LilÉUtlllI, Alltlfll Mms- iiminüc- Wielerwedstrijden te Schagen. Plaatselijk Nieuws. Eerste Blad. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. nu wel een van haar toppunten bereikt Het gevolg is, dat verscheidene renners het tempo niet vol kunnen houden en de baan verlaten. Na de 20ste ronde zijn er nog 9 over en Jn een gelijkmatig doch snel tempo worden de volgende 20 ronden afgelegd, waarbij afwisselend de renners elkaar passeeren. Dit is juist het mooie van deze grasbaan^wielerwedstrijden, dat de stand zoo dik wijls wisselt. Na de 40ste ronde gaat ook J. Langedijk van Oud karspel uit de baan; Willemse blijft volhouden, ofschoon hij verscheidene ronden achter is. De jury roept hem toe het niet op te geven. De warmte doet zich nu ge ducht gelden; de renners nemen onder het rijden door versnaperingen en drinken van hun helpers aan; of lap ten het water over zich heen loopen. Een rijksdaalder, uitgeloofd voor den renner, die nog een ronde inloopt, kan niet verdiend worden. Later is deze als 7de prijs beschikbaar gesteld. Na den 65sten ronde is de stand J. Hiddes (1 ronde vóór), C. v. d. Pol, G. Pelser, W. Vriens, J. v. Dijk, A. de Boer en A. Wil lemse (10 ronden achter). Al naarmate het einde nadert, wordt de strijd nu vinniger, waarbij Pelser en v. d. Pol op de tweede plaats trachten te komen. Ook de ande ren beginnen weldra aan den strijd om deze plaats deel te nemen en met succes en het gaat nu zoo snel, dat zelfs Hiddes nog wordt gepasseerd, ofschoon die na tuurlijk met zijn ronde vóór, geen gevaar meer loopt van te verliezen. Hiermee is nu spoedig het einde gekomen en pas- seeren achtereenvolgens de eindstreep J. Hiddes, W, Vriens. J. v. Dijk, G. Pelser, C. v. d. Poll, A. de Boer en A. Willemse. Daverende toejuichingen van het publiek voor den eerstaankomende Hiddes, die na zijn 75 ronden zonder een merkbare zweean van vermoeidheid nog een eere rondje rijdt. Het einde van de wedstrijden, welke op wielergebied een sportgebeurtenis van den eersten rang was, en waar de allerbeste grasbaanrijders uit geheel Nederland aan deelnamen, was hiermee gekomen. Het publiek, ten getale van ongeveer 1500, was uiterst voldaan. ;J aanbesteding. Zaterdag had ten lokale van den heer F. Roobol de aanbesteding plaats voor de Woningbouwvereeni* ging „Goed Wonen" alhier, van 16 arbeiderswoningen, en bijbehoorende werken in het Heerenbosch. De uit*' slag was als volgt: Gchr. Boekei, 't Veld f 44.050 J. Opdam, Heiloo f37.840 Th. v. Reeuwijk, Sassenheim f 43.832 Deen en Desaunois, Grootobroek f43.300 Bos en Beetstra's Bouwbedrijf, Sr.eck f46.500 De Boer en Dekker, Wormerveer f 45.300 J. Keesman, Schagen f 41.874 C. C. Otten, Wormerveer f 45.090 P. Doorn, St. Maartensbrug f 43.300 P. Veenes Wz., Amsterdam f 50.312 A. K. Pik, Barsingerhorn f44884 H. Doorn, Zijpe f37.600 C. Blaauboer, Schagen f 40.990 Joh. Harskamp, Oterleek f 42.000 IJ. Kröonenburg. Heiloo f42.250 Gebr. A. en B. Steegink, Eindhoven f 36.500 Hoornsman, Julianadorp f 42.125 C. de Leeuw, t Zand f 39.640 J. Veuger, St. Maartensbrug f 42.000 Jac. Beers, Bergen f 49.400 P. J. Boersen, Schagen f 45.000 J. v. Stipriaan, Schagen f 42.564 'M. C. Tuinman, Schagen f 42.227 P. de Geus, St Maarten f 44.100 Fa. Kemper en Hoogvorst, Warmenhuizen f 46.000 J. Faus, Nieuwe Niedorp f 44.892 J. Huiberts, Alkmaar f45.900 Fa. Schotten, Schagen f44.000 J. Mazereeuw, H. Buter, Scholten en Lindenmulder, Opperdoes f 44.330 K. Kreijger, Oudesluis f39.895 C. Rutsen, Nieuwe Niedorp f42.100 C. Obdam, Haarlem f 42.700 II. Blanken en Lodder, Nieuwe Niedorp f 47.900 N. Speets, Anna Paulowna f 47.390 De begrooting van den Architect, den heer Vis te Oudkarspcl was f 41.600. De laagste inschrijver is de firma Gebr. A. en B. Steegink, Eindhoven. De gunning is nog aangehouden. ongeval. Het zeven jarig dochtertje Annie van den heer Van G., Stationsweg alhier, was Zaterdagmorgen (de eer» ste dag van de vacantie) spelenderwijs op de motor fiets van haar vader geklommen, welke in de schuur stond. Op een gegeven moment viel de motor om, waarbij de kleine onder den motor geraakte, met het noodlottig gevolg, dat zij dusdanig aan een der been tjes werd verwond, dat doktershulp moest worden in geroepen. De dokter heeft de scheurwond genaaid en achtte het noodig, dat de kleine acht dagen met haar beentje op een stoel ligt. Voor deze kleine is de vacantie hierdoor al heel tragisch begonnen. Uit bovenstaande moge weer eens blijken, hoe ge vaarlijk het is, dat kinderen dergelijke voorwerpen als speelgoed gebruiken. muziektuin. Het concert, dat Zondagavond door de Schage» Orchestvereeniging, onder leiding van den heer Jb. L Hovenier werd gegeven, heeft slechts een matig be zoek getrokken. Het is wel jammer, dat er geen groo tere belangstelling was van het Schager publiek voor de prestaties dezer Schager vereeniging, want zoo licht werkt geringe waardeering ontmoedigend, en dat verdient onze Orchestvereeniging, die altijd bereid bevonden wordt om hare medewerking te verleenen, toch werkelijk niet. Het was met het mooie weer een prettig zitje in den Tuin, onder de aangenaam klinkende Symphonie- muziek, welke het op oen dergelijken mooien avond zoo goed kan doen in de open lucht. De afwezigen hebben dan ook ongelijk gehad, zij hebben een pretti- gen muziekavpnci gemist. Dinsdag 4 Augustus 1931. 74ste Jaargang No. 8910 SCDAGER COURANT. De uitslag was: 1. H. Thiel2. J. v. d. Veen; 3. H Dleterman; 4 G Pelser, Onder hartelijk applaus reed Thlel nog een eere-rondje. Over 40 ronden. Het publiek zal niet achtensmoede worden. Integen deel. de wedstrijden worden prettig en vlug achter el kander afgewerkt, waarvoor de leiding zeer zeker een woord van lof toekomt Wat nu volgt, daarin zal naast snelheid ook uithou dingsvermogen een aardig woordje meespreken. Veertig ronden of ongeveer 8 kilometer Jn zoo snel mogelijk tempo en onder een brandend zon netje, terwijl elke ronde steeds éénmaal tegen een ste vig briesje moet worden opgetornd, is geen kleinigheid. Niet zoo snel als bij sprintwedstrijden vangen de 14 renners in gesloten peleton en dicht op elkaar den strijd tegen elkaar aan. Zoo af en toe tracht er eens een uit te loopen en dan moet de heele troep haar snelheid ver- grooten, om dan plotseling weer tot het gewone tempo terug te keeren. Een prijs van f 2.50 uitgeloofd door de commissie voor den renner, die het eerst een ronde op zijn tegenstanders in zou loopen, kon niet verdiend wor den. Wel was hiervan het gevolg dat de strijd feller en voor de toeschouwers nog interessanter werd. Toen er 30 ronden gereden waren, waren er nog 9 renners in de baan. Een van de uitvallers, die in het middenvak lag, was blijkbaar doodop. De 9 andere renden echter door. waarbij nogal eena van 1ste, 2e en 3e plaats werd gewisseld. Wij noteerden tijdens dezen wedstrijd ronden van 20 seconden, wat dus een gemiddelde uursnelheid van 36 kilometer beteekent. Toen de bel voor de laatste ronde gegaan was. werd er nog eens extra gespurt, maar nu kwam er niet veel verandering in den stand en was de uitslag: 1. J. v. Nas sau, 2. B. Daenen, 3. P. Nielen, 4. F. Fheres en 5. H. Leeger. Wedstrijd voor Schager Nieuwelingen over 10 ronden. Tijdens den vorigen wedstrijd was reeds bekend ge maakt, dat aan het volgend nummer iedere Schager na inschrijving bij de jury kon deelnemen. Er verschenen een viertal jongens aan den start, n.1. W. Schene, J. Smit, Jb. Simons en Klant Nadat het startschot gevallen was gingen ze er met een geweldige snelheid van door. We noteerden ook bij hen 20 sec. per ronde, welke tijd echter al heel spoedig hooger werd. Ze bleven heel goed bij elkaar en natuur lijk mankeerde het niet aan toejuichtingen en aan moedigingen uit het publiek. Na een paar ronden (er moesten er tien gereden worden) werd het een valpartij, doordat twee karretjes elkaar gerepen. Gelukkig had het geen persoonlijke onge lukken tot gevolg, alleen een piepende fiets van Simons, en werd de strijd voortgezet. Na de 8ste ronde gaf Klant op. Den kop had toen Smit, terwijl Simons en Schene volgden. In deze volgorde passeerden ze de eindstreep, na een hardnekkig verdedigen van zijn eerste plaats door Smit; dus 1. Jan Smit, 2. Jb. Simons en 3. W. Schene. Hartelijke ovaties en een fanfare van Harmonie voor de winnaars. De wedstrijd over 75 ronden. De wedstrijd over 100 ronden, die na de pauze zou volgen, was teruggebracht tot een over 75 ronden. Mede met het oog op de warmte leek ons dit een goede maat regel van de jury. Aan de start verschijnen 19 renners, die rustig vertrek ken wanneer het startschot gevallen is. Al heel spoedig komt er echter eenig leven in, wanneer Hiddes, die aan den kop zit, uit begint te loopen. Wanneer dan boven dien nog f 5 wordt uitgeloofd voor den renner, die het eerst een ronde inloopt, neemt deze kranige rijder een geweldige spurt en reeds na de zesde ronde, heeft hij den achterste te pakken, om na den 13den ronde weer tusachen de gelederen van 't gesloten peleton te zitten. En nu is het nog maar de kwestie van een paar ronden en de f 5 ls verdiend. Na deze opwindende race barst het publiek In een spontaan gejuich los en de snelheid heeft Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsna inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. n ze i ir jeuj wool n muurj Een uitgezochte dag! De commissie van organisatie ie: wielerwedstrijden, Zondag te Schagen gehouden, had er in éfce' aiet beter kunnen wenschen. nog Zondagmiddag half twee. Een stroom van menschen t desondanks nog wel iets grooter had kunnen zijn z'\— beweegt zioh langs de Loet in de richting van het Een dergelijke gebeurtenis en vooral later den afloop der wedstrijden versterkt altijd de mee- dat de Loet nog wel eens gedempt zal moeten En dit des te meer. tvaar het verkeer daar niet [elegd kan worden, zoodat wanneer een auto of an- voertuig moet passeeren, er wel eens een al te groot artjes fedrang ontstaat, dat licht eenig gevaar voor de voet- sngers oplevert. Maar dit voor later tijd. ,0p het terrein gaven de lustig wapperende vlaggen ^n vroolijk aanzien aan de omgeving. Reeds stonden tl blik Ü6 talrijke toeschouwers rond de lijnen, en nog steeds liep en zsgi Sohagen's Harmonie stortte af en toe een van welluidende toonen over het grasveld, dat het felle middagzonnetje lag te stoven. De baan was ook hard en droog en op een paar oneffenheden na, uitstekende conditie. Een stevige wind stond in de Oost-West over het veld en al was hij voor ons een welkom koeltje, wanneer de zon haar stralen wat al te onbarmhartig op ons af- 't aan de snelheid der renners merkbaar eenige Ofschoon we nu al wel willen zeggen dat er een geweldig enthousiasme en uiterste snelheid ge- is, die tot het einde toe aanhield. Het is een Zon- tdag geweest, waarop mooie sport te zien is ge- igwen. Tal van spannende momenten in alle wedstrijden nuarvooral In die der 40 en 75 ronden. De laatste (onge veer 15 kilometer) was onder de allengs grooter wor- hitte voorwaar geen gemakkelijke prestatie en e, aacavan de 19 renners, die aanvankelijk in het veld tegen el- iwamen, reden er 7 tot het einde toe mee. Do wedstrijd voor amateurs en onafhanke- Rjken. In het geheel namen er 48 renners volgens het pro- aan de wedstrijden deel. Behoudens enkele weg- frs was dit groote aantal aanwezig. werd met den wedstrijd voor amateurs en ikelijken, te verrijden in 6 series, 4 demi-finales en in finale, telkens over 3 ronden. Door eenige wijzigingen waren er 5 series, elk van 4 Iftnwrs. De eerste serie zette reeds dadelijk vinnig in. Etrr.e werd J. v. d. Veen, tweede W. Sohlebaum. Bij de óerde serie (de tweede werd later verreden) wei- Rerte het startpistool nog al eens een keer, wat tot eenige VTl»'ijke momenten bij het publiek aanleiding gaf. Na vergeefsche startpogingen was tenslotte het [w*el hersteld èn ging het 4-tal dicht op elkaar, naar de !P toe. i!--. ko:: J. Hiddes te Atnsferdamde winnaar van de 75 ronden-race. blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatït POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. PIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Het werd een spannende race, waarin G. Pelser als eerste en P. Kesselaar als tweede zegevierden. De vier de serie, waarin A. Willemse uit Schagen meereed, had extra belangstelling. Bij de eerste start had hij den kop. maar het weigerachtig pistool maakte, dat nogmaals gestart moest worden. De tweede maal kwam hij no. 2 te zitten, op welke plaats Willemse aanvankelijk bleef. Een poging om in de vóórlaatste ronde no. 1 te worden, werd hem noodlottig, daar de snelheid hierdoor werd opgevoerd en hij in de laatste ronde werd gepasseerd door J. v. Dijk en J. Riethoven, die als eerste en tweede aankwamen. In de 5de serie werden H. Thiel en M. de Jonge resp. no. 1 en no. 2, terwijl in de daarna gereden tweede serre H. Dleterman en A. de Boer resp. de eerste en tweede plaats bezetten, waarbij vooral de laatste door een snel tempo op zijn rivalen wist in te loopen. Herkansin gswedstrpden. De verliezers van bovenstaande wedstrijden kwamen nu nog eens tegen elkaar in het veld. Bij de eerste ploeg werd J. Hiddes no. 1. Bij de tweede ploeg, waar bij ook Willemse was, neemt deze direct den kop, en aangemoedigd door het publiek, weet hij deze plaats tot het eind toe te handhaven. Een hartelijk applaus en een fanfare van de Harmonie weerklinken over het veld voor de kranige prestatie van dezen Schager wiek renner. Afval wedstrijden voor Nieuwelingen. De Afval wedstrijd voor Nieuwelingen, waarbij na ieder 2 ronden een renner afvalt, waardoor er tenslotte 5 overbleven, bood niet minder spannendemomenten. Bij de tweede ploeg reed C. Kos moe van Langendijk, die eigenlijk in de eerste ploeg had moeten meerijden, maar door een. fout van do wedstrijd-leiders te vlug uit de baan moest. Aanvankelijk had Kos een goede plaats, maar ook dezen, misschien nog niet geheel ge- routineerden, renner werd een poging om den kop te nemen, noodlottig. Zijn tegenstanders gunden hem deze plaats eerst wel, maar niet langer dan een kleine ronde vóór de eindstreep. Toen moest Kos het tegen het steeds meer opgevoerd tempo opgeven en werd hij door verscheidene anderen gepasseerd. Bij elke ploeg waren steeds 5 winnaars, zoodat in de finale 10 renners tegen elkaar uitkwamen. Deze strijd werd zoo noodig nog spannender en na een vinnlgen kamp kwamen J. Soeurt, J. v. Nassau, S. Veger en H. Leeger als 1ste, 2de, 3de en 4de binnen. De finales der Sprintwedstrijden. In de demi-finales en finale der Sprint-wedstrijden werd zeer snel gereden. De demi-finale werd verreden in 4 series. Dat de strijd vinnig beloofde te worden, bewees reeds het protest in de le serie, waarbij A. de Boer meende, dat hij in de bocht gehinderd werd. Zijn protest werd geaccepteerd, dus moest deze serie later overrijden. De winnaar bleef echter ook toen weer T. v. d. Veen. In de andere series kwamen als eersten aan H. Die- terman, G. Pelser en H. Thiel. Deze vier werden dus in de finale geplaatst. Met een flinke snelheid werd reeds van start vertrokken en alles wees er op, dat de heeren elkaar niets toe zouden geven. In de laatste ronde werd krachtig door Pelser geprotesteerd, als zou hij in de bocht zijn gehinderd. Dit protest, dat later aan een onderzoek werd onder worpen. waarbij een pittig mondje hoog-Haarlemmer- dijksch werd gewisseld, werd echter afgewezen. spannende momenten in alle wedstrij den, maar vooral in die van 40 en 75 ronden. wee. n mee holle* moment uit de 10 ronden der Schager Nieuwelingen. winnaar Jan Smit. Aan kop de

Schager Courant | 1931 | | pagina 1