LEVEND BEGRAVEN.. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Vuurwapens in handen vat kinderen. De verdwenen aangeteekende brief. Brutale straatroof te Rotterdam. HARENKARSPEL DIRKSHORX. Ook het schoolfeest van de klassen 1 tot en met 5 der openbare school alhier ls in de beste orde afgeloo- pen. In twee bussen werd gereden naar Alkmaar, al waar de grooteren een wandeling door de stad maak ten en de kleintjes doorreden naar de Hertenkamp. Gezamenlijk ging men daarna oa. langs het fraai bloeiende Rosarium te Alkmaar naar den speeltuin van Bruin te Bergen. Na hier en ook op het zandduin wat gespeeld te hebben, werd door het mooie bosch gewan deld naar de Eeuwige Laan. waar de bussen de passa giers weer opnamen, om ze naar Timmerman te Schoorl te vervoeren. Daar vond vooral de flinke draaimolen zeer veel aftrek. In drie clubjes werd vervolgens een kortere of langere wandeling in de schoone omgeving gemaakt. Na af loop hiervan bleken sommige kleuters vrij ..mak" te zijn. In de beste stemming werd ten slotte de thuisreis aanvaard. W E R 1 N 0 E N WIERINGEN. Zaterdagavond had in den oude O. L. schgol te Hip- polytushoef een bijeenkomst plaats ten doel een jonge lieden geheelonthouders-bondsaifd. op te richten (J.G.- O.B.) De Voorzitter van gewest III opende deze bijeenkomst te ongeveer 7 uur en sprak over de beteekenls van J.G.O.B. en wat het kan zijn voor de jongens. Vooral een mooiere verstandhouding tueschen jongens en meisjes Het verschil tussohen J.G.O.B. en J.V.O., is ten eerste dat J.G.O.B. een zelfstandige jeugdbeweging Is en dat J.V.O. onder leiding staat Na ds uiteenzetting van dezen spreker werden de aan wezigen vergast op muziek van een kameraad uit Nieu we Niedorp en declamatie van eenige jongens. De eerste spreker legt vervolgens uit hoe organisatie van J.G.O.B. werkt Daarna werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur wat samengesteld wordt als \-olgt: Voor. O. Oldenburger; secretaresse Mej. Maria Heijne; Ponnlngm. T. Barelds, en R. Schepers, welke brochure depothouder is. In de pauze werden verschillende dansjes uitgevoerd door meisjes en jongens wat de gezelligheid reeds ver hoogde. Na de pauze spreekt de voorzitter van de N.V., die namens de J.V.O. aanwezig is, nog eenige woorden, en spreekt den wensch uit, dat er tusschen de J.V.O. en J.G.O.B. eenprettige samenwerking komt Spr. hoopt verder op een strijdlustige groep, en dat met succes ge werkt wordt. Zij die lid wenschen te worden kunnen zich aanmelden bij de secretaresse, genoemd als voren: Wes- terland 27. De vereeniging Reizend Drankweer-Museum, had oZn- dag haar tent te Hippolytushoef op het sohoolplein van de O. L. school opgeslagen. Eén tent met een achtste deel van het te gebruiken materieel was hier aanwezig per auto, met welke deze afdeellng het geheele land doortrekt. Op do auto is een luidsprekerinstallatie aan gebracht, zoodat muziek en redevoeringen versterkt ten gehoore kan worden gebracht. Ook hier waa dit het geval, en trok vooral in den vooravonduren veel belang stelling van de zijde van het publiek. Voorts zijn in de tent vele voorstellingen op het gebied van drankgebruik en misbruik aanwezig. Als de meest sprekende zijn wel te noemen dat per 1H minuut in Nederland 1000 gld. wordt uitgegeven aan alcoholhou dende dranken, dat ruim even zooveel maal 100 gld als er letters In den bijbel staan, aan uitgave daarvoor be- •teekent. dus als te begrijpen een enorm bedrag van drie honderd en vijftig mlllioen gulden per jaar. alleen in Nederland. Zoo zijn er voorstellingen, welke zeer duide lijk het kwaad van alcoholgebruik weergeven. Jammer, dat het bezoek dooreen genomen niet groot was. IV' I X K E L Mej G C Schoorl, onderwijzeres aan de o 1 school te Winkel, komt voor als no. 1 op do voordracht voor on derwijzeres aan de Ranonkelschool te Amsterdam. De heer C. Vermeer, tijdelijk onderwijzer aan de U-L.Ö. school alhier, is met ingang van 1 September a.s be noemd. tot onderwijzer aan de Protestante school te Heerlen. De afd Winkel der Internoatinale Anti-Militalrlsche vereeniging had een meeting belegd op Zondag j.1. op het terrein achter het café van den heer R. Laan alhier Op verschillende plaatsen was door aanplakking aan deze meeting bekendheid gegeven. Op het terrein, waar ongeveer een tachtig bezoekers bijeen waren, sprak de heer J. Woudstra uit Krommenie, over: Droom en Daad, en daarna de heer W. Walraven uit Amsterdam over: De positieve zijde van het AntJ-MilJtairlsrae. Het zal nog vele ingezetenen bekend zijn, hoe vroeger, vóór de stoombemaling van de Niedorper Kogge, op de kade tusschen kleine en groote kolk een vrij groote wa termolen stond, welke aan het landschap een schilder achtig beeld gaf, Veel moois is met de slooping daar van verloren gegaan, doch om dit beeld aan de vergetel heid te ontrukken, brengt de heer D. Hoek. photograaf. alhier, een serie prentbriefkaarten in den handel, voor stellende verschillende gezichten op de toenmaals be staande molens en hunne omgeving. De heer G. Nobel, bezitter der negatieven, heeft die voor dit doel welwillend afgestaan en de mogelijkheid geopend er meer bekendheid aan te geven. FEUILLETON Voor ARNOLD BESSETT i& .Ik heb die dsme nooit In mijn leven gezien'" zei Priem opgewonden. ..en ik weet heel zeker, dat ik haar nooit getrouwd heb. Ik ben nooit met iemand ge trouwd, den natuurlijk met jou. Alice!" „Hoe verklaart u dit dan. meneer?" riep Matthew uit. terwijl hij opsprong en een blauw papier uit zijn zak te voorschijn haalde. „Wees zoo goed dit aan vader te geven." zei hij en reikte het papier aan Allee over. Alice bekeek het document. Het was een trouwbewijs van Hcnry Leek. knecht, en Sarah Featherstone. jonge dochter: het huwelijk was gesloten In een bureau van den burgerlijken stand In Paddington. Priam bekeek het ook. Dit was dus weer een streek van Leek geweest' Geen enkele boevenstreek, die Leek aangewreven werd, zou Priam verbaasd doen staan. HU kon niets doen dan naar waarheid herhalen, dat hij niet degeen was. waarvoor de vrouw hem aanzag en b|J die verklaring volhardea Het zou niet helpen de bezoekster de troostende verze kering te geven, dat ze de weduwe was van een heer, die in Westminster Abbey ter ruste was gelegd! „Ik weet er niets van", zei Priam norsch. ..Ik geloof toch. dat u niet zult ontkennen, meneer, dat u Hcnry Leek heet," zei Henry en sprong op om Matthew bij te staan. „Ik ontken alles." zei Priam boos. Hoe kon hij het hun uitleggen? Als het hem niet gelukt was Alice te overtuigen, dat hij Henry Leek niet was, kon hy dan deze vreemden tot dat Inzicht brengen?" „Ik veronderstel, mevrouw." ging Henry voort, en richtte op indrukwekkenden toon het woord tot Allee, alsof hij een groote menigte toesprak, dat in ieder ge val mijn vader en u hm! hier samen wonen on der den naam van den heer en mevrouw Leek?" Alice trok enkel haar wenkbrauwen even op. „Och alles is een vergissing," zei Priam ongeduldig. SINT MAARTEN Vrijdag was het de dag, dat de jeugd der O.L.-school alhier haar jaarlijksch schoolfeestje hield. Bleek het weer voor zoon feestdag minder geschikt, daar don kere wolken en een gure wind hen vergezelde, toch bleek bij thuiskomst dat de feeststemming hier niet on der geleden had, daar ook bij terugkomst, evenals bij het vertrek, de goede stemming er in zat. In tegenstelling met voorgaande feestjes werd nu niet Bergen, doch Schoorl ais plek van duin- en speeltuin- vermaak gekozen. Dit scheen een goede gedachte te zijn geweest, daar allen zich in hooge mate hebben geamuseerd, wat niet te verwonderen ls, daar duin en speeltuin elkaar de hand reiken en voor de wandelgrage, de mooi aangelegde duinwegen vlakbij liggen. Ook heeft men Egmond aan Zee bezocht en is de jeugd nog dapper aan het pootjebaden geweest, dus, van alles is genoten. De terugtocht ging over Heiloo, waar een bezoek aan de „kattenberg" werd gebracht Te Alkmaar werd de hertenkamp rondgewandeld, waar na over den Langendijk de terugtocht werd aanvaard. Een dag vol genot en van hieruit dank aan allen, welke door hun gave deze gelegenheid aan onze jeugd hebben mogelijk gemaakt LANGENDIJK W e vernemen dat het in het voornemen ligt het bui zennet der gemeenschappelijke gasfabriek uit te breiden in de gemeente Oudorp. ZLIDSCHARWOl DE. De zangvereen. Gemengd koor alhier behaalde op het zangconcours te Heiloo een tweeden prijs in de eerste afdeeling. HOOGWOUD De Lnngenreizer school In de raadsvergadering van de gemeente Hoogwoud, te houden op Dinsdagavond (heden) zal o.m. in behande ling komen, een voorstel van B. en W. tot opheffing van de openbare lagere school aan de Lange re is. De benarde toestand als gevolg van de ver woesting der aardappelziekte de te ne men maatregelen, om in dien noodtoestand te voorzien aanvoer aardappelen zeer ge ring: een derde van den normalen aanvoer prijs wel vrU bevredigend, doch de flnanci- cleele uitkomst slecht goede prijs vroege wortelen dalende tomatenprijzen be vredigende prijs voor bloemkool de prijs van gele. re ode en witte kool loopt achter uit vrij goede prijs zllvcrnep aanvoer peulen, sporclebooncn, tulnboonen. Elke week weer hopen we. eens een onvoorwaardelijk optimisme te kunnen laten hooren, doch maar steeds blijven de aanwijzingen daarvoor uit. Sinds de aardap pelziekte haar fatalen, veel te vroegen Intocht heeft gedaan, is de toestand buitengewoon precair geworden. De beraadslagingen in den gemeenteraad van Hugo- waard hebben duidelijk doen zien, hoe hoog de nood in talrijke gezinnen is gestegen en de berichten uit an dere streken in Noord-Holland, waar de tuinbouw een van de voornaamste bronnen van bestaan heet te vor men. demonstreeren wei ten duidelijkste, hoe treurig het er voor den tuinbouw uitziet. Als we bedenken, hoevele tuinders nog pas door het tuinderscrediet zijn geholpen en hoe we mogen aannemen, hoe velen er ook nog voor hulp in aanmerking kwamen, doch om ver schillende redenen maar geen aanvraag indienden, dan ls het zelfs voor buitenstaanders duidelijk, dat. nu de vroege aardappelteelt ouitengewoon slechte uitkomsten geeft, er voor honderden tuinders niet een crisis-, maar een noodtoestand is ingetreden. Het is duidelijk en alleszins begrijpelijk, dat men zich opnieuw de vraag stelt: Wat moet er nu gebeuren? Dat die vraag niet zoo gemakkelijk te beantwoorden ls. is te begrijpen voor ieder, die weet, hoe men bij steunverlecning voor allerlei moeilijkheden en conse quenties komt te staan. De vraag doet zich al dadelijk voor, of het Staat, provincie of gemeente, ieder afzon derlijk of gemeenschappelijk, moet zijn, dan wel de eigen organisatie of de liefdadigheidsinstellingen Hoe verschillend de onderscheidene individuen en partijen over de vraag van ondersteuuing denken, in deze om standigheden kan wel worden aangenomen, dat van particuliere liefdadigheid geen uitkomst te verwachten ls: zelfs de principieele voorstanders daarvan zullen wel Inzien, dat de macht, om te helpen, hier faalt. De organisaties zeil voor steun te laten opkomen. Is uit gesloten, daar hier. als vanzelfsprekend, geen bronnen aanwezig zijn, of gevonden kunnen worden, waaruit kan worden geput. Er zal dan al niet veel anders overblijven, dat dat de gemeenschap, geconstitueerd In gemeente, provincie of staat, bijspringt. We vernamen, dat dezer dagen een vergadering wordt gehouden, als gevolg van den aandrang die uit de LT.B.-organisaties Is gekomen, ten einde tot daadwerkelijke steunregeling te geraken en tot welke vergadering de burgemeesters Toen kreeg hij een praohtige ingeving en zei: „Alsof er maar één Henry Leek in de wereld zijn kan!" „Herkent u werkelijk mijn echtgenoot?" vroeg Alice „Uw echtgenoot, mevrouw?" weerlegde Matthew drif- tu.. „Ik zal niet zeggen, dat ik hem heil naar hetgeen ik me van hem herinner." zei de echte mevrouw Leek. „Evenmin als hij zich mij herinnert Maar hoe zou dit ook kunnen! Na dertig jaar!... Toen ik hem voor het laatst zag was hy twee of drie en twintig. Maar hy ls dezelfde soort van man en ik herken zUn oogen. Kyk eens naar Harry's oogen. Bovendien hoorde lk vyf en twintig jaar geleden, dat hy In dienst was gegaan by 'n zekeren meneer Farli, een schilder of zooiets, die nu ln Westminster Abbey begraven is. En ledereen in Put- ney weet. dat deze heer..." „Héér!" mompelde Matthew hooner.d. „Knecht waa by Priam Farll. Dat hebben we overal gehoord." „U zult toch zeker niet ontkennen," zei de Jongste tweeling, „dat 't hoogst onwaarschijnlijk ls. dat Priam Farll twee bedienden had, die Henry Leek heetten?" Vernietigd door deze Socratische redeneering zweeg Prlnm Farll. hy streek zacht met zyn hand over zyn knie en staardo ln het vuur. Alice ging naar het buffet, waar ze haar mooiste por selein bewaarde en nam er drie kopjes en schoteltjes uit. Daarop zette ze den theepot klaar en deed er zeven schepjes thee in. „Erg vriendelijk van u". zeurde de echte mevrouw Leek op klageiyken toon." „Moeder, niet toegeven, houd vol!" vuurden de geea- teiyken haar aan. „Weet je niet meer. Henry" griefde ze verder tegen Priam. „dat Je zei. dat je voor niets ter wereld in de kerk zou willen trouwen? En dat ik je Je zin gaf. zooals altijd? En herinner Je je niet meer, dat Je niet wilde dat die arme kleine Johnie gedoopt werd? Ik hoop. dat je op dat punt nu anders denkt. Ja, het is wonder lijk. dat twee van Je zoons. Juist de twee. die je vóór vandaag nooit gezien hebt, er hun zinnen op gezet had den. geestelijken te worden! En dank zy onzen Johnnie, zyn ze dat kunnen worden. Als ik alles vertelde, wat wo doorgemaakt hobben, zou Je me niet gelooven. Ze waren klerk en dat zouden ze tot den huldigen dag ge bleven zyn. als Johnie er niet geweest was. Maar John nie wist altijd geld te verdienen. Hy zette telkens iets op touw! En nu is Matthew hulpprediker in de Sint Paul en verdient vyftig pond per jaar en Henry wordt de vol uit gemeenten in de betrokken tuinbouwstreken zyn ultgenoodigd. Verwacht mag worden, dat ook de ln de tuinbouworganisaties leidinggevende personen zullen zyn opgeroepen. Met belangstelling zien we de bespre kingen en de te nemen besluiten tegemoet en we hopen, dat daaruit zal biyken, dat men den ernst van den toestand inziet Het ls zeer noodzakeiyk, dat er gehol pen wordt en dat er spoedig geholpen wordt Verwend zyn we echter, inzonderheid, wat den spoed betreft, niet. Te meer dringt dan nu de noodzakeiykheid om niet te treuzelen. Wat de aardappelenaanvoer aangaat kan hetzelfde worden opgemerkt als de vorige week. In vergeiyking met het vorige Jaar zyn die benauwend klein, jammer- ïyk gevolg van de ziekte, Van deskundige zyde verna men we, dat de aanvoer slechts een derde gedeelte be draagt van wat by normale teelt zou worden verhandeld Deze week werden aan beide veilingen in totaal 160 spoorwagens aangevoerd, in de overeenkomstige week van verleden jaar 470 wagens van 10000 KG Op de Broeker velling werd Maandag voor Schotsche muizen f 6,709,60 besteed, op denzelfden marktdag van ver leden jaar f 3,805,90, In den loop der week zakten deze pryzen nog wat in, zoodat Donderdag f 5,80—8,20 en Zaterdag f 5,507,40 werd betaald, De overeenkom stige dagen van verleden jaar waren de noteeringen resp f 3,70—6,50 en f 3,80—6,40, Uit deze cUfers biykt, dat de pryzen minder dan het dubbele van verleden jaar beloopen, doch, bedenkende, dat het beschot slechts een derde bedraagt van dat van verleden Jaar, beseft, men, dat de financieeie uitkomst aanmerkeiyk ongunstiger is dan in 1930 Toen was de aardappel- campagna als slecht. Wat moet het dan nu niet zyn! Eigenheimers brachten Dinsdag f 6,50—9,80 op; doch in de tweede helft der w»ek waren deze pryzen aan merkeiyk lager, Zoo werd Vrydag aan de Broeker veiling f 57,80 betaald, te Noordscharwoude f 6,60 f 6,70 en Zaterdag resp f 5,50—6,90 en f 6,706,80, Voor drielingen lagen de prijzen tusschen f 3,60— f 6,20 Voor wortelen werden in de afgeloopen week goede prijzen besteed, Werden ze Maandag nog verkocht voor f 6,70—8,90, Dinsdag monteerden deze prijzen tot f 9,60 f12,50, terwyi Vrydag van f 10,40—f 13.60 werd besteed. De tomatenpryzen liepen met ongeveer f 10 per 100 Kg. achteruit. Brachten ze Maandag nog f 35.90— 38,70 voor A-kwalltelt op, Dinsdag was dit reeds tot f 31,50 f 32,80 gedaal; Zaterdag waren ze successieve- ïyk tot f 28,80 f 29.70 teruggeloopen. Met de pryzen van B-soort ging het ongeveer in dezelfde dalende richting: begonnen met f 33,80, eindigde de noteering op Zaterdag met f 24,5025,90; C gaf een daling van f 36,20 op Maandag tot f 29,30 op Zaterdag, De pryzen van de CC-kwaliteit hielden zich vrU wel in overen- stemming met de andere: Maandag f 28.50, Zaterdag f 21,70. De aanvoer beliep ongeveer 80,000 K.G. Veel bloemkool wordt er niet aangevoerd. De pryzen waren redelijk. Maandag werd aan de Broeker veiling f 913.40 betaald, aan die te Noordscharwoude f 812.10, Voor de tweede soort werd toen f 5.906.40, besteed. Deze pryzen verbeterden ln den loop der week nog iets. zoodat b.v. Donderdag te Broek f 1417.30 voor eerste en f 58.10 voor tweede soort werd betaald. Zaterdag bracht ze te Noordscharwoude f 7.2010.40, te Broek f 6.9011.90 op. De totale aanvoer beliep 12500 stuks. Er komt steeds grooter aanvoer van roode kool. De pryzen daarentegen loopen achteruit Zoo werd in het begin der week nog f 89.30 per 100 Kg. besteed, Za terdag echter kon hoogstens f 6.40 worden gemaakt aan de Broeker veiling en f 5.205.80, aan die te Noord scharwoude. Intusschen kunnen deze prijzen nog bevre digend worden geaoht De totaal aanvoer bedroeg 32 spoorwagens. De prijzen van de gele kool waren zeer afwisselend; Dinsdag teekenden we f 3.20—3.60, Donderdag f 9.90— 10.00, Zaterdag f 3.503.70, De aanvoer was nog gering en verkeert nog ln zyn eerste stadium. Grooter was de aanvoer van witte kool. Ook hiervan wisselden de prijzen vry sterk af. Kon ln 't begin der week nog f 5.907.40 aan de Broeker veiling en f 6.90 7.60, aan die te Noordscharwoude worden bedongen. Zaterdag waren deze pryzen resp. f 2.953.10 en f 4.20 —4.70. Voor zilvernep werden bevredigende pryzen betaald.. Hoofdzakelyk vond de aanvoer plaats aan de veiling van den Noordermarktbond. Dinsdag werd f 14.70 besteed. Donderdag f 11.6015.10. Zaterdag f 8.80—13.80, Voor drielingen werd f 7.80 per lOOKg. besteed. Voor peulen, die uitsluitend te Noordscharwoude wer den aangevoerd, werd van f 1628 besteed. Spercieboonen, die nog sporadisch op de markt ver- schynen, brachten f 35 en 41 op. Voor tulnboonen, die ook in slechts kleine hoeveelhe den worden aangevoerd, werd van f 4.20 tot f 6 bedongen „ETWAS NEUES" IN LEIDEN. Erich Remarque krijgt een auto-ongeval. De schrijver van „lm Westen Nichts Neues", do heer Erich M. Remarque, is Zaterdagavond op den Rijnsburgenveg te Leiden met zijn auto tegen een vluchtheuvel en daarna tegen een lantaarnpaal opge reden, welke afknapte. De heer Remarque heeft geen letsel, doch zijn auto, een Lancia, werd zwaar be schadigd en moest worden weggesleept. Hij vergoed de terstond de schade (f120) en betuigde zijn voldoe ning over het correct optreden van de politie. Door dit ongeval krijgt Leiden „Etwas Neues", n.1. een nieuwe lantaarnpaal. gende maand aangesteld in Bermondsey dat is hem toegezegd, alles dank zy Johnnie." Ze schreide. John. die tot nu toe niets gedaan had dan op een stoel zitten, bleef stil in zyn hoekje ritten en volhardde in zijn politiek van niet tusschenbeido te komen. Priam Farll was boos. driftig en volkomen onbewogen door het verhaal; hij haalde zyn schouders op. Hy kon geen an der middel bedenken om te ontkomen aan de weduwe en de nakomelingen van wylen zijn knecht, dan door fe vluchten. Maar dat ging niet. De Hercules „Johnnie" zat te dicht by de deur. Hy haalde dus nog eens zyn schou ders op. „Ja, meneer", zei Matthew. „u kunt met uw schouders schokken zooveel u wilt; ons kunt u niet uit de wereld rchokken. Hier zyn we en ons kwyt raken zsl u niet luk ken. U bent onze vader en ik veronderstel, dat wy u op een of andere manier eerbied schuldig zyn. Maar hoe kunt u daarop aanspraak maken? Hebt u respect verdiend, toen u onze arme moeder zoo mishandelde? Of misschien, toen u haar verliet en haar op onbarmhar tige manier noodzaakte, zich alleen door da wereld te slaan? Verdiende u eerbied, toen u uw geboren en on geboren kinderen aan hun lot overliet? U pleegt biga mie. meneer; een vrouwenbedrieger bent u! De hemel weet...!" „Zou u even dit brooo voor mij willen roosteren?" onderbrak Allee zijn hartstcchteiyke toespraak, en duw de hem de roostervork met een snee brood er aan in de hand. „dan zet ik Intusschen thee." Dat was zeker een nieuwe manier om een volbloed ln vollen ren tot staan te brengen, maar ze gelukte. Matthew hield de vork eenigszins onbeholpen voor 't vuur en keek met woedende oogen om zich heen, oin zyn rechtmatigen afschuw en andere afkeurende gevoe lens uit te drukken. „Laat het niet verbranden, wilt u?" vroeg Alice vrien delijk. „Als u eens op dit bankje ging zitten?" Toen goot zij kokend water op de thee. deed den deksel op den trekpot en keek op de klok, om precies na te gaan om hoe laat het trekkingsproces begonnen was. „Natuuriyk," barstte Henry, de tweelingbroer van Matthew uit „hoef lk niet tc zeggen, mevrouw, dat u onze volle sympathie hebt. U bent in een..." „Bedoelt u my?" vroeg Alice. Zachtjes prevelde Priam onderwyi hardnekkig, zon der op de gasten te letten, „ik heb dat mensch nooit van myn leven gezien! Nooit heb lk dat mensch gezien!" „Ja, mevrouw!" zei Henry, die niet af te brengen was Meisje bij ongeluk door haar brcsïtjt doodgeschoten. Zaterdag heeft op de boerderij „De Groote Pad broek" onder St. Agatha bij Cuyk een zeer tragisch ongeluk plaats gehad. Terwijl de kinderen in de kamer aan het spelen w*. ren, klom het 11-jarig zoontje bij een kast en haalde daar een uit elkaar genomen oud geweer af. Terwijl hij dit in elkaar zette, ging plotseling het wapen, dat geladen bleek, af en werd het tienjarig zusje, dat in de nabijheid stond te lezen, getroffen. Het kind stietl bijna onmiddellijk voor de oogen der doodelijk ont stelde moeder. Bovendien trof de kogel nog een drie- jarig kind aan den arm. De kleine, die gelukkig niet ernstig werd gewond, is naar het gasthuis vervoerd. De dader aangehouden; de inhoud terug gevonden. Men meldt uit Dordrecht: In verband met het verdwijnen van een aangetee kende zending, inhoudende f 4850, wordt gemeld, dat van den aanvang af bij de politie vermoeden bestond, dat degene, die de zending onrechtmatig had opgevor derd, iemand moest zijn, die met den toestand goed op de hoogte is. In verband hiermee werden de hand schriften van de bedienden van de geadresseerde fir ma vergeleken met het handschrift van dengene, die de kennisgeving had afgeteekend. Hierbij bleek, dat het handschrift van den 20-jarigen bediende F. H. zeer veel gelijkenis vertoonde met dat op de kennis geving. Toen men den jongen man hierop wees, ont kende hij echter hardnekkig iets met den diefstal uit staande te hebben. Na zijn overbrenging naar het par ket van den officier van justitie, viel hij echter door den mand. Tevens bekende hij het geheele bedrag ten kantore van de benadeelde firma te hebben verbor gen. Inderdaad is het geheele bedrag daar terug ge vonden en in beslag genomen. Hij is opgesloten. De dader gearresteerd. Op den Schiédamsche Dijk te Rotterdam heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een brutale straatroof plaats gehad. De 29-jarige N. J. M., wonende aan den Kleiweg te Hilligersberg had een auto-ritje door de stad gemaakt en was tenslotte op den Schiedamsche Dijk aange land, waar hij uitstapte. Terwijl hij bezig was geld bij elkaar te zoeken om met den chauffeur af te rekenen, kwam er een man voorbij die hem met eèn snelle beweging twee bankbiljetten van f IOC en een van f 50 uit de hand ritste en vervolgens het hazenpad koos. De chauffeur van den auto rende den man ach terna en door luid schreeuwen wist hij de aandacht van voorbijgangers en een paar politieagenten op den vluchteling te trekken, die toen al spoedig in den val liep. Hij werd gearresteerd en naar het politiebureau aan de Groote Paauwenstee-g overgebracht. Daar bleek dat hij de 21-jarige varensgezel C. M. U.' was. Hij is in bewaring gestold. EEN „APOSTEL" DER S.D.A.P. GEROYEERD. De heer H. J. v. d. Vegt, een der 12 oprichters van, de S.D.A.P., was bij de gemeenteraadsverkiezingen! van Zwolle no. 12 op de ranglijst geplaatst. Del S.D.A.P. verkreeg 9 zetels. De heer v. d. Vegt had ech-ï ter zooveel voorkeurstemmen verkregen, dat hij in alle drie kieskringen verkozen werd verklaard. Het afdeelingsbestuur stelde hem evenwel den eisch, voor: zijn zetel te bedanken en zich te houden aan de volgorde der ranglijst. Dit weigerde de heer v. d. Vegt In de Zaterdagavond gehouden vergadering der af deeling is nu met 200 tegen 40 stemmen besloten,, den heer v. d. Vegt als lid te royeeren. Het partijbestuur zou zich in deze vergadering doen vertegenwoordigen, maar er was niemand van het bestuur verschenen. EEN DROEVIG ONGELUK. Vrachtauto met kinderen ln den Rijn. Drie kinderen verdronken. Een vrachtauto, waarop de chauffeur acht kinderen uit Eichsheim had meegenomen, is Zaterdag te Eich in het district Worms. doordat de auto begon te slin geren, in den Rijn gereden. Ofschoon de chauffeur er in slaagde eenige kinderen van de auto af te halen,? kon hij niet verhinderen, dat drie kinderen met den wagen in den Rijn verdwenen en verdronken. van hetgeen hy zeggen wilde, „ik spreek uit ons aller naam. U hebt onze volle sympathie. U kunt het karakters niet kennen van den man. dien u getrouwd hebt. of lle-i ver. met wlen u de huwelijksplechtigheid onderging. Wij hebben evenwel gehoord, dat u met hem ln kennis bent gekomen door een huwelijksbureau, en als men zoo iets doet, loopt men natuuriyk allerlei gevaar. Uw positie lï uiterst pyniyk, maar lk zeg niet te veel, als ik beweer dat u deze moeliykheden aan uzelf te wyten hebt In myo werkkring heb lk vele droevige voorbeelden gezien van; slapheid in zedelijkheidsprincipes, maar weinig had ik vermoed het droevigste voorbeeld daarvan in myn eigen familie te zullen aantreffen. De ontdekking daarvan li voor ons een even gevoelige slag als voor u. Wij heb ben geleden; myn moeder heeft geleden. En nu ls het, vrees ik. uw beurt te lyden. U is niet de vrouw van de zen man. Niets kan u tot zyn vrouw maken. Toch woont u met hem in hetzelfde huis onder omstandigheden hm zonder bescherming. Ik aarzel om in ronde woor den te zeggen, in welken toestand u zich bevindt, Het zou my of den mynen niet passen, zulks te doen. Maar werkelijk, geen dame zou rich ln een scheever positie kunnen bevinden, een toestand, die erger is dan lk weet er geen ander woord voor openiyke onzedeiyk- held en er is maar één manier om u de wereld weer U rechtvaardigen. Ik lk spreek uit naam van myn heeU; familie, en ik..." „Suiker?" vroeg Alice aan de moeder van de dominé'i „Ja, graag." „Eén of twee klontjes?" „Twee. als 't u blieft." „Spreek voor de heele familie..." ging Henry voort. „Wilt u dit kopje aan uw moeder geven?" vroeg Alle* Henry moest het kopje aannemen. De koorts der wel* sprekendheid had hem echter zoo opgewonden, dat bt het vallen Het. eer het rijn moeder bereikt had. „O, Henry!" riep de dame met een verechrikte stea uit. „Je bent altyd zoo onhandig geweest! En nog op het schoone tafellaken." „O. dat ls niets." zei Allee en toen tot hiar Henry „Toe wil Je even naar de keuken gaan en Iets hriet om dit op te vegen? Er hangt een doek achter de deur. Priam sprong met een wonderlijke vlugheid op E: daar het geval geen uitstel kon lyden, was de deurwach ter wel genoodzaakt hem door te laten. Even later s!c*l de voordeur dicht Priam kwam niet terug. En AU?- stelpte den theevloed met een schoon servet, dat ze of- de lade van het buffet haalde. Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1931 | | pagina 6