Raad Heerhugowaard. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Een redding. Ketelontploffing. Onze kolenuitvoer naar Frankrijk. Jack Diamond. Kerk ingestort De Zeppelin-reis naar het Poolgebied. Nagekomen Berichten. nie vol. 5 minuten voor het einde wederom een handsgeval in het strafschopgebied van D. Onhoud baar verdween de bal in het net, 2—1. Sta Pal stelde nu alles in 't werk gelijk te maken en de strijd kreeg een forsch karakter. D. hield echter stand en met !!n d.E.S. overwicht eindigde de wedstrijd met een £_1 overwinning. Het is te begrijpen dat de vreugde het D. kamp groot was: 2 overwnningen op één Jlg een prachtig resultaat, waarmee wij de vereeni- °jne complimenteeren. In een opgewekte stemming Teerden allen te ongeveer 9K uur in Barsingerhorn tftrug waar de uitslagen reeds geruimen tijd bekend waren. Een postduif had nl. den uitslag der wedstrij den uit Castricum overgebracht. Een mooie voetbal de welke bovendien begunstigd werd door heerlijk xom'erweer. Athletiek. ANDERE VOORWEDSTRIJDEN. In Amsterdam organiseerde de A.A.B. voonvedstrij- den. Er werd een vijftal records gebroken. J. Zeegers jr was uitstekend op dreef en verbeterde achtereen volgens het Ncd. record over een half uur (van 8842.93 meter op 8968 meter), 't record over 6 Engc'sche mijl van 34 roim 41.4 sec op 32 min. 21 sec. en t record over 10 K.M. van 34 min. 3.4 sec. op 33 min. 18.4 sec. Mei. Pels van A.D.A. bracht het record discuswer pen van 33.86 M. op 35.10 M. De „Gymkhana"-estafette-ploeg liep de 4 V 100 M. in 51.6 sec. (oud record 53.1). Verder werden goede tijden gemaakt door Sierhuis (A.V. 1923) die de 400 M. in 50.6 sec. liep; de 10 V 100 M. estafette-ploeg van A.V. 1923, die er 1 min. 53.4 sec. over deed (oud record 1 min. 53.6 sec. van Haarlem). In Gouda werden de voorwedstrijden van den Z.HA.B. gehouden. De Goudsche Athleet, die op alle nummers haast uitblinkt, won het ver-springen met een sprong van 7.10 M. Hij won tevens hink-stap-sprong met 14.33 M. Mej. Girolf sprong 1.55 hoog. De beste Brabantsche prestatie in Breda werd door de estafetteploeg van P.S.V. verricht, die 42.8 sec. over de 4 y 100 M. deed. Vergadering van den Raad op 20 Juli. Voorzitter Burgemeester Van Slooten opent om half drie de voltallige vergadering, waarna voorle zing der notulen volgt, die onveranderd worden vastgesteld. Voor kennisgeving aangenomen ingekomen dank betuiging der heeren Hartog en IJsselstein en mej. Maas voor verleende subsidie voor het volgen van den applicatiecursus te Alkmaar. Bij het bespreken van het verzoek der R.K. Ver. t. Militairen te Amersfoort om ook weder het vol gend jaar de subsidie van f 15 te mogen ontvangen, merki de heer Kostelijk op. dat hij het vreemd vindt, dat juist deze vereeniging alleen dit verzoek doet. Wethouder Krom denkt, dat dit wel zijn oorzaak zal hebben in het feit, dat de meeste militieplichtigen uit deze gemeente in Amersfoort worden ingedeeld. Algemeen goedgevonden subsidie toe te staan. Aan de vereeniging K.D.O. is op haar verzoek om 175 subsidie bericht, dat gaarne een verslag over het aigeloopen jaar zal worden ontvangen. Subsidie toegestaan, indien kasmiddelen niet al te schitterend blijken. Medegedeeld wordt dat het verslag van den keu ringsdienst voor waren in het district Alkmaar over 1930 ter inzage is gelegd. De op de vorige vergadering ingediende wijziging begrooting 1930, is goedgekeurd van Ged. Staten te rug ontvangen. Begrootingen 1931 G.E.B. en B.A.S. zijn ingediend. Voor nazien dier begrootingen worden benoemd de heeren Kooij, Tromp en Wuis, die eveneens worden belast met het nazien der in de volgende vergade ring in te dienen gemeentebegrooting 1932. Voorzitter vraagt, of in verband met de behande ling van punt 2 der agenda, benoeming van een onderwijzeres aan O. L. School III, noe iemand het woord verlangd. Besloten wordt in comité te gaan. Bij de daarna gehouden stemming blijken 9 stem men te zijn uitgebracht op mej. S. E. Teerink te Alk maar, 2 op mej. J. F. Noorman te Zwolle. Tot onderwijzeres nuttige handwerken wordt met elgemeene stemmen benoemd mej. J. M. Brouwer te Heerhugowaard. Daar aan de O. L. School II verschillende reparaties moeten worden verricht, o.a. vernieuwing van den vloer in een der lokalen, bepleistering van muren in portalen en lokalen, reparatiën aan de banken en ver ven van het geheele gebouw en onderwijzerswoning buitenom, adviseeren B. en W. deze te doen plaats vin den, met uitzondering van die aan de banken. l'it de kostenberekening, globaal f3.000.—, blijkt n.1. dat het aanschaffen van nieuwe banken weinig meer zal bedragen dan het repareeren der oude, waarom men meent tot aanschaffing van nieuwe te moeten overgaan. Bovendien zullen de schoorsteenen dienen te worden gewijzigd. De heer Insp. van het L. O. in het district Alkmaar voelde er wel voor de geheele school te vernieuwen, met gelijktijdige verplaatsing van de richting van het gebouw, zoodat de ramen naar de lichtzijde ko men. doch z.i. was er geen bezwaar tot goedkeuring van het gebouw, indien de aangegeven veranderingen werden uitgevoerd. De hoer Kooij vraagt hoelang het gebouw dan nog goedgekeurd zal blijven. Misschien zijn we na deze reparatie verplicht toch spoedig een nieuw gebouw op te richten. Voorzitter zegt, dat zoolang een school in goede con ditie is, men geen reden heeft tot afkeuring. Voor reparatie vindt de heer Kostelijk een bedrag van f3000.— tamelijk hoog. Het volgend jaar zal het tegenwoordige hoofd met pensioen gaan. Ook kan cr een andere Inspecteur komen en de vraag is of deze beiden genoegen zullen nemen met de school, zooais rij na de reparatie zal zijn. Voor hem staat deze vraag ook in het toeken der nieuwe financieele verhouding. Voldoet bij verbouwing het gebouw aan moderne eischen? En indien een nieuw hoofd benoemd wordt, die andere theoriën huldigt, voorziet hij moeilijkhe den. Bïter Is het misschien met deze dure reparatie te wachten tot er een nieuw hoofd ia. Hoe la deze begroo- ting tot stand gekomen? Voorzitter zegt. dat in de begrootingssom een bedrag van f 600 voor nieuwe banken begrepen is. Reparatie van d« schoorsteenen. afbikken der muren, buitenom verven *n vernieuwing der goten is mede reeds meermalen uit gesteld Wethouder Krom beaamt het gezegde van Voorzitter. Alleen het schilderen der oude banken zou een bedrag van f 200 vorderen. Conform voorstel B. en W. besloten. De heer Kooij brengt bij monde der commissie, be last met het nazien der rekeningen van het G.E.B. en het B.A.S. verslag uit. Wat de cijfers betreft werd alles in orde bevonden. Ook thans moest even als het vorig jaar weder de op merking gemaakt worden, dat sommige rekeningen van het armbestuur van zegels voorzien waren en het zegel- in de rekening medetelt G fB betreft een bedrag van f 70 000 der cïï^l-u^ningfw 8l°nd nog Ugen 5 Pc» geboekt. De d™ "i1".2"* &>evraaE'i of conversie van dit be dra», geheel of gedeeltelijk niet mogelijk was. De heer Kostelijk vraagt of B. en W. betreffende het laatste punt reeds thans van advies kunnen dienen. Toegezegd wordt verder onderzoek in te stellen en zoo mogelijk met de tegenwoordige geldleeners tot andere overeenkomst te geraken. De heer Tromp, verslag uitbrengende over de gemeen terekening, stelt voor deze eveneens goed to keuren on der een woord van dank voor de keurige samenstelling. De commissie meent te moeten opmerken, dit in ver band met het in de vorige vergadering medegedeelde als zou het tekort over het dienstjaar 1930 f 2.094.57 be dragen dat dit voortkomt uit de in den gewonen dienst gedane uitgaven voor het woonwagenkamp, die feitelijk in den kapitaaldlenst thuis behoorden, doch hieruit slechts voor een zeer kien gedeelte waren voldaan. Was voor dit werk b.v. een leening aangegaan, dan zou de gewone dienst hebben gesloten met een voordeelig saldo van f 1070.02, een bedrag dat gezien de tijdsomstandig heden, reden kan geven tot tevredenheid. Voorzitter licht toe, dat men meende dit bedrag niet te moeten leenen, daar door deze handeling tevens een stuk land eigendom van de gemeente werd. Rekening aldus vastgesteld. Op een schriftelijke vraag van den heer Quant, ten einde te komen tot een anderen datum van de tweede periode van het landbouwverlof, die thans tusschen 1 en 15 Juli valt, terwijl deze dagen thans niet de practl- sche voor dat verlof kunnen worden genoemd, ant woordt Voorzitter dat deze data in overleg met Inspec teur, schoolhoofden en ouders Indertijd tot stand ge komen zijn, uit den chaotischen toestand, die voorheen bij het geven van dit verlof heerschte. Iedereen vroeg verlof, als het hem uitkwam en het Jdassikaal onder wijs ondervond daar groot nadeel van. terwijl er thans een regeling is. Niet onmogelijk acht hij 't, dat als de omstandigheden veranderen, men weer bereid is, zich hieraan aan te passen en voor tweeden termijn 15 Juli 1 Aug. te nemen. De heer Van Langen vestigt nog de aandacht op een vervroegen der zomervacantle. De heer Krom zegt dat ook overeenstemming met het bijz. onderwijs zal moeten worden verkregen. Nader overleg wordt toegezegd. Voorzitter brengt in herinnering, dat daar de moge lijkheid bestaat dat dit de laatste zitting is in deze periode, we den heer Wuis niet meer in ons midden zullen zien, In eenige woorden memoreert hij, wat zooal in deze vier zittingsjaren plaats vond. Als iemand bedankt voor verdere zittingname, moet men dit res pecteeren, wat ook de reden geweest moge zijn. Intus- schen, de heer Wuis is nog jong en misschien breekt nog weer eens een tijd aan, dat hij er anders over denkt Hij dankt den heer Wuis voor al het in goede harmonie met anderen voor de gemeente verrichte. Hierna sluiting. De slechte tijden voor den tuinbouw en de maatregelen, welke zullen moeten genomen worden. De omvang van de verwoestin gen der aardappelziekte. Lagere prijzen voor aardappelen, Idem voor bloemkool* Vroege wortelen Iets gezakt. Vroege koolsoorten, als witte, gele en roode, alle veel lagere prijzen, Idem bloemkool. To maten loopen ook achteruit Bevredi gende prijzen voor zilveruien. Idem sla boonen. Wie een trouw lezer is van de dag- en andere bladen, weet bij den eersten blik erin reeds, dat crisis, malaise en misère den hoofdinhoud vormen van de nieuwsbe richten en beschouwingen, welke men er in alle toon aarden aantreft Slechts in een zeldzaam geval klinkt ér een optimistisch en hoopvol geluid. En in het bij zonder geldt dit de beschouwingen over den tuinbouw In het algemeen en dien van Langendijk in het bij zonder. Of men nu klanken uit het Westiand verneemt, of uit De Streek, ze komen alle op hetzelfde neer: het Is momenteel een hopelooze toestand voor onze tuin ders. Dat werkt maar van den vroegen morgen tot den laten avond en wat men van zijn land haalt, ia nog minder dan de productiekosten. Bedenkt men, dat de honderden tuinbouwers, die pas enkele maanden gele den tuinderscrediet ontvingen met het doel hun bedrijf op gang te houden en met de hoop, iets over te houden van de opbrengst der tuinbouwproducten ook tot die gedupeerden bebooren, dan ligt het bij de tegenwoor dige toestanden voor de hand, dat de meesten er op het oogenblik nog slechter aan toe zijn, dan bij het begin van het seizoen. De jammerklachten stapelen zich op en daar die al gedurende een paar jaar zijn geuit, is het gemakkelijk te beseffen, dat zij, zeer gerechtvaar digd zijn en dat men nog niet aan het eind is met steunmaatregelen. Het is niet gewaagd te veronderstel len, dat het nu eigenlijk nog maar eerst gaat nijpen en dat men alzoo staat aan net begin van een periode, waarin de nood het hoogst is gestegen en de steun dus het grootst zal mogen worden. Ais de tuinbouwers nu weten, dat vele Ingezetenen van andere landen er nog beroerder aan toe zijn dan zij, dan mag dit een troost zij in hun ellende, doch de nood is er niet mee gele nigd. Bovendien is het een schrale troost, want men vraagt zich af, of het nu niet mogelijk is, zelfs onder de huidige omstandigheden, dat ieder Nederlander, die werkt, toch nog voldoende levensonderhoud bezltte. Wetende, dat er gezorgd wordt voor hen, die niet wer ken (en de gemeenschap heeft daartoe den duren plicht) is de elsch, dat ook gezorgd wordt voor hen, die wel werken, toch geen onbillijke. Ongetwijfeld, de overheid doet al wat door het verieenen van credieten, doch de feitelijke zaak bij deze steunverleenlng is toch niet anders dan deze, dat de betrokkenen zich al dieper in schulden steken, waarvan zelfs rente moet worden betaaid, terwijl het kapitaal, aangewend om te pro- duceeren met een winstmarge, daarbij zelfs blijft bene den de grens, waar die marge zou moeten beginnen. In Obdam, waar de nood momenteel al bijzonder hoog moet zijn geklommen, heeft het gemeentebestuur, naar we vernamen, steunbonnen uitgegeven, teneinde de noodlijdende tuinders in de gelegenheid te stellen, zich de allernoodzakelijkste levensbehoeften aan te schaf fen. In die gemeente werd men door de aardappelziekte al bijzonder zwaar getroffen, doch In het gebied van de Langendijker veilingen zijn er ook velen, die er buitengewoon slecht aan toe zijn. Weldra zijn de aard appels en de bloembollen gerooid en zal ook het werk voor verschillende arbeiders een eind nemen. De werk loosheid staat dus mede voor de deur. Een lichtpunt hierbij is, dat de kabeleerlng en misschien nog wel andere werken, voor een deel in de kerwloosheid kun nen voorzien, zoodat die nog gedeeltelijk te ondervan gen is. De aanvoer van vroege aardappelen was alweer aan merkelijk kleiner dan de vorige week, een bewijs voor de stelling, dat de aardappelziekte groote verwoestin gen heeft aangericht We spraken heden nog een tuin bouwer, die van 25 snees, dus van meer dan een halve bunder, 200 KG. leverbare aardappelen heeft gehaald. Zoo Is het duidelijk, dat aan de Broeker veiling ie de afgeloopen week slechts 35 spoorwagens aardappelen werden verhandeld tegen 105 in de overeenkomstige week van het vorige jaar; te Noordscharwoude bellepen deze aantallen resp. 42 en 125. De prijzen der vroege aardappelen waren lager dan in de voorafgaande week. Voor Schotsche muizen werd Maandag aan de veiling der LG.C. f 4.907.30 betaald, welke prijzen zich gedurende de eerste helft dezer week handhaafden, doch in de laatste dagen der week trad een verlaging in. waardoor Vrijdag f 5—6.60 en Zaterdag f 3 8A—6.70 werd betaald. Aan de veiling te Noordscharwoude werd zelfs nog minder betaald. Maandag f 5.10—610, Zater dag f 3.70—5.90. Eigenheimers werden Maandag te Broek voor f 4—6.90 verkocht, Donderdag voor f 5.30— 7.90 en Zaterdag voor f 3.206.50. Voor drielingen werd van f 46.50 betaald. Schoolmeesters brachten aan de Broeker veiling verleden Woensdag f 7.50 op. Zaterdag f 4.305.80; te Noordscharwoude den laatsten dag f 3— f 6. De crisistoestand in Duitschland heeft ongetwijfeld de prijsverlaging in de hand gewerkt Ook voor bloemkool werden lagere prijzen betaald. Werd Maandag aan de Broeker veiling voor eerste soort nog f 8.5014-60 besteed. Woensdag waren deze prij zen f 6.6010, Zaterdag f 4.10660. Tweede soort bracht toen niet meer op dan f 0.80—1, terwijl in het begin der week nog f 4.407.10 werd betaald. Ook werden voor dit product aan de velling van den Noor- dermarktbond nog lagere prijzen betaald. In totaal beliep de aanvoer aan belle veilingen ruim 43000 stuks. De vroege roode kool deed het al bijzonder slecht. Werd in het begin der vorige week nog f»7.209.30 per 100 KG. betaald en wss de noteering Zaterdag nog f 5.20—5-80 te Noordscharwoude, deze week zette in met f 2.904.30 te Broek op Langendijk, doch In den loop der week liepen de prijzen nog achteruit Zoo werd Woensdag aan de Broeker veiling f 1 502 50 besteed en aan die te Noordscharwoude f 12.20. Zaterdag wa ren de noteeringen resp f 1.702.30 en f 1.60—2. Aan belde vellingen werden in totaal ruim 40 spoorwagens aangevoerd, waarvan slechts 2 te Noordscharwoude. Witte kool vertoonde het laatst der voorafgaande week reeds een beteekenenden terugslag, maar nog erger werd het deze week. Aan de Broeker veiling werd Maandag nog slechts f 2.803.30 besteed. Zater dag kon aan de veiling te Noordscharwoude nog slechts f 1.202.50 worden bedongen. In totaal werden 5 spoor wagens aangevoerd. Gele kool had ook al onder de prijslnzinking te lijden. Dinsdag bracht ze nog f 3.504-20 op, Woensdag kon slechts f 1.30—2.10 worden gemaakt, Vrijdag werd te Noordscharwoude f 1,30 besteed. Het vorige jaar werden omstreeks dezen tijd belangrijk hooger prijzen voor gele kool gemaakt; witte en roode kool gingen toen echter voor nog lager prijzen van de hand. De beruchte prijs van f 0.60 werd toen herhaaldelijk besteed. Er werden deze week weinig vroege wortelen aange voerd. Maandag werd f 6.308.80 betaald, Vrijdag was de prijs lager en kon slechts f 4.407.30 worden be dongen. Peulen brachten van f 16 tot f 21 per 100 K.G. op. De aanvoer van slaboonen vond plaats aan belde vel lingen. De prijzen bleven de heele week vrjj atationnair, n.1. van f 1824. Voor tuinboonen werd f 3f 3.60 betaald. Zilverulen bleven bevredigende prijzen opbrengen. Zoo werd Maandag voor zilvernep f 1213.80 be taald en Zaterdag f 13.20—15.30, dus nog een kleine verbetering ln vergelijking met het begin der week. Drielingen golden van f 5.70—9. De aanvoer beliep ruim drie spoorwagons. Voor de tcmatenkweekers was het ook al geen gun stige week. Den eersten marktdag liep het nog vrij bevredigend: f 28 voor A, f 20.60 voor B, f 23.90 voor C. Doch Dinsdag waren deze prijzen gedaald tot resp. f 17.80, f 12.80 tot f 14 en 1850. Zaterdag trad weer een lichte verbetering in. De aanvoer beliep rond 37000 KG. Te water. De Alkm. Crt meldt: Toen Zondagmorgen verschillende leden van de Hal ter per auto op weg waren naar Den Helder voor deel name aan den aldaar gehouden zwemwedstrijd, werden zij nabij De Kooy staande gehouden door de passagiers van een autobus, die allen aan den kant van het Noord- hollandsch Kanaal stonden en met luid roepen en aller lei gebaren mededeelden, dat er een man te water lag, die op het punt was te verdrinken. Geen hunner kon zwemmen en de man was reeds gezonken. Er was dus geen tijd meer te verliezen, en gelukkig onze Alkmaar- sche zwemmers bedachten zich niet lang. Allen waren terstond bereid reddingspogingen in het werk te stellen en toen was het de jonge D. van Diepen, die vlug zich van zijn kleeren ontdeed en in het kanaal sprong, waar zwakke luchtbelletjes op circa 5 meter van den kant nog heel even de plaats aanduidden waar de drenkeling moest wezen. De redder had geluk. Bij den eersten keer duiken had hij den man direct te pakken. Toen men hem op den wal had. scheen alle leven geweken, maar de badmeester houdt niet van half werk en paste alle voorschriften voor het redden van drenkelingen toe, die ten slotte tot resultaat hadden, dat de man weer bijkwam Inmiddels was een andere Alkmaarder. de heer F. J. ten Pas, per auto naar het vliegkamp gereden, waar h?j hulp inriep. Een militaire dokter verscheen, die den drenkeling, een circa 50-Jarlgen varensgezel, naar een zekenhuis deed vervoeren. De omstandgheden. waaronder deze redding plaats had, hebben duidelijk aangetoond, hoe noodzakelijk het zwem men is. Een woord van hulde aan den kranlgen van Diepen is zeker verdiend. 6 gewonden* Gistermiddag om half vier is in de ijzergieterij van de firma H. J. Koning te Foxham, bij Hoogezand, door tot dusver onbekènde oorzaak een ketel ontploft. In de nabijheid van den ketel bevonden zich zes arbeiders, die allen tegen den grond geslagen en gewond werden. Twee van hen werden In zorgwekkenden toestand, na voorlooplg te zijn verbonden, naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. De vier ande ren konden, na te zijn verbonden, naar huis gaan. Bij het schieten met een z.g. plunger, dit Is een mas sief ijzeren stop, die in een cyllnder past, had plotse ling de ontploffing plaats. De uitwerking was zoodanig, dat de geheele fabriek bezaaid was met ijzerdeelen. Vele ruiten zijn gesprongen. De stukjes ijzer drongen ln de balen en stutten van het binnengedeelte van de fabriek. Van de zes werklieden, aie in de nabijheid waren, werd de 31-jarige gehuwde G. van Delden, vader van twee kinderen, wonende te Kropswolde, ernstig ge wond aan een der beenen. Het been moest onmiddellijk geamputeerd worden. De 35-jarige gehuwde J. Eggcns, wonende te Foxham, bekwam verschillende verwondin gen, zoodat operatief ingrijpen noodzakelijk was. De arbeider J. Bruins kreeg verwondingen aan het onder lichaam, terwijl de werkman R. Beerta aan het oog werd gewond en de gletbaas H. Dleters en de arbei der H. Duzink beiden lichte verwondingen bekwamen. Deze vier konden naar hun woningen terugkeeren. BIJ HET SCHOONMAKEN VAN EEN REVOLVER. Marechaussee gedood. Toen gister de hoefsmid bij de brigade Zwolle der Koninklijke Marechaussee. P. Smit, zijn revolver wilde nazien, ging plotseling een schot af, dat hem in het hoofd trof. Vermoedelijk was in het vuurwapen, een browning, zonder dat Smit het heeft geweten, een pa troon achtergebleven Morgen zou er wapeninspectie zijn De getroffene was op slag dood. Hij was 47 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. BLOEDIGE BOTSING. Uit Glogau wordt gemeld: Tijdens een danspartij in het dorpje Aufzug ont stond Zondag een ernstige vechtpartij tusschen com munisten en nazi's. De landbouwer Schmeisser werd met een flesch zoodanig op het hoofd gesla gen, dat hij dood neerstortte. Een jongeman werd door messteken ernstig gewond in levensgevaarlijken toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Vele ge wonden moesten zich onder geneeskundige behan deling stellen. De inventaris van het lokaal werd ge heel vernield. Aangezien men niet over telefonische aansluiting kon beschikken, kan politiehulp niet worden inge roepen. Alleen de particuliere mijnen lijden schade Is de „Llmb. Koer." wel Ingelicht dan worden de Staatsmijnen voorlooplg in het geheel niet getroffen. Tot 1 September as. toch wordt ln Frankrijk de Invoer van cokes en ookeskolen vrij toegelaten. Deze producten nu zijn het voornamelijk, welke de Staatsmijnen naar Frankrijk exporteeren. Vrijwel uitsluitend worden dus de particuliere mijnen getroffen. Volgens het „Limburgsche Dagblad" zal er Woensdag a.a te Parijs een conferentie worden gehouden tusschen de Limburgsche steenkolenmijnen en de Fransche auto riteiten, waarbij men wil trachten de voorwaarden voor ons land verbeterd te krijgen. Nog steeds geen rust. Jack Diamond is, zooals men zich herinnert, on langs vrijgesproken van de beschuldiging van vrij heidsberoving en mishandeling. De politie heeft het er echter nog niet bij laten zitten. Want hij wordt nu weer beschuldigd, dat hij zijn vrijspraak te dan ken heeft aan omkooping en meineed. Tijdens het proces gaven verschillende getuigen een alibi voor Diamond op. Men beweert nu, dat hij hun hiervoor 500 dollar heeft aangeboden. De laatste dagen zijn verschillende lieden van vrij verdacht allooi onder een sterk geleide van detecti ves op het politiebureau van Brooklvn verschenen. Zij zijn uitvoerig ondervraagd om bewijzen in han den te krijgen voor verdenking van meineed tegen Jack Diamond. Intusschen komt uit New York bericht, dat politie en detectives er in geslaagd zijn om een bende van 8 man te arresteeren, die van plan zouden zijn ge weest Jack Diamond te vermoorden. Zij waren in het bezit van mitrailleurs, geweren en revolvers. Twintig dooden, tweehonderd gewonden. Tijdons den dienst in de kerk te Loando in Portu* geesch Angola stortte gisteren het middenschip van het kerkgebouw in, waardoor een deel der gemeente naren bedolven werd. Totnogtoe werden twintig doo den geborgen, terwijl tweehonderd personen gewond werden, waarvan tachtig zoo ernstig, dat zij ter ver pleging in een ziekenhuis moesten worden opge nomen. DOOR NEERSTORTENDE AARDMASSA's GEDOOD. Naar het blad „A Reggel" uit Zala Egersze meldt, werden in het dorp Gutorfoelde bij grondwerken twintig personen door neerstortende aardmassa's bedolven. Vijf personen werden gedood, twee zwaar gewond. Do vrouw van een der slachtoffers is waanzinnig geworden. De ijsbrekor „Malygin" vertrokken. De tocht van de „Graf Zeppelin" naar het Noord- poolgebied zal niet worden uitgesteld. Dr. Eckenere verklaarde, dat de expeditie in weer wil van den moeilijken toestand zal doorgaan. Er wordt op gewezen dat de tocht voor het grootste deel door het buitenland wordt gefinancierd; rijks middelen zijn er niet voor noodig. Het vertrek van het luchtschip is op Vrijdag a.s. be paald. De voorbereidselen zijn in vollen gang en groo- tendeels reeds voltooid. De ijsbrekcr „Malygin" is gisterenavond zijn reis naar de Poolstreken begonnen. Er bevinden zich aan boord behalve eenige buiten- landsche passagiers, ook vertegenwoordigers van de Russische en buitenlandsche pers. De ijsbreker neemt 12.000 brieven mede, welke door de „Graf Zeppelin" tijdens zijn Poolreis aan boord zul len worden genomen. SCHEPEN VERGAAN. Vele dooden en vermisten. Een Japansch stoomschip is in den storm vergaan. De bemanning van drie en twintig koppen is ver dronken. Een Chineesch stoomschip met 31 man bezetting wordt sinds gisteren vermist. Men vermoedt, dat de inzittenden in den storm zijn verongelukt. GEMEENTE SOHAGEN* Geboren: Jacobus, zoon van Jouke van den Berg en van Marie Bosma. POLITIE* Gevonden: een halskettinkje, een handtasch, een horloge. WINKEL. 20 Juli. Aalbessen f 716, kruisbessen f 411, frambozen f 30 50, aardbeziën f 9—15, tomaten f 1316, slaboonen f 9 12, sniJboonen f 1315, kool f 1—1.60, aardappeien f 3 5, bieten f 34, per 100 pond, bloemkool f 6—9, krop sla f 11.30, meloenen f 50—57, komkommers f 3—6, wor telen f 46, rabarber f 45 per 100 stuks. WINKEL. Door den heer S. van Splunter is bij het weggraven van struiken In zijn tuin, opgegraven een bronzen pla quette (614 c.M. middell.), aan de voorzijde voorzien van twee elkander gedeeltelijk bedekkende manshooN den, voorzien van een rondschrift: J. W. Pieneman, geb 4 Nov. 1779, overleden 5 April 1853, N Pieneman, geb. 1 Jan. 1809, overleden 30 December 1860. Aan de achterzijde een met lauweren gedekt schlldersp&neei, gedragen door drie engeltjes. Uit het geven van bekendheid hieraan, Is het mis schien mogelijk te weten te komen, welke waarde hier aan is te hechten. Ven de lichting 1932 zijn tot gewoon dienstplich tige aangewezen, de ingeschrevenen: P. H. Band, Jn. Bregman, C. D. Broersma, C. D. Groet, J. Jensma. Jac. de Ruljter 'en P. Smit Jzn. en tot buitengewoon dienst plichtigen C. D. Appel, E. de Betue, G. J. Geel en P- Konen. Zondag is de heer P. Wit, vermoedelijk als gevolg van het schrikken van zijn ket. met ket cn wagen in de voorsloot te water geraakt. Met spoedig aanwezige hulp was het mogelijk het geheel weer op het droge te bren gen en bepaalde het ongeval zich tot eenige materieele schade. WARME NHUIZEN. Op het Zondag J.1. gehouden muziekconcours te Noord scharwoude behaalde het Fanfarecorps „Tavenu" onder leiding van haren dir. G. Anderson een eersten prijs in de tweede afdeeling, tevens het hoogste aantal punten 125. Een schitterend succes voor deze vereeniging. OUDKARSPEL De jongeheer P. J. Meereboer is toegelaten als leerling van de R.H.B.S. te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. Door den heer J. W. Boonstra is in het woon- en winkelhuis, bewoond door IJ. van Dijk. een winkel ge vestigd In uurwerken, barometers, brillen, naaimachines etc., met annex reparatie-inrichting.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7