SPORT Raad Harenkarspel. Kampioenschap van Nederland. Kampioenschap N.H.V.B. Marktberichten. ZUTOSCHABWOUDE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontstond brand in den kapberg met lulflng van den heer P. Bruin al hier. Belde werden een prooi der vlammen, ook het aan wezige hooi met verschillende werktuigen en gereed schappen verbrandden. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon men niet verhinderen dat het ge noemde een prooi der vlammen werd. Toch bleek hier zonder twijfel de waarde van brandkranen op de water leiding. Daardoor kon spoedig water gegeven worden; spoediger dan met de spuit, waarbij het ongetwijfeld lan ger had geduurd eer met het blusschingswerk kon wor den begonnen. Nu bleven de belendende perceelen be waard. W I E R I N 0 E N Op j.l. Vrijdag hielden de jongste kinderen van de 0. L. school te Wcsterland hun jaarlijksch schoofecst. Een mooiere dag had het niet kunnen zijn wat het weder betrof. En juist dat hebben we noodig met der gelijke feesten. Des morgens te ongeveer 9 uur werd met drie autobussen de reis naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee aanvaard. En er is genoten van je welsto. De autorit op zich zelf is al een attractie en dan dat echte fijne stoeien in de duinen en spelen in den speeltuin, zoo echt vrij, dat is wat een kind zoo nu en dan toekomt. Ook op het strand was het spe len nanr hartelust. De dag was eigenlijk te gauw om. want de tijd gaat snel, zoo al spelende en stoeiende. Ook de terugreis verliep evenals de heenreis, naar wensch, zoodat te negen uur de stoet weer te Wester- Jand binnenkwam. Een w.oord van dank is hier niet misplaatst aan hen, die dezen mooien dag mogelijk maakten. Op a.s. Dinsdag gaan de kinderen der hoogste klasse naar Amsterdam. OUDE NIEDORP B. en W. hebben besloten de jaarlijksche trekhon denkeuring te houden op Dins'Jag 30 Juni a.s, des voormiddags 9'A uur (wettelijke tijd), vóór het Raad huis. Vergadering van den Raad op Maandag 29 Juni 1931, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; secre taris de heer Jb. Dam. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en spreekt de wensch uit dat de be sprekingen zullen zijn in het belang der gemeente. De notulen worden gelezen; ze worden onveran derd vastgesteld. Ingekomen stnkken. De Voorzitter doet mededeeling van de volgende Ingekomen stukken; a. Proces-verbaal- kasverificatie bij den admini strateur van het electr bedrijf te Waarland en bij den gemeente-ontvanger. Aanwezig bevonden in over eenstemming met de boeken resp. f 169.10 en f3400.10. b. Schrijven van Ged. Staten geleidende de goed gekeurde besluiten tot het aangaan eener rekening courant-overeenkomst met de bank voor Nederl. gemeenten én tot wijziging der begrooting voor 1930. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Commissie van aanslag voor de Inkom* stenbelasting. Volgt de benoeming van leden van de commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting wegens pe- riociieJie aftreding van de heer H. Nolet, A. Dekker, L. Doekts en P Borst. De aftredenden worden herbenoemd, respectievelijk met 7, 6, 7 en 7 stemmen en nemen, voor zoover aan wezig, de benoeming aan. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, dienst 1930. De waterleiding voor de Schagerwaard. Ingekomen is een schrijven van het Prov Waterl. Bedrijf in Noordholland, aangevende de definitieve voorwaarden, waarop kan worden overgegaan tot aansluiting van de Schagerwaard. B en W. stellen voor die voorwaarden te accep teeren. De Voorzitter deetl mede, dat met de bewoners van Schagerwaard een vergadering is gehouden en deze gaan vrijwel algemeen accoord mpt de gestelde voorwaarden en ook met het feit dat 80 a 90 van de kosten, zijnde f528.08, door de gemeente op de be trokkenen worden verhaald. B. en W. stellen voor, het restant, dus 10 k 20 van f528.08, ten laste der gemeente te nemen. De heer De Vries vraagt, of de vergadering met de bewoners tamelijk goed bezocht was. De Voorzitter antwoordt, dat de vergadering tame lijk slecht bezocht was. maar B. en W. hebben den indruk dat de bewoners er mee accoord gingen. De heer De Vries had juist den indruk dat men er niet zoo algemeen voor was, maar spr. weet wel dat zij die er voor zijn, er niet over spreken, die er tegen zijn wel. En bovendien dan had men maar ter vergadering aanwezig moeten zijn en waar dat niet het geval was, meent spr. te mogen concludeeren dat er geen ernstige grieven tegen aansluiting waren. Spr. denkt dat het in de Schagerwaard zal zijn als hier. is men eenmaal aangesloten, dan is men er rijk mee. De heer Bakker vraagt naar de verhouding van tegen- en voorstanders en waar dat 17 tegen 28 is, vindt spr. dat nogal van beteekenis. De verhouding was, meent spr., oorspronkelijk gunstiger, misschien zijn de tijdsomstandigheden de oorzaak. De heer De Groot meent ook, dat van ernstige te genstanders niet gesproken kan worden, de hooge kosten waren een bezwaar De heer Francis zegt. dat als alle perceelen aan sluiten. de extra kosten per perceel gemiddeld f10 bedragen, wat niet zoo weinig is. Maar als er een strooming was om zich tegen aansluiting te verkla ren. dan was een dergelijk advies wel gekomen. Dat dit niet het geval is, is voor spr. aanleiding om aan te nemen, dat de groote meerderheid de aansluiting wenscht en spr. za! dan ook zijn stem aan het voor stel van B en W. geven. De heer De Vries merkt neg op. dat als men wil wachten totdat alle bewoners zich voor aansluiting verklaren, men wel 100 jaren kan wachten. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De nieuwe raad. Aan de orde is het onderzoek van de geloofsbrie ven der nieuw benoemde leden van den Raad, nj. van de heeren: L. Doekes. C. de Vries, A. Dekker, S. Burger, C. Bakker. J. de Groot. H Dekker, A. Duij- ves, C. Francis, S. J. de Vries en P. Borst Az. De hoeren Doodeman en Francis worden door den Voorzitter aangewezen om de geloofsbrieven te on derzoeken. De heer Francis rapporteert dat f ile stukken in orde zijn bevonden en dot geadviseerd wordt als le den van den Ra^d toe te laten de heeren: C. Bakker, P. Borst Az., S. Burger, A. Dekker, H. Dekker, L. Doe kes, A. Duijvis, C Francis en J. de Groot. Ten opzichte van de benoemde leden van den Raad, de heeron C. de Vries en S. J. de Vries, wordt op gemerkt, dat tusschen deze beide personen een graad van bloedverwantschap bestaat, die voor de benoe ming van lid van den Raad in strijd met de wet is en geadviseerd wordt aan de hand van de wet bij lo ting te doen ui:maken wie van deze beide benoemden zitting zal nemen. De Voorzitter denkt de heeren Francis en Doode man voor het onderzoek en kan zich met het gege ven advies vereenigen. Bij loting tot lid van den Raad benoemd. Nadat besloten was tot toelating van de 9 genoemde heeren, wordt tot de hierboven genoemde loting over gegaan, waartoe 2 briefjes elk bevattende den naam van een der gekozenen S. J. de Vries en C. de Vries, in een hoed worden gedean en de Voorzitter verklaart dat hij wiens naam als eerste uit den hoed komt, tot lid van den Raad zal zijn benoemd. De Voorzitter loot en het lot wijst de heer S. J. de Vries, het thans zit- lende raadslid, als lid van den nieuwen Raad aan. Den heer C. de Vries zal worden medegedeeld, dat hij niet els raadslid wordt toegelaten. De heer S. J. de Vries heeft de felicitatie van de heeren in ontvangst te nemen. Nog worden vastgesteld kohieren van aanslag op bebouwde eigendommen (wegens aansluiting elec- trisch net) en wel voor Woudmeer en Speketcr op f 111.89 en voor Schagerwaard op f 148.08. Nader wordt vastgesteld de pensioensgrondslag van den gemeente-opzichter, den heer J. Wartenhorst, In comité. In comité zullen worden behandeld reclames tegen de heffing van schoolgeld en zal worden herzien de lijst van personen die in aanmerking komen voor gratis geneeskundige behandeling. Bij de rondvraag informeert de heer Francis of de voorloopige overeenkomst tot aansluiting bij den Vleeschkcuingsdienst kring Barsingerhorn, ook in houdt dat noodslachtingen aan de Verwerkingsinrich ting te Schagen kunnen plaats vinden. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Hierna sluiting. Voetbal. Nogmaals E.D.O.Xerxes! K.N.V.B.-o verricht van 25 Juni. Zaterdagavond speelden te Rotterdam Go Ahead en Feijenoord tegen elkaar. De match eindigde onbeslist, (2—2). 't Resultaat was van geen invloed meer op den stand: dus weinig publiek en minieme spanning. Om dezelfde redenen liet P.S.V. zich in Groningen door Velocitas slachten (7—1) Van Run en Van der Broek inbegrepen, was 't spel der Zuidelijke kampioenen een parodie op kamploensvoetbal. De stand is: Ajax Feijenoord P.S.V. Go Ahead Velocitas 29—15 12 16—13 8 22—21 8 17—22 6 13—25 4 Zaterdagavond speelt Feijenoord te Groningen tegen Velocitas en 't langdradige seizoen is eindelijk afgeloo- pen. E.D.O. heeft heel wat te stellen gehad met Xerxes. Waro de Haarlemsche spil, Dinkla, niet in zoo'n buiten- gewonen vorm geweest, zeker hadden Lagendaal c.s. kans gezien meerdere malen den E.D.O.-doelman te passeeren Lagendaal scoorde met een onhoudbare kogel een kwartier na rust Dinkla was 't toen, die bijna onmid dellijk hierna gelijk maakte (1—1). Een beslissingswedstrijd is dus noodzakelijk; deze wordt waarschijnlijk In Den Haag Zondag a.s. gespeeld. De stand is: E.D.O. Xerxes Fortuna 4 13 0 4 2 11 4 0 2 2 7—4 10—7 6—12 DE OLYMPISCHE SPELEN. Volgend jaar, zomer 1932 trekt de geheele sportwereld op naar Los Angeles, aan Amerika's Westkust waar de DCe Olympische Spelen worden gehouden. Ook Nederland, dat in 1928 zoo'n schitterend sportfes tijn heeft mogen houden, zal er mee moeten doen. Daarvoor Is geld noodig! Het Ned. Olymp. Comité nu, schrijft een groote na tionale verloting uit Sportliefhebbers, sportclubs koopt loten, 't Geld Is, al wint men geen prijs goed besteed. Over enkele dagen zal men met den verkoop beginnen. Ons land kan met een aantal uitstekende athleten, zwemsters en ruiters een goed figuur slaan. En zijn we ook eigenlijk niet moreel verplicht om heen te gaan? ADSPIRANTENDAG TE ALKMAAR. Deze prachtige jeugd-voetbaldag In 't Alkmaarsche Sportpark (8 terreinen vlak naast elkaar) heeft 't vol gende programma voor de clubs uit onze omgeving: Groep C: 12.50 u. E.V.C. a—D.T.S. a; Groep E: S. 12.50 uur: Zaanland ia aN. Niedorp a; T 12 uur: Vrone a B.K.C. a; 3.20 Winnaar Swinnaar T; 4.10 Verliezer Sverliezer T. Groep F: W. Zaandijk aSparta a 11.10 uur; X An- dijk aZilvermeeuwen a 12.50; Y: winnaar Wwinnaar X 3.20; Z. Verliezer W—Verliezer X 4.10; Groep N: AAA: H.R.C. dSparta b 9.30 uur; BBB: K.F.C. cVrone b 10.20 uur; CCC: winnaar AAA—win naar BBB 1.40; DDD: Verliezer AAAVerliezer BBB 5.30. De wedstrijden duren dua 2 keer 20 minuten zonder rust SPARTA I—W.F.C. Hl. 3-41. In een vooral na de rust goed gespeelden wedstrijd is Sparta op den goeden weg voortgegaan door W.F.C. III met 30 te kloppen. De overwinning was volko men verdiend, ofschoon een tegenpunt van W.F.C. wel verdiend geweest was. Onder leiding van scheidsrechter Crabbendam en de grensrechters H. Jonker en Van der Oord, stellen de volgende elftallen zich te ruim twee uren op; Sparta. Prins. Vlottes, Middelbeek. J. Watertor, Plakman, P. Boon. W. Rus. R. Rus, Loggers, J. Kakebeeke, J. Lutjeharms. O A. ten Broek, H. Merkes. Siekerman, R. Bruin. J. Stolp Sikkema, Smit, G. Slot Kuiper. Bakker, van der Brink. W.F.C. III Aanvankelijk is het een gelijkopgaande strijd, waarbij W.F.C. beter spel vertoond dan Sparta. Haar middenlinie weet de voorhoede uitstekend te steunen. Bij de Spartanen doet zich vermoedelijk de invloed gelden van de kermis. Het plaatsen en schieten laat veel te wenschen over. doch langzamerhand wordt het beter. W.F.C. speelt in de eerste periode veel beter dan Sparta. Kort samenspel, afgewisseld met passes naar de vleugels, brengt de Sparta-achterhoe- de menig benauwd oogenblik doch door te veel sa menspel voor het doel kunnen Middelbeek en Vlot tes steeds ingrijpen. Het eerste succes komt na 25 minuten spelens aan do andere zijde, waar door snelle doorbraken vcelul gevaarlijke sotuaties voor het doel ontstaan. Als Lutjeharms goed overgeeft aan R. Rus, schiet deze in en opende hiermede de score. O.L had dit doelpunt voorkomen kunnen worden. Nadien komt Sparta gevaarlijk opzetten en menig schot wordt gegeven, doch do W F.C. keeper blijkt van goed gehalte. Voor rust wordt er niet meer ge doelpunt en met een 1—0 voorsprong voor Sparta breekt de rust aan. De thee schijnt de Spartanen goed gedaan te hebben. Eveneens het medespelen van A. Watertor voor P. Boon, die wegens een bles sure het spel moest staken. Na de rust geven de Spartanen een beter spel te zien. Het vleugelspel is gevaarlijk, terwijl de W.F.C.- de fout begaan zich te ver van elkaar op te stellen, waardoor menigmaal de Sparta-voorhoede kans krijgt tusschen dezen door te loopen. De warmte is echter voor de spelers een groot obstakel. Niettemin wordt er van weerszijden hard gewerkt, waarbij steeds beter gaat spelen. Succes kan dan ook niet uitblijven. Aan den anderen kant, bij een der aan vallen van W.F.C ontgaat scheidsrechter Crabben dam een handsgeval, waardoor de gelijkmaker uit blijft. Als Watertor den bal krijgt toegespeeld, drib belt hij naar voren, passeert den back en geeft over naar den vrijstaanden Loggers, die de bal onhoudbaar v. d. WJF C.-keeper in 't net deponeert, 20. De be slissingen v. d scheidsrechter kunnen geen bijval vin den bij een der WF..C.-spelers, die meent dat vele malen de Sparta-voorhoede off-side staat Als we derom Sparta aanvalt en deze speler verkeert weer In de veronderstelling, dat een der Spartanen buiten snel staat, verlaat hij het veld. Niettemin speelt W.F.C. hierna met meer enthousiasme als daarvoor, doch met het schieten zijn ze zeei ongelukkig, hoe wel niet ontkend dient te worden, dat het binnentrio te veel treuzelde. De buitenspelers toch hebben haar vele kansen gegeven, door de bal uitstekend vele ma len voor het doel te plaatsen, doch zij wisten hier van niet te profiteeren. De buitenspelers werden op hun beurt hiertoe op uitstekende wijze gevoed door de W.F.C. middenlinie. Bij Sparta doei zich de warm te (en kermis), nu ze een 2—0 voorsprong hebben, wel gelden. Minder enuthousiast als bij het begin van de tweede helft wordt er gespeeld. Niettemin is hun doelpuntenhonger nog niet gestild. Als Loggers den bal krijgt toegespeeld, loopt hij tusschen de ver van elkaar opgestelde backs door en doelpunt voor de derde maal voor Sparta. Kort daarop wordt nog een doelpunt geannuleerd wegens buitenspel. Met Sparta in de mee-derheid breekt het einde van dezen goedgespeelden wedstrijd aan. De scheidsrechter Crabbendam leidde goed, hoewel zijn beslissingen somwijlen dubieus waren. Echter vatten de grens rechters, v.n. de heer Jonker, hun taak wel wat te licht op, terwijl in het andere geval zij den scheids rechter van dienst hadden kunnen zijn bij dezen vlug gespeelden wedstrijd. Voor den stand van deze competitie zie men elders in dit nummer. Sparta II speelde voor den aanvang van den kam pioenswedstrijd tegen Z.meeuwen uit Oudkarspel. Over het vertoonde spel kunnen we tevreden zijn en met meer vertrouwen zien we hun competitiewed strijden tegemoet. Nadat de rust met een 2—2 stand inging, werd nadien de stand opgevoerd tot S—3 voor de Z.meeuwen. Dinsdagavond half acht wordt op het Sparta-ter- rein gespeeld de nederlaagwedstrijd Sparta I— M.U.Z.V.V M P. Het is bekend dat het M.U.Z.-elftal, dit janr buitengewoon sterk is. We verwachten dan ook een aardigen strijd, die een bezoek alleszins waard zal zijn. De nederlaagwedstrijden zijn uitge schreven door het M.U Z.-elftal. Waarschijnlijk met een invaller zal Sparta uitkomen. ANNA PAULOWNA. Zondag waren drie Succes-elftallen op bezoek. Om half elf 's morgens kwam B.K.C. b In 't veld tegen Su- cea b. Laatstgenoemden hadden een stuk of wat spelers van A In de gelederen, wat de doorslag bleek te geven. Met 41 kwam 't einde voor Succes. In den tweeden wedstrijd, die hierna werd gespeeld tusschen B.K.C. a en Succes a hebben we dikwijls aar dig spel gezien. De thuisclub miste twee spelers, wat wel een handicap waa Desniettemin hebben ze 't er goed afgebracht Reeds spoedig stond B. met 20 voor. Maar even voor rust was het al 22. Toch wist B.K.C. a nog een goal te maken (32). Na halftime bleek 't dat Succes over Iets meer uit houdingsvermogen beschikte en het B.K.C. doelgebied was dan ook meestal de plaats waar de bal was. Succes maakte gelijk, waarna J. de Schipper met een snoei do leiding hernam (43). Een prachtige doorbraak van den S.-midvoor bracht de gelijkmaker (44). Met vertrouwen zien we het debuut van de jongens tegemoet op den ad spirantendag (Vertrek per trein van 9.59 station Anna Paulowna). Geoefend is er wel! De laatste weken heeft het a-elftal verscheidene matches gespeeld. 's Middags speelde B.K.C. 2 haar tweede nederlaagwed strijd en wel tegen Succes 2. De uitslag van dezen ma tigen wedstrijd was 33, nadat Succes met rust met 3—2 leidde. Zondag a.s. gaat B.K.C. 1 naar Succes 1. We maken het publiek er op attent dat we 12 Juli a.s. een propagandawedstrijd hebben tusschen West Frisia, de nieuwe eerste klasser uit Enkhuizen en H.R.C. de Heldersche Racers. Oogenschijnlijk zal H.R.C. het onderspit moeten delven doch ln de laatste oefenwedstrijden demonstreeren de Racers een zeer goeden vorm. H.R.C. zal alles er op zet ten om te winnen, dus spannend zal de wedstrijd zeker zijn. Scheidsrechter ls de heer H. Brussel, de secretaris-pen ningmeester van den NH.V.B. AARTSWOUD. Voetbaluitslagen van Zondag. Aartswoud I—Wieringerwaard 0—1. Aartswoud IKolhorn, 0—1. Aartswoud IIBarsingerhorn, 0—3. Een slechte dag voor onze spelers, doch we reke nen op beter. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp I—Andijk I, 2-3. In een slecht gespeelden wedstrijd is hc les van Andijk mogen gelukken N.V.V. I voo. cr.lere deelname aan de Gouden Kruiswedstrijden uit te schakelen. Laten we er onmiddellijk aan toevoegen, dat het tegen een volledig N. Niedorp niet zoover was gekomen. Waren van Herwerden en van het Kaar dezen middag van de partij geweest, zeer ze ker hadden de 2e klasse kampioenen alsdan het on derspit gedolven. Eens te meer is dezen wedstrijd gebleken welke een geweldige 4iracht van Herwer den beteekent voor N V.V. Is het N. N.-backstel ge woonlijk bijna niet te rasseeren, ditmaal was het vrij unsafe. Reijne speelde als altijd een behoorlijke partij, maar de rechtsback viel wat uit den toon. De ze speler kan als kant-half behoorlijk meekomen, voor de zware backplaats bleek hij echter totaal on geschikt te zijn. Het was dan ook niet eens merkbaar toen hij een kwartier voor het einde er den brui aan gaf en N.N. met 10 man verder speelde. Door het niet medespelen van Van het Kaar bleek ook de voorhoede slecht op dreef te zijn, hetgeen ge zien de gewijzigdo opstelling en het falon van den invaller geen wonder was. Een zeer belangrijke fac tor, welke ten slotte misschien nog de hoofdoorzaak van de N.V.V.-nederlaag werd, zouden we nog ver geten te melden. De leiding berustte dezen middag in handen van arbiter Klauwers, een derde klasse scheidsrechter, die- absoluut niet capabel was dezen wedstrijd behoorlijk te fluiten. Gemis aan inzicht, routine en kennis, met een teveel aan verkeerde strengheid, maakten hem als scheidsrechter tot een ridder van de droeve figuur. Van partijdigheid zul len we hem niet beschuldigen, wel werd N.V.V. door eenige van zijn vreemde beslissingen zeer ernstig be nadeeld. Zoo werd door hem een door N.V.V. gemaakt doelpunt, na te zijn toegekend, alsnog geannuleerd. Evenzoo ontgingen hem 2 penalty's. Dat door de thuisclub tegen een en ander na afloop niet is ge protesteerd, verwondert ons wel eenigszins. Verder bleek de heer Klauwers naar Nieuwe Nie dorp te zijn gekomen met het vaste idéé den N.V.V.- linksbinnen eens goed in de gaten te houden. Deze speler kon letterlijk geen goed doen en hoewel we er kennen dat op zijn speelwijze wel eens iets valt aan te merken, zeker is dat aan de bezoekers ten on rechte menige vrije schop is toegekend. Wat het spelverloop betreft het volgende:: Voor de rust was Hercules doorgaans in de meerderheid. N.V.V. speelde in deze periode al bijzonder mat en hoewel ook Hercules geen bewonderingswaardig spel ontplooide, toch werd door haar met meer enthou siasme en berekening gespeeld. Speciaal de Hercu les-voorhoede, goed gesteund door Galis c.s, bleek ge vaarlijker dan de N.N.-aanval, waarin Faus de beste was. Met rust was de stand dan ook 20 voor de bezoekende club. Na hnlf-time blijkt bij N.V.V. Blok ker te zijn vervangen door Bart, terwijl ook de voor hoede de opstelling al weer gauw eens veranderd. Al spoedig gelukt het den achterstand te verkleinen, terwijl zonder de annuleering van het zoogenaamde buitenspeldoelpunt de stand 22 had geweest. Als dan zou waarschijnlijk de geheele verdere wedstrijd een ander verloop hebben gehad. Nu nam Andijk al spoedig weer het offensief in handen en door den stand op 31 te brengen, wist ze zich bijna geheel in veilige haven te brengen. In deze periode krijgt Barten e» genoeg van en verlaat deze met een boos hoofd het veld. Dit schijnt echter van weinig invloed te zijn opf het verdere verloop, want voor het einde gelukt het N.V.V. nog den stand op 23 te brengen, welken uitslag Hercules I in de halve finale van het Gouden Kruis bracht. Wat betreft het- spel der An dijker ploeg nog dit: Sterk is deze ploeg geenszins. Alle spelers beschikken over een behoorlijke snel heid en een vrij goed schot, maar de technische en tactische bekwaamheden ontbreken hen. Slechts de links-back en de spil Galis staan op een hooger plan en weten wat positie kiezen is. Speciaal de oude votbalrot Galis bleek een tactische baas. Uitblinkers waren voorts keeper Van Beek en de beide buiten spelers. Inmiddels wenschen we de sympathieke An dijker ploeg verder veel succes. ALKMAAR. 27 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor en prijzen als volgt: 9 paarden f 150300, 17 melkkoeien f 250385, 16 nuchtere kalveren (slacht) f 822, 4 scha pen (vette) f 3335, drachtige zeugen f 4046, 151 big gen (10 weken) f 612, 1 bok en geit t 18. Handel stil, ALKMAAR, 27 Juni. Op de heden gehoiuden botermarkt werd betaald voor fabrleksboter le soort f 0.600.70, 2e soort f 0.50—0.60, eieren (groothandel) f 44.30. eendeieren f 3.35. ALKMAAR, 27 Juni. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aange voerd 8 korven en 61 kisten. De prijs was f 1.35—1.50 per Kg. De handel was vlug. ALKMAAR, 27 JonL Aanvoer 220000 kipeieren: 56—58 Kg. f 3.70—4, 58—60 Kg. f 3.80—4.10, 60-62 Kg. f 4—4.40, 62-64 Kg. f 4.20— 4.80, bruine 60-65 Kg. f 420—4.90, 38000 eendeleren f 3.503.70. WARMENHUIZEN, 27 Juni. Schotsche muizen f 79, drielingen f 5.206.30, grove f 6.80 per 100 Kg. Aanvoer: 45200 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 23 JunL Aangevoerd 4500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 8.30—9.50, drielingen f 620—7.10. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni. Aangevoerd: 92000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.30-6.40. drielingen f 3.90-5.10, kleine f 0.50-2.30 per 100 Kg., 190 stuks bloemkool f 11.2012.10 per 100 stuks. NOORDSCHHARWOUDE 29 Juni. Aangevoerd 85700 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 7.60-10.10, drielingen f 3.20-6, kleine f 0.60—2.10, 140 stuks bloemkool f 8.90. ALKMAAR, 29 Juni. Aardappelen f 2.304.50 per 100 Kg., aardbeien per slof f 0.30—0.80. andijvie f 0.4O—2.30. bloemkool 1 f 10 —16, II f 5—9, kropsla f 0.501.90. komkommers f 311 per 100 stuks, perziken f 0.050.12 per stuk, postelein f 0.390.70, spinazie f 0.350.64 per bakje, rabarber f 3—7, uien f 2.60—4.30. wortelen f 4.50—12.60 per 100 bos. snijboonen f 1928. dubbele spercieboonen f 2730. tuln- boonen f 5-8, tomaten: A f 19, B f 19.50, C f 17.40. CO f 13, per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Jgnl. Aangevoerd: 235000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 7.40—9.50. drielingen f 3.90—5 20. kleine f 0.80-1.10, 6600 bos wortelen f 7.80—9, 18700 Kg. tomaten: A f 38.46 —39.20, B f 37.10—37.40. C f 39.40, CC f 28 50. 50 stuks bloemkool f 11.80, 1100 Kg. roode kool f 12.20—15.20. MEDEMBLIK 29 Juni. Schotsche muizen f 4.354.90, kleine f 1.852.20, ronde f 5.55—6.50 per 50 Kg. DEN HELDER. 29 Juni. Noordzeevlsscherij. Afgeslagen Gem. Vlschhal: tongen f 0.43—0.33, kleine tongen f 0.10—0.04. tarbot f 8 50—5 per stuk. schol I f 7.284.50, II f 2.25—0.75. scharre f 2.50— 1.50, pietermannen f 1311 per kist; door haring- en geepvlsschers, kuatvlsscherijversche haring f 4.303.15, geep f 5.604.30 per tal, ansjovis f 0.100.05 per Kg. AMSTERDAM, 29 Juni Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 441 vette koeien, waarvan de prijzen waren: lo kw. f 1.021.06, 2e kw. f 0.901. 3e kw. f 0.740.88. mindere soortenv f 0.660.72. per Kg. slachtgewlcht, 120 melk- en kalf- koelen f 275—375. 185 vette kalveren, le kw. f 0.70—0.76, 2e kw. f 0.640.70, 3e kw. f 0.580.64, per Kg. levend gewicht; 108 nuchtere kalveren f 715, 28 schapen f 27 33, 890 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. f 0.450.46, zware varkens f 0.430.45, vette varkens f 0.38—0.41 per Kg. slachtgewioht; 122 paarden f 75180. Aan het abottolr werden aangevoerd 7 wagons geslach te runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 29 Juni. Aangevoerd 66 vette koeien f 280375, 7 vette kalveren f 60—110, per Kg. f 0.80—1.20, 35 nuchtere kalveren f 8 —26, 677 vette varkens f 0.35—0.42, zouters f 0.360.38 per Kg. Kandel matig. AMSTERDAM. 29 Juni Zeeuwsche bonten t 0.501, ld. blauwen f 0.501 per H.L. id. bl. elgenh elmers 'f 12, ld. eigenheimers f 10, LJpolder muizen f 78, Andljkcr muizen f 6.508, id. kleine muizen f 3.605. Langedijker muizen f 78. Rij per muizen f 7.508, Westl. muizen f 810, id. kleine muizen f 5—6, Nieuwe Zomer Malta f 16—17, id. Spaan- sche f 10—12, id. Italiaansche f 10—12, id. Portugecsche t 10—12 per 100 Kg.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7