SchagerCourant Anna Paulownapolder. F»LJ ROL LEVEND BEGRAVEN. Tweede Blad. Ingezonden Stukken. fOSTER'S VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Dinsdag 30 Juni 1931. 74ste Jaargang. No. 8890 Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Zaterdag 27 uni 1931, des morgens 11 uur, in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans Jr., dijk graaf, secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig is de heer G. J. Lovink, hoofdingeland. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging onveranderd worden vastgesteld. Meded Gelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de heer Lovink door het bijwonen van een andere vergade ring verhinderd is hier aanwezig te zijn. Van Gcd. Staten is een schrijven ingekomen, be geleidende een uittreksel van een Koninklijk besluit, waarbij de heer C. Tijsen benoemd is tot heemraad van dezen polder. In de vergadering van het Dag. Be stuur heeft spr. den heer Tijsen van ganscher harte gelukgewenscht met de herbenoeming en bij dezen herhaalt spr. dien gelukwensch, de hoop uitspreken de dat het den heer Tijsen gegeven moge zijn dezen nieuwen diensttijd de functie wederom op aange name wijze en in goede gezondheid te vervullen. De heer Tijsen was plaatsvervangend dijkgraaf en is hem, na de periodieke aftreding als heemraad, op nieuw die functie door het Dag. Bestuur opgedra gen. Da heer Tijsen is bereid gevonden die functie te aanvaarden. Onderzoek geloofsbrieven. Door een commissie, bestaande uit de heeren J. C. Geerligs, K. A. Kaan en C. D. Rpzelman, worden de geloofsbrieven van do herbenoemde hoofdingelanden, de heeren A. van den Berg en A. de Graaf onder zocht. Bij monde van den heer Kaan wordt gerappor teerd, dat alles in orde is bevonden en tot toelating wordt gerapporteerd. De algemeene vergadering be sluit dienovereenkomstig zonder hoofdelijke stem ming, waarna de Voorzitter de herbenoemden feli citeert met den uitslag der verkiezing. Er is buiten gewoon weinig strijd geweest en spr. hoopt dat de heeren die jaren weer op prettige wijze en in ge zondheid in het bestuur mogen doorbrengen. De rekening over 1930. Door de finantieele commissie, bestaande uit de heeren A. van den Berg, A. Langereis en J. Tijsen, is de rekening over het dienstjaar 1930 nagezien. De heer J. Tijsen rapporteert dat de gewone ontvangsten bedroegen f 142.967.72V2. de gewone uitgaven f 1 50.3W.42, batig saldo van den gewonén dienst dus f256S^0y2. De buitengewone ontvangsten hadden be dragen "f 460.230.48de buitengewone uitgaven f 459.736.481,4, zoodat hier het batig saldo f500 bedroeg. Alles was volkomen in orde en de commissie stelt mitsdien voor de rekening goed te keuren. Zij dankt den penningmeester voor de duidelijke wijze waar op hij alle inlichtingen heeft willen geven. De Voorzitter licht toe dat het verschil van f500 in de buitengewone ontvangsten en uitgaven is ont staan door de uitkeering van b het renteloos voorschot, dat indertijd voor de tram Schagen—Van Ewijcksluis betaald is. Waar dat voorschot uit de gewone middelen betaald is geworden, wordt ver wacht dat dit voordcel nu ook wel naar de gewone middelen mag worden overgebracht. Met onthouding van de leden van het Dag. Bestuur, wordt de rekening zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, waarna de Voorzitter de commissie dank zegt voor haar uitgebreid onderzoek, en in 't bijzonder den lieer Tijsen als rapporteur. Een nieuwe duiker door den Middenvliet. Aan de orde wordt gesteld het voorstel om aan het Dag. Bestuur machtiging te verleenen, na de vol tooiing van den duiker door de Van Ewijcksvaart bij gemaal I, over te garn tot het doen maken van een gewapend betonnen duiker door den Middenvliet vóór de Grassloot en de kosten daarvan te bestrijden uit eene geldleening. Door den Voorzitter wordt toegelicht dat dit voor stel wordt gedaan onder voorbehoud dat het toezicht van den tijdelijk aangestelden opzichter niet meer noodig zal zijn bij den duiker bij gemaal I. Het Dag. Bestuur heeft de bedoeling dat werkzaamheden in elkaar zullen sluiten. Het maken van den voorgestel den duiker is reeds uitgesteld geworden, maar afstel len kunnen wij het niet, het risico wordt steeds groo- ter. Het ma«<en is uitgesteld geworden, omdat het ge woonte was do kosten uit de gewone middelen te be strijden. Het wordt echter dikwijls in toepassing ge bracht dat voor dergelijke werken een geldleening wordt gesloten en het sluiten van een geldleening voor de verbetering van de wegen en voor het maken van den duiker b gemaal I, maakt het gemakkelijk ook voor het maken van een duiker door de Midden vliet, een geldleening aan te gaan. Het Dag. Bestuur heeft indertijd een tijdelijk op zichter benoemd voor toezicht bij verbetering van de wegen en toegezegd is geworden dat hem een aan sluitende periode werk zou worden verschaft. Nu de wegen in zooverre klaar zijn, dat zijn toezicht daar niet meer noodig was, is hem het toezicht bij het ma ken van de duiker bij gemaal I opgedragen en als het werk daar klaar zal zijn, zal de voortzetting van het werk aan de wegen nog niet noodig zijn. Het Dag. Bestuur geeft er de voorkeur aan met het voor gestelde werk té beginnen, dan om den tijdelijk op zichter een paar maanden gedaan te geven en boven dien is de tijd voor het voorgenomen werk aan stonds noodig. Spr. geeft dan een nadore toelichting over de te verrichten werkzaamheden en deelt mede dat een 2-tal houten duikers gemaakt zullen dienen te worden. De heer Langereis vraagt of het hout dat van den duiker bij gemaal I zal vrij komen, niet zoodanig zal meevallen, dat het voor die paar houten duikers gebruikt kan worden. De Voorzitter zegt dat die mogelijkheid bestaat en het Dag. Bestuur graag met die mogelijkheid reke ning wil houden. Blijkt het uitvoerbaar, dan zal het Dag. Bestuur den wenk van den heer Langereis be nutten. De heer Stammes vraagt of het de bedoeling is om het werk aan te besteden. De Voorzitter antwoordt bevestigend, het plan is reeds bij den Prov. Waterstaat en verwacht wordt dat het advies gunstig zal zijn. Met algemeene stemmen wordt de gevraagde mach tiging verleend en waar niemand bij de rondvraag het woord /erlangt, volgt sluiting. FEUILLETON Door ARXOLD BEXXETT 10l De gasten zaten aan den lunch. „Het heeft me heel wat moeite gekost, uw adres te krijgen!" zei ze. Ik schreef natuurlijk dadelijk naar Sel- wood Terrace, zoodra ik thuis kwam, maar ik zette er een verkeerd nummer op, denk ik, en wachtte en wacht te. Eindelijk kwam er antwoord, n.1. de brief dien ze mij weer terugzonden." Ik wist, dat de straatnaam in orde was, en ik zei bij mezelf: „Ik zal 't huls vinden, al moest ik aan alle hui zen in Selwood Terrace aanbellen". Nu, ik heb 't ook gevonden, maar ze wilden mij uw adres niet geven. Ze zeiden, nota bene, dat ze uw brieven zouden opzenden. Maar ik had genoeg van dat brievengedoe. ik zei dan ook, dat ik zonder 't adres niet wegging. Ik sprak de klerk van meneer Duncan Farll. Hij woont nu in dit huls. Een aardige jonge man. We waren heel vriendschap pelijk met elkaar. Het schijnt, dat Duncan Farll razend was., toen hij 't testament vond. De jonge man zei, dat hij een schrijfmachine stukgooide. Maar dat de begra fenis in Westminster Abbey plaats had troostte hem een beetje. Mij zou dat niets geen troost gegeven hebben, heelemaal niet! Maar hij is al rijk van zichzelf, dus t hindort hem niet De jonge man zei, dat als ik nog eens terug wou komen, hij zijn patroon 't adres vragen zou. Wat 'n drukte over een adres, dacht ik. Maar och, ad vocaten, ziet u! Ik kwam dus nog eens vragen, en toen gaf hij 't me. Ik had gisteren al hier kunnen komen, maar ik dacht dat 't beter was te wachten tot na de be grafenis. Dat vond ik fijngevoeliger. Nu is alles voorbij, niet?" „Ja." zei Priam FarlL Ze glimlachte hem toe. en haar gelaat drukte harte lijke sympathie uit. „Dat zal een opluchting ztjn, denk ik!" zoi ze zacht. „Het moet een ware beproeving voor u geweest zijn." „In zekeren zin." zei hij aarzelend, „was 't dat ook." Ze deed haar bandscnoonen uit en keek om zich heen, zooals «en dief zou rond.'.ijken, eer h\j een deur open Dr. E. E. OTERDOOM IN CONFLICT MET DE GEMEENTEWET. Geachte Redactie, Hoewel het niet mijn bedoeling is mij te bemoeien met de dokterskwestie te Schagen, meen ik toch goed te doen te wijzen op een pertinente onjuistheid in het ingezonden stuk van den heer Oterdoom in Uw courant van 27 Juni j.I. De heer O. beweert daarin o.a. dat in een comité vergadering van een gemeenteraad geen besluiten mogen worden genomen. De artt. 49 en 50 der Ge meentewet zeggen evenwel het tegendeel. De vergaderingen worden in het opgenbaar gehou den, zeer zeker, doch de deuren worden gesloten in dien het, in gemeenten beneden de 20.000 zielen door drie der aanwezige leden wordt gevorderd of de voor zitter het noodig oordeelt. Over de pun'en, in besloten vergadering behandeld, kan daarin ook een besluit worden genomen. In artikel 30 staan nu. enkele onderwerpen opge somd waarover in een besloten vergadering niet be raadslaagd, noch een besluit genomen kan worden: a. toelating nieuwbenoemde raadsleden; b. plaatselijke begrooting en rekening; c. plaatselijke belastingen; d. aanleggen en opheffen inrichtingen van openbaar nut In ean besloten vergadering kan geen besluit geno men worden dus wel beraadslaagd) over: a. het doen van niet op de begrooting voorkomende uitgaven; b. het aanwijzen van middelen tot dekking der zoo danige uitgaven; c. het aangaan van geldleeningen; d. het vervreemden, enz. van gemeente-eigendom men e. onderhandsche verhuringen, enz.; f. onderhandsche aanbestedingen. Zooals men zien kan: de doktersbenoeraing te Schagen behoeft in geen geval in strijd met de Gemeentewet te zijn geschied, enkel cn alleen cp grond van het feit dat ze in een besloten vergadering plaats had! U dankend voor de verleende plaatsruimte, EEN' VOLKOMEN BUITENSTAANDER. 't Zand (N.-H.), 29 Juni 1931. Mijnheer de Redacteur, Het ingezonden stuk van mijn hand, dat U plaatste in Uw blad van jongstleden Zaterdag, behoeft een herziening, waarom ik U nogmaals verzoek om wat plaatsruimte. Ik heb mij te beslist uitgedrukt inzake de ontoelaat baarheid in een besloten zitting van den Raad ecner Gemeente een besluit te nemen. Naar mij van zeer bevoegde zijde is medegedeeld, is dit niet geheel juist; de Gemeentewet zegt zelfs, waarover niet in comité mag worden beslist; alle andere zaken mógen dus wel in besloten zitting wor den afgedaan. Gewoonte is het echter, dat dit bijna nooit ge schiedt, en ik vraag mij af of de „kwestie" er een was, in welker afwikkeling zooveel verstoppertje moest worden gespeeld. Ik achtte mij zedelijk verplicht, mijnheer de Re dacteur, mijn fout op deze wijze te herstellen cn, U nogmaals hartelijk dankend voor de verleende plaats ruimte, teeken ik met de meeste hoogachting. Uw Dw., E. E. OTERDOOM. Verstopping verstoort Uw gestel eo humeur. Neem geen sterk pur- geerendc middelen, doch van tijd tot tijd de zacht werkende Fostcr's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Strafzitting van Vrijdag 26 JnnL DE KANTONRECHTER HEEFT HET ALLER LAATSTE WOORD. Ten derde male werd heden de aandacht gewijd ain de zaak tegen den vrachtrijder-chauffeur R. B. ui Edam, die op 1 Mei op den rijweg onder Scher- tntrhorn een chaufferende dame, mevrouw De Jong uil Heemstede, zou hebben bemoeilijk, door te veel links te houden, waardoor de inzittenden in do door mevrouw De Jong bestuurde Fiat, de bestuurster en hau echtegenoot, 'n oogenhlik vreesden van den weg te aorden gereden. De chauffeur werd bij verstek ver- oorceeld tot f40 boete of 40 dagen. Hij kwam tegen het irasse vonnis in verzet, met mr. H. II. Riepma uit klam als verdediger. Alstuen werd de zaak uit- gestld, teneinde brigadier Talsma als getuige te hoe ren. Deze rijkspolitiebeambte legde thans een ver- klariig af, die niet in het nadeel van den opposant geac'4 kon worden. De brigadier prees den heer B. als en kalm en voorzichtig rijder Niettemin liet de ambtnaar zich niet uit het hoofd praten, dat B. dit- maabuiten zijn kladboekje was gegaan en werd ge- persiéeerd bij het genomen requisitoir In een keurig betoo; tracht daarop mr. Riepema aan te toon en, dat zij cliënt vrij uit ging en werd na re en dupliek de uitpraak bepaald op 10 Juli a s. SNEL ALS DE „KIEVIT", MAAR MINDER ON- SCHDELIJK VOOR IIET VERKEER. OF: DAT R4JGF.N OP DE DRUKKE STADSWEGEN UOET MAAR EENS EEN EINDE NEMEN. Met en meer dan behoorlijk vaartje kwam op 20 April ttAlkmnar, terwijl de onoooglijke Laat werd omgetoverd in een eerste klas Boulevard, de 18-ia- rige gis- in loodzetter Jan Iv. anndaveren uit het Payglopom met donderend geweld over het aange legde pinkier te racen, waarop hij in aanrijding kwam Qt een in de Ridderstraat fietsend meisje, de 15-jarigtWilly Ooms. wier rijwiel door de carambole een schde van f3 bekwam. De heer K. stond heden terecht n hield er een eenvoudig verdedigings systeem^ na. door alles te ontkennen wat hem was ten last gelegd. Hij had niet snel of niet links ge reden, el echter het meisje, zoodat zij zelf de schuld roeg van het ongeval. De kantonrechter bleek zich ecfer niet met de meening van zijn patiënt te kunnenereenigen en legde den haastig gebakerden glas in ïodvormer om zijn snelheidsmanie wat te tempere f 16 boete of 16 dagen op. EEN «AUFFEUR DIE 7000 KILOGRAM OVER JEN WEG SLEEPT BERG'JE! De 42irige vrachtauto-chauffeur Jan O., 'n reu- zige snac. wiens formidabele derde basstem onge twijfeld aanwinst zou zijn voor het Donkozakken- deed; daarop boog ze opeens naar hem over, legde haar handen op zijn schouder en tikte tegen zijn boord, „Neen neen!" zei ze. „Laat mij 't doen; ik kan 't best. Niemand kijkt Het is losgesprongen: de das hield hem op zijn plaats, maar nu ls hij los. Ziezoo! Wat hebt u daar twee grappige vlekjes in uw nek. vlak naast elkaar. „Nu zit 't weer netjes". Tot slot voelde hij een vriendelijk tikje op zijn das! Nu had nog nooit een vrouw Priam Farll een vricn delijk klapje op zijn das gegeven, nog minder zijn boord vastgeknoopt en allerminst toespelingen gemaakt op de twee kleine moedervlekjes, 't eeno behaard, 't andere kaal, die door den boord bedekt werden wanneer die behoorlijk dicht zat! Het voorval had hem geheel In do war gebracht. Hij had er zelfs boos over kunnen worden als de handen van Mevrouw Ohalllce niet welnu, niet zulke zachte handen geweest waren, zulke overtuigende handen,, die de onmogelijkste vrijpostigheden ongestraft konden bedrijven. Stel u voor! Een vrouw, die ongevraagd en zonder toestemming zijn boord en das in orde maakte in de groote restauratiezaal van 't Grand Babylonhotel, en over zijn moedervlekjes sprak! Het zou ongelooflijk klin ken! En toch gebeurde 't. En er kwam nog bij, dat hij *t niet naar vond. Ze schoof weer wat achteruit op haar stoel, alsof ze niets ongewoons gedaan had. „Ik kan zien. dat u erg van streek geweest bent," zei ze vriendelijk, „hoewel hij u maar een pond per week heeft nagelaten. Maar dat is toch beter dan heelemaal nieta" „Ik hoop dat u niet dadelijk weer naar uw dienst te rug hoeft te gaan." zol ze na een poosje, „want u ziet er uit, alsof een beetje rust u goed zou doen. en een kopje thee. Het spijt me, dat Ik u weer dadelijk lastig geval len heb." „Dienst?" vroeg hij. „Wat voor dienst?" „Wel," riep ze uit, „hebt u dan geen andere betrekking gevonden?" „Andere betrekking?" vroeg hij. „Wat bedoelt u toch?" „Wel als knecht!" Er school gevaar in zijn neiging, om telkens te verge ten, dat hij een knecht was. Hij herkreeg zijn zelfbeheer- sching. „Neen," zei hij, „ik heb geen andere betrekking." „Waarom bent u dan hier?" riep ze uit. „Ik dacht, dat u eenvoudig met uw nieuwen meester hier was. Waarom .logeert u hier alleen?" „Och!" zei hij bedremmeld, „t leek mij hier wel een geriefelijk onderkomen. Ik nam toevallig dit hotel". „Een pleflijk onderkomen, zegt u! Zoo iets heb ik nog nooigehoord!" Hij zajdat hij haar gegriefd, geschokt had. Hij be greep, dj hij een geloofwaardig excuus moest aanvoe ren tot Ifverdediging, maar hU kon niets bedenken. Eindelijkei hij in zijn verwarring: .Als wij eens wat gingen ei. Ik heb werkelijk trek, nu ik er aan denk. Gaat u re?' „WaarHier?" vroeg ze angstig. „Ja," z«hij. „Waarom niet?" „Wel - „Ga me mee!" zei hij opgewekt, en ging haar voor naar de ot draaideuren, die voerden naar de eetzaal van 't Grd Babylonhotel. Bij elke deur stond een sta tig levenoceld, in een goudbetreste uniform. Zij ging deze beclQ voorbij zonder een zweem van angst, maar toen ze dcaal zelf zag, waar 't deftig stil was, en vol toiletten e hoeden en allerlei dingen, waarover men leest in debladen, bleef ze plotseling staan. En een van de buimeesters van 't Grand Babylonhotel, die den ambtskettl droeg en hun tegemoet gekomen was, bleef ook jan. „Neen!"l ze. „Ik geloof, dat ik hier niet zou kunnen eten: werRjk niet" „Maar wrom niet?" „Och," zae, „He weet niet, waarom, maar kunnen we niet ergenseen gaan?" „Zeker koen we dat," verzekerde hij met een gre tigheid, dlcieer dan beleefd was. Ze dankthem met haar vriendelijken, gevoelvollen glimlach in lach. die alle moeilijkheid van 't vraag stuk ontnarzooals balsem den prikkel wegneemt van een wond. 1 ln haar eenvoudig gewaad, met haar ge moedelijke aak en gezellige maniertjes, verliet ze dit verheven oo En ze begaven zich naar het restaurant, waar 't vrij moerig was. waar haar rozen minder op vielen en ha^apon volstrekt niet de eenigc was van die soort „Ik houd d van restaurants." zei ze, onder 't op peuzelen varen gestoofde zwezerik. „Niet?" aroordde hij weifelend. „Dat spijt me. Ik dacht onlang-" „O. Ja," vioe in, „Ik vond 't dien avond erg prettig, om daarheen gaan, heel prettig. Maar ziet u, ik was nooit in een jtaurant geweest vroeger." „Werkelijk? „Neen," zet „en ik dacht, dat 't wel prettig zou zijn, om er eens ht te gaan. Het meisje aan 't postkantoor had me verte dat 't restaurant, waar wij dien avond waren, bijzone mooi was. Dat ls ook waar. Het is er prachtig. Maas moesten zich schamen, den menschen koor, had op 21 Mei nabij het Bruggetje bij St. Pan cras en Hoornscheweg onder Oudorp, aan den heer Slootemaker uit Haarlem, die met zijn luxe auto ..«8 komende van rechts, den voorrang had, deze pri meur niet toegekend, zoodat deze heer, wilde hij door hei geweldige vrachtvehikel, 'n tractor waaraan een met zand beladen aanhangwagen, niet verpletterd worden, verplicht was te stoppen. Ondanks deze voorzorgsmaatregel had toch een aanrijding plaats en werd tegen den zwaargebasten chauffeur proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van artikel 5 der Motor- en Rijwielwet cn werd hij tengevolge uaarvan veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen. Afgescheiden van den persoon van dezen ver dachte, kwam in deze zaak ter sprake den overlast en hei gevaar dat door de onverschillige bestuurders van dergelijke onbehoorlijk groote vrachtauto's op den verkeersweg wordt veroorzaakt Het ware wel wenschelijk dat paal en perk werd gesteld op het in gebruik brengen van dergelijke on mogelijke verkeersmiddelen en de chauffeurs, die zich onhebbelijk gedragen, worden onschadelijk ge maakt door broodroof, die het intrekken van hun rijbewijs onvermijdelijk met zich medebrengt. DE HOEK BIJ DE SLUISWACHTRRSWONING BIJ DE Z.G. ZES WIELEN BIJ HUISWAARD EEN ZEER GEVAARLIJK VERKEERSPUNT. De 24-jarige groentenhandelaar en motorrijder S. J. H. uit Noordscharwoude. die op 19 Mei met flinke vaart op zijn zwaren motor vanaf het bekende en voor behoorlijk verkeer veel te smalle bruggetje bij de Zes Wielen in de richting St. Pancras den be kenden gevaarlijken hoek bij de sluiswachterswoning kwam aantuffen, reed met volle vaart in op een auto, bestuurd door den ongetwijfeld kunstigen heer Jan Bakker, daar hij is handelaar in kunstmest te St. Pancras. De botsing was uiteraard hevig en do grootste schade aan de zijde van den motorrijder, dia bloedend en half bewusteloos aan den weg lag en door hulpvaardige handen werd binnengedragen in <ie woning van den sluiswachter Corn. Stam. die pas is benoemd en met zijn onvolledige telefoongidsen maar onverdroten moest werken om geneeskundige en politioneele hulp in te roepen. De motorrijder was duchtig toegetakeld en werd in het ziekenhuis gede poneerd om weer tot herstel te worden gebracht. Thans was hij in zooverre weer gerestaureerd, dat hij zijn bedrijf weer kon uitoefenen, terwijl hij tevens werd opgeroepen om te verschijnen voor den kanton rechter, wegens links en roekeloos rijden, zoodot men niet kon zeggen, dat hem iets onaaangenaams geschonken werd. De verdachte echter ontkende thans links gereden te hebben. Integendeel was het de heer Bakker ge weest. die deze verkeerszonde zou hebben begaan. Ook sprak hij pertinent tegen, in de sluiswachter woning, toen hij weer bij zijn positieven kwam, ge zegd te hebben, dat hij zelf de schuld was van de aan rijding. De ambtenaar echter meende uit de verkla ring van twee getuigen, de heer Bakker en zekeren A. Dekker, die geheel buiten de zaak stond, te kun nen distilleeren, dat verdachte roekeloos en in strijd met de verkeersregelen had gereden en vorderde f 40 boete of 40 dagen. 3 maanden ontzegging rijbe voegdheid en toewijzing van den door den heer Bak ker ingedienden eisch tot schadevergoeding ten be drage van f 47.90. De kantonrechter evenwel nam in aanmerking het reeds door den motorrijder ondervonden leed en scha de en bepaalde zich tot het opleggen van alleen f 15 boete of 15 dagen, benevens toewijzing der civiele vordering aan den heer Bakker. DE AMATEUR JURIST AAN HET WOORD. Het bewonderingswaardig geduld van den heer N. D„ een te Alkmaar in oudheidkundige kringen zeer eken de persoonlijkheid, welk heer moest terecht staan ter zake een onbeduidende overtreding, werd «indelijk genereus beloond en werd hij uitgenoodigd in kwaliteit van verdachte zijn opwachting te maken voor den E.A. Heer Kantonrechter. Deze zaak zat dan zoo: De heer D., die in den morgen van 9 Mei er al heel vroeg met zijn auto on uit moest, misschien wel ter opsporing van de origtneele pruimtabnksdoos van Toetanknmen, had uit een oogpunt van efficiency, zijn luxe wagen reeds rij vaardig des avonds voor rle deur zijner woning geplaatst, wat aan de attentie van een surveilleerend agent van politie niet was ontsnapt. Deze dienstijveraar kwam zoo nu en dan eens neuzen, of deze geheimzinnige auto nog altijd als een monument uit den tijd van Alkmaarsch ont zet voor deur geworteld stond en bleef ten slotte niet in gebreke proces-verbaal op te maken. Ooos30-60.Tube80ct.Bij Apoth.en Drogisten. zulk eten voor te zetten. Herinnert u zich die tong? Het was evenmin tong als deze handsohoen. En véél te lang gekookt bovendien. De prijzen waren ook schan dalig. Ja, ik kon niet helpen, dat ik do rekening gezien heb." „Ik vond 't er juist bijzonder goedkoop." zei hij. „Nu, ik niet!" zei ze Als u bedenkt, dat een goede huisvrouw met tien shilling per week per persoon rond komen kan... Het is gewoon schandalig! En hier ie 't zeker nog duurder?" Hij gaf geen antwoord op die vraag. „Hier is 't heole- maal veel beter," Ik zou geen hotel ln Europa weten, waar men beter eet dan hier." „Niet?" zei zc toegevend, alsof ze bedoelde: „nu lk weet cr dan wel een." „Ik heb gehoord," ging hij voort, „dat er geen boter 'n dit hotel gebruikt wordt beneden de drie shilling 't pond." „Er bestaat geen boter van drie shilling 't pond," ze! ze. „Niet in Londen," zei hij. „Ze betrekken hun boter uit Parijs." „En gelooft u dat?" vroeg ze. „Ja", zei hij. „Nu, ik niet. Iedereen, die meer voor een pond boter geeft dan twee shilling is mal; neem me niet kwalijk. Niet, dat deze boter niet best is; voor zulke boter zou ik ln Putney stellig twee Shilling betalen." Hij voelde zich als een kind, dat door een vriendelijke oudere zuster wordt terechtgewezen. „Neen, dank u", zei ze eenigszlns stroef, toen de kell- ner haar voor de tweede maal gebakken aardappelen aanbood. „Zeg nu niet, dat ze koud zijn," lachte Priam. En zij lachte ook. „Weet u wat ik op die restaurants tegen heb?" ging ze voort. „Je kunt zoo niet nagaan, wat er met 't eten gebeurd is. Als de keuken dicht bij de eetkamer is cn men een oogje in 't zeil kan houden van 't oogesblik af, dat een en ander het huis inkomt, dan weet men zoo ongeveer, waar men aan toe is. En de schotels kunnen warm opgediend worden. Dat spreekt vanzelf." zei ze. „Waar is de keuken?" „Ergens in do benedenverdieping," antwoordde hij. „Een kelder-keuken!" riep ze uit „In Putney kunnen ze een huls met een kelder-keuken eenvoudig niet ver huren. Neen! Ik moet niets van hotels en restaurants hebben ten minste niet ais regel." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5