SlacMoffers van den weg. SPARTAI - M.li.Z. I. Openlucht-Uitvoering, in totaal 9 dooden. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Brrichten. Oostenrijksch dorp door lawine verwoest Bedrijfsboeren voor den Wieringermeerpolder. De a.s. Meelcentrale. Feesten te Bergen aan Zee. Drama in de Jordaan te Amsterdam. Hoover's moratorium voorstel Zes woningen afgebrand. De verkiezingen in Spanje. Ernstig motor-ongeluk by Twee dooden. Amersfoort Zondagmiddag te half vier kwam een motor met duo passagier in volle vaart den weg van Maarn af, richting Amersfoort Nabij Oud-Leusden kwam de motor in bot sing met een boom. De 25-jarige G. J. M. uit Bussum, de duorijder, werd op slag gedood. Het slachtoffer was ongehuwd. De bestuurder, de 39-jarige gehuwde v. d. V uit Naarden en vader van vier kinderen, werd zeer ernstig gewond. De eigenaar van Hotel „Oud Leusden" verleende alle mogelijke hulp en stelde bedden enz. ter beschikking. Dr. Esgink Het den zwaargewonde naar 't ziekenhuis „De Lichtenberg" overbrengen. Daar ls hij overleden. Te snelle vaart op onbekenden weg te oorzaak van dit droevig ongeval. Botsing tusschen auto en autobus. Acht gewonden. Zondagavond ongeveer half-negen zijn op den Rijn- straatweg tusschen Bodegraven en Woerden, bij de groo- te bocht te Rietveld, een uit de richting Leiden komende luxe-auto en een uit de richting .Utrecht rijdende auto bus tegen elkaar gebotst, met het gevolg, dat beide voer tuigen in een sloot terecht kwamen. Acht personen wer den gewond, van wie vijf zijn opgenomen in het alge meen ziekenhuis te Woerden. De autobus was u'.t Den Haag afkomstig.en de luxe auto uit Rotterdam. Beide wagens zijn in brand gevlogen Auto rijdt op het trottoir. Twee dames bekneld geraakt. Zondagmiddag reed een auto door de smalle Jansstraat te Arnhem. De chauffeur moest voor een tram naar links uitwijken en om enkele voetgangers, die plotseling den weg overstaken, te ontwijken, stuurde hij het trottoir op. Twee dames raakten tusschen den auto en een winkelhuls waar een spiegelruit werd vernield, be klemd en moesten naar het gemeentelijk ziekenhuis ver voerd worden. Hier bleek, dat mevr. S. een ernstige been wonde had bekomen. Zij moest ter verpleging worden opgenomen. De andere dame kon na verbonden te zijn naar huis worden gebracht Motor botst tegen een auto. De motorrij der naar het ziekenhuis. Zondagavond te ongeveer 7 uur heeft op de brug over de Drentsche Aa te Zuidlaren een ernstig verkeersonge luk plaats gehad. Met groote vaart reden een auto en een motorrijder uit tegenovergestelde richting op elkaar in. De voertuigen waren niet tijdig tot stilstand te brengen, zoodat een botsing plaats had. waarbij de motorrijder S. v. d. H. te Harderwijk zoodanig werd gewond, dat hij ter verpleging in 't Academisch ziekenhuis te Groningen moest worden opgenomen. De duorijdster bleef ongedeerd, terwijl de Inzittenden van den auto er met den schrik afkwamen. Tegen een boom gereden. Autopassagier in bet z'ekenhuis overleden. In de gemeente Vries (Gr.) is gisternacht een auto, die met een vaart van 60 K.M. reed in een bocht tegen een boom gebotst met het gevolg, dat de inzittende 27- jarié® J- S. V. zulke ernstige verwondingen opliep, dat hii. na te zijn overgebracht naar het Academisch zieken huis te Groningen is overleden. De belde andere inzittenden, de bestuurder H. M. en H. V. bekwamen niet noemenswaardige verwondingen. Door hollend paard gedood. Tragisch on geluk in Winsum. Een tragisch ongeval met doodelijken afloop heeft Zondagmiddag om 3 uur plaats gehad voor den Ingang van het kerkhof Obergum in de gemeente Winsum. Een familie uit Groningen was per rijtuig aldaar aan gekomen om een bezoek te brengen aan het graf van een overleden bloedverwant Plotseling sloeg het paard op hol. De 26-jarige ongehuwde Z. uit Groningen, tracht te het dier te grijpen, doch kwam ongelukkigerwijze on der den wagen terecht De man werd ernstig gewond opgenomen. Dr. Brons kon slechts den dood 'constateeren. De overige Inzitten den liepen lichte verwondingen op. Meisje doodelijk gewond. Gistermorgen is het 15-jarig dochtertje van den heer E. in de Hamburgerstraat te Doetinchem door een auto ovorreden. Het kind werd met ingedrukte borstkas opgeno men. Een der longen is geraakt. De toestand van het meisje is zeer bedenkelijk. Door een auto aangereden.. Jeugdige moeder gedood. Zondagmorgen is de ruim 30-jarige mevr. P. H L. B. op den Goorweg bij de buitenplaats „Calorama" te Noordwijk aangereden door een auto en op slag gedood. Mevr. L. kwam uit de kerk en liep op den rijweg met nog eenige personen, toen een auto een anderen wilde voorbijrijden. De achterop rijdende auto reed mevr L. aan met het gevolg dat zij een schedel breuk bekwam. Per brancard werd de getroffene naar haar woning vervoerd, waar zij bij aankoms' bleek te zijn overleden. Mevr. L. was moeder van twee jonge kinderen en was slechts enkele jaren ge huwd. Tankauto te water gevonden. De chauffeur verdronken. Gistermorgen ongeveer half tien ontdekten voor bijgangers op den Ouden Straatweg tusschen de Naarderpoort en de Hakkelnarsbrug een tank-auto van de A.P.C., die in een bocht in het water lag. Onmiddellijk werd onderzocht of zich nog perso nen in den auto bevonden. Na korten tijd slaagde men erin den chauffeur den 40-jarigen Heemskerk uit Weesp. op het droge te brengen. De levensgeesten waren reeds geweken. De chauffeur was gehuwd en vader van eenige kin deren. Men weet nog niet zeker of nog meer perso nen zich in den wagen bevonden, terwijl men even zeer over de wijze, waarop het ongeval geschiedde, in het duister tast. Men vermoedt dat de chauffeur op een gegeven oogenhlik zijn stuur niet meer meester was, waar door de wagen een slag om maakte en in het water terecht kwam. Het onderzoek wordt voortgezet. Kind van een vrachtauto gevallen. Na eengie oogenblikken overleden. In de Daendelstraat achter het ziekenhuis te Til burg had gisternamiddag een droevig ongeluk plaats. Het 5-jarig zoontje van den heer M. M. was onge merkt achter op een vrachtauto geklommen. Toen de chauffeur J. van de Br uit Berkel den wagen aan zette. viel de knaap er af en botste met het hoofd tegen den trottoirband. Met en zware hersenschud ding werd het kind opgenomen en overleed reeds enkele oogenblikken daarna. Man door een vrachtauto aangereden en gedood. De heer A E. Schoppert te Almelo, die met de fiets aan de hand op de Grootestraat liep. is giste renmorgen door een met meel beladen vrachtauto aangeredena Hij kwam te vallen en kreeg daarbij het achterwiel van den zwaren wagen over het li chaam. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij 's middags is overleden. KERMIS. Geheel in tegenstelling met het weinige bezoek aan het eerste deel van de Schager kermisweek, wa ren de Zaterdag en Zondag druk en gezelhg. Vooral Zondag waren er een massa menschen. Het mooie weer heeft daartoe zeer zeker wel het zijne bijgedragen. Wellicht, ai is het dan niet geheel heeft deze zoo drukke Jaatste Zondag nog veel kun nen goed maken voor de zakenmenschen, voor wie de Schager kermisweek een bron van inkomsten is. Waar op dien laatsteii Zonbag de kermis geheel aan dansen is gewijd en alleen de bioscoopvoorstel lingen en het Paardenspel een druk bezoek kregen, blijft er niet veel meer te bespreken over dan alleen het optreden van Daan Pool op Zaterdagavond in „Cérès". Daan heeft dAAr waar hij komt, steeds groot suc ces en zoo ook nu weer in „Cérès". Er is dadelijk en doorloopend contact tusschen zaal en tooneel. Een ernstig woord, een sentimenteel liedje, een mop, een geestige voordracht, een opgewekt refrein, dat al les wisselt elkaar af in tintelende mengeling. En het is steeds met groot genoegen dat de vele bezoe kers „onzen Daan" volgen. Ook de Schager politiek werd ditmaal niet vergeten en om de briefwisseling tusschen Schoorl en Trapman werd natuurlijk har telijk gelachen. Een avond van Daan Pool is in zijn genre altijd iets aparts en zal steeds zijn groote aantrekkelijk heid voor allen behouden. Daarom tot ziens!!! ZONNESTRAAL-COLLECTE. De op 27 dezer alhier gehouden Zonnestraal-col lecte heeft in totaal f 98.77/4 opgebracht. POLITIEHONDEN. Onze vroegere plaatsgenoot en oud-leider der dres- seerclub „Excelsior" voor politiehonden, gevestigd te St. Maartensbrug, de heer C. van Oort, assistent der belastingen, heeft met zijn Groenendaler Marquis op de voorkeuring, gehouden 19 Juni te Rotterdam uitgaande van de Koninklijke Nederlandsche Poli- tiehondvereeniging. afdeeling Zuid-Holland, met 279 punten den derden prijs behaald. Wat een mooie prestatie is, als men weet, dat er 320 punten konden worden bereikt en voor ieder vak 5 punten werd gegeven. De eerste prijs behaalde 299 punten. OP DE VOORDRACHT. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. Porte, hoofd der O. L. school te Ilpendam. sta.t ais no. 1 op de voor dracht als hoofd der school te Midden-Beemster. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje; een portmonnaie met eenig geld: een damestaschje. Verloren: een portemonnaie met eenig geld; een darnestasehje. WINKEL. 29 Juni. Aardbeien f II16 per 100 pond. bloemkool f 10 16.50, komkommers f 10—12, wortelen t 10—13, rabarber f 2—3 per 100 stuks. BARE^KARS PEL DIRKSHORX. Nu door loting te uitgemaakt, dat de heer S. J. de Vries zitting zal nemen ate lid van den nieuwen raad en de heer C. de Vries als zoodanig niet Is toegelaten, zal no. 2 van de candidatenlijst der S.D.A.P. de heer K. v. d. Sluis voor het raadiidmaatsch&p in aanmerking komen. W E R I N G E v Zondag 28 Juni gaf de gymnastiekvereniging „Wie- ringen" op het terrein van den heer Jb. Bruul een open luchtuitvoering, welke door het bijzonder mooie weer to: een waar succes is geworden. Ofa 2 uur werd de marsch door het dorp gehouden met de welwillende medewerking van de muziekvereniging „Harmonie", dir. de heer P. Krijger, welke vereniging een woord van hulde toekomt voor de uitstekende wijze waarop ze dezen dag haar programma opvoerde. De verschillende nummers, welke door de gymver. naar voren werden gebracht werden op keurige wijze uitgevoerd en wij wensohen de vereeniging geluk met haar uitstekenden leider, den heer H. Pennekamp, uit Anna Paulowna. Als no. 7 op het programma stond vermeld wedstrijden voor jongens en meisjes, waarvoor prijzen beschikbaar waren, welke door de volgende jongens werden gewonnen Trenplin hoogspringen: le pr. J. de Jong, 2 11.; 2e pr. P. Bereids, 1.95 M.; 3e pr. S. Lont Gzn., 1.80 M.) Verspringen jongens: le pr. D. Nlcol&i 2.72 M.; 2e pr. O. Asjes 2.70 M.; 3e pr. A. Oldersma 2.69 M. Hoogspringen meisjes: le pr. M. de Vries 1.25 M. 2e pr. A. Bruul 1.20 M.; 8e pr. B. Rustenburg 1.15 M.; ie pr. N. Kooij 1.15 M.; 5e pr. A. Dekker 1.15 M. Blokjesrapen meisjes: le pr. G. Wigbout, 2e pr. J. Blaauboer, Se pr. L. Windsma, 4e pr. G. Jongkind, 5e pr. L. Duinker. Verder werd nog een wedloop over 100 M. gehouden met als prijzen, medailles: le pr. J. Postumes, 2e pr. S. de Vries. 3e pr. P. de Vries. Na afloop werden de prijzen In de zaal van den heer Jb. Bruul door den voorzitter, den heer P. de Vries met een toepasselijk woord uitgereikt, waarna deze succes volle dag met een gezellig bal werd besloten. WARMENHUIZEN De Weleerwaarde heer Ds. Zillinger Molenaar heeft zijn beroep naar Blijham (Gron.) aangenomen. BLOEDIG TREFFEN OP N.-GU1NEA. Aneta seint uit Batavia: De gezaghebber van de onderaf deel lng West-Nleuw- Guinea (Fak-Fak) seinde aan de regeering, dat hij be richt heeft ontvangen, dat op 19 Mei J.1. een treffen heeft plaats gehad bij Poeriri of Kaap Steenboom te Minika tusschen een Hongie-bende, afkomstig uit Zuid-Nleuw- Guinea en een aldaar patroilleerende afdeeling van de gewapende politie. Van de Hongie-bende werden vijf tien mannen en drie vrouwen gevangen genomen, terwijl vijf doode bendeleden werden gevonden. Onzerzijds wer den geen verliezen geleden. ZEVEN JONGE MEISJES VERONGELUKT Uit Ottawa: Acht jonge meisjes van 619 jaar zijn bij Three-rivers (Quebcc) met een bootje verongelukt Zeven zijn verdronken, één werd gered. Kap run In Salzburg door steroen bedolven. Uit Weencn wordt gemeld: Een geweldige wolkbreuk teisterde hedenmiddag het gebied van Kaprun bij Zeil am See (Salzburg). Van de Embachhorn kwam een steenlawine naar om laag, die Kaprun bedolf en verwoestte. Er te terstond militaire hulp ontboden. De nood is onbeschrijflijk; nadere berichten ontbreken nog. Naar het „Friesch Landbouwblad" verneemt, kun nen bij de leiding der cultuurwerkzaamheden in den Wieringermeerpolder omstreeks 40 bedrijfsleiders ge- plaats worden. Deze bedrijfsleiders dienen flinke personen te zijn met een degelijke kennis van den landbouw, zoowel in theoretisch als m practisch op zicht, hetgeen vooral tot uiting dient te zijn gekomen door het met succes voeren van de leiding van een groot bedrijf. Het ligt in de bedoeling van de voor- loopige Wieringermeerdirectie om aan de bedrijfs boeren. na een kortere of langere practische oriënta tie in den polder, de leiding op te dragen van de ex ploitatie van 400 tot 500 H.A. cultuurland, totdat deze in gebruik gesteld worden van den gewonen gebrui ker. De leef lijd dezer bedrijfsboeren moet liggen bij de 35 tot 45 jaar. Naast deze bedrijfsboeren zijn noodig omstreeks 200 landbouwers, dio deze bedrijfsleiders assisteeren in de leiding en mede practisch aan den cultuurarbeid mede doen. Zij dienen een leeftijd te hebben van om streeks 25 tot 30 jaar. Aan de eerste categorie zou een vergoeding gege ven kunnen worden van pl.m. f40 per week en aan de tweede categorie van pl.m f 30 per week. De be trokken personen kunnen tijdelijk met hun gezinnen onderdak vinden in eenvoudige, bij het werk gelegen woningen die te zijner tijd ingeruimd dienen te wor den voor de landarbeiders. Op deze wijze kan aan een groote groep landarbei ders gelegenheid geopend worden om van nabij met den Wieringermeerpolder kennis te maken, zoodat het gemakkelijker is om te zijner tijd het besluit te nemen, al of niet van de gelegenheid gebruik te ma ken zich in den Wieringermeerpolder te vestigen. Als regel zal aan memand de leiding van een be drijf worden toevertrouwd, vooraleer hij veldoende georiënteerd is in den polder en na eenigen tijd van praktijk te hebben doorgebracht bij het bestaande bedrijf. De Wieringermeer-directie zal de hier bedoelde personen geleidelijk aan noodig hebben, al naar de uitbreiding der werkzaamheden. Naar het Hsbl. verneemt te dezer'dagen de benoeming t« verwachten van den heer J. P. M e u r s te Alk maar, voorzitter van de Amst Ver. van Meelimporteurs, tot dlrectuer van de Meelcentrale. Borgen aan Zee heeft de herdenkingsfeesten onder de meest gunstige omstandigheden kunnen vieren. Het was stralend zomerweer en dit is natuurlijk de hoofdreden geweest dat Bergen aan Zee Zaterdag en Zondag door duizenden is bezocht Zaterdagmiddag was het vlaggenrit en tal van automobielen reden onder de eerepoort door en ont vingen allen een vlaggetje, dat voor deze gelegenheid exprcsselijk was vervaardigd. Er was vroolijke muziek onderwijl dat het concours d'elegance plaats had. Tal van schitterende automo bielen werden door de jury beoordeeld en later kon de uitslag worden meegedeeld: le prijs, open wagen, mej. De Hoogh, Amsterdam, Chrysler; le prijs dichte w^igen, Horch, van mevrouw Hamburger, Laren; 2e prijs open wagen, Nash, van Van Dam en Co. te Alk maar; 2e prijs, dichte wagen, Chrysler, van den heer Waajer te Amsterdam; 3e prijs, dichte wagen, Mer- cedez, van don heer De Roemer te Amsterdam; 3e prijs, open wagen, Auburn, mevrouw De Lange te Alkmaar; 4e prijs, open wagen, mevr. Scherphuis te Zaandam; 4e prijs, dichte wagen, de heer J. Hofman te Amsterdam; terwijl een 5e prijs, dichte wagen, ver wierf de heer W. Tasche te Schoorl. Nog werd een eereprijs uitgereikt aan mevrouw Voute tc Bergen. De revue, die 's avonds in een duinpan werd ver toond, slaagde uitmuntend en had groot succes. De uitvoerig verdient dan ook alle lof en alle uitvoeren den hebben volop eer van hun werk. Het musicale deel werd verzorgd door den heer Jac. Jansen, terwijl de heeren G. Kooiman en P. Rederikhoff de revue samenstelden. Het bezoek was zeer groot, zoodat ook dit deel van het feestprogramma volkomen slaagde. Was het bezoek aan Bergen aan Zee Zaterdag groot. Zondag spande zeker de kroon en men sprak dan ook algemeen van een record. Het was in Bergen aan Zee nog nooit zoo druk geweest De verkeerspolitie heeft een officieele telling gehou den en kwam Zaterdag tot ongeveer 750 auto's en motoren en 2000 rijwielen; Zondag waren deze getal len een 1300 auto's en motoren en 4900 rijwielen. De tram vervoerde ruim 17300 passagiers, dat is zelfs nog meer dan op Pinkster. Of het ook druk is geweest. De derde feestdag werd gevuld met verschillende uitvoeringen van Gymnastiekvereeniging, Mannenko ren, Gemengd Koor, enz., terwijl 's middags de revue voor de tweede maal ging. Alles werd natuurlijk met groote belangstelling door duizenden gevolgd. Het spreekt vanzelf dat het ook op deze beide laat ste feestdagen aan huldigende speeches etc. niet ont brak en dat de stemming algemeen zeer opgewekt was, nu alles zoo perfect slaagde. Ook de tentoonstelling in het kasteel Russenduin had een druk bezoek. Bejaard echtpaar levend verbrand. Bran dend petroleumtoestel bijgevuld. De brand weer vond twee verkoolde lijken. Een verschrikkelijk ongeluk, waarbij helaas door eigen onvoorzichtigheid twee oude menschen het le ven verloren, heeft gistermiddag om halfzes te Amster dam. het hartje van de Jordaan in opschudding gebracht Omstreeks half zes gistermiddag was de man ln de achterkamer van zijn woning bezig met een roekeloos werk. dat reeds tallooze slachtoffers heeft geelscht: het bijvullen van een brandend petroleum-steL Eensklaps sloeg de vlam ln de petroleum, waardoor deze met 'n hevlgen plof ln brand vloog en de uitslaande vlam do kleeren van den man aan de voorzijde ln lichtelaaie zette. De vrouw, die in de kamer was en het ongeluk zag gebeuren, snelde op haar man toe om hem te helpen, doch ook haar kleeren geraakten daarbij in brand. In een ommezien moeten man en vrouw twee laaiende fak kels ge-weost zijn. De bewoonster van het benedenhuis hoorde het* eerst hun angstkreten en liep naar 't raam. Wat er aan do hand was. kon zij natuurlijk niet zien, doch daar zij rook uit het venster boven haar zag komen, begreep zij. dat er brand was en maakte zij luidkeels alarm. Inmiddels had ook de schoonzoon van het ongeluk kige echtpaar, die op de tweede verdieping van het zelfde huis woont, het vreeselijk ongeval bemerkt Zijn eerste werk was te trachten de oude menschen te redden. Er was echter geen redding meer moge lijk. Het vuur had zich reeds aan de meubels in de kamer medlgedeeld. zoodat de schoonzoon, toen hij poogde b:nnen te komen, zelf zijn hand verbrandde Ziende, dat de beide menschen niet meer te helpen waren is de schoonzoon naar den brandmelder op de Noordernarkt geloopen. om de brandweer te waarschuwen. Toen deze op de eerste verdieping in de kamer daordrong. vond zij de nog brandende li chamen op 4en grond liggen. De man. die blijkbaar nog redding had willen zoeken bij de waterkraan, was daarvoor in elkaar gezakt De vrouw was voor 't raam neergevallen. Hedenavond 7\ uur: Nederlaag-Wedstrijden. Sportterrein Loet achter Café Raven. Het vuur kon spoedig gebluscht worden, doch voor de beide ongclukkigen was deze hulp te laat. Een dokter van. den G. G. D. kon slechts den dood con stateeren. De geheel verkoolde lijken zijn naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd. Het ongeval bracht zooals te begrijpen, valt drom men Jordaan-bewoners op de been. Nog geen ovorccnstemmlng bereikt tas- schen het Fransche en het Amerikaan- sche standpunt. Uit Parijs wordt gemeld: Nadat gisterochtend in tegenwoordigheid van ver schillende Fransche ministers de besprekingen met den Ameriftnanschen minister van Financiën. Mel lon. waren voortgezet, is tegen den avond onder voorzitterschap van president Doumer een minister raad gehouden na afloop waarvan het volgende korte niets zeggende communiqué werd uitgegeven: „De premier I.avnl heeft inlichtingen gegeven over den stand der onderhandelingen met de Amerikaanschen minister Mellon en den Amerikaanschen gezant te Parijs, Edgc" De ministerraad duurde twee uur en na afloop toonde Laval zich goed geluimd, hij weigerde ech ter te antwoorden op de hem door journalisten ge stelde vragen. Volgens een door Havas gepubliceerde nota was echter nog geen overeenstemming bereikt tusschen het Fransche en het Amerikaansche standpunt ten aanzien van de Inwerkingstelling van het voorstel van president Hoover. De instemming van het Britsche Rijk met Hoover's plan. Uit Londen: In het Lagerhuis heeft MacDonald in antwoord op een vraag van Baldwin verklaard, dat alle Dominions, alsmede Indië de voorstellen van Hoover gunstig hebben ontvangen. Het dorp Llth door een ernsögen brand ge teisterd. Vrijwel al het huisraad en veel kle'nveo verloren gegaan. Om 2 uur gistermiddag ontstond een felle brand to Lith bil Oss, waardoor zes huizen een prooi der vlammen werden. De brandweer uit Lith was niet in staat den brand te blussohen. De brandweer uit Oss vertrok met een motorspuit naar Lith en heeft tot 's avonds 8 uur aan het blusschlngswerk deelgenomen. De tusschen do boerderijen gelegen bierbrouwerij van den heer M.. wclko ook had vlam gevat, heeft men kunnen behouden. De verbrande woningen werden bewoond door de fa milies de Jong. van Schtjndel. van Nunen, Jansen, v. Dijk en de Jong. De huizen met stroo waren laag verzekerd. In do vuurzee zijn omgekomen bij de wed. De Jong het geheele huisraad. 30 biggen, een varken en een volwas sen kalf; bil Van Schijndel 13 biggen, drie zeugen, een kalf en vermoedelijk alle kippen. De overige bewoners hebben al het huisraad en eenig klein vee verloren. Slechte luttele voorwerpen, zooals een schamel kastje, een paar stoelen en wat beddegoed, Is het eenige wat uit de woningen werd gered. Het vermoeden heeft post gevat dat de brand is ver oorzaakt door kinderen die met lucifers moeten hebben gespeeld. Het politie-onderzoek heeft hieromtrent echter nog geen voldoende zekerheid gegeven. In elk geval staat vast, dat de bewoners van de boerderij van Joh. van Schijndel werden gealarmeerd door het geroep „brand, brand" van een aantal kinderen. Alleen de vrouw des huizes was met een kind aanwezig en spoedde zich naar buiten. Het stroodak stond toen reeds in lichte laaie en de hevige wind verspreidde een dichten vonkenregen over den omtrek, waardoor enkele oogenblikken later ook de boerderij van de weduwe De Jong in brand ge raakte. Ook het stroodak van deze boerderij was voor de vlammen een gretige prooi. De gemeentepolitie, do Rijksveldwachter en de mare chaussee uit Oss zetten in wijden omtrek het terrein van den brand af. De afstanden tusschen de verbrande wo-> nlngen bedragen van 30 tol cirma 250 meter. Het snelle voortwoeden van den brand ls bijna uitsluitend toe te schrijven aan den wind en de droogte van den laatsten tijd. De stroodaken brandden in een minimum van tijd als fakkels, waartegen men volkomen machteloos stond. Overwinning der Republikelnsch-Socialis- ten. Voorloopige uitslagen. V.D. verneemt uit Madrid: De verkiezingsstrijd is in Spanje volgens de tot dusverre voorhanden berichten, zonder buitengewone incidenten verloopen. Incidenten van eenigen omvang worden gemeld uit Vergara, waar republikeinen een Baskisch-n&tionalis- tlschen auto mef revolver overvielen en ec# inzit- tyde doodden en verscheidene anderen wondden. Ver volgens overvielen dc nationalisten de republikeinscho club, waar ook een persoon gedood en verscheidene anderen zwaar gewond werden. Te Badalona hebben communisten een vuurovervnl gepleegd op een auto der guardia civil. De chauffeur werd gedood en een voorbijganger. Over de uitsla gen der verkiezingen zijn nog slechts gedeeltelijke en officieuso berichten binnengekomen. In ieder ge val is de republikeinsch-socialistische coalitie in de merederheid en van overal komen hun sucessen. Franco en zijn revolutionnaire aanhangers schijnen in tal van Andaloesische dorpen successen bereikt te hebben. In de Noordelijke provincies hebben de auto- nomisten groote overwinningen geboekt en in Barce- lona veroverde kolonel Macia ongeveer veertig zetels. Gymn.-Vereen. D 0 K.E.V. Anna Paulowna. a.s. Zondag 5 Juli, op het Sportterrein Kleine Sluis, met medewerking van de Harmonie „CONCORDIA". Aanvang 2 uur. Entrée f 0.25 pl. bel. Na afloop Bal in de Zaal van Slikker. Aardappel- of Bollènrooier gevraagd, bij |OH. BOSSEN, Langcrcis, N. Nicdorp.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3