LUCULLUS Baars Oosterman. Groote partij Afbraak Vroeger beginnen. Weer een automobiel-ongeluk. Een complot ontmaskerd. Voor duizenden guldens opgelicht Heilige dieren. Onder een locomotief. Troebelen in Spanje. Een drama op een tuchtschool. Een cycloon. Een vreeselijk lot Frankrijk en de ontwapening. Auto in de Loire gestort De toestand in China. Plaatselijk Nieuws. 5 pond gemalen Spek voor 75 cent, bij S. DE VRIES In de bakker^. D« minister van Arbeid. Handel en Nijverheid, heeft „H den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt JB voorontwerp van wet tot wijziging van de bepalin gen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen. Aan een commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid fjorden opgedragen omtrent dit voorontwerp pnie- advles uit te brengen. O.m. wordt voorgesteld een nieuw artikel 39 ln do Arbeidswet in te voegen, waarbij be paald wordt, dat: Indien zoowel vakvcreenlgingen van werfcgevcrs als van arl>eiders *n ket broodbakkersbedrijf van oordeel zijn, dat het gewenscht is in alle broodbak- kertjen in bepaalde gemeenten of gedeelten van gemeen ten bet verrichten van bakkersarbeid toe te staan gedu rende één uur vóór het tijdstip, waarop deze. arbeid vol gens de wet mag aanvangen, de minister voorwaarde- jijjt of onvoorwaardelijk daartoe vergunning kan ver- leenen. De beschikking, waarbij een zoodanige vergun ning wordt verleend, wordt afgekondigd in de Staats courant Een Nederlandsche auto in Duitschland verongelukt. Vier zwaar gewonden. Een Wolff-telegram meldt, dat Maandagavond in het Rheinland tusschen Dürcn en Langerwehe een Nederlandsche auto, waarin vier personen zaten en die door een dame bestuurd werd, om onbekende re- den tegen een boom reed. De boom knapte af en de auto sloeg over den kop in de sloot naast den weg, waar zii in brand vloog. Met moeite konden eenige landarbeiders, die in de buurt werkten, do vier inzit tenden uit den brandenden wagen redden. Zwaar ge wond werden de Nederlanders naar het gasthuis te Düren overgebracht. De inbraak in „De zilvervos"- Omtrent de inbraak op 11 Juni j 1. bij de N.V. „De Zilvervos", Lange Poten 25, te Den Haag, waarbij de dieven zich door uitsnijding van een ruitje aan de achterzijde van het perceel toegang hadden verschaft en waarbij voor een bedrag van f 15.000 a f 16.000 aan bont werd gestolen, kan thans nog het volgende worden medegedeeld: Na de inbraak kreeg de Haagsche recherche ver schillende aanwijzingen in zake personen, die hierbij betrokken konden zijn geweest, terwijl die aanwijzingen er mede op wezen, dat ook een met name genoemde juffrouw te Rotterdam in het complot betrokken was. Vrijdag werd daarop gelijktijdig in den Haag en te Roterdam een onderzoek ingesteld. In Den Haag leidde dit onderzoek tot de arrestatie van drie personen, van wie echter weder één op vrije voeten werd gesteld. De aangehoudenen zijn een 31- jarige bakker en een 30-jarlge bontwerker. Geknipt- Anders ging het te Rotterdam. Daar stelde men al lereerst een onderzoek ln naar de verblijfplaats van de aangeduide jufrouw. De genoemde naam en het opge geven adres bleken echter niet juist te zijn, doch een Rotterdamsche rechercheur kwam, nadat men ook in een café in de buurt omtrent het opgegeven tdres te vergeefs inlichtingen had trachten in te winnen op het denkbeeld, eens een onderzoek in te stellen bij een andere' juffrouw, van wie hij vermoedde dat zij wel bij deze inbraak betrokken kon zijn. Tegelijkertijd werd echter ook een politiepost geplaatst bij de woning van den vader van den man, met wien deze juffrouw in concubinaat leefde. Nadat de huiszoeking bij deze juffrouw geen resultaat had opgeleverd, is deze verdachte onmiddellijk genoem den vader gaan waarschuwen. Deze trachtte daarop een gedeelte van den buit in een zak in veiligheid te brengen doch toen hij met een gevulden zak buiten zijn woning kwam, viel hij in handen van den daar staan- den politieman. Voor f 8000 bont in beslag genomen- Voor f 8000 van het gestolen bont werd daarbij in txdag genomen. In verband hiermede zijn te Rotterdam «ingehouden de bedoelde juffrouw, 39 jaar oud, de met haar ln concubinaat levende, 28-jarige man en diens vader, een 62-jarige sigarenwinkelier. Vertegenwoordiger incasseerd groote be dragen. Zaterdag jl. heeft, naar het V. D.-bureau meldt, de Grossierderij N.V. v. h. J. E. van Buuren te Delfzijl bij de politie aangegeven, dat een bij haar in dienst lijnde vertegenwoordiging zich schuldig heeft ge maakt aan verduistering van belangrijke bedragen. De man was reeds drie jaren bij de firma in dienst, was een flinke verkooper en genoot steeds het volste tertrouwen. De firma had hem daarom machtiging Jegeven tot het innen der vcschuldigde bedragen bij e cliënten, doch hij heeft hiervan misbruik ge waakt. Wel werden door hem diverse bedragen ge ïnd, doch deze werden niet aan de firma afgedragen. Op deze wijze wist hij zich duizenden guldens toe te eigenen. Het viel de firma den laatsten tijd op, dat vele alanten nogal voor een hoog saldo te boek stonden. De vertegenwoordiger gaf echter steeds een aanne melijke verklaring omtrent de nog openstaande pos ten, terwijl de firma veronderstelde, dat misschien de heerschende malaise mede oorzaak was van het uit blijven van het geld. Intii9schen werd geinformeerd b'J de cliënten, waarbij toen echter werd geconsta teerd, dat de bedragen reeds lang aan den vertegen woordiger waren voldaan. Ontkennen was onmogelijk, want de bewijzen sta pelden zich op. Zaterdag werd de man gearresteerd. Gisteren is hij naar Groningen getransporteerd om ter beschikking te worden gesteld van den officier van justitie. De duizenden guldens, die de man op deze wijze in drie jaren verduisterde, werden ten eigen bate, nl. om schulden te betalen aangewend, zoodat van het geld niets meer over is. INBREKERS. De brandkast gaf niet toe. Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan het ge bouw van Maatschappelijk Hulpbetoon te Deventer. Door het Inslaan van een ruit heeft men zich toegang ver schaft tot het kantoor, waar getracht is. een der brand kasten te forceeren. Dit gelukte hen niet en er wordt niets vermist DE POLITIEKE VECHTPARTIJEN IN DUITSCHLAND. Uit Bad Oldeslö. 21 Juli: In een gisteren aldaar gehouden vergadering van de sociaal-democratische party kwam het tusschen 60 leden van den „Ryksbanier" die de orde in de zaal hand- naafden en een afdeellng van 100 nationaal-socialisten tot h Waarblj van den „Ryksbanier" ernstig werden gewond. naU<>n»al .ocU]i.ten werd door de politie DE VEREERING VAN DE KROKODIL IN HET OUDE EGYPTE De sporen daarvan in den Soedan. TOEN de Grieksche en Romeinsche cultuur bloei de, lag er ln Fayoem een klein stadje, Tebtunls geheeten. De ruïnes, die men er vindt, zyn niet zoo byzonder oud, doch evenais alle steden van Fayoem, dat door een landbouwend volk werd bewoond, is het toch belangwekkend voor den archeoloog, omdat alle voorwerpen er zoo wonderiyk goed bewaard zyn geble ven, dank zy de beschermende laag, die het fyne woes- tynzand erover gevormd heeft. Het klimaat is zoo droog, dat zelfs houten voorwerpen, papyrusrollen en gewe ven stoffen vrywel ln denzelfden staat worden aange troffen als waarin zy zich tweeduizend jaar geleden bevonden. Tebtunls is het eerst ln 1900 onderzocht door de En- gelschen Grenfell en Hunt, die er talryke papyrusrol len ln uitstekenden toestand vonden. En twee jaar geleden heeft een Italiaansche expeditie het onderzoek hervat en systematisch voortgezet; het ligt in de be doeling, het geheele stadje op te graven van onder de ongeveer 3 M. dikke zandlaag, die gemakkelyk kan word enverwyderd. Thans is er reeds een gedeelte van de oude stad uitgegraven en daaruit kan men zich een goed beeld van het geheel vormen. DE GODEN EN HEILIGDOMMEN'. De archeologen hebben opgemerkt (wat men ook op andere plaatsen reeds heeft waargenomen) dat de Grieksche stad niets anders was dan de uitbreiding van een primitief Egyptisch dorp. Dit vraagstuk op het gebied der stedenarchitectuur is door de oude Griek sche kolonisten uit de vierde eeuw voor onze jaartel ling zeer bevredigend opgelost, waardoor zij ook in dit opzicht onze moderne architecten ten voorbeeld kunnen strekken. Zy lieten het oorspronkeiyke dorp staan waar het stond, doch bouwden al hun openbare gebouwen In de nieuwe stad, die zy daaromheen aanlegden met groote breede hoofdstraten en rechthoekig daarop staande dwarsstraten. Uit de papyrusrollen heeft men gelezen, dat deze stad, evenals de meeste Egyptische steden, een plaatse lijke god had, die Secnebtunl heette, wat beteekent: Sebec, de heerscher van Tunis. Nu is Sebec niets anders dan de als goddeiyk beschouwde krokodil, die in geheel Fayoem werd aangebeden. Bij de opgravingen heeft men ook de tempel van Secnebtunl gevonden. De vereering van de krokodil vindt men ook buiten Fayoem, doch deze provincie schijnt wel het middelpunt van deze cultus te zijn geweest. In deze papyrusrollen leest men tal van byzonderheden over dezen eeredienst en over den tempel te Tebtunls, waaraan een vyftigtal priesters verbonden was. De archeologen konden op grond van die aanteekeningen een systematische op sporing van die- .«nnpei beginnen. Eerst zochten rtj de markt, die zonder moeite gevonden werd, Ten Zuiden daarvan bleek de tempel te staan met een geheel com plex van gebouwen, die eveneens in verband met den eeredienst stonden. Op het altaar ln den tempel stond de naam Secnebtunl gegrift. Tot dusver heeft men een heiligen weg opengelegd, die naar een vierkant plein voert; aan de overzyde daarvan vindt men een gebouwtje met een galery, die door acht pilaren wordt ondersteund. Voorby dit ge bouwtje zet de weg zich voort, links en rechts geflan keerd door zalen met leeuwen en sfinxen, elk voorzien van een altaar. Aan het uiteinde van den weg. die meer dan 100 M. lang is. bevindt zich een tweede plein, dat omgeven is door muren met basreliëfs, die ritueele plechtigheden voorstellen. De processie van de heilige krokodil neemt een voorname plaats in. Op het plein zelf heeft men drie standbeelden gevonden van Farao's en priesters. Hot heiligdom ln zyn geheel is omgeven door muren van baksteen, die 4 M. dik en 7 M. hoog waren, Zij sluiten een rechthoek in van 70 by 140 M. In de gebouwen, waar de priesters woonden, heeft men aarden vaten in vry goeden staat gevonden, waar op geschreven stond, wat den Inhoud ervan was. In de haarden vond men nog asch; men vond er ovens om brood te bakken en meelvaten. Zij kenden ook het email, want ln een der werkplaatsen vond men een zeer volledig stel werktuigen en alle stoffen, die by de bereiding ervan worden gebruikt In de woningen der priesters, die de geneeskunde uitoefenden, vond men formules, recepten, houten potjes met zalf, waarvan één nog geheel vol was en schryfplaten om de voorschrif ten te noteeren. In den kelder heeft men een schat van geschreven documenten In het oud-Egyptisch en Grieksch gevonden, ongetwyfeld de bibliotheek of de archieven van het heiligdom. Tal van voorwerpen zyn nog in het zand achterge bleven; men is van plan ze in de volgende seizoenen uit te graven. Van den eigenlijken tempel is op 't oogen- blik nog zeer weinig blootgelegd. Men heeft nog niet- de waterbak van den krokodil gevonden en evenmin het grafmonument met de gebalsemde overblijfselen er van. Wel Is reeds door Grenfell een krokodlllenkerkhof gevonden ten Zuiden van het heiligdom; hy heeft er trouwens nog meer gevonden midden ln de woestyn. De heilige krokodillen leefden binnen de muren van het heiligdom en werden met groote pracht begraven. HET GELOOF VAN DE NEGERS- Het is merkwaardig, dat in Afrika, vooral In de Soe dan, de negers nog altyd de krokodil vereeren, wat o.a. door Professor Anti is vastgesteld in Ibadan, een stadje in Zuid-Nigerië. Daar wordt een 5 M. lange krokodil, die naar men zegt 150 jaar oud is, gehouden ln een bassin van stijf geklopte aarde, waar hy zich in de modder kan rondwentelen. Dit bassin bevindt zich op het hoofdplein van Hodan en wordt door twee ambte naren bewaakt. De een zorgt voor de krokodil en voedt hem met levende kippen en andere vogels, de andere heeft een trom by zich en kondigt daarop aan, wanneer er ongeloovigen naderen. De inboorlingen vereeren de heilige krokodil met grooten eerbied. Hebben wy hier te doen met een traditie, die zich nog uit den tyd der Pharao's heeft gehandhaafd? Een jongeman gedood. Gistermiddag is de 20-jarige J. de Jong uit Harlin- gen, werkzaam bij de Zuiderzeewerken, op Texel bij het overzetten van een wissel gestruikeld en door de locomotief overreden en gedood. Het slachtoffer was niet gehuwd. DOODELIJK ONGEVAL OP TEXEL Dinsdagmiddag omstreeks drie uur heeft op Texel een ernstig ongeluk plaats gehad. Een der arbeiders, zekere J. de J. uit Harlingen. werkzaam by de ophoo ging der dijken in verband met de Zuiderzeewerken, haalde een wissel van het zandspoor over en viel. Hy werd door een locomotief en eenige zandwagens over reden en onmlddeliyk gedood. Het slachtoffer was on gehuwd. EKHUIZEN'S ZUIDERHAVEN» Vrije vluchthaven. De gemeenteraad van Enkhuizen heeft het voorstel van burgemeester en wethouders, om de Zuiderhaven (de groote visschershaven) tot vrije vluchthaven te be stemmen, zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. Vooraf had het Rijk zich bereid verklaard jaarlijks f 6000 aan de gemeente te vergoeden wegens 't verlies van vuur- en havengelden. Dit raadsbesluit is genomen, omdat de afsluiting van de Zuiderzee tot gevolg zal hebben, dat de getydestroomen ln het Krabbersgat, het druk bevaren gedeelte van de Zuiderzee voor Enkhul zen, zullen verdwynen en de schepen daardoor niet meer ter plaatse voor eb of vloed ten anker kunnen liggen. BUS TEGEN EEN AUTO GEBOTST- Twee gewonden- Op den Amsterdamschen straatweg naby den Konings weg te Arnhem is gisteravond een autobus van de Gel- dersche Tram, rUdende ln de richting Ede, bij het uit- wyken voor een auto tegen een personenauto, die naar Arnhem ging, gereden, waarbij de wagen zwaar werd beschadigd en de beide Inzittenden, de heer De Roever uit Amsterdam en zyn echtgenoote werden gewond. Beiden bekwamen een beenbreuk. Zij werden naar het gemeente-ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Te Sevilla drie menschen doodgeschoten. De toestand in Spanje wordt, naar Belga uit Madrid meldt, steeds verwarder. Te Sevilla is gisteren een tram, welke door genie-troepen werd begeleid, beschoten door mannen met revolvers. De militairen schoten terug. Deze feiten herhaalden zich op verschillende punten der stad. Aan het eind van den dag bleken er drie menschen te zijn doodgeschoten en vijftien ernstig gekwetst De militaire troepen zijn 's nachts biyven pa troel jeeren. daar de stakers allerlei bedreigingen hadden geuit Gis teravond om negen uur waren er dertig menschen in hechtenis genomen. Te Valencla zUn de sociale conflicten ongewyzigd. By waterleiding, gas en electriclteit wordt binnenkort sta king verwacht Koffiehuizen en hotels zyn gesloten. Te Cadlx ia het tot botsingen gekomen tusschen so cialisten en syndicalisten, waarby tal van menschen werden gekwetst Er zijn aanhoudingen gedaan. Door zijn makkers vermoord. Men heeft ln het verbeteringsgesticht de„Braaskov- gaard" in Jutiand. gisternacht een vreeseiyk jeugddra ma ontdekt By het zoeken naar drie vermiste jongens hebben de onderwijzers een hunner dood teruggevonden De beide anderen, zeventien en negentien jaar oud, zyn later aangehouden en hebben bekend den jongen door bijlslagen op hoofd en nek te hebben vermoord, om dat hy had gedreigd hun voornemen om te ontsnappen bekend te zullen maken. Na den moord verborgen zU 't lichaam in een korenveld, en namen nog deel aan een voetbalmatch voor zy er in slaagden te ontsnappen. 19 dooden, 300 gewonden. De stad Lublin en omtrek zijn Maandagavond door een cycloon geteisterd, zooals men er nauwelijks een in Polen heeft beleefd. In weinige oogenblikken vlo gen heele stukken van gebouwen, daken, schuren en ook trampalen door de lucht. Het electrische licht werd verbroken, automobielen en wagens werden omgeworpen en tegen de gevels der huizen geslin gerd. Bij deze ramp zouden niet minder dan 19 doo den te betreuren zijn, terwijl driehonderd personen gewond werden. Onder de dooden bevindt zich een koetsier, die met zijn rijtuig door den storm werd wegeslingerd. De personen, die in het rijtuig zaten, werden zwaar gewond. Op het station werden acht wagons omgeworpen. Daar de cycloon ook den omtrek van de stad erg heeft geteisterd, vreest men dat hot aantal slachtof fers aanmerkelijk hooger zal blijken. Door inboorlingen opgegeten. De districtscommissaris Ballot, een blanke, die zich naar een dorp bij Léopoldville in den Congo had be geven om een onderzoek in te stellen naar den aan val op een winkelier, is, naar beweerd wordt, ver moord. Zijn lijk werd door de inboorlingen gebraden en opgegeten. Vervolgens deden de inboorlingen een aanval op den plaatselijken administrateur. Slechts de tijdige komst van de politie redde dezen er voor, het verschrikkelijke lot van Ballot te deelen. Er ontstond een gevecht tusschen de inboorlingen en de politie, waarbij zeven negers werden gedood. Bij la tere gevechten, waarbij de politie van machinegewe ren gebruik maakte, werden nog vijftig inboorlingen gedood. Wacht op do resultaton der andere mo gendheden. De Franschc regeering heeft den secretaris-gene raal van den Volkenbond een nota doen toekomen, be vattende het program der Fransche regeering voor de ontwapeningsconferentie. In de nota deelt de Fransche regeering mede, dat Frankrijk reeds zeer verstrekkende maatregelen tot beperking der bewapeningen heeft genomen en dat de Fransche regeering voorloopig denkt af te wach ten hoe ver de andere mogendheden inzake de ontwa pening zullen gaan. Vier menschen gedood, Eergisteravond slipte een auto, waarin behalve de eigenaar met zijn vrouw, ook zijn dochter en een vriend gezeten waren, bij het passeeren van een brug over de Loire zoodanig, dat de auto door de brugleu ning heen reed en naar beneden stortte, zoodat de wa« gen terecht kwam op een twaalf meter lager gelegen zandbank. Alle vier inzittenden waren op slag dood. Een stad platgeschoten Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chineesche regee- ringstroepen in de provincie Kiangski de door do commu nisten bezette stad Ninhtou hebben aangevallen, met alle moderne oorlogsmiddelen, waarover zy de beschik king hadden. Volgens een regeeringsmededcoling is de stad letterlpk van den aardbodem weggevaagd. De be schieting duurde twaalf uur. Van do geheel stad is niets meer over dan een rookende puinhoop. Van Britsche zijde wordt uit Poking gemeld, dat zoowel te Peking ais te Tiontsin de staat van beleg is afgekon digd. Deze maatregel heet slechts een preventief karakter te dragen. In beide steden heerscht rust. BEVORDERD. De heer J. E. L van Ketel alhier is aan de Gra fische School te Amsterdam bevorderd van klasse 1 naar klasse 2 van den driejarigen cursus voor Be drijfsleiding. OVERPLAATSING. De heer Brink, commies bij do Ned. Spoorwegen te Weesp wordt met ingang van 1 Augustus naar hier over geplaatst als chef-commies, zulks ter voorziening in de vacaturo ontstaan door het vertrek van den heer Rank. Nagekomen Berichten. A N G E N D IJ K NOORDSCHARWOUDE. Concours. Dinsdagavond werd een concert gegeven aangeboden door de R.K. Gemengde Zangvcreeniging „St.-Cecllia" te Noordscharwoude, onder leiding van den heer Jac, N. Al. 't Weer was, in tegenstelling met Zondagavond, mooi, Een zeer groot aantal bezoekers was tegenwoordig om deze vereenlging te beluisteren. Alvorens met de uit te voeren nummers te beginnen richt de voorzitter van „St. Cecllia", de heer C. Bakker zich tot den voorzitter van „Excelsior", op den schitte renden staat van dienst van „Excelsior" wyzende. Eerst was het derde afdeeling, doch geloideiyk werd de hoogste afdeellng bereikt. Thans by het 35-jarig bestaan zyt gU in de eere-afdeeling. Spr. zou dan ook willen voorstellen, de naam „Excelsior" wat toch beteekent: steeds hooger, te veranderen, want hooger kunt u niet Het heeft „St Cecllia" zeer veel genoegen gedaan dit concert te kunnen aanbieden en het is den wensch der vereenlging, dat zy een steentje zal bijdragen tot het welslagen van het concours. De heer J. Kuiper dankt den hoer Bakker voor zijn vriendeiyke woorden. Hy beaamt ze ten volle. Het, heeft „Excelsior" groot genoegen gedaan dat dit concert door uwe vereeniging werd aangeboden. Het zal den band tusschen onze vereenlglngen sterker maken. Onze ver eenlging zal steeds werken de vriendschapsbanden nog hechter te maken. Dit kan zeer zeker door de muziek. Muzeik toch kent geen party. Spr. zegt wel namens het gansche publiek te spreken als hy zegt, dat het zeer op prijs wordt gesteld dat „St.-Oecilia" dit concert heeft aangeboden. Hierna worden door het gemengd koor „De Sterretjes" van J. P. J. Wierts. „Koren" van Alf. Frausen en „Het Kerkhof" van NIc. Hoogerwerf ten gehoore gebracht Het was zeer stil in den tuin tijdens deze nummers. Ze wer den met luid appalus beloond. Het kinderkoor had ook een dankbaar gehoor. De kinderen werden door het bestuur van „Excelsior" ont haald op een reep chocolade en een gratis ritje in de zweefmolen. Dat viel in goede aarde. Kapelaan R. van Ginkel maakt van de gelegenheid gebruik den heer AJ een compliment te maken met het ln Heiloo behaalde succes. Hierna wordt door het dameskoor „Het Vlindertje" van Olivler Koop en „Nachtgezang" van C. v. d. Linden gezongen. Dit koor had ook veel succes. In de pauze werd door zeer velen van de zweefmolen van den heer J. Dirks gebruik gemaakt Ook de haktent en de schiettent van de familie Krap trokken veel hak en schietlustigcn. Het was een gezellige drukte, maar na de pauze werd weer met volle aandacht naar het kinderkoor geluisterd. Vooral „Do Wilgen" verwierf een dankbaar en welverdiend applaus. Het gemengd koor bracht vervolgens de zoo weinig uitgevoerde „Marcia funébre" van Olivler Koop ten ge hoore. Dit nummer werd zeer mooi uitgevoerd. Het wal een waardig slot voor dit concert De Voorzitter van „Excelsior" dankt hierna de leden van „St-Cecilia" en den directeur voor het gebodene en roept hen een hartelijk tot weerziens toe. Van het Bal-Champfttre dat hierna werd gehouden werd tot laat ln den nacht gebruik gemaakt. De bios coop had in tegenstelling met Zondag maar een matig bezoek. Dat was wel zeer Jammer. De film „Moederhart" was wel een bezoek waard. Zondag werd de film „Liefdesparade" gedraald. Waren de verwachtingen van dit stuk reeds hoog gespannen, ze werden nog overtroffen. Het talrijk publiek heeft van deze film genoten. Zaterdagmiddag zal een extra kindervoorstelling wor den gegeven tegen zeer gereduceerde prijzen. Dien mid dag hebben de kinderen vryen toegang op het terrein* Ook zal hen een gratis rit in de zweefmolen worden aan geboden. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Zoon, Broe der en Zwager, de Heer Jacob Rootjes Cz., Echtgenoot van A. WINKEL, in den ouderdom van bijna 53 jaar. Alkmaar: Wed. C. ROOT|ES—Jonker. G. GOETRootjes. M. ENS—Rootjes. J. ENS. Nieuwe Niedorp: P. BI OKKER—Rootjes. Jb. BLOKKER. Heerhugowaard, 21 juli 1931. Heden overleed, na een kort stondige ongesteldheid, onze bes te Zwager Jacob Rootjes Cz., te Heer Hugowaard, in den ouderdom van bijna 53 jaar. Moerbeek, Nieuwe Niedorp: A. WINKEL Pz. T. WINKEL—Frands. A. WINKEL Pd. Moerbeek, Barsingerhorn: G. DOORN—Winkel H. DOORN. 21 Juli 1931. zijn de beste INMAAKGLAZEIf, rileen verkrijgbaar bij Molenstraat - SchagM. Gegalvaniseerde Steriliseerketels, compleet f3.25. te koop van diverse perceelen. Adres: J. HABBE, Baanpad - Alkmaar.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3