In den nacht.... Verhuizing van arbeiders naar den Wieringermeerpolder. Massavergiftiging te Erica (Dr.). Een verklaring van president Hoover. Groote brand te Amsterdam Na den brand te Vincennes. Valsche munters. De Oosterbeeksche schilderijen-zwendel. Noodtoestand in de Streek. Een nieuwe attractie. Marktberichten. Een indringer in een meisjeskamp. Eerst na f 170.— te hebben aangenomen, verdwenen. Sedert enkele jaren gaan leerlingen van de Rot- terdamsche industriescholen in de zomervacantie in groepjes van 20 tot 25 meisjes met enkele leera- ressen als leidster een weekje doorbrengen in de Hollandsche Hading, bij Maartensdijk, waar aan de Binkhorstlaan liet Berkenhuisje ligt, dat daartoe speciaal is ingericht. Bij dit houten huisje behooren nog een paar houten gebouwtjes, en in den loop van de vorige week- hebben twee van de leidsters jn zulk een bijgebouwtje overnacht, in plaats van, zooals gebruikelijk was, in het hoofdgebouw bij de meisjes. Het terrein is slechts door een lage riet heining van den openbaren weg gescheiden. Om middernacht werd een van de twee leidsters uit har slaap opgeschrikt, doordat een man door het openstaande venster naar binnen kwam. Ook de andere leidster werd wakker. De indringer, die blijk baar met oneerbare bedoelingen was gekomen heeft de beide meisjes bedreigd. Zij boden hem geld aan, om hem te bewegen heen te gaan. Eerst wilde de man er niets van hooren. maar toen de aai geboden som opgeloopen was tot f 170, het totale bedrag dat in huis was, accepteerde hij en hij verdween, maar niet. zonder de dames bevolen te hebben, zich nog geruimen tijd stil te houden. Aan dit bevel is ge hoorzaamd; eerst nadat de indringer geruimen tijd vertrokken was, zijn zij luidkeels om hulp gaan roepen. Het Berkenhuisje ligt vrij eenzaam. Een paar boschwachters, die in de buurt wonen, hebben op het gegil geen acht geslagen, omdat er wel eens meer lawaai klonk, en dan bleek bij onderzoek, dat men aan het stoeien was. Ten 3lottb is de politie ver schenen en deze heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld. Er is een man aangehouden. De beide leid sters hebben hem evenwel niet herkend, zoodat deze man weer op vrije voeten is gelaten Uiteraard heeft het. gebeurde in het kamp veel consternatie veroor zaakt. Voortaan wordt het kamp des nachts be waakt. (N.R.Crt.) Botsing. Tnsschen tram en vrachtauto. Gisterochtend 5 uur heeft in de Ferdinand Bolstraat bij de Daniël Stalpertstraat te Amsterdam, een bot sing plaats gehad tusschen een motorwagen van tramlijn 25 en een vrachtauto, beladen met groenten. De auto. die uit de Daniël Stalpertstraat kwam, reed den tramwagen met groote kracht in de flank en werd met een gebroken vooras op het trottoir geworpen. De bestuurder kwam er goed af. De motorwagen werd zwaar gehavend, o.a. werden de ruiten vernield. Tot op het dak van den wagen toe zaten de boontjes en het inwendige was bezaaid met allerlei tuinvruchten, waaronder de bloemkoolen het meest op den voor grond traden. Ook de straat was er in wijden omtrek mee bedekt. De verslaggevers, die den brand van Becht en Dyserinck hadden meegemaakt en urenlang in den smook hadden gestaan, konden nu een fris- schen neus halen aan de odeur van de fijn gewreven jonge snijboonen. De directeur van den rijksdienst voor werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling, heeft aan de organen van arbeidsbemiddeling geschreven: Reeds eenige malen zijn bij mijn dienst aanvragen ingekomen voor een bijdrage ter tegemoetkoming in de kosten van verhuizing van arbeiders, die door tus- schenkomst. van de organen der openbare arbeidsbe middeling in den Wieringermeerpolder zijn geplaatst en die er in zijn geslaagd, in de omgeving van dien polder een woning te huren. Hoewel het huidige werk in den Wieringermeerpolder van tijdelijken aard is, en de in den polder werkzaam zijnde arbeiders over het algemeen na afloop van dit werk weer naar hun woonplaats zullen moeten terugkeeren, acht ik het, gezien de werkgelegenheid, welke de polder vermoe delijk ook op den duur zal bieden, niet uitgesloten, dat de blijvende vestiging van een klein aantal arbeiders van elders in de omgeving van den polder geen be zwaar zal ontmoeten. Het is echter zeer gewcnscht, zooveel doenlijk te voorkomen, dat door deze vestiging minder gcwenschte woontoestanden ontstaan of be stendigd blijven. Daarom kan van rijkswege alleen dan in de kosten van verhuizing worden bijgedra gen, indien vaststaat, dat de te betrekken woningen aan redelijke eiachen van bewoonbtwrheid voldoen. Daarom acht ik het noodig, dat steeds ten bewijze daarvan door d<?n arbeider een door of namens den burgemeester van de nieuwe woongemeente afgege ven verklaring,wa aruit blijkt, dat dit laatste inder daad het geval is, wordt overgelegd. Dit stuk moet dan bij de aanvrage om rijksbijdrage overgelegd wor den. Vermoedelijk ten gevolge van het eten van ondeugdelijke leverworst Meer dan 100 personen ziek. Te Erica (Drente) doet zich een geval van massa- vergiftiging voor. waarschijnlijk tengevolge van bet eten van ondeugdelijke leverworst Zondagavond meldde zich de eerste patiënt bij dr. Stukje te Erica. De hulp werd ingeroepen voor het gezin Schuiling te Amsterdamscheveld, waar vader, moeder en twee kinderen ernstig ziek bleken. De arts stelde vergiftigingsverschijnselen, als braking, diarrhee, hevige rugpijnen en hooge koorts vast. Het bleek, dat de vier zieken leverworst hadden gegeten, die gekocht was bij den slager D. te Erica. Het derde kind ln dit gezin, dat van deze worst niet gegeten had, was gezond. Spoedig kwamen zich meer patiënten aanmelden, en overal bleek, dat heele gezinnen ziek waren, behalve en kelen, die niet van de worst gegeten hadden. Ook een knecht van den betrokken slager behoorde tot de pa tiënten. Gisteren den heelen dag groeide het aantal zieken «an, en gisteravond bedroeg het ruim 100. verdeeld over een twintig gezinnen. In sommige gezinnen liggen 9 tot 12 personen ziek. Enkele gevallen zijn hoogst ernstig. Aan kinderen van de gezinnen K.. M. en S. heeft een geestelijke gisteravond iaat de heilige sacramenten der stervenden toegediend Ook enkele volwassenen verkee- ren in levensgevaar. In den loop van den dag was ln hun toestand nog geen verandering gekomen. Het aantal patiënten nam ook gister nog toe. Daar In meer dan 30 gezinnen ln totaal ongeveer 50 K.G. van do worst genuttigd werd, wordt verwacht, dat de ziekte zich nog verder zal uitbreiden. Resten van de worst en braaksel zijn opgezonden naar het bacteriologisch instituut te Utrecht en naar het laboratorium van den provincialen keuringsdienst te Assen. De directeur van den gemeentelijken keuringsdienst te Emmen, heeft de heele slagenj doen ontsmetten. Gisteren was reeds beslag gelegd op alles, wat moge- Uk tot opheldering van het geval kan bijdragen. De waarnemende inspecteur de& volksgezondheid, dr. Paanders te Nijmegen, en de directeur van den pro vincialen keuringsdienst te Assen zijn naar Erica. Het is hem een groote voldoening. President Hoover heeft na het slagen der bespre kingen te Parijs een aantal journalisten op het Witte Huis ontvangen en gezegd: „Het is mij een groote voldoening u te kunnen meedeelen dat het Ameri- kaansche voorstel voor een éénjarig moratorium nu in beginsel door de voornaamste crediteur-staten aangenomen is. De voorwaarden die de Fransche re geering heeft moeten stellen hangen natuurlijk van de goedkeuring van de andere betrokken mogendhe den af waarover de Araerikaansche regeering na tuurlijk niets te zeggen heeft. Zonder in technische bijzonderheden te treden kan ik zeggen dat het essentieele van mijn voorstel be houden is. Sommige betalingen zullen door Duitsch- land op hcrstelrekening worden gedaan, maar de be dragen zullen onmiddellijk weer aan Duitschland terug-geleend worden. De moeilijkheden die zich hebben voorgedaan bij de internationale regeling van een som die de 800 millioen dollar te boven gaat, zijn tenslotte door den ernstigen en vasten wil van de betrokken regeeringen overwonnen. Het Amerikaansche deel van het plan moet nog door het Congres goedgekeurd worden. Ik heb ech ter persoonlijk de toestemming van een groot aantal leden van den Senaat en het Congres verkregen, waarhij de partijpolitiek volkomen uitgeschakeld is gebleven. De aanneming van mijn voorstel beteekent. een groot offer voor de Amerikaansche en de voormalige goallieerde regeeringen, die evenals iedere regeering onder de oeconomische depressie en tekorten op de staatsbegrooting gebukt gaan. „De nood had echter haar hoogtepunt in Duitsch land bereikt en zal daar tenminste in zeer belang rijke mate verminderd kunnen worden. Mijn voorstel moet vooral het oeconomisch herstel ten goede ko men. Dit beteekent in de practijk echter niet anders dan een kentering van wantrouwen tot vertrouwen, een ommekeer van de vrees voor den chaos tot In de fabriek van Becht en Dyserinck. Een geweldige brand heeft gisternacht de Neder- landsche fabriek van bronswerken, voorheen Becht en Dyserinck. Stadhouderskade S0—82, verwoest. De brand werd om kwart vóór twee ontdekt door een portier van de aan de overzijde van de Eerste van der Helststraat (en aan de Stadhouderskade) ge legen Heinekens Bierbrouwerij. Aan die zijde werd de eerste vuurgloed ontdekt, en in een minimum van tijd stond het geheele hooge, nog onder architectuur van Van Gendt gebouwde, bekende winkelhuis aan de Stadhouderskade, met zijn hooge spiegelruiten, in lichte laaie. Ook het onder dezelfde kap gebouwde perceel Stadhouderskade 82. waarin Saarloos' Han- dclmpij. in automobiel- en motoronderdeelen voor een deel gevestigd is, .brandde al spoedig van hene den tot boven. Op het bovenhuis woonde de dames tailleur J. Schlachter met zijn gezin, en bij hem woonde in de heer A. Duurentijdt. Allen konden zich bijtijds redden. Bij het magazijn van de firma Becht en Dyserinck sluit zich aan. in de Eerste van der Helststraat, een laag fabrieksgebouw van de zelfde firma en dat is weer op zijn beurt gebouwd tegen het dubbele hoek huis van de Tweede Jacob van Campenstraat aan. Het lage fabrieksgebouw was spoedig door het viiur ingenomen Ook in het hoekhuis van de Tweede Jacob van Campenstraat, in de gelijkstraatsche verdieping, waar werkplaatsen gevestigd waren, doch waarvan de vier bovenverdiepingen bewoond waren, klommen de vlammen al spoedig omhoog. Gelukkig hadden ook hier de bewoners zich tijdig in veiligheid gesteld. Juist toen men den brand aan de zijde van de Stad houderskade wat meester scheen te worden, klom in het hoekhuis van de Tweede Jacob van Campen straat de roode haan op het dak. Met groote kracht zette ook hier de brandweer haar strijd tegen het vuur voort. De gloed was op een oogenblik zóó sterk, dat de Magyrus-ladder achteruit moest worden geschoven Maar tenslotte won het water het toch van het vuur. De perceelen 69, 71 en 73 brandden echter geheel uit, De verdere aangrenzende huizen werden gespaard, zoowel die in de Tweede Jacob van Campenstraat, als die aan de Stadhouderskade. De schade wordt berekend op 4 ton. Alle materiaal voor het nieuwe Nederland se he paviljoen vrijgesteld van douanerechten De correspondent van de N.R.Ct te Parijs meldt: De minister van koloniën heeft gisteravond den heer Moojen, wien hij de onderscheidingsteekenen van of ficier in het Legioen van Eer overhandigde, als volgt toegesproken De regeering van de republiek stelt er prijs op, u zoo ruim mogelijk de gevoelens van haar hartelijke sympa thie te bewijzen. Zij zal u met alle krachten helpen. Om te beginnen heeft zij zooeven besloten van vandaag af alle materiaal, dat u noodig zult hebben om een tweede maal het paviljoen van Nederland op te bouwen, van alle douanerechten vrij te stellen. Wij wenschen u toe, dat uw moedige onderneming spoedig tot een goed einde wordt gebracht. Verder meldt deze correspondent d.d. 6 Juli: In de verwarring na den brand deden de wildste ge ruchten de ronde. Fransche bladen hebben daarvan ten bate van de partijpolitiek gebruik gemaakt. Voor organen als Figaro en Liberté was de ramp bijzaak. Zij sloegen daar eenvoudig propagandamunt uit. In hoever dit ge rechtvaardigd was, kan nog niet worden overzien. De laatste dagen zijn eenige van die bladen aan het woord gelaten. Bij de beoordeeling van die persstemmen houde men er rekening mee, dat zelfs belangrijke couranten hier de sensatie niet schuwen. De wijze. waarop Coty, leider van de Figaro, den strijd tegen het communisme voert, is daarvan een voorbeeld. Tot het opsporen van de waarheid aangaande het ont vlammen va n het gebouw heeft men daar weinig aan Iets anders is, dat onwraakbare ooggetuigen den brand op eenige punten tegelijk hebben zien aankomen. Al deze getuigenissen moeten zorgvuldig tegen elkander afge wogen worden. Deze kiesche taak rust op mr. Fock en dr. van der Waals, voorzitter en secretaris van het uit voerende comité, ln nauwe samenwerking met den heer Mooyen. De bedoeling is, daaromtrent een rapport aan de regeering uit te brengen. Men zal derhalve daarvan nader hooren. DE TOCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN NAAR HET POOLGEBIED. Amundsen's makker Elworth gaat mede. V.D. verneemt uit Friedrichshafen: De vriend en metgezel van Amundsen tijdens diens Pooltochten. Ellswort, zal als deskundige op het ge bied van de navigatie in het Poolgebied en als ver tegenwoordiger van de American Geographical So ciety deelnemen aan den Pooltocht van de Graf Zeppelin. Verwacht wordt, dat Ellsworth de volgen de week scheep zal gaan naar Duitschland. vast vertrouwen in de toekomst en voor de werk- loozen en den landbouw beteekent het bovendien di recte hulp De algemeene instemming di§ het voor stel in de Vereenigde Staten gevonden heeft, levert een verder bewijs voor de geneigdheid tot hulpver leening van het Araerikaansche volk. Dit jaar moet komen te staan in het teeken van het oeconomisch herstel, maar men moet zich tevens overal goed rekenschap geven van de oorzaken die tot de depressie geleid hebben. Ik behoef nauwe lijks te herhalen dat een der grootste oorzaken be staan heeft in de lasten van den bewapeningswed strijd. Een kalme beschouwing van de gebeurtenis sen der laatste weken moet tot het resultaat kun nen leiden dat wij van deze zware lasten bevrijd moeten worden, die op het oogenblik nog het groot ste deel van do staatsschulden veroorzaakt hebben. De President zeide ook nog .dat hij tot zijn leedwe zen had moeten zwichten voor den wensch van Frankrijk, dat Duitschland op 1 Juli 1933 weer zal moeten beginnen met betalen, instede v. o. 1 Juli 1934 zooals Hoover had gewenscht. De achterstand zal in tien termijnen worden ingehaald. Echter was het plan nu echter moreel-bindend ge worden; en gedurende de periode van opschorting zouden de lasten die Duitschland te' dragen heeft, aanzienlijk verminderd zijn. Hij. de President, had de belofte ontvangen van een groote meerderheid in beide Huizen van het Congres, zonder onderscheid van partij, dat zij on middellijk na het opnieuw bijeenkomen van het Congres in begin December, zijn plan zouden goed keuren. Dat was dus nog vóór midden December, den datum waarop anders de oude betalingstermijn zou zijn verstreken. Ook bij het Amerikaansche volk was de goedkeu ring van deze hulp aan den schuldenaar-in-moeilijk- heden bijna unaniem. Frankrijk zou nog enkele quaesties nader moeten regelen met andere schuldeischers krachtens het plan-Young. Maar dat zou alelmaal geschieden op een manier, die in overeenstemming was met het beginsel van het plan van Hoover: De Duitsche rijksschatkist mag niet worden belast in het morato riums i aar. De Amerikaansche regeering zou zich verder niet meer noemenswaardig behoeven te bemoeien met de verdere besprekingen. Een goede slag. Gisternacht, omstreeks 3 uur, zag een surveilleeren- d agent van politie in een pand aan de Willemstraat te Rotterdam, schrijft de N. R. Ct., licht branden en hij hoorde, dat daar een paar mannen blijkbaar aan het werk waren. Hij stelde zich verdekt op en luister de aandachtig. Weldra merkte hij dat de mannen aan het vijlen waren en dit, gecombineerd met een paar opmerkingen, welke hij hoorde maken, deed hem ver moeden, dat hier valsche munters aan het werk wa ren. Hij waarschuwde een inspecteur van politie, die weldra met enkele agenten ter assistentie kwam. Toen men het huis binnendrong was het licht uit en men trof bij onderzoek 3 mannen in bed aan. De mannen deden alsof zij zwaar sliepen, maar allen wa ren geheel gekleed en hadden hun schoenen aan. Het bleken 3 broers te zijn, n.1. de 31-jarige C. in 't H., de 29-jarige J. in 't H. en de 21-jarige G. in 't H. Zij beweerden van plan te zijn uit visschen te gaan en daarom gekleed te bed to liggen. Intusschen zijn J. en G. op 20 Maart al eens aangehouden als ver dacht van valsche munterij en zit een vierde broer nog deswege in voorarrest. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden een belooning is toegekend aan een schooljongen, aan wiens oplettendheid het te danken is, dat 3 mannen konden worden gearresteerd, als verdacht van val sche munterij. Zij hadden op Katendrecht kinderen 'boodschappen laten doen en hun daarvoor valsche guldens ter betaling mee gegeven. Een van deze kin deren heeft later de mannen aangewezen, toen zij een van zijn kameraadjes op een boodschap uitstuurden en dit leidde tot de arrestatie van de 3 mannen. Dit waren de genoemde J. en G. in 't H., benevens nog een andere broer. J. en G. zijn later wegens gebrek aan bewijs weer vrij geleten. Deze antecedenten waren natuurlijk voldoende aan leiding voor de politie om aan het verhaal van de voorgenomen vischpartij geen acht te slaan en een grondig onderzoek in het huis in te stellen. In 'c keuken vond men een volledige inrichting om valsch gtld te maken, benevens voel ingrediënten. Onder een matras vond men een matrijs en een aantal nage maakte guldens, welke nog niet geheel gereed waren en in den zak van een kindermanteltje trof men een aantal valsche guldens aan. De 3 mannen toonden zich zeer verbaasd over deze vondst. Twee van hen beweerden van niets te weten. Zij woonden niet in dit huis en zij wisten niet, dat hun broer zich ophield met het maken van valsch geld. De broer, die in het huis woont, beweerde daar entegen vast geslapen te hebben en daardoor niet ge weten te hebben dat zijn broers valsch geld maakten, terwijl hij sliep. De drie mannen zijn opgesloten. De valsche guldens zijn heel goed nagemaakt. Het materiaal lood is veel zachter dan van de echte guldens en de klank i- niet goed. De in beslag geno men guldens dragen het jaartal 1931. Er zijn enkele van in omloop gebracht. Het onderzoek wordt voort gezet. ONWEER. Te Biervliet in Zeeland werd de schuur van den landbouwer P. van der Hooft door het hemelvuur getroffen. Zij brandde geheel af. Te Nieuw- en St. Joosland sloeg de bliksem in een voorraad vlas. zijnde de opbrengst van 18 gemeten. De brandweer kon geen hulp verleenen. DE BERGER INBREKER GEVAT. Het is de politie te Bergen gelukt om in samen werking met de politie te Alkmaar, Amsterdam en Den Haag. den dader op te sporen vna de inbraak in de leegstaande villa „Hargen" van mr. Moens al daar. De dader, die ook te Den Haag van diefstal verdacht wordt, is gisteren-door de politie in arrest gesteld en heden voor den burgemeester te Bergen geleid. Uitspraak van de rechtbank. De Rechtbank te Arnhem heeft gistermorgen uit spraak gedaan in den bekenden Oosterbeekschen schilderijenzwendel, waarbij een oud-houthandelaar aldaar door vier personen voor een bedrag van f 15000 opgelicht was, nadat, men hem voor meer dan een ton gouds aan totaal waardelooze schilderijen had vrkocht. De rechtbank veroordeelde thans den leider van het complot tot twee jaar gevangenisstraf. De mede-verdachte, een Amerikaan, werd tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van preventief. De beide helers kregen ieder een jaar ge vangenisstraf. De eisch luidde voor den leider 2V£ jaar. EEN HOLLANDSCHE VAN HAAR SIERADEN BEROOFD. Blijkens de Duitsche bladen is te Berlijn in een ho tel aan den Potsdammer Bahnhof een dame uit Den Haag, mevr. C. Stove, in den nacht van Zondag op Maandag beroofd van eenige sieraden ter gezamen lijke waarde van 6000 Mark. De aardappelcampagne reeds bi]na voor bij. De inkomsten van velen slechts 20—25 pet van het normale. Hoe zal gesteand kannen worden? Wij lezen in de Enkhuizer Courant: Meldden we eenige weken terug een kleine ople ving in de prijzen der aardappelen, die de hoop deed herleven, de verdere ontwikkeling der campagne toont steeds duidelijker, dat deze hoop ijdel is ge weest en meerdere tuinders slechts 20 a 25 pet van hun normale inkomsten halen. Op deze manier wordt het steeds moeilijker personeel in dienst te houden, en hier en daar hoort men reeds spreken over ontslag aan vaste arbeiders. Met dezen noodtoestand voor oogen, hebben de tuinders, aangesloten bij den L.T.B., (kring West- Friesland) een vergadering belegd, waar in zeer pes simistische bewoordingen de houding van vele R.K. Kamerleden en van den minister werd besproken. Daarin kwam ook de omzet ter sprake. Deze was aan de „Tuinbouw", de grootste aardap pelveiling uit ons land in Juni ten gevolge van aard appelziekte, bij hoogere prijzen, nog f 100.000 minder dan in 1930. De aardappeleninpagne is bijna voorbij, terwijl in normale jaren eerst in Juli de groote aan voer komt. Hieruit valt dus wel op te maken, hoe buitengewoon slecht het er voor staat. Verschillende H.A. aardappelen kosten nogHneer aan loon voor het rooien dan de aardappelen thans aan de veiling opbrengen. Een audiëntie is bij den Minister aangevraagd, terwijl deze week door de veilingsbesturen, de ge meentebesturen, de L.T.B. en de Kamerleden v. d. Bilt, Loerakker en Kampschoër een bespreking zal worden gehouden over een mogelijke steunregeling voor noodlijdende tuinders. DOOD ELI JK MOTORONGELUK. Gisteravond 9 uur reed de 37-jarige Th. van Aken op zijn motorrijwiel met tamelijke snelheid op den Parallel weg te Vlaardingen. Ter hoogte van de Matex moest hij uitwijken voor een vierwielig motorrijtuig, dat van den tegenovergestelden kant kwam. Van A. kwam hier door met zijn motor in een hoopje zand terecht, dat langs den weg lag. Hierdoor slipte het voertuig; v. A. kwam te vallen en werd ernstig gewond opgenomen. Per ziekenauto werd hij naar het ziekenhuis te Vlaar dingen overgebracht Hier werd hem het H. Oliesel toegediend. Dr. Blrnle was spoedig aanwezig. Spoedig na aankomst in het ziekenhuis is het slachtoffer over leden. De ongelukkige was ongehuwd. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. AUTO-DIEVEN GEKNIPT. Twee inwoners van Valthermond, een 19-jarige leer ling-machinist der koopvaardij en zijn 21-jarige ka meraad, zijn ter beschikking van de justitie gesteld wegens diefstal van een auto. die zij op de Rademarkt te Groningen hadden gestolen en waarmee zij ver schillende reisjes hadden gemaakt. Een wandeling ln Zee. Een groote attractie is Huizen dit zomerseizoen rijker geworden. Het betonnen wandelpad op de Noorderhavenpier is voltooid en keurig afgedekt met sproeifalt. Een paar jaar geloden was een paar honderd m. van het anderhalve m. breede pad aan gelegd. en tevens het platvorm aan den kop, acht bij negen m. groot, afgewerkt. Maar wie de wandeling naar den daar staanden lichttoren wilde onderne men. moest een 600 m afleggen, springend van kei tot kei. Thans is het voor alle bezoekers van de Huizerhaven te doen om een 800 m. uit de kust zich op vasten bodem toch midden in zee te wanen. Wanneer het gemeentebestuur op het breede plat vorm enkele banken plaatste, zouden de bezoekers nog zeer worden geriefd. ORCHIDEEëN UIT OOST-INDIë NAAR LONDEN. Het postvliegtuig, dat Zaterdagmiddag J.l. te Schip hol Is aangekomen, heeft een mand orchideeën uit onze Oost meegebracht, welke bestemd was voor Londen. De bloemen werden denzelfden middag nog per vlieg tuig naar de plaats van bestemming gebracht, waar zij, na een luchtreis van 9 dagen, frisch en gaaf aan den ontvanger konden worden afgeleverd. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Juli. Aangevoerd: 202000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 6.208.60, eigenheimers f 6.50—9.80. drielingen f 3.80—5.50. kleinen f 1—1.20. 13600 bos wortelen f 8.60 12.50, 625 stuks bloemkool le soort f 106014 41000 Kg. roode kool f 7.20—9.30, 825 Kg gele kool f 9.20— 9.60. 22000 Kg. tomaten: A f 81.50—32.80. B f 29, C f 33.10 —33.30. CC f 24 80. 150 Kg. zilvernep f 15.30. MEDEMBLIK 7 Juli. Schotsche muizen f 2.852.95, kleine f 2.252.50 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 7 Juli. Aangevoerd 137200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6—7.80, drielingen f 3.90-5.20. kleine f 1.60—2.70. 75 Kg. zilvernep f 14.70, 150 Kg. roode kool f 8.60. 2400 Kg. ge-w. witte kool f 6.90—7.60 per 100 Kg., 900 stuks bloem kool f 7—10.10 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Juli. Aangevoerd 68750 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 5.608.20, drielingen f 36, grove f 66.20. DEN HELDER. 7 Juli. Afgeslagen Gem. Vischhal. Noordzeevisscherlj: tongen f 0.900.30, kleine tongen f 0.070.03, tarbot f 5.75 per stuk. schol I f 6.70-5.85, II f 2.70—1.25, scharre f 4.20 —2.70 per kist, Kuatvisscherijversche haring per kist f 18—14, geep per tal f 7.456.90, ansjovis per Kg. 9 7 cent COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A., PURMEREND. 7 Juli. Aanvoer: 122324 eendeleren f 3.503.80, 109082 kip eleren: 70—80 Kg. f 5.50—6.50. 65-66 Kg. f 4.50—4.86, 63—64 Kg. f 4.10-4.40. 60—62 Kg. f 3.90—4.20, 58—59 Kf. f 3.86—4.10, 56—57 Kg. f 3.60-3.80, 53—55 Kg. f 3.40— 4.60. 50—52 Kg. f 3.20—3.40. Oude kippen f 12, jonge hanen f 0.301.70, Jonge woerden f 0.600.70, per stuk. PURMEREND. 7 Juli. 22000 Kg. kaas, 8 st. fabrlekskaas f 38. 24 st boeren kaas f 38, 1 st commissiekaas f 39, 1 st Goudsche kaas f 35 per 50 Kg., handel matig: 2833 Kg. boter f 1.10—1.50, 427 stuks runderen, w.o. 230 vette f 0,961. per Kg., 164 st. melk- en geldekoelen f 160370, handel stug, 33 stieren; 39 stuks paarden f 2080, handel stug, 65 vette kalveren f 12.20, handel stug: 346 nuchtere kalveren slacht f 9—30, fok f 18—30, handel matig; 516 vette var kens voor de zouterij f 0.350.36, voor de slacht f 0.37 0.40 per Kg., handel vlug. 119 magere varkens f 1328, handel stug. 363 biggen f 7—12, handel vlug. 194 scha pen f 2433, handel stug. 247 lammeren f 1622, han del stug, 21 bokken, kipeleren f 3.254.25, eendeleren f 3.40. piepkuikens f 0.55-2.40. EIERVEILING PURMEREND. 7 Juli. 17566 st. kipeieren a f 3.66—4.70. 165 st. kipeieren b f 3.46—3.60, 9580 st eendeleren a f 3.60—3.70, 135 st broedeieren f 3.60. AMSTERDAM. 7 Juli. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsehe bl. eigenheimers f 9—10, eigenheimers f 7 8.50, IJ po ld er bl. eigenheimers f 910, muizen f 8—9, Andijker muizen f 8.509, kleine muizen f 56. Langen- dIjker muizen f 8.50—9, Rijper muizen f 8.50—9, drielin gen f 56, Westl. muizen f 910. kleine muizen f 5—6, Nieuwe Zomer Malta t 12—14, alles per 100 Kg.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7