Radioprogramma I De schilders van Bergen. Uit onze omgeving. Tentoonstelling van Fokke Kamstra ln het voormalige doktershuis. Uit de berichten, den luatsten tijd in de couran ten verschenen, naar aanleiding van de viering van het 25-jarig bestaan van liergen aan Zee is het een algemeen bekend feit geworden, dat Bergen altijd een geliefkoosd domein is geweest en nog steeds is van schilders en kunstenaars. Vooral de eersten zijn er sterk vertegenwoordigd, zoo zelfs, dat men spreekt van een „iiergensche school." Doch de bedoeling van deze is niet om een be schouwing te wijden aan de schilders van Bergen in het algemeen. Voor wie zich daarin zou willen vermeien, kunnen we een bezoek aan de tentoon stelling op „Ilussenduin" te Bergen aan Zee, ten sterksto aanbevelen. Neen, het is naar aanleiding van een kijkje, dat we dezer dagen namen in het leegstaande oude dokterhuis tegenover de Ruïne te Bergen, waar Fokke Ka rnstra een 50-tal van zijn schilde rijen exposeert. De ontvangst is gemoedelijk, gemoedelijk zooals de schilder Kamstra zelf is, gemoedelijk zouden we haast kunnen zeggen, als heel diens werk er uit ziet. Kamstra doet niet rnec aan mode grillen; hij tee- kent en schildert, zooals hij het ziet, d.w.z. sober in kleur en firguur. ('.een wangedrochtelijke gestalten, geen onnatuurlijke wezens met overdre ven gelaatsuitdrukking, die door krachtuitzetting tot een grimas zijn geworden, maar echte stem mingsvolle doeken, eenvoudig van houw zonder overlading en waaraan een zekere mate van kun nen niet ontzegd mag worden. Kr spreekt liefde uit Kamstra'® werk, zonder dat zijn schilderijen nochtans een groote pretentie heb ben en het geëxposeerde indrukken nalaat, welke men zich na eenigen tijd gemakkelijk voor den geest zal kunnen halen. Maar juist omdat het, zoo- als we hierboven reeds neerschreven, zich aan ons voordoet, gewoon naar de natuur gegeven en bo venal ook omdat er zooveel bekende plekjes uit de omgeving in gevoelige kleuren op het doek zijn ge bracht, is een kijkje op deze tentoonstelling zeker do moeite waard. Als we binnenkomen, zien we eerst een paar co- pieën van groote meesters, die zoowel in kleur als in expressie niet nalaten onze aandacht vast te houden. In een van zijn eigen werken, een klein doekje, voorstellende tinnenbord met uien, vinden we dergelijke eigenschappen terug. Stillevens, waarop bloemen, kunnen wij er vele vinden. Des Ie méér begrijpelijk wordt dit, wanneer men weet, dat do schilder een groot bewonderaar van de natuur is. Dit komt niet minder tot uitdruk king in zijn landschappet». We passeeren eenige landschappen uit de heerlijke omgeving van Rchoorl en Bergen, een paar vergezichten over het vlakke polderland, welke laatste bij den schilder vermoedelijk hebben opgeroepen beelden uit vroe ger jaren, uit de Friesche landouwen men zal reeds uit den naam hebben opgemaakt, dat Kam stra van geboorte een Fries is. Vele van deze composities, waarbij talrijke doek jes van bescheiden afmetingen, zijn hoogst ver dienstelijk werk. Kon enkele maal schildert Kamstra ook neer in fellere kleuren, zooals een Duinlandschap te Ber gen. maar nooit wordt zijn werk daarbij opdringerig. Kamstra's portretkunst zien we uitgebeeld in een kop van Domein Nieuwenhuis. wiens trekken we ons feller van uiting hadden voorgesteld. Ken interieur Kooi** Groote Kerk te Alkmaar ver dient de bijzondere aandacht van de bezoekers. Het eigenaardige licht dat valt door de verweerde glas- in-lood-ramen is hier heel goed getroffen. Tenslotte wordt voor de bezoekers nog een origi- neele houtsnede disponibel gesteld, voorstellende de hoofdingang van de Ruïne, tegen den kleinen prijs van fl. Z IJ P K T ZAND. Au to-ongel ukken. Donderdagmorgen omstreeks kwart voor tien uur is een aannemer van Wormervecr, wiens naam tot heden nog onbekend is, met zijn Chevrolet-auto, waarin hij alleen was gezeten, met groote snelheid, door het slippen op den door den pas gevallen regen zeer glad den weg geslipt cn totaal over den kop geslagen. De wugen kwam met een geweldigen amak onderst boven tusschen een electrapaul voor het huls van P. Tuin Jbz. cn bedoeld huis terecht, ln zijn vaart een voor perceel v. d. Linden staand motorrijwiel meene mend en gedeeltelijk het hek en een ruit van de woning van Tuin vernielend. De inzittende aannemer welke zoo'n beetje op zijn hoofd in den wagen stond, kroop er hierna uit, hield een voorbijkomende andere auto aan en vroeg of deze hem verder naur zijn beklemming, Den Helder, mcc kon nemen. Toen du niet ging, heeft L. v. d. Linden hem direct weggebracht. De man mankeerde geheel niets en bleek totaal niet te zijn geschrokken. Verze kering dekt de schade. BU het keeren met zijn auto is Donderdagmiddag in de z.g. Kikkerstecg de Weleerw. heer Kapelaan Schaa- per, voorheen alhier, met zijn wagen vooruit ln den wegsloot terecht gekomen. De auto is later door ga rage de Moor van Schagerbrug eruit gehaald en naar C. Johfinnes gesleept. De Kapelaan welke op bezoek was bij zijn oude parochianen, kwam er met den schrik af. PETTEN. Voor het toclatingexamcn tot de R.H.B.S. te Alkmaar slaagde de leerling der openbare school G. Janama. De jongejuffrouw M. S. Ertks werd bevorderd naar de 3do klasse. Donderdagavond werd te Petten de schoolfeest vergadering gehouden. Van de pl.m. 60 gezinshoofden waren er welgeteld 5 ter vergadering aanwezig. Hoe te- leustellend zoo'n opkomst ook is, toch besloot men zich hierdoor niet te laten ontmoedigen en de kinderen niet de dupe tc doen worden van deze geringe belangstel ling. De data. waarop dc uitstapjes zullen plaats hebben, zyn 1 en 2 Sopt Den eersten dag gaan de jongste leer lingen naar Bergen. Schoori en Egmond. terwijl den volgenden dag de ouderen Amsterdam zullen bezoeken, waar de dag zoo nuttig en aangenaam mogelijk zal ge passeerd worden. GEMEENTE ZIJPE- Ingeschreven van 10 t.m. 16 Juli 1931. Geboren: Theodorus Cornelis, zoon van Petrus Glas rn Dorothea Johanna Maria Strooper. Catharina Maria Theresia. dochter van Cornelis Klaver en Antje Conljn. Overleden: Dorothea Johanna Maria Strooper, 31 Jaar, echtgenoote van Petrus Glas. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. HOOGWOUD Van de 4de naar de 5e kl. B van de R.H.B.S. t* Alk maar werd bevorderd W. C. de Boer. Het aantal dienstpllcfhtigen, dat met 1 October as. naar de aan vuil Ingsreaerve zal overgaan bedraagt 10. O V OF. N I KDORP De op 24 Juni J.l. benoemde leden van den raad al hier hebben thans allen hunne benoeming aangenomen. HARENKARSPEL DIRKSHORK. Blijkens advertentie, voorkomende ln dit nummer, Is door den caféhouder D. Swager alhier, wederom gezorgd voor een varieerend programma gedurende de a.s. ker mis. Maandagavond toch zal door de Noord-Holl. Cine ma een bioscoopvoorstelling worden gegeven, terwijl op Dinsdag de familie Hoffman, met geheel nieuw pro gramma by hem zal optreden. Gezien het succes van vorig jaar, zal zeker voor dit gezelschap ook nu weer veel belangstelling zyn. Waar de danslustlgen zich bo vendien de gehecle' kermis kunnen tegoed doen aan de opgewekte muziek van de hier welbekende Bever- wykers, twyfelen we niet of ook thans zal de heer Swager de kermislustigen tot zich weten te trekken. DIRKSHORN. Dc jongeheer A. v. d. Laan alhier is op de R.H.B.S. te Alkmaar overgegaan van dc le naar dc 2o klaase. SINT MAARTEN Donderdag was ten huize van den heer Zwakman alhier een openbare vergadering uitgeschreven, met het doel op te richten een Afd. van den Landarbeidcrsbond. Te ruim 3 uur was het de heer L. Lourens, die dc lei ding dezer vergadering werd opgedragen, en die mede deelde, dat de spreker voor dezen avond uitgenoodigd, bericht van verhindering had gezonden, zoodat dit voor de vergadering een teleurstelling is. Spreker meent echter dat zij, die hier ter vergadering aanwe zig zyn, doordrong enzyn van de noodzaak om ook hier eervafd. op te richten, daar ailen reeds'lid zyn van om liggende afdeelingcn. Wel spyt het spr. dat niet meer deren ter vergadering aanwezig zyn, daar er toch vol doende bekendheid aan is gege-ien. Voorts uit spr. de gedachte, dat de meeste arbeiders alhier als vast- arbeider werken en in de veronderstelling zyn, dat de bond enkel voor de losse arbeiders is. Dit is juist niet zoo, daar het voor den bond een krachtlgen steun geeft als ook zy zich organiseeren. Komen wy echter tot oprichting van een afdeeling, dan zullen wij nog wel een nader bezoek by hun brengen in de hoop ons doel te bereiken Na deze korte Inleiding wordt tot oprichting overge gaan. met aanvankclyk 7 leden cn werd als voorlooplg bestuur gekozen de heeren L. Lourens, J. en C. de Vet. Politie. Gevonden: een hereenhoed. Inlichtingen ter Secretarie. HEERHUGOWAARD Woensdagavond ongeveer 11 uur reed de vrachtryder Jongkind u't het Waarland, met zyn met kisten aard appelen geladen voertuig, aan het Zuideinde van den Middenweg tegen een boom, doordat plotseling het licht van zyn lantaarns uitging. Hoewel de aardappelen her en der werden verspreid, en twee boomen danig ont veld, hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Aan Mej. Maas on den heer C. Hartog, resp. onderwij zeres cn hoofd der o. 1. school I en den heer A. G. van IJsselstein, hoofd der school to Veenhuizcn, (school 4) is uitgereikt het aanvulllngsdiploma voor lichamelijke oefening, welk diploma met akte j te zamen de nieuwe bevoegdheid voor het geven van gymnastiekonderwys vormt WARMENHUIZEN Voor toelating Hooger Burgerschool te Alkmaar de den drie leerlingen der openbare school te Warmenhuizen examen. Allen slaagden, n.1. Trijntje Mink Dd., Alle Mink Cd., en Corrle Pouthuma. LANGEND IJ K OUDKARSFEL. Hulp ln nood. Vrijdagavond half negen hield bovengenoemde ver- ceniging haar halfjaarlykschc ledenvergadering in hotel „De Brederode", van den heer C. Vis. Aanwezig zyn 20 leden, inclusief het bestuur. De Voorzitter de heer G. IJff opent de vergadering met een hartelijk welkom tot de leden. Het verloopen halfjaar heeft geen kenbare verande ringen in de verecniglng gebracht. Voorz. spreekt den wensch uit, dat de agenda op een aangename manier mag worden afgewerkt. De vereeniglng heeft een slag gehad op financieel gebied door de vele ziektegevallen. De notulen van dc vorige vergadering worden door den secretaris, den heer J. Ooyevaar voorgelezen en na een kleine aanvulling goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat door hem cn den heer Slooves de vergadering van de federatie te Alkmaar is bygewoond. Er was niet veel bUzonders aan de orde. Eenige jaren Is geen contributie betaald voor de fede ratie. Dit jaar moet echter wel worden betaald. De gees: In de vergadering was pessimistisch. Door de ziektewet zullen de ziektekassen wel ln moeilijkheden komen. Voor al do aanwerving van nieuwe Jonge leden wordt hier door zeer tegengewerkt. De meesten zagen de toekomst der plaatselijke ziektekassen duister in. Er zal op den zelfden voet met de federatie worden doorgegaan. Met den nieuwen bond zal nog geen contact worden gezocht Verslag penningmeester. Ontvangen is aan contributie f 1212.62, diversen f 3.50, totaal f 12.16.12; uitbetaald is aan uitkeeringon f 1937.06, bodeloon f 152.70, diversen f 71.85. totaal f 2161.61. Nadeelig saldo f 945.49, saldo vo rig jaar f 5194.43, biyft het bezit der vereeniging dus f 4248.94. Op de bonk is geplaatst een bedrag van f 4173.78, ln kas is dus f 75.16. Gedaan zijn 317 uitkee- ringen aan 95 leden met 1653 ziektedagen. De heer R. Schuit adviseert namens de kasnazieners, dat alles volkomen in orde is bevonden. Voorzitter dankt den penningmeester, den heer H. de Geus. voor zyn accuraat gehouden beheer. Spr. wijst op het groot aantal leden, dat heeft getrokken. Byna 1/8 gedeelte. In de bestuursvergadering is er over gesproken om als de reserve onder f 4000 daalt, de uit keer ing die thans f 10.50 per week bedraagt, te verlagen tot f9 per week. anders zal de kas uitgeput raken en dat moet niet. We moeten den voorzichtlgen weg be wandelen. De heer W. Zweed zegt dat onze eigen kas zal uit sterven door de ziektewet De elgenmartelaars zullen alleen overbiyvcn. De heer Jb. Bruin merkt op, dat de ziektewet een half jaar uitkeert Onze kas betaalt een heel Jaar, biyft dat zoo? Voorzitter antwoordt, dat het wel korter zal worden gesteld, anders raAkt dc kas leeg. De heer P. Volkers vraagt of het bestuur er direct toeo vergaat om de ultkeering te verlagen als de reserve beneden f 4000 daalt cn hoeveel leden er meer als een half jaar ultkeering krijgen. Voorzitter antwoordt, dat de ultkeering met goed vinden der leden zal worden verlaagd. Er hebben drie leden langer dan een half jaar ultkeering genoten. Ais leden der controle-commissie worden benoemd de heeren F. oeyes. A. Krom en P. Volkers. By loting worden de heeren Jb. Bruin en K. Schuit voor drie maanden vrijgesteld van conrlbutiebctaling. By de rondvraag vraagt de heer Jb. Bruin waarom geen R.K. dagbladpers aanwezig is. De secretaris antwoordt, dat de correspondent wel is uitgenoodigd. Als ze niet komen, kunnen wij er niets aan doen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de leden voor de opkomst en de aangename samenwerking. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatagenoote, M. Slot, is geslaagd voor het M.UJLO.-examen. Tot de H.B.S. te Alkmaar is o.m. toegelaten A. Troost alhier. NOORDSCHARWOUDE Het Nationaal Muziekconcours. Wij staan thans aan den vooravond van het Natio naal Muziekconcours ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van „Excelsior," De noodige voorbereidingen zijn getroffen om de deel nemende vereenigingen waardig te ontvangen en als het weer meewerkt, twyfelen wy er niet aan of het concours zal goed slagen. Hedenavond te 8 uur hoopt de jubileerende vereeni glng met haar eminenten directeur de heer P. Pranger het openingsconcert te geven, waarvoor wy een ieder aanraden hierby tegenwoordig te zijn. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie ln dit nummer. Met ingang van heden is een extra postdienst toege voegd, die 19.51 van Noordscharwoude en 20.03 van Broek op Langendijk vertrekt, waardoor een latere bus lichting mogelijk is geworden. Door de gemeente Oudk&rspel is een bedrag aan geld gegeven aan de Harmonie „Excelsior", alhier, ter gele genheid van het 35-jarig bestaan, waarvoor een zilveren Eerekruls is aangekocht. Bevorderd van de le naar de 2e klasse der R.H.B.S. te Alkmaar: R. Sehrloken te Oudkarspel, van de 3e naar de 4e klasse J. Schrieken en A. Borst en van de 4e naar de 5e klasse P. Schrieken, allen te Oudkarspel. Voor het M.U.L.O,-diploma A zijn de volgende leerlin gen geslaagd van de U.L.O.-school te Noordsoharwoude: M. Frielink, W. Frielink, M. Kroon, E. Oudshoorn, S. de Ruiter efi M. Slot. OUDKARSFEL. Donderdag, 16 Juli, maakten de kinderen der vier laagste klassen der o. 1. school te Oudkarspcl hun jaar- lijksch schoolreisje naar Alkmaar, Bergen en Camper duin. Het weer stond er 's morgens niet zoo goed voor, maar gedurende den dag klaarde de luoht meer en meer op. Eerst werd een bezoek gebracht aan de Hertenkamp in Alkmaar, vervolgens werd naar de uitspanning-speel tuin „Duinvermaak" in Bergen gereden. Hier was het een drukte en beweging van gaande en komende groepen van kinderen, maar toch vond elk kind zyn plaatsje op de verschillende speelwerktuigen. op draaimolen, wip en wat niet al. Daarna werd naar het speelduin gewandeld en naar hartelust op het groote duin gespeeld. Daarna brachten de bussen het vrooiyke gezelschap naar het einddoel van de tocht: Camperduin aan Zee. Een gezelligcn tyd werd aan het strand doorgebracht met scheppen in het zand, ballen en een klein beetje aan den kant pootje baden, want de zee was nogal woest waarna tegen den avond naar huis werd gereden. Zeer voldaan kwam ieder thuis, tevreden over den mooien dag. Zoo zyn de beide schoolfeesten weeT voorby. Een woord van dank aan allen, die hun gave hebben gege ven, om de kinderen dezen mooien dag te bereiden, allen, die aan voorbereiding en uitvoering medewerkten en aan de firma Kok en Tuinman voor de goede ver zorging van de bussen. ZUIDSCHARWOUDE. Voor de M.U.L.O. examens is o.m. geslaagd S. de Ruiter, leerling van de U.L.0. school te Noordschar woude. Een nieuw winkelpand is in het zuidelijk deel van onze gemeente verrezen. De heer Jb. van der Hoek heeft van de woning van de wed. Kapitein een kruidenierswinkel laten maken, die, door uit- en ver bouw, er werkelijk keurig uitziet. Niet alleen uitwen dig, maar ook van binnen mag dit winkelhuis ge zien worden en de verschillende ambachtslieden heb ben alle eer van hun werk. Deze winkel doet het uit stekend en is een aanwinst voor dat deel onzer ge meente. We hopen, dat de heer Van der Hoek in dit pand de noodige klandizie zal hebben, zoodat hij spoe dig van een bloeiende zaak zal mogen spreken. Wie hem cn zijn vrouw wel eens in hun vorigen winkel heeft ontmoet, zal de overtuiging zijn toegedaan, dat het aan een prettige bediening, aan voorkomendheid en gulheid, niet zal ontbreken. Mogen hun zaken uit stekend gaan! LANGENDIJK. We vernamen uit tuinbouwerskringen, dat de draaihartigheid in de verschillende koolsoorten, staande in „Het Ambacht" de laatste week bedenke lijke afmetingen heeft aangenomen. Men zal zich ongetwijfeld nog herinneren, dat het vorige jaar deze ziekte zulke verwoestingen heeft aangericht, dat er duizenden spoorwagens kool minder werden geteeld dan in normale jaren. Den laatsten tijd is onze tuinbouw niet meer zoo op Duitschland aangewezen als voor dien Juist door den slechten toestand in Duitschland en door andere oorzaken verscheen dit land in veel gerin ger mate aan onze veilingen. De aardappels gingen dit seizoen hoofdzakelijk naar Engeland. Daardoor is dc invloed van de Duitsche financieele crisis niet zoo ingrijpend als b.v. in het Westland. Toch zijn de toestanden aan onze veilingen de laatste dagen slecht; de tomaten zijn met sprongen in prijs achter uit gegaan en ook de vroege koolsoorten zijn hijzon der laag in prijs. Het wordt hier langzamerhand bij zonder critiek. CALLANTSOOG Dc dienstplichtige K. Tensen van de lichting 1919 is opgeroepen om op 4 Augustus &.s. des v.m. 10 uur aan wezig te zijn te Sehagen in het Gemeentehuls voor het nader onderzoek van dienstplichtigen. Door B. en W. van deze gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan J. Zander voor het bouwen van een motorboet en aan wed. BoomBaken voor het verbouwen van een boerdery. Politie: Verloren: een gouden broche en een porte- monnale met inhoud. Inl. ter secretarie. XV IERINGEN Succesnieuws. Voor a.s. Zondag zijn geen wedstry- den uitgeschreven. Voor het toelatingsexamen H.B.S. te Alkmaar slaag de Gre Kaan Nd. alhier. Op Woensdagavond werd voor de 2e maal „Jantje in Modderstad" opgevoerd door het kinderkoor „Jong Le ven", directeur Jb. I. Hovenier. Nu echter te Den Oever, en wel in het ontspanningslokaal. Jammer dat bfj den aanvangstyd het weer zoo buitengewoon slecht was. Toch liep de zaal nog byna vol. Ook nu was de opvoe ring weer heel mooi. Medewerking verleende evenals de vorige keer Mevr. Vetter. Het geheel werd weer een mooien cn gezelllgen avond. De heer Hovenier dankte bij het einde allen voor de medewerking op dezen avond, en hoopte dat de aanwe zigen nog gezellig bijeen zouden blijven, daar tot 11 uur dansmuziek zou worden gegeven. „Jantje" (de Jongejuffr. AU Dekker Jbd.) ontving nog een bouquet rozen met een pakje met cadeautje, wat met een glimlach ln ontvangst werd genocnen. Vergadering van Volksonderwijs afd. „Wielingen" op Donderdagavond gehouden in Concordia van Jb. BruuL Aanwezig 13 leden. De Voorzitter C. J. Bosker opende deze vergadering met welkom, en betreurde het zeer dat zoo weinig be langstelling bestond voor deze werkelijk nuttige vcreeni- ging. Hierna volgde voorlezing der notulen door den secre taris C. Duynker, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Ingezonden stukken waren van minder belangrijken aard. Volgt rekening en verantwoording van den penning meester D. Oden. Ontvangsten plus saldo vorig jaar zyn f 313.42, uitgaven f 99.93. saldo f 213.49, waarvan f 200 geplaatst op een Boerenleenbank, Bestuursverkiezing volgt Aftredende is de penning] meester voornoemd Deze Is niet meer herkiesbaar. fc; zijn plaats wordt gekozen de heer Jb. Lont Dz. Betreffende schoolbouwkwe9tie zal zooveel mogelM actie gevoerd worden, v.n. schoolbouw Westerland. Hier. over zullen circulaires verspreid worden om zoo ve* mogelijk te trachten dit tegen te gaan. De rondvraag leverde verschillende besprekingen o; waaruit werd besloten in September een algemeene ver gadering te beleggen. Daarna sloot voorzitter de ver gadering. Zondag 19 Juli. HILVERSUM (1875 V-Al M» 8.30—845 Ochtendgymnastiek; 8.50 Voetbalmedcdeell gen en Postduivenberichten; 9.00 Tydsein; 9.01 Tul bouwhalfuurtje door S. S. Lantinga. Onderwerp: „Oi oude boomen"; 9.30 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de G 10.00 Tydsein; 10.01 Voordracht door Martien Bev( sluis; 10.20 Concert; 11.00 Zondagmorgentoespraak d< G. J. Zwertbroek; 11.20 Orkest. A.V.R-0 12.00 Tydsein; 12.011.00 Het Omroep-Orkest o.l.v Nico Treep; 1.001.30 Radio-Volks-Universitelt. Cursus: Film en Filmkunst, door L. J. Jordaan; 1.30—2.00 Hel Omroep-Orkest; 2.00—2.30 Boekenhalfuur; 2.30—3.0( Het Omroep-Orkest; 3.00—3.30 „Humor in de muziek! door Casper Höweler; 3 303.45 Zang door Dameskoor 3.454.00 Han Beuker en Wouter Denys spelen Piano syncopatlons; 4.00—4.15 Dameskoor; 4.15—4.30 Hai Beuker en Wouter Denys; 4.30—5.00 Gramofoonplaten. V.AR-A 5.00 Tydsein; 5.01—6.00 VARA-Septet o.l.v. Is Eyl. V.P R-0. 6.00 Radio-Volks-Universiteit. Cursus: Mooi en nijver Insulinde; 6.30 Wijdingsuur. Spreker: Ds. F. W. J. den Kieboom, van Bergen. AV.R.Q 8.00 Tydsein; 8.01—8.15 Nieuws- en Sportberichten vat Vaz Dias; 8.159.00 Kurhaus Scheveningen. Concef door het Residentie-Orkest o.l.v. Leo Ruygrok; 9 00- 9.25 Voordracht door Mr. A. W. Kamp; 9.2510.30 Kur haus Scheveningen. Vervolg Concert; 10.3011.30 Ko vacs Lajos en zyn Orkest; 11.30—12 00 Gramofoonplaten HUIZEN (298 M) KRO 8.309.30 Morgenwijding. N.C.RV. 9.309.50 Orgelspel door Marie Zondervan9.50 Kerk dienst uit de Geref. Kerk (H. V.) te Leeuwarden. Voor ganger: Dr. J. G. Geelkerken; Na beëindiging van den dienst tot 12.15 Gewyde muziek. KRO. 12.15—1.30 K.R.O. Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.30 2.00 Spreker: Prof. J. A. Veraart. Onderwerp: „Ka pitalisme en Katholicisme"; 2.002.30 Literair Half uurtje; 3.005.00 Concert door „The Dutch Gentlemei Band". N.C.RV 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Hilversum Voorganger: Ds. N. P. E. G. van Uchelen. KRO I 7.45—8.10 Spreker: Plet Kasteel. Onderwerp: „Gedenk schriften" door P. J. Troelstra 8.108.15 Voetbaluitsla gen; 8.1510.40 K.R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen pl.m. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.4011.01 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 20 Juli. HILVERSUM 8.00 Tydsein; 8.01—10.00 Gramofoonmuzlek; 10.00 Tij^ sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.18-10.30 Gram» foonmuziek; 10.30—12.00 AVRO-Kwartet o.l.v. Dicl. Groeneveld; 12.-00 Tydsein; 12.15—1.00 Pierre Palla b* speelt het orgel in het Kurhaus te Scheveningen; IK —1.30 Vioolvoordracht door Borls Lensky; 1.302JÊ Gramofoonmuziek; 2.00—2.30 Het Helmann-Trio; 2.30-j 3.00 Rustpoos zender; 3.00—3.30 Lezing door Dr. F Klinkenberg, over: Socrates; 3.30—4 00 „The Paradij Garden Hawaiians", Padvinders-Hawaiian-Ensembl(P 4.005.00 Kinderuur; 5.007.00 Kovacs Lajos en zijl Orkest; 7.00—7.30 Boekenhalfuur; 7.45—8.00 Gramofoo» muziek; 8.00 Tydsein; 8.01—9.00 Studio-opvoering va» „Het geheim van Suzanne", zangspel in één bedrijft. 9.009.15 Het Koninklyke 's-Hertogenbosch' Manncn-l koor o.l.v. P. Kallenbach; 9.159.45 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.4510.00 Mannenkoor; 101010.14 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.101045 Orkest; 10.45—12.00 Gramofoonmulzek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (298 M-l NC.RW 8.008.15 Schriftlezing: 8.15—9.45 Morgenconcert; 10.3 11.00 Korte Ziekendiens..; 11.0011.30 Lezen van Ch: Lectuur; 11.3012.30 Gramofoonplaten; 12.301.( Orgelconcert door Jan Zwart; 1.453.15 Gramofoonraï ziek; 3.153.45 Cursus knippen en stofversieren; 3.45- 4.00 Verzorging van den zender; 4.00—5.00 Ziekenuuf tje; 5.00—6.30 Concert; 6.30—7.00 Verteluurtje voö jongeren; 7.007.30 Gramofoonplaten; 7.308.00 Sprl ker: Dr. F. J. Krop. Onderwerp: „De treurige toestan der arbeiders in Sowjet-Rusland en de Kerken"; 8.00- 10.15 Concert door de Koninklijke Utrechtsche Mannen zangvereenlging o.l.v. Bernard Diamant; In de pauzl 9.00—9.30 Spreker: Mr. W. de Rljcke. Onderwerp: „Volj kenbond en Wereldvrede"; 10.1510.25 Persberichte® Vaz Dias; 10.2511.30 Gramofoonplaten, Dinsdag 21 Juli. HILVERSUM (1875 Ml AV.R-d 8.00 Tydsein; 8.0110.00 Gramofoonmuziek; 10.00 TiJ»j sein 10.0110.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramél foonplaten; 10.3011.00 Voordracht door A. D. Hildli brand; 11.00—1.45 Van Dijk's Origineele VolendaJ mers; 11.4512.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein» 12.152 00 AVRC-Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld; 2.1»^ 2.30 Lezing over: Watertoerisme; 2.303.00 Rustpo«J zender; 3004.00 Knipcursus door Mevr. De Leeuw-f van Rees; 4.004.30 Pianovoordracht door Egbert Veen' 4.305.00 Het Zangkoor van de Industrieschool votf meisjes te 's-Gravenhagen; 5.00—5.15 Gramofoonmuziek 5.157.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest; In de pai 6.306.40 Causerie over „Veilig Verkeer"; 7.00—71 Causerie door W. P. F. van Deventer: „Een zwerft door mooi Nederland"; 7453.15 Het Omroep-Orl o.l.v. Nico Treep; 8.15—8.30 Tholen en Van Lier zii vrooiyke liedjes; 8.30—9.00 Omroep-Orkest; 9. Tholen en Van Lier; 9.1510.00 Omroep-Orkest; 10. 10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.1510.45 tooneel: „Teveel taartjes schaadt"; 10.4512.00 Gri foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (298 J KI 8.00—9.15 Morgenconcert; 10.00—11.30 Gramofoon: ziek: 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tydi 12.00—1.30 K.R.O. Trio o.l.v. Piet Lustenhouwer: 2.00 Gramofoonmuziek; 2.0O—3.00 Vrouwenuurtje; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.304.30 Verzorging van i zender; 4.306.00 Gramofoonmuziek; 6,006.30 Uit» ding van het Onderwijsfonds voor de Binnenval 6.30—7.15 Gramofoonmuziek; 7.15—7.45 Spreker: Klooster. Onderwerp: „Een en ander over het ge< leven van den Javaan": 7 458 00 Verbondskwartiert 8.00—8.15 Gramofoonmuziek; 8.1511.00 Aansluiting rJTf_ Sittard. Concert door het K.R.O. Orkest o.l.v. Gerritsen; 1L0O—12.00 Garomfoonmuziek.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6