De toestand in Duitschland. Onlusten in Duitsche steden. ia Werkloozen en communisten in botsing met de politie. ja verband met den door de communisten georga- nisecrden rijkswerkloozendag is het in den loop van Woensdag te Darmstadt eenige malen tot samenscho lingen van werkloozen gekomen, die uit de voorste den waren aangekomen en trachtten, een demonstra tieven optocht te vormen, die door de politie werd i uiteengedreven. Er werden 20 personen gearresteerd. De demon stranten vielen de politieagenten met metalen staven aan. In de avonduren werden in de binnenstad verschei dene groote samenscholingen uiteengedreven, waar bij van politiezijde vele schoten werden gelost. Een demonstrant werd door een slag met een gummi knuppel zwaar gewond. Te Gelsenkirchen is het herhaaldelijk tot communistische samenscholingen gekomen, welke door de politie werden uiteengedreven. Hierbij werd een agent van politie gewond. Later op den avond schoolden opnieuw ongeveer 500 communisten samen. De politie werd, toen zij wil de ingrijpen, bekogeld met stqenen, steenkool en fles- pchen. Uit kelders en zolderramen werden ongeveer 30 schoten op de politie gelost. Het vuur werd door de politie beantwoord. Een agent werd ernstig aan bet hoofd verwond, doch of aan de zijde der commu nisten gewonden zijn gevallen kon in het donker niet worden vastgesteld. Tegen 11 uur was de rust her steld. Laat in den middag poogden te Karlsruhe talrijke werkloozen onder leiding van communisten in verschillende deelen der stad te demonstreeren te gen de jongste noodverordening. Vooral in de nauwe straten van de oude stad namen de betoogers een dreigende houding aan. De gezonden politiemacht was niet voldoende, de agenten werden danig in het nauw gedreven en zagen zich genoodzaakt schoten in de lucht, te lossen. Politieversterking dreef ten slotte de menigte met de blanke sabel uiteen. Eenige per sonen werden gearresteerd. Ook te Dresden is het naar aanleiding van den communistischen werkloozendajg tot groote samen scholingen gekomen. Twee politieagenten werden door de menigte overvallen. Een hunner is daarbij ernstig in de borst gewond. De agent schoot hierop en ver wondde een man en een vrouw. De vrouw moest naar het ziekenhuis worden gebracht Toen in Coblenz de politie een demonstratie van ongeveer 200 werkloozen in de binnenstad uiteen wilde drijven, begonnen de werkloozen het plaveisel op te breken en de straatlantaarns te vernielen. Er werd op de politie geschoten en één agent werd licht gewond. De orde was spoedig hersteld. Te Trier sloegen werkloozen eenige étalagevensters In. De politie arresteerde eenige personen. Kalme stemming ln de hoofdstad. Spoorwegverkeer vrijwel normaal. Wolff meldt uit Berlijn: Terwijl uit verschillende plaatsen berichten komen van werkloozen-relletjes en kloppartijen tusschen communisten en politie, blijft de rijkshoofdstad een rustig beeld vertoonen. Weliswaar schoolt het publiek nu en dan samen voor eenig bankgebouw, maar over !k t algemeen is alles tot nog toe rustig gebleven op straat. De directie van de rijksspoorwegen deelt mede, dat het reisverkeer slechts weinig is verminderd. De trei nen zijn steeds nog tot ongeveer 60 bezet, terwijl het normale gemiddelde 60 tot 70 is. Uit de bad- taatsen aan de Oostzee komen vele gasten naar uis terug, maar dat verschijnsel is voor een groot deel te verklaren uit de meer dan ellendige weers gesteldheid. Uit het buitenland keeren ook enkele Duitschers terug, omdat zij voor Duitsch geld geen vreemde banknoten kunnen krijgen. In de warenhuizen en winkels, schrijft het „Berl. Tag.", lc het bezoek normaal, evenals in de markt hallen. Van „anget."-nunkoopen is geen sprake meer. Ook in het vreemdelingenverkeer is tot dusver niets te bemerken van de zware crisis. Nadat het bezoek aan de bioscopen Maandag en Dinsdag wat verminderd was, is dit thans weer ver beterd. Berlijn toont een normaal beeld, constateert het blad. Het leven schijnt weer geheel normaal. Kalme stemming in de hoofdstad. Donderdagavond werd uit Berlijn aan de N. R. Ct. gemeld: In alle gedeelten van Berlijn heerscht ook heden volledige rust, de politieke strijd schijnt verstomd. De arbeiders, de bedienden, de werkloozen en de rente trekkers zijn voldaan, daar ze thans de groep burgers in den staat vormen, die zich niet bezorgd dienen te maken. Ze weten dat hun loon en, salarissen, renten en ondersteuningen stipt op tijd worden betaald en dat ze er beter aan toe zijn, dan diegenen die niet tot de loontrekkers of ondersteunden behooren of geld op de bank hebben, waar ze toch niet aan kunnen ko men. Het leven was vandaag weder vrijwel geheel nor maal te Berlijn. In de winkels en op de markten werd tekocht en in de hotels en restaurants gingen en kwamen de bezoekers. Er bestaat voor de vreemde lingen die van plan waren naar Duitschland te rei zen, ook geen enkele reden om dit plan niet ten uit voer te brengen. In alle reisbureaux en hotels worden travellers cheques en buitenlandsche bankbiljetten in betaling genomen. Deze bankbiljetten moeten daarna natuurlijk ter beschikking van de rijksbank worden gesteld. •Menigeen heeft heden toch getracht eenig geld van zijn bank los te maken, maar al deze pogingen wa ren vergeefsch. Op de banken was het overigens veel nnnder druk dan verleien Maandag. Men had gister avond de rede van rijksminister Dietrich gehoord en men had hedenochtend nog uit de bladen kennis ge nomen van den inhoud van de noodverordeningen. Men wist dientengevolge, dat men zich de moeite kon sparen zich naar de bank te begeven, tenzij men er n °pdracht van de een of andere firma loongelden moest gaan halen. Het drukst was het eigenlijk vandaag voor en in de li Ij alen van de spaarbanken. Voor de meeste filialen stond reeds in de vroege ochtendurend een dichte arom menschen, wachtend op het openen der loket ien. Bedragen tot honderd mark werden meestal ter- stond uitgekeerd, de noodige kasgelden stonden voorts ook hier ter beschikking. De levensmiddelenvoorziening van Berlijn laat in g n enkel opzicht te wenschen. Opmerkelijk is, dat rvrvJ^K*?11 verandering hebben ondergaan. k?» »5f?ien ^Un nnir ondanks <*e moeilijkheden met «rrrw»n*!« r<-,emd geld, nog zendingen fruit en ïïïfuEï aKn5ü AMe tr*lnen. die Berlijn heden treinïn 1rni.Tn^norTnftal anntaI reizigers. De tSSui t UJl het„ °ostzee*ebied kwamen, waren huis toe dreef slechte weer menigeen naar De terugslag van den crisis in ons land. Duitsche badgasten vertrokken. Naar het „Volk" meldt, is de crisis in Duitschland te Zandvoort geducht voelbaar. Zandvoort's hotels worden van ouds vooral door Duitschers bevolkt Wel nu: uit hotel Groot Badhuis b.v. zijn gisteren de laat ste zes Duitschers vertrokken. Ook andere hotels za gen hun Duitsche gasten voor een belangrijk gedeel te dezer dagen in verband met den toestand in Duitschland, daarheen vertrekken. Duitsche gasten, die hun komst in verschillende pensions hadden aan gekondigd, zijn daar sinds het uitbreken van den crisistoestand niet verschenen, terwijl j.1. Zondag op de parkeerterreinen de Duitsche auto's en de grooto bussen uit het Rijnland, die er hoe langer hoe gere gelder waren gaan verschijnen, ontbraken. Mijn hotel staat voor twee-derde leeg, klaagde een hotelhouder, en een ander heeft het getal van 100 gasten, wien hij in normale omstandigheden gastvrij heid verleende, tot veertig zien slinken. In de grensdorpen levendige straathandel in marken. In het grensgebied zijn toestanden ontstaan, die sterk herinneren aan de inflatie-periode van 1923. Dit komt wel het meest tot uiting in Nijmegen en de naburige grensdorpen. Een bezoek aan hotel „De Groote Musschenberg", gelegen even over de grens, aan den straatweg van Beek naar Cleve, is in deze dagen de moeite waard. Daar rinkelt den geheelen dag de telefoon en wordt zoowel door Duitschers als door Nederlanders geinformeerd naar de „koersno- teering" van marken. Die noteering is vanzelfspre kend niet. officieel en bovendien aan sterke schom melingen 'onderhevig, want al naar mate de drang in de betrokenen leeft om zich van de marken te ontdoen dan wel om deze op te koopen, in de stille hoop op een zoet winstje, wordt de prijs vastgesteld. De straathandel in marken die in 1923 zoo welig tierde, is herleefd en speculanten zijn naar het grens gebied getoogen om hun hart op te halen. Het is in de „Groote Musschenberg" een komen en gaan van de meest heterogene elementen; Neder landers uit. het grensgebied, die nog enkele marken in hun bezit hebben en het zekere voor het onzekere kiezen en zich in het restaurant te goed doen, Duit schers, die begeerig naar den gaven Holland- schen gulden hun marken tegen den laagsten prijs te koop aanbieden en een groot percentage nieuwsgierigen, die belangstellend den gang van za ken in oogenschouw komen nemen. Met dat al maakt de hotelier in deze dagen goede zaken en de vroolijk lachende ober, laveerde door de overvolle gelagkamer, met de zakken opgepropt vol met mark biljetten. Over het algemeen wordt voor een mark niet meer dan 50 cent gegeven, maar, zooals reeds ge zegd, de „koers" schommelt op en neer en zoo is het mogelijk, dat een enkele maal zelfs 58 cent voor een mark betaald werd, terwijl nog geen uur later 40 cent betaald werd. De winkeliers en banken in Nij megen en Beek nemen geen marken meer in beta ling aan. De grenshandel stopgezet. Tal van Nederlandsche winkeliers gedupeerd. Met ingang van gisteren is het voor de bewoners van de Duitsche grensstreken verboden kleine hoe veelheden waren, de z.g. „Freimengen", van Neder land naar Duitschland in te voeren. De nieuwe maatregel is van grooter gewicht dan algemeen wordt beseft. De middenstand in de grensplaatsen zal er nl. in ernstige mate door worden getroffen. Er zijn op Nederlandsch gebied tal van winkeliers, die hoofdzakelijk bestaan van hetgeen ze aan de Duitsche grensbewoners verkoopen. Deze laatste ko men tal van artikelen in Holland koopen, omdat de waren daar niet alleen billijker, maar over het alge meen van betere kwaliteit zijn dan in het eigen land. Een voorbeeld daarvan is het volgende: Recht tegenover „De Groote Musschenberg", aan den overkant van den straatweg, echter op Neder landsch grondgebied, bevindt zich een sigarenwin keltje, dat in normale tijden goede zaken maakte. Hier was de Hollandsche sigaar te verkrijgen, die in Duitschland zulk een uitnemende reputatie ge niet en alle bezoekers van de „Groote Musschen berg", maar ook talloos velen uit den omtrek, kwa men hier op gezette tijden hun rookvoorraad aan vullen. En ook andere producten van Nederlandschen oorsprong vonden hier gretig aftrek. Daaraan is thans een einde gekomen, door de strenge maatregelen, die van Duitsche zijde getrof fen zijn. De Duitsche douanebeambten verkeeren nog in on zekerheid over de te nemen maatregelen. De moei lijkheid is. dat het verbod alleen de Duitsche grens bewoners betreft. Een Nederlander, die op reis gaat, mag rustig de toegestane hoeveelheden sigaren en tabak meenemen, In de practijk zal de toepassing van dezen maatregel tot allerlei moeilijkheden aan leiding geven. Niet alleen in Nederland, maar ook in Duitschland, heeft het verbod van den grenshandel zeer ernstige ontstemming veroorzaakt. Juist nu de betrekkingen tusschen beide grensgebieden meer en meer normaal worden en de vormen van voor den oorlog gaan aannemen, komt de Duitsche regeering deze weer verstoren. Een opheffing van dit verbod zal voor de betrokken Nederlandsche zakenmenschen een uitkomst beteekenen. Algemeen wordt gehoopt, dat onze regeering in deze stappen zal willen doen. (Zie voor het vervolg elders ln dit nummer) Spanning tusschen China en Japan. Naar aanleiding van de onlusten op Korea. Uit Nanking wordt gemeld, dat het antwoord van Japan op dc Chineesche nota in verband met de ge beurtenissen op Korea onbevredigend wordt geacht, omdat Japan wel zijn leedwezen uitspreekt, doch de verantwoordelijkheid en volledige schadevergoeding afwijst, en slechts een financieelen steun aan de be nadeelden wil verstrekken. Een tweede Chineesche nota wordt voorbereid, waar in deugdelijke voorzorgsmaatregelen en volledige schadevergoeding van door Chincezen geleden verlie zen en voorts bestraffing van de verantwoordelijke personen worden geëischt. Volgens bericht uit Shanghai wordt daar een actie ondernomen, om een boycot van Japansehe koopwa ren in het leven te roepen, naar gezegd wordt, als repressaille voor de onlusten op Korea. BELGISCHE VLAG AFGERUKT. Door twee wethouders van Dendermonde. Uit Brussel: Volgens de ..Libre Belique" hebben op 11 Juli twee Vlaamsche nationalistische wethouders der stad Dendermonde de poort van het stadhuis opengemaakt en de Belgische vlag, die samen met de Vlaamsche Leeuwenvlag aan den gevel van het gebouw wapperde, afgerukt. Een rechtsvervolging zou tegen beide wethouders ingesteld zijn. Verkeersongevallen. Geen voorrang verleend. Noodlottige aanrijding te 's Bosch. Donderdagmorgen te kwart over zeven had op de brug aan den Vughter uitgang te den Bosch een ernstige aanrijding plaats J. v. B.. gehuwd en vader wilde zich per fiets naar zijn werk begeven. Op den hoek van de laan, bij het prot. ziekenhuis ont moette hij een motorrijder J. J. V. uit Haarlem, die de stad inreed. Van B wilde de brug oprijden, maar de motorrijder liet hem niet den voorrang, zooals hij dat had behooren te doen, tengevolge waarvan een aanrijding volgde. Van B werd op straat gesmakt en is met een ernstige schedelfractuur in zorgwek- kenden toestand naar het prot. ziekenhuis vervoerd. Anto door de afsluitboomen gereden. Donderdagavond omstreeks halfelf reed een per sonenauto van den kermisreiziger J. te Bergen op Zoom door een der neergelaten spoorboomen te Si*- tard. De auto bleef gehavend op de rails staan, ter wijl juist op het hellend baanvak Nuth—Slttard ecu zwaar beladen kolentrein in aantocht was. Door het optreden van den overwegwachter werd de trein nog juist op het laatste oogenblik tot stilstand gebracht en konden de vijf inzittenden ongedeerd den verniel den auto verlaten. Volgens verklaring van den chauffeur, die volgens ooggetuigen onder den invloed van sterken drank verkeerde, zou het ongeval te wijten zijn aan het niet functioneeren van den ruitenwisscher. Enrstiq motorongeluk te Bodegraven. De bestuurder zwaar gewond. Te Bodegraven heeft Donderdagmiddag een ernstig motorongeluk plaats gehad. Door onbekende oor zaak kwam de heer A. v. d. Belt, nabij de R. K. Kerk die met een duo-passagier op zijn motor reed, op het trottoir terecht, waardoor hij omsloeg. Hij bleek zoo ernstig gewond te zijn, dat hij op dezelfde plaats van de laatste H.H. Secraraenten moest worden voorzien. Hij is naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De duo-passagier kwam er zonder noemenswaardig letsel af. LUCHTVAART Verkeersongeval bij Halfweg. Motorrijder tegen een stilstaande vracht auto opgereden. Twee ernstig gewon den. Donderdagavond, ongeveer half zeven, reed te Half weg, komende van de richting Haarlem, met een flin ke vaart een motorrijder met een duopassagier. Ter hoogte van de kistenfabriek „Phoenix" stond a-* den weg een stilstaande vrachtauto. Door tot nu toe onbekende oorzaak reed de bestuur der van het motorrijwiel tegen de vrachtauto op. Hij en de passagier werden op den straatweg geslingerd. Zwaar gewond werden beiden opgenomen. De motorrijder was de heer F. Barbering uit Den Haag, die een zware schedelbreuk had bekomen. Zijn toestand is hopeloos. De andere gewonde was de heer G. Lijngraaf, eveneens uit Den Haag afkomstig. Deze bekwam een hoofdwonde en was bewusteloos. Dr. Bauma uit Halfweg verleende de eerste hulp, waarna beide personen naar de Mariastichting te Haarlem werden overgebracht. De motorfiets werd zwaar beschadigd. Nader wordt gemeld, dat de eene gewonde in de Mariastichting is overleden, en de toestand van den ander levensgevaarlijk is. Steenkolenuitvoer naar Frankrijk. De betrokken Nederlandsche belangen. Naar vernomen wordt heeft de Fransche regeering dezer dagen den heer Guillaume. directeur-generaal van de Saarmijnen, naar Den Haag gezonden om ten departemente v. Buitenlandsche Zaken mededeeling te doen van haar voornemen, de steenkoolproductie in het eigen land en, in meerdere mate, den steenko- leninvoer te beperken, met voorkoming, zooveel mo gelijk, van discriminatie. In verband met een en ander is de Nederlandsche regeering voor en bij deze aangelegenheid betrokken Nederlandsche belangen bij herhaling hij de Fran sche regeering opgekomen. Deskundigen bevinden zich te Parijs om het gezantschap zooveel mogelijk mj te staan. Onze uitvoer naar Frankrijk mat meer dan de hellt verminderd. Uit Maastricht, wordt aan het Handelsblad gemeld: Het Fransche decreet, waarbij het principe van de invoerbeperking van steenkolen wordt vastgelegd, blijkt reeds 10 Juli door president Doumer te zijn onderteekend. Vóór het einde van deze week volgt daarop het percentage, waarmee de invoer wordt beperkt; welk percentage vastgesteld is op 25 pet. en dat wel over den gemiddelden invoer van 19281929 en 1930, het geen dus beteekent, dat onze steenkoleninvoer in Frankrijk, genomen over het laatste jaar, met nog meer wordt beperkt dan de 40 pet., welke door de staatscommissie was geadviseerd. Het is zeker merkwaardig en het geeft geen hoogen dunk van de nog onlangs door Fransche staatslieden zoo naar voren gebrachte welgezindheid jegens ons land. dat dit decreet reeds geteekend blijkt te zijn op 10 Juli. Er zijn immers nog in de laatste dagen dooi de Nederlandsche regeering stappen gedaan, die nu totaal nutteloos gebleken zijn; en er was door de Fransche regeering ook toegezegd, dat men eerst zou overgaan tot invoerbeperking in decreet, wanneer de buitenlandsche en de Fransche belanghebbenden het niet in onderlinge besprekingen over een vrijwillige contingenteering eens hadden kunnen worden. Men heeft nu wel enkele der andere belanghebben den. o.a. de Engelschen. Duitschers. Polen en Bel gen, echter niet de Nederlandschen uitgenoodigd en hun geen gelegenheid geboden met de Franschen over zoo'n onderlinge overeenkomst te praten. De slag voor onze mijistreek is zeer zwaar. Onze kolenuitvoer uit Limburg naar Frankrijk bedroeg in 1930 goed 2.000.000 ton. Daar het gemiddelde over de jaren 1928, 1929 en 1930 echter slechts 1.500.000 ton bedroeg en thans maar weer 75 pet, van dat gemid delde Ingevoerd mag worden, zal Nederland zijn uit voer naar Frankrijk met ongeveer 875.000 ton vermin derd zien. Dit betpekent voor eenige der particuliere mijnen, dio het zwaarst getroffen worden, meer dan 50 pet. van haar tegenwoordigen uitvoer naar Frank rijk. EEN FANTASTISCH VERHAAL. De bewoner van een perceel aan dc Hcerengraeht (4de étage) te Amsterdam, heeft aan de politie ken nis gegeven, dat hij bij zijn thuiskomst de vrouw, die aldaar met hem samenwoont, op bed vond liggen met gebonden armen en beenen en een doek chloroform voor den neus. Volgens deze vrouw was kwart vóór 9 's avonds een man de woning binnengedrongen, die haar op bed wierp en bond, waarna hij haar correspondentie door zocht en zich, nada'. hij zich eenige brieven had toe geëigend, verwijderde. De Hongaarsche Oceaan- vlucht Vrijwel geslaagd. Endree en Magyar op 50 K.M. afstand van Boedapest een nood landing gemaakt. Beide vliegers onge deerd. Geheel Hongarije heeft Donderdag met bange span ning den afloop afgewacht van den vliegtocht, welke de beide Hongaarsche vliegers Endres en Magyar met hun machine „Gerechtigheid voor Hongarije" over den Oceaan ondernomen hadden om den Roth- mere-prijs van 10.000 dollar voor den vliegtocht van New York naar Boedapest zonder tusschenlanding te behalen. Volgens mededeelingcn van de Hongaarsche Aeroclub moest men rekening houden met een lan ding tegen twee uur. Reeds 's middags vertrokken er dan ook reeds bijzondere treinen naar het vliegterrein in Mntysfold; men wachtte echter teverucef-. EvéQ voor zessen werd de machine boven Weenen gezien. Reeds stond zij met Boedapest in radioverbinding, toen zij wegens gebrek aan benzine genoodzaakt was bij het spoorwegstation Bicske een noodlanding te maken, waarbij de schroef en een vleugel gebroken zijn. De vliegers zelf zijn ongedeerd. De vliegers, die ondanks hun tegenslag toch het record van Chamberlin en Levine voor den langsten overtocht over den Oceaan geslagen hebben, zijn met een ander vliegtuig van de landingsplaats naar Boe dapest gebracht, waar zij geestdriftig ontvangen zijn. Zij deelden mede, dat de machine den hcelen tijd door uitstekend gefunctionneerd heeft. Tot aan de Euro- peesche kust hadden zij door mist en newn moeten vliegen, hoven Frankrijk konden zij zich heelemaal niet oriënteeren. In 25 uur tijds hadden zij den weg van Harbour Grace naar Briske, het dorp, waarbij zij geland zijn, afgelegd. Zij hadden nog slechts een kwartier noodig gehad om Boedapest te bereiken. Bethlen, de minister-president heeft de vliegers in zijn ministerie genoodigd, waar de leden van de re geering hen hebben ontvangen. NOODLOTTIG VLIEGONGEVAL IN TEXAS. Vier dooden, Reuter seint uit St. Antonio (Texas): Twee vlieg tuigen zijn hier in botsing gekomen, waarbij drie offi cieren en een leerling-vlieger werden gedood. EEN VLIEGTUIG IN DE NIJL GESTORT. Drie dooden. Reuter meldt uit Nairobi: Naar thans eerst bekend wordt, is op 10 dezer in den Soedan, niet ver van de grens van Oeganda, een vliegtuig, dat met de uit voering van landmetingen belast was. in den Nijl ge stort. Van de drie menschen in het vliegtuig kon er slechts één worden gered, de anderen zijn waarschijn lijk verdronken. De oude brug te Maastricht beschadigd. E«n «tuk zijmuur boven <k»p derden pijler bezweken en ln de Maas gestort Donderdagmiddag omsteek* 2 uur bezweek aan ds Zuidzijde van da oude brug te Maastricht de hard- steenen wand boven den derden pijler. Het stortte onder groot geplons Jn de rivier. De hierdoor ontstane bres is ongeveer een halve meter diep. 2 M. breed en 3 M. hoog. Zij reikt tot vlak onder de kroonlijst van de brug, die is blijven hangen. Dadelijk werd de burgemeester gewaarschuwd dis bevel gaf, de gevaarlijke plok af te zetten. Het verkeer wordt aan de Noordzijde der brug beurtelings in op en neergaande richting geleid. Stagnatie is hierbij na tuurlijk onvermijdelijk, maar de politie doet haar best, om het oponthoud tot een minimum te beperken. Verweerd binnenwerk. Onmiddellijk werden maatregelen genomen om do| brug te herstellen en de bekleeding wederom aan to: brengen. De oorzaak der afschuiving is onbekend, doch( zal te wijten zijn aan het veel te zware snelverkeer over de brug, waarvoor deze niet berekend is. Terwijl eenerzljds men van meening was, dat er geen verdere afbrokkelingen zullen voorkomen en dat er geen ge vaar bestaat voor het verkeer, verzekerde men van andere deskundige zijde, dat de brug over het algemeen in zeer slechten toestand verkeert en In de verste verte niet berekend is voor het tegenwoordige verkeer. De bekleeding boven den volgenden pijler in de richting Maastricht zou ook reeds ongeveer 14 c.M. naar buiten wijken. Stort ook deze, naar men verwachtte, naar beneden, dan zou het trottoir en de brugleuning over een groot gedeelte zonder steun zijn en zijn ver dere ongelukken niet uitgesloten. Nu een gedeeelte der bekleeding weg Is, kon eerst gecon stateerd worden, dat de opvulling achter die beklee ding uit minderwaardig materiaal bestaat, dat niet vol doet aan de eischen, die redelljkerwijzo aan een der gelijke brug moeten worden gesteld. Deze monumen tale brug uit de dertiende eeuw. voor welker behoud eenige jaren geleden door de vooratanders der histo rische monumenten een felle strijd is gestreden, is thans opnieuw het onderwerp der algemeene belang stelling. GEKOZEN RAADSLEDEN NIET TOEGELATEN. In de gemeente Zoeterwoude. In de Donderdag gehouden raadsvergadering dc* gemeente Zoeterwoude, adviseerde dc commissie, be last met het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden, tot niet-toelating van deze leden. De raad nam dit advies over met 6 tegen 3 stem men. De oorzaak van deze niet-toelating is gelegen in het feit, dat er onregelmatigheden zouden zijn ge schied in een der stembureaux. Hier zou n.1. een zuster van het gesticht „De Goede Ilerder" drie ver pleegden, welke lichamelijk niet hulpbehoevend wa ren, hijstand hebben verleend, zonder toestemming van den voorzitter. Om een millioenen-erfenis. Het fortuin van den Franschen Hugenoot- emigrant, Louis Fourie. Een groot aantal Zuid-Afrikaansche afstammelin gen van den Franschen Hugenoot-emigrant, Louis Fourie, zijn een procedure begonnen om tc trachten, hun aanspraken erkend te krijgen op de erfenis van Louis Fourie, die beheerd wordt door de Fransche regeering en inmiddels gestegen is tot 'n bedrag van 17 millioen pond sterling. Ook de Zuid-Afrikaansche minister van mijnwezen, Fourie, is één der afstamme lingen vaji den Hugenoot-emigrant en in verband met zijn huidige functie worden de meeste brieven van pretendenten aan hem gericht. Hij verklaarde echter, persoonlijk niet mee te doen aan de actie om dc aan spraken op het fortuin erkend te krijgen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15