kosti 1de au hij 0 en nu id d(r de fc. B.sJ na Voorzliier 'deelt mede, dat 'de directeur enn gê- ,,.,'d is 51/2 duizend hectoliters cokes te verkoopen, afname vóór 1 September. Onderzoek geloofsbrieven. Overgelegd worden de door de nieuw benoemde le- riwi van den Raad ingezonden geloofsbrieven. Voor het nazien daarvan wordt een commissie be noemd. bestaande uit de heeren: Kamp, Van Wijk enNa een nauwkeurig onderzoek wordt bij monde van tien heer Kamp tot toelating geadviseerd. Door vergadering wordt overeenkomstig dit advies be ften. Opheffing noodslachtplaatsen. J Door de Commissie van uitvoering van den Vleesch- 1 têurinzsdienst in den kring Barsingerhorn, is mede- Redeeld, dat alle slachtplaatsen, ook de noodslacht- 1 plaatsen, op 1 September 1931 moeten voldoen aan de 1 wettelijke eischcn daaraan gesteld. 1 Enkele slachtplaatsen voldoen nog niet geheel daar- [aan en kunnen nog daarmede in overeenstemming K-orden gebracht. f De noodslachtplaatsen van P. Wit en Ph. Silver vol- fdoen geheel niet daaraan. p. Wit heeft verklaard geen kosten voor verbou wing te zullen maken. Ph. Silver woont inmiddels niet meer in zijn slagerij. B. en W. achten thans den tijd gekomen om beide noodslachtplaatsen op te heffen en alle noodslachtin- gen te doen plaats hebben aan de centrale nood- slachtplaats te Schagen. De hooi" Dekker deelt mede, dat de zoon van Sil ver de slagerij bewoont en spr. zou Silver de gele genheid willen geven de slachtplaats in orde te la- (en maken. Beide noodslagers hebben in de be- hoelto voorzien en spr. vindt het wat erg nu de nood- i slachtplaatsen op te heffen. Laat ze maar kalm 17JH5! j hit 1931,| enli r kt uitsterven en draai ze niet eensklaps den nek om. De Voorzitter wijst er op, dat destijds de Raad heeft besloten de soepelheid toe te passen en uit de mededeeling van B. en W. blijkt wel, dat die soepel heid is toegepast. Als de opvolger van den ouden heer Silver het bedrijf wil voortzetten, moet hij zich tot den Raad met het verzoek daartoe richten. Wan neer moet dan anders de uitsterving plaats hebben. De heer Dekker meent, dat de heer Ph. Silver de raak gezamenlijk met zijn zoon voert. Uitsterven i8n plaats vinden bij overdracht van zaken. De Voorzitter zegt, dat dit nu het geval is. De heer Kamp begrijpt de redeneering van den heer Dekker niet en herinnert aan het eertijds ge nomen besluit. Van plotselinge opheffing is geen sprake. De zaak hangt al een jaar. De heer Dekker zegt, dat als na een jaar de op heffing moet volgen, de soepelheid weg is. De heer Kamp vraagt, of de heer Dekker het be- Ven«# lang van die twee menschen hooger stelt dan het I algemeen belang, ver 18 pe heer Dekker heeft ook op het oog de nette wijze G Ge3 waarop de ophefifng dieht te geschieden. De heer Kamp wijst op de hygiëne en geeft daar om de vorkeur aan de centrale noodslachtplaats te Schagen. De heer Van Wijk wijst er op, dat goedgekeurd vleesch weer naar de gemeente terug komt en dat vleesch kan door Silver en Wit worden verkocht. Ook spr. geeft de voorkeur aan de centrale nood- slachtplaats. De heer De Veer deelt mede, dat oorspronkelijk ge dacht was ook door den heer P. de Boer, dat alle 'noodslachtplaatsen in den kring zouden worden op geheven, maar spr. heeft vanmorgen den heer De 'Boer gesproken en deze deelde mede dat de ge meenten Zijpe en Schagen en wellicht ook andere gemeenten niet van plan zijn de noodslachtplaatsen op te heffen. Nu de zaak er zoo voorstaat, ziet de heer Do Boer niet in, waarom in Winkel de nood slachtplaatsen zouden worden opgeheven. En waar nu Silver zijn noodslachtplaats in orde wil maken heeft spreker geen bezwaar dat ze blijven be staan, mits ze maar in orde worden gemaakt, geheel '■volgens de wet. Ook voor de boeren is het gemak kelijk voor klein vee een noodslachtplaats te heb ben en misschien ook wel voor den Vleeschkeu- ringstlienst als verzamelplaats. De heer Over vindt het billijk als Silver in de gelegenheid wordt gesteld de noodslachtplaats vol- pr.s de wet in orde te laten maken. De Voorzitter zegt, dat de gemeente dan defini- tirt zal dienen te weten welke Silver de zaak voert. De heer Honingh meent, dat de raad den verkeer den weg opgaat. Als nu de noodslagers hun slacht plaatsen in orde maken, zullen we in geen afzien- haren tijd van de noodslachtplaatsen afkomen en dat is in strijd met een vroeger besluit van den raad. Het slot van de bespreking is. dat B. en W. deze zaak nader zullen bezien en ook met den noodsla- ger Wit nog eens zal worden gesproken. Verhooging van loon. Door de schoonmaaksters van de school te Winkel is verzocht, met het oog op de uitbreidiing van de Khool en het te onderhouden gedeelte, het salaris daarvoor te verhoogen en te brengen op f6.per week «n per hoofd. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen, faeaande 1 Augustus a.s. Zoowel de heer Honingh als de heer Dekker dee- len mede, dat er nogal eens geklaagd wordt over de onvoldoende stofvrijheid van het gymnastieklo- nscif^ de heer Dekker vraagt, of het niet beter was 3 vrouwen voor het schoonhoudent der school aan t® stellen. De Voorzitter deelt mede, dat reeds groote bezems aangeschaft en voorts zal er op worden toegezien dat de school voldoende wordt schoon gehouden. Conform het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. te gd tl rerzv pena >sic van I rden| e oolv m&J illen ebei t ze ISCOB ïtueé lenii voor 10. ruik' ■t hel huis der dik den it i ploi izjji ïhtt he: md Verhooging salaris. Hoor P. j. Korver, ambtenaar ter Secretarie, wordt bezocht zijn salaris te verhoogen. *n W. stellen voor op het verzoek gunstig te be- Jakken en te rekenen van 1 Juli j.1. zijn salaris te scb' bepalen op fSOO.per jaar. v sa!aris thans f600. r,:- N'-ia; de heer Korver de raadzaal heeft verlaten, digïj wijst de Voorzitter er op. dat de gemeente in Kor ver een goede werkkracht heeft. '.s!' 'leor dekker herinnert er aan, dat toen de bes. neer Van Zoonen vertrok, spr. heeft aangedrongen in r op het tewerk stellen van een goedkoopere kracht. *1 k .en zoowel als de secretaris vonden dat. met net oog op het werk niet gewenscht. Als men ech- iemand heeft die wat presteert, zit daar de con- ghö sequentie aan vast, dat die persoon ook wat moet 't dienen. Spr. gaat dan ook accoord met het voor stel van B. en W. De heer Kamp gaat. waar de heer Korver met lust IJver zijn taak vervult, accoord met het voorstel van B. en W. v aU?emeen stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. ...'a,Jat <le heer Korver weer ter vergadering is H/^~.enen- feliciteert de Voorzitter hem met het k ''en raad genomen besluit, waarvoor de heer Korver zijn dank betuigt. Een subsidieaanvrage. «reenising voor M.U.L.O. wordt ter tege- m 'n de organisatie voor de M.l'.L.O.-exa- B en^vv'" ""gevraagd, behandelen V°°r dil verzoek de begrooting Aldus wordt besloten. Ontheffing schoolgeld. Door Jac. Schreuder te Barsingerhorn wordt wegens vertrek uit deze gemeente voor 8/12 gedeelte onthef fing gevraagd van zijn aanslag over 1930/1931. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Door A. Zweep wordt om financieele redenen ont heffing van schoolgeld gevraagd. Hij heeft 3 school gaande kinderen, waarvoor zijn aanslag f8.10 be draagt. B. en W. stellen voor tot de helft ontheffing te ver leenen. Wordt goedgevonden. Door D. Beens, thans te Barsingerhorn, eerder wo nende aan de Zeesluis in een keet, wordt verzocht ver mindering van schoolgeld voor zijn kinderen die de school te Kolhorn hebben bezocht in 1930. Zan aan slag bedraagt f30.of f 15.— per kind en per jaar. B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Wordt goedgevonden. Gratificatie niet ingetrokken. Door de wed. P. Jongejan wordt een gratificatie ge noten van f3.— per week. Destijds bij de overname van het tonnenstelsel van de Witte Kruisafdeeling, werden ook de verplichtingen dier afdeeling overge nomen, waaronder een gratificatie van de wed. P. Jongejan van f2.— per week, later werd dit gebracht on f3.—. De wed. Jongejan wordt thans verpleegd in het Te huis voor Ouden van Dagen alhier en waar haar kosten thans geheel komen ten laste van de gemeen schap. meenen B. en W. dat dit beter rechtstreeks kaïi, dan haar eerst f3.te geven en voor haar on derhoud weer te moeten afdragen van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur en stellen voor de gratificatie te rekenen vanaf 1 Juli j.1. in te houden. De heer Van Wijk vindt dit voorstel van B. en W. een vrij ongelukkig .voorstel. De gratificatie is inder tijd gegeven als bewijs van waardeering voor den ar beid die haar man voor de gemeenschap heeft verricht en spr. beschouwt deze gratificatie als pensioen en wil haar handhaven. De heer Kamp vindt het ook niet gewenscht om een gratificatie die iemand op zoo'n hoogen leeftijd ontvangt, in te trekken. De Voorzitter ontkent, dat hier van een ongelukkig voorstel kan worden gesproken. Het is een kwestie van gevoel, maar spr. wijst er op dat voorheen de wed. Jongejan f 3 per week ontving, nu ze evenwel in het Tehuis voor Ouden van Dagen is opgenomen, heeft ze heelemaal geen zorgen meer. Het voorstel van B. en W. is practisch. Als de gratificatie blijft, is het gevolg dat het batig saldo van het Armbestuur f 156 grooter wordt. De heer v. Wijk zegt, dat als de gratificatie blijft de vrouw in de bedeeling bijdraagt. De heer Dekker oordeelt ook, dat de vrouw zooveel mogelijk in haar onderhoudskosten zal willen blij ven bijdragen. De heer Brugman zegt, dat B. en W. het voorstel d*; den ter vereenvoudiging,van de administratie. Spr. ge voelt voor de naar voren gebrachte bezwaren en is wel bereid het voorstel van B. en W. terug te ne men. Ook de andere leden van het Dag. Bestuur zijn daar toe bereid, zoodat de gratificatie zal blijven. Vijfjaarlijksche herziening strafverordeningen. B. en W. stellen voor de bestaande strafverordenin gen ongewijzigd van kracht te verklaren. Goedgevonden. Naar aanleiding van een opmerking door den heer Honingh, wordt door den Voorzitter erkend, dat het verboden is op de trottoirs te rijden en dat op 4 plaat sen met een bord zal worden aangeduid „voetpad". Aanbieding rekeningen. Door B. en W. worden aangeboden de gemeentere kening over 1930, de rekening van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur over 1930, de rekening van de gas fabriek over 1930. Tot leden der Commissie voor het nazien dier reke ningen worden benoemd de leden van den Raad, met uitzondering van de wethouders. De rekening der gemeente sluit voor den gewonen dienst met een batig saldo van f 9621.91%. de kapi- taaldienst met een batig saldo van f 11714.03; de reke ning van het Armbestuur heeft een batig saldo van f 1402.82, die van het gasbedrijf een batig saldo van f 1167.94. Tot nader onderzoek wordt aangehouden een voor stel tot tegemoetkoming in de kosten van waterlei ding aan den heer A. Schenk. Het Ambtenarenreglement. Ingevolge artikel 125 der Ambtenarenwet moet op 1 September a.s. zijn vastgesteld een Ambtenaren-regle ment. Een ontwerp daarvan wordt door B. en W. aange boden, teneinde dit in de eerstkomende vergadering te behandelen. Het ligt in de bedoeling alle arbeiders, in dienst der gemeente, in deze regeling te doen opnemen. Voor berging van materialen. Het komt B. en W. gewenscht voor dat de ge meente de beschikking heeft over een gelegenheid waar materialen en gereedschappen kunnen worden geborgen. Daarvoor wordt thans de gelegenheid geboden door een gedeelte schuur staande achter het perceel A 60, eigendom van den heer J. Breebaart Jzn., te kunnen huren voor f 1.per week. B. en W. stellen voor op dit aanbod in te gaan aanvankelijk tot 1 Januari 1933. Wordt goedgevonden. Verlenging van het trottoir. Het is B. en W. gebleken, dat van het trottoir voor zoover het thans zal worden gelegd, nog een belang rijke voorraad zal «overblijven. Het trottoir dat thans eindigt bij het perceel van P. Beers Czn., zou daarmede kunnen worden verlengd tot het perceel van J. Galis, voor welk deel een breedte van 3 tegels voldoende wordt geacht; wel is waar zou eenig materiaal moeten worden bijgekocht en het ar beidsloon uitgaven vorderen, doch de kosten zouden niet meer bedragen dan f 430.—. terwijl bovendien zeer waarschijnlijk de geheele kosten nog uit het bedrag voor het gelegde trottoir zullen gevonden kunnen worden. B. en W. stellen voor tot de voorgestelde verlenging te hesluiten. De heer Over dacht, dat de weg daar te smal was om er een trottoir aan te brengen. De Voorzitter meent, dat voor berging van 't lijf een trottoir noodig is Een trottoir van 1 meter is geen bezwaar, en blijft een weg over van 4H meter breedte. De heer Brugman wijst bovendien op de afwate ring. De heer Kamp is van oordeel, dat de in- en uitrij- plaatsen van het trottoir zeer onpractisch zijn. de opritten veroorzaken de menschen zeer veel last. De Voorzitter zegt. dat dit met het maken van het nieuwe wegdek nader zal worden bekeken. De heer Kamp zegt echter, dat waar er groote last van wordt ondervonden, de bezwaren hoe eerder hoe liever opgeheven dienen te worden. De rioolput- ten zijn reeds gelegd, zooals de nieuwe weg moet ko men en spr. voorziet dus dat er niet veel verbete ring zal komen. De Voorzitter denkt, dat dit nog wel zal meeval len, maar spr. zegt toe. dat bij de plaatsen, waar de meeste last wordt ondervonden, nader door B. en W. zullen worden bekeken. Dit vindt trouwens nu reqds plaats. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De wegenvoorziening. Overdracht aan het Hoogheemraadschap. Ten aanzien van de wegenvoorziening, geven B. en W. de volgende toelichting op hun voordracht: Inderdaad zijn zoodanige gegevens verzameld, dat tegenover de aanvankelijke raming van kosten, in dien 't stratenplan Winkel met prima straatsteenen werd uitgevoerd, thans vrij definitief zou zijn mede te declen wat een prima wegdek zou moeten kosten. Zooals intusschen aan den Raad bekend, was in de Staten dezer Provincie aanhangig het vraagstuk der voorziening van wegen niet op het Provinciale wegenplan voorkomende. In verband hiermede zijn ter gelegener tijd door Burgemeester en Wethouders de volgens hun noodige opgaven gedaan voor die wegen, welke naar hunne mecning daartoe behoorden en die dus bij eventueele aanvaarding door de Staten mede in aanmerking zou den komen voor Provinciale steun, wat de onder houdskosten uitgaande boven vroegere uitgaven be treft. B. en W. voelden maar al te zeer dat een en ander belangrijk ingrijpend zou kunnen zijn op onze toe komstige plannen. Den derden Juni 1931 zijn door Ged. Staten de noodige voorstellen inzake het verlee nen van geldelijken steun aan verschillende wegge deelten gedaan en in de Statenvergadering van 21 Juli zijn de voorstellen zonder wijziging door de Sta ten aangenomen. Zeer tot genoegen van B. en W. komen op het voor gestelde plan de navolgende wegen, u bekend zijnde, bij onze gemeente op het plan voor. te weten: onder no. 4, de weg vanaf Schagen, Winkel, Aartswoud met zijtak Nieuwe Niedorp, zoodat dus het gedeelte vanaf den Leekenveg tot aan liet Raadhuis en verder de Dorpsweg tot grens Westfrieschen dijk en de Dorpsweg richting Nieuwe Niedorp voor Provincialen steun in aanmerking komen. Het gedeelte echter van af het Raadhuis tot Nieuwe Niedorperweg zal volgens het besluit slechts tijdelijk deelen in de Provinciale tegemoetkomingen. Een der voorwaarden voor steun luidt voor de we gen als volgt: „Ten oozichte van alle wegen, op het vast te stellen aanvullend wegenplan voorkomende, bij de overige wegbeheerders i:. onderhoud en beheer, gelde de voor waarde, dat na een korten overgangstijd bij dragen alleen dan worden verleend, indien de wegen worden overgedragen aan een grooter lichaam. In verband hiermede zegt artikel 12 van het ontwerp der Wegenbijdragenverordening, dat Gedeputeerde Staten, te beginnen met het jaar 1933, kunnen bepalen, dat dc bijdrage voor een weg niet zal worden genoten, zoo lang niet de onderhoudsplicht is overgegaan naar een publiekrechtelijk lichaam hetwelk Gedeputeerde Sta ten tot voldoend onderhoud in staat achten. Ook bij de toepassing van deze bepaling stellen wij ons voor in ieder zich voordoend geval overleg te plegen met de provinciale wegencommis. ie. In aansluiting aan onze voordracht van 12 Novem ber 1930 zouden wij willen opmerken, dat goed onder houd op de meest economische wijze zeker gewaar borgd mag worden geacht bij de grootere waterschap pen, thans reeds belast met uitgebreid wegenheheer, zooals Drechterland, de Vier Noorder Koggen, de Anna Paulownapolder, de Beemster, dc Schermer, het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, de Haarlemmermeerpolder, benevens de gemeenten, die zelf deze zaken voldoende kunnen verzorgen." In verband met vorenstaande, meenden B. en W. goed te doen over deze zaak een conferentie te heb ben met het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Dit lichaam was daartoe volgaarne bereid, zoodat Dinsdag 21 dezer deze bijeenkomst plaats vond. Waar ons te voren was gebleken dat het wegen plan Barsingerhorn ook reeds met welwillende mode werking van het Hoogheemraadschap was tot stand gekomen, leek ons overleg met dit lichaam te meer gewenscht en nuttig. In deze bijeenkomst toch bleek ons dat de met ons vergaderde heeren volgaarne, behoudens natuurlijk de besluiten van het Hoogheemraadschap zelf, bereid waren tot alle gewenschte medewerking. Alras bleek men onze mecning te declen, dat wel licht de beste weg zou zijn, dat Winkel zich bereid verklaarde, in afwachting echter van nader te bespre ken plannen van uitvoering en berekening, de voor ziening van het plan, voor zoover uitvoerbaar, geheel over te dragen niet alleen in uitvoering, maar tevens in het beheer van het Hoogheemraadschap, zoodat op deze wijze direct reeds tegemoet gekomen wordt aan het recht van Gedeputeerde Staten om in 1933 te ge lasten dat beheer en onderhoud komt aan een grooter lichaam en dus de gemeente Winkel zich dan verder bepaalt tot het verleenen van haar bijdrage in het onderhoud etc. Dit nu zal zich in den loop der tijden alleen zooda nig wijzigen,*dat wat betreft het gedeelte dat als tijde- delijk op het plan vermeld staat, dit. wanneer de Provinciale bijdrage op zou houden, weer ten laste dei- gemeente komt met de dan op dat gedeelte nog rus tende lasten van schuld etc. of wel dat dan met het Hoogheemraadschap ware overeen te komen het be zit en beheer aan haar de laten op nader of heter nog op zoo spoedig mogelijk te regelen voorwaarden. Een en ander te zamen genomen, stellen wij u dan ook voor mede te gaan met ons voorstel, dat inhoudt: a. Voorloopig te besluiten het beheer en onderhoud als eerder geschetst, over te dragen aan het Hoog heemraadschap; b. Dit lichaam dient zijn berekeningen en voorstel len in, bevattende verschillende wijzen van uitvoe ring en bevattende in onderdeelen de voorziening van het geheele plan; c. Aan den Raad der gemeente blijft een recht van uitspraak over de gewenschte uitvoering der plan nen. Inmiddels kwamen B. en W. tot de absolute overtui ging dat op grond van het tijdelijk karakter van een gedeelte der wegen, zoodra mogelijk eone beslissing zou vallen, een meening volkomen gedeeld door de vertegenwoordigers eerder genoemd. In dit verband geschieden dan ook reeds eenige op metingen, opdat wanneer uitvoering hiervan nog vóór den regen- en wintertijd zou moeten geschieden, dit nog mogelijk worde. Woensdag j.1. brachten de eerder genoemde heeren een bezoek aan onze gemeente en werd de algemeene toestand eens bezien, benevens het grootere toekom stige plan der kluft en hochtverbeteringci» eventueel op den Westfrieschen dijk geheel aansluitende aan onzen hoofdweg. Voorts werd door ons tevens een bezoek gebracht aan de werken te Barsingerhorn en werden wij te meer gesterkt in onze opvatting om het voorstel in dit stuk vervat te doen. De besprekingen. In zijn toelichting doet do Voorzitter nog eens uit komen, dat de richting die B. en W. aanbevelen, door Ged. Stalen wordt voorgestaan, terwijl he'. Hoogheemraadschap er groote belangstelling voor heeft. Het is dus straks alleen de vraag of het voor onze gemeente finantieel mogelijk is. Aandacht word; ook geschonken aan de verbetering van de bochten, waarvan spr. noemt die bij de gasfabriek en achter de kerk. Wat deze laatste betreft, dan in aansluiting met de plannen die bij het Hoogheemraadschap be staan om den Westefrieschendijk daar te verlagen, de kluften te verbreeden en de bocht, richting Aarts woud, die nu naar ons dorp ligt. van het dorp af te leggen. En bij de definitieve uitspraak zal dan zijn te beslissen, of het geheele plan zal worden uitge voerd of partieel. Het gedeelte van de grens van Nieuwe Niedorp tot bfug raadhuis is 1496 meter, van raadhuis naar kluft Westfriesche dijk 1148 meter, van raaHhuIs, 'door 'den Bosch-, Lutjewinkel-, Weere en Leekenveg 4169.80 meter, totaal 6S13.8 meter. De heer Dekker gaat accoord met de voorstellen, bij de becijferingen enz. kan dan later op de zaak teruggekomen worden. De heer Van Wijk juicht het voorstel nok toe; fi nantieel valt er weinig van te zeggen. Spr. vraagt wat verstaan wordt onder het „tijdelijk karakter". De Voorzitter zegt, dat dit zijn de wegen die paral lel zullen loopen met den provincialen weg, in d;t geval de weg Medemblik over Langcndijk naar Ber gen. Voor de parallel loopende wegen zullen nader hand de prov. bijdragen komen te vervallen, tenzij natuurlijk de waarde ervan zoo kan worden aange toond, dat ze blijvend worden. De heer Kamp wijst er op, dat de provincie ons in de door B. en W. gewenschte richting dwingt, maar spr. heeft eenig bezwaar tegen het nemen van een voorloopig besluit, omdat niet bekend is wat het maken der plannen voor onze gemeente kost. wan neer het niet tot een definitief besluit komt. De Voorzitter zegt, dat dan de gemeente rijk ma teriaal heeft, dat veel waard is. De heer Over informeert naar het eigendom der wegen, gaat dat dan ook aan het Hoogheemraad schap over? De Voorzitter zegt, dat als het tot oen definitieve overdracht van het onderhoud komt. de gemeente eigenares af is. zoowel van weg als hermen. Do overeenkomst wat de wegen van een tijdelijk karak ter betreft, zal afwijken met dio van de blijvende wegen. De heer Honingh geeft in overweging om vooral stem te houden in de beslissing welk wegdek het zal worden. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. vooral aan dacht schenken aan de bestrijding van de stofplaag. Do heer Brugman houdt een gloedvol betoog over de concentratie van het wegbeheer De richting die het nu uit gaat, is geheel in overeenstemming met spr.'s gedachtengang. De heer Dekker zegt, dat het dè richting is die we op moeten. De heer Kamp zal met het voorstel meegaan, in het vertrouwen dat het met het Hoogheemraadschap goed zal gaan en omdat we dien kant wel heen moe ten. De heer Honingh informeert naar den tijd van uit voering. De Voorzitter deelt mede. dat reeds peilingen zijn gehouden. Over 't algemeen moet direct na 't voor jaar worden begonnen, om meer kans van een droge periode te hebben. Wat den weg N. Niedorp-raadhuis betreft, die een tijdelijk karakter heeft, misschien kan die voor den komenden herfst worden uitge voerd. Wat bochtverbetering e. d. betreft, is het een mooie werkverschaffing. We krijgen de voorstellen van het Hoogheemraadschap heel spoedig en voor het ophalen van de ergste kuilen zal gezorgd worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten, met welk re sultaat de Voorzitter de gemeente feliciteert, den wensch uitende, dat dit besluit een voorlooper moge zijn van andere belangrijke besluiten. De rondvraag. De Voorzitter stelt, in verband met het late uur, voor om de rondvraag uit te stellen tot dc volgende vergadering. Enkele leden bliiken echter nog een en ander op hun hart te hebben, zoodat doorvergaderd wordt. De heer Kamp wijst op den toestand achter de kerk, waar de smalle straat beharding van de zijkanten noo dig maakt. De Voorzitter belooft, dat er zoo mogelijk aan tege moet gekomen zal worden. De heer Van Wijk zegt dat ruim ecu jaar geleden de gemoentefondsbelasting met de opcentenhcffing behandeld is en spr. toen reeds heeft gezegd, dat het voor de laagst aangeslagene» zou beteekenen een ver mindering van 10 tot 12 centen, voor de hoogst aange- slagenen een vermindering van fSOO op f 400. De Voorzitter: Wel neen man! De heer Van Wijk zegt dat hij nu een paar biljetten hij zich heeft, waarbij iemand met nog eenige ver laging van inkomen, fo.in belasting is omhoog ge gaan. De Voorzitter zegt dat het een fout in de administra tie kan zijn. De heer Van Wijk vraagt verder of B. en W. over tuigd zijn a.s. winter met werkloosheid te kampen te zullen krijgen en of ze bereid zijn uit te zien naar objectieve werkverschaffing. De Voorzitter antwoordt, dat dc lijn die B. en W. tot nu toe hebben gevolgd, voldoende bekend is en B. en W. op 't oogenblik nog niet van plan zijn het an ders te doen. Zij zullen weer trtfehten de verschillende werkzaamheden te verzamelen. Spr. zegt niet dat het zal gelukken, maar B. en W. meenen, dat arbeid heter is dan uitkeering. Wat de gemeentefondsbelasting betreft, spr, vraagt met bedoeld geval nader op de hoogte te worden ge- bracht. Meent spr. dat er aanleiding bestaat om zich tot de belastingadministratie te wenden, dan zal spr. den aangeslagen'* den weg daartoe aanwijzen. In des verslaggevers schuitje. De heer Dekker deelt mede, voor deze vergadering, die aanvankelijk op Dinsdagmorgen 10 uur was uit geschreven, een dag verlof te hebben gevraagd en ge kregen, terwijl nu deze belangrijke en uitgebreide agenda na de volbrenging der dagtaak, moet worden afgewerkt. Dat spijt spr. en spr. zal er prijs op stel len dat een vergadering die eenmaal is uitgeschreven, zoo mogelijk doorgaat en dergelijke belangrijke ver gaderingen over dag worden gehouden. In de Boschstraat wordt nogal vlug gereden en spr. verzoekt het bord aangevende de maximum snelheid, te verplaatsen naar de richting van het perceel Woel- huis. Spr. herinnert aan de toezegging tot verbetering van de verlichting aan den Westfrieschen dijk en te Lutje- winkel. De Voorzitter antwoordt, reeds eerder opdracht te hebben gegeven. De heer Dekk -r brengt dan verder ter sprake de stank in Lutiewinkel. Het was deze.- dagen een weg van stank en mest vanaf Aid. Spaans door geheel Lutjewinkel. Niemend maakt daar werk van, omdat het allen neringdoenden zijn, maar spr. verzoekt of B. en W. niet kunnen bepalen dat een beter vervoer middel wordt aangeschaft. Spr. schetst den toestand en oordeelt dat de Gezondheidscommissie erbij te pas diende te komen en dat het niet onmogelijk zal zijn of de bewoners zullen dra voor den stank zijn ge vlucht. De Voorzitter antwoordt te zullen probeeren het bordje maximum-snelheid verplaatst te krijgen. Wat de vergadering betreft, die is op verzoek van 3 leden uitgesteld geworden Spr dweep» ook niet met avond vergaderingen met zulke agenda's. Wat de andere za ken betreft, B. en W. zullen er aandacht aan schen ken. De heer Dekker wist niet dat de \<>rgadering op ver zoek van 3 menschen was uitgesteld. De heer Kamp is B. en W. dankbaar voor het uit stel der vergadering en merkt op dat avond vergade-, ringen zoo sporadisch worden gehouden, dat hij hoopt dat de heer Dekker er een enkele maal genoegen mee neemt. De heer Honingh dankt ook voor het verstellen van de vergadering en merkt op, dat de lantaarn voor den Bosch wat te diep staat. De Voorzitter deelt mede. dat er aan dien paal een arm komt. misschien ook op meerdere plaatsen. De heer Honingh wijst verder op het kapot zijn vet het ruitje van het kastje waarin de straalpijp van de brandspuit, bij de coöperatie, geborgen is. De Voorzitter denkt, dat er morgen een nieuw ruitje in komt. Te kwart over elven volgt sluiting.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15