprek tus- schen Voorzitter en den heer Gorter nog in alle hef tigheid werd voortgezet, 's Avonds kon er niet verga derd worden vanwege 't kermisspektakel, maar er was nu anders spektakel genoeg, al kwam het dan niet van de kermis. Schagen. 26 Juni 1931. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik U om in aanmerking te mogen komen voor een weinig plaatsruimte in Uw courant van Zaterdag 27 Juni. waarvoor bij voorbaat mijn dank. Geachte inwoners van Schagen en omstreken, als het U zoo gaat als mij, dan zult U het zeker rustig vinden, dat de Gemeenteraadsverkiezingen voor een groot gedeelte weer achter ons liggen. Wij willen gaarne wenschen dat de gemaakte keuze, de juiste blijkt te zijn en dat straks zal blijken dat onze Ge meentebelangen op een flinke manier worden behar tigd niet alleen, maar dat het den nieuwen Raad ge geven moge zijn om de gemeenten tot meerderen en grooteren bloei te kunnen brengen. Bij Gemeente raadsverkiezingen komt het echter meerdere malen voor, dat propaganda gemaakt wordt die heslist af keurenswaardig is en dat geen middel ontzien wordt om een plaats aan den groenen tafel te bemachtigen en dat door die ongewenschte reclamemiddelen ten slotte veel stof gaat opwaaien, dat is algemeen be kend, maar laten wij niets onbeproefd laten om de atmosfeer weer te zuiveren en dat is beslist zonder moeite te bereiken, als U een Miele stofzuiger koopt van vijf-en-zestig gulden bij: L. VAN RIJSWIJK, (Adv.) Schagen. SPA RTA -NIEUWS. Morgen zal het voor de vele sportliefhebbers weer een spannenden dag worden. Sparta I ontvangt dan voor de kampioenswedstrijden le kl. N.H.V.B. een oude bekende, n.1. W.F.C. 3 uit Wormerveer, de kampioen van de le klasse a N.H.V.B. Vele jaren geleden toen Sparta nog was ingedeeld bij het Zaandistrlct speelde Sparta 1 ook een paar competi ties tegen W.F.C.. Allen weten nog best dat dit steeds uiterst spannende wedstrijden waren, daar beide elftal len weinig verschilden in kracht. Het goed getrainde en technisch keurig spelende W.F.C. tegen het entouaiast hardwerkende Sparta-elftal. Nog eenmaal dus zullen beide elftallen elkander in Schagen ontmoeten, beide thans echter als kampioen en nu om den grootschen eer het kampioenschap van den Noordhollandschen Voetbalbond. Sparta komt geheel vol ledig als volgt uit: C. Prins V. Vlotte» H. Middelbeek A. Plakman R. Rus P. Boon W. Rus A. Watertor A. Loggers J. Kakebeeke J L. Lutjeharm» (Reeerve J. Watertor) Scheidsrechter de heer Crabbedam. Neutrale grens rechters de heeren C. Jonker en G. v. d. Kool. GEZELLIGE AVOND LOKAAL BETHEL. Donderdagavond was In lokaal Bethel een bijeenkomst belegd waaraah medewerking werd verleend door da volgende Christelijke vereeniglngenMeisjesvereen. Dorcas. Knapen vereen., Zang-vereen.. Jongemannenver- een. en Dames- en Heerenafdeellng Gymnastiekvereenl- glng. De leiding berustte bij den heer C. Klik. die met gebed het samenzijn opende. De zangvereeniglng onder leiding van Mej. de Vries opend e't programma met het zingen van haar Bondslied en Het Onze Vader. Eenige samenspraken werden gedaan, o.a, werd opgevoerd het legendespel: Het vrouwtje van Stavoren. Als de zang vereeniglng zich nog heeft laten hooren zingt mej. J. de Vries met begeleiding van Mej. Hoogschagen eenige liederen, zooals: Heer die uw tent in de Hemelen spreidt en Wilt heden nu treden. De gym nastiekvereeoJ ging liet

Schager Courant | 1931 | | pagina 5