Van kwaad tot erger. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Noodlottige brand te Arnhem. De tocht van de Graf Zeppelin. Ernstige botsing in de Beemster. Ook in West-Siberië een hittegolf. Hooyer's voorstel Advertentiën. Z IJ P F. Vermoedelijke brandstichting F.cnigen tijd geleden is in ons bind melding ge maakt van den brand ven de boerderij van den heer Zwemmer in de Zilpe. Later liepen er allerlei ver halen over dien brand, die wij maar niet hebben vermeld, te weinig zekerheid als er over was te krijgen Nu neemt alles echter vaster vormen aan en willen wij wel meedeelen wat wij uit goede bron daarover vernamen. Op een goeden dag. eenige dagen vóór den plaats gehad hebbenden brand, had Zwemmer een paar schoonmakers aan het werk. Met één daarvan, ze kere v. d. M., was Zwemmer op den dorsch aan het werk, toen deze schoonmaker de opmerking maakt»' dat het een „ouwe rommel" was, doelende op het huis. Zulke oude huizen moesten verbranden, heette het en dat zou Zwemmer wel wat waard wezen, wel f 100, ja wel f1000. Op dit stramien dat geheel als een aardigheidje werd opgevat, werd wat doorge borduurd. tot een ander onderwerp bij den kop werd genomen. De bewuste Donderdag komt en Zwemmer gaat naar Schagen en dien ochtend verbrand de boeren plaats. Niemand heeft er eenig idéé van dat genoem de v. d M. daar debet aan zou kunnen zijn. Totdat deze een tijdje later Zwemmer te spreken vraagt en hem de vraag doet: of ie nu zijn loon krijgt. Nog wordt deze toespeling niet begrepen, totdat eindelijk door een nog duidelijker toespeling de waarheid tot Zwemmer doordringt. Deze, in hooge mate onder den indruk, wijst v. d. M. de deur en geeft direct ruchtbaarheid aan het gebeurde, met als gevolg dat v. d. M. naar Alkmaar werd getransporteerd en haar nog steeds als ver dachte in voorarrest zit. T VIERINGERWAAR I) Woensdag is het voor ongeveer ICO kinderen wederom een dag geweest van zeer veel genot 'a Morgens tegen 9 uur waren 23 luxe auto's alsmede de proviandauto bij de school aanwezig om hen via Zijpe, Schoorl naar Ber gen te vervoeren. Als gewoonlijk was de mooie speeltuin bij Bruin het eerste vermaak, om vervolgens In het zand- gat te rollebollen, waaraan ook door de grooten volop werd meegedaan. Vandaar naar Bergen aan Zee. Het meerendeel had zich in de auto's al ontdaan van schoe nen en kousen, zoodat ze In een ommezien aan het strand waren. Wat was dat pootje baden een fijn werk. Ook hier konden vele ouderen de verzoeking niet weerstaan en zagen we zelfs enkele dames heerlijk in het watei flaneeren. Het was er dan ook buitengewoon mooi weer voor. Trouwens, Wleringerwaard treft het bijna altijd goed met. *t weer. Ongeveer vier uur vertrókken we vla Egmond a. d Heef naar Alkmaar, waar vertoefd werd in den speeltuin en bij de Hertenkamp. Natuurlijk ontbrak het niet aan brood met vleesch. brood met kaas, krentenbroodjes, snoep enz., wat op de proviandwagen in ruime mate aanwezig was. Overal komt een eind aan Het werd 6 uur, alzoo werd 't sein tot vertrek gegeven. In een matig tempo ging 't toen door Heerhugowaard, N. Nledorp, Winkel, Kolhorn naar Wleringerwaard. alwaar 't gezelschap ruim half acht be houden en wel binnen kwam. opgewacht door vele ouders en belangstellenden Het is maar weer een prachtdag geweest en voor de kinderen is er niet direct iets mooier te bedenken, als dit reisje, hoewel 't elk jaar ongeveer dezelfde route ls Een woord van hartelijken dank aan de eigenaars der auto's, ln 't bijzonder aan twee personen, die zelfs bui ten Wleringerwaard wonen en elk jaar hun auto be schikbaar 6tellen, ls zeker wel verdiend. Ook de commis sieleden met de dames die toch de volle verantwoording op zich nemen om de kleintjes bij elkander te houden hebben heusch een drukken dag. Zullen we maar weer zeggen: tot volgend jaar? CA IL A NT snoa Nu de Schager kermis Is geëindigd, trekken vele zi geuners naaY Den Helder, waar de kermis de volgende week begint Veelal blijven enkelen hun bivak opslaan ln de dorpen, die onderweg worden gepasseerd. Zoo ook te Callantsoog. Dat men gewaarschuwd zij tegen de prak tijken. die deze men3chen er op na houden, blijke uit het volgende: Dezer dagen vervoegden zich enkelen bij den winkelier B. om daar eenige dingen z.g.n. te koopen. Bij betaling had men niets anders dan een bankbiljet. De bedoeling was natuurlijk den winkelier naar achteren te lokken, welke poging mislukte. Zij vertrokken nadat zij een naald van luttele waarde hadden gekocht en be taald. Vrijdag as. speelt Callantsoog 1 een vriendschappellj- ken wedstrijd tegen Schagerbrug 1. GEMEENTE CALLANTSOOG. Burgerlijke standover Juni. Geboren: Geen. Gehuwd: Geen. Overleden: Aaltje Langerels, echtgenoote van Dirk Bregman, 'oud 49 jaar. Loop der bevolking: Gevestigd: Aaltje van Veenen, zonder beroep, van Ooststellingwerf: J. Rooi jakkers, los werkman, van Lel den; G. J. Bllkman, voddenkoopman, van Lelden; H. van Dijk, landarbeider val) Baflo. Vertrokken: Jb. Bijvoet naar Den Holder; J. Schoorl, naar Schagen; M. J. Kooijman naar Spanbroek. HARE N K A R S P E L DIRKSHORN. De algemeen bekende goochelaar, prof. Mullens, gaf alhier op 30 Juni een voorstelling in de zaal van den heer Pijper. Verschillende toeren, werden uitgevoerd, zooals: Voorwerpen laten verdwijnen, kunstjes met de kaart, Ook werden eieren gelegd in een hoed, tot groot vermaak der kinderen, die moesten helpen kakelen. De leugd toonde zich zeer voldaan. Jammer dat de heer Mulens niet optrad melt zijn Marionetten-theater. Aan het einde der voorstelling dankte hij allen, die door het schenken van een bij drage zijn optreden hadden mogelijk gemaakt De heer De Goede, die belast ls met de Radlo-dlstrlbu- tlo alhier, heeft aan het Huis voor ouden van dagen een rad o-InstalJatie geschonken. Dat zulks door de bewoners zeer op prijs wordt gesteld, spreekt vanzelf. II E E R H V G O W A A R n Onder begunstiging van schitterend mooi zomerweer had Woensdag het schoolfeest plaats voor de leerlingen der 4 openbare scholen alhier. Met bussen van de firma Keetman van Winkel ging het door de Beemster. Pur- merend, dwars door Amsterdam naar Schiphol. Veel heb ben de kinderen daar gezien en genoten. Het zien der groote vliegmachines, het aankomen, vertrekken en lan den der luchtvaartuigen (ze kwamen uit Londen, België Dultschland enz.) was voor hen een Indrukwekkend schouwspel. In twee groepen werden de kinderen her gehccle terrein rondgevoerd. by Iedere groep gaf een geleider populaire en duidelijke uiteenzettingen. Van Schipho. ging hel naar Kraantje Lek, waar de Jeugd op het duin het aloude vermaak vond. Jammer, flat voor de ouderen, door de minder prettige ervaringen. Een kat die in benauwdheid zit, maakt rare „prangen. Het is een bekend woord dat zich aan ons opdrong, toen wij den derden Schager Brief van Jan Schoorl hadden gelezen. Die man draalt zich in dui zend en meer bochten, om nog maar een eenigszins dragelijk figuur te maken. 't Is ook in deze korte nabetrachting, zooals Schoorl dit nieuwste product zijner hooge geestesgaven noemt, dat Trapman het nogmaals moet ontgelden. Trapman heeft succes gehad, schrijft Schoorl, met de stemming en stelt ons zoo ongeveer verantwoor delijk voor de verkiezing des heeren Van Erp. Dat is een aantijging die Schoorl al heel moeilijk waar zou kunnen maken, omdat de reclame voor de candidatuur Van Erp, evenals alle andere adverien- ties, gewone advertenties zijn geweest, waarvan te zij ner tijd de quitantie zal worden gepresenteerd, voor de tevoren door onze administratie opgegeven kosten- bed ragen. Schoorl verwijt ons verder niet minder dan een leu gen te debiteeren, toen wij schreven (iat Schoorl Don derdagmorgen na den verkiezingsuitslag reeds op pad was voor de wethouderskeuze. Dit was niet Donder dagmorgen, want het was later dan twaalf uur, torn Jan Schoorl zich dienzclfden Donderdag, dus één, zegge één dag na de verkiezing, ten kantore van Mr. Buiskool vervoegde om hem over een dringende en haast boodschap te spreken, die later bleek te be treffen de reeds alom bekend geworden officieele uitnoodiging der S.D.A.P. over de wethouder^keuze. En als gevolg is dan ook reeds Zaterdagavond daarop een conferentie der 5 raadsleden van Schagen's Be lang gevolgd, met daarin behandeld de door ons in 't kort reeds' meegedeelde feiten. Ons dunkt dat hier van eenige scheeve voorstelling van zaken van onzen kant geen sprake is geweest, en dat niet wij, maar dat Jan Schoorl hier met de waar heid op gespannen voet staat. Maar luister. Jan Schoorl maakt het nog erger. Hij schrijft woordelijk: Laat ik hier even meedeelen dat ik tot heden (dat is dus tot 29 Juni) met niemand en met geen enkel wcord over de nog zoo veraf zijnde wethouderskeuze heb gesproken en dat ook voorshands volstrekt nlel voornemens ben uit mij zeil te doen. die ze van den chef der uitspanning Kraantje Lek moesten onderv'nden, he toekooriyke van dit gedeelte der reis wat vergald werd.. We gelooven tenminste niet, dat Heerhugowaard, gezien de behandeling daar ondervon den. ooit Kraantje Lek als pleisterplaats zal kiezen. Opgewekt werd door de kleinen de terugtocht aanvaard In de Hout werd nog even bij de Hertenkamp gepauzeerd Tevreden kwamen allen thuis. Getrouw schoolbezoek kan weer met genoegen op dezen dag terugzien. BIJ de gehouden aanbesteding voor de reparatiewerken aan de Ned. Herv. Kerk en pastorie bleek de laagste inschrijver te zijn de heeb W. Moejee te Oudorp voor f 2140.50. Hem werd het werk gegund, terwijl het bijkomende schilderwerk werd opgedragen aan den heer G. Dirk- maat alhier. SINT P A N C R A S GEMEENTE SINT PANCRAS. Burgerlijke stand over Juni 193L Gehuwd: Cornelis Kostelijk en Grietje Wagenaar. Overleden: Maartje Gootjes, 60 jaren, echtgen. van Cor nelis Wagenaar. BARSJNGERHORN Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. de Groot, di recteur der Zeevaartschool op Schiermonnikoog ls in Telijke betrekking benoemd aan de Zeevaartschool te Texel. KOLHORN. De laagste Inschrijver van het werk en kanaalboor- ding van het kanaal Kolhorn—Sluis m Is de heer J. de Vries te Heemstede. SCHAGEN, 2 Juli 11 stuks paarden f 200400, 4 stieren 150— 275. 3 gelde koeien (magere) f 200—280, 81 ld. (vette) f 250— 390, 3 kalfkoeien f 310—350, 3 pinken f 125—160. 40 nuch tere kalveren f 9—18, 39 vette schapen f 2832, 47 lam meren f 18—20. 3 bokken en geiten f 2—8, 34 varkens (magere) f 15—20. 55 idem (vette) per Kg. f 0.35—0.41. 166 biggen f 816, 10 konijnen f 0.35—2, 83 kippen f 0.75 —1.50. EIERVETLING SCHAGEN, 2 Juli. Aangevoerd zijn: 136 partijen 119735 stuks kipeleren, 15 partyen 3420 stuks eendeleren. De prijs liep van: kip-- eieren f 3.60—3.80, kleine f 3.40—3.50, bruine f 3.90—4.10, eendeleren f 3.403.50. De velling duurt voort ALKMAAR. 1 Juli. Aardappelen f 7.509 per 100 Kg., aardbeien per slof f 0.300.55 per slof, andyvie f 1.20—2.80, bloemkool 1 f 714. n f 25. kropsla f 0.501.80, komkommers f 3 —7 per 100 stuks, doperwten f 1214. peulen f 18—22. snljboonen f 2025. dubbele spercieboonen f 2630, tuin- boonen f 25. per 100 pond, perziken 512 cent per stuk, postelein f 0.56—0.75. spinazie f 0.560.80 per bakje, selde rie f 1—2. rabarber f 5—8, uien f 2.303.60, wortelen f 4.30 —9 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli. Aangevoerd: 271000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 6.309.80, eigenheimers f 9.90, drielingen f 4—630. kriel f 0.60—1, 1325 bos wortelen f 4.60-5.50, 326 stuks bloemkool le soort f 12—14.20, 2e soort f 5.20, 700 Kg vroege roode kool f 14.80, 9500 Kg. tomaten: A f 42.60-- 42.90, B f 38.70. C f 41.50—42.10, CC f 30.80. MEDEMBLIK, 1 Juli. Schotsche muizen f 3.45—3.65, kleine f 1.801.90 per 50 Kg. W ARMENHUIZEN, 1 Juli. Schotsche muizen f 6.70—9 20, grove f 6.70—7.50, drie lingen f 5.90—6.70 per 100 Kg. Aangevoerd: 50100 Kg. aardappelen. AMSTERDAM. 1 Juli. Zeeuwsche nieuwe bl. eigenheimers f 1011. ld. nieuwe eigenheimers f 1011, IJpolder muizen f 910, Andyker muizen f 9—10, ld kleine muizen f 56. Langendijker muizen f 10—11, Ryper muizen f 9—10, Westl. muizen f 810, ld. kleine muizen f 67, nieuwe zomer Malta f 1416, niuewe Italiaansche f 1012, ld. Spaansche f 1012, ld. Portugeesche f 10—12 per 100 Kg. WINKEL, 1 JulL Kruisbessen f 23, aardbeziën f 712.50, slaboonen f 1819, kool f 68, aardappelen f 45, per 100 pond. bloemkool f 89, komkommers f 78, wortelen f 910.50 per 100 stuks. Als een mensch dat met zooveel aplomp neerge- schreveno leest, grijpt men onwillekeurig naar zijn hoofd, want dat loopt nu toch over scherf en klamp heen. Met niemand heeft Schoorl over de nog verafzijnde wethouderskeuze gesproken! Maar man, wie heeft Blaauboer dan uitgenoodlgd? Wie heeft Buiskool dan (18 Juni reeds) bezocht en uitgenoodigd? Wie heeft De Veer dan bezocht op de Verwerkingsinrichting en uitgenoodigd? Wie heeft De Vries dan uitgenoodigd? Trapman soms?? Of is het Jan Schoorl geweest, die alle raderwerk in beweging heeft gezet om tot een bespreking over de wethouderskeuze te komen. En toch heeft Schoorl met niemand nog een woord gesproken over die wet houderskeuze. Hoe moet je dat gebazel nu noemen?? Maar lees verder, er komen nog meer enormiteiten. Trapman krijgt het verwijt de roode advertentie te hebben geplaatst, de adver'.entie met dat dikke woord: Kiest nieuw bloed. Dat was een intense gemeenheid. En ziet nu, schrijft Schoorl verder: Mijn brief uit Schagen, I, bestemd en geschreven als eerste couran tenartikel, zou niet voor de verkiezingen en niet als clrcnlalre verschenen zijn, wanneer de gemeene streek van de roode nieuwe bloed-advertcntie achter wege ware gebleven. Vergif en tegengif. Schoorl beweert dus zijn verkiczingspamflet de we reld te hebben Ingezonden nadat de roode advertentie hem onder de oogen was gekomen. Maar let nu even op als je blieft, het wordt meer dan fraai. Dinsdagmorgen 16 Juni om ongeveer 12 uur, ver lieten de loopers met de Schager Couranten, waarin de bedoelde roode advertentie, onze zaak, om de cou ranten te bezorgen. En de enveloppe van- de circulaire des heeren Schoorl, die hij liet verschijnen als gevolg van die roode advertentie, draagt het poststempel 16612 N., en moet dus gepost zijn dienzelfden Dinsdag vóór 12 uur, dus vóór dat de Schager Courant met die roode advertentie er in verschenen was. En toch schrijft Jan Schoorl maar onbeschaamd neer, dat zijn circulaire noar aanleiding dier roode advertentie is verschenen. Je moet toch maar durven om zulke dingen als waarheid te lanceeren en de brutaliteit waarmee het gt-schicdt, wordt alleen overtroffen door de domheid waarmee het gebeurt. En een mensch vraagt zich af, of je met zulk een man eigenlijk geen diep mede lijden moet hebben, heel erg treurig els 't is. Meer willen wij er maar liever niet van zeggen. AMSTERDAM, 1 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 360 vette kal veren, le kw. f 0.74—0.80. 2e kw. f 0.64—0.72, 3e kw. f 0.48 —0.60. per Kg. levend gewicht; 40 nuchtere kalveren f 7 15, 600 varkens vleeschvarkens (90110 Kg.) f 0.47 0.48 ct. zware varkens f 0.35-0.46, vette ld. f 0.40-0.42 per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 9 wagons geslach te runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli. Aangevoerd 1174C0 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.60—9.10, drielingen f 3.50-4.50, kleine f 0.60—2.70 per 100 Kg., 300 stuks bloemkool f 8.50 per 100 stuks. DEN HELDER, 1 Juli. Afgeslagen Gem. Vischhal. Noordzeevlsscherytongen f 0.4O—0.32, kleine tongen f 0.10—0.04, tarbot f 5.75—5.25 per stuk. schol I f 7.45—6.50, H f 2.75—1.90, scharre f 3.101.90, bot f 21; Kustvisscherij; door haringvis- schers: versche haring per kist f 1814, geep per tal f 8.706.50, ansjovis per Kg. 116 cent. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Brügemann slaagde dezer dagen voor diploma boekhouden „mercurlua". BEVORDERD. De heer A. Wittebol alhier, is bevorderd van het 3e naar het 4e studiejaar van het Rijksinstituut voor Teekenleeraren te Amsterdam. KANTONRECHTER-PLAATSVERVANGER. Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Schagen is benoemd de heei M. Drukker, ontvanger der Registratie en Domeinen alhier. CURSUS IN HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Woensdag 1 Juli heeft de heer Dr v. d. Sluis na mens de afd. Schagen en omstreken van het Roode ruis en de bad- en zwemvereeniging „De Wiel" een cursus geopend voor het redden van drenkelingen. De cursus is aangevangen met een voldoend aantal deelnemers. De heer Boon van Den Helder heeft zich desge vraagd bereid verklaard onderwijs te geven in het zwemmend redden, terwijl Dr. v d. Sluis de cur sisten zal onderrichten in hetgeen moet worden ge daan als een drenkeling op het droge is gebracht. De gelegenheid tot deelname aan den cursus is alsnog opengesteld voor hen die zich Woensdag avond a.s. 8 uut aan de bad- en zwemvereeniging „De Wiel" aanmelden POLITIE. Gevonden: een handtaschje; Verloren: een portemon- naie met eenlg geld. Drie kinderen ernstige brandwonden opge- loopen. Een bewoonster van de G. A. Smitstraat te Arnhem, juffrouw Pas, had gisteravond omstreeks 8.30 uur haar vier kinderen, waarvan het oudste nog geen acht Jaar ls, terwyi haar man even de deur tilt was, naar bed ge bracht op zolder en naar gewoonte een brandend lampje op zolder gelaten, doch ook een doosje lucifers erby, Toen zy naar beneden ging sloot zy het zolderluik. Eenl- gen tyd later hoorde zij op den zolder e en verdacht ge luld. Zy ging eens kyken en toen zij het luik optilde, zag zij den zolder, waar allerlei rommel was opgeborgen. In brand staan. Vermoedelijk had een der kinderen met lucifers gespeeld. Op het gegil van de vrouw kwamen de buren toesnellen en dezen wisten met gevaar voor eigen leven de vier kinderen van den zolder te halen. De kleinen werden overgebracht naar de naburige kli niek van de A.K.U.. waar gelukkig juist dr. Hartog, de geneesheer-directeur van die fabrieken, aanwezig was. die de eerste hulp verleende. Het bleek, dat drie der kinderen ernstige brandwonden hadden; het vierde kind was ongedeerd. Na verbonden te zyn, werden de drie kleintjes naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, evenals de moeder, die geheel van streek was. Zy kon echter later naar haar woning worden vervoerd. De toestand van twee der kinderen ls zeer ernstig. De brandweer heeft bet brandje tot den zolder weten te beperken. De Oostkust van IJsland bereikt Volgens een te Scheveningen opgenomen radiogrnm heeft de Graf Zeppelin 26 uur na het vertrek uit Frie- drichshafen de Oostkust van IJsland bereikt. Van Engeland is het luchtschip over de Faroër gc\#gcn. Post uitgeworpen. Reykfaviks-bevol- king opgetogen. De terugreis over Noor wegen. Uit Reykjavik werd gister nog gemeld: Hedenmorgen om halfzeven heeft de „Graf Zeppe lin" Reykjavik gepasseerd om anderhalf uur later terug te keeren voor het uitwisselen van de post. Dit geschiedde op de vlakte van Oskjuhlid, welke spe ciaal voor dit doel was ingericht. Toen de Zeppelin zich voor de eerste maal boven de stad vertoonde, trokken de bewoners der stad er te voet en met alle mogelijke verkeersmiddelen op uit om een plaatsje te bemachtigen op den nabij gelegen heuvel en toen ten slotte het luchtschip terugkeerde, had zich daar meer dan de helft van de 24.000 bewoners van Reyk javik verzameld Op het hoogste punt van den heu vel had men een groot vuur aangelegd. Onder het gejuich der duizenden toeschouwers wierp de „Graf Zeppelin" vanuit slechts geringe hoogte den met een valscherm verbonden postzak uit. Vervolgens zwenkte de luchtreus naar het Zui den. om dan terug te keeren voor het innemen van de mailzakken. Een lijn werd uitgeworpen, waaraan de retourpost zou worden ingehaald, doch de snel heid van het luchtschip was vrij groot, zoodat men er den eersten keer niet in slaagde de postzakken aan de lijn te bevestigen. Opnieuw keerde het luchb schip terug en bij de tweede poging werden de mo toren stopgozet, waarna de mailzakken, waarin zich niet minder dan 20.000 brieven bevonden, ditmaal zonder eenige moeite konden worden binnenge haald. waarhU een geweldig gejuich uit duizenden kelen opklonk. Vervolgens zette de „Graf Zeppelin" om kwart voor negen koers naar het Zufdoosten, ten einde de thuisreis naar Friedrichshafen te aanvaarden. Het plan is de route via Noorwegen te nemen. Auto door de Alkmaarsche tram gegrepen en in elkaar godrukt. De bestuurder er uit goslingerd, doch geen letsel bekomen. Toen gisterochtend ongeveer half negen de tram van Alkmaar naar Amsterdam de boerderij Marien- heuvel, eigenaar de heer P. Boots te Beemster, pas seerde, reed de eigenaar juist met zijn auto op de tramrails. Een a-.nrijding was onvermijdelijk. De auto werd gegrepen en totaal in elkaar gedrukt. De eigenaar werd uit den auto geslingerd en bleef be wusteloos op den weg liggen. Hij kwam spoedig bij en bleek geen letsel opgeloopen te hebben. Wel wes hij zeer overspannen. Door den hevigen schok sprong de locomotief uit de rails, maar wer' met behulp van het eigen personeel spoedig in dc rails gebracht. De tram kreeg een half uur vertraging. TWEEJARIG MEISJE VERDRONKEN. Een zusje, dat wilde redden nog bijtijds uit het water gehaald. Gisterenmiddag ia te Helmond het ruim 2-jarlg doch tertje van den voerman v. R., dat met twee zusjes naby den kasteeltuin langs het kanaal de Zuid-Willemsvaart speelde by het scheppen van water ln het kanaal ge vallen en Jammeriyk verdronken. Een 8-jarig zusje sprong de drenkelinge onmiddeliyk na, doch kon door toesnellende voorbijgangers nog wor den gered. Temperaturen, die men zich niet kan herin neren ooit te hebben meegemaakt. Ar beid ln de fabrieken overdag stopgezet. Niet alleen ln de Vereenigde Staten, zooals elders in dit nummer ls vermeld, ook in West-Siberië, volgens een bericht uit Koeznetsk aan de „Krasnaja Gazeta" heerschf reeds sedert een aantal dagen een ongekende hitte. Ge noemde plaats is ongeveer op dezelfde breedte gelegen als Moskou, doch temperaturen zooals thans te Koez netsk zyn geregistreerd, n.I. 50 graden Celsius, kan men zich ln de Russische hoofdstad niet herinneren. In vcr- band met de hittegolf is de arbeid ln de fabrieken enz. overdag giootendcels stopgezet Eerst des avonds wordt weder met het werk begonnen, dat dan gedurende den nacht wordt voortgezet Nog steeds geen beslissing te Parijs. Het BT4. seinde gisteravond uit Parijs: De Fransch-Amerikaansche onderhandelingen zijn heden namiddag hervat De besprekingen duurden van half vier tot vijf uur. en werden toen tot mor genavond half tien verdaagd. De Amerikaansche onderhandelaars waren in het bezit van nauwkeurige instructies, hun heden voor middag telefonisch uit Washington toegezonden. Naar verluidt, zouden deze instructies van een ver- zoenender strekking zijn. Men verwachtte in gezaghebbende kringen van middag, dat de heden te houden bijeenkomst beslis send zoude zijn. Zooals echter gemeld, is de beslis sing nog niet gevallen en zal morgen verder onder handeld worden. Naar het N.T.A. nog meldt, vonden de onderhan delingen in het Fransche departement van binnen- landsche zaken plaats. In officieele kringen te Parijs heerochte voor de hervatting van de besprekingen met de Amerikanen groot pessimisme. Gevraagd: Een flinke nette Slagers-Bediende of -Leerling. DIRK RAAT» Schagen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3