BANNE HOOGWOUD EN AARTSWOUD. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Marktberichten. Uit onze omgeving. Plaatselijk Nieuws. do train, dan komt er een groote mine voor inplaats, dan wordt ze een bergplaats voor varkens of zoo wat Opheffing van een school met 2 leerkrachten en 43 kin deren, dat gaat spr. aan 't hart, dat acht hij niet ln het belang van Hoogwoud. De Voorzitter zegt dat B. en W. meenen het niet lan ger te moeten laten loopen. Op een gegeven oogenblik zal toch ingegrepen moeten worden en B. en W. oordee- lert dat het dan nu hot juiste oogenblik Is. Do hoer Bossen zegt dat wel ls gebleken dat als Nieuwe Nledorp per leerling moet bijdragen, haar dat te duur ls. In dat geval zou Nieuwe Nledorp dus het zelfde standpunt Innemen als Hoogwoud. Hoogwoud heeft voor N. Nledorp betaald, maar spr. zit hier voor Hoogwoud. Met de school te Weere is hetzelfde gehan deld. De heer Glas acht dat geen vergelijking. De heer De Wit zegt dat het aantal kinderen gedu rende de laatste 10 jaren stabiel Is gebleven en spr. kan niet aannemen dat het in de toekomst zal verminderen De Voorzitter wil dit den heer De Wit wel laten zien. De heer De Wit zegt dat dit niet mogelijk is. Door ver huizing enz. kan het aantal wel grooter worden. De heer Vijn: Ook wel tot 0 teruggebraoht worden. De Voorzitter zegt dat we daarom den tegenwoordigen toestand als basis moeten nemen en dan zal weldra in het allergunstigste geval het aantal 9 zijn. De heer Glas: In de vorige vergadering zei u van 6, De Voorzitter: Dan heeft u hier nu het offlcleele cijfer Het voorste! van B. en W. om tot opheffing der L&n- gereizer school te besluiten, wordt In stemming ge bracht en aangenomen mot 5 tegen 2 stemmen: tegen stemden do heeren Glas en De Wit De rondvraag. De heer Groen zegt dat er ln de Boekei, vooral bij de viersprong by Modder te hard door de auto's wordt gereden en spr geeft In overweging een maximum-snel heid te bepalen. De raad verleent B. en W. machtiging om maatregelen te treffen. De heer Groen Informeert naar het vervoer der school kinderen. omdat de kwestie van de L&ngereizer school wel goruimen tijd zal blijven hangen. De Voorzitter deelt mede, dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft, maar met het oog op de vacantie niet direct urgent Is. De heer Bossen zegt dat bijna elk perceel aangesloten ls aan de waterleiding, met uitzondering echter van het Raadhuis. De Voorzitter beaamt, dat dit gebrek dagelijks wordt gevoeld en spr. vraagt den raad of het goed is dat aan gesloten wordt De heer Vijn wil eerst de kosten weten. Van die wa terleiding wordt je zeeziek. De Voorzitter zal met P.W.N. in onderhandeling treden. Spr. zal naar een meter vragen, ook het Armenhuis krijgt een meter, De heer De Wit vindt het niet ln orde, dat de ge meente een meter krijgt en arme menschen naar de oppervlakte van de perceolen moeten betalen. De heer Glas dankt voor de vriendelijke woorden door den Voorzitter straks tot hem gesproken. De heer De Wit dankt B. en W., raadsleden en pers voor de aangename samenwerking en wenscht dat het de gemeente goed moge gaan. De Voorzitter hoopt dat het de beide scheidende raads leden goed moge gaan. Hierna sluiting. Zitting van Dinsdag 14 Juli. DF. ZAAK MET HINDERNISSEN. Alweder was aan de orde het proces contra den vrachtrijder Sijmen J. te Alkmaar, reeds tweemalen door ons gesignaleerd, zoodat we ons van verdere aanduidingen kunnen onthouden. Nog steeds bleek het dat de zaak niet verkocht was. Het aanbod was ruimer dan de vraag. De afwikkeling verliep dan ook niet vlot. De Of ficier overlegde een schrijven van mr. Langeveld, na mens een gedupeerde cliënte, de melkinrichting „Con- cordia". Ook waren den heer Wiggers weer nieuwe feiten ter oore gekomen, nadat verdachte aan hem diverse opgaven had gedaan. Verdachte had den laat- sten tijd wel eenige schulden afbetaald.. De Officier was niet overtuigd dat herhaling zou uitblijven en requireerde, ondanks alle medelijden voor den verdachte, 1 maand gevangenisstraf voor den verdachte. Daarop onmiddellijk uitspraak doende, veroordeelde Mr. I.edebocr den verdachte tot f40 boete of 25 dagen hechtenis. EEN STOMPLl'STIGE EGMONDER. De 28-jarige trawlemsscher Engel SI. te Egmond aan Zee, had op 6 Januari zijn dorps- en vakgenoot Albert Zwart eenige prima kwaliteit stompen op het hoofd toegediend, zulks naar aanleiding van het feit dat Zwart partij trok voor een nichtje, dat door den opgewonden Engel wprd gemolesteerd. De heer Zwart word vastgehouden door een bezorgde tante en van deze gunstige gelegenheid maakte Engel E., die he den Ier zake mishandeling terecht stond, dankbaar gbrulk om zijn tegenstander eens „nf te drogen". Gevorderd werd f20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. HET BEGEERLIJKE HALSKETTINKJE. De Belgische veldarbeider Eduard de C, geb. te Stekene, en verblijf houdende te Texel, moest zich verantwoorden wegens diefstal of verduistering van een gouden halsketting, die het eigendom was van madame J. C. Wabeke, veehoudster aldaar. Volgens opgaaf van verdachte had hij bedoelde ketting „eer lijk" gevonden en dit sieraad afgestaan aan zijn be koorlijke landgenoote Alice van Himete. Het gaf ech ter te denken, dat mijnheer Eduard als knecht in dienst was van de eigenares der ontvreemde halsket ting. Hij deed op zijn manier nog erg zijn best om naar het verdwenen halssieraad te heipen zoeken. De Officier vorderde tegen dit zonderlinge jong- mensch tor zake diefstal 1 maand gev. Uitspraak con form eisch officier. VERSTOPPERTJE MET DE WAARHEID GESPEELD. Reu 35-jarige tamelijk armoedig uitziende tapper Helder, I.eendert <lc K. genaamd, te Helder, was op 6 Mei gehoord als getuige voor het Kantongerecht te Hoorn in een zaak contra zekeren heer De Haan, be treffende overtreding der Drankwet. Verdachte had toen verklaard dat hij een hoeveelheid cognac niet had gebezigd voor zijn zaak. doch voor huishoude lijk gebruik, welke cognac hij niet had gekocht van De Haan. doch van den heer Dito. Hij had later toege geven dat zijn verklaring niet juist was geweest. De heer Dito. als getuige gehoord, verklaarde nim mer aan verdachte cognac te hebben geleverd. Door den verdediger Ir. mr. J. N. van Leeuwen, werd uitstel gevraagd van behandeling, omdat de zaak naar zijn mecning nogal ingewikkeld was en hem ter bestudeering te laat had bereikt. I)e Officier voelde er echter niet veel voor, dit ver zoek te steunen. Verdachte had veel vroeger rchtsbij- stand kunnen inroepen. Verdediger gaf daarop te kennen zich verder niet te willen verzetten tegen verdere afwikkeling der zaak. Door den Officier werd voor dit ernstige feit gevor derd 3 maanden gevangenisstraf. De verdere behandeling werd daarop uitgesteld tot lsten Maandag in October, 5 October. TURFSCHIPPERS DEBAT MET VUISTEN De 39-jarigo hoer Joh. M. te Alkmaar stond te recht ter zake, dat hij op 16 April den niet versche nen getuige A. Post had geslagen. Van de niet ver schijning des heeren Post werd acte gevraagd en ver kregen. - - - Het betrof hier een kwestie tusschen turfschippers, waarbij een der partijen, in casu den verdachte, zich benadeeld achtte. De politierechter verbaasde er zich over, dat bur gers onder elkaar, die den oorlog verafschuwen en schreeuwen om vrede door recht, er maar dadelijk opslaan, inplaats van bescherming te zoeken bij de bevoegde autoriteiten. De heer Officier vorderde f 15 boete of 15 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch Officier. EEN HOUTEN PLANK IN DE WACHT GESLEEPT. Cornelis T.. 'n 51-jarig ingezetene van Aartswoud, gem. Hoogwoud, had op 4 Mei van den zeedijk weg genomen en op een hondenwagen onder riet bedekt vervoerd een batting, voor welk strafbaar feit hij thans terecht stond. Later begon F. ,,'m te knijpen' en had de plank weer op den zeedijk neergelegd. Eisch gesteld in minder vriendelijke termen 14 da gen gev. Uitspraak méér clement, f30 boete of 30 dagen. NIET VOORZIEN VAN EEN GELDIG NUMMER- BEWIJS. De niet ter zitting verschenen heer F. J. A. v. G. was als bestuurder van een tweewielig motorrijtuig got. G no. 66817, niet in het bezit van een nummer hewijs daarbij passende, welke onregelmatigheid werd ontdekt door de controleeronde politiebeamb ten. die hem te Hoogkarspel op den Broekerhaven weg aanhielden. Eisch en vonnis f25 boete of 25 d. DROOG WERD AFGEDROOGO. Deze contradictie werd in een der Mei- en kermis- nachten van N. Niedorp ten uitvoer gebracht door den 18-jarigen timmerman Floris K. uit Grootebroek, welke heer onaangenaamheden kreeg met zekeren heer L. Droog, een 24-jarig manifacturier uit Scha- gen. en hem een klap toediende. De klap kwam zoo krachtig aan, dat Droog een z.g. blauw oog bekwam. Requisitoir en vonnis f 15 boete of 15 dagen. EEN RUITENVERBRIJZELAAR. De 25-jarige los werkman Gerrit G. te Alkmaar, had op 1 Juli een glasruit verbrijzeld in een woning, toebehoorende aan mej. de Wed. Zandvoort. Er be stond een minder vriendelijke stemming onder eeni ge bewoners in die buurt. Verdachte was ook onder teekenaar van het Ontwnpeningspetitionement. Is reeds eenige malen ter zake vernieling e.d, veroor deeld. Wegens het nogal provoceercnd optreden van verdachte werd hij tijdelijk uit de zaal verwijderd en bij de rijksveldwacht gedeponeerd. Later werd de zaak voortgezet en vorderde de Officier, nu verdach te wat gekalmeerd was, f 15 boete of 15 dagen. Uit spraak overeenkomstig requisitoir. MET EEN EMMER WATER BEBALANCEERD. De niet verschenen mej. Maagtje B. uit St, Maar ten, onthaalde op 24 Mei den 13-jarigen J. Hoogland op een koude douche uit een emmer water, waarvan zij den inhoud over het jonge mensch uitgoot. De moeder van den begotcne trad mede op als getuige, toen deze zaak, als mishandeling goqualificeerd, door den Politierechter werd behandeld. Gevorderd werd f7 boete of 7 dagen. Vonnis f5 boete of 5 dagen. GEEN GEZELLIGE CONFERENTIE. De metselaar Pieter de Greeuw te Egmond Binnen, kwam op 25 Mei aldaar in minder aangenaam con tact met den melkrijder Joh. L. en den veehouder Jan G.. die hem volgens dagvaarding, op dien datum nog al tamelijk hadden afgetuigd. De eerste verdachte door hem te trappen en hem in 't prikkeldraad te gooien, terwijl nummer twee hem complimenteerde met schoppen en trappen. De kwestie ontstond door een melkauto door eersten verdachte bestuurd en die op het rijwielpad zou hebben gereden en waar bij onder meer werd geinsinueerd: „Een boer wordt nooit geen mensch welke uitdrukking door den melkrijder kwalijk werd genomen. De eerste verdachte, de chauffeur van den vracht auto. beweerde door 3 mannen, behoorende tot het gezelschap van Greeuw, te zijn aangegrepen en op de straat geslingerd. Het was gelukkig dat de tweede verdachte hem had bijgestaan, anders was het slecht met hem afgeloopen. Verdachte G. verklaarde moreel verplicht te zijn, zijn medeverdachte te assisteeren, toen hij vanaf zijn erf zag, dat deze door 3 mannen werd aangegrepen en mishandeld. De getuige Greeuw diende wegens beschadiging van zijn costuum een vordering in ten bedrage van f45. De stucadoor Smit uit Heiloo. die met Greeuw op het rijwielpad fietste, verklaarde dat de vrouw van Greeuw zeide: 'n Boer wordt nooit geen mensch, ter wijl Greeuw daarop zeide: mijn vrouw heeft groot gelijk. Vervolgens werd Greeuw door eersten ver dachte aangegrepen en geraakte hij met zijn rijwiel, waarop een kind, op den grond. Daarop kwam twee de verdachte te hulp, kreeg ook Greeuw versterking en werd het een algemeen© vechtpartij De getuige H. Groenland, ook tot de fietsers behoo rende, deelde mede. dat de weg grootendeels was versperd door de melkauto en de melkbussen. Toen hij met moeite was gepasseerd, zag hij dat eerste ver dachte Greeuw van de fiets aftrok en hem schopte. Later kwam eerste verdachte nog met een staaf ijzer op Greeuw af. De vrouw van tweeden verdachte werd gehoord op diens vprzoek als getuige a decharge. Zij had gehoord dat Greeuw had gezegd: 'n boer is geen mensch en toen zijn rijwiel met kind neergooide. De Qfficicr requireerde vrijspraak, welke door den Politierechter werd bevestigd. AANVOER UIT DEN HELDER. Den niet aanwezigen verdachte Willem V. te Den Helder, was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 9 Mei den caféhouder Govert van Zandwijk een he- vigen klap op de rechterwang had"toegebracht, zoodat het bloed uit zijn mond spoot. Daarop wierp hij den in verdrukking gebrachten caféhouder ook nog een aschbak naar het hoofd, welk projectiel echter miste. Verdachte was boos, omdat de caféhouder zijn jeug dige broeders in het café had toegelaten. Eisch en vonni f 15 boete of 15 dagen. EEN WEERSPANNIGE LOOPKNECHT. Jacob Z., 'n 25-jnrige loopknecht te Kgmand a. Zee. had in den nacht van 25 op 25 Mei den gummistok van den rijksveldwachter Bergsma vastgegrepen en gebulderd: „Bergsma! Je zult niet slaan!", toen Bergsma, Mine en Van Essen met geweld het café van den heer Höppener wilden ontruimen, daar nie mand aan den officieelen last tot onmiddellijk ver trek eehoor gaf. Tengevolge van dit eigenmachtige op treden, stond de heer Zvv. heden terecht wegens be lemmering van een ambtshandeling. De Officier re quireerde f 50 boete of 50 dagen. Vonnis f 40 boete of 40 dagen. PURMEREND, 14 Juli 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 20.000 Kg. kaas. Handel matig. 8 stapels Fa- briekskaas f 37 per 50 Kg., 29 stapels Boerenkaas f 30 per 50 Kg., 2742 kg boter t 1,10—1,50, 482 stuks hunde ren, w.o. 290 vette, f 096—1.02 per Kg. handel matig; 232 stuks melk- en geldekoelen f 160—375, stug; 60 stieren. 51 stuks paarden f 80—200. handel matig; 65 stuks vette kalveren f 1—1.20, handel matig; 312 stuks nuchtere kalveren: slachtkalveren f 931. fokkalveren f 930. handel matig; 549 stuks vete vancens: voor de zouterij 4041 ot per Kg., voor de slaqht 40—45 ct per Kg.. handel vlug; 60 magere varkens f 1121, handel matig; 309 stuks biggen f 7—13, handel matig; 164 schapen f 2433. handel stug; 433 lammeren f 16—23, handel stug; 12 bokken; kipeieren f 3.504.25, eendeleren f 3 60. piepkuikens f 0.50—2.20. WARMENHUIZEN. 14 Juli. Aangevoerd: 45350 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.506.80, drielingen f 4.905.40, grove f 4.404.70, eigenheimers f 6.20—6.90, blauwe aardappelen f 4.70— 6.20, 800 Kg. zilveruien: nop 2 12.10—13.10, drielingen X tM, PURMEREND, 14 Juli 193L Afslagvcreeniging. 9620 eendeieren A f 3.80, 131 idem B f 3, 24129 Kipeieren A f 3,90—4.80 675 idem B f 3,40—3.80, Coop Centrale Eierveillng Purmerend. Aangeavoerd: 105213 Eendelercn f 370—9,80. 102130 kipelercn: 70-80 Kg f 5.20-3.60. 65-66 Kg f 4.60—4.80. 63—64 Kg f 4.20—4.40, 60—62 Kg f 3.90—4.30. 58—59 Kg f 3.70-4.10, 56—57 Kg f 3 60—3.80, 53—55 Kg f 3.50- 3.70, 50—52 Kg f 3.30—3.50, AMSTERDAM, 14 Juli 1931. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 67, idem elgenhei- mersf 5.50650, IJpolder eigenheimers f 67, Andijker muizen f 7—8. idem kleine muizen f 45. Langedijker muizen f 7—8. Noordhollandsche eigenheimers f 5506, idem blauwe eigenheimers f 67. Rijper muizen f 78, idem drielingen f 45. Anna Paulowna zandmuizen f 8, idem kleine muizen f 6, Westl. muizen 78, id kleine muizen f 56, nieuwe zomer malta f 1214, alles per 100 Kg. MEDEMBLIK, 14 Juli. Schotscho muizen f 2.052.40, kleine f 2.352.70 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juli. Aangevoerd: 75000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 4.60—7.50, eigenheimers l 5.506.90, drielingen f 55.60, 3700 bos wortelen 6.30—8.80. 5200 stuks bloemkool le soort 490—8.10. 2e soort 1.60—2.90, 87300 Kg. roode kool 1.80—2.40, 5100 Kg. gele kool 3.50—4.20, 3600 Kg. witte kool f 2.50—3.10. 14300 Kg. tomaten: A 16.40— 25.20, B f 12.80—14, C 18.50, CC 9.40, 950 Kg. zilvernep l 13.90—16.30. NOORDSCHARWOUDE, 14 Juli. Aangevoerd: 68400 Kg. aardappelen: Sohotsche mui zen 3.80—6.20, drielingen 4.40—5, kleine 1.80—2.20. eigenheimers f 6.70, bl. eigenheimers 5.907.10, sper- cieboonen, 108 Kg., 2022, 80 Kg. tuinboonen 3, 3600 Kg. zilvernep f 13.9017.60, drielingen f 8.208.50, 3000 Kg. roode kool 2.10—3.70. 10200 Kg. gew. witte kool 0.96—2.60. per 100 Kg., 1200 stuks bloemkool 4.80— 10.50 per 100 stuks. DEN HELDER 14 Juli. Afgeslagen Gem. Vischhal: Noordzeevisscherij: tongen 0.600.35, kleine tongen 0.100.05, tarbot 7 per stuK schol I 7.70—6.50, II f 3—2, scharre 4.40—3 per kist; Kustvisscherij: versche haring f 10.50 per kist, geep f 8.50—7 per tal. Vergadering van het dageiyksch bestuur met Hoofd ingelanden, gehouden op Maandag 13 Juli j.1., voormid dags 10 uur ten Raadhuize te Hoogwoud. Allen present. De Voorzitter, de heer K. Slagter, opent met een woord van welkom de vergadering en verzoekt den secretaris de notulen te lezen der vorgaande vergade ring. welke onder dank worden goedgekeurd en vast gesteld. Naar aanleiding der notulen deelt Voorzitter mede, dat de Burgemeester van Hoogwoud heeft beloofd, dat de paal van 't electrisch net bij C Manshanden zal worden verplaatst en dat het werk bij de pastorie van de Ncd. Hcrv. Gemeente te Hoogwoud, nl. demping van een stuk va nde sloot en het opnieuw maken van een 8chociing voor gezamenlijke rekening van gemeente, Ned Herv, Gem, en de Banne zal worden uitgevoerd, Nog deelt Voorzitter mede, dat het rijdek van de Nie- dorperbrug is vernieuwd en de brug weer ln orde is, Als ingekomen stuk komt aan de orde een schrijven van de Vereeniging van Noordhollandsche Waterschap pen, om aan te sluiten als lid van die vereeniging. Na eenige bespreking hierover wordt algemeen besloten tot die vereeniging als lid toe te treden, daar die vereeni ging ook voor onze Banne nuttig kan zijn. Het volgende punt der agenda is verslag van de op 10 Juli gehouden rietschouw langs de wegen. Allereerst wordt door den Voorzitter machtiging gevraagd van de vergadering om in overleg met C. Ursem, lid van Dag. Bestuur, het onverhuurde perceel van den Boekeiweg en het Zuideind te laten maaien en opknappen. Wordt goedgevonden. Uit het verslag van den schouw blijkt, dat verschil lende perceelen niet of slecht zijn gehakt en dat som mige perceelen niet of onvoldendo zijn gemaaid, zal door de heeren ieder in zijn wijk bij de huurders op worden aangedrongen dit alsnog in orde te maken, daar anders tot vervolging zal moeten worden overgegaan. Volgt rondvraag. De Voorzitter heeft opgemerkt, dat een steenen beer van de Banne bij het erf van P Silver aan de Gouw in een slechten staat verkeert en alzoo het water niet meer keert, Wordt besloten een nieuw betonnen kecrschut te plaatsen tusschen het Groene Wuiver en het erf van P Silver. Tevens deelt Voorzitter mede. dat in verband met een besluit van de Eanne van 26 Mei 1930 en in overleg met de gemeente Hoogwoud en de belanghebbende C, Ursem zal worden uitgevoerd het sloopen en weer maken van een nieuw hek voor het landvan C, Ursem bij 't Groene Wulvcr, Het hek zal 1% meter worden terug gezet in het land van Ursem en deze verplicht zich een nieuw hek te zetten waarvoor Banne en Gemeente ieder f 100 zullen bijdragen, Dit Is een verbetering daar de weg daar ter plaatse te smal ls, De heer Helder deelt mede, dat bij hem klachten zijn ingekomen over te kort water In de Weel en vraagt daar verbetering in te brengen. Voorzitter zegt. dat dit al is verbeterd, daar er een verstopping was en zoodoende het water er niet kon komen, Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering met dank door den Voorzitter gesloten, BARSINGERHORN Vrijdag j.1. vond het jaarlijksche schoolfeest plaats voor de oudere leerlingen der o. 1. school alhier en te Haringhulzcn. Ditmaal was het doel van de tocht, Am sterdam. Des morgens te 7.30 uur vertrok het gezelschap met een tweetal bussen van de Fa. Keetman te Winkel. In Amsterdam aangekomen werd allereerst een bezoek gebracht aan den Bijenkorf, en daarna werd een boot tocht door de havens ondernomen. Hierop het traditlo- neele, maar daarom niet minder aantrekkelijke, bezoek aan Artis. Als steeds, werd ook nu van dit bezoek aan den dierentuin, met zijn, speciaal voor de Jeugd zoo be geerde. afwisseling, volop genoten. Nadat de Inwendige, mensch wat was verstrekt, werd de tocht voortgezet over Haarlem, waar bij den hertenkamp in de Haariemsche hout een foto van het gezelschap werd genomen. In Bloemendaal werd „het kopje" nog bestegen, en verder, even gepauzeerd in Vel- sen, waar van den daar aanwezigen speeltuin nog een dankbaar gebruik werd genomen. Niettegenstaande het reeds vrij late uur, het was om streeks half elf, keerden allen opgewekt en hoogst vol daan huiswaarts. In de gehouden vergadering van de Harddraverijver- eenlging Barsingerhorn-Haringhuizen is besloten op den Maandag van kermis, wederom kinderspelen te organl- seeren, terwijl Dinsdagsmiddags een hemdenrace op paarden zal worden gehouden. Waarschijnlijk zal ook de rijvereeniging, evenals vo rig jaar een demonstratie geven. KOLHORN. Dat de zangvereeniging alhier, onder leiding van haar directeur den heer H. J. Zaal op het 14 Juni j.1. te Bo- venkarspel gehouden zangersfeest groot succes heeft gehad, moge wel blijken uit het onderstaande, wat wij aan het zoo juist verschenen critlsch verslag van de beoordeeling6commissl« ontleenen: „Kolhorn Is van ouds het kleine, serieuse koortje, dat in zijn bescheiden optreden steeds een zeer sympathieke indruk maakt. Het is meestal gelukkig, of liever gezegd %*erstandlg in zijn keuze van het nummer, studeert met groote ernst en toewijding, verschijnt ieder jaar op het podium, behoort dus tot de ouwe getrouwen. Ook nu weer was de keus van „Herders hij is geboren" als afge stemd met den aard dezer menschen. Zij kunnen het zingen, en zingen het goed. Zij zingen het zuiver en met een koorklank die voor zoo'n klein koor heel verdien stelijk kan genoemd worden. Ook de uitspraak wordt goed verzorgd en de voordracht ls bevredigend." Na een paar kleine opmerkingen van technischcn aard, eindigt het verslag met een „bravo Kolhorn!" In de plaats van den Rijksveldwachter IJpma, die wederom naar zijn standplaats is vertrokken, is alhier gedetacheerd de Rijksveldwachter van Dijk van HiHe- gom. HOOGWOUD Door den Burgemeester is de trekhondenkeuring ia deze gemeente bepaald op Dinsdag den 21 Juli 1931. WARMENHUIZEN Aan de Middelbare Technische School te Haarlem slaagde voor het eindexamen onze plaatsgenoot de heer Jn, Helder Jr, in afd, weg- en waterbouwkunde, TANGEND IJ K Dit dag tent Dl We vernemen, dat met bekwamen spoed gewerkt wordt aan de voorbereidende maatregelen, die noodigf»— zijn om tot een begin van uitvoering le komen voor! de kabeleering van het electrisch net te St. Pancras .1e kabileering van het electrisch net te St. Pancras i winter nog de ingebruikneming zal plaats vinden. BROEK OP LANGENDIJK, Van de 2e naar de 3e klasse van het gymnasium te Alkmaar is o.m. bevorderd G. A. Buijze alhier. 1; Ds. Van Baaien, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, is beroepen te Delfzijl. ZUIDSCHARWOUDE. Mej. Meijer-de Wit kwam bij het fietsen te Bergen zoodanig te vallen, dat ze een arm brak. Aangezien daar geen dokter thuis was, is ze per auto naar Zuid- schanvoude gebracht, waar Dr. Hoekstra den arm heeft gezet. Er is hier blijkbaar geen woninggebrek meer: er staan nl. 4 woningen leeg. Ons werd meegedeeld, dat hetzelfde verschijnsel zich te Noordscharwoude voordoet. f OUDKARSPEL. I De heer C. Met alhier is benoemd als directeur! x van de gymnastiekverenigingen S.S.S. en D.I.N, D.U.A. te St. Maartensbrug. Op het M.U.L.O.-examen te Alkmaar slaagden mej. C. de Boer te Zuidscharwoude voor aanvulling Fransch en G. Moeijes te Opmeer voor het B-diploma. Beiden zijn oud-leerlingen der U.L.O. school alhier, gj fJaa ke er v le l jea G. dat dag zeld don hel gen ren een zijn luid brei lieb Ik M dei bo< dagi kust aan Woningbouwvereeniging „Schagen". De Woningbouwvereeniging Schagen vergaderde Dins dagavond in het lokaal van den heer J. K. Boontjes, onder Voorzitterschap van den heer Sohmalz. Mededeeling werd gedaan van het reeds bekende ge val, dat de heer Gorter de aanvrage van de geldleening voor den bouw der 16 woningen bij B. en W. had willen ter sprake brengen, maar niet werd toegelaten. De Voor zitter betreurde dit ten zeerste, omdat het doel was spoed te bevorderen. Ingekomen waren missives van Ged. Staten met mede deeling van de goedkeuring van grondverkoop aan Goed Wonen (en dua afwijzing van het bezwaarschrift van de bouwvereen. Schagen) en een idem van B. en w. met bericht van goedkeuring door Ged. Staten van het ver leende grond- en bouwvoorschot voor het nieuwe bouw plan. Besloten werd de aanbesteding tweeledig te houden, vei n.1. met de verplichting voor den aannemer om zoover mogelijk bouwvakarbeiders aan te nemen op landelijk collectief contract, of met' geheel vrij-lating van den 7891 voe dinj weg AU£ i II Den aannemer in dit opzicht Het jaarverslag over 1930 van den administrateur, den heer G. Kouseband. werd gelezen, en nadat het gun stig raport der commissie van onderzoek was gelezen werden dit jaarverslag en de financieele bescheiden on veranderd goedgekeurd. Do Voorzitter dankte den administrateur voor zijn goed beheer en de onderzoekcommissie (de heeren J. H Schene en K. Kerkmeer) voor haar arbeid. Aan het jaarverslag over 1930 ontleenen we, dat in het bestuur geen verandering kwam, behalve dat wegens het bedanken van den heer J. Schoorl. tot penningmees ter is gekozen de heer G. Kouseband. Alle woningen werden geregeld verhuurd, zoodat we derom geen huurderving plaats had. Er stonden steeds een aantal adspirant-huurders ingeschreven, zoodat in 1930 nieuwe bouwplannen werden aanhangig gemaakt De Holl. Spoor betaalde voor de 15 woningen, die voor haar personeel disponibel zijn een bijslag van f 715.40. Het schilderwerk van de 29 A-woningen eischte een uitgaaf van f 5123. om in 1931 te betalen. Hiervoor moet het onderhoudsfonds worden aangesproken. Het onderhoudsfonds wordt door toevoeging van het saldo winst 1930 opgevoerd tot f 11318.44, zijnde ruim' 2Vt pet der bouwkosten van de 79 woningen. De balans sluit in baten en schulden op f 497.313.12 Het kassaldo bedroeg op 31 Dec. 1930 7150.30 (belegd by de Hoornsche Bank). Het onderhoudsfonds bedroeg f 8928.15. de waarde der beleggingen van dit fonds be droeg f 8147.67. Voorts is er nog een reservefonds van ruim 1 500. De winst- en verliesrekening sluit als volgt: winst posten 29559.38, verliesposten f 27162.29, saldo winst 2397.09. Dit saldo te voegen bij het onderhoudsfonds, waardoor dit stijgt tot f 11.318.44. Van de winstposten vermelden we: huurpenningen f 17,922,93, landhuur f 51. intrest kasgelden f 149,55, Bij- nis1 veel gus den peil II Noc hoo hee. geu hiti Zuii D ten vaa Bov bij A beo: gen The dyn D drage gemeente f 11407.04, diverse 28.86. alle Van do verliesposten vermelden we: incassokosten a"e huur 322.32, administratiekosten f 542.11, belastingen en assurantie 1311.08, waterleiding f 920.30, annuïteiten 1 wai Mei stu «ev op ma nei hof het 0 f 24.066.48. Als financieele commissie voor 1931 werden dezelfde heeren benoemd als voorheen. De 3 aftredende bestuursleden, de heeren G. Kous* band, W. F. Gorter en J. K. Boontjes werden herkozen. Daarna werden de plannen voor den nieuwbouw (II woningen) ingediend en goedgekeurd. Aanbesteding zal zoo spoedig mogeiyk volgen. Daarna sluiting der vergadering. VEREENIGING VOOR LANDBOUWHTISHOUDOÜ-I DERWIJS. f Aan de Landbouwhulshoudsehool alhier kunnen na d»i vacantie in begin September bij voldoende deelnarf) r verschillende cursussen worden begonnen, waarvoW aangiften kunnen geschieden aan do school by mej. I*: 1 Piet ln de vacantie aan haar adres: Kennemerbolwertj ter H haé en Dat wa.' reis singerhorn (deze slaagde voor diploma B), das Schenk te Wlcringerwaard en Jan StruUf te Burgcrbrulj gco VERBETERING. I De heer Carl Wester is ntet van dc 4e tot klasse, maar van de 5e tot dc 6e klasse van het C nasium bevorderd. te Alkmaar. Wy wekken belanghebbenden tot deelname op In «J volle overtuiging dat op deze cursussen veel goeds tjt leeren ls en verwijzen naar de advertentie voor de*j cursussen ln deze courant GESLAAGD. j De volgende leerlingen van onze U.L.O. school slaar den gister voor het U.L.O.-examen: Joh. Schenk te BsH Gprj V Ma I en

Schager Courant | 1931 | | pagina 8