Fa. 10. KIESTAOTI h. Nagekomen Berichten. De crisistoestand i:i Duitschland. E ENIGE ONTSPANNING. De Duitecho Minister vandaag naar Frankrijk. Ten opzichte van den loop der raken in Duitschland komen nu dagen van afwachten. Maar het is niet meer het afwachten in angstige spanning der laatste dagen; ■want de dingen staan nu op een goed spoor ai Is daar nog lang niet mee gezegd, dat het gevaar van ontspo ren daarbij is uitgesloten. In ieder geval behoeft do zaak nu niet meer zoo don ker te worden ingezien, nu het allermoeilijkste van een goed begin Jh overwonnen. Tot dit goede begin moet vooral gerekend worden de onderhandelingen tusschen Dultschcrs en Franschen, die vandaag zullen plaats hebben. Vanzelfsprekend zal het beloop dezer onderhandelingen niet van een leien dakje gaan. Aan belde kanten dos Duitsche en Fran- ache regeering zullen concessies gedaan moeten wor- len. En worden die het eens, dan loopt de rest waar schijnlijk vanzelf. Men bedenke het gaat nu niet meer om de verdeeling van herstelgelden; dat hebben Fran schen en Amerikanen onderling reeds afgedaan. De Fan- eche en Duitsche regecrlng nu, hebben beide rekening te houden met sterke nationalistische stroomingen in hun land. Dit laatste moge blijken uit de bekende tot Frankrijk gerichte radio-rede van Dr. Brüning, die een uiterst oprecht en oorrect man is en waarin hij een eerlijke poging heeft gedaan de heeren te Parijs van zijn vaste voornemen te overtuigen, met Frankrijk tot een vriend schappelijke verhouding te komen en het verloren ver trouwen te herwinnen. Ondermijnt men nu echter in Parijs nog vóór de conferentie de positie van de Duitsche regeerlng, dan is van de besprekingen nauwelijks iets te verwachten. Vooral omdat men er op rekenen kan, dat dr. Brüning er de man niet naar is om ook maar één concessie te doen, die mot de waardigheid van het Duitsche volk niet in overeenstemming te brengen ware. De Duitsche ministers vandaag bi) den Franschen minister-president Een ver» klaring van Briining voor zijn vertrek. Het B.T.A. seint uit Parijs: Laval, de Fransche promier, zal heden (Zaterdag)mid dag de Duitsche ministers dr. Brüning en dr. Curtius ontvangen. Aan dit onderhoud, waarbij de Amerlkaansche en Engelsche ministers aanwezig zijn, zal vermoedelijk ook de Italiaanache minister Grandi deelnemen. Wolff meldt uit Berlijn: Hijkskanse.ier dr. Brüning heeft kort voor zijn ver trek naar Parijs aan den hoofdredacteur van Wolf's telegra&fagentschap de volgende verklaring afgegeven: Sedert de rijksregeering de noodlge maatregelen ge troffen heeft om de gevaren 't hoofd te bieden, die uit de zware schokken van het Duitsche geld- en credlet- stelsel dreigen, is mij nu de mogelijkheid gegeven den door mij In mijn laatste radiorede geulten wensch van een persoonlijke gedachtenwiasellng met de Fransche staatslieden te verwerkelijken. De minister van buiten- landsche zaken en ik gaan naar Parijs met den vasten wil. In een openlijke, wcderzijdsche gedachten-wisseling te treden, waarvan het resultaat, naar ik hoop, den weg voor een vertrouwelijke samenwerking zal openen. De as. gedachtenwiasellng kan des te vruchtbaarder rijn, dat we tegelijkertijd gelegenheid zullen hebben ook met den Engelschen en Amerikaanschen minister van buitcnlandsche zaken samen te komen. Van Parijs zul len we op uitnoodlging van de Engelsche regeering naar Londen doorreizen om de begonnen gedachten- wisseling daar voort to zetten. In hoop dat deze per soonlijke aanraking tot opheldering van den toestand zal bijdragen en eeh vruchtbaar bewijs van internatio nale- solidariteit zal geven. Frankrijks voorstel voor do Ver. Staten onaanneiuolijk. Het departement van Staat te Washington deelt mede, dat het Fransche voorstel een leening van 100 millioen péstó (in con vorig bericht is 500 mil- lioen dollar genoemd) door de voornaamste mogend heden aan Duitschland te verstrekken voor de Ver- cenigde Staten onaannemelijk is. De onderstaatssecretaris van Buitenlandsche Za ken. Castle. verklaart dat de Amerikaansche ban kiers een eigen plan zullen opstellen. Voorbeeldige rust te Borlljn. In de Duitsche hoofdstad heerscht voorbeeldige rust. De politie heeft sinds weken niet zoo weinig te doen gehad als juist nu, in dezen tijd van finan- cieele crisis. Dit wijst er wel op. dat er weer een toestand intreedt van terugkeerend optimisme en men in Duitschland hoopvol gestemd is waar het be treft een uitweg te vinden, die het land uit de moei lijkheden zal helpen. Turksche autobus in de rivier gestort. Twaalf personen verdronkan. Volgens berichten uit Konstnntinopel is Donderdag een volle autobus in de Ghedizrivier gestort. Van de .15 inzittenden gelukte het slechts drie uit den geslo ten wagen te komen en zich te redden. De overige 12 verdronken. Bom in de St Pi et er. Bijtijds verwijderd. Het N.T A. meldt uit Vaticaanstad: Donderdagavond werd door twee gendarmen in de St. Pleter een helsche machine ontdekt. Zij brachten de bom direct bullen de bebouwde kom der Vatlcaanache Stad. waar geen gevaar meer voor de omwonenden heerachte. Om kwart voor twee vannacht ontplofte de helsche machine, die dus blijkbaar eon zoogenaamde tijdbom was. zonder schade aan te richten. De helsche machine, die op verren afstand ln een moestuin in do Vatlcaansohe Stad gedeponeerd was. heelt bij de exploe'.e een diep gat In den grond geslagen. Het terrein was over een afstand van twee honderd meter met aardkluiten en splinters bezaaid, waaruit men kan concludeeren. dat, zoo de bom in een besloten ruim te ontploft was, de gevolgen niet te overzien waren ge Weinig wuurdo aan de zaak gehecht- Nader seint het B.T.A. uit Vaticaanstad: De helsche machine, die in de St. Pleter werd ge vonden. bestond uit een conservenblik van 15 bij 12 c.M. Zij was geplaatst ln het rechtcrschlp van de kerk te genover de graftombe van paus Rezzonlcoc de Canova. Gisterochtend ontving kardinaal Pacelll een rapport "van de pauselijke gendarmes Hij hnd vervolgens ccn onderhoud met den paus in het Vatlkaan. Men hecht wéinig waarde aan het incident HUIS IN AANBOUW TE BOEDAPEST INGESTORT. Vele slachtoffers. Naar V. D. meldt, is gistermiddag te Boedapest een ln aanbouw zijnd huis van vier verdiepingen gedeel telijk ingestort. F.r zijn twee doodon en 12 zwaargewonden van on der liet puin te voorschijn gehaald, acht bouwvak arbeiders worden nog vermist Wenscht gij foto-werk dat voldoet? J J Uw aangewezen adres Schagen Telefoon 11 Overal te ontbieden. Hevige aardbeving in Nicaragua. ONRUSTBARENDE TIJDING. Verschillende steden zouden totaal verwoest zijn. Het N.T.A. seint uit New York: Naar gemeld wordt moet in dc Midden-Amerikaajischc republiek Nicaragua een hevige aardbeving hebben ge woed, waarbij verschillende steden totaal verwoest zou den zijn. Hoeveel slachtoffers er zijn en andere bijzon derheden zijn nog niet bekend, daar alle telegrafi3ohï en telefonische verbindingen verbroken zijn. Ook Ecuador geteisterd. V.D. verneemt uit Buenos Aires: Uit Quito wordt gemeld, dat Mldden-Ecuador geteis terd is door een ernstige aardbeving. Do hoofdstad van de provincie Léon, Latacunga, die ten Zuiden van Quito ligt en 10.000 inwoners telt, zou er het ergst aan toe zijn. Een deel der stad zou totaal zijn vernield. Het aan tal dooden is nog niet bekend. Voortdurend worden nog lichte schokken waargeno men. Uit Quito zijn genceshceren en politiebeambten naar de plaats des onholls gedirigeerd. President Ayora en de minister van Binnenlandsche Zaken hebben zich naar de verwoeste stad begeven. Stadhuis te latacunga vernield. Eén doo- de, vele gewonden. Nader seint Reuter uit New York: Uit Guayaqull wordt gemeld, dat bij de aardbeving te Latacunga een persoon gedood en vele gewond zijn. Het stadhuis, twee kerken en tal van andere gebouwen zjjn met den grond gelijk gemaakt. De aardbeving werd voorafgegaan door een verschrikkelijk onderaardsch 'ge rommel ERNSTIGE ONLUSTEN IN EEN INDISCHEN STAAT. Geslaagde aanval op gevangenis. Reuter seint uit Bombay: De gevangenis te Pudukotah, de hoofdstad in den staat van dien naam, is door een menigte van .ette lijke duizenden belegerd, die alle. gevangenen in vrij heid hebben gesteld. Een afdeeling troepen is naai* het toonecl der ongeregeld lieden gezonden. Ook dé residentie en de hureaux van den president van dén administratieven raad werden aangevallen en op ver scheiden plaatsen werd brand gesticht. Een commis saris van politic werd gewond. De ongeregeldheden werden naar verluidt, aangesticht door enkele rad draaiers, maar ziin in werkelijkheid klaarblijkelijk bedoeld als proteit tegen de voorgestelde verhooging van de landbelasting. De Zuiderzeewerken. Het op één na het laatste sluitgat in den afsluitdijk wordt nog dit jaar gedicht. De N.V. Maatschappij tot uitvoering van Zuider zeewerken heeft besloten, dit jaar ook nog een van de beide thans nog bestaande sluitgaten in den afsluit dijk, namelijk dat in de z.g. Middelgronden, te dich ten. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dit gedeelte ongeveer 2 K.M. lang, evenals het sluitgat in De Vlie- ter, in 1932 uit te voeren, doch in verband met het voorspoedig verloop van het werk, heeft men ge meend, dat dit dijkvak nog wel in het loopende jaar kon worden voltooid. Met de uitvoering is reeds een begin gemaakt. Voor het volgende jaar blijft dan al leen nog over het ongeveer 2*/» K.M. lange sluitgat in De Vlieter. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Het slachtoffer gedood. Gistermiddag ongeveer twee uur ls te Leereum een ernstig ongeval gebeurd, waarbij de winkelier C Lage- maat, uit Leersuni, werd gedood Lagemaat fietste op den Rijksweg bij Leersum, toen een auto naderde. Hij stak plotseling naar rechts den weg over en werd door een hem achterop rijdende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De auto reed tusschen twee boomen door tegen een schutting cn werd geheel vernield. De chauf feur bekwam geen letsel. Dc auto is in beslag genomen D® schade is vrij groot FORD EN AMSTERDAM. Koopprys terrein betaald- Naar vernomen wordt, heeft de N.V. Ned. Fordfa brieken den koopprijs voor het fabrieksterrein bij den Hemweg te Amsterdam, ten bedragen van f 800.000. gister aan het gemeentebestuur betaald. Binnen enkele dagen zal de notarieele acte worden gepasseerd. NOTARIS MORR.VS TOESTAND. Kogel uit het hoofd verwijderd. Uit 's-Gravenhage. Notaris Morra, op wleh zooals men weet. dezer dagen een moordaanslag is gepleegd, is gistermiddag in het Roodc-Krulszlckenhuis door dr. Axalto geopereerd. De chirurg is er ln geslaagd den kogel, die tot diep ln het hoofd was doorgedrongen, to verwijderen. De toestand van den patiënt ls bevredigend. MINISTER REYMER OP TEXEL. Minister Reymer bracht Donderdag een bezoek aan het eiland Texel, waarbij tevens in oogenschouw wer den genomen de vanwege den Rijkswaterstaat en de Zuiderzeewerken in uitvoering zijnde werken ter ver hooging van de dijken aan de zuidzijde vau dat ei land. De Paus beleedigd. De Itallaansche regeering grijpt dadelijk ln. V.D. verneemt uit Rome: Donderdag proteseerde de ..Osservatore Romeno" het officleele orgaan van het Vaticaan, tegen het verschij nen van een tegen den Paus gericht pamflet, dat aan de versohillende kiosken werd verkocht Hierdoor werd de aandacht der autoriteiten op het schotschrift gericht en nog gisteren werden alle onver kochte exemplaren ln beslag genomen door de politie, die ook een onderzoek instelde naar de schrijvers van het pamflet Overeenkomstig het concordaat met het Vaticaan zul len zij worden gestraft wegens beleediging van den Paus op ïtallaansch grondgebied en wel volgens dezelf de strafmaatregelen, waarmede ook beleediging van den koning wordt gestraft Volgens mededeellng van de zijde der Itallaansche autoriteiten, zouden de vier schrijvers geen fascisten zijn. In de kringen van het Vaticaan heeft het snelle in grijpen der regeering een uitstekenden Indruk gemaakt Men ziet er een teelten in, dat men ook in regeerings- kringen een spoedige oplossing van het huidige conflict wenscht GROOTE HITTE OP DEN BALKAN. Talrijke branden uitgebroken. Op den geheelen Balkan heerscht gedurende de efgeloopen dagen een groote hitte. In Belgrado be droeg de temperatuur 40 graden in de schaduw en in andere deelen van Joegoslavië heeft de hitte groote schade aangericht, doordat branden in dorpen en bosschen zijn ontstaan, die door het gebrek aan wa ter niet konden worden bestreden. Talrijke boerde rijen en uitgestrekte bosschen zijn vernield. POOLSCH OFFICIER TER DOOD VEROORDEELD. Wegens spionnage. Uit Warschau: De onder verdenking van spionnage gearresteerde majoor van den Pooléchen Generalen Staf Dem- kowski is door een militaire rechtbank tot de ko gel veroordeeld. Demkowski bekende de ten laste ge légde spionnage en deelde mede overtuigd commu nist te zijn. Het vonnis zal naar verluidt nog in den nacht van Vrijdag op Zaterdag worden voltrokken. KINDERZEGEN TE WEHL. Vijf volle trouwboekjes. Uit Doetinchem: In de gemeente Wehl, tellende ongeveer 3000 inwoners, is dit jaar door den ambte naar van den burgerlijken stand reeds aan vijf acht- paren een tweede trouwboekje afgegeven, daar hét oorspronkelijke bij het huwelijk afgegeven trouw boekje, ruimte biedend voor inschrijving van twaalf kinderen, vol was. TWEE VERDACHTEN AANGEHOUDEN. In verband met het rollen van 3000 gulden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd in de omgeving van het Beursplein te Rotterdam een buitenman beroofd van zijn portefeuille, inhoudende drie duizend gulden. In verband met dezen diefstal heeft de politie thans aangehouden twee vrouwen, ^de 35-j.arige C. J. dé M. eh de 37-jarigé Ni W. T. de M. lieide 'vróuwen zijn opgesloten in het bureau aan de Groote Paauwensteeg. Het geld is nog niet terecht. ZIJN ECHTGENOOT E VERMOORD. Naar nog vernomen wordt, zal de justitie een onder zoek doen instellen naar de geestvermogens van den verdachte in de moordzaak te Ameland. NIET TOEGELATEN ALS RAADSLID. De gemeenteraad van Voorst besloot Donderdag tot niet-toeleting van den heer Ph. Meilink (v.d.) tot den Raad, op grond van de nieuwe Gemeentewet. De echt- genoote van den heer Meilink is n.1. gemeentelijk ver loskundige. Naar het Hdbld. verneemt, zal de heer Meilink van dit besluit bij Ged. Staten van Gelderland ln beroep gaan, daar hij meent, dat aan de wet een verkeerde uitlegging is gegeven. WINKEL. 17 Juli 1931. Aalbessen f 516, kruisbessen f 3—12, frambozen f 20—26, aardbeien f 7—18, kersen f 20—22, tomaten f 10—11, slaboonen f 913, aardappelen f 34, alles per 100 pond. Bloemkool f 610, kropsla f 11.30, komkom mers f 36, wortelen f 35, rabarber f 36, alles per 100 stuks. W I E R I N G E N Vrijdag werden alhier demonstraties gehouden met de waschcompressor „Waschras". Onbegrijpelijk vlug werd de wasch door lulchttoevoer gereinigd, met het kleine mechanisme. Men zou zoo zeggen, de wasscherijen hebben zoo gedaan. En als de huisvrouw thuis de wasch doet is ze geen waschvrouw meer. De kunst gaat ver. MeJ. Annie v. d. Mark alhier ls geslaagd voor eind examen UJL..O.-school te Den Helder. NIEUWE N 1 E T) 0 R V De leerlingen A. Kooij Jbd., R. Prins Ad. en S. v. d. Haagen Cz., slaagden voor het examen vnn de eerste naar de tweede klas B der U.L.O. te Alkmaar. Faillissement NoordhoUandsche Bank. Naar we vernemen zal binnen enkele weken, dan toch de slot-uitkeering van het faillissement der NoordhoUandsche Bank plaats vinden. Deze laatste termijn zal zeer waarschijnlijk ruim 5 pet. bedragen. Het is niet veel meer, maar toch vrij zeker voor velen nóg welkom in dezen benarden tijd. KOE GR AS JULÏAN ADOR F. Vrijdagmiddag om 1 uur werd in de Kapelkcrk aan da Laat te Alkmaar, de aangekondigde vergadering gehou den, waartoe alle Kerkvoogdijen der Ned. Herv. Kerk in de Prov. Noord-Holland waren ultgenoodigd om te ko men tot de oprichting van een Provinciale afdeeling van de Vereenlging van Kerkvoogdijen ln de Ned. Herv. Kerk gevestigd te Utrecht Door het ongewone uur van vergaderen en andere niet voorziene factoren, was het bezoek aan deze ver gadering niet groot te noemen. Degenen, die aanwezig waren, juichten echter de stappen die het Hoofdbestuur deed, om ook in Noord-Holland een afdeeling op richten, van harte toe. De meeste afgevaardigden waren echter zonder mandaat, en moesten het hier gehoorde, Is broodprijsverhooging gewettigd? Een verhooging van 1 cent per 8G0 g*aa» wel het maximum. Nu zich het verschijnsel voordoet dat reeds hier en daar de prijs van het brood wordt verhoogd, dringt de vraag naar voren of de broodprijsverhoogingen, welke in verschillende plaatsen van ons land worden ingevoerd, gewettigd zijn in verband met de tarwe. wet. De „Tel." verneemt hieromtrent van de meest bi voegde zijde het volgende: De overgroote meerderheid der hakkers heeft, zoo als men weet, op het oogenblik nog voorraad bloem welke gekocht is vóór de invoering van de tarwewet z.g. onvermengde bloem. Op den prijs van het brood dat uit deze bloem wordt bereid, kan uiteraard de tarwewet niet van invloed zijn. In het begin van Augustus zullen de bakkers, voor zooverre ze nog voorraad onvermengde bloem heb ben, gelijk bekend, het brood moeten doen beslaan voor de helft uit onvermengde bloem en voor de helft uit vermengde (d.w.z. mede uit inlandsche tar we bereide) bloem. Eerst dan kan voor hen aanlei ding bestaan om over te gaan tot verhooging van den broodprijs, welke verhooging evenwel niet be hoeft uit te gaan boven de helft van het verschil in bloem prijs. In September zal de zaak anders staan. Dan toch zullen de bakkers als gevolg van de tarwewet on vermengde bloem moeten gebruiken. De noodzake lijke broodprijsverhooging, als deze komt want dat is op het oogenblik nog de vraag zal zich dus eerst voordoen in den loop van Augustus en Septem ber, eerder niet. Daar de bloemprijs vóór de inwer kingtreding der tarwewet ongeveer f 10 (per 100 Kg.) bedroeg en nu schommelt nabij f 11.50, terwijl er een vallende tarwemarkt is, zal, zooals het zich thans laat aanzien, indien een verhooging van den prijs van het brood noodzakelijk mocht blijken, 1 cent per 8CO gram wel het maximum zijn. Het is niet te zeggen, hoe deze verhooging zich in iedere afzon derlijke gemeente zal voordoen, omdat, dit afhangt van de vraag, boe de bakkers in de bepaalde streek op het oogenblik hun broodprijs hebben gesteld ten opzichte van den bloemprijs. Uit het vorenstaande kan worden afgeleid dat het geen zin heeft den broodprijs thans alreeds te ver hoopten, een verhooging op dit oogenblik is ten eenenmale ongewettigd, behalve voor die enkelen die reeds nieuwe bloem gebruiken. In ons land bestaat voor het brood geen maximum prijs, zoodat de bakkers geheel vrij zijn dezen naar eigen goeddunken te bepalen, zooals zij ook in het verleden hebben gedaan. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Johannes Arie Willemse, 23 jai radiomonteur en Geertje de Graaf, 24 iaren, zond! beroep, beiden te Schagen. Nicolaas Willem Spit' dijk, 28 jaren, kapper en Anna Francisca Ameii Goossen, 26 jaren, zonder beroep, beiden te Schag«J Hendrik Raak. 29 jaren, chauffeur, te Schagen lïedwig Emilie Jasmer, 25 jaren, zonder beroep, I Bloemendaal. Getrouwd: Pieter Kok en Geertje Zeeman. POLITIE. Verloren: Een pakje handwerken; een gymroKj* Opgevangen: 2 postduiven. nog in hunne vergaderingen bespreken. Van het Hoofd bestuur waren aanwezig de heeren Jhr. Ir. W. Laman Trip en Ds. C. J. Bartels. Na een inleidend woord van den heer Laman Trio die als Voorzitter fungeerde, en die even de historie van de Ned. Herv. Kerk naging en het doel uiteenzette, waarvoor wij thans hier aanwezig waren, werd het woord verleend aan den heer Bartels.die de meer zakelijke voor deelen naar voren bracht, wanneer men zich aaneensloot bij de Provinciale en Landelijke organisatie. In een kort betoog werd door genoomden heer uiteengezet wat de véreeniglng doen kan voor hare leden, zooals daar zijn de vele moeilijkheden bij het Innen van den Omslag, de Verzekering der gebouwen bij brand et storm, bij onze eigen verzekeringscommissie, de hulp bf het restaureeren van kerkgebouwen, om subsidies daar voor te bekomen. Dan was daar nog een voornaam punb nJ. orgel- en klokkenbouw en de reparaties daarvan welke in de meeste gevallen veel te veel kosten, en soms niet geheel tot zijn recht komen. Ook de reeds genoemde verzekeringspremies zijn meestal veel te hoog, al komt| daar eenige kentering in. Na dit betoog van den heer Bartels was er gelegen-^ heid om vragen te stellen, waarvan eenlgen dan ook gébruik maakten. Alkmaar meende dat het wellicht be ter was, om een afdeeling te atichten van de kerkvoog-| dijen in Noord-Holland boven het IJ, en het andere ge-| deelte bij Amsterdam of Utrecht te voegen. Blaricum en Ouderkerk a, d. Amstel waren het hier mede eens. Huisduinen-Julianadorp vroeg naar de jaar- Hjksch© bijdrage. Indien er een afdeeling gesticht werd, en zou het verder beter vinden dat naar draagkracht de bijdrage werd berekend, en niet voor groote en klei ne gemeenten preclee gelijk. Enkhuizen bestreed dit eenigszins. Nadat nog enkele vragen van ondergeschikt belang waren gesteld en beantwoord, kwam men tot de con clusie, dat in beginsel allen wel voor de oprichting van een voorlooplg Comité waren, dat dan verder de nu reeds aangewende plannen zal trachten te verwezenlij ken. Overgegaan werd tot de benoeming van drie leden voor dat Comité, n.1. de heeren D. Saai, Alkmaar. F. Smit, Enkhulzen en P. Donker Cz. te Twisk. Deza heeren hebben tot taak om ln een volgende vergadering te trachten definitief tot oprichting van een Provinci ale afdeeling te komen. Aan het einde van de verga dering werd nog de aandacht gevestigd op het door de Vereenlglng uitgegeven wordende Maandblad en werd vervolgens deze vergadering door den Voorzitter, met dank aan de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid, en besprekingen gesloten. In een drietal autobussen van den heer J. van Scheijen, maakten de leerlingen van de Chr. School te Koegras, Vrijdag een uitstapje naar Schoorl. Bergen en Alkmaar. In de morgenuren liet het weer zich niet erg prettig aanzien, doch later bleef het, behoudens nog' een enkel klein bultje, den geheelen dag droog. Uit Koe-j gras vandaan werd rechtstreeks naar Schoorl getoerd* en daar eenlgen tijd verpoosd Verder naar Eergea,! waar in den Speeltuin enz., naar hartelust genotsi; werd. Daarvandaan door de boschrijke omgeving naafj Alkmaar, waar eveneens het een en ander bezichtigdj werd. Van Alkmaar af werd langs het Kanaal des! thuisreis weer aanvaard en kwamen allen te ongeveen 9 uur zeer voldaan over het uitstapje weer alhier aan Door het bedanken van Ir. S. F. Monhemius tt Den Helder als lid voor den nieuwen gemeenteraad; zal deze worden opgevolgd door den heer P. van de» Veer. landbouwer te Koegras, De kans bestaat dus dtf het Koegras thans 2 vertegenwoordigers in den P-aa* zal krijgen. Aan de Zeevaartschool te Den Helder, verwie» de leerling J. Veeter dezer dagen het einddiploma

Schager Courant | 1931 | | pagina 2