Slachtoffers van het verkeer. De Kanalisatie. Acetyleenhouder te Amsterdam ontploft. Wervelstorm boven Hoek van Holland. De auto werd met toosdhietende nuip rechtgezet en bleek ook hoegenaamd geen schade te hebben opgeloo- pen. Alleen het voor en achterapatscherm was een wei nig ingedrukt De wielrijder voornoemd was cr echter slechter aan toe. Deze werd per auto naar dr. de Groot vervoerd, en bleek verschillende hoofdwonden te hebben bekomen. HU kon na verbonden te zijn weer naar zijn kosthuis wor den vervoerd. Het rijwiel was beschadigd, zoo de kleeding van K. was deerlijk gehavend. Naar vQ vernemen maakt de knecht hte goed, zoodat het ongeval nog goed is afge- loopen. Wie in deze schuld treft, zal nog moeten wor den uitgemaakt Van een ander is proces-verbaal op gemaakt. DEN OEVER. De jongste kinderen der O.L-school te Oosterland en die der Chr, schooi te Den Oever, hadden jl, Vrijdag hun jaarlijksch schoolfeest Gezamenlijk met 9 autobussen werd een reisje gemaakt naar het strand te Callanta- oog, waar naar hartelust ls gespeeld, daarna ging de rei3 verder naar Schoorl Ook daar is in de duinen ge speeld naar aller genoegen, wat begrijpelijk is, Zoo nu en dan werden de kinderen op Ranja en lekkers gc- tracteerd, zoodat het een genoegelijk dagje voor hun was, Des avonds kwam de stoet weer behouden thuis, Naar ons werd medegedeeld, zuilen ruim veertig ar beiders. werkzaam aan de Zuiderzeeewrken te Den Oever a.s, Zaterdag hun ontelag krijgen, wegens vor dering der werken, OUDE N1 EDORP De gemeente Oude Niedorp sloot een kasgeldleening groot f 30.000.—, met de Nederlandsche Middenstands- bank, kantoor Schagen. A N N A P AU LO W ,V A De Rijksontvanger te Anna Paulowna zal zitting houden te zijnen kantore, Molenvaart No. 22. voor het behandolen van aanvragen van kostelooze rijwiel- merkon op: Donderdag 16 Juli, 23 Juli en 30 Juli 1931, van '8 namiddags 5 tot 7 uur; Zaterdag 18 Juli, 25 Juli en 1 Augs. 1931 van 's namiddags 3 tot 5 uur. Duivensport. Zondag j.1. hield de Postduivenver. „Altijd Verder" een wedvlucht vanaf Roozendaal, afstand 152 K.M. De duiven zijn om 8 uur gelost. De eerste duif werd om 10 uur 10 min. 51 sec. gesignaleerd, de laatsto om 10 uur 27 min. 51 sec. De prijzen vielen als volgt; Jb. Cornelisscn 1, 2, 17, 19; Gebr. van Steijn 3, 4, 5, 10, 12. 13, li. 15. 1G, 22. 23, 24; L. Hogewoning 6, 7, 8. 9, 18; W. Blaauboer 11, 21, 25; R. Geerings 20. Politie. Gevonden: Een zweep. Verloren: Een Baco-slcutel. SINT PANCRAS Het comité voor ouden van dagen vergaderde 10 Juli in het café van den heer Bouwstra. De voorzit ter van het oude comité, de heer Van Kampen, opende de vergadering en heette de heeren comité leden hartelijk welkom. De heeren Snel en I)e Vries hebben voor hunne benoeming bedankt, zoodat de commissie thans be staat uit de heeren G. Bouij Az.. voorzitter R. Zee- gers. secretaris. J. Boskamp, penningmeester en de heeren A. J. Verduin. P. Hartman Dz„ A. Pool en H. Hart. leden en J. v. Kampen, eerevoorzitter. De heer Van Kampen zegt in zijn openingswoord; Hierbij is nu het oude comité ontbonden en thans wnrdt het nieuwe comité vastgesteld Het spijt mij dat de heeren Snel en De Vries voor dit comité heb ben bedankt, de redenen zal ieder voor zich wel weten. Wij zijn reeds een paar jaar gezellig met de oudjes uit geweest en ik hoop dat dit met het nieuwe comité niet minder gezellig mag zijn voor de oudjes. Spr. geeft de voorzittershamer thans over aan den heer Booij. De heer Booij zegt o.a.: Toen in 1913 de Ouder domswet in werking trad. is 't begin geweest van vele nieuwe wetten enz., op elk gebied. Hierdoor wellicht is dit z.g. uitje voor de oudjes ontstaan en thans is die in geheel nieuwe banen geleid. Ik heet het comité welkom en hoop dat we prettig mogen samenwerken en de ouden van dagen nog menig genoeglijken dag mogen bezorgen. De bespreking hoe of dit in het vervolg zal geschie den. werd thans aangevangen. Er zal een circulaire worden aangeboden aan de ingezetenen van St. Paneras. om een bijdrage voor dit feestje voor de oudje». De medewerking zal wor den gevraagd van jongedames. Hiervoor zal de se cretaris zorg dragen. De vraag of de reis weer zal moeten geschieden met bussen of luxe wagens gaf nogal wat stof tot bespreking. Het zal echter wel moeilijk zijn om zoo veel luxe wagens bij elkaar te krijgen, hier zijn er bij lange na niet genoeg. De heer Zeegers meent één bus en de rest luxe wagens. De heer Hart meent, dat dit onder de oudjes na ijver zal vinden. Tenslotte wordt besloten om eerst te zien hoeveel geld binnen komt en dan te handelen naar bevind van zaken. De reis zal ditmaal naar Schiphol zijn. de dag zal nog nader worden bepaald. Hierna sluiting. L A ,V GEN DIJ K NOORDSCHARWOUDC. Op het Zondag te Heiloo gehouden Zangconcours werden door de R.K. Zancvereeniging ..St. Caecilia" met dameskoor de volgende prijzen behaald; Dameskoor. 3de afdeeling. Ie prijs. 333 p. en 2de eereprijs met 183 p. Gemengd Koor: le afdeeling. Ie prijs 320 p., en 2de eereprijs met 182 p. Directeur van bovengenoemde vereeniging is de heer Jac. W. Al, te Alkmaar. Vrijdag jl. heeft het schoolfeest der O. L. school plaats gevonden. De oudste kinderen hebben vanaf Zaandam een boottocht gemaakt nasr Amsterdam en vervolgen* een bezoek gebracht aan Artis en Schiphol. De lagere klassen zijn per autobus naar Schoorl. Bergen en Kgmond aan Zee geweest. On danks een regenbui is alles uitstekend geslaagd. Door de znngvereeniging ..Crescendo", dirigent de heer Willem Hespe. is op het gehouden Zangcon cours te Heiloo de 5e eereprijs behaald met 178 p.. terwijl door het Vrouwenkoor eveneens een 5e eere prijs met 178 p. werd verkregen. Het Vrouwenkoor werd tevens een extra prijs toegewezen voor het hoogste aantal punten van het geheele concours, nl. 371. waardoor de wisselbeker in handen van „Cres cendo" kwam. Als extra prijs werd bovendien aan het Vrouwenkoor toegewezen de A.V.R.O. lauwertak. De Middenstandstentoonstelling is nu weer achter den rug. Deze tweede tentoonstelling is wel een suc ces geworden. Meer dan 2300 bezoekers zijn er ge weest. Het bestuur kan met genoegen op het door hen Redane werk terugzien. Zeer veel %-oorhereldend werk ls er door hen verricht, terwijl ook tijdens de tentoonstelling veel door hen moest worden gere geld. De standhouders zullen ook wel vruchten van deze expositie plukken. Ze hadden tijd te kort al les toe te lichten en te demonstreeren. Van de danszaal is ook zeer veel gebruik gemaakt. De Van Dijk» Volendammers wisten er de stemming wel in te houden. Tijdens het onweer, dat zich Zondagavond boven ons dorp ontlastte, werden wel eeniRe benauwde oogrnblikken doorgemaakt, 't Was ook verschrikke lijk zooals het kletterde van den regen op het dak van de danstent. Het regende nog tamelijk in ook, Een auto rijdt te Saasenheim het trottoir op. Kind gedood; roven gewonden. Zondagavond omstreeks negen uur is te Sassenhelm een auto uit Den Haag, welke met woeste vaart kwam aangereden, even voor de klapbrug in botsing gekomen met een autobus uit Haarlem. De kracht van de botsing was zoo geweldig, dat een stuk van de bus werd meegenomen en de auto met een smak op het drukke trottoir terecht kwam. Een jongen, de negenjarige D., geraakte tusschen den auto en een muur bekneld en werd op slag gedood. Een andere jongen kwam onder den auto cn kreeg een sleutelbcenfractuur. terwijl nog vijf andere kinderen licht gewond werden. De muur van het huis, waar de auto tegen aankwam, werd ontzet De chauffeur ls ln arrest gesteld. Auto ln liet Wlnschotordicp. Een meisje verdronken. Zondagmiddag ls een auto, waarin vier jongelui zaten, door tot nu toe onbekende oorzaak, ln het Wlnschoter- dlep geraakt, waarbij een 20-jarlg meisje mej. H. H. uit Vlagtwedde is verdronken. Door de tram gedood, Men meldt uit Doetinchcm; Zondagnacht ongeveer 12 uur Is bij de Tol onder Gaanderen de 47-jarige G. W. B. uit Oosselt door een motorwagen van de Geldersche tram gedood. De man lag tegen den berm van den weg en kreeg een klap van de treeplank. Den bestuurder treft geen schuld. Door een auto overreden. Zaterdagavond omstreeks tien uur zijn de 37-jarige G B uit Amsterdam en de 25-jarige mej J K uit Bus- sum, die per flets den Rijksstraatweg bij de Hinloopen- laan te Naarden wilden oversteken, door een auto, be stuurd door de automobilist H. Otterdam, uit Amster dam, die volgens ooggetuigen zeer snel moet hebben ge reden .gegrepen. De heer B. Is met been- en rug- kwetsuren naar de ouderlijke woning gebracht, De Naar- densche politie heeft den auto in beslag genomen, Motor op een kar gereden. Een doode en een zwaar gewonde Zondagnacht is te Geffen (N.-Br.) een ernstige aan rijding geschied tusschen een motorrijder uit Tilburg, komende uit richting Nijmegen en een boerenwagen. De duo-rijdster, uit Tilburg, werd gedood. De motorrijder ls zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuia in Den Bosch. Zijn toestand ls zorgwekkend. Motorrijder tegen een auto gebotst en op slag gedood. Zaterdagmiddag had in de Niersprlnkstraat te Kerk- rade een aanrijding plaats tusschen den gehuwden 39- jarlgen motorrijder P. Claassen uit die gemeente en een auto, bestuurd door J. Wolters. C. werd met het hoofd teg een paal van het electrlsche net geslingerd en op slag gedood, Auto rijdt een telefoonpaal omver, Inzit tend meisje zwaar gewond, Zondagmorgen heeft op den Horsterweg te Blerick een auto-ongeluk plaats gehad, dat nog betrekkelijk goed afliep. In de nogal kleine cabine van een vracht auto waren vier personen gezeten, zoodat de vrijheid van beweging ernstig belemmerd werd. Door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak raakte de auto plotseling van den weg af en botste tegen een langs den weg staanden telefoonpaal, die afbrak. Drie der inzittenden kwamen met lichte verwondingen en den schrik vrij. De 23-jarlge jongedame W. H. uit Venlo werd echter terwijl de bliksem niet van de lucht was. Gelukkig zijn er echter geen ongelukken van gekomen. Toen de bui over was, ging men weer vol moed aan het dansen en het was reeds laat in den nacht voor men tot algeheele sluiting kon overgaan. Maandagavond had de trekking plaats van de ver loting. Een vrij talrijk publiek was hierbij aanwezig. De eerste prijs, een dames- of heerenrijwiel naar keuze, viel op nummer 1078; 2e prijs, fototoestel op no. 298: 3e prijs electr. strijkijzer op no. 4, 4e prijs elertr. naaimachinelampje op no. 244, 5e prijs een kistje sigaren op-no. 942. 6e prijs étui met lepeltjes op no. 1285, 7e prijs actentasch op no. 1067, 8e prijs cac- tusbak op no. 101, 9e prijs fruitmand op no. 529, 10e prijs klokje op no. 1219. 11e prijs bloembakje op no. 129, 12e prijs étui suiker,theeschepje op no. 966. 13e prijs blik biscuits op op no 245. He prijs foto in lijst op no 1200, 15e prijs flesch Eau dt Cologne op no. 332, 16e prijs fietstasch op no. 906, 17e prijs flesch au gurken op no. 168, 18o prijs flesch azijn op no. 278, 19e prijs flesch Eau de Cologne op no. 262, 20e prijs wasohboender op no. 1500, 21e prijs flesch Eau de Cologne op no. 1117 De prijzen kunnen worden afgehaald bij Bakker's Fotohandel te Noordscharwoude. Rest ons nog te vermelden dat den lOOOen en 1500en bezoeker een kunstvoorwerp werd aangeboden. De 2000ste, mej. V. van Loenen, mag een vliegtochtje ma ken. Deze tentoonstelling is in alle opzichten geslaagd en kan de vereeniging vol vertrouwen het volgend jaar weer een tentoonstelling houden. Wij verwachten dat er dan nog veel meer met een stand zullen ko men. WIERINOERWAARD Tijdens het hevig onweer dat Zondagavond ook boven onze gemeente woedde, werd op het erf van den heer R. Schenk een groot stuk uit een boom geslagen, alsmede eenige pannen van het dak. Voor rekening van den heer J. N. J. Zeeman zal aan den Molenweg een nieuw woonhuis worden gebouwd door den heer D. Boekei te Heerhugowaard. Voor rekening van den heer A. Kwak zal aan de Drie Molens een nieuw woonhuis met schuurtje worden gebouwd, waarvan de uitvoering is opgedra gen aan den heer A. Niesse alhier. W A .V EN HU I ZE N Overzicht „C.V.V." van t.m. 11 Juli 1931. Wat mij niet mee valt. is dat de aanvoer van Schot- sche muizen niet meer toeneemt. Blijkbaar is dit een gevolg van het feit, dat hel beschot lang niet mee valt. Volgens berekening wordt thans de helft minder aangevoerd dan verleden jaar om dezen tijd. Waren de prijzen van de Schotsche muizen tweemaal zoo hoog als verleden jaar, dan -zou de omzet over Juli 1931 niet veel verschillen met die van Juli 1930. Thans is de prijs van de Schotsche muizen slechts een tikje hooger dan verleden jaar. In de afgeloopen week is de prijs van de Schotsche muizen flink „ge kelderd". Schotsche muizen. Jl. Maandag (6 Juli) leek het alsof de oude prijzen gehandhaafd bleven. Voor de gewone Schotsche muizen werd toen bedongen van f7.90 tot f 9.40 per 1ÖU K G. Voor Maandag was er toen een flinke aanvoer. Maar ach. den volgenden dag was de aardigheid er weer af. Tot en met jl. Don derdag betaalde men voor de Schotsche muizen (ge wone grootte) van f560 tot f8.20 per 100 Kg. Verge leken bij de prijzen van de laatste twee dagen dezer veilingweek waren deze prijzen nog niet zoo slecht. Jl. Vrijdag bleek het maar al te goed, dat de prijzen nog meer konden zakken. Op laatstgenoemden dag werd betaald voor de gewone Schotsche muizen van 15.50 tot f 6.70 per 100 K.G. Zaterdags daarop was het zwaar gewond.. Geestelijke en medische hulp waren spoedig ter plaatae en nadat aan de gewonde op den weg het H Olisel was toegediend, werd zij per zieken auto naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht, Zondagavond was haar toestand redelijk wel, De auto werd geheel vernield. Auto Ln een sloot gereden. De Inzittenden gered. Zaterdagavond omstreeks kwart over zes reed de heer H. B. uit Utrecht met zijn auto in de richting van Lei den. Doordat hij bij het passeeren van een anderen auto te ver uithaalde, reed hij bij Zoeterwoude ln een sloot Het ongeval liep echter nog goed af en de heer B., zijn echtgenoote en zijn belde kinderen kwamen met den schrik vrij. De auto ls later uit de sloot gehaald. Auto tegen een boom gereden. Alle drie inzittenden bewusteloos. Zondagavond omstreeks half twaalf is op den weg West Vlietweg onder Voorburg een auto, bestuurd door den heer van Rijn uit Rijswijk en waarin zaten zijn verloofde, mej. Kerklaan uit Delft en de heer van Dam uit Den Haag, aan den linkerkant van den weg tegen een boom gereden. De drie inzittenden zijn in bewuste- loozen toestand en met ernstige hoofdwonden In een naburige woning binnengedragen. Ze zijn van daar naar het ziekenhuis St Anthonius in Voorburg vervoerd. De toestand van de beide heeren is redelijk, van het meisje ernstig. Fietser door auto overreden. Gistermorgen omstreeks 7 uur reden te Bonrepaa na bij Polsbroek zeven arbeiders per fiets naar hun werk. Zij werden achterop gereden door een vrachtauto, be stuurd door den 2é-jarigen D. Bons uit Willinge Lange- rak. Bij het passeeren kwam de achterste fietser, de 60- jarige Streefkerk, uit Ameide, te vallen. Hij werd door den auto overreden. In zeer ernstigen toestand is S. naar het van Itersonziekenhuis te Gouda overgebracht. Ernstige aanrijding onder Hlliigersberg. Motor op een melkwagen gereden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Hoofdweg te Hilligorsberg een ernstig motorongeval plaats gehad. De 27-jarige motorrijder J. J. M. te Rot- terdam, komend uit de richting Gouda, kwam op den Hoofdweg in botsing met een met een paard bespannen melkwagen van G. S., wonende te HilJegersberg. Volgens den motorrijder, die op de duo had de 23-jarige Mej. M. van D.. en mede volgens andere getuigen had de melk- handelaar zonder licht gereden, met het gevolg, dat de melkwagen te laat werd opgemerkt en de motorrijder in volle vaart op het gespan inreed. De motorrijder, zoo wel als Mej. van D., werden over den weg geslingerd en bleven vrij ernstig gewond op straat liggen. De melk handelaar S. en diens vrouw, die naast hem op den bok zat, sloeg door den schok van den wagen, terwijl het paard met het lemoen achter zich op hol sloeg. Ook do vrouw van S. bleef bewusteloos op den weg liggen, doch kon spoedig door omwonenden weer worden bijgebracht De melkhandelaar en zijn vrouw kwamen er tenslotte met den schrik af. Ernstiger was het gesteld met den motorrijder en mej. Van D. De eerste had verschillende verwondingen opgeloopen aan hoofd, linkerbeen en lin kerhand. terwijl laatstgenoemde het linkerbeen had ge broken. Door den G. G. D. zijn beide gewonden vervoerd naar het ziekenhuis a.d. CoolsingeJ, waar mej. Van D. ter verpleging moest worden opgenomen. De motorrijder kon. na verbonde n te zijn, naar zijn woning worden vervoerd. Het op hol geslagen paard is later op den Cappelschen weg onder Zevenhulzen door een chauffeur gegrepen. Tengevolge van de botsing was de motor zwaar be schadigd. terwijl de melkwagen totaalvernield werd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. niet veel beter. De laagste noteering was bijna ge lijk aan die van Vrijdag. Voor een enkel partijtje werd toen iets meer gegeven dan f6.70. De hoogste noteering was jl. Zaterdag f7.30 per 100 Kg. Voor de drielingen Schotsche muizen werd in deze week betaald van f4 tot f6.60 per 100 Kg. Voor de grove Schotsche muizen betaalde men van f5.10 tot f8.80. Alleen op Maandag (6 Juli) werd voor de grove nog f8.30 f8 80 betaald. Op de ove rige dagen dezer week slechts ten hoogste f6.30. Eigenheimers. Voor het eerst in dit seizoen werd ven de week Eigenheimers aangevoerd- Voor Eigen heimers werd nog een vrij goede prijs betaald. Op j.1. Donderdag betaalde men f7.90 en j.1. Zaterdag van f6.50 a f7 per 100 K.G. Wanneer het beschot van de Eigenheimers normaal is, dan ziet het met de op brengst van de Eigenheimers er niet slecht uit. De totale aanvoer van aardappelen bedroeg in deze week 371.750 K.G., tegen 338.326 K.G. in de vorige week. Bloemkool. Slechts 85 stuks bloemkool werd j.1. Vrijdag verkocht voor f 13.60 per 100 stuks. De vorige week was de aanvoer 130 stuks. Roode kool De eerste vroege roode kool kon men j.1. Vrijdag in de veiling aanschouwen. De kooper be taalde voor de 125 K.G. f6.30 a f8 per 100 K.G. Zilvernep. Eveneens was in dit seizoen weer voor het eerst in de veiling Zilvernep en drielingen. De Zilvernep bracht op f 12.60 per 100 K.G. en de Zilver drielingen f 7.—. De prijzen zijn zeer matig te noemen. De aanvoer bedroeg 350 K.G. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Tot ons genoegen vernamen wij dat de zangvereeni- ging „Kunst en Vriendschap" van St. Maarten, onder leiding van den heer P. Grin, alhier, op het Bonds- concours van den N.-H. Zangersbond te Heiloo, in de 3e afdeeling gemengde koren, een le prijs behaalde met 365 punten. De vereeniging is hiermede bevor derd van de 3e naar de 2e afdeeling. Wij namen ken nis van de gehouden oanteekeningen van de juryle den, waarin o.m. verklaard werd, dat er zeer goed en beschaafd gezongen werd, met een zeer mooie opvat ting en goede voordracht. Ons dunkt, zooiets zegt reeds voldoende, det K. en V. er wezen kan. Wij wenschen Directeur en leden van harte geluk met dit behaalde succes. Moge dit voor de leden een dubbele aansporing zijn de repetities zoo getrouw mogelijk te bezoeken, dan twijfelen wij er niet aan of de vereeni ging met haar ijverigen directeur, zal in de toekomst nog grooter succes kunnen boeken. Tijdens het hevige onweder van Zondagavond is een hooirook op het land van den heer J. Brak door den bliksem getroffen en verbrand. KOE GR A S JULIANADORP. Rectificatie. In ons berichtje omtrent het ongeval met het kind van de familie Van Waveren schreven wij: naar een ziekeninrichting te Alkmaar vervoerd, dat moet Den Helder zijn Door den aannemer J .de Graaf wordt voor den heer J. van der Haag, aan de Van Foreestweg een woonhuis gebouwd. BARS1XGERH0RM Het nader onderzoek van dienstplichtigen, waaraan 1 dienstplichtige der lichting 1922 uit deze gemeente zal deelnemen, zal worden gehouden te Schagen ln het raadhuis op 4 Augustus a.s., des voormiddags 9.30 uur. KOLHORN. Mej. E. Wiegel, leerling van de Lagere school alhier is geslaagd voor de H.B.S. te Alkmaar Voor het Kanaal Kolhorn—Scha gen— Stolpe. De werkzaamheden die de a.s. aanbesteding tot het graven van kanalen voorafgaan, schijnen reeds goede vorderingen te maken en verschillende opmetingen worden wederom in onze omgeving gedaan. Zoo o.m. voor de groote spoorbrug, die ten behoeve van het ka- naai Kolhorn—Schagen zal worden gemaakt. We ver nemen dat deze vaste brug, die tusschen Nesdijk en Kein» zal komen en die voor dubbel spoor zal won den gemaakt, een breedte krijgt van 40 meter. De spoorbaan zal op de plaats waar zij het kanaal zal snijden, een verhooging ondergaan van niet min der dan 3 meter en bij den doorgang van den West- frieschen Dijk, aan de Keins, zal de verhooging nog een halven meter bedragen. De onbewaakte overweg bij de Keins, zal in ver band met den te maken weg langs het kanaal komen te vervallen. Op genoemd baanvak zal dus wel een groote ver andering plaats vinden. IV' AT KEI De leerling der ULO-school, A. D. de Veer, die dit Jaar deelnam" aan het M.U.L.O.-examen, behaalde met gunstig resultaat het diploma. Eén doode. Gistermiddag om 2 uur 25 is op de emplacemen ten van de Amst Droogdokmaatschappij aan de Meeuwenlaan (N) te Amsterdam, door onopgehel derde oorzaak een acethyleenhouder uit elkaar ge sprongen. Deze acethyleenhouder hing gedeeltelijk in het water naast Dok II en op een vlot stond er de 37-jarige werkman J. Ellerbrak vlakbij. De onge lukkige werd door de wegspringende deelen van den houder getroffen en onmiddellijk gedood. Op het geluid van de ontploffing heeft het dokperso- neel de brandweer gealarmeerd, doch de uitgerukte wagens behoefden geen dienst te doen, daar er zelfs geen begin van brand ontstaan was. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gisternacht werd te Burgwerd (Fr.) de boerderij van M. Galama door het hemelvuur getroffen. Zij brandde geheel af Gistermiddag zijn te Kerkwijk nabij Zaltbommel, twee boerderijen afgebrand, bewoond door de land bouwers A. de Bijl en S. Traxel. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Het huis van De Bijl was ver zekerd. Een gedeelte van den inboedel van beide boerderijen kon nog worden gered. De bewoners wa ren juist aan het hooien, toen de brand uitbrak, ter wijl het vee in de weide liep. De brandweren uit Zalt bommel en Ammerzode verleenden hulp. Verscheidene huisjes op het kampeerterrein verwoest. Het zware weer, dat Zondagavond boven een groot' deel van ons land gewoed heeft, is vooral boven Hoek; van Holland al bijzonder raak geweest. Daar ging de bui, zooais we in de „Msb." lezen ge paard met een ontzettend en storm, welke t usschen 11 en twaalf uur op sommige momenten een snelheid be reikte van 120 K.M.. alsmede van geweldige regenvla gen. De bewoners van het kampeerterrein, die. het spreekt vanzelf, den geheelen mooien Zondag druk be zoek hadden gehad van vrienden en familie, zoodat de meesten op het late uur nog wat te beredderen hadden, werden plotseling door het geloei van den onverwacht opgestoken wervelstorm, welke zich een weg zocht door de kampstraten, opgeschrikt. Dit kamp telt thans een goede 400 houten zomerhuisjes, waar een paar duizend kampeerders in de zomermaanden wonen, om van zee en duinen te genieten, 's Zondags verblijven er wel een kleine vijf duizend man. 't Is dan ook een volslagen dorp, met hoofd- en zijstraten, voorzien van gas, elec- triciteit en waterleiding; men vindt er zelfs een speciale winkelstraat, waar van alles, wat voor het dagelijksch gebruik benoodigd ls. valt te verkrijgen. De kampeerhuisjes worden door de bewoners naar eigen smaak gebouwd en Ingericht en de meesten zitten stevig in eikaar. Men weet immers dat het aan zee wel eens spoken kan Evenwel bij een wervelstorm als Zon dagavond voor elf uur ln het tentenkamp thuis hield, zouden de stevigst gebouwde woningen het zwaar te verantwoorden hebben gehad. Verschillende huisjes, en daarbij van die het meest so lide in elkaar waren gezet, hebben aan den druk van den widn geen weerstand kunnen bieden. Eenige zeildoeken en linnen tenten lagen al oogenblik-_ kelijk tegen den grond, zoodat de kampeerders een toe- vluoht zochten in de vluohtloods of bij gelukkiger buren. Bij een paar kampeerhuisjes sloeg de wind onder het dak, zoodat dit werd afgerukt Van een werd de bedek king tegen de electrlsche lichtgeleidingen geslagen, zoo dat deze afknapte. Zoo was het een oogenblik in het geheele kamp pikdonker. Dit bracht schrik en ontsteltenis te weeg. maar de kamppolitie, die den geheelen laten avond druk in de weer was om hulp te bieden, en zich zeer verdienste lijk maakte, knipte, om erger te voorkomen, de gevaar lijke draden door, en slaagde er spoedig ln, de leiding weer gedeeltelijk bruikbaar te maken. Intusschen woede de storm voort en achtereenvolg gens werden verschillende huisjes deerlijk gehavend.: zoozeer zelfs, dat enkelen geheel tegen den grond; werden geslagen. Een bijzonder stevig kampeerhuisje. waarin een drie tal Jonge dames haar verblijf hielden, werd achteruit geduwd en tegen de betonnen omrastering op den rand van een duinkop gedrukt, waar het, gelukkig, werd tegengehouden, anders was het ettelijke meters om laag gestort. Door den vernielenden stormwind war# een dertigtal bewoners, meeqj vrouwen en kinderen, dakloos geraakt; ze werden liefderijk opgenomen ln het clubhuis van de Prinses „ulana-Turnvcreenlglng da' eveneens In het kamp stond. Persoonlijke ongelukken hebben gelukkig niet plaat! gehad.. Alleen werd de heer Korpershoek. toen hij de door den windhoos opengeslagen deur van zijn hui# wilde sluiten, door een vlaag meegesleurd, waarbij zfc rechterarm werd ontwricht Gistermorgen was men weer overal druk bezig aangerichte schade te herstellen; de huisraad uit d* ontredderde huisjes lag her- en derwaarts verspre» over het terrein. Maar ondanks de misère heerschte in het kamp allerminst een geest van verslagenheid Dezonnedag nah et noodweer werkte stlmuleerend «f de activiteit van allen, die getroffen waren. SIeeW| enkelen, wier woning geen herstel meer toelaat. z»3el aan hun verblijf op het kampeerterrein een ontijdÜ einde gemaakt

Schager Courant | 1931 | | pagina 2