fa. GEBR. ROTGANS, Hotpide E103, Schagen. Raad Hoogwoud. Ontwikkelen en Afdrukken voor Amateurs. ■■■■■Mi Hoogglans-Inrichting. mUHH Petitionnement v. Internationale Ontwapening Vergadering van den Raad op Dinsdag 14 Juli 1931, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen worden gelezen; ze ■worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stnkken. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. den Raad aanbieden de gemeenterekening over 1930. Ze zal wor den nagezien door de leden van den Raad, met uit zondering van de wethouders. Na het overlijden van den heer Kos, hebben B. en W. tot tijdelijk doodgraver benoemd den heer D. Bakker. Sollicitanten naar de vacante betrekking zul len worden opgeroepen. In de vergadering van het Bannebestuur is bespro ken de verbetering van den hoek hij Ursem aan het Noordoind. Het hek zal iy2 meter achten t worden geplaatst, wanneer Banne en gemeente ieder f 100 be talen. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan, on der voorwaarde dat een hek zal worden gemaakt, dat de goedkeuring van B. en W. heeft. De heer Bossen vraagt naar de uitvoering van het hek. waarop de Voorzitter antwoordt dat met Ursem in overleg zal worden getreden, terwijl een goed. de gelijk hek verlangd zal worden. Goedgevonden. Bij de gecombineerde vergadering met den gemeen teraad van Nieuwe Niedorp is ter sprake gebracht de voormalige trambrug voor rijtuigverkeer af te sluiten. B. en W. willen er palen plaatsen, die goed wit laten schilderen, desnoods lakken en ze aan 3 kanten van reflector voorzien. Goedgevonden. Het Prov. Bestuur zond dankbetuiging voor het ge schenk ten behoeve van het nieuwe Gouvernements gebouw. Diverse raadsbesluiten werden door Ged. Staten goedgekeurd, zoomede de rekenihg over 1928. Bij de op 24 Juni gehouden kasopname bij den ge meenteontvanger was en moest in kas zijn f5599.82. Ingekomen is het verslag van den Vleeschkeurings- dienst, kring Spanbroek. De winst bedroeg over 1930 f 1.85. Eveneens kwam verslag in van den Landbouw- cursus der afd. Aartswoud van de Holl. Maatschap pij van Landbouw. Diverse leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zonden bericht dat zij die benoeming aanvaarden. Ingekomen was het bekende adres van den Bond van Mobilisatieinvaliden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Het bestuur van het Schoolverbond Abbekerk— Weere vroeg een subsidie van f50 voor een te maken schoolreisje. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De heer Bossen heeft vernomen, dat de kinderen van de bijzondere school een schoolreisje hebben ge maakt, maar de allerarmste kinderen niet zijn mede genomen. Spr. vindt dat niet in den haak, omdat de gemeente toch subsidie geeft. De Voorzitter zegt dat het zóó niet is. De gemeen ten mogen geen subsidie aan de bijzondere school besturen voor dergelijke schoolreisjes geven. Geeft de gemeente echter wel voor de openbare scholen, dan mogen de kosten als kosten van onderwijs beschouwd worden en komt het de bijzondere schoolbesturen in dien vorm ten goede. Spr. kan zich moeilijk indenken dat de armste kinderen zijn uitgesloten. Den heer Schilder is het ook onbekend. De heer Bossen dringt op onderzoek aan. De Voorzitter wijst er op dat het geheel een zaak ■vau "net schoolbestuur is. Misschien heeft het school bestuur het zóó geregeld, dat de ouders zelf de kosten moeten betalen. Bij de drie-jarige afrekening zal het blijken hoe gehaandeld is. De nieuwe Raad. Door de heeren Glas, Bossen en Klaver worden de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden on derzocht. Ze worden accoórd bevonden en tot toela ting van de benoemde raadsleden geadviseerd. De Raad besluit hiertoe. De Voorzitter wenscht de herbenoemden hartelijk geluk en hoopt dat in de komende 4-jarige periode weer even genoegelijk zal worden samengewerkt als in het afgeloopen tijdvak. Twee leden zullen straks geen zitting meer nemen, n.1. de heeren Glas en De Wit. De hoer Glas heeft gemeend in verband met zijn leeftijd zich niet meer beschikbaar te moeten stellen. Spr. dankt den heer Glas voor het vele dat hij in het belang van het algemeen heeft gedaan en wenscht hem toe, dat hij nog lang van de rust zal mo gen genieten. U mijnheer De Wit, heeft gemeend dat het lid maatschap van den Raad niet goed vereenigbaar was met uw particuliere werk. Spr. begrijpt dai het gezin voor gaat en bedankt hem voor hetgeen hij in het be lang van de gemeente heeft gedaan. Misschien komt de heer De Wit hier nog eens terug en anders zal hij ongetwijfeld met veel belangstelling kennis ne tten van wat hier gebeurt. In verband met de voorschriften, die door de nieuwe finantieele regeling tusschen rijk en gemeen ten. nauwkeuriger in acht moeten worden genomen, is wijziging van de begrooting 1931 noodig. De reke ning 1929 zon inplaats van met een nadeelig saldo van f500, nu sluiten met een batig saldo van f2800. Op ..Lloyd Sabaudo. Dringend telegram voor den heer Pierre Qucsnay. Alexandrié niet landen. Napels of Suez. Narcis. Zij vouwde het formulier tezamen en was juist van plan het kantoor te verlaten toen zij plotseling voet stappen in de kamer naast haar vernam. Voorzichtig «hnkelde zij het licht uit en sloop naar de gang. In de directeurskamer stond de deur open. door den rwak- ken weerschijn van het licht, dat naar buiten straalde, concludeerde zij dat iemand met een zaklantaarn de kamer afzocht. Desiree raapte al haar moed bij elkaar •n schoof heel voorzichtig langs de muur naar de deur opening. Toen zij voor de eerste koer naar binnen keek 2*? tij een donkere figuur, het licht van de zaklantaarn Was op de brandkast gericht Zij zag hoe hij een sleutel ujt den zak haalde en de schroeven begon te verstellen. moest binnen enkele seconden de alarmschei ln wer king treden... Desiree wachtte in spanning... Seconden "streken... Niets van dien aard geschiedde. De man tot thans gehurkt voor de brandkast en bladerde enkele Pap.eren door. Desiree dacht snel: hij had sleutels van d* brandkast, hij had de alarmschei buiten werking gesteld, hij snuffelde tusschen de papieren alsof hij Iets zocht Dit kon geen onbekende zijn. Nieuwsgie- rt? geworden boog zij zich nog verder voorover en Jachtte enkele seconden tot het profiel van den man *an de brandkast zichtbaar werd. In gedachten stamelde zij een klank: Pierre!! Het was Pierre!! Toen Desireo den volgenden morgen op kantoor kwam. VTK-lde zij zich ziek en ellendig. Toen Pierre even ge heimzinnig was verdwenen als hij gekomen was, had zij nog even gewacht tot alles stil in het huls was en had toen ook snel de terugtocht naar haar kamer aanvaard Onderweg reeds bestormden haar tallooze gedachten, doch één gedachte sneed haar vlijmend door de ziel. Zij hadden toch gelijk gehad... Pierre was een dief. En mocht zij wel van een dief houden... Mocht zjj wel zwij gen? En toch... Deze twee woorden bezorgden haar de moeilijken strijd, er was iets in haar dat haar zei, dat Pierre geen dief was... Op hot kantoor merkte geen der bedienden haar ner- de hegrooting 1930 echter zal een tekort van f533.33 ontstaan. Het Departement van Onderwijs heeft ech ter medegedeeld, dat de kosten van de tijdelijke on derwijzeres voor rekening van het rijk zullen ko men, zoodat een bedrag van f706.06 de gemeente toe vloeit, Een en ander zal in de begrooting 1931 wor den verwerkt. Verzekering brandweerpersoneel. Burgemeester en Wethouders stellen voor het brand weerpersoneel dezer gemeente bij de N.V. Verzeke ringsbank der Oude Haagsche van 1836 te verzekeren tegen ongevallen. De vergoeding bij overlijden zal bedragen van f 4000 bij levenslange invaliditeit f 10.000 en per dag f3. De verzekering wordt gesloten voor 10 jaren. De premie bedraagt per jaar f35 en steeds zal dan het perso neel van één brandspuit verzekerd zijn. Wordt goedgevonden. Rekening-courant overeenkomst B. en W. stellen voor een rekening-courant-overeen komst met de N.V. Bank v. Nederlandsche Gemeen ten aan te gaan in verband met het beleggen en lee- nen van kasgeld. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank zal kasgeld kunnen belegd worden tot een maximum bedrag van f2300.—. Is er meer te beleggen dan ge schiedt dit bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te s-Gravenhage. Heeft de gemeente be hoefte aan kasgeld dan kan tot een maximum bedrag van f25000.— worden opgenomen. Na toelichting door den Voorzitter wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen voor het raadsbesluit waarbij be paald werd dat een bedrag van f8010.zou belegd worden door aankoop van inschrijving Nederlandsche Werkelijke Schuld 2in te trekken en het geld nu zoo te beleggen dat voor f3000.aandeelen wor den gekocht in het Maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten en de rest van het kapitaal wat een waarborgsom is van een bestuur van een R.K. School wordt belegd bij de Bank onder de daarvoor vastgestelde voorwaarden. Aldus wordt besloten. Het dempen van een sloot. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van ten hoogste f 300. voor het dempen van een gedeelte sloot naast de pastorie te Hoogwoud en het verbreeden van de straat aldaar. De Ned. Herv. Kerk te Hoogwoud en de Banne Hoogwoud en Aartswoud zullen elk een derde gedeelte van de kosten daarvan aan de gemeente betalen. Ech ter elk niet meer dan f 100.—. De Voorzitter zegt, dat de toestand er zeer zeker door zal verfraaien. De heer Bossen vindt de demping van 2 meter on voldoende en zou liever de geheele sloot gedempt willen zien, wat een mooie werkverschaffing zou be- De Voorzitter wijst er echter op, dat de sloot aan de Ned. Herv. Kerk behoort en deze wel niet tot alge- heele demping zal willen overgaan. Als een gedeelte sloot wordt gedempt, komt het vuil tenminste niet aan den weg. Met op één na algeraeene stemmen, die van den heer Bossen, wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. Nog 2 douches, B. en W. stellen voor hen een crediet van onge veer f500.— te verleenen voor het alsnog aanbrengen van twee douches in de school in de Kerkelaan en het doorleggen van de verwarming van het water voor die douches. De heer Klaver wijst er op. dat er over geklaagd wordt, dat de bestaande douches te weinig ruimte bieden. De heer De Wit vindt het gewenscht dat de school kinderen ook in den zomer douchebaden krijgen. De Voorzitter deelt mede, dat hieraan aandacht zal wordengeschonkén. De heer Bossen vraagt, of de nieuwe douches niet ruimer kunnen worden gemaakt, waarop de Voorzit BILLIJKE TARIEVEN. VERGROOTINGEN 18 maal 24, f 1.- per stuk. ter mededeelt, dat dit blijkens de teekening moeilijk zal gaan. Wel zou meer ruimte gewenscht zijn. maar uit het gebruik blijkt toch wel dat ze in den *maak vallen. Het door B. en W. gevraagde crediet wordt ver leend. Een zesde schoollokaal. B. en W. stellen voor medewerking te verleenen aan het R.K. Kerkbestuur aldaar voor de inrichting van een 6e lokaal aan de bijzondere lagere school. Voor de aanschaffing van meubilair zal f720 noo dig zijn. Wordt goedgevonden. Voor de kunst. B. en W. stellen voor een subsidie ten bedrage van f25.— te verleenen aan de Muziekverenigingen „Kunst na Arbeid" te Aartswoud en „Crescendo" te Weere. B. en W. hebebn rekening en verantwoording van de beide muziekverenigingen gevraagd en „Kunst na Arbeid" bleek een nadeelig saldo te hebben van f47.26. „Crescendo" een nadeelig saldo van f85. B. en W. hadden gaarne de gevraagde subsidie, nl. f 50 wil len geven, maar gezien den economischen toestand stellen zij voor f25 te geven, onder bepaling, dat elke vereeniging éénmaal per jaar verplicht is hare me dewerking te verleenen. als die wordt gevraagd. De heer Bossen merkt op dat onder de Weere ook de gemeente Abbekerk nog ligt, doch de heer Vijn zegt, dat dit ook met Aartswoud wel het geval zal zijn. De heer Groen oordeelt, dat veelal medewerkenden van elders steunen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Te converteeren. Vervolgens komt aan de orde een voorstel van B. en W. om de geldleening, oorspronkelijk groot f23000, rentende 5 te converteeren in een 4 leening te gen een koers van 98V£ Behalve dit koersverschil van IV» zal de gemeente voor de vervroegde aflossing 1 boete moeten betalen, De gemeente verliest dus ineens 2% maar dat ver lies wordt in 3 jaar door den lageren rentevoet gedekt Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting voor 1930 wordt gewijzigd, nl. af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 2762.42 een sup- pletoire begrooting tot eenb edrag van f 376.48. De opheffing van de Langereizer School. B. en W. deelen aan den Raad mede, dat zij na de gemeenschappelijke bespreking tusschen den Raad der gemeente Hoogwoud en die der gemeente Nieu we Niedorp niet van zienswijze zijn veranderd betref fende de opheffing van de Openbare Lagere School aan de Langereis en stellen aan den Raad voor die school alsnog op te heffen. De datum van opheffing willen B. en W. later be palen, zulks in verband met het door den Raad van Nieuwe Niedorp ^te nemen besluit en in verband met eventueele reclames. De heer Glas zegt, dat het hem, gehoord de bespre kingen ln de gemeenschappelijke vergadering, verwon dert dat B. en W toch nog door willen gaan met op heffing. Nieuwe Niedorp heeft zich algemeen tegen op van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie In Februari 1932 te Genève te houden Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam Adres Naam Adres Naam Adres Naam Adres Bovenstaand formulier kan onderteekend worden door alle Nederlandsche mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder, leder map slechts één formulier onderteekenen. Niet alleen abon- né's. maar alle gezinsleden, die den vereischten leeftijd hebben bereikt, mogen teekenen. Elk biljet man vier handteekeningen bevatten, niet meer, wel minder. veusitelt op. Het bezoek van Pierre Quesnay was na tuurlijk niet onopgemerkt gebleven, er heerschte een geweldige verwarring.de heer Leblong rénde schreeuwend en volekend van de eene kamer naar de andere en Ce cile schreeuwde met haar schrille stem boven allen uit Detectives waren spoedig aanwezig en het onderzoek begon. Allen werden binnengeroepen, doch eerst tegen 11 uur was Desiree aan de beurt Zich met inspanning tot zelfbeheersching dwingend, trad zij de kamer van Leblong binnen. Desiree voelde onmiddellijk dat de stemming haar vijandig gezind was De eerste vraag die tot haar gesteld werd wierp reeds haar kaartenhuisje van geforceerde kalmte in elkaar. „Wanneer bent u gisterenavond weggegaan?" De detective richtte zijn blik als een schijnwrper op haar. „Om half zeven zooals gewoonlijk." „En hebt u het huis tusschen half zeven en acht uur niet meer betreden?" „Neen." ..Zoo en hoe kunt ge dan verklaren, dat de portier u om half acht de loge heeft zien paaseeren?" Desiree begreep, dat zij verloren was. doch deze po sitie scheen haar nietig toe vergeleken met die, waarin Pierre zich bevond. Dit was het oogenblik waarin zij hem kon redden De detective vroeg wat zij van de diefstal van zeer belangrijke papieren afwist, of zij behulpzaam was ge weest Desiree loog en terwijl zij loog, dacht zij na. „Weet gij waar de papieren zijn?" Desiree knikte. Dat was het! Tijd winnen voor Pierre'a vlucht De detectives fluisterden met elkaar. Toen kreeg De siree het bevel om een van hen te volgen. Zij werd naar buiten geleid naar een auto die aan den heer Leblong toebehoorde. Spoedig volgden ook Leblong en Cecile en sprongen in den wagen die zich onmiddellijk in beweging zette. Na een kwartier rijden werd halt gehouden voor een villa, die eveneens aan den heer Leblong toebehoor de. Desiree keek verbaasd in het rond. Men had haar dus niet onmiddellijk naar de politie gebracht. Desireo werd nu plotseling bevangen door een beklemmende angst Zij bemerkto nu op eens dat haar in dit huis een veel grooter gevaar dreigde, de detectives ontpopten zich als vrienden van den heer Leblong en deze dreigde met de vreeselijkste straffen, wanneer de papieren niet terecht zouden komen. Daartegenover stelde hij een be looning van 80000 Francs, wanneer zij hem onmiddel lijk vertelde waar hij ze kon vinden. ..Nu?" Tijd winnen! Tijd winnen! Voor Pierre, alleen voor Pierre! Ik weet waar zij zijn... Cecile was het die haar de reddende gedachte ingaf: Desiree je hebt de papieren zelf gestolen voor Quesnay. Vertel op waar je ze opge borgen hebt" Na een korte aarzeling zei Desiree: „Zij zijn bij mij thuis." „Waar woon je?" .Montolivet 3. Rue Sicori." „Desiree, je zult er voor boeten, wanneer je hebt ge logen." Desiree zweeg. Zonder tegenspartelen liet zich zich wegleiden... een trap af, door een donkere corridor. In een soort keldergewelf werd zij alleen achter gelaten. Tijd. oneindigheid. Nog nimmer had Desiree zich zoo eenzaam gevoeld als ln deze verschrikkelijke uren. Zij voelde instinctief dat Leblong een misdadiger was en zij huiverde bij de gedachte, dat hij ooit zijn bedreigingen ten uitvoer zou kunnen brengen. Leblong een misdadiger en misschien ook Pierre Quesnay... Het leven was wel wreed! Uren-uren... Waarom kwamen Leblong en de detectives niet terug? Eerst heel veel later kwam Desiree te weten dat zij dertig uur in de kelder opgesloten had gezeten. Zij wns ten slotte voor de vermoeidheid bezweken en toen zij ontwaakte... was het helder dag om haar heen. Zij lag op een divan, naast haar zat iemand, dien zij niet dadelijk herkende, doch de stem hielp haar uit de droom. „Lieve kleine Narcis." Desiree richtte zich op. Om Gods wil Pierre... Mijnheer Quesnay... wat doet u hier? U moet vluchten. Leblong kan leder oogenblik heffing verklaard en er zijn niet veel stemmen tegen ingegaan. Juist de laatste 2 jaren zijn belangrijke ver beteringen aangebracht en aan de wenschen van den Inspecteur geheel voldaan. Nieuwe closets zijn aange bracht, basaltinetegels. andere verwarming, Met 2 leer krachten en 43 leerlingen is die school op zijn plaats en spr. zou het betreuren als zij werd opgeheven. In op heffing ziet spr. geen bezuiniging, ja eerder ziet spr. er een vermeerdering van kosten in. Voor de verplich ting tot verbouw maakt spr. zich niet zoo bang, Het autovervoer der kinderen zal de uit te winnen kosten ruimschoots terugvragen. Bovendien de afstand van de Langereis naar de openbare school te Hoogwoud ia geen 4 K.M. en spr. vraagt zich af of de gemeente niet buiten de wet gaat als dan toch voor het vervoer wordt gezorgd. En zou de gemeente dan ook niet hetzelfde moeten handelen met Gouw naar Aartswoud. Het zal de vraag zijn of Ged. Staten zulk autovervoer, binnen 4 KM zullen goedkeuren, Spr, denkt dat in de toekomst de school weinig zal kosten, De gemeente besteedt groote bedragen aan do bijzondere scholen en te dien aanzien heeft de raad zich altijd op een ruim stand punt geplaatst, Spr. zou het nu prettig vinden als de voorstanders van bijzonder onderwijs nu meehielpen de Langereizer school in stand te 'houden. De heer De Wit onderschrift het betoog van den heer Glas. Ook voor spr. Is het de vraag of met auto vervoer de kosten lager zullen zijn en of Ged. Staten dat autovervoer zullen goedvinden. Het ligt dan ook op den weg der gemeente, de kinderen van de Gouw te vervoeren, dat wordt een zedelijke verplichting als het vervoer een gemeentezaak wordt Gehoord de bespre king in de gecombineerde vergadering, denkt spr. dat er weinig kans voor Hoogwoud bestaat om het te winnen. Nieuwe Niedorp heeft reeds een kleine toezegging ge daan omtrent een billijker verdeeling van kosten en spr zou dus willen afwachten, wat Nieuwe Niedorp zal gaan doen. De heer Bossen zegt een ander standpunt in te nemen. Een paar jaar terug heeft spr. gewezen op de onbil lijkheid ,dat Hoogwoud de helft der kosten moest be talen. terwijl het aantal schoolkinderen zooveel kleiner was. Er is een bespreking over geweest, er is overheen geredeneerd, cijfers hebben we niet gehad. Het onderwijs kost de gemeente Hoogwoud aan die school per kind f 70 a f 80 en spr. vraagt of we dat tegenover de ge meenschap mogen doen. Als tot opheffing wordt be sloten, lijdt het onderwijs er niet onder. Het vervoer per bus zal wel meevallen, de kinderen van de Gouw gaan ook per fiets, zelfs wel om 's middags thuis te eten. Wat het standpunt tegenover het bijzonder onderwijs betreft, als we het tegen konden houden, deden wc het. De heer Glas: We hebben er niets tegen gedaan ook. De Voorzitter merkt op. dat over de andere verdeeling van kosten Nieuwe Niedorp geen toezegging heeft ge daan. Eén is er geweest, maar die hield nog een groote slag om den arm. Een volledige verdeeling van kosten, voorziet spr. niet. Spr. is het ermee eens dat de ge meente voor de bijzondere scholen hetzelfde heeft ge daan, maar spr. wijst er op, dat dan ook de school aan de Langereis in orde gemaakt dient te worden, zoodat ze voldoet aan de wettelijke elschen. En dat zal minstens kosten f 8000, wat een zwaar offer op de ge meente legt. Spr. ish et er niet mee eens, dat Ged: Sta ten bezwaren zullen maken tegen het vervoer per auto bus. Ten behoeve van de kinderen die naar de bijzon dere school gaan, laat de gemeente oen bus loopen. En zou het dan verboden zijn, met diezelfde bus andere kinderen te vervoeren. Ook spr. wijst er op dat door de opheffing het onderwijs niet geschaad zal worden. De heer Glas zegt dat de verbouw f 8000 kost, dat voor elke gemeente f 4000 is en dat Is een peulschille tje als men de kosten voor de bijzondere scholen nagaat De school te Aartswoud is reeds jaren ten achter ge weest Wat de kosten van f 70 a f 80 per kind betreft, de school aan de Langereis heeft geen cent meer gekost dan de andere scholen. De Voorzitter zegt dat voor 1931 't bedrag wel hooger zal zijn. Bij de f 500 van vorig jaar komt de f 400 van rente en aflossing, en spr. heeft dan nog maar de strikst noodzakelijke kosten op het oog. Spr. geeft toe, dat da school te Aartswoud noodig verbeterd moet worden, maar dat brengt de gemeente al weer op meerdere kos ten. De heer Glas noemt de 6 pet rente voor de bijzondere scholen, waarop de heer Vijn de vraag stelt of we het daarom nog erger moeten maken dan het reeds is. De heer Glas meent dat de Voorzitter het te zwart Inziet De heer De Wit vraagt naar de koeten van autover voer. De Voorzitter wijst op de aanbieding van f 1000 De gemeente zou ook kunnen overgaan tot aankoop van fietsen, maar ook dan zijn dek osten niet veel minder (16 leerlingen van de bijzondere echool en f 60 per fiets) en de gemeente kan dan beter een bus laten loopen. De heer Glas zegt dat Nieuwe Niedorp toch niet ge heel afkeerig is van een nadere regeling van de kos ten Als de school wordt opgeheven, dat zien we aan hier zijn..." Rustig glimlachend zag hij haar aan. „Leblong zal hier niet meer komen, mijn kleine Nap- cis... wil je gelooven kleintje, dat wij je bijna vergeten zouden hebben, wanneer wij bij Leblong je telegram niet gevonden hadden. ..Maar, maar..." stamelde Desiree. Kalm vertelde Pierre: „Reeds een half jaar lang vermoedde ik dat onze fir ma voor Leblong slechts een dekmantel was voor zijn duistere practijken, doch toen ik op zekeren dag bijna de bewijzen in handen kreeg, werd ik door Leblong en Marucchi overvallen, die mij op staanden voet op straat zetten. Ik had toen wel dadelijk naar de politie kun nen gaan. doch daar ik de bewijzen niet in handen had, zou ik mijzelf ook tal van moeilijkheden hebben kunnen bezorgen, die ik liever wenschte te ontloopen. Daarom wachtte ik een gelegenheid af om de bewijzen op grond van bedrog in handen te krijgen. Dit is mij dien avond gelukt en thans... zitten zij veilig achter slot en grendel. „Maar de politie... je reis met die boot?" „Die was door Leblong en Cecile in scène gezet om de buitenwereld en wel ln hoofdzaak jullie te verblinden Ze hadden mij onschadelijk willen maken om later te kunnen zeggen dat ik ontvlucht was. Hij streelde zacht haar hand en keek haar liefdevol in de oogen. „Nu moet Jij mij eens vertellen,waarom je geen woord tot mij hebt gezegd, toen je mij dien avond in de ka mer van Leblong bemerkte... „Begrijp je dat dan niet Pierre?" Pierre glimlachte. „Ja, lieve kleine Narcis... Ik heb je telegram gelezen. Maar vertel mij, hoe je tegenover mij gestaan zou heb ben. wanneer Ik nu eens de inbreker was geweest, waar voor je mij hebt gehouden?" Desiree glimlachte en fluisterde: „Ik wist, dat je dat niet was." Toen gaven zij elkaar de eerste kus. (Nadruk verboden).

Schager Courant | 1931 | | pagina 7