Schager Courant Raad Oude Niedorp. LEVEND BEGRAVEN. Transpireerende Tweede Blad. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Donderdag 2 Juli 1931. 74ste Jaargang. No. 8892 Vergadering van den Raad op Dinsdag 30 Juni 1931, des avonds te 8 uur. Aanwezig de leden: J. Bakker Jz., C. de Boer, D. Kriller, J. Ligthart, J. Wit en J. van Zoonen. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering en wijst er op dat één zetel leeg is door het vertrek van wethouder Liefhebber. De geloofs brieven van den heer Weiboer zijn nog niet onder zocht en de heer Waiboer zal vandaag nog geen zit ting kunnen nemen, omdat de nieuwe gemeentewet op het besluit tot toelating een termijn van beroep van 8 dagen voorschrijft. De notulen van de vergadering van 18 April 1.1. worden onveranderd vastgesteld. Onderzoek geloofsbrieven. Aan de orde is: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van een nieuw benoemd lid van den Raad J. Waiboer. Deze geloofsbrieven worden ter onderzoek door den Voorzitter in handen gesteld van de heeren Van Zoo nen, De Boer en Wit, en na onderzoek adviseert de heer Wit tot toelating. Overeenkomstig dit advies wordt door den Raad besloten. Ingekomen stukken. 2. Ingekomen stukken: a. schrijven d.d. Maart j.1., van de Vereeniging van Limburgsche dakpannenfabrikanten, houdende ver zoek te willen bevorderen, dat voor de dakbedekking der van gemeentewege te bouwen en gesubsidieerde gebouwen dakpannen van Nederlandsch fabrikaat worden gebruikt. b. Kantschrijven van Gedeputeerde Staten van Noordholland, d.d. 6 Mei j.1., no. 85, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 18 April j.1., nopens onderhandsche verhuring der woningen nummers 125—128 te Verlaat en der dubbele arbeiderswoning te Zijdewind. c. Alsvoren d.d. 13 Mei j.1., no. 104, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 18 April j.1., tot na dere vaststelling van den huurprijs der voormalige veldwachterswoning met aangebouwde kapperswin kel te Oude Niedorp. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. De heer Van Zoonen zou het op prijs stellen, als de Ncd. dakpannen niet duurder zijn dan buitenlandsche pannen, dat er dan in de bestekken op werd aange drongen op aanschaffing van Nederlandsch fabrikaat. Spr. is ongetwijfeld een voorstander van vrijhandel, maar als het iiiet duurder is, is spr. voor aanschaf fing van Ned. fabrikaat. De Voorzitter zegt dat als de gelegenheid zich voor doet, B. en W. daarmede ten rade zulien gaan. Een voorstel om een adres voor kennisgeving aan te ne men houdt niet in dat het alleen voor kennisgeving wordt aangenomen, maar als het aan de orde komt, er rekening mede te houden. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. d. Adres d.d. April j.1., van den Bond van Ver- eenigingen en Stichtingen, hedoeld in art. 6 der land- arbeiderswet in de provincie Groningen, houdende verzoek om door middel van een aan de regeering te zenden adres of een adhaesiebetuiging aan een van wege dien bond aan den Minister van Financiën ge richt verzoekschrift, te willen bevorderen, dat de ren te waartegen de voorschotten ingevolge de landarbei- derswet (thans 4 worden verleend, eene verlaging ondergaan. B. en W. advisecrcn een afzonderlijk adres te rich ten aan den Minister van Financiën. De Voorzitter zegt, gelezen te hebben, dat de Mi nister zelf stappen doet om tot verlaging der rente te geraken, maar desniettemin vinden B. en W. het nuttig een afzonderlijk schrijven aan den Minister te richten. Overeenkomstig dit advies wordt besloten. e. Verslag van B. en W. van hetgeen met betrek FEUILLETON Voor ARNOLD BENNETT 11 Zoo zou 't kunnen gaan. Zoo zou 't gaan zoodra hij negon. Maar evenals aan de deur van 't huis van den Deken, was 't hem onmogelijk te beginnen. Hij kon de woorden niet hardop uitspreken. Ze zouden hem en leder ander bespottelijk in de ooren hebben geklonken, onge looflijk, onwijs en zelfs van Mevrouw Challlce kon men redelijkerwijs niet verwachten, dat zijn hun volle beteekenis begrijpen, nog minder ze gelooven zou. „Die zoogenaamde dood van Priam Farll berust op een vergissing." „Ja, zoowat honderd veertig duizend pond." Heen, den eenen noch den anderen zin kon hij uit spreken. Sommige waarheden zijn zóó wonderlijk, dat zij u een gevoel van schuld geven, nog eer ge begonnen zijt ze uit te spreken, ge verontschuldigt u er over; go bloost; ge stamelt; ge ziet er uit als iemand, die niet verwaoht, dat men aan zijn woorden geloof schenkt; ge voelt u als een dwaas en gedraagt u als zoodanig en ge brengt ongeluk over uw eigen hoofd. Hij zag met pijnlijke duidelijkheid in. dat hij haar nooit, nooit 't vreeselijke geheim, de ontzettende waar heid kon openbaren. Hoe groot zij ook was, de waarheid was grooter en zij zou niet in staat zijn de feiten als waarheid aan te nemen. „Hoe laat is "t?" vroeg zij plotseling. „O, denk nog niet aan den tijd," zei hij smeekend. Gevolgen van den regen. Toen de lunch afgeloopen was en zij de eenlg overge bleven gasten in de zaal waren, trachtten verscheidene kellners hen door telepathische krachten, en door 'n onaangenaam heen en weer gedraai om hun tafel te be wegen. op te stappen. Priam Farll pijnigde zijn hersens om een middel te bedenken, den middag in haar gezel king tot de Volkshuisvesting in deze gemeente in 1930 is verricht. f. Jaarverslag over 1930 van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, zoomede balans, winst- en verliesrekening over 1930 dier Vereeniging. Beide verslagen zullen gedurende de maand Juli voor de raadsleden ter visie worden gelegd. Een ontslagaanvrage. g. Schrijven d.d. 8 Juni van I. J. Schroevers, hoofd der O. L. School te Oude Niedorp, houdende verzoek om hem als zoodanig in verband met zijne benoeming in gelijke betrekking in de gemeente Den Helder, in gaande 1 October a.s., ontslag te willen verleenen. B. en W. adviseeren aan adressant ingaande 1 Oc tober op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen als hoofd der O. L. School te Oude Niedorp. Van den heer Schroevers is nog een tweede schrij ven ingekomen, waarin hij het raadscollege dankt voor de prettige wijze waarop is samengewerkt en voor het loyale standpunt dat terzake het onderwijs steeds is ingenomen. Adressant wenscht den Raad in zijn geheel en het onderwijs in 't bijzonder, het beste toe. De Voorzitter zeg' dat B. en W. voorstellen het ge vraagde ontslag op de meest eervolle wijze te ver leenen. Jet is van algemeene bekendheid dat het on derwijs te Oude Niedorp op hoog peil r!aat en dat is vooral te danken aan de bemoeiingen en zorgen van het tegenwoordige hoofd der school. De heer Schroe vers heeft steed zijn best gedaan het onderwijs te verbeteren en oo te voeren en spr. gelooft dat de Raad er geen oogenblik aan denkt om het ontslag niet overeenkomstig het advies te verleenen. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt be sloten. h. Schrijven van 16 April j.1. van mevr. M. Lief hebber—Best, houdende verzoek haar wegens vertrek naar Alkmaar ontslag te verleenen als iid der com missie van toezicht op het lage onderwijs. B. en W. adviseeren aan adressante eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de in gemelde functie bewezen diensten. Aldus wordt besloten. i. missive van Gedeputeerde Staten d.d. 17 Juni j.1., no. 80, ten geleide van de goedgekeurde begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1930. Wordt voor notificatie aangenomen. j. Jaarverslag van het West-Fricsch Museum te Hoorn over 1930. Het verslag zal gedurende de maand Juli voor de raadsleden ter inzage liggen. k. Schrijven van J. P. Pepping te De Weel d.d. 18 Juni 1931, daarbij verzoekende hem eene vergoe ding te willen toekennen voor de bediening van de nachtelijke telefoonverbinding in zijn perceel. B. en W. adviseeren voorloopig een afwachtende houding aan te nemen, omdat zij niet weten welk ge bruik van de nachtelijke telefoon-verbinding zal wor den gemaakt. Zij hebben dus geen enkelen grond om de vergoeding te bepalen en willen aan het einde van het jaar nagaan welk gebruik van de nachtelijke te lefoonverbinding is gemaakt. B. en W. stellen dus voor een welwillende houding ten aanzien van het verzoek aan te nemen, maar tot het einde van het jaar een afwachtende houding aan te nemen. Aldus wordt besloten. 1. Verslag over het jaar 1930 van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland te Bloemen- daal. Het verslag zal gedurende de maand Juli voor de raadsleden ter inzage liggen. m. Afschrift van een proces-verbaal van de verkie zing voor leden van den gemeenteraad op 24 Juni 1.1. Wordt voor notificatie aangenomen. Mededeelingen. 3. Mededeelingen. Do Voorzitter doet mededeeling van een ingekomen schrijven van den Griffier van de Prov. Staten dezer provincie, waarin mededeeling wordt gedaan van de in samenwerking met andere gemeenten ontvangen kast, ter versiering van het nieuwe gouvernements gebouw en voor welk geschenk dank wordt betuigd. Ingekomen is een beschikking van c.en Minister van financiën, waarbij ean de gemeente een uitkee- ring uit het gemeentefonds zal worden verstrekt van f6.5538 per persoon of in totaal f8597.93. Bij primi tieve raming was de uitkeering geraamd op f 6300, zoodat er van een meevaller kan worden gesproken. Voorts is ingekomen een beschikking van den Mi nister van finantiën, dat als bijdrage in de salarissen van burgemeester en wethouders een uitkeering zal plaats hebben tot een bedrag van f3000. Deze mededeelingen worden voor notificatie aan genomen. 4. Concept-besluit tot vaststelling van den pen sioensgrondslag van C. Postma in de betrekking van geneeskundige belast met de armenpraktijk, vacci natie en doodschouw. De pensioensgrondslag wordt vastgesteld op f600. 5. Voorstel tot aankoop eener obligatie van f1000 ten laste van den Nederlandschen Staat, eene Ne derlandsche Provincie of eener Nederlandsche Ge meente. De Voorzitter licht toe, dat de gemeente in het be zit was van een obligatie van de Staatsleening 1918 5 welke leening is afgelost. Het nominaal bedrag schap door te brengen. Hij wilde haar bij zich houden, maar hij wist niet, hoe hij het aanleggen moest Hij was ten einde raad. Wonderlijk, dat een man, die zoo groot en beroemd was, dat hy in Westminster Abbey begraven werd. niet zoo handig was, dat hij zich 't gezelschap van een Mevrouw Alice Challice verzekeren kon! Toch was 't zoo. Ge lukkig voelde hij, dat ze hem begreep. „Ik moet naar huis," zei ze zuchtend en deed haar handschoenen aan. „Wacht even," stotterde hij. „Zei u niet, dat uw adres was Wester Road, Putney?" „Ja, no. 29." „Mag ik u eens komen opzoeken?" stelde hij voor. „Ja, heel graag," zei ze aanmoedigend. Niets kon meer in den vorm en alledaagscher zfjn, dan dit gedeelte van hun gesprek. Hij zou stellig gaan. Mor gen zou hij naar 't idyllisch Putney zijn schreden rich ten. Zulk een vriendin wilde hij niet meer missen, ze was hem een balsem, een zachte steun ,een begrijpende hul- pe. Langzamerhand zou hij intiemer met haar worden, en eindelijk zou hij misschien 't stadium bereiken, waar op hij haar vertellen kon, wie hij was met eenige kans, dat zij hem gelooven zou. In ieder geval als hij haar bezocht en hij beloofde zichzelf, dat 't heel gauw gebeuren zou zou bij nog een andere methode met haar probeeren, hij zou zorgvuldig van te voren over wegen, wat hij zeggen zou. Dit besluit troostte hem eenigszins over een tijdelijke scheiding. Hij betaalde dus de rekening waarop haar verstandige oogen afkeurende blikken wierpen en hij slaagde er in voor die oogen de grootte van de fooi te verbergen; en daarop gaf hij in de garderobe tersluiks dertig centen aan den dikken, welgestelden man, die op zijn hoed en stok gepast had. (Eigenaardig, dat die oogen alleen door de wijze, waarop zij naar de dingen keken, iemand 't gevoel konden geven, dat hij iets bespottelijks deed). En eindelijk dwaalden zij zwijgend door de gangen en vertrekken, die naar den uitgang voerden. Door het gla zen voorportaal zag Priam Farll een lichtglimp, die weer kaatst werd op de natte regenjas van een koetsier. Het regende. Het stortregende zelfs. Onder het met glas overdekte portaal van het voorplein was 't droog, maar de regen kletterde op het glas en het middenge deelte van 't plein leek wel een vijver waarin enkele rijtuigen rondplasten. Het tuig van de paarden, de hoeden der koetsiers en hun regenjassen, de roode gezichten zelfs van de koetsiers blonken en dropen in die zomer- sche stortbui. In Engeland en vooral ia Londen, le 't GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopon wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. is weer in handen van de gemeente gekomen en het is gewenscht dit geld wederom rentegevend te beleggen. De rente van de aan te koopen obligatie zal moeten zijn ten minste 4 en tegen een koers van niet hooger dan 102. Wordt goedgevonden. 6. Concept-besluit tot wijziging en aanvulling van den gewonen dienst der begrooting voor het dienstjaar 1930 en wel tot een bedrag van f510.45. Aldus wordt besloten. 7. Alsvoren van den kapitaaldicnst dier begroo ting, tot een bedrag van f27300.Wordt goedge vonden. 8. Alsvoren tot aanvulling van den kapitaaldicnst der begrootinig voor het dienstjaar 1931, tot een be drag van f71000.—. Wordt goedgevonden. 9. Voorstel om B. en W. te machtigen een of meer kasgeldleeningen aan te gaan tot een gezamenlijk bedrag van ten hoogste f30000.—, aflosbaar uiterlijk 31 December a.s. De kasgeldleening is noodig tot dekking van de kosten voor den bouw van de R.-K. Meisjesschool te 't Veld en het bouwen van een tweetal woningen te Oude Niedorp. De rente zal bedragen hoogstens 4 Aldus wordt besloten. Benoemingen. 10. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, in de vacature mevr. M. Liefhebber-Best. Aanbevolen worden; No. 1 mevr. M. A. Postma- Schuil; no. 2 mevr. C. Kriller-IIopman. Mevr. Postma-Schuil wordt met 5 stemmen be noemd en zal van hare benoeming schriftelijk in kennis worden gesteld. Op Mevr. Kriller-Hopman werd 1 stem uitgebracht. 11. Alsvoren in de vacature M. Kooijman. Aanbevolen worden: No. 1. J. J. A. Balk; no. 2 F. Leek. De heer Balk wordt met 5 stemmen benoemd, de heer Leek verkreeg 1 stem. Den heer Balk zal schrif telijk mededeeling van zijn benoeming worden ge daan. 12. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht voor de Protestantsche Armvoogdij in de vacature J Rootjes. Aanbevolen worden: No. 1 A. v. Zoonen; no. 2 D. van Zoonen. Benoemd wordt de heer A. van Zoonen met alge- meene stemmen. 13. Alsvoren in de vacature C. Groen. Aanbevolen worden:: No. 1 H. Fijma; no. 2 C. Witsmeer. Benoemd wordt de heer Fijma met 5 stemmen, 1 stem werd uitgebracht op den heer Witsmeer. Van deze benoemingen zal kennisgeving worden gedaan aan de Protestantsche Armvoogdij. 14. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur in de vacature G. Liefhebher. Aanbe volen worden: No. 1 W. Langedijk; no. 2 A. Mijts. De heer Langedijk wordt met 4 stemmen benoemd. 2 stemmen verkreeg de heer Mijts. Aan den benoemde zal kennis worden gegeven. 15. Voorstel om de woning in de Frik, gemeente Heerhugowaard. voorheen bewoond door J. Wits meer, op afbraak te verkoopen. De Voorzitter licht toe, dat de gemeente nog eigendom had in Heerhugowaard, n.1 een onbe woonbaar verklaarde woning. Nu de bewoner Wits meer is overleden, stellen B. en W. voor de woning voor afbraak te verkoopen. B. en W. stellen voorts voor om het erfje met tuin bij de eerstvolgende land verhuring voor 4 jaren te verhuren. Zonder discussie wordt overeenkomstig het ad vies van B. en W. besloten. 16. Benoeming van een hooisteker wegens ont slagname als zoodanig door P. Agenant. No. 1 K. Kooij Pz on. 2 J. Buisman (Zuiderbuurt). De Voorzitter deelt mede. dat de heer Agenant het ontslag vraagt om gezondheidsredenen. B. en W. stellen voor. tiet ontslag te verleenen on der dankzegging voor de gedaite diensten. De heer K. Kooij Pz. wordt met 5 stemmen be noemd; op den heer J. Buisman werd 1 stem uitge bracht. De Voorzitter stelt voor aan de agenda nog toe te voegen: 17 Voorstel tot aankoop van 209 M2. grond van het perceel sectie C no. 412 te Oud© Niedorp. eige naar C. Wuis aldaar, zulks ten behoeve van de met rijkssteun te bouwen arbeiderswoning. Overeenkomstig dit voorstel wordt door den Raad besloten. 18. Rondvraag. De heer Van Zoonen deelt mede. dat door de Vereeniging „Plaatselijk Belang' verzuimd is het verzoek tot den Raad te richten om voor de feeste lijkheden gedurende de kermis gemeenteterrein te mogen huren. Spr. zou het zeer op prijs stellen als spr. namens „Plaatselijk Belang" het alsnog bij dezen mocht doen. De Voorzitter stelt voor om het terrein voor licha melijke oefening voor f5 per dag aan „Plaatselijk Belang" te verhuren, eenerzijds omdat het billijk ge acht mag worden dat de gemeente eenige vergoe ding ontvangt, anderzijds omdat het houden van volksvermaken medewerkt tot veredeling van de kermis. De heer Wit wil de voorwaarde gesteld zien, dat als er wat aan het terrein gaat mankeeren, „Plaatse lijk Belang" het dan in orde maakt. De Voorzitter zegt, dat die voorwaarde zal worden medegedeeld. Conform het voorstel van den Voorzitter wordt be sloten. De heer Van Zoonen dankt den Raad voor dit royale standpunt. Niemand der leden verlangt meer het woord, zoo dat de Voorzitter onder dankzegging aan de leden en pers de vergadering sluit. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct per bu3 en is evenals Purol, verkrijgbaar bjj Apoth. en Drogisten. Of /3S 135. Toen hij een appel had gegeten, En een paar in zijn sak gestopt, Zeide hy toen de vrouw om geld vroeg: Ik heb U vrouwtje fijn gefopt, Ik heb geen oenten om te betalen. *k Dacht lk kreeg ze voor niemendal, Krijg ik de volgende week mijn zakgeld, Ik u dan betalen zal. weer een invloedrijke factor. Dien stroomenden regen te trotseeren was eenvoudig en onmogelijkheid .tenzij er daarvoor een dringendo noodzakelijkheid bestond. Ze waren hier veilig en veiligheid moesten ze niet prijs geven. Hij was blij, onzinnig, uitgelaten blij. „Het zal wel niet lang duren", zei ze en keek onderzoe kend naar de donkere lucht, die in 't Oosten een llchte- ren rand vertoonde. „Wat zou u er van zeggen, als we weer naar binnen gingen en een kopje thee dronken?" vroeg hij- Ze hadden pas hun lunch gebruikt Maar dat scheen ze geen bezwaar te vinden. „Wel," zei ze. „mij smaakt thee altijd." Hij keek op de klok. „Het is bijna vier uur." zei hij. Na aldus, wat den tijd betreft gerustgesteld te zijn, gingen ze weer naar binnen en namen plaats aan de zelfde tafel, waar ze gezeten hadden bij 't begin van hun avontuur. Priam ontdekte een schelknopje, en bestelde Chinee- sche thee en broodjes. HIJ voelde, dat hij nu gelegenheid had om 't leven als 't ware opnieuw te beginnen. Hij werd bijna vroolijk. Hy kon vroolijk zijn zonder tegen 't decorum te zondigen, want Mevrouw Challice had met haar buitengewonen tact iedere toespeling op dood of begrafenis vermeden. En terwijl hij zijn best deed vroolijk te zijn cn bemin nelijk, zooals hij van nature was, roerde zij kalm in haAr kopje Chineeecho thee en schoot een pijl af, die hem sterren voor de oogen deed springen. „Ik geloof." merkte ze op, „dat wij slechts keus konden doen allebei." Hy begreep niet dadeiyk wat ze bedoelde en dat zag ze. „O," ging ze rustig en vrlendelyk voort. „,ik meen 'L Ik ben geen kokette. Ik bedoel, dat, als u 't mU vraagt, we maar trouwen moesten." Toen zag hy sterretjes. HU zag ook een flauw, liefe lijk blosje op haar gelaat, dat gewooniyk frisch en zacht roze van tint was. Zy zette haar kopje Chineesche thee aan den mond en spreidde daarbij drie vingers sieriyk uit Hy had den oorsprong van hun kennismaking verge ten; vergeten, dat zy veronderstelde, dat zy beiden een bepaald doel voor oogen hadden, vergeten, dat zy voor dat doel portretten gewisseld hadden. Het was niet by hem opgekomen, dat 't huwelijk als 't zwaard van Da- mocles boven zijn hoofd hing. Nu zag hy 't zwaard, zwaar en scherp en 't hing aan een angstig dunnen draad. „Ik dacht niet begon hy. Hy wilde haar niet verliezen, maar hij was opge schrikt en zocht naar een uitweg. „Natuuriyk is 't een moeiiyk geval voor een man", ging zo voort en verkruimelde een stukje brood. „Ik kan mc best uw gevoel voorstellen. En In de mees te gevallen zou u geiyk hebben. Er zyn maar weinig vrouwen, die Iemands karakter goed kunnen beoordcelcn en de meesten zouden niet weten, hoe ze 't met u had den. Maar zoo ben ik niet Ik moet niets hebben van noodeloos gepraat Ik houd van recht door zee. Wij willen belden trouwen, waarom zouden we dan doen, of we 't niet willen? En 't zou belacheiyk zyn als ik hofmake- rytjes en een liefdesverklaring verwachtte, en al dat ge doe meer, net alsof ik nog nooit een man in zijn hemds mouwen gezien had. Het komt alleen maar hierop neer: possen we by elkaar? Ik heb u gezegd, wat ik er van denk. Wat is uw opinie?" Ze laóhte, vriendeiyk en oprecht maar keek hem doordringend aan. Wat kon hy zeggen? Wat zoudt gy gezegd hebben, als ge een man waart? Het is voor u heel gemakkeiyk. daar in uw stoel gezeten, zonder een mevrouw Allee Challice voor u. slimme antwoorden te bedenken. Maar stel u eens in Prlam's plaats! Bovendien vond hy, dat zy best by hem paste. En hy kon 't denkbeeld niet verdra gen, dat ze uit zyn leven verdwijnen zou. Hy had die ondervinding eens doorgemaakt, toen zqn hoed afvloog in de ondergrondsspoor; en hy wilde zoo iets niet meer doormaken. „NatuUriyk hebt u geen thuis!" zei ze peinzend, op medelijdenden toon. „Als u eens meeging en eens by my rondkeek?" Dien avond trad een paartje by den vischhandelaar binnen op den hoek van Wester Road en kocht daar een zeetong. By den boekhandelaar, twee deuren verder, vermeldden de aanplakbiljetten: „Ontroerende tooneelen in Westminster Abbey", „Begrafenis van Farll, indruk wekkende optocht," „een groot schilder ter ruste ge legd", etc. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5