Radioprogramma Haagsche Brief. Uit onze Omgeving. ir I N K E T. De heer Ambtenaar achtte den delinquent straf baar en vordere 15 boete of 5 dagen, doch de heer D., stevig gedocumenteerd, hield een voortreffelijk juridisch betoog, waarbij hij concludeerde dat hij op grond van de onvolledige desbetreffende politiever ordening van Alkmaar, niet kon gostraft worden. Na een geanimeerd en leerrijk debat tusschen compn- sant en ambtenaar geraakte do kantonrechter zóó onder den indruk, it hij de uitspraak bepaalde op 10 Juli e.k. DE SIMPLONTUNNEL MAAKT VEEL MINDER RECLAME. De veelbesproken immitaticlunnel bij den Berger- weg te Alkmaar, allerprimitiefst stukje bouwkunst is oorzaak van veelvuldige strafzaakjes. Ook deze week prijkten weer verschillende tunnelovertredin- gen op het verlanglijstje van den heer Ambtenaar. Zoo scheen een heel gezelschap dag-toeristen uit Koog aan de Zaan op den tweeden Pinksterdag op dit kardinale punt in den val geloopen te zijn. Al thans verscheen heden de 22 jarige fabrieksarbeider Dirk M., die op den bewusten dag door de motor politie was achterhaald, nadat hij onder den tun nel had gefietst, wat door een verkeersagent was ge constateerd. Als vreemdling in Jeruzalem werd hij echter door den kantonrechter coulant behandeld en tot f5 boete veroordeeld. De Koog aan de Zancr ge delegeerde betaalde tevens een gelijk bedrag voor zijn broeder, bij dezelfde gelegenheid gesnapt. Ook de werkelnoze heer II. M. te Alkmaar, zou op 15 Juni het verboden tunnelgebied hebben befietst, doch deze beschuldigde was zoo vrij om te ontken nen en werd de vordere behandeling uitgesteld tot de zitting van 24 Juli. teneinde den verbalisant Teitsma gelegenheid te geven, zijn ambtelijk licht te ontsteken. HAXDREMMENMISèRE» De handremmen van twee- en meerwielige motor rijtuigen staan bij controlecrende verkeerspolitie al ,ln een buitengewoon slecht blaadje en er gaat bijna geen dag om of er worden slachtoffers gemaakt en verschijnen wekelijks de delinquenten, die in een „gemis van twee onafhankelijk van elkander wel kende remmen-strafproces" zijn gewikkeld voor den Kantonrechtersstoel. Deze week was hel in de eerste plaats de heer Corn. Zw., reiziger te Alkmaar, wiens motorrijwielremmen te Heerhugowaard in den Middelweg, aan een on gunstig uitgevallen proef werden onderworpen en on danks zijn duidelijk uitgesproken minachting voor de onmisbaarheid van een handrem, werd veroor deeld tot f7 boete of 7 dagen. Voorts was daar nog de heer Corn. H.. 'n 24-jarige bakker uit Anna Paulowna, welk heer ter noodlot- tiger ure noodgedwongen was gaan rijden in een overjarig huurfordje en te Ileiloo verraderlijk werd overvallen door de verkeerspolitie, waarvan ditmaal, of de duivel de kaarten had geschud, ook de ambte naar van Openb. Ministerie deel uitmaakte. En de arme bakker mocht nu al een warm pleidooi hou den voor de retoreeru.achine in de oude Ford, die alle remmen in remkracht oveitrof. het baatte hem nbsoluut niets, daar ook hij tot f7 boete of 7 dagen werd veroordeeld. 'S-GRAVENHAGE. 29 Juni 1931. P.E.N.-congres. De roeping van do schrij vers. Hoe rU den vrede beschouwen. Hun uiterlijk. Eindelijk rust In Den Haag Het eeno congres ls nauwelijks gec'.ndlgd of een twee- do begint den dag daarna. Inderdaad, Den Haag ls wei do conferentlcstad bij uitnemendheid en we behoeven heusch niet meer in dat opzicht do lof van do residen tie te zingen. Onze buitcnlandsche gasten doen dat veel beter dan wij dat zouden kunnen. Want zij ontdekken vaak nog eerder de schoonheid van ons land en de ge makken. die het Nederlar.dscho leven biedt, dan wij ooit ln ons vaderland vermoed hadden aanwezig te zijn. Wa ren vorige woek dc militaire medici van de voornaamste landen van do wereld ln de hofstad bijeen, thans kunnen wij ons op een niet minder op prijs gesteld bezoek van do voornaamste buitcnlandscho schrijvers en dichters verheugen. Want zijn zij het niet dlo do cultuur der vol keren vormen en beheerschen, dlo tot het hart van het volk spreken. En arm Is het volk dat geen dichters heeft. Nederland verkeert ln een zeer gunstige positie, waar het betreft dc kennismaking met geestesproducten van vreemde landen. Allo Intellcctueelen zijn ln staat om ln het minst in drie talon te kunnen lezen en daardoor ln hier te lande zoo ontzaggelijk veel bekend van de bul- tenlandsche literauur, dit in tegenstelling met vele arv dere en grootero landen. Wol verkeert do Nederlandsehe literator in een zeer ongunstige positie tegenover zijn buitcnlandsche collega, want in het buitonland kennen do Intellcctueelen niet do Nederlandsehe taal en voor hot grootste gedoolto zijn zij zelfs de drie voornaamste wereldtalen niet machtig. Zoo komt het dan ook. dat slechts zeer weinigen van' do groote Nederlandsehe lite ratoren in vreemde talen zijn god rukt, want do men- schcn dlo in staat zouden zijn onzo kunstwerken in ccn vreemde taal te vertalen, dio de eigen taal beheerschen, kennen helaas niet do Nederlandsehe taal. En slechts Iemand, die geboren en getogen ls In zijn land, kan de taal van zijn volk beheerschen. De fijne nuances blijven voor hem meestal altijd verborgen van de taal van een ander land. Daarom ls het zoo'n goed denkbeeld om do schrijvers en dichters van alle nationaliteiten speciaal in Nederland te vereenigen. Waar elders ter wereld zullen zij. behalve dan in Parijs, zulk een internationaal cen trum vinden als juist ln den Haag? Schrijvers worden •Itijd beschouwd a!s mcnschen van mooie woorden, wier daden vaak niet In overeenstemming zijn met "hun wer ken. die de grond der werkelijkheid missen. In sommige kringen haalt men zelfs schouderophalend do neus op. wat kunnen die pennellkkers nu voor practische dingen doen. Zij kunnen slechts gehuld ln zware rookwolken van sigaren en sigaretten lange theoretische betoogen houden over kunst. Gezwam ln de ruimte, noemt de man van do straat het Maar ztj die zoo oordoelen, hebben he*. gansehclijk mis. Schrijvers, die in staat waren zich een wereldnaam te veroveren, hebben meer ln hun mars dan wat holle retoriek. Want om tot deze hoogte te stijgen moet men werkelijk niet slechts een goedkoop colporta- geromannctje ln elkaar fl.ir.sen, moet men meer pres- teeren dan wat getheoretiseer over kunst en filosofie. De schrijvers van tegenwoordig zijn werkelijkheldsmen- schen geworden, hun belangrijkheid en kunstenaarschap ligt niet meer afgeteekend ln romantische kleeren. afge trapte hakken en wapperende manen. Zij zien er uit zoo als u en Ik. dragen den uniform van den modernen tijd, het colbertcostuum of als ze tot de vrouwelijke aexe be- hooren kleeren van de laatste mode. Misschien, dat ztj ze anders dragen dan wij» hun hoed een tikjo anders staat, hun jasje openhangt, dat hun houding anders is. Doch slechts een fijn opmerker zal zoolets bemerken. In niets onderscheidt hun congres zich eigenlijk van andere congressen. Ook zij worden officieel ontvangen, burge meesters houden begroetingstoespraken, waarop de voor zitter van het congres even vriendelijk antwoord. De schrijvers bespreken hun vakbelangen, zooals ook de stratenmakers en tramconducteurs dat doen. Zij bespre ken ook het vraagstuk van den vrede.: zooals de poli tieke kopstukken, die op de eerste pagina van de krant staat dat doen. Maar de schrijver en do dichter doet het met zijn hart, terwijl de politici het met koel berekend verstand doen. Als de laatsten over den vrede spreken schreit hun hart bij de gedachte, aan het onnoemelijk leed. dat geleden wordt bij den waanzinnigen gruwel, die men den naam oorlog heeft gegeven en waarover de vo rige week op zoo'n geheel andere manier is gesproken. De vorige week besprak men den oorlog als Iets onaf wendbaars. Het ligt Immers niet op don weg van den militairen doktor den oorlog te voorkomen. Zij zijn er om in den oorlog te dienen, om kapotgeschoten levens weer te repareeren. Maar de schrijver zorgt dat de mcnschheid voordien van den wereldwaanzin walgt, zaait ln de harten der lezers een bezinning, die den oorlog doet verafsohuwen, wijst op het onmenschelijke dat er In is gelegen met bommen, gassen en granaten, duizenden jonge levens van den aardbodem te doen verwijnen. Ja. daarom zün de schrijvers wel eens als outlaws beschouwd cis gevaarlijke opstandligcn, als vaderlandsloozen. Maar zouden er meer vaderlandslievende lieden worden ge vonden dan juist de schrijvers? Verschillende bekende schrijvers, wier namen op de ruggen van de boeken voorkomen, die in onze boeken kasten staan zijn op het P.E.N. congres vertegenwoordigt En natuurlijk ook onze eigen Nederlandsehe schrijvers hebben deze gelegenheid niet willen laten voorbijgaan om met hun buitcnlandsche collega's kennis te maken En deze kennismaking vlotte wel het beste na de eigen lijke zittingen der conferenties zooals dit ook bij de meeste andere congressen het geval Is. Wel zullen de congressisten wel oens aan hun gasthee- ren hebben gevraagd of men tegenwoordig In ons land ook de straten wit en of dan toch waar Is de legende, dat wij zoo pijnlijk rein op onze straten en huizen zijn. Want do twee laatste dagen voor de verkiezingen wa ren de straten een groote kalkmop geworden, geheele stralen waren een bonte verzameling van de meest uit- eenloopcnde leuzen. En nu ls het gelukkig alles weer afgeloopen. Onze schoenzooien zullen de verkiezingsleu zen ln de komende dogen moeten afslijten, want helaas de politieke partijen, die onze straten verontreinigd heb ben. dragen er geen zorg voor dat alles weer netjes op geruimd wordt De verkiezingen hebben overigens niet veel verandering gebracht Ondanks stemplicht zijn vele kiezers en kiczeressen thuis gebleven, 's Avonds tegen een uur of acht was er een gezellige drukte in de stad. Voor do verschillende courantenbureaux waar de uit slagen werden bekend gemaakt dromden duizenden mcn schen tezamen. Het Haagsche Volk deed het per luidspre ker cn wisselde de uitslagen met muziek af. Doch om tien uur stak de politie er een stokje voor om de nacht rust van de omwonende kindertjes niet te verstoren. Alleen heeft men 's avonds op het hoofdstembureau een vergissing gemaakt zoodat men op verschillende plaatsen verschillende uitslagen kon lezen. Een uitslag vermeldde dat de katholieken een zetel verloren hadden en de an dere dat de Soc. Democraten een zetel verloren hadden Do ochtendbladen brachten daarna onder voorbehoud den uitslag waarbij aan de S.D.A.P. de winst was toege kend. Het ging hier om de toewijding van een ovcrschots- zctcl. De overschotten van belde partijen hadden slechts enkele stommen verschil. Wat zal het de komende dagen angstig rustig zijn in de residentie. (Nadruk verboden). WOENSDAG 1 JULI. HILVERSUM (1873 M.) V-A.R.A. 6.45—7.00 Ochtendgymnastiek, 7.30—7.45 Ochtendgym nastiek. 8.00 Tijdsein, 8.01 Gramofoonmuzek, 9.30 Orgel spel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VAJU. 10.15 OnzeKeuken door P. J. Kesr, 11.00 Gramofoonmu- zlck, 11.05 R.-V.-U. Dr. Jac. P. Thijsse over: „Natuurge not en natuurstudie voor kinderen.", 11.35 Gramofoonmu- ziek; 12.00 Tijdsein: 12.01 Politieberichten; 12.15 Gramo- foonmuztek; 12.45 Orgelspel door Johan Jong; 1.15 Gra- mofoonmuziek; 1.45 Verzorging van den zender: 2.00 Uit zending uit Bnndoeng. Toespraak door P. Moltmaker, voor de Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel: 2.15 Gramofoonmuzïek; 2.45 Coöperatief kwartiertje; 3.00 Gra- mafoonmuzlek; 3.30 Maak het zelf, door Cellne Schake- Verkozen; 4.25 Gramofoonmuzïek; 4.30 Voor de kinderen KindervertelIJngcn door Ben Groeneveld. Vraaghalfuur- tje door Oom Hendrik; 6.00 Tijdsein; 6.01 Concert door het V.A.R.A. Mandoline-Ensemble; 6 30 J. de Wolf spreekt over het Intern. Turnfeest 1. h. Olympisch Stadion te Amsterdam; 6.40 Concert (vervolg); 7.00 R.V.U. M. J. Brosse over: „Mijn leven onder de menschen"; 7.30 Po litieberichten; 7.45 Gramofoonmuzïek; 7.50 Een en ander uit de V.A.R.A., 8.00 Tijdsein; 8.01 Uitzending voor de Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel met medewer king van het V.A.R.A.-orkest, het Groot-Volkstooneel, Willem van Ca pellen en Ben Groeneveld, Johan Jong orgel. Ben Groeneveld, voordracht en J. Oudegest, toe spraak; 10.00 Tijdsein, 1.01 Persberichten Vaz Dias; 10.10 Concert door het V.A.R.A. orkest o.l.v. Hugo de Groot, 10.45 Voordracht door Martin Beversluis; 11.30 Gramo foonmuzïek; 12.00 Tijdsein cn sluiting. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V. 8.00 Tijdsein; 8.00—8.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Mor- Jenconcert; 10.30 Tijdsein; 10.30—11.00 Korte Zieken- lenst door Ds. I. Groenenberg; 011.00 Tijdsein, 11.00 12.00 Harmoniumbespcllng door M. F. Jurjaanz. Zang MeJ. D. Mijnhout, sopraan; 12.0012.30 Gramofoonmuzïek 12.30—2.00 Middagconcert: 2.00 Tijdsein; 2.00—2.30 Gra mofoonmuzïek; 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur door Mcj. M. Wcntlnk; 3.00 Tijdsein; 3.004.30 Concert door het Dclftsche Trio; 4.304.45 Gramofoonmuzïek; 4.45— 5.00 Verzorging van den zender; 5.00 Tijdsein; 5.00—£.00 Klndcruurtje; 6.007.00 Gramofoonmuziek; 7.00—7.30 Declamatie door J. J. Rclnders; 7.308.00 Financieel© Causerie door J. Hendriks; 8.00—10.15 Uitzending van de Evangelisatie-samenkomst uit het Kerkgebouw der Baptisten Gemeente te Harllngen; 10.15—10.25 Persbe richten Vaz Dias, 10.2511.30 Gramofoonmuzïek. Vrijdagavond vergaderdo do wonlngbouwvereeniglng „Winkel" ten huize van den heer R. Laan. Een negental leden waren aanwezig. Na opening door den Voorzitter, worden de notulen der vorige ledenvergadering door den secretaris gele zen en goedgekeurd. Do rekening over 1930 wordt ter onderzoek in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heeren J. Koster, A. Vetman cn H. J. Johannes. De exploitatierekening wijst een ontvangst en uitgaaf aan van f 35z7.17, voor de opdracht aan de gemeente van de annuïteit voor grond- en bouwvoorschot ad f 2809,04 moest door de gemeente worden bijgedragen f 1500.50. De balans per 1 Januari 1931 wijst In archief en passief een bedrag aan van f 53245.324. Bij mondo van den heer Koster adviseert de commis sie, na alles in orde te hebben bevonden en haar dank to hebben betuigd, voor de verstrekte Inlichtingen, tot goedkeuring van rekening en balans. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten en de penningmeester bedankt voor zijn gehouden beheer, en de commissie voor haar onderzoek Daarna brengt de secreetaris rijn verslag uit over het afgeloopen Jaar, dat zich heeft doen kenmerken als een rustig jaar. Een verandering van huurder heeft er plaats gehad en als gevolg daarvan ls slechts één week huur minder ontvangen. Alle woningen met schuurtjes zijn geschilderd en alle woningen van electrische Installatie voorzien. De gehouden vergaderingen werden regelmatig bezocht en in goede verstandhouding de belangen der vereenlging behartigd. Met een woord van dank aan den secretaris wordt het verslag goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De heer Rotnar moest periodiek aftreden en werd her kozen. In de plaats van den heer S Kriek werd gekozen de heer A. Vetman. Belden nemen de benoeming aan. Rondvraag. D eheer Koster vraagt of het bestuur van mecnlng is dat er voldoende woningen zijn of acht men uitbreiding noodlg. De heer Vethman vraagt hoe het gaat met de verhu ring van woningen, of dit gaat van no. 1 af of bij keuze tusschen de gegadigden. De heer Van der Wal ls erkentelijk voor de activiteit van het bestuur, doch omtrent enkele kleine herstellin gen aan zijn woning, waarvoor hem reeds toezegging was gedaan, en nu nog niet gebeurd zijn, is spr. niet tevre den. De heer Bregman geeft In overweging een rooster aan te leggen van gegadigden, die zich voor een be woning aanmelden. De voorzitter, de sprekers beantwoordende, deelt mede: le. dat het bestuur van meening is, voor zoover dit reeds door hem werd besproken, dat er nog geen be hoefte bestaat in dien geest, wel zijn er die zouden willen veranderen en naar een betere woning uitzien, doch dat zegt nog niet dat er woninggebrek is ln die mate, dat de gemeenschap zou moeten optreden. Boven dien zijn de voorwaarden om voorschot te krijgen, ook niet meer zoo gemakkelijk en komt het voor in plaat sen waar wel gebouwd wordt, dat de gemeente zelf het geld verstrekt De heer Van der Wal meent dat er wel behoefte la gehuwd personeel ls niet onder dak te brengen. De voorzitter meent dat ook de bouwvereeniging daar niet voor zorgen kam, doch waar men tegenover deze vraag, thans onvoorbereid Is, zal het een punt van be spreking in het bestuur uitmaken, doch wel dient te worden opgemerkt dat van boven af er op aangedron gen wordt den ongobrulkten grond te verkoopen en om de tegenwoordige huur nog met pl.m f 1 to verhoogen. Het gemeentebestuur heeft echter gemeend, gezien do dalende loonen, daar niet op In te moeten gaan. 2e. Omtrent de herstellingen aan de woning van den heer Van der Wal verkeert het ^:stuur ln de meening, dat die reeds zijn uitgevoerd. Nu dit echter niet het geval blijkt te zijn, zal er weik van gemaakt worden. 3e. Voor wat betreft de verhuring van woningen, is het lang niet zeker dat no. 1 van de aanvragers de woning krijgt, daarvoor gelden overwegingen, welke niet geschikt zijn voor een openbare vergadering. 4e. Een rooster van gegadigden bestaat en wordt door den secretaris voorgelezen. De volgorde geeft aanleiding tot eenlge bespreking, doch als het voor komt dat er een woning te verhuren is, zal het be stuur dl* onder het oog zien. Met een woord van dank voor de opkomst, en voor de aangename besprekingen, wordt de vergadering ge sloten. Op Vrijdagavond hield de Coöperatieve Broodbak kerij en Verbruiksvereeniging, haar districtsvergade ring ten huize van den heer R. Laan. Dc zaal welke goed bezet was, gaf een vriendclijken aanblik, en niet smaak waren de thans ook aan de zaak verkrijgbare manufacturen en huishoudelijke artikelen uitgestald, welke met belangstelling worden bekeken. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en schetst voorts het doel der districts vergadering, waarin worden besproken de belangrijke zaken waarin de ledenraad heeft te beslissen en om het verband tusschen de Coop. en hare leden warm te bewaren, en vooral in deze tijden, waarin aansluiting zoo zeer is geboden, wil de coöperatie tot haar recht komen. Mededeeling wordt gedaan van de benoeming van den heer Beukman tot bedrijfsleider te Dordrecht van de Coop. Broodbrokkerij „Vooruit" en van de benoe ming van den heer ten Iloorn tot diens opvolger als bedrijfsleider. De heer Beukman geeft daarna een overzicht van hetgeen is gebeurd in het afgeloopen jaar, zooals op verschillende voorgaande districtsvergaderingen reeds is gedaan. Ook hier de bekende en veel besproken motorboot. Deze boot door vcrschillendo leden en ledenraadsle den is zeer veel gehekeld en aangeduid met de ver- cerendc naam van „stuk oud roest", enz. Critiek is het bestuur niet bespaard gebleven over de aanschaf fing daarvan. Maar een feit is het, dat dizelfde boot, sinds September 1930, dagelijks zijn plicht vervult bij de Levensmiddelenvoorziening van de Wieringermeer. Al lijkt het wel eens, zegt spreker, of het bestuur ver keerd handelt, de leden en ledenraadsleden moe en wel bedenken, dat zij hun vertrouwensmannen zijn, die de zaak der leden naar beste krachten zullen lei den, en juist de motorbootgeschiedenis heeft wel be wezen, dat voorbarige critiek zeer vaak misplaatst is. Het jaarverslag geeft geen aanleiding tot opmer kingen, zoodat na het ronddienen van ververschingcn, onder het genot van een kop koffie en een sigaar, do filmvertooning spoedig kan beginnen. A llereerst krijgen we de film, welke ons de thee productie doet zien, vanaf de ontginning van woeste gronden, de planting, enz., enz., totdat ze in nette pakjes verpakt door de Handelskamer worden aange diend. Volgende films hebben eveneens betrekking op ver vaardiging en verzorging van HAKA-artikelen. Hy giëne, gewicht, allee krijgt een beurt en met belang stelling wordt de voorstelling gevolgd. Deze avond heeft nog een bijzonder karakter, het is de laatste avond dat de heer Beukman ter vergade ring is en hier is de plaats om daaraan een bijzonder woord te wijden. De heer H. Kollenberg, het oudste personeelslid, krijgt daarvoor het woord cn zegt, als na een verblijf van 7 jaren de tegenwoordige bedrijfsleider vertrekt, er in die jaren heel wat gebeurd is.. Bedrijfsleider cn bedrijfsleider is een groot verschil en spreker heeft dit gezien bij de twee bedrijfsleiders die hij nu heeft zien vertrekken. Voor 7 jaren was het een gaos, waarvan men niet verwachte dat daarin orde was te brengen. Een goede bedrijfsleider meende men in den heer Beukman te hebben gevonden. Het personeel had er niet zoo'n goeden kijk op, het gezicht stond hen niet aan. Maar gedachtig aan het gesproken woord: „Het kan verkeeren", getuigt spreker, dat 't hier ook zoo gegaan is, en aio we nu zien wat er in die 7 jaren gewrocht is, staan we hier en bewonderen den man zijn moed en volhardingsvermogen, en zijn met hem trotsch op die groote zaak. Zonder critiek is het niet gekomen, bittere critiek soms, dc critiek was niet van de lucht Propaganda veroordeeld als weggegooid ??ld, maar hij is niettegenstaande dat doorgegaan, langde het de eene keer niet, dan toch den moed niet verloren, als bewijs daarvan de Wieringermeer. In 1929 slaagde de onderneming niet, maar toch durfde hij in 1930 weer de zaak aan te vatten en nu plukken we daarvan de vruchten. Hoe was voor 7 jaren dc omzet van HAKA-artikelen, men kende ze amper, daarin moest verandering ko men en het is door voortdurende propaganda gelukt en nu worden groote hoeveelheden omgezet. Dankbaar gevoelt spreker zich dit te mogen consta- teeron cn te kunnen zeggen, met trotsch op do -.aak te kunnen terugzien en de vertrekkende bedrijfslei der met dat werk geluk te kunnen wensehen en de hoop uit te spreken, dat hij een gelijke werkkring met evenveel succes moge vinden. Mevrouw Beukman is spreker ook zeer dankbaar voor wat zij heeft gedaan om de vrouwen nader tot elkaar te brengen, en een bloeiende coop. .vrouwen bond te stichten, zoo zelfs dat we hier het vorige jaar het congres van den Coop. Vrouwenbond mochten ont vangen. Ter opluistering van dezen avond wordt door mevr. Beukman voorgedragen: „Palas Athene", waarvoor zij een aandachtig belangstellend gehoor vond. Als verrassing werden onder de aanwezigen een drietal taarten verloot. Aan het einde der vergadering gekomen, neemt da heer Beukman afscheid van de aanwezige. De in Winkel oorgebraehte jaren beschouwt sprokei els de gelukkigste zijns levens en hoopt allen nog wel eens te zullen ontmoeten al is het dan ook in een ander verband. Mede namens zijn ichtgenootc. brengt spre ker dank voor de waardeerende woorden van den heer Kollenberg en daarna zijn opvolger inleidende, hoopt spreker dat de heer Ten Hoorn het zal mogen bereiken dat gezegd kan worden dat alle leden der coöperatie voor 100 verbruikers zijn. Leden cn bedrijf wenscht spreker veel goeds. Do voorzitter sluit daarna de vergadering met een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt aan deze en voorgaande 19 districtsvergaderingen. In het bijzonder de heeren Brian en Van der Wal, die al die avonden onvermoeid de film hebben gedraaid en toegelicht, behalve nog alle daarvoor noodige .oorbc» reidingen, mevrouw Beukman voor iiaar mooie voor dracht en in de hoop dat deze avond moge medewer ken aan de bevestiging van het coöperatieve begin sel, valt de hamer cn is de bijeenkomst gesloten. WARMENHUIZEN Overzicht B.C.V.V. van 22 t.m. 27 Juni 1931. Na eene rustpooze van pl.m 6 weken is de aardap pelencampagne 1931 weder ingezet. Met de zoo ge vreesde aardappelenziekte hebben ook onze tuin bouwers te kampen. De ziekte treedt hier in deze streek gelukkig niet zoo ernstig op als in andere streken van Noordholland, Laten wij hopen dat on ze stoere werkers niet die ernstige gevolgen zullen ondervinden van deze ziekte als verleden jaar. Wat betreft de prijzen van de Schotsche muizen, kunnen wij tot ons genoegen constateeren, dat deze die van verleden jaar om dezen tijd ruimschoots overtreffen. De noteering van de gewone Schotsche muizen be droeg in deze week van de f6.80 tot f9.60 per 100 K.G. Op den eersten dag, dat er veiling gehouden werd, waren de prijzen iets hooger dan medio dezer week. Gelukkig herstelden zich de prijzen weer eenigszins in de goede richting, totdat op Zaterdag jl. voor de gewone Schotsche muizen weer van f7 tot f9 betaald werd. De drielingen Schotsche muizen brachten op van f4 tot f6.40 per 100 Kg., de kleine of kriel genaamd van fl.10 tot f2.80 per 100 K.G. en de grove Schot sche muizen van f6.50 tot f6.80, eveneens per 100 K.G. Op Dinsdag, Woensdag. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag werd respectievelijk aangevoprd 4C575 K.G., 17450 K.G., 46900 K.G.. 33100 K.G. en 45200 K.G., totaal in deze week dus 183225 K.G. aardappelen. Het blijkt nu reeds evenals vorige jaren de grootste aan voeren komen om den anderen dag, n.1. op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wij vernemen hebben totdusvpr met uitzonde ring van den heer Jo de Groot, alle gekozen raads leden hunne benoemingen aangenomen. Mocht de heer Jo de Groot voor Dinsdag 30 Juni zijne benoe ming niet hebben aangenomen, dan zal voor laatst genoemden de heer Jan de Groot in de plaats komen. H E E RH V GO WAARD VEENHUIZEN. Op het gemeentelijk sportterrein te Hoogwoud hadden Zondag seriewedstrijden plaats om 4 me dailles. L.V.C. 2 alhier speelde 's morgens tegen Aartswoud 3, gelijk spel met 2—2. Bij loting kwam de medaille aan L.V C. 2. Des namiddags speelde L.V.C. 1 tegen O.K.B I van Obdam. L.V.C. wist met 20 te winnen. Een wedstrijd van de voetbalvereenigingen van Twisk en Blokker eindigde met een overwinning van 3—2 voor Twisk. Daar verder tijr ontbrak, zal een volgende maal L.V.C. I tegen Twisk en O.Iv B. I van Obdam tegen de voetbalvereeniging van Blokker om de medailles moeten kampen. T A N G E N J) IJ K OUDKARSPEL. Vrijdag 26 Juni hield de vereeniging „Huiszorg" een vergadering in de consistoriekamer der N. H. Gemeente. Door afwezigheid van het bestuurslid voor Oud karspel mevr. Eecen-Slot, had mevr. Paarlberg-Hart- land op zich genomen deze vergadering te leiden. Na toelichting wat het doel dezer vergadering was, het benoemen van een tweetal commissieleden, toe gevoegd aan het bestuur, werd tot stemming overge gaan, met als uitslag dat met algemeene stemmen werden gekozen de dames Kist IJff en Blom Beijsens, welko hunne benoeming aanvaarden Nog werd besproken het doel van de vereeniging, tevens werd medegedeeld, dat een oproeping voor verzorgster was geplaatst, doch dat zich nog slechts 1 sollicitante had gemeld. Met dank aan de opgekomenen sloot de voorzitster deze geanimeerde vergadering. Gymnastiekvcreen. Hercules en Hygiea. Begunstigd door prachtig zomerweer werd Zondag middag op het D.T.S. terrein een sportdemonstratie ge geven door de gymnastiekver. Hercules en Hygiea. In optocht, met muziek van Gebr. Dekker voorop, gingen allen naar het terrein, wat veel belangstelling trok. Di verse wedstrijden werden gehouden, waarvan wij de uit slagen laten volgen: Bloemen plukken (meisjes): le pr. Janny Wagenaar en Nellie Hemke; 2e pr. Aagje Plas en Dldl Keizer; 3e pr. Trljnle Borst en Dia Kunnen. Evenwichtsoefeningen (meisjes) le pr. Rens Smit en Wuntje van Rijn; 2e pr. Aafje Pranger en Jannie Oot- Jers; 3e pr. Grietje Slot en Marie Bos. Brug-ringen (meisjes) le pr. W. Mallekote en N. van Dam, 2c pr. N. Glas en Tr. Kuiper; 3e pr. A. van Dam en C. Slooves. Brug (jongens) le pr. J. Schoenmaker, 2e pr. K. Kaan. 3e pr. A. Boot; Brug (Jongens) le pr. E. Bouwen** pr. Cor Boot, 3e pr. K .de Bakker. Verspringen (jongens) le pr. C. Langedijk, 2e prijs K. Scheltus. 3e pr. Jan Ooms. Hinderniswedloop (jongens) le pr. H. Blom, 2e pr. P. Koopman, 3e pr. Jb. Swart. Hoog-rek (jongens) le pr. Jacob van Hout, 2© pr. O. Chattillon, 3e pr. K. de Boer. Brog-ringen (dames): le pr. G. de Bakker. 2e pr. Al!« de Vries, 3e pr. A. de Wit Paard-ringen (dames) le pr. Geertje Ens. 2e pr. Geertje Langedijk, 3e pr. Lien Oos tenbroek. Rek-brug (heeren) le pr. J. Wit, 2e pr. P. Langedijk. 3e pr. P. Scheltus. Rek-ringcn (heeren) le pr. G. Ens, 2e pr. C. Langedijk, 3e pr. A. Kieft. Al was de belangstelling op het terrein niet zoo groot, geloovcn wij toch. dat een demonstratie van onze ver- eenigingen de onderlinge band versterkt en het dus nut tig is een dergelijke demonstratie te organlsecren. In het lokaal van den heer J. de Bakker had de prijs uitreiking plaats, en de gymnastiekver. kan op een goed geslaagden middag terug zien. NOORDSCHAB WOUDE. Afscheid Dr. StaaL Zondagmorgen werd door De. Staal afscheid genomen van zijn gemeente, wegens vei trek naar Abbenbrook (ella: 1 Putten). In het kerkgebouw waren een groote schare belangstellenden aanwezig, 's Middags was in de consistoriekamer gelegenheid om persoonlijk afscheid te ne: ion.waarven door velen gebruik Is gemaakt. Namens den Kerkeraad werd een kort woord gesproken door den heer S. Timmerman. Door de gemeente word als blijk van waardeering en sympathie aan haar scheldenden predikant de verlichting van de nieuwe pastorie aange boden. Wij hopen dat het Ds. Staal in zijn nieuwe ge meente goed moge gaan en dat hij er zal vinden wat hij er van hoopt en verwacht

Schager Courant | 1931 | | pagina 6